RPG Anime Romania
O lume fantastica unde personajele prind viata.

Un forum dedicat RPG-ului.

AcasaPortalGalerieCautareInregistrareConectare
Ultimele subiecte
» [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]
[RPG] x Black X White x I_icon_minitimeIeri la 13:01:54 Scris de Error

» sa chetuim
[RPG] x Black X White x I_icon_minitimeVin 21 Feb - 19:29:02 Scris de Invader Lamu

» [RPG]Apă în flăcări calde[+18 soft][Yaoi]
[RPG] x Black X White x I_icon_minitimeVin 21 Feb - 9:07:47 Scris de Error

» Eu intreb, tu raspunzi
[RPG] x Black X White x I_icon_minitimeVin 21 Feb - 9:05:09 Scris de Error

» Pentru ce e cunoscut userul de deasupra
[RPG] x Black X White x I_icon_minitimeLun 17 Feb - 19:54:02 Scris de Ravic

» Arunca cu ceva in userul de mai sus
[RPG] x Black X White x I_icon_minitimeLun 17 Feb - 0:33:15 Scris de Error

» Aresteaza userul de mai sus
[RPG] x Black X White x I_icon_minitimeDum 16 Feb - 7:12:18 Scris de Error

» Yaoi vs Yuri
[RPG] x Black X White x I_icon_minitimeDum 16 Feb - 7:11:33 Scris de Error

» Afirmația falsă
[RPG] x Black X White x I_icon_minitimeDum 16 Feb - 7:09:21 Scris de Error

Distribuiţi

[RPG] x Black X White x

In jos 
AutorMesaj
LightSpark090
Membru
Membru
LightSpark090

Sex : feminin
Zodiac : Rac
Zodiac chinezesc : Dragon
Data de inscriere : 11/08/2017
Varsta : 19
Localizare : Sub dulap
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Căutând sensul vieții

[RPG] x Black X White x Empty
MesajSubiect: [RPG] x Black X White x   [RPG] x Black X White x I_icon_minitimeLun 24 Iun - 22:36:33

BLACK & WHITE

I'm an angel, I'm a devil.

Presented by:
LightSpark090 & Skyline Devine

I am sometimes in between.

Hosted on:
RPG Anime Romania

I'm as bad as it can get.

Genre:
Modern Fantasy, Romance

And good as it can be.

Synopsis:
Există multe întrebări în lumea asta, un adevărat mister fiind când vine vorba de deciziile în viață a unei persoane și ce i-a influențat să facă aceste alegeri. Oamenii de știință vorbesc de rațiunea omului, personalitatea acestuia si alți factori pur logici, dar înțelepciunea populară oferă o altă variantă: "un înger pe un umăr, un diavol pe celelalt".

Sometimes I'm a million colours.

În societatea din zilele noastre, nu mulți oameni cred în supranatural, iar această expresie a rămas numai o metaforă. Totuși, aceasta este realitatea doar deoarece ei nu știu adevărul. Nu știu ce se întâmplă în afara lumii lor mediocre, unde ei nu au puterea să vadă. Nu știu că cineva îi veghează toată viața. Poate chiar... un înger și un demon.

Sometimes I'm black and white.

Cast:
LightSpark090 - ÎNGER
Skyline Devine - DEMON

I am all extremes.

Extra:
Acesta este un RPG 1x1, deci numai eu și Skyline Devine putem posta aici. Dacă aveți vreun comentariu sau întrebare legată de următorul RPG, vă rugăm să ne contactați în privat pe una din noi.

Try to figure me out you never can.

VĂ URĂM VIZIONARE PLĂCUTĂ!

There's so many things I am...

[RPG] x Black X White x SrmIOZK
[RPG] x Black X White x BgxmxJO

Ultima editare efectuata de catre LightSpark090 in Sam 29 Iun - 21:33:58, editata de 1 ori
Sus In jos
LightSpark090
Membru
Membru
LightSpark090

MesajSubiect: Re: [RPG] x Black X White x   [RPG] x Black X White x I_icon_minitimeMar 25 Iun - 6:30:24

Victor Anderson

[RPG] x Black X White x QHkOyoE

"Totul depinde de o alegere și alegerea corectă depinde de persoană."

O altă zi, o altă dimineață haotică, dar normală, în acest apartament modest. Trezește-te la timp, fă micul dejun, bea cafea, spală-te pe dinți, aranjează-te, îmbracă-te. Îmbracă-te! Astăzi în program este un interviu la o firmă importantă, deci totul trebuie să fie perfect. Prima impresie contează, în cele din urmă, deci nu pot rata nici un detaliu aici.

"Costumul gri... Nu, cel negru merge mai bine. Și cravata... Galbenă!"

"Albastră!"

"Nu, stai, albastră ar fi o idee mai bună!" bărbatul pe jumătate îmbrăcat proclamă în gura mare cu un zâmbet iluminat, aruncând pe pat cravata de un galben aprins înainte să cotrobăie din nou prin dulap.

Uneori, când îl văd așa, nu pot decât să dau din cap și să oftez înainte să mă uit înapoi la agenda din mâna mea... și mai apoi la cravata pe care a aruncat-o fix lângă unde stăteam eu așezat pe pat. Mă și intreb ce i-a venit să o ia tocmai de aceasta, arată mai ceva ca un marker, dar ce-i drept, oamenii nu ascultă mereu de sfaturi, indiferent de care sunt.

Sus In jos
Skyline Devine
Membru
Membru
Skyline Devine

Zodiac : Capricorn
Data de inscriere : 22/06/2019
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : LOL

MesajSubiect: Re: [RPG] x Black X White x   [RPG] x Black X White x I_icon_minitimeMar 25 Iun - 10:50:32

Aurora Mkade
[RPG] x Black X White x 2Q==
THE DEVIN ON MY SHOULDER TELLLS ME HE IS PROUND OF ME
[RPG] x Black X White x 4df55c4c010cc5c4f291ca85430a8498

UGH . Incepem din nou rutina asta plictisitoare . De ce preamarit Diavol mi-ai dat pe cap pe domul ”trebuie sa fie totul perfect” ?  Cinci minute nu mai putea dormi si el ?  
- Nu-l m-ai agita atat pe saracul om !
Apar in peisaj  rontaind dintr-o punga cu cipsuri . Total nesanatos , da pana la urma si fiintele ca mine trebuie sa manance ceva . Nu poti influenta o persoana pe stomacul gol.
Auleeeeu lipsesc doua secunde sa imi iau mancare si ce sa vezi  Mister Perfect  preia comanda .
- Iti sta cu orice bine , nu conteaza daca e galbena sau albastra  , aia nu te angajeaza pe  ceea ce porti la naiba !Poti merge si doar in boxeri daca asa te simti tu confortabil.
Pana la urma ce sfat puteam sa ii dau . Sa fim seriosi . Cam aveam dreptate . Uitati-va la mine eu imi fac perfect treaba si  intr-un prosop de baie  mancand cipsuri . Ar fi diferit daca am avea si noi delegati care sa aleaga in locul nostru cu ce ne imbracam . Doar asa in zilele cand ne apuca lenea .

[RPG] x Black X White x Tumblr_nih051oH0d1t5cokco1_500
Sus In jos
LightSpark090
Membru
Membru
LightSpark090

MesajSubiect: Re: [RPG] x Black X White x   [RPG] x Black X White x I_icon_minitimeJoi 27 Iun - 15:14:59

Victor Anderson

Imediat ce aud vocea aia nici nu ridic ochii inainte sa oftez si sa inchid agenda din mana mea cu un "clic". Nu trebuie sa ma uit sa stiu cine este, deja mi-e intiparita pe vecie imaginea ei in mintea mea: am lucrat de atata timp cu ea, deci ar fi ciudat sa nu fiu inca obisnuit cu... felul ei de a fi.

Si totusi, nu pot decat sa oftez inainte sa ridic lenes ochii sa o vad pe Aurora. Ar fi trebuit sa fiu obisnuit cu ea, dar tot a trebuit sa dau usor din cap a dezamagire cand o vad in prosop, rontaind chipsuri. Nici nu mai incerc sa-i spun ceva, am incerca destul. Am invatat ca, atata timp cat nu creeaza probleme, mai bine o las sa faca ce vrea.

"Aurora, pentru a miia oara, tine si tu cont de ce era este aceasta. Omul nu poate sa iasa in chiloti, trebuie sa arate respectabil daca vrea sa fie luat in serios." incerc eu sa ii explic in timp ce imi bag agenda inapoi in buzunar. Eu eram deja imbracat pentru zi, cu o camasa alba, blugi si pantofi de piele. Cat despre ea... sper sa nu iasa asa din casa.

Sus In jos
Skyline Devine
Membru
Membru
Skyline Devine

MesajSubiect: Re: [RPG] x Black X White x   [RPG] x Black X White x I_icon_minitimeJoi 27 Iun - 16:01:29

Aurora Mkade
Nici nu imi bat ccapu sa ascult ce imi spune . Nu prea e sefu meu sa il ascuzlt , si oricum sunt facuta pentru incarcat reguli  , asa ca oricum nu m-ar ajuta cu nimic ”sfaturile” lui .
-Te anunt ca  spontaneitatea si carisma sunt cele cautate de un angajator . Plus o sa fie un candidat usor de tinut minte . Trebuie sa iasa in evidenta cumva ?
”Chiar ar trebui sa ies in evidenta ca angajatorul sa ma tine minte ...”
Jackpot! Nu am mai zis nimic  , dar nu puteam pierde ocazia sa ii arunc o privire de ”Ti-am zis eu !” ingerasului . Daca ar fi numai dupa el omul ar sta in casa si s-ar ”cultiva ” fara sa mearga la petreceri unde sa mai interactioneze cu lumea de calitate . Inca nu l-am uitat ca ne-a facut sa pierdem legatura cu dealer-ul de  iarba . De cand asta micu s-a lassat proviziile mele s-au evaporat .  
-Fa-te util si tine si tu asta cat ma decid ce merge cu  hainele mele ”de interviu ”.
I-am trantit punga de cartofi la piept , lund din dulap cateva boarfe cu care se presupune ca ar trebui sa ma imbrac . Ce merge cu topul din plasa ? Blugii negrii rupti sau fusta cu patratele ? De fapt adevarata intrebare nu e asta ...
Gata stiu !
-Amice d-ami si mie un sfat daca tot esti cu moda .
M-am intors cu fata spre el pocnind din degete  aparand pe mine tinuta propusa .
-Cu sutien ?
Doua minte am stat in fata lui sau ma rog a lor ,  in bluza de plasa prin care se veddea sutienul si pantalonii rupti , asteptand o reactie . Urmand sa pocnesc din nou de degete pentru a apare aproape in aceiasi tinuta , cu o mica exceptie .
-S-au fara sutien ?
Ce ? Nuditatea nu e o rusine . Stai nici macar nu e nuditate ca am pantaloni si plasa assta deasupra. Si sa fim seriosi parca nu au mai vazut sani la viata lor . Victor ar cam trebui sa se fi obisnuit de atatea vieti alaturi de conceptiile si ideiile mele asa ca nu ar avea de ce sa se vaite . Si daca nu i-ar conveni ceva poate frumusel sa isi faca bagajele si sa ma lase pe mine . Ma descurc singurica cu neghiobul asta .

Sus In jos
LightSpark090
Membru
Membru
LightSpark090

MesajSubiect: Re: [RPG] x Black X White x   [RPG] x Black X White x I_icon_minitimeVin 28 Iun - 21:15:52

Victor Anderson

In momentul in care omul repeta ce a spus ea, semn ca a acceptat ideea sugerata, mai intai ma uit la el cu o fata usor surprinsa, apoi oftez in timp ce imi masez fruntea, stiind ca ea probabil are acum o expresie victorioasa pe fata. Macar nu e ceva grav daca te asiguri ca nu degenereaza. Sa nu fie mai rau ca atunci cand l-a convins sa sara de pe acoperis in piscina in timpul facultatii: putea sa sa raneasca!

Cand mi s-a adresat mi-am ridicat privirea spre ea la timp sa pot prinde punga de chipsuri, ridicand o spranceana cand o vad ca s-a dus sa se imbrace. Nici nu a trebuit sa astept mult sa vad ce a ales, si deja regret.

"Scuza-ma ca intreb, intrebare mai mult retorica, dar nu ai ceva mai decent de purtat?" ii spun ei inainte sa-si faca sutienul sa dispara, moment in care privirea mea se duce instantaneu in lateral din instinct. Nu imi este permis asa ceva.

"Pentru numele lui Dumnezeu, pune sutienul inapoi!" scrasnesc eu, refuzand sa ma uit la ea. Probabil o va durea undeva de ce am spus acum, dar a trebuit sa o zic. Tot ma intreb de ce fata asta ma mai bulverseaza dupa atata timp.

Sus In jos
Skyline Devine
Membru
Membru
Skyline Devine

MesajSubiect: Re: [RPG] x Black X White x   [RPG] x Black X White x I_icon_minitimeVin 28 Iun - 22:04:35

Ma bufnit bufnit imediat rasul cand i-am vazut reactia . Parca e un copil mic . Nici un copil mic nu ar exagera atat . Sunt doar niste sani ce poate fi atat de gresit ? Creatura asta devine pe zi ce trece m-ai plictisitoare .
-Esti cel putin la fel de constient ca mine ca nu am sa fac ce imi spui tu nu ? Apropo , daca chiar vrei sa ai un 0,0001 la suta sansa sa te iau in serios ai face bine sa te uiti la mine cand imi spui ceva !
Mneh nu ar afecta cu nimic ,dar imi place sa rad de situatiile inconfortabile pentru el . Pana si sfinti ar trebui sa calce stramb uneori . De aia am aparut noi nu ? Sa ispitim spre pacat .
M-am asezat in fata lui pentru ai vedea reactia la ce urmeaza sa ii propun .
- Stii doar din ce e alcatuita garderoba mea ,dar daca te incalzeste cauta tu ceva cu care sa ma imbrac “decent” .
Nu m-am putut abtine din a face o grimasa de dezgust cand am rostit ultimul cuvant dar , sunt sigura ca e imposibil sa gaseasca asa ceva prin hainele mele . Plus daca nu o sa imi placa pot foarte bine sa refuz .

Sus In jos
LightSpark090
Membru
Membru
LightSpark090

MesajSubiect: Re: [RPG] x Black X White x   [RPG] x Black X White x I_icon_minitimeSam 29 Iun - 21:45:36

Victor Anderson

Da, sunt constient ca cel mai probabil nu va asculta niciodata de mine. Adica, asa a fost mereu: daca un inger face ce ar face un demon, sau invers, exista consecinte grave. Aici am ajuns, deci trebuie sa traim cu acest juramant nespus al partii noastre.

In momentul in care imi spune sa ma uit la ea, totusi, ma conformez, uitandu-ma la ea cu o expresie serioasa. Ei ii place sa se creada amuzanta, probabil de asta mi-a oferit si acel targ sa o ajut sa se imbrace. Totusi, nu m-am putut abtine sa nu zambesc putin cand vad ce grimasa face, de parca acel cuvant o omoara doar cand il spune.

"Daca ma rogi atat de frumos, nu pot sa te refuz, nu?" ii raspund eu cu putin sarcasm inainte sa las punga de chipsuri pe pat si sa ma ridic, indreptandu-ma spre locul unde isi tine hainele. Evident, multe lucruri nici nu stiu daca le poti numi "haine", dar trebuie sa existe ceva cat de cat ok.

Dupa ceva vreme, parca gasesc ceva ce ar fi relativ "decent". In primul rand, culmea, am ales fusta aia cu patratele care stiu ca ii place atat de mult, si apoi o bluza care acopera ceva pe acolo: o lasa buricul la vedere si o avea un decolteu destul de mare, dar exista si mai rau acolo. O sa ma uit dupa niste pantofi dupa, dar pe moment, cu hainele pe brat, cautam o jacheta potrivita... da, nu gasesc nimic ce ar mai putea ameliora tinuta macar un pic.

Sus In jos
Skyline Devine
Membru
Membru
Skyline Devine

MesajSubiect: Re: [RPG] x Black X White x   [RPG] x Black X White x I_icon_minitimeSam 29 Iun - 22:56:16

Aurora Mkade
M-amtrantit in pat  imprastiind cipsurile pe tot cearsaful . Bag ceva , acum o sa ma manance toata pielea de la firmituri  daca stau intinsa . Neghiobul ala ce face ? Aaa e la dus . Om mai incapabil ca asta nu am vazut in decenii bune de munca . Ma mir cum de s-a decis ce sampon sa foloseasca fara ajutorul nostru .
Neghiobul numarul doi cum mai sta cu cautarea Narniei ?  
M-am intors pe o parte holbandu-ma la fundul lui . Macar la un singur lucru nu se poate baga peste mine la alegerile tipului , acela fiind in privinta dorintelor carnale . Daca nu as fi aici , baietelul din dus probabil ar fi virgin inca .
Revenind la fundul  asistentului meu personal in domeniul hainelor  pe ziua de azi . Pare destul de tonifiat .
-Faci sala sau ceva? Cum de ai fundul asa fain ? Eu incerc de Naiba stie cat timp sa il am mai bombat , da tot plat a ramas .

Sus In jos
LightSpark090
Membru
Membru
LightSpark090

MesajSubiect: Re: [RPG] x Black X White x   [RPG] x Black X White x I_icon_minitimeMar 2 Iul - 14:24:34

Victor Anderson

Omul era la dus, asta inseamna ca pot sa caut linistit pe moment si sa termin pregatirile pana sa plecam. Ma si astept ca, de exemplu, daca el pleaca in timp ce ea se imbraca, ea sa iasa pe jumatate dezbracata... Stai putin, a facut asta deja o data.

Inca ma uitam dupa o haina potrivita cand aud ce comentariu a facut... la adresa fundului meu?... Da, ea este. La ce altceva sa ma astept? Imi venea sa-i spun ceva, dar a trebui sa corectez repede raspunsul in minte ca sa nu spun ceva ce nu am permisiunea sa ziv. "Asa m-am nascut. Am o karma buna." ii raspund vag inainte sa oftez.

Nu mai gasesc nimic cu ce sa completez, asa ca inchid usa de la sifonierul ei inainte sa ma duc la ea si sa-i intind hainele. Dupa ce le ia, am de gand sa ma uit si prin pantofi si accesorii: nu am incredere in ea nici pentru atat.

Sus In jos
Skyline Devine
Membru
Membru
Skyline Devine

MesajSubiect: Re: [RPG] x Black X White x   [RPG] x Black X White x I_icon_minitimeMier 3 Iul - 22:19:03

Aurora Mkade
Nu credd ca va inchipuiti ce tare imi place sa il disper pana am sa ii scot fire albe de par in cap , si ma rog pe unde o mai avea par ...Hei! Alo ! Ma refeream la parul de pe picioare . Numai perversi fara scrupule pe aici .  De ce port chestia asta ciudata ? Ce e asta ? Un monolog? Ce e drept orice ar fi imi starneste rasul , d-ar ma abtin cand  imi vad hainele  tuflite in fata . Ma rog  , mai bine zis intinse cu o politete fortata . Atatea secole si decenii si inca nnu imi pot da seama cata rabdare si calm poate sa aibe omul asta , om vag vorbind ...
I-au hainele  si decid ca nu e o combinatie dezastroasa , dar nu am sa admit asta niciodata cu voce tare . Ma schim in tinuta propusa  si imediat ma bufneste rasul cand imi dau seama ca domnul inocenta a uitat sa aleaga si un sutien . Parca nu voia sa imi vada sanii , dar  bluza aleasa e de un material subtire si pe langa buricul la vedere si decolteu ofera o priveliste si catre sfarcurile pe care sa mulase instantaneu
-Asta e definitaia ta pentu ”decent ?
Chicotesc observand cum ii cade fata . HA! Nu se astepta la asta .
-S-ar putea sa imi placa  reinterpretarea asta  a „decentuleui ”

Sus In jos
LightSpark090
Membru
Membru
LightSpark090

MesajSubiect: Re: [RPG] x Black X White x   [RPG] x Black X White x I_icon_minitimeJoi 11 Iul - 12:53:04

Victor Anderson

Eram in drum inapoi sa mai caut cu ce sa completez tinuta cand aud remarca ei, in momentul ala oprindu-ma din ce faceam. Cu tot cu chicotitul acela... da, stiam eu ca parca era ceva in minus. In apararea mea, nu iti poti da seama perfect cum arata o haina doar cand o tii in mana.

Oftez: aici trebuie sa-mi admit vina, dar nu vreau sa ii dau satisfactia, ca altfel nu ma lasa in pace toata saptamana. "Dupa reactia mea de mai inainte, cred ca ti-ai dat seama ca sutienul e obligatoriu. In plus, nu umblu in lenjeria unei doamne." ii spun eu cu ce politete pot pune aici in timp ce ma uitam la ea. "Doamna". Nu prea am voie sa folosesc multe cuvinte aici, din pacate, deci ma multumesc cu ce am.

Sus In jos
Skyline Devine
Membru
Membru
Skyline Devine

MesajSubiect: Re: [RPG] x Black X White x   [RPG] x Black X White x I_icon_minitimeLun 15 Iul - 20:34:26

Aurora Mkade
Sa imi bag coada unde nu imi fierbe . Pe asta nici Lucifer in persoana nu poate sa il faca sa arunce un cuvant cat de mic care sa nu fie politicos . Calmeaza-te Aurora , ai reusit sa il faci pe natangul ala din baie  sa sara de pe acoperis in piscina , (am facut-o sa se bucure si el de cateva saptamani de popularitate ca altfel murea virgin , asta e alta poveste ) am sa reusesc eu sa il fac si pe natangul astalalt sa cedeze macar putin putintel .
Ca tot veni vorba .... Ala ce face in baie atat ? S-a inecat in dus ? Nu m-ar mira , la cat de tolomac e .
-Mda , eu cred ca raman asa , ca deja pierdem timpul la cat stai tu sa alegi doua toale . Apropo , ala  are intalnire cu ”Manuela „ in dus de sta atat sau ce?

Sus In jos
LightSpark090
Membru
Membru
LightSpark090

MesajSubiect: Re: [RPG] x Black X White x   [RPG] x Black X White x I_icon_minitimeMier 17 Iul - 13:45:19

Victor Anderson

Nici nu trebuie sa-i vad expresia ca sa simt un mic sentiment de victorie. Ea mereu incearca sa ma faca sa incalc regulile sfinte, fie prin a ma impinge sa fac sau sa zic ceva interzis mie. Da, intr-adevar, nu sunt la fel de liber precum ea este, dar nu ma deranjeaza: prefer sa fiu restrictionat decat sa cad in pacat.

Din pacate, in cele din urma nu am reusit sa o conving sa isi puna si un sutien pe sub, desi stiu ca le poate face sa apara din neant. Macar nu iese in prosop si macar nu o vede nimeni inafara de alti gardieni. Subiectul se schimba totusi cand ea comenteaza la adresa omului inainte sa ma uit la ceasul meu de la mana: daca mai sta mult acolo, luand in considerare si traficul de la ora asta, o sa intarzie categoric.

"Ma ocup eu." ii spun eu inainte sa aiba ea vreo idee si ma duc in baie sa vad ce face. Face dus, deci macar nu a patit nimic... si huh, chiar canta "Manuela": cam fals, dar cumva ea a ghicit. Dau usor din cap sa scap de gandurile astea, apoi ma indrept spre centrala din colt si inchid apa calda printr-o apasare de buton. Imi pare rau, dar ne grabim.

Sus In jos
Skyline Devine
Membru
Membru
Skyline Devine

MesajSubiect: Re: [RPG] x Black X White x   [RPG] x Black X White x I_icon_minitimeDum 21 Iul - 1:21:33

Aurora Mkade
[RPG] x Black X White x 2Q==i
Si dus a fost . Normal ca merge el sa salveze situatia, si normal ca mie inca imi e somn . Cine se trezeste de dimineata departe ajunge ! De unfe ? Mai bine zis : ... rupt de somn ajunge !

-VICTOOOOOOOOOOR!
Tip astfel incat sa ma auda . Nu imi pasa ca intrerup ceva sau deranjez da eu ma plictisesc aici de moarte .Macar de l-ar scoate pe tolomac din dus ca sa pot sa imi fac si eu treaba .
Hmmm am deja un plan pe care il voi pune in aplicare odata ce ajungem la interviu . Sa vedem atunci cat de sfant va fi domnul ingeras .

Sus In jos
LightSpark090
Membru
Membru
LightSpark090

MesajSubiect: Re: [RPG] x Black X White x   [RPG] x Black X White x I_icon_minitimeMier 24 Iul - 19:29:17

Victor Anderson

O data ce am inchis apa calda omul a scancit sub apa rece, iesind cat de repede a putut de sub dus. Nu a trecut mult dupa ce aud tipatul Aurorei ca el a si terminat sa se stearga, fugind din baie ca sa se schimbe, eu iesind in urma lui. "Cu placere". ii spun eu in trecere, fara sa ma uit la ea.

L-am urmat pe om pana inapoi la sifonier, asigurandu-ma ca isi pune totul in regula. Din pacate, deja i-a bagat ea in cap ideea de cravata galbena si e cam greu sa schimbi o idee deja acceptata, dar macar restul costumul arata respectabil. Daca totul merge bine, pana diseara va avea un job nou la o companie foarte cunoscuta. ceea ce ii va oferi un trai stabil si posibilitati noi. O familie, oportunitati, si altele. O viata multumitoare.

Si o sa ma asigur ca va iesi bine, chiar daca Aurora incearca sa-mi stea in cale.

Sus In jos
Skyline Devine
Membru
Membru
Skyline Devine

MesajSubiect: Re: [RPG] x Black X White x   [RPG] x Black X White x I_icon_minitimeLun 5 Aug - 21:54:19

[quote="Skyline Devine"]
Aurora Mkade
[RPG] x Black X White x 2Q==i
Ok , va trebui sa gasesc o cale sa grabesc  magnificul plan . Hai Aurora gandeste ... gandeste ca de aia ai tartacuta pe umeri .
-Ce ar fi sa luam metroul ? Evitam aglomeratia si e o alternativa mai rapida .
Deja observam cum omul e putin contrariat . Sfaturi  pozitive din doua parti diferite . Ma ia cu alergia pe mine deja insa face parte din plan .
S-ar crede ca as incalca reguli dar nu o fac . Daca voi avea rezultatul dorit voi obtine si o ridicare in grad si nu va trebui sa am grija de pampalai . Victoras draga, nici nu ai sa stii ce te-a lovit
-Va miscati astazi ????

Sus In jos
LightSpark090
Membru
Membru
LightSpark090

MesajSubiect: Re: [RPG] x Black X White x   [RPG] x Black X White x I_icon_minitimeLun 19 Aug - 11:24:50

Victor Anderson

Deja planuiam in cap intreaga zi, cu planuri de rezerva de la A la Z astfel incat sa fiu pregatit pentru orice... cand ceva neasteptat s-a intamplat. Atat de neasteptat incat a trebuit sa arunc o privire sceptica Aurorei auzindu-i cuvintele: a oferit o sugestie... si nu o sugestie foarte rea. Intr-adevar, in zilele din timpul saptamanii la ora asta sunt sanse mari de ambuteiaj. Metroul ar fi si el la fel, dar macar merge in continuu.

Parca, parca voiam sa o refuz, parca ma asteptam la ceva, dar a trebuit sa oftez si sa fac un gest scurt. "Da, in fine. Metrou sa fie." accept eu in cele din urma, oricat de mult imi displacea sa fiu de acord cu ea. Acum ca avea aceeasi sugestie din ambele parti, omul a acceptat-o instant, murmurand despre metrou in timp ce se indrepta spre usa. Nici nu am raspuns indemnului Aurorei in timp ce il urmam afara, in garda in fiecare moment. E prea ciudat, trebuie sa fie pusa pe sotii...

Sus In jos
Skyline Devine
Membru
Membru
Skyline Devine

MesajSubiect: Re: [RPG] x Black X White x   [RPG] x Black X White x I_icon_minitimeJoi 22 Aug - 15:16:39

Aurora Mkade
[RPG] x Black X White x Collage1

Nu m-am putut abtine sa nu zambesc cand i-am vazut scepticismul . Are grimase asa  amuzante in anummite situatii .   Desi , trebuie sa recunosc , ma enerveaza ca e incordat . Se intelege ca nu are incredere , dar sa fim seriosi un lucru nu l-as putea face sub nici o forma . Nu as putea sa il omor pe om . Ar fi singura regula stricta pe care  o am .
Si acum apar intrebari : Cum apar sinuciderile ? Parca daca te sinucizi iti vinzi sufletul divolului si ajungi in iad , nu ?
Si alte intrebari de genu pentru care voi oferi acum raspunsul , desi nimeni nu m-a intrebat .
Unu la mana : Prostia cu sinuciderea nu e adevarata . Oamenii nu isi vand sufletul prin ritualuri satanice , sau sinucider . Ei ajung in iad pe baza placerilor interzise . E putin nedrept ca oameni cred ca pacatuiesti daca  traiesti clipe de placere , care ce sa vezi constituie si cele mai memorabile amintiri . Asa si ... doi la mana : Sinuciderile apar  atunci cand gardienii unei persoane nu sunt compatibili cu persoana data in grija . Degeaba i-as fi zis  omului sa isi ia cravata galbena , daca lui nu i-ar fi placut . Trebuie sa stii si cu ce material lucrezi , altfel vor interveni contradictii intre actiuniile pe care le face si ce isi doreste cu adevarat .
Am ajuns pe peronul metroului gandindu-ma cum naiba sa il scot din incordarea aia pe tampitel . Nici prea sceptic nu e ok sa fie ca dupa imi strica planul cumva .
Fara sa mai stau pe ganduri ii sar in spate si ii ciufulesc parul , stricandu-i ”aspectul ingrijit ” de ingeras pe care il avea . De cand ma stiu nu am suportat codul vestimentar , si inca nu imi vine sa cred ca exista persoane ... ma rog creaturi care se simt  in largul lor fiind obligate sa fie scosi din tipla .
-De ce nu ai scos un sunet tot drumul ? Esti ok?
E putin dubios , de obicei era cu agenda lui palavragind ce trebuie si cum trebuie facut . O fi dubios ca am dat o chestie ”pozitiva ” da nici indeajuns incat sa fie asa de grav .

Sus In jos
LightSpark090
Membru
Membru
LightSpark090

MesajSubiect: Re: [RPG] x Black X White x   [RPG] x Black X White x I_icon_minitimeSam 14 Sept - 13:21:53

Victor Anderson

Tot drumul pana la metrou am incercat sa ma gandesc, pe langa planul zilei, la ce ar putea pune la cale Aurora. Evident, nu o pot intreba pur si simplu, dar nici sa incerc sa ii studiez gesticulatia si mimica ca ar fi prea evident, deci pe moment incercam doar sa gandesc. De cand o stiu, rar a dat o sugestie buna sau sa fie de acord cu mine, si daca s-a intamplat asta mai mereu a facut o prostie dupa sau a facut-o pentru interesul ei. Din experienta mea, nu puteam decat sa fiu foarte atent in jurul ei si sa ma pregatesc sufleteste pentru ce planuri traznite are.

Ce ma scoate din gandurile mele totusi este momentul in care simt ca imi sare cineva in spate, acel cineva putand fi doar Aurora luand in considerare circumstantele. "Hei, ce faci? Da-te jos!" ii spun eu repede, incercand sa o dau jos de pe mine cand o simt ca-mi ciufuleste parul. Intr-adevar, nu ma vede nimeni altcineva inafara de ea, dar o tinuta ingrijita este un simbol al profesionalismului si inspira incredere. Totusi... a mai facut ea vreodata asta? Puteam deja auzi unele semnale de alama urland in capul meu.

Sus In jos
Skyline Devine
Membru
Membru
Skyline Devine

MesajSubiect: Re: [RPG] x Black X White x   [RPG] x Black X White x I_icon_minitimeLun 16 Sept - 12:59:01

Aurora Mkade

-Uite ca eu nu vreau ! Ce ai sa faci ? Ai sa trantesti o domisoara pe jos ?
Chiar crede ca da-te jos e de ajuns ? Te inseli baiete . Daca o sa ma provoace si mai tare am sa stau cocotata aici toata ziua . E foarte comod . Plus de cand fac eu ce imi zice el ... de.... NICIODATA  .
- Ma dau jos daca imi cumperi o inghetata cu fistic si daca imi castigi un plush de la un automat cu gheara .
Mi se pare corect ce am cerut . De ce m-as da jos daca nu as primi nimic in schimb? Asa ma pot bucura de  o inghetata buna cu fistic si sa  ma bucur si de privelistea tolomacului  care se chinuie sa castige o jucarie stupida . Doar de aia l-am pus nu ca m-as da eu in vant dupa jucariile alea , dar e foarte greu sa le castigi deci  e saisfactia mare privindui chinul . O sa fie si mai mare , avand in vedere ca eu chiar nu ma dau jos de aici sus pana nu am jucaria in mana .
-Alegerea ta , accepti ori te pricopsesti cu mine in carca toata ziua .

Sus In jos
LightSpark090
Membru
Membru
LightSpark090

MesajSubiect: Re: [RPG] x Black X White x   [RPG] x Black X White x I_icon_minitimeSam 2 Noi - 22:28:17

Victor Anderson

Am mai incercat putina vreme sa o dau jos de pe mine, evident nefiind brutal incat sa o trantesc sau ceva, dar m-am oprit cand am auzit oferta ei, trebuindu-mi cateva secunde sa ma asigur ca am auzit corect in timp ce i-am aruncat o privire cu spranceana ridicata. O inghetata... si un plus. Sincer imi era greu sa cred ca se lasa vanduta cu atat de putin. Totusi, pe de alta parte, ori incercat sa fac afacerea asta cu ea, fie ma pricopseam cu ea pe spate toata ziua.

Dupa cateva secunde am oftat, ridicandu-mi mainile ca si cum ma predam. "Fie, fie, cum spui tu." incep eu, nu super fericit cu asta. "Acum poti sa te dai jos? Nu pot face nimic cu tine in spate." Adica, nu ma plimb eu cu spate toata ziua. Si daca am zis ca voi face, atunci asa ramane: ingerii tind sa-si tina promisiunile, spre deosebire de demoni. Poate de asta sunt foarte atenta la ce face ea.

Sus In jos
Skyline Devine
Membru
Membru
Skyline Devine

MesajSubiect: Re: [RPG] x Black X White x   [RPG] x Black X White x I_icon_minitimeSam 16 Noi - 16:29:13

Aurora Mkade

Pentru cateva secunde ma gandeam ca  voi fi refuzata , dar  se pare ca universul a fost de partea mea . Trebuie sa admit ca nu ma distrez cu tot planul asta  , e plictisitor ca trebuie sa ma comport ”normal ” insa in unele momente facem si ce nu ne place doar pentru ca trebuie facut . Cam cum a facut si maimuta asta pe care o dadacim cand a decis sa isi urmeze studiile superioare  . Pierdere de vreme daca ma intrebi pe mine .
-Bine , bine ma dau jos ! Tine minte ca ti-ai dat cuvantul .
Cobor de pe spatele lui alegand sa poposesc pe banca de langa harta statiilor de metrou . Doar nu am sa stau in picioare pana vine trenul asta subteran . Daca stai bine sa tee gandesti ar putea fi numit TRENUL DIAVOLULUI , adica sa fim seriosi , merge pe sub pamant , ipotetic vorbind ,  fapt la care se adauga toti cersetorii si hotii de buzunare peste care orice fiinta umana incearca cu disperare sa ii evite . Personal imi place sa ii vad , nu sunt altceva decat un mic procent din reusitele  alor mei . Celelalte procente trebuie sa fie reprezentate dansatoare la bara , prostituate , comercianti de droguri si spre marea mirare a tuturor a unor oameni ”de succes ”. Nu stiu cum de cei din partea mea au dus la  ultima varianta fara sa fie pedepsiti , pentru ca cu totii stim ca daca nu faci ”fapte bune ” nu reusesti , dar nu ma risc sa aflu .
- La ce ora ajunge metroul nostru ?
Urasc tacerea , pana si mortii fac mai mult zgomot ,credeti-ma am fost printre ei . Un lucru pe care nu il inteleg  , printre multe altele este de ce mama naibii ingerii sunt asa tacuti ? Nu inebunesti  oare daca nu ai cu cine discuta ?

Sus In jos
LightSpark090
Membru
Membru
LightSpark090

MesajSubiect: Re: [RPG] x Black X White x   [RPG] x Black X White x I_icon_minitimeDum 24 Noi - 20:50:13

Victor Anderson

Ce bine, macar am scapat de greutatea in plus din spate. Contra cost, dar macar nu mai trebuie sa o car pe Aurora. Ce a traznit-o asa din senin sa faca asa ceva? Cu cat e mai imprevizibila, cu atat trebuie sa fiu mai in garda ca sa fiu pregatit pentru ce planuieste. E treaba mea sa stau in calea ei si a ideilor ei proaste, nu pot sa ma impiedic de un obstacol precum acesta.

O vad ca se aseaza pe o banca langa harta, si norocul meu este ca erau chioscuri si un automat cu gheara destul de aproape incat sa pot tine un ochi pe ea. "In vreo 10 minute." ii raspund destul de sec, nefiind dornic sa vorbesc mult cu ea in acest moment in timp ce ma indreptam spre chiosc deoarece acolo pot termina mai repede.

Ingerii si demonii nu au voie sa interactioneze direct cu omul lor sau sa ii influenteze direct viata lui sau a altora in alte moduri, dar in schimb pot deveni vizibili pentru o perioada. Asa am putut vorbi cu vanzatorul de la chiosc, cerand o inghetata cu fistic in timp ce imi scoteam portofelul si i-am dat banii inainte sa iau inghetata si sa o duc Aurorie, dandu-i-o fara un cuvant.

Sus In jos
Skyline Devine
Membru
Membru
Skyline Devine

MesajSubiect: Re: [RPG] x Black X White x   [RPG] x Black X White x I_icon_minitimeDum 24 Noi - 21:18:48

Aurora Mkade
Zece minute de chin , mai bine zis . Doamne oare cat mai trebuie sa  suport viata asta ? Corect ... pana moare  maimuta aia care se holbeaza la sinele de metrou . Tare placut ar fi sa ii sugerez acum sa
se arunce , doar asa pentru distractie , dar asta ar strica planul meu .
-Multumesc !
Reusesc cu greu sa scot din gura acest cuvant cand imi primesc desertul rece mult dorit . Plan plan dar chiar aveam chef de asa ceva si fara plan . Are sens ce zic ? Nu? Bine... sa o lasam asa .
-Mami tau nu te-a invatat ca nu e frumos sa oferi ceva fara sa spui ``poftim`` ?
Daca ar sti cati nervi imi provoaca cand incearca sa imi dejoace planurile . De data asta nu ii va iesi . M-am saturat ca doar el sa castige , vine  si randul meu chiar ... acum .
-Te cunosc de secole , nu mai merge  sa imi analizezi fiecare actiune ca sa iti dai seama  ce pun la cale .
Imi ridic colturile gurii intr-un zambet stangaci incercand sa desfac inghetat .
Cum era vorba aia `` Daca vrei sa castigi increderea unui barbat dai de mancare `` , aici e mai mult ccazul de `` daca vrei sa castigi increderea unui inger ofera -i  sinceritate `` .  Cam greu pentru mine dar de asta depinde succesul meu .
Nu sunt proasta nu o sa ma dau de gol . Doar am sa gasesc varianta de adevar care ocoleste intentiile mele .
-Doar voiam o amarata de inghetata . Doar stii cat de mult ador fisticul . Se poate spune ca pot ucide pe cineva pentru a face rost de asa ceva .
Incep sa rad , gandindu-ma la cum am facut maimuta sa se desparta de o tipa doar pentru ca era alergica la fistic . Trebuie sa recunoassca ca si pe el l-a amuzat cat de departe poate duce obsesia mea pentru fistic .

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: [RPG] x Black X White x   [RPG] x Black X White x I_icon_minitime

Sus In jos

[RPG] x Black X White x
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
RPG Anime Romania :: RPG ::  RPG Real-
Mergi direct la: