RPG Anime Romania
O lume fantastica unde personajele prind viata.

Un forum dedicat RPG-ului.

AcasaPortalGalerieCautareInregistrareConectare
Ultimele subiecte
» [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]
A Tale of Two Sisters I_icon_minitimeIeri la 13:01:54 Scris de Error

» sa chetuim
A Tale of Two Sisters I_icon_minitimeVin 21 Feb - 19:29:02 Scris de Invader Lamu

» [RPG]Apă în flăcări calde[+18 soft][Yaoi]
A Tale of Two Sisters I_icon_minitimeVin 21 Feb - 9:07:47 Scris de Error

» Eu intreb, tu raspunzi
A Tale of Two Sisters I_icon_minitimeVin 21 Feb - 9:05:09 Scris de Error

» Pentru ce e cunoscut userul de deasupra
A Tale of Two Sisters I_icon_minitimeLun 17 Feb - 19:54:02 Scris de Ravic

» Arunca cu ceva in userul de mai sus
A Tale of Two Sisters I_icon_minitimeLun 17 Feb - 0:33:15 Scris de Error

» Aresteaza userul de mai sus
A Tale of Two Sisters I_icon_minitimeDum 16 Feb - 7:12:18 Scris de Error

» Yaoi vs Yuri
A Tale of Two Sisters I_icon_minitimeDum 16 Feb - 7:11:33 Scris de Error

» Afirmația falsă
A Tale of Two Sisters I_icon_minitimeDum 16 Feb - 7:09:21 Scris de Error

Distribuiţi

A Tale of Two Sisters

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Invader Lamu
Membru
Membru
Invader Lamu

Data de inscriere : 26/06/2014

A Tale of Two Sisters Empty
MesajSubiect: A Tale of Two Sisters   A Tale of Two Sisters I_icon_minitimeSam 29 Iun - 23:55:50

Undeva departe in mijlocul oceanului se afla un regat insular. Aici viata era frumoasa, simpla, insa cu mici tangente de epoca moderna. Era un regat izolat de restul lumii moderne, avandu-si propriul curs al istoriei. Aici inca existau cavaleri.
Familia regala traia intr-un palat din marmura alba, cu camere luxoase ca un hotel de 5 stele.
Familia regala avea 2 fiice care ar fi fost surori gemene daca nu erau surori vitrege.
Fiica lor naturala mostenitoarea tronului si a 2-a fiica o unicentaurita pe nume Talisman.

PERSONAJELE:

Nume: von Myint
Prenume: Talisman
Varsta: 16 ani
Specie: Unicentaur
Puteri: Magia
Despre ea: Talisman este o fata unicentaur, sora vitrega și cel mai bun prieten a printesei. Iubește moda, făcând-o foarte elegantă, deasemenea iubeste si distractia si calatoriile in natura. Ea o susține și o încurajează pe printesa in incercarea ei de a deveni prima fata cavaler și va fi serioasă dacă situația o cere, pentru a ajuta printea să rezolve problemele.
Desi are aripi de pegas, fiind inca un manz adolescentin ca varsta, nu sunt inca complet dezvoltate si nu poate zbura.

Poza:

A Tale of Two Sisters Unicentaur_by_rzavala-d8kh19e

Nume: von Myint
Prenume: Yulie
Varsta: 16
Poza:

A Tale of Two Sisters Pretty_anime_princess__by_sakurahonda19_da8xac9-fullview.jpg?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7ImhlaWdodCI6Ijw9NjY3IiwicGF0aCI6IlwvZlwvOGEwNTNjYmEtZjg0My00N2YwLWEwNjgtM2UzYzBjNmYwNDAzXC9kYTh4YWM5LTU5ZmMzYmQxLTIwNWItNGZlOS05YTk2LTMxNWIzMzY2ZDQ0Ni5qcGciLCJ3aWR0aCI6Ijw9NDAwIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmltYWdlLm9wZXJhdGlvbnMiXX0

Talisman:

Era o zi frumoasa de inceput de vara dar inca nu era vacanta de vara.

-Hei surioara, e timpul sa te trezesti. Sa mergi la scoala. Daca mai dormi mult iar vei rata trasura scolara si va trebui sa te duc eu.

Ultima editare efectuata de catre Invader Lamu in Mar 2 Iul - 13:35:48, editata de 1 ori
Sus In jos
LightSpark090
Membru
Membru
LightSpark090

Sex : feminin
Zodiac : Rac
Zodiac chinezesc : Dragon
Data de inscriere : 11/08/2017
Varsta : 19
Localizare : Sub dulap
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Căutând sensul vieții

MesajSubiect: Re: A Tale of Two Sisters   A Tale of Two Sisters I_icon_minitimeMar 2 Iul - 10:02:00

A Tale of Two Sisters J95PbGf

Eu stateam in patul meu, imbracata in camasa nea de noapte si invelita in cearsaf in timp ce visam... ce visez eu mereu. Ca intr-o zi, o sa ajung unde imi doresc eu cel mai tare.

Visul meu e intrerupt cand o aud pe Talisman ca ma cheama, eu deschizand lenes ochii si ridicandu-ma incet din pat. "Da, da, stai putin, m-am trezit acum." ii zic eu cu o voce adormita, frecandu-ma la ochi inainte sa ma indrept spre sifonierul meu.

Nu e greu sa aleg cu ce ma imbrac, ca avem uniforma scolara: camasa alba, fusta si funda la gat albastre, vesta, ciorapi si pantofi negrii. Aruncand pe cap si bereta mea albastra, ma uit in oglinda o ultima data sa ma asigur ca arat bine. "Ok, am terminat!" declar eu inainte sa ma duc dupa Talisman.

A Tale of Two Sisters SrmIOZK
A Tale of Two Sisters BgxmxJO
Sus In jos
Invader Lamu
Membru
Membru
Invader Lamu

MesajSubiect: Re: A Tale of Two Sisters   A Tale of Two Sisters I_icon_minitimeMar 2 Iul - 13:42:41

-Hm, azi o sa luam micul dejun in drum spre statia trasurii scolare. Spun eu.
Daca ar fi ratat-o, as fi dus-o calare pana la scoala si apoi m-as fi intors pana la hipodrom. Daca reusea sa prinda la timp trasura scolara, eu o urmaream doar jumatate de drum pana la hipodrom unde ramaneam sa ma joc cu alti cai si urma sa o astept pe printesa acolo.
Sus In jos
LightSpark090
Membru
Membru
LightSpark090

MesajSubiect: Re: A Tale of Two Sisters   A Tale of Two Sisters I_icon_minitimeMar 2 Iul - 13:52:36

"Ok, ok, haide atunci." ii spun lui Talisman cu un suras gingas. Nu s-a intamplat de multe ori sa intarzii, dar mereu am fost multumitoare pentru ajutorul ei: daca merg pe jos, mi-ar lua mult mai multa vreme.

"Ce avem la micul dejun, oricum?" o intreb eu curioasa in timp ce mergem sa ne luam mancarea cu noi. Sper doar sa nu avem ceva prea maret, ca apoi nu-l putem lua cu noi.

Sus In jos
Invader Lamu
Membru
Membru
Invader Lamu

MesajSubiect: Re: A Tale of Two Sisters   A Tale of Two Sisters I_icon_minitimeMar 2 Iul - 13:58:59

-Nu prea multe. Oua sa facem o omleta sau cereale cu lapte. De aceea am spus ca prefer sa luam micul dejun in drum spre statia de trasura. S-a deschis chiar ieri un magazin de dulciuri. Placinte, prajituri, dulciuri, inghetate, ah si am auzit ca fac o budinca de gris geniala. Pe care o poti lua ca pachetel la scoala. Spun eu.
Sus In jos
LightSpark090
Membru
Membru
LightSpark090

MesajSubiect: Re: A Tale of Two Sisters   A Tale of Two Sisters I_icon_minitimeMar 2 Iul - 14:16:19

In momentul in care Talisman zice de dulciuri instantaneu privirea mea se duca spre ea, ochii mei sclipind de parca se reflectau stele in ei. "Ce bine suna, hai sa facem asa!" ii zic eu cu un zambet senin.

De obicei tata nu m-ar lasa sa mananc des de la magazin, si are unele argumente bune. Dar uneori nu e nici o problema, si acum sunt si in intarziere. Ridicandu-mi geanta de pe jos, ma intorc spre Talisman in timp ce ma indrept spre usa. O noua zi!

Sus In jos
Invader Lamu
Membru
Membru
Invader Lamu

MesajSubiect: Re: A Tale of Two Sisters   A Tale of Two Sisters I_icon_minitimeMar 2 Iul - 14:25:24

Mergem spre magazinul de dulciuri una pe langa cealalta. De obicei preferam sa ne tratam egal una pe cealalta ca doua surori. Doar in cazuri majore de graba deveneam cal si calaret.
Sus In jos
LightSpark090
Membru
Membru
LightSpark090

MesajSubiect: Re: A Tale of Two Sisters   A Tale of Two Sisters I_icon_minitimeJoi 11 Iul - 12:47:26

Sincer, intre a merge langa Talisman sau pe ea, prefer prima varianta. Daca o tratez ca pe un cal, atunci unde e respectul? Unde e egalitatea? Unde e iubirea? Ea, chiar daca nu avem acelasi sange in vene, este draga mea sora, si vreau sa o tratez cum merita.

Curand, ajungem la magazin, eu ducandu-ma cativa pasi inainte ca sa deschis usa pentru Talisman. Asa imi place mie sa fiu politicoasa cu toata lumea, mai ales cu familia mea.

Sus In jos
Invader Lamu
Membru
Membru
Invader Lamu

MesajSubiect: Re: A Tale of Two Sisters   A Tale of Two Sisters I_icon_minitimeJoi 11 Iul - 21:22:26

Cand Yulie a pasit in fata usii, usile s-au deschis automat insa eu amintrat prima caci ea m-a lasat sa intru prima. Incapusem in magazin cu putin chin caci usile erau chiar la limita. Noroc ca rau construite inasa fel incat sa incapasi luptatorii de sumo dar si animalele de mari dimensiuni. Japonezii aveau respect pentru animale si la fel cum cineva putea intra cu pisica sau cainele, altcineva putea intra chiar si cu calul sau capra in magazin.

Intru in magazin si ma uit la vitrina cu dulciuri.

-Oau! Uite are si Macaroons. Cumparam? O intreb eu.
Sus In jos
LightSpark090
Membru
Membru
LightSpark090

MesajSubiect: Re: A Tale of Two Sisters   A Tale of Two Sisters I_icon_minitimeMier 17 Iul - 13:14:14

Desi am deschis usile pentru Talisman, ca altfel nu incapeam amandoua in acelasi timp. Abia a incaput ea singura, dar macar nu s-a blocat: s-a mai intamplat asta o data si a fost destul de mare chin s-o incercam s-o scoatem in siguranta. Bine ca am venit la magazinul acesta si nu altul.

Dupa ce a reusit Talisman sa intre ma bag si eu dupa ea, deblocand circulatia inainte sa mergem sa vedem ce produse au la vanzare. "Evident, doar stii cat imi plac macarons!" surad vesel, apoi ma uit la ce alte chestii mai au. "Uite uite, au si eclere, si fondante!"

Sus In jos
Invader Lamu
Membru
Membru
Invader Lamu

MesajSubiect: Re: A Tale of Two Sisters   A Tale of Two Sisters I_icon_minitimeMier 17 Iul - 17:55:17

-Da, super. Dar te stiu eu. Daca parintii ne-ar da destui bani pe mana, ai cumpara magazinul cu totul. Spun eu amuzata. Din pacate suntem doar copii,si parintii ne dau un numar limitat de bani.
Se pare ca putem lua 10 macarons si sa alegem intre 3 eclere si 3 fondante? Sau putem lua doar macarons si atunci ne va ajunge bani sa luam si eclere si fondante? Hm unul din macarons ar trebui sa il impartim in jumatate dar asta nu ar fi o problema, nu?
Spun eu.
Sus In jos
LightSpark090
Membru
Membru
LightSpark090

MesajSubiect: Re: A Tale of Two Sisters   A Tale of Two Sisters I_icon_minitimeJoi 18 Iul - 13:56:29

In momentul in care Talisman comenteaza legat de cum as irosi eu banii pe tot magazinul las un pic botic, dar nu ii raspund. Adica... are dreptate intr-adevar, dar nu recunosc eu asta. Cel putin nu in public. Macar am putut sa ma distrag de la gluma aia cand m-a intrebat ce sa facem.

"Eu zic prima varianta, ca asa avem de mai multe chestii. Va trebui sa impartim un ecler si un fondant pe din doua, dar nu ar fi o problema, nu?" sugerez eu in timp ce ma uit la vitrina cu dulciuri. Probabil ne vom murdari putin pe maini daca incercam sa le rupem, dar cred ca ne murdarim oricum de la astea.

Sus In jos
Invader Lamu
Membru
Membru
Invader Lamu

MesajSubiect: Re: A Tale of Two Sisters   A Tale of Two Sisters I_icon_minitimeJoi 18 Iul - 17:12:55

-Aici ai dreptate. Si da oricum ne-am murdari de la ele. Spun eu.
Insa abia ce ne decisesem ca altcineva vru sa facă cumpărăturile înaintea noastră intr-un mod nu prea legal.
O mica furtuna intrase in magazin spărgând geamurile magazinului si a vitrinelor si lua pe sus toate dulciure inclusiv îmi răvăși mie coama.
-Si uite așa se distruge o zi perfecta.
Probabil ma vei întreba de furtuna asta, nu e deloc naturala. Pare mai degrabă una de laborator.
Sus In jos
LightSpark090
Membru
Membru
LightSpark090

MesajSubiect: Re: A Tale of Two Sisters   A Tale of Two Sisters I_icon_minitimeVin 19 Iul - 17:35:04

Cand Talisman a fost de acord cu mine am zambit de fericire, dar aceasta stare de spirit inainte sa se dezlantuieun mic haos in magazin. Am lasat un tipat scurt de surpriza cand furtuna a intrat in magazin, reusind la limita sa-mi prind palaria inainte sa o ia vantul. Totusi, nu am avut ce face legat de furt, dulciurile disparand unainte sa pot face ceva.

Dupa ce s-a mai linistit locul m-am uitat la Talisman, dar se pare ca ea mi-a ghicit deja gandul, raspunzandu-mi la intrebarea nespusa. "Un laborator? Nici nu stiu sa fie unul in zona."' ii spun eu inainte sa ma uit in directia in care a plecat furtuna. "Ar trebui sa o urmarim pana nu ajunge prea departe, am putea afla ceva."

Sus In jos
Invader Lamu
Membru
Membru
Invader Lamu

MesajSubiect: Re: A Tale of Two Sisters   A Tale of Two Sisters I_icon_minitimeVin 19 Iul - 17:41:20

-Tocmai de aceea deseori sunt numite laboratoare magice secrete. Haide urca in sa si sa urmarim furtuna aceea. Spun eu.
Sus In jos
LightSpark090
Membru
Membru
LightSpark090

MesajSubiect: Re: A Tale of Two Sisters   A Tale of Two Sisters I_icon_minitimeVin 19 Iul - 17:51:53

Aici avea Talisman un punct de vedere bun legat de laboratoare. In general era o lege ca orice fel de cladire, institutie sau orice sa fie declarate autoritatilor si coroanei, dar ma gandesc ca anumite chestii intr-adevar nu ar fi in interesul celor care lucreaza acolo. Deci da: daca nu stiam de el, si eu ma interesam mereu de ce mai apare, este ascuns.

De obicei nu sunt in regula cu statul pe Talisman, dar acum era o urganta, deci ma urc pe spatele ei agil si repede. Nu aveam sabia la mine, o lasasem ascunsa la scoala ca sa nu o aduc acasa, deci in caz de urgenta nu voi avea o arma cu care sa pot sa ne apar pe amandoua. "O sa intarziem la scoala, dar siguranta oamenilor e mai importanta." ii spun eu lui Talisman.
[/quote]

Sus In jos
Invader Lamu
Membru
Membru
Invader Lamu

MesajSubiect: Re: A Tale of Two Sisters   A Tale of Two Sisters I_icon_minitimeVin 19 Iul - 18:19:22

-Cu siguranta vom intarzia si da, asta asa e. Siguranta oamenilor e pe primul loc. Dandu-mi seama ca nu are sabia la ea ii spun:
-Cu toate ca ai lasat sabia la scoala si nu avem timp sa o luam, eu nu mi-o uit niciodata. O am chiar aici in frunte. Spun eu referindu-ma la cornul meu.
Sus In jos
LightSpark090
Membru
Membru
LightSpark090

MesajSubiect: Re: A Tale of Two Sisters   A Tale of Two Sisters I_icon_minitimeVin 19 Iul - 19:14:05

Se pare ca si Talisman si-a dat seama ca nu am o arma cu mine, dar comentariul ei tot m-a facut sa surad. "Nu-i fa griji, nu te las pe cont propriu. Am invatat si alte chestii pe langa cum sa folosesc o sabie."

Asta era adevarat: cu ajutorul profesorilor si cavalerilor, am trecut usor usor prin toti pasii de pregatire. Pe langa evide ta arta a sabiei, am invatat si lupta corp la corp, pe langa alte subiecte care ar putea fi folositore. "Hai sa mergem inainte sa o pierdem." o indemn eu pe Talisman inainte sa ma tin bine de ea, avand grija sa nu o ranesc sau ceva.

Sus In jos
Invader Lamu
Membru
Membru
Invader Lamu

MesajSubiect: Re: A Tale of Two Sisters   A Tale of Two Sisters I_icon_minitimeVin 19 Iul - 19:27:00

Incep sa alerg dupa furtuna aceea. Galopam cu viteza maxima. Desi era imposibil sa o prindem, macar nu o scapam din vedere. Eram si eu curioasa unde vom ajunge. Primul lucru care il observam era case indreapta spre iesirea din nord a orasului.
Sus In jos
LightSpark090
Membru
Membru
LightSpark090

MesajSubiect: Re: A Tale of Two Sisters   A Tale of Two Sisters I_icon_minitimeVin 19 Iul - 20:15:58

In timp ce mergeam cat de repede puteam, ma tineam de Talisman ca sa nu cad in timp ce o avertizam de orice obstacol sau posibila coliziune. Oricum nu o putem prinda din urma, poate e mai bine sa tinem o distanta, dar nu trebuie sa o pierdem, si categoric sa nu facem pagube pe drum.

In cele din urma imi dau seama incotro o luam, dar asta ma faceam doar sa-mi pun mai multe intrebari. "Stai, nu era o mica regiune locuita de elfi la nord de oras?" o intreb pe Talisman, ochii mei pe furtuna.

Sus In jos
Invader Lamu
Membru
Membru
Invader Lamu

MesajSubiect: Re: A Tale of Two Sisters   A Tale of Two Sisters I_icon_minitimeVin 19 Iul - 20:28:12

-Asta asa este. S-ar putea sa ajungem acolo. Hm sa inteleg ca un elf ar putea folosi magia aerului in acest scop nu prea legal? Spun eu
Sus In jos
LightSpark090
Membru
Membru
LightSpark090

MesajSubiect: Re: A Tale of Two Sisters   A Tale of Two Sisters I_icon_minitimeVin 19 Iul - 21:12:29

[quote="LightSpark090"]

"Nu nu, nu acuzam un elf de asta neaparat. Doar ca... Nu inteleg de ce cineva ar trimite o furtuna artificiala de atat de departe doar ca sa fure dulciuri.
a trebuit sa comentez. Adica... sa o luam logic. Daca ar mai fi facut ravagii inainte sa ajungea la noi, ori am fi auzit, ori am fi vazut, dar in timp ce o urmaream nu era nici un indiciu ca a mai facut ceva. Atunci... de ce? [/center]

Sus In jos
Invader Lamu
Membru
Membru
Invader Lamu

MesajSubiect: Re: A Tale of Two Sisters   A Tale of Two Sisters I_icon_minitimeVin 19 Iul - 21:42:46

-Sincera sa fiu chiar cred ca ai dreptate. Nu cumva a gresit tinta si de fapt vroia sa vizeze un magazin de bijuterii din apropierea magazinului de dulciuri? Dar asta vom aflace a vrut de fapt cand vom vedea hotul si ii vom vedea expersia cand se va trezi cu dulciurile aduse de furtuna artificiala.
Sus In jos
LightSpark090
Membru
Membru
LightSpark090

MesajSubiect: Re: A Tale of Two Sisters   A Tale of Two Sisters I_icon_minitimeVin 19 Iul - 22:31:37

Sa fi fost chiar o greseala? Nu stiu de ce, dar parca nu credeam asta. Adica, daca furtuna stie unde sa se intoarca, de ce sa nu stie unde sa se duca? Dupa cum arata, ar trebui fie controlata de la distanta, fie "invatata" unde sa mearga pe cont propriu. Dar daca e asa... Cum?

In momentul urmator mi-a venit o idee. Nu stiu care sunt sansele, dar e posibil. "Poate... o fi un experiment. Sa fi fost acesta doar un test ca sa vada cum merge." sugerez eu. Adica, ar avea sens: daca nu a fost testat inainte, nu e o idee buna sa o folosesti la ce vrei. In acest caz, o testezi mai intai.

Sus In jos
Invader Lamu
Membru
Membru
Invader Lamu

MesajSubiect: Re: A Tale of Two Sisters   A Tale of Two Sisters I_icon_minitimeVin 19 Iul - 22:45:42

-Poate si asta. Sa testeze intai pe dulciuri caapoi sa treaca la bijuterii. Dar eu sunt curoasa ce fel de magie o controleaza. Spun eu in timp ce continuam sa galopez. Intradevar intrasem in regatul elfilor dar locul catre care ne indrepta parea atipic pentru un elf. Un castel cu fatada de culoare inchisa, aflat la margine de regat. Parea mai degraba o locuinta a unui vrajitor decat a unui elf.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: A Tale of Two Sisters   A Tale of Two Sisters I_icon_minitime

Sus In jos

A Tale of Two Sisters
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
RPG Anime Romania :: RPG :: RPG Anime-
Mergi direct la: