RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

RPG Anime Romania

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» Re-Do's
[RPG x LightSpark090] Love versus Power EmptyJoi 27 Apr - 16:25:26 Scris de Corelia

» Back from the death
[RPG x LightSpark090] Love versus Power EmptyJoi 27 Apr - 16:21:43 Scris de Corelia

» Dream Land
[RPG x LightSpark090] Love versus Power EmptyJoi 27 Apr - 16:07:04 Scris de Corelia

» [HP] Checkered
[RPG x LightSpark090] Love versus Power EmptyJoi 27 Apr - 15:26:41 Scris de Corelia

» [HP] Crimson Red
[RPG x LightSpark090] Love versus Power EmptyJoi 27 Apr - 15:26:00 Scris de Corelia

» [HP] Marigold
[RPG x LightSpark090] Love versus Power EmptyJoi 27 Apr - 15:24:03 Scris de Corelia

» Work in Progress
[RPG x LightSpark090] Love versus Power EmptyJoi 27 Apr - 14:10:25 Scris de Corelia

» Ce melodie ascult
[RPG x LightSpark090] Love versus Power EmptyVin 21 Apr - 15:28:14 Scris de Weed Maker

» [FC] Anime și manga
[RPG x LightSpark090] Love versus Power EmptyJoi 12 Ian - 15:57:31 Scris de Xiphion.

Afilieri

Recent Members

See more

    [RPG x LightSpark090] Love versus Power

    Rogue
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 1520
    Data de inscriere : 29/06/2019
    Varsta : 29
    Localizare : Eichen House ♚
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : torture ☬
    Rogue
    Banat
    https://polarisdream.jcink.net/index.php? 
    personajele :

    Nume: Azamath (nume real)/Sarah Ross (nume uman)
    Varsta: ???
    Personalitate: La suprafata arata cum ti-ai imagina orice demon: razbunator, rebel si cauta probleme. Totusi, ea mai mult se da mare, in realitate fiind curioasa si chiat copilaroasa
    Aspect:
    [RPG x LightSpark090] Love versus Power 3214102fa5f6b25f009407a9803dd405

    Nume: Dimitri
    Varsta : 19
    Personalitate: Dimitri este elev in ultimul an de liceu, un tip criptic, misterios si nu foarte vorbaret. Are un simt al razbunarii foarte bine dezvoltat si s-a maturizat prematur
    Aspect:

    [RPG x LightSpark090] Love versus Power F33b3073b6_74791379_o2

    Tip RPG: 1 x 1

    Poveste: Dimitri este un tip obisnuit, fiind victima unor mari bully de la el de la liceu pentru ca este considerat un ciudat. Viata lui se schimba radical cand in drumul lui spre scoala gaseste un medalion. Initial pentru el este un obiect ca oricare altul, dar descopera ca acesta defapt are puteri asupra sufletului unei entitati demonice, pe care el ajunge sa o poata controla. Se foloseste de medalion ca fata-demon sa ii indeplineasca cele mai rautacioase dorinte si cei doi sunt ca soarecele si pisica la inceput, doar ca in timp, amandoi incep sa se indragosteasca unul de altul.

    !!! START RPG !!!!


    Căştile agăţate de urechi ? Verificat.
    Uniformă perfect călcată şi fără cute ? Verificat.
    Până şi ghiozdanul atârna pe braţele sare subţiri.
    Se ducea plictisit spre şcoală, ascultând o melodie veche de la Sex Pistols şi împingând cu vârful pantofului pietrele de pe carosabil.
    Când să lovească din nou, aproape se împiedică şi ochii lui movulii observară un medalion ce părea a fi din aur.
    Se aplecă uşor şi îl culese de pe jos, privindu-l încruntat.
    "Ce nai-...?" se încruntă când începu acesta să lumineze şi se simţii de parcă era o prezenţă acolo cu el, deşi nu vedea pe nimeni.
    LightSpark090
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 1292
    Data de inscriere : 11/08/2017
    Varsta : 23
    Localizare : Sub dulap
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Căutând sensul vieții
    LightSpark090
    Membru
    [RPG x LightSpark090] Love versus Power SecVNql

    Un moment, imi vedeam de treaba, cautand feluri noi de a ma distra si eu putin, iar urmatoarea simt... chemarea. Nu am inteles niciodata de ce exista asemenea sistem, dar stiu ca nu e de bine. Cel putin nu pentru mine, si daca nu ma ajuta atunci nu e bine.

    Fara sa ma gandesc la un plan dinainte, urmez "chemarea", peisajul din fata mea schimbandu-se cu o imagine urbana: o strada nu foarte aglomerata, oamenii cu treaba lor... si fix in fata ochilor mei un baiat care statea cu spatele. Nu e nevoie sa vad ca sa stiu ca de la el vine, nu poate fi ascunsa acea unda a medalionului. Atat de tanar, totusi: sigur nici nu banuieste ce a gasit... Trebuie sa ma asigur ca nici nu-si da seama.

    Astfel, imi indrept spatele inainte sa ma apropii pe el, batandu-l usor pe umar cand ajung in spatele lui. Un zambet dragut, o fata draguta, nu trebuie sa fie greu sa-l conving sa mi-l dea, chiar daca teoretic nu am voie sa ma bag in chestia asta. Sunt un demon, ce-mi pasa mie de reguli?
    Rogue
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 1520
    Data de inscriere : 29/06/2019
    Varsta : 29
    Localizare : Eichen House ♚
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : torture ☬
    Rogue
    Banat
    https://polarisdream.jcink.net/index.php? 
    [RPG x LightSpark090] Love versus Power Source

    Dimitri [[ 18 y.o )) play by Lulu (Code Geass)

    Chiar dacă la prima vedere, Dimitri părea un tânăr destul de uşor de speriat, lucrurile nu erau chiar aşa. Simţise aceea bătaie pe umăr şi strânsese imediat cu putere medalionul în pumn, ca şi cum nu ar fi fost dispus să îl dea nimănui. Ce am găsit să fie al meu - cam aşa funcţionau lucrurile pentru el, simplu şi uşor. Se întorsese sacadat cu faţa la tânăra ce dorea să îi atragă atenţia. O privi uşor ciudat, părul ei era...aşa de lung şi de veerde.
    "Te pot ajuta cu ceva ?" întrebă simplu, pe vocea lui extrem de guturală, în timp ce mâna ce o avea strivită în pumn o şi îndesase în buzunarul de la pantalonul de stofă, piesa de jos a uniformei sale şcolare.


    Ultima editare efectuata de catre Rogue in Joi 25 Iul - 0:03:12, editata de 1 ori
    LightSpark090
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 1292
    Data de inscriere : 11/08/2017
    Varsta : 23
    Localizare : Sub dulap
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Căutând sensul vieții
    LightSpark090
    Membru
    [RPG x LightSpark090] Love versus Power SecVNql

    La prima vedere, acum ca pot sa-i vad fata, chiar pare relativ tanar, dar nu prea. Liceu sau facultate, cel mai probabil, dar sunt destule persoane care arata mai tinere sau mai batrane decat sunt in realitate. Vorbind de aparente, miscarile lui sunt usor crispate. Ce-i drept, pot intelege partial de ce este asa: adica, pentru el sunt o straina, o persoana complet necunoscuta care a venit la el cu aparent nici un motiv. Hai sa incercam sa-l linistim putin.

    "Da, sau cel putin sper. Ma intrebam daca ai vazut cumva un medalion pe aici pe undeva? Cred ca l-am pierdut prin zona asta si chiar as avea nevoie sa-l gasesc." il intreb eu, jucand fata neajutorata. Daca demonii, sau fetele, au toate un talent, este sa se dea lovite. Daca totul merge bine, ar trebui sa scap de... prostia aia inainte sa faca ceva.
    Rogue
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 1520
    Data de inscriere : 29/06/2019
    Varsta : 29
    Localizare : Eichen House ♚
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : torture ☬
    Rogue
    Banat
    https://polarisdream.jcink.net/index.php? 
    [RPG x LightSpark090] Love versus Power Source

    Dimitri [[ 18 y.o )) play by Lulu (Code Geass)

    Iar dacă Dimitri avea un talent,acela clar era să poată să citească pe oricine. Era mai mult un har, o abilitate cu care dintotdeauna fusese înzestrat. Avusese ca o senzatie de deja vù și ceva îi spuse din prima clipă că medalionul nu e unul obișnuit. Trebuia doar să își dea seama ce poate face cu el.
    Nu am văzut niciun medalion, minții simplu cand simtii ca fata din fata lui nu e deloc neajutorata de fapt. În buzunar pipăi însa medalionul și apăsă pe piatra din mijloc fără să aiba ider că așa ii va face rău.


    Ultima editare efectuata de catre Rogue in Joi 25 Iul - 0:02:58, editata de 1 ori
    LightSpark090
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 1292
    Data de inscriere : 11/08/2017
    Varsta : 23
    Localizare : Sub dulap
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Căutând sensul vieții
    LightSpark090
    Membru
    [RPG x LightSpark090] Love versus Power SecVNql

    Imi cade putin fata cand imi spune ca nu l-a vazut. Minte, stiu sigur ca minte, ca doar simt aura medalionului emanand din buzunarul lui. Totusi, nu puteam sa il acuz asa, fara un motiv care sa nu ma incrimineze in nici un fel. Nu vreau ca el sa aiba amuleta, dar vreau si mai putin ca el sa stie ce putere are.

    "Esti sigur? Adica, stiu ca arata neobisnuit, asa ca poa-" incep eu sa vorbesc inainte sa simt cum mi se strange parca pieptul, taindu-mi respiratie. Idiotul a apasat amuleta! "Dupa cum spuneam, poate ca tu ai fi putut..." incerc sa continui propozitia, doar ca nu mai pot, incercand sa trag aer in piept fara success. Este ca un atac de astm, dar mai rau.
    Rogue
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 1520
    Data de inscriere : 29/06/2019
    Varsta : 29
    Localizare : Eichen House ♚
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : torture ☬
    Rogue
    Banat
    https://polarisdream.jcink.net/index.php? 
    [RPG x LightSpark090] Love versus Power Giphy

    Dimitri [[ 18 y.o )) play by Lulu (Code Geass)

    Îşi ridică o sprânceană, privind-o semi şocat. Nu putea fi o coincidenţă faptul că ea voia medalionul cu atâta ardoare şi faptul că atunci când apăsa pe el părea că ei i se face rău. Scoase brusc medalionul din buzunar, fără să îl mai ascundă şi îl puse la gât, înainte ca ea să poate vine spre el să îl ia.

    "Se pare că totuşi l-am găsit" îngână, încrucişându-şi braţele la piept şi privind-o foarte serios. "Dar ceva îmi spune că din moment ce medalionul e al meu şi tu eşti a mea, dar nu prea vrei să se întâmple asta, am dreptate?" Uneori Dimitri se prindea prea repede de unele aspecte. "Ce eşti tu?" o întrebă, căci o fată obişnuită nu ar  fi putut fi niciodată rănită de un simplu medalion...care cu siguranţă nu era simplu, avusese dovada.
    LightSpark090
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 1292
    Data de inscriere : 11/08/2017
    Varsta : 23
    Localizare : Sub dulap
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Căutând sensul vieții
    LightSpark090
    Membru
    [RPG x LightSpark090] Love versus Power SecVNql

    Ochii mi se maresc instantaneu cand vad ca scoate medalionul din buzunar si si-l pune la gat. Din moment ce a dat drumul la piatra, acum putea si eu sa trag niste guri bune de aer, tusind putin intre ele, dar acum e o problema mai grava: si-a dat seama ca e ceva in neregula.

    Acum nu mai aveam privirea aia de fata neajutorata, ci una intunecata in timp ce vorbea, de parca voiam sa-l omor. Daca as putea, as fi face-o, dar amuleta nu m-ar lasa. "Sunt un demon, dar nu e ca si cum conteaza. Acum da-mi-l!" scrasnesc eu printre dinti inainte sa-i sar la beregata. Mai mult i-am spus ce sunt deoarece el are amuleta, deci nu pot sa-l mint, dar tot pot incerca macar sa i-o smulg de la gat.
    Rogue
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 1520
    Data de inscriere : 29/06/2019
    Varsta : 29
    Localizare : Eichen House ♚
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : torture ☬
    Rogue
    Banat
    https://polarisdream.jcink.net/index.php? 
    [RPG x LightSpark090] Love versus Power Giphy

    Dimitri [[ 18 y.o )) play by Lulu (Code Geass)


    Ummm, nu degeaba e vorba aia cu pisica blândă zgârie rău, uhh? îngână când sărise în felul ăla pe el. Dimitri era un tip destul de slăbănog, nu era să zicem tocmai genul de tip care să sară la bătaie şi nimic de genul. Dar îşi amintii că atunci când apăsase pe piatră ea devenise slăbită şi îşi mută degetele pe ea strângând-o cât de tare putu, ca să nu poate să aibă timp să i-l ea.
    Spune-mi mai multe, îi ceru când scăpă de atacul ei, făcând câţiva paşi mai departe de ea ca să nu mai aibă ocazia să-i sară la gât.
    LightSpark090
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 1292
    Data de inscriere : 11/08/2017
    Varsta : 23
    Localizare : Sub dulap
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Căutând sensul vieții
    LightSpark090
    Membru
    [RPG x LightSpark090] Love versus Power SecVNql

    In momentul in care a strans amuleta in pumnul lui am scancit de durere, cazand din picioare in genunchi in timp ce incercam sa respir, desi simteam ca parca plamanii imi luau foc. Cine stie, poate faceau asta, ca nu am intrebat pe nimeni cum merg amuletea astea. Ce conteaza este ca acum mi-am pierdut sansa sa o iau inapoi, baiatul facand cativa pasi in spate. Daca mai incerc o data, poate chiar ma omoara.

    De asta imi era frica. Oricat de mult am incercat sa ma abtin, tot mi-au iesit cuvintele pe gura fara voia mea, probabil in acest fel pecetluindu-mi soarta pe veci... sau macar pana moare el. "Ai auzit bine, sunt un demon. Si amuleta aia? Si ea tot demonica, ofera control absolut asupra demonului cu care rezoneaza, in acest caz eu. Deci felicitari, ai gasit pestisorul auriu." ii spun eu in sictir, vocea mea plina de ura in timp ce ma uitam in sus la el.
    Rogue
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 1520
    Data de inscriere : 29/06/2019
    Varsta : 29
    Localizare : Eichen House ♚
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : torture ☬
    Rogue
    Banat
    https://polarisdream.jcink.net/index.php? 
    [RPG x LightSpark090] Love versus Power Giphy

    Dimitri [[ 18 y.o )) play by Lulu (Code Geass)

    O ascultă foarte interesant. Deci preconizase destul de bine, că totul e mai mult decât pare. Chiar că în sfârşit îl lovise şi pe el norocul, căci avusese toată viaţa parte numai de cumpene nedorite.
    Ochii lui sclipiră, dar nu era o bucurie din aceea pură a unui om împlinit, era cumva diavolească. Dimitri poate era un simplu om, dar probabil că avea un suflet mai putred ca al multor demoni din cauza a prin câte lucruri trecuse.
    Îşi linse buzele şi ridică amuleta în aer.
    "Să nu mă răneşti" îi zise ca un ordin, văzând că nu prea poate să i se opună, clar datorită medalionului.
    Se apropie înapoi de ea, şi îngenunche lângă, sărutându-i scurt fruntea.
    "Perfect. Cu siguranţă vei fi mult mai eficace ca peştişorul de aur ,cum va trebui să îmi îndeplineşti mai mult de 3 dorinţe" o anunţă şi o ridică el de pe jos, ajutând-o să se pună înapoi pe picioare. "Haide să mergem. Am o grămadă de idei" o anunţă şi o luă de mână, trăgând-o uşor după el înapoi spre şcoală, comportându-se de parcă erau doi adolescenţi obişnuiţi, probabil arătând chiar ca un cuplu.
    LightSpark090
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 1292
    Data de inscriere : 11/08/2017
    Varsta : 23
    Localizare : Sub dulap
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Căutând sensul vieții
    LightSpark090
    Membru
    [RPG x LightSpark090] Love versus Power SecVNql

    Privirea aia din ochi... puteam vedea intunericul din ei. Nu stiu daca s-a nascut cu el sau l-a dobandit, dar e acolo... si tocmai de acesti oameni ne ferim noi cei mai multi: demonii nu ar trebui sa intalneasca oameni demonici. Si acum si-a pierdut si orice speranta de a scapa de el pe modalitate directa, incruntandu-ma cand mi-a impus comanda sa nu-l ranesc. Las' ca exista alte metode, dar tot e deranjand.

    Cand a ingenunchiat langa mine ma asteptam la altceva, dar cand m-a sarutat pe frunte m-am dat in spate putin ca arsa. N-am nici o idee de ce a facut asta, m-am uitat doar la el ca la o persoana ciudata: ironic in momentul asta. Inainte sa-mi revin ma ridica de pe jos, pana atunci reusind sa-mi recapat suflul complet, si imi ordona sa merg cu el in timp ce ma ia de mana. Din pacate, si actul fizic se pune drept ordin, deci nu pot sa-mi scot mana din a lui in timp ce trebuie sa merg cu el in tacere, numai ura in privirea mea cu care in infigeam in spate... Oh, cum am ajuns eu in situatia asta
    Rogue
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 1520
    Data de inscriere : 29/06/2019
    Varsta : 29
    Localizare : Eichen House ♚
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : torture ☬
    Rogue
    Banat
    https://polarisdream.jcink.net/index.php? 
    [RPG x LightSpark090] Love versus Power Source

    Dimitri [[ 18 y.o )) play by Lulu (Code Geass)

    Putea să vadă cât e deranjată de faptul că dintre toţi oamenii din lume, poate unii mult mai normali ca el, taman el găsise -talismanul norocos- ca să îl numească aşa. Nu îi prea păsa acum de nemulţumirile ei, fiind un tip de-a dreptul egoist.
    Avea o grămadă de planuri în minte, toate machiavelice. Iar EA era unealta perfectă pe care s-o folosească pentru a le îndeplinii.
    "Act normal" îi şopti chiar când păsea în curtea şcolii. El întotdeauna fusese văzut singur, închis, izolat, cu căştile şi ciudăţeniile lui. Toată curtea, încă împânzită de elevi de toate vârstele, se opriră din ceea ce făceau şi îi priviră lung, un tip chiar scăpă mingea de baschet. Lui Lulu nu îi plăcuse vreodată atenţia, dar pentru ceea ce avea în minte avea nevoie de ea.


    Ultima editare efectuata de catre Rogue in Joi 25 Iul - 0:02:35, editata de 1 ori
    LightSpark090
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 1292
    Data de inscriere : 11/08/2017
    Varsta : 23
    Localizare : Sub dulap
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Căutând sensul vieții
    LightSpark090
    Membru
    [RPG x LightSpark090] Love versus Power SecVNql

    Nici nu voiam sa stiu ce avea in minte, ca oricum nu pot sa-l opresc oricat as vrea si as incerca. Sper, oh, sper sa nu ma faca sa fac chestii nelalocul lor... si prin asta ma refer ce ar fi considerat asa ceva de un demon adevarat. Inainte sa intram in curtea scolii imi mai da un ordin, moment in care expresia fetei mele se schimba într-un zambet senin. Nu mai e vizibil, dar tot il strangulez in mintea mea

    Din prima cand am intrat in curte, am vazut ca toata lumea se uita la noi. In general nu m-ar deranja atentia, dar in cazul acesta parca nu as fi vrut-o. Oare care e motivul totusi: eu sau el... sau eu cu el? "Heya!" ii salut pe elevi intr-un ton jucaus in timp ce faceam usor cu mana, nici o urma de duritate in vocea mea. Probabil aratam ciudat acolo, fiind imbracata de vara torida in tjmp ce toti erau in uniforma: doar am venit din Caraibe pana aici.
    Rogue
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 1520
    Data de inscriere : 29/06/2019
    Varsta : 29
    Localizare : Eichen House ♚
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : torture ☬
    Rogue
    Banat
    https://polarisdream.jcink.net/index.php? 
    [RPG x LightSpark090] Love versus Power Source

    Dimitri [[ 18 y.o )) play by Lulu (Code Geass)

    Îşi duse brusc braţul după taliei, ca şi cum îşi etalase trofeul, dar avea să fie un moment scurt şi o trase undeva în fundul curţii, unde nu mai erau în mijlocul atenţiei, convins însă că se vorbea în jurul lor acum despre ei şi apariţia ei total surprinzătoare.
    Îi dădu drumul atunci când rămăseră doar ei doi şi o privi serios.
    "Îi vezi pe tipii de sunt pe terenul de baschet ?" o întrebă serios, pe o voce guturală şi gravă. "Vreau să faci ceva ce să pară un accident în timp ce se joacă şi să ajungă toţi cu picioarele rupte."


    Ultima editare efectuata de catre Rogue in Joi 25 Iul - 0:02:22, editata de 1 ori
    LightSpark090
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 1292
    Data de inscriere : 11/08/2017
    Varsta : 23
    Localizare : Sub dulap
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Căutând sensul vieții
    LightSpark090
    Membru
    [RPG x LightSpark090] Love versus Power SecVNql

    Cand mi-a pus mana dupa talie i-am aruncat o privire scurta din coada ochiului inainte sa ma intorc la zambetul meu dragut. Ah, vad ce face aici: se lauda cu mine. Fie este un tip popular care agata toate tipele, sau fix pe dos... Nu stiu de ce, mi se pare mai plauzibila a doua varianta. Dupa ce m-a prezentat destul publicului ma conduce spre fundul curtii, cel mai probabil ca sa-mi dea alta comanda.  Nici nu am ajuns bine, ca am si avut dreptate. Cand ma intreaba de baieti ma uit de unde eram ca sa confirm despre care vorbeste, dar cand imi da comanda nu ma uit la el, nu zic nimic. Doar ma uit la baietii aia cu o privire calculata inainte sa pocnesc din degete.

    Lasa-ti-ma sa dau un rezumat a ce s-a intamplat: A a sarit si a aterizat din greseala fix pe gamba lui B, apoi A a si aterizat prost, peste C da un elev care venise pe bicicleta in viteza, iar D, care era intins pe jos, se trezeste cu o bucata de beton peste picioare, carata de 2 muncitori ce lucrau la renovari si au scapat-o. Rezultatul e clar: mi-am facut treaba. "Multumit?" il intreb de parca vorbeam de ce am cumparat de la piata. Daca vi se pare ca nu am empatie pentru saraci elevi... da, nu prea am. Problema mea cu amuleta era ca el sa nu profite de mine personal, nu sa ma foloseasca la din astea. Sunt un demon, ce mama zmeilor? In teorie ma doare undeva de altii, de mine ma doare mai tare.
    Rogue
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 1520
    Data de inscriere : 29/06/2019
    Varsta : 29
    Localizare : Eichen House ♚
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : torture ☬
    Rogue
    Banat
    https://polarisdream.jcink.net/index.php? 
    [RPG x LightSpark090] Love versus Power Source

    Dimitri [[ 18 y.o )) play by Lulu (Code Geass)

    Ochii reci ai lui Dimitri urmăriră cu interes întregul eveniment, fără să aibă nicio expresie pe chip. Ai fi putut jura că e un robot trimis din viitor, lipsit de sentimente. Îşi linse scurt buzele, schiţând o scurtă grimasă mulţumită, apoi îşi luă locul de la zarva creată în jurul răniţilor, căci nu îi păsa de soarta lor.

    Îşi întinse degetele cadaverice către părul ei verde, lung şi frumos, atingându-l de parcă o felicita pentru isprava ei, coordonată de el.
    "You are a very good puppet, Greenie" îi spuse, din moment ce nu cunoştea numele ei, cum nu se deranjeze să o întrebe.
    Schiţă un rânjet răutăcios şi îi sărut brusc şi scurt buzele, depărtându-se apoi, cu degetul arătător în aer.
    "Nu mă plesni pentru asta!"


    Ultima editare efectuata de catre Rogue in Joi 25 Iul - 0:02:08, editata de 1 ori
    LightSpark090
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 1292
    Data de inscriere : 11/08/2017
    Varsta : 23
    Localizare : Sub dulap
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Căutând sensul vieții
    LightSpark090
    Membru
    [RPG x LightSpark090] Love versus Power SecVNql

    Tipul asta... cand il vad asa, parca ma intreb daca e om. Din cate am inteles eu, oamenii au ceva numit o "inima in piept" cum se spune, dar parca ma indoiesc in cazul lui. Dar daca e demon, nu ar trebui sa poata folosi amuleta, deci chiar e om. Unul ciudat, cel putin.

    Cand isi intinse degetele spre mine m-am dat putin sceptic in spate, el abia atingandu-mi parul. "Am un nume, bat de inghetata ce esti." ii raspund eu la porecla cel putin lipsita de inspiratie. Adica, am mai multe nume, cel adevarat chiar scris pe amuleta... in caractere moarte de mult pentru oameni, cel putin.

    Sunt totusi surprinsa cand ma saruta din senin, dandu-ma in spate si uitandu-ma la el in soc inainte sa ma incrunt si sa ridic mana... dar inainte sa-l trag mana el ma opreste, eu doar putand sa marai printre dinti in timp ce lasam jos mana. "O sa regreti asta intr-o zi..." il avertizez.
    Rogue
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 1520
    Data de inscriere : 29/06/2019
    Varsta : 29
    Localizare : Eichen House ♚
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : torture ☬
    Rogue
    Banat
    https://polarisdream.jcink.net/index.php? 
    [RPG x LightSpark090] Love versus Power Source

    Dimitri [[ 18 y.o )) play by Lulu (Code Geass)

    Cumva, exact faptul că ştia că ea nu e un om ca şi el îl atrăgea cel mai mult la fiinţa asta. Oamenii îl sictiriseră şi schimbaseră într-un monstru cum mult timp în urmă. Nu mereu fusese atât de lipsit de suflet şi rău, dar viaţa lui ...luase multe întorsături, ca să facem o poveste lungă - scurtă.

    "Şi care e acel nume?" o întrebă, deşi probabil că nu avea să îl folosească vreodată ca apelativ, ci mai mult din curiozitate. O aşteptă să răspundă cât îşi afunda palma mare si rece prin ghiozdan, scoţând ţigaretele făcute chiar de el în miez de dimineaţă şi aprinzând una. Nu conta pentru el prea tare că începuse să se interzică , cu luni de zile în urmă, fumatul în incinta şcolii.
    "Nu trăiesc vreodată cu regretul a ceea ce am făcut, ci a ceea ce nu am apucat să fac. Aşa că nu te teme... nu voi regreta nimic, prinţesă" îi mai dădu un apelativ la fel de drăguţ, doar doar s-o enerveze. Dimitri mereu avusese un caracter susceptibil să poată enerva şi cea mai calmă persoană din lume.


    Ultima editare efectuata de catre Rogue in Joi 25 Iul - 0:01:54, editata de 1 ori
    LightSpark090
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 1292
    Data de inscriere : 11/08/2017
    Varsta : 23
    Localizare : Sub dulap
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Căutând sensul vieții
    LightSpark090
    Membru
    [RPG x LightSpark090] Love versus Power SecVNql

    Nu ii stiu povestea, nu ii stiu viata, nu ii stiu experientele, si parca ma indoiesc ca imi va spune el ceva daca intreb si eu, asa. Sincer, nu stiu exact cat de mult mi-ar pasa, dar uneori e interesant sa vezi ce s-a intamplat ca unii oameni sa ajunga... cum au ajuns. E un proces indelungat, intr-adevar.

    "Pentru tine e 'Sarah' si atat." ii raspund sec la intrebare. Pe pariu ca nu il va folosi oricum, dar am decis sa-i dau numele meu uman mai mult deoarece ar fi ciudat sa ma strige dupa numele real. Dupa cum m-a etalat ca trofeu mai inainte, la un moment dat cineva va intreba cine sunt eu, iar eu nu am incredere sa-l las pe el sa-mi aleaga numele... vorbind de nume, nu-l stiu pe al lui. Sper ca nu se asteapta sa-i spun "stapane" sau ceva.

    In timp ce am raspuns eu il vad ca isi scoate tigari din buzunar si isi aprinde una. Pe mine sincer nu ma deranjeaza fumatorii, mai mult ca le pute gura: in acest caz, sper sa se inece cu fumul de tigara. "Atunci vei regreta faptul ca nu mi-ai dat amuleta cand ti-am dat o sansa." ii spun eu, o urma de ranjet batjocoritor pe fata in timp ce incercam sa nu-i dau satisfactia de a ma vedea enervata... desi chiar incearca sa ma calce pe nervi.
    Rogue
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 1520
    Data de inscriere : 29/06/2019
    Varsta : 29
    Localizare : Eichen House ♚
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : torture ☬
    Rogue
    Banat
    https://polarisdream.jcink.net/index.php? 
    [RPG x LightSpark090] Love versus Power Source

    Dimitri [[ 18 y.o )) play by Lulu (Code Geass)

    Pentru mine eşti "noua achiziţie super interesantă a lui Dimitri" şi atât, o corectă el imediat, dându-i de înţeles că nu avea deloc să renunţe vreodată la ce găsise. Ce putea fi mai bun pentru un tânăr ca Dimitri decât puterea !? Asta îşi dorise dintotdeauna şi acum că o obţinuse nu avea să renunţe la ea de bună voie probabil nici mort.

    Buzele lui complet palide trăseră cu sete din ţigare, lăsând fumul să se reverse undeva sus, deasupra capetelor lor, parcă având o figură gânditoare. Trebuia să găsească o scuză pentru a o aduce la el acasă, dar ideea îi veni destul de repede.
    "Am să le spun a lor mei că eşti iubita mea şi ai fugit de acasă să fii cu mine. Nu vor comenta, nu sunt oameni prea deştepţi" o informă, fără să îi ceară, desigur, părerea.


    Ultima editare efectuata de catre Rogue in Joi 25 Iul - 0:01:38, editata de 1 ori
    LightSpark090
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 1292
    Data de inscriere : 11/08/2017
    Varsta : 23
    Localizare : Sub dulap
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Căutând sensul vieții
    LightSpark090
    Membru
    [RPG x LightSpark090] Love versus Power SecVNql

    Am reusit sa nu reactionez prea tare la afirmatia lui, mai ales ca mi-a luat abilitatea de a face ce aveam in gand oricum... acum ca ma gandesc mai bine, poate e mai bine asa ca sa nu fac o prostie? Tot e enervant ca nu prea pot alege aici. Macar i-am aflat si eu numele in cele din urma: refuz sa-i spun "maestre", iar in cele din urma voi ramane fara idei de porecle, deci sa am si eu un plan de rezerva.

    Evident, nu pare sa se lase atat de usor, deja gasind o solutie pentru a ma tine aproape pana si acasa la el. Mijesc putin ochii pentru a-mi arata neplacerea, stiind ca aveam planuri diseara, dar pe langa asta nu am ce zice: nu e un plan rau, doar sa nu faca ceva aiurea pe acolo. "Da, da, nu-mi prea pasa. Adica, se pare ca iti place sa te lauzi ca ai si tu o fata o data in viata, ca probabil nu ai fi avut una oricum." tot m-am decis sa incerc sa ii raspund sarcastic. Nu e ca si cum ma ajuta cu ceva, dar ma face sa ma simt putin mai bine: mi-a limitat abilitatea de a-l lovi, nu de a vorbi.
    Rogue
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 1520
    Data de inscriere : 29/06/2019
    Varsta : 29
    Localizare : Eichen House ♚
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : torture ☬
    Rogue
    Banat
    https://polarisdream.jcink.net/index.php? 
    [RPG x LightSpark090] Love versus Power Source

    Dimitri [[ 18 y.o )) play by Lulu (Code Geass)


    Observă și singur că tipa nu-l agreează deloc. Probabil că ar fi fost mai fericită să nu aibă niciun stâpân, lucru logic, sau măcar să nu fie unul la fel de țăcănit cum este el. Îl bufni însă râsul, oricât încercase să se abțină, la cuvintele ei, având capul pe spate. Mai că i se formaseră și niște lacrimi în colțul ochilor. Tipa îl amuza peste măsură, deși încerca cu siguranță ori să-l calce pe coadă, ori să-l enerveze cu atitudinea ei de a-l respinge în orice fel și a-l ironiza. Dimitri însă nu era genul de tânăr prea normal, care să răspundă la acțiunile tale după cum te așteptai.
    Când se mai liniștii din acele hohoteli, vru să clarficie de ce se simții așa amuzat.
    Tu crezi că asta contează pentru mine în viață, să am femei ? Ești amuzantă rău, pe bune, oftă teatral, trecându-și mâna prin părul întunecat și clipind rar. La cât de ușuratice sunt fetele din ziua de azi și ce ușor se lasă vrăjite de niște cuvinte goale, care sunt doar minciuni, aș fi putut să am tot liceul. Dar nu le vreau, nu mă interesează... n-am nevoie de o femeie să-mi încălzească patul sau să-mi facă de mâncare. Eu vreau putere, vreau să conduc lumea, iar tu ușor ușor o să mă cam ajuți cu chestia asta că n-ai de ales, rânji enervant în colțul gurii lungi și o mângâie scurt pe cap, de parcă era noul lui pudel. Acum că ne-am lămurit ,mergem acasă. Haide. Trebuie să te cunoască scurt părinții mei, nu am chef prea tare de ei.
    LightSpark090
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 1292
    Data de inscriere : 11/08/2017
    Varsta : 23
    Localizare : Sub dulap
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Căutând sensul vieții
    LightSpark090
    Membru
    [RPG x LightSpark090] Love versus Power SecVNql

    Cand incepe sa rada ridic o spranceana intrebatoare, stiind ca e o idee mai buna sa-l las sa termine in loc sa-l intrerup. Totusi, rasul ala parca de maniac nu ma linistea de loc, doar imi confirma inca o data ca nu puteam sa am o persoana mai rea care sa gaseasca amuleta. Las' ca exista cai ca sa rezolv... problema asta.

    Inafara de ultima parte, a trebuit intr-adevar sa fiu de acord cu macar o parte din ce spune, ceea ce imi face situatia si mai proasta: daca doar puterea il intereseaza, nu prea am cu ce sa il tentez. Cand ma mangaie pe cap ma dau din nou in spate, uitandu-ma ciudat la el. Sper sa nu isi faca un hobby din asta. "Da, da, in fine, hai odata." ii spun eu scurt cu un oftat. Evident ca nu ii pasa de scoala, dar ar fi fost si mai ciudat sa stau pe langa el la ore.
    Rogue
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 1520
    Data de inscriere : 29/06/2019
    Varsta : 29
    Localizare : Eichen House ♚
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : torture ☬
    Rogue
    Banat
    https://polarisdream.jcink.net/index.php? 
    [RPG x LightSpark090] Love versus Power Source

    Dimitri [[ 18 y.o )) play by Lulu (Code Geass)


    Se uită scurt la ea cu coada ochiului şi începu să păşească deja spre ieşirea din curte, cu alt tutun aprins între buzele atât de palide. Ştia că ea nu are de ales şi îl va urma, că îi place sau nu. Conştient fiind foarte tare că îi este antipatic nu părea însă dispus să schimbe asta. Dimitri nu fu niciodată o persoană drăguţă, nici măcar cu părinţii lui, care se străduiau mereu să îi facă pe plac, doar că el .. era mereu răutăcios fără motiv, de parcă se născuse cu sufletul vândut diavolului.

    Îşi trecu mâna prin părul întunecat şi se oprise brusc atunci când erau pe alee, după ce străbătuseră jumătate din drumul către casa lui în tăcere. O prinse brusc cu braţul lui lung peste piept şi o trase în spate, punându-i mâna la gură. Probabil ea crezu iniţial că el înnebunise, însă chiar atunci ieşiră dintr-o după nişte tipi dubioşi care se pregăteau să fileze o casă... mă rog, de filat o filaseră sigur, acum voiau doar s-o scutească de obiecte preţioase..
    Măi, măi, măi, şopti gânditor şi îi luă mâna de la gură, chiar îi trecuse ceva bizar prin cap, din nou, sub imperiul evenimentului.
    Continut sponsorizat
      Data/ora curentă este: Mar 7 Mai - 11:10:57