RPG Anime Romania
O lume fantastica unde personajele prind viata.

Un forum dedicat RPG-ului.

AcasaPortalGalerieCautareInregistrareConectare
Ultimele subiecte
» [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]
CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare I_icon_minitimeIeri la 13:01:54 Scris de Error

» sa chetuim
CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare I_icon_minitimeVin 21 Feb - 19:29:02 Scris de Invader Lamu

» [RPG]Apă în flăcări calde[+18 soft][Yaoi]
CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare I_icon_minitimeVin 21 Feb - 9:07:47 Scris de Error

» Eu intreb, tu raspunzi
CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare I_icon_minitimeVin 21 Feb - 9:05:09 Scris de Error

» Pentru ce e cunoscut userul de deasupra
CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare I_icon_minitimeLun 17 Feb - 19:54:02 Scris de Ravic

» Arunca cu ceva in userul de mai sus
CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare I_icon_minitimeLun 17 Feb - 0:33:15 Scris de Error

» Aresteaza userul de mai sus
CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare I_icon_minitimeDum 16 Feb - 7:12:18 Scris de Error

» Yaoi vs Yuri
CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare I_icon_minitimeDum 16 Feb - 7:11:33 Scris de Error

» Afirmația falsă
CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare I_icon_minitimeDum 16 Feb - 7:09:21 Scris de Error

Distribuiţi

CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare

In jos 
AutorMesaj
Elize
Moderator
Moderator
Elize

Sex : feminin
Zodiac : Taur
Zodiac chinezesc : Tigru
Data de inscriere : 03/02/2014
Varsta : 21
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair

CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare Empty
MesajSubiect: CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare   CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare I_icon_minitimeSam 13 Iul - 10:38:03

CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare Daxqh6f-60b6c506-04af-49d3-a917-d90e863aacf0.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcLzkzMjcwNDhlLTUwNmQtNGJjMS1iMjRjLTVjMzg2NzE1MWFlNFwvZGF4cWg2Zi02MGI2YzUwNi0wNGFmLTQ5ZDMtYTkxNy1kOTBlODYzYWFjZjAucG5nIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare D9nxt72-54dfc2a3-01f5-40ec-8a9c-16baa2c8df34.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcLzI0OGRmMGYyLWUyYmUtNGMxMy05NDY3LTQ5OWE0ZDMzMGZmYlwvZDlueHQ3Mi01NGRmYzJhMy0wMWY1LTQwZWMtOGE5Yy0xNmJhYTJjOGRmMzQucG5nIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare Daxi01z-73375471-ee78-4050-a7c1-0215fa686e0a.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcLzkzMjcwNDhlLTUwNmQtNGJjMS1iMjRjLTVjMzg2NzE1MWFlNFwvZGF4aTAxei03MzM3NTQ3MS1lZTc4LTQwNTAtYTdjMS0wMjE1ZmE2ODZlMGEucG5nIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0

Salutare dragilor!

Ne cerem scuze că jocul nostru a întârziat să apară din cauza unor probloeme tehnice. Sperăm totuși că nu v-ați pierdut speranța și entuziasmul!

Vă reamintesc regulile jocului:

#REGULAMENT

1. Orice jucător este liber să se înscrie în competiție atâta timp cât respectă regulamentul.
2. Pentru ca acest concurs să se desfășoare, este nevoie de minim trei participanți.
3. Niciun participant NU va cunoaște plotul sau fișa personajului său până la începerea concursului.
4. Personajele NU vor fi alese de către concurenți, ci vor fi distribuite fiecăruia în mod aleatoriu.
5. Jucătorilor nemulțumiți li se va lua darul. Considerăm că un adevărat jucător de RPG este capabil să se adapteze oricărei situații și va putea să interpreteze un personaj care nu-i aparține într-un plot pe care-l va afla abia în ziua începerii concursului. Orice jucător este liber să se retragă dacă nu este mulțumit de personaj/plot.
6. Participanții nu au voie să facă schimb între ei de personaje.
7. Fiecare participant va avea un personaj distinct.  
8. Participanții trebuie să respecte fișele personajelor, în caz contrar, vor fi penalizați la jurizare.
9. Totul va fi sub forma unui RPG colectiv.
10. Nu va exista o ordine anume în care fiecare jucător va posta, dar așteptați ca măcar jumătate din participanți să posteze înainte ca voi să faceți următoarea mișcare. De asemenea, nu vi se va oferi altă indicație narativă până când nu are toată lumea cel puțin câte o postare după cea precedentă.
11. Nimeni, în afară de jurați, nu va știi când jocul se termină.
12. Distrați-vă! :)

#REGULAMENT PRIVIND FOLOSIREA PERSONAJELOR

- Atunci când  va posta, fiecare participant va menționa numele, vârsta și va pune aspectul personajului său, înainte de a scrie cu el.
- Referitor la discuția din topicul de înscrieri, participanții pot scrie la persoana I sau a III-a, atâta timp cât fac cititorii să intre în pielea personajelor.
- Participanții nu au voie să facă modificări la plot sau la indicațiile ce vor fi oferite pe parcursul jocului. Ei trebuie să se modeleze după ele și să-și scoată personajele în evidență cât mai bine.

#JURIZARE

Juriul este format din:
sarah chan - Kahlan -  안아 - Error - Elize

Fiecare jurat va evalua fiecare participant într-un topic ce se va deschide special la încheierea concursului.
Se vor oferi note pentru:
- Corelația personaj-text care se referă la capacitatea jucătorului de a respecta fișa personajului primit și scoaterea în evidență a tuturor caracteristicilor sale.
- Creativitatea, pentru că ne plac oamenii cu imaginație bogată.
- Stil, deoarece fiecare din noi are stilul propriu de a scrie un text, dar aici totul trebuie să fie într-o permanentă armonie. Trebuie să vă adaptați atât stilul scrisului cât și creativitatea, la personajul primit. Nu vă faceți personaul vulcanic dacă el este timid, nu îl faceți doctor dacă el este tâmplar, nu îl faceți un bun bucătar dacă în fișa sa se precizează că a dat foc la bucătărie de câteva ori.
Pe baza celor trei criterii de evaluare, juratul va face o medie din care va rezulta nota finală oferită de juratul respectiv.
După ce toți jurații și-au spus punctul de vedere, pentru fiecare jucător se va face o medie a notelor oferite de fiecare jurat.
La final, jucătorul cu medica cea mai mare va primi rangul VIP Zone

#PLOT

Un grup de adolescenți aflați în ultimul an de liceu hotărăsc să petreacă o noapte în incinta clădirii in care au învățat patru ani de zile, ca o ultimă nebunie înainte de a merge la facultate.
Ceea ce nu știu ei este că, directorul le-a auzit discuția din casa scării și a hotărât să le pregătească o noapte pe care nu o vor uita niciodată.

#PERSONAJE

Lewinski Irina - Rainy Rose:

Elisabeta Morgan - LightSpark090:

Sebastian Kowaski – Antares:

Lewinski Len – Rogue:

Larson Cindy – IloveDean:

Emerson Kile – Ionica Super:

Sophia Lard – Skyline Devine:

Clarson Lily – Invader Lamu - RETRAS:

Cine dorește să se retragă, o poate face acum!

START RPG!

Toate personajele se pregătesc de marea noapte. Fiecare aduce ce a stabilit, muzică, cispuri, băutură, filme și tot ce cred ei că ar contribui la o noapte plină de distracție.
Fiecare are ceva în suflet și în minte, Irina vrea ca în noaptea aceasta să-și dezvoluie sentimentele față de Sebastian,Lily abia așteaptă să se laude tuturor cu ce a făcut pe toate rețelele de socializare, Sophia vrea să nu se mai gândească la treburile din consiliul elevilor, abia așteaptă să scape de toate responsabilitățile școlărești și să se relaxeze, Kile e convins că în noaptea asta se va combina cu o puicuță în cancelarie sau într-o sală de curs și să dovedească că nimeni nu-i poate rezista, Cindy a venit de gura șefei de clasă și îi este teamă de consecințe, dar în același timp este entuziasmată, Len și Sebastian vor să-și aducă aminte cu drag ce acest moment iar Ely a fost cea care a venit cu ideea de a petrece o noapte în liceu și vrea ca totul să iasă perfect.
Ce nu știau ei este că și directorul a avut grijă să se pregătească.
Punctul de întâlnire este intrarea din spate a liceului.

CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare Dawsfy6-32d4fb6f-1631-46e3-a6ac-06938a7df313.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcLzkzMjcwNDhlLTUwNmQtNGJjMS1iMjRjLTVjMzg2NzE1MWFlNFwvZGF3c2Z5Ni0zMmQ0ZmI2Zi0xNjMxLTQ2ZTMtYTZhYy0wNjkzOGE3ZGYzMTMucG5nIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare Daxqh6f-60b6c506-04af-49d3-a917-d90e863aacf0.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcLzkzMjcwNDhlLTUwNmQtNGJjMS1iMjRjLTVjMzg2NzE1MWFlNFwvZGF4cWg2Zi02MGI2YzUwNi0wNGFmLTQ5ZDMtYTkxNy1kOTBlODYzYWFjZjAucG5nIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare D9vxx16-b2324c0c-7a13-4fed-bccb-f24b0d39f5e2.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcL2Y0YjBiODNiLTQ4ZDktNGFjYS1hNDRhLTMxNWE1M2YyN2YwN1wvZDl2eHgxNi1iMjMyNGMwYy03YTEzLTRmZWQtYmNjYi1mMjRiMGQzOWY1ZTIucG5nIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0

CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare Animated-line-image-0004
”Ar trebui să fii un masochist literar ca să-ți placă un asemenea text lipsit de finețe.”
♦️♦️♦️
CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare Tumblr_pmn937dhK81vvfsp9o1_r1_500

Ultima editare efectuata de catre Elize in Dum 14 Iul - 0:26:48, editata de 1 ori
Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru
IonicaSuper

Zodiac : Varsator
Zodiac chinezesc : Pisica
Data de inscriere : 03/08/2017
Varsta : 20
Localizare : În Țara Oglinzilor
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : citit, scris, RPG, desen

MesajSubiect: Re: CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare   CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare I_icon_minitimeSam 13 Iul - 14:21:17

Emerson Kile || 18 || ”twerk it”

Mamă, ce bine arăt astă-seară. Pff, pe cine păcălesc, arăt bine mereu, dar parcă astăzi sunt mai sexy. Probabil pentru că în curând o să fiu ”domnul student, căpitanul echipei de fotbal și mister boboc”, mulțumesc frumos. Poate las fotbalul și mă bag la ceva mai potrivit pentru fizicul ăsta beton, înot sau baschet poate. Abia aștept să le încânt pe toate bunăciunile alea din anii terminali cu prezența mea, să-și clătească și ele ochii cu ceva frumos. Poate o să încep cu boboacele totuși, să le ”frăgezesc” puțin înainte să pună alții mâna pe ele. Cred că ar trebui să emit bilete de acum, la ce coadă o să fie la șlițul meu.

Mi-am mai aranjat o dată părul în oglinda retrovizoare, admirând ce bine îmi scoate tunsoarea asta ochii în evidență, după care am luat plasele din spate și am încuiat mașina. Sunt destul de grele, nu suficient pentru șerpii ăștia doi, dar sunt totuși grele. Nu mă lăsam pe mâna colegilor când vine vorba de mâncare. Corpul ăsta e un templu binecuvântat de zei, nu bagi chipsuri cu aromă de ardei și carbogazoase ieftine într-un loc sacru. Am aici chipsuri din legume uscate, organice, biscuiți din făină neagră cu semințe și preferatele mele, două sticle de vin roșu demisec șutite din raftul special al lui tata. Ca bonus și un CD cu muzică aleasă special de mine, să scoată în evidență fundurile fetelor.

M-am îndreptat spre intrarea din spate a liceului, încercând să decid ce fată aș băga cel mai bine pe combinație. Am fost binecuvântat cu gagici destul de bune în clasă, na, nu la fel de bune ca mine, dar decente. Irina e destul de frumoasă, dar seamănă prea mult cu frati-su, pana mea. Aș combina-o pe Lily, dar ar fi prea ușor la ce târâtură îngâmfată e, i-aș trage-o numai să-i dezumflu aerele alea de vedetă... Hmm, poate pe Cindy. Pare destul de plină de ea să nu se lase ușor și știți cum se zice, cele care nu prea vorbesc știu să facă altele cu gura. În plus, are părul lung și pot s-o trag de el așa cum îmi place mie. O să mă hotărăsc pe moment, nu e ca și cum vreuna poate să-mi reziste.

Sunt primul, nu pot să cred...S-a dus intrarea și atenția mea de început. Măcar pot să acaparez fetele înainte să vină alt gagiu. Pare rău, comrade, dar primul care alege astă-seară sunt eu. M-am pus la lumina unul felinar, cu ochii după vreo fustă. Nu-mi place că sunt aici singur, liceul e așa gol zici că-i bântuit, să-mi bag, m-a trecut un fior rece pe spate numai cu gândul. Am tresărit când am auzit un sunet din spatele meu, uitându-mă nervos împrejur. Sunt la lumină, nicio entitate demonică nu poate sta în lumină, nu? Nu?...

Presupun că eu sunt prima care postează. Sper că n-am înțeles greșit vreo regulă și mă fac de râs acum.

◙      " Oh, Grantors of Dark Disgrace,      ◙
◙      Do Not Wake Me Again. "      ◙
CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare Tumblr_oh7sh8g9Ku1v4bk2io4_540 CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare Tumblr_oou42tdcWs1vyqm1mo9_540
Sus In jos
LightSpark090
Membru
Membru
LightSpark090

Zodiac : Rac
Zodiac chinezesc : Dragon
Data de inscriere : 11/08/2017
Varsta : 19
Localizare : Sub dulap
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Căutând sensul vieții

MesajSubiect: Re: CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare   CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare I_icon_minitimeSam 13 Iul - 23:38:11

CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare 2Tcm5vE

În aerul târziu al nopții răsuna un singur sunet, simfonia dulce a răgetului motorului unei motociclete negre cu modele mov neon. Mda, motocicleta era neagră la origine, orice modificare stilistică aparține subsemnatei, așa se explică cum această bijuterie pe 2 roți a oprit acum în fața liceului. Deja toată lumea care mă cunoaște cât de cât știe cum e: eu am un stil propriu, și prin propriu mă refer la faptul că nimic ce-mi trece prin mână nu scapă fără măcar un pic, un pic de personalizare "a la Ely".

După ce opresc motorul, îmi dau jos casca și o pun pe ghidon, trecându-mi o mână prin părul vâlvoi înainte să mă uit spre clădirea întunecată a liceului. La această oră este imposibil să mai fie cineva înăuntru, în fine, înafară de cine este informat legat de cele mai mișto adunări. În cel mai rău caz, găsim vreun boboc încuiat într-un dulap, un adormit în clasă sau vreun tip luând-o de la spate pe o tipă în camera îngrijitorului. Uneori mă intreb de ce nu putem avea și noi chestii mai interesante pe aici, cum ar fi... Un cult! Un cult ar fi ceva unic, singurul liceu din zonă cu unul. Nu mă întrebați de unde știu.

Zâmbind puțin la gândurile acestea complet fără sens, mă dau jos de pe motocicleta, asigurându-mă ca e securizată înainte să umblu prin compartimentul din spate și să scot... Filme! Este imposibil o noapte albă fără filme, mai exact horror de calitate bună: Saw, Halloween, The Shining, Child's Play, Alien și multe altele. Oh, și chestii de care voi avea eu nevoie ca persoană dacă stau o noapte întreagă dormind pe jos, și în plus... altele, dar nimănui nu-i pasă de asta. Verificând că am tot ce îmi trebuie, îmi pun rucsacul plin de insigne peste umăr înainte să mă îndrept spre întrarea din spate a liceului, pe unde le-am zis prostuților să vină să fim siguri că nu ne vede nimeni.

Nici nu merg mult, că văd pe cineva nu departe în fața mea. După freza aia de fustangiu, este Kile 1000%, nici nu trebuie să verific. Mă jur, mă jur că într-o zi îl prind și îl tund, doar să văd ce face fără coafura aia de păpușă Ken. Oh, și deoarece mă tot plesnește peste fund. Dacă nu pot să-i rup mâna, atunci să-i iau comoara, nu? În fine, singurul motiv pentru care nu m-am dus să văd ce face este deoarece pot vedea deja destul de bine de aici: micul păpușel părea speriat deja. Și nici nu m-a văzut încă, cred că l-a băgat pe vibrații vântul sau ceva.

Deja simt că îmi apare un rânjet malefic pe față, și pun jos rucasul meu înainte să mă las puțin în jos și mă furișez încet și cât mai tăcut spre el. Întunericul e partenerul meu astăzi, și dacă eu sunt gazda ar fi trebuit să te aștepți la asta, îmi pare rău... Stai, pe cine păcălesc? Nu regret nimic! Ți-ai căutat-o cu lumânarea... sau în fine, felinarul. O dată ce ajung destul de aproape de el, mai mult sau mai puțin poți spune că sar pe spatele lui repede ca o pisică și la fel de gălacios ca proful de sport, ăla musculos, care a făcut militărie. Da, ăla! Sper să ai pantaloni de schimb!

CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare SrmIOZK
CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare BgxmxJO
Sus In jos
Rainy Rose
Membru
Membru
Rainy Rose

Zodiac : Gemeni
Zodiac chinezesc : Caine
Data de inscriere : 14/02/2015
Varsta : 25
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : reading, writing, RPG, psychology

MesajSubiect: Re: CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare   CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare I_icon_minitimeDum 14 Iul - 2:56:24

Lewinski Irina|| 18
    CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare 48357366_207467203473247_6522260468675903488_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_oc=AQkOyW97AF1eWz0BJZGGvNNxR2p-IL8Jb_vDoD0LOAcAQFnyWk69yiycfBOBk2IFpN6jfuHLLlsmOFN9h1YXw4JH&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_zor=9&_nc_ht=scontent

Camera micuta devenea din ce in ce mai goala cu fiecare zi care trecea. Doua genti de voiaj erau lipite de un perete, langa ele un troller mare si el plin. In dulap mai existau cateva haine, pe birou trei carti, o cutiuta de biruterii si o trusa de make up cu produse adunate de pe ici pe colo, toate pastrate cu grija si folosite atent. Pe scaun se afla un ghiozdan mare portocaliu cu patru caserole: prima, cea mai mare, continea clatite, unele umplute cu gem de visine sau crema de ciocolata; si unele cu legume. A doua avea popcorn, diferite arome amestecate; a treia salata de fructe. Daca tot trebuiau sa stea acolo toata naptea, cineva trebuia sa se asigure ca aveau si ceva comestibil. Nu ca i-ar fi pasat ei daca colegii voiau sa ii guste bucate sau nu, de fapt, ar fi preferat sa nu, mai mult pentru ea... si pentru Len, poate si Sebastian.

Irina isi presa buzele nemultumita de sine. Avea lucruri mai bune de facut decat sa isi lase mintea sa zboare inspre el si senzatia de a-l feri de toate relele pamantului pe care o avea adesea in preajma lui. Tatai si arunca ultima caserola intr-un buzunar interior, departe de ochii curiosilor. Isi spuse din nou ca prajiturele erau de fapt pentru fratele ei, desi nu mai credea minciuna de cand le scosese din cuptor cu vreo ora in urma. Isi trecu mana prin par. Toata situatia i se parea prosteasca, un amalgam de reactii chimice si hormoni influentate de varsta frageda pe care o avea. Abia astepta sa termine o data cu adolescenta si toate problemele ei ca sa se poate concentra pe ce era important: viitoarea ei carieira de neurolog. Ofta si stranse ghiozdanul la gura.

Isi lua hainele de pe pat si incepu sa se imbrace. Initial optase pentru o rochie albastra usor vaporoasa brodata cu diverse simboluri negre printre care predominau ankh-uri, pentagrame si serpi ce isi muscau coada. Isi amintii apoi de existenta lui Kile si a mainilor lui lipsite de cotrol, nu ca stapanul ar fi avut creierul cu care sa le supuna. Bagase rochia inaoi in dulap. Pantaloni sa fie! Se imbraca cu o pereche de blugi lungi negri rupti in genunchi cu catarame si tinte, o bluza albastra cu maneci semitrasparente ce ii tineau racoare si ii si ascundau cicatricile. Anchiorul mic in U era brodat cu lilieci. Era un articol de imbracaminte pe care il purta des, o facea sa se simta comfortabil si nu ii parea rau de banii investiti in el. Isi incalta platformele cu talpa groasa si isi prinse parul intr-un coc, lasandu-si ceafa si cicatricile la vedere. Erau singurele pe care le expunea constient, caci isi prindea adesea parul cand lucra.

Isi puse ghiozdanul in spate si lua punga cu sucuri si energizante. Isi parasi camera si intra in cea a lui Len, aproape aruncandu-i punga in brate, nepasandu-i daca era gata sau ce facea.

-Hai! Si sa nu te prind ca te atingi de ceva de acolo pana nu se strange toata lumea! ii spuse calma, intorcandu-se pe calcaie.

O pereche veche de casti ii atarnau in jurul gatului asa ca si-o puse pe urechi, doar ca sa nu fie nevoita sa faca conversatie cu ceilati orfani. Inca putin, inca putin si scapa de toti si de anagajati care ii apasasera fiecare buton posibil si imposibil in ultimii opt ani. De parca nu se confrunta deja cu destule!

Bocicleta, cea mai de pret posesie a ei, isi facuse treaba bine din nou. Ajunse repede, Len mereu undeva prin jurul ei. Lega bine vehiculul de suport si se uita in jur, dandu-si casca jos inainte de a o indesa in ghiozdan. Se intreba din nou, pentru a mia oara probabil in ultimele cateva ore, ce fusese in capul ei cand acceptase sa participe la povestea asta. Raspunsul ii veni ca de fiecare data: Len si Sebastian, urmat de fetele lor. Injura in gand. Nu ii placeau oamenii, de ce trebuia sa aiba de- aface cu atat de multi acuma? Isi scoase lanterna si intra prin usa din spate. Avea o idee vaga pe unde erau comutatoarele. Nu avea de gand sa petreaca toata noaptea in bezna. Pantofii grei rasunau zgomotos pe podeaua acum curata. Isi ridica ghizdanul mai sus pe umar.

-Daca se imbata vreunu la prostia asta eu m-am carat, bombani catre Len vocea ei cauzand un mic ecou. Si asta te include si pe t...

Tresari auzind un urlet ca de animal ranit. Isi inclesta dinti, miscand lanterna in diferite directii. Daca asta era vreo gluma cineva urma sa faca cunostinta cu limba ei veninoasa. Nu lua prizonieri, taia in carne vie.

Fasciculul de lumina cazu pe doua tripuri. Clipi de vreo doua ori pana isi dadu seama ce avea in fata.

- Ely, nu il omori... inca. Prea mult sange... si alte fluide... de curatat!

Isi lasa vocea sa urce putin, destul cat sa se faca auzita, tonul glacial acoperindu-i cuvintele cu o patura groasa impenetrabila. Isi rezema umarul de perete si isi puse o tigara intre buzele subtiri, dar nu o aprinse inca.
Sus In jos
antares
Membru
Membru

Sex : masculin
Zodiac chinezesc : Capra
Data de inscriere : 16/06/2019
Varsta : 16
Localizare : The Barrel; - Ketterdam
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : rpg. aesthetics. drawing.

MesajSubiect: Re: CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare   CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare I_icon_minitimeDum 14 Iul - 16:44:55

━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━

SEBASTIAN KOWASKI|18

CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare Tumblr_pumtmzqJ2T1w5v9dyo3_400⠀⠀⠀⠀⠀⠀CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare Tumblr_pumtmzqJ2T1w5v9dyo1_400⠀⠀⠀⠀⠀⠀CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare Tumblr_pumtmzqJ2T1w5v9dyo2_400

❝ɴᴏᴛ ɢᴏɴɴᴀ ʟɪᴇ﹐ ɪ ᴛʜɪɴᴋ ᴀʀᴇ sᴏᴍᴇ ɢʜᴏsᴛs ɪɴ ʜᴇʀᴇ.❞

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀Pași rapizi și apăsați răsunau în camera ce era dată peste cap, haine, cărți, caiete și pixuri fiind
⠀⠀⠀împrăștiate peste tot, dar mai ales în pat, acolo unde se afla și un rucsac de un turcoaz relativ închis ce părea că mai are
⠀⠀⠀puțin și dă pe dinafară. Nu neapărat din cauza numărului de obiecte ce se aflau în el, ci mai mult din cauză că mai mult
⠀⠀⠀erau aruncate în grabă, iar într-un final trebuiau îndesate cu greu, ceea ce l-a făcut pe băiatul cu părul alb să ofteze. A
⠀⠀⠀aruncat o privire rapidă asupra ceasului, iar oricât de mult ar urî să facă lucrurile de două ori s-a apucat să scoată totul și
⠀⠀⠀să-l aranjeze așa cum trebuie pentru a-i fi mai ușor de cărat. Asta și să nu dea impresia că este dezordonat, ceea ce nu e
⠀⠀⠀foarte departe de adevăr.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀A pregătit tot ceea ce în viziunea lui trebuia. Un playlist cu muzică bună ce o poate asculta alături de iubitul său, căști,
⠀⠀⠀filme, jocuri de societate, ceva mâncare, prostii precum pungi de chips-uri, bomboane acre, pachete de mentosane, două
⠀⠀⠀sticle de suc, chiar și două pături pentru că cine știe, se poate să fie nevoie. Pe lângă asta mai este și un termos cu cafea.
⠀⠀⠀Poate că ar fi trebuit să pună gheață în cafea i nu cafeaua într-un termos, însă este noaptea, iar indiferent de anotimp tot
⠀⠀⠀este incredibil de rece. Sau așa i se pare lui, mereu nu a fost cel mai bun atunci când vine vorba de rezistența la
⠀⠀⠀temperaturi scăzute.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀Tânărul a luat aer în piept, cheile de pe cuier, iar din cauză că deja simțea că nu mai avea vreun chef de ieșit pe afară nu
⠀⠀⠀s-a mai chinuit să scoată bicicleta și a ales o variantă mai practică pentru el, anume skateboardul său. Își puse căștile în
⠀⠀⠀urechi, muzica la un volum dat nu prea tare, deoarece urechile lui nu suportă prea mult zgomot și a pornit spre liceul său,
⠀⠀⠀mulţumit fiind de faptul că nu este prea mult trafic, iar drumul său are să fie unul lin și cu șansele de a cădea – sau să fie
⠀⠀⠀orbit de o mașină – tinzând spre zero. Conform ceasului deja ar fi trebuit să fie acolo, însă nu-i place să fie primul. Se
⠀⠀⠀bucură de liniște, însă ideea de a fi solitar în spatele liceului, acompaniat de un felinar cu lumină slabă și sunetul de
⠀⠀⠀ greieri nu-i surâde absolut deloc. În opinia lui mai bine este acolo printre ultimii, dar așa va fi sigur că locație nu este
⠀⠀⠀greșită putând să aștepte toată noaptea fără să vină nimeni și probabil ca gemenii Lewinski să fie deja acolo, ceea ce nu
⠀⠀⠀poate decât să-l bucure.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀A regretat repede alegerea făcută atunci când s-a auzit vocea cuiva, ceea ce l-a băgat în sperieţi mai mult decât ar fi
⠀⠀⠀trebuit. Totuși să auzi dintr-o dată o voce puternică într-o așa noapte te poate băga în sperieți. Și-a revenit totuși repede
⠀⠀⠀după ce a realizat că a fost vocea lui Elly ce făcea vreo farsă și a putut să-și reia ritmul respirației.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀A coborât de pe skate-ul său, printr-o mișcare prinzându-l în timp ce era în aer și a mers până a distins două siluete
⠀⠀⠀cunoscute la lumina unuia dintre felinare, atunci a grăbit puțin pasul, însă de data asta mai silențios, vrând să nu atragă
⠀⠀⠀prea multă atenție asupra lui. Asta până ce privirea i-a devenit mai clară și un zâmbet slab i-a apărut pe față la vederea
⠀⠀⠀Irinei și mai apoi cea a fratelui ei șarmant. S-a decis să ruineze crima perfectă pe care blondina o punea în aplicare
⠀⠀⠀salutându-i, așezându-și” vehiculul lângă ei” și luând loc pe acesta cu riscul de a-și scămoșa pantalonii din cauza suprafeței
⠀⠀⠀abrazive.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Ultima editare efectuata de catre antares in Sam 20 Iul - 17:13:31, editata de 1 ori
Sus In jos
https://antaresd.tumblr.com/
Rogue
Banat
Banat
Rogue

Zodiac : Fecioara
Data de inscriere : 29/06/2019
Localizare : Eichen House ♚
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : torture ☬

MesajSubiect: Re: CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare   CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare I_icon_minitimeDum 14 Iul - 23:43:50

CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare MOr9eVW
CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare F623oNc
CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare ZP8khFW

- * - * - * - * - * - * - * - * - * - *- * - * - * - * - *- * - * - * - * - *- * - * - * - * - *- * - * - * - * - *

Pierduse noțiunea timpului fără dar și poate. Parcă doar acum vreo câteva minute se trezise cu părul răzvrătit în toate părțile și se retrăsese singur în colțul lui, să se îndoape cu gustul magic de cafea, neîntânit de niciun fel de îndulcitor. Cafeaua era singura pe care nu o îndulcea, căci în rest, după mâncare nu se dădea în vânt, doar după dulciuri. După ce savurase cafeaua, privind pe geam, ei bine își desfăcuse un baton de ciocolată cu caramel în interior, savurând niște ritmuri vechi și faimoase de la Sex Pistols. După ziua lui decursese pe leneveală totală, se aruncase în patul din camera lui și mai trimisese niște răspunsuri la mesaje de pe telefon, dându-și după drumul la MP3 și ascultând muzică toată ziua, practic pierzând orele lâncenzind.

Abia în momentul în care se vedea din pat spre fereastră beznea ce începea să se instaleze ușor-ușor , soarele care dispărea în spatele clădirilor înalte își dădu seama că asta era mult așteptata seara pe care se hotărâseră ei să o petreacă împreună.
Trase pilota de pe picioarele sale, având pe el genul acela de -pantaloni de inundație - cum îi numea el în glumă, căci nu acopereau gleznele. Merse să facă un duș și pierdu vreo jumătate de oră prin baie, schimbându-și hainele în ceva ce el considera comod și aranjându-și părul ceva mai meticulos ca o femeie.
Nici bine nu se întorsese în cameră că se și trezise cu sora lui geamănă în încăpere, aruncându-i o ditamai geanta în brațe și defilând pe acolo și spunând ceva. Doar rânji idiot și o aprobă, cumva entuziasmul pentru seara asta nu putea deloc să îi strice dispoziția, nici măcar propria soră, care uneori părea atât de diferită de el și chiar erau, din multe puncte de vedere.

- Chiar ai așteptări să nu se îmbete nimeni?! pufni deodată slab, dar ea nici nu își dusese ideea la capăt, doar sfârșii prin a-și rotii ochii.

Nu comentă nimic despre Ely și nici de afirmația soră-sii, în schimb, din moment ce și Sebastian apăruse se întrebă vioi spre el. Încă avea ghiozdanul cu toate cele. Hei, Irina zisese să nu se atingă până ajung, dar deja erau acolo, corect ? Respectase corect indicațiile și nu se înfructase din nimic ce aduseseră cu ei de unul singur.

- Hei, îl salută simplu pe Sebastian când ajunse lângă el, cu gura până la urechi, făcând ușor abstracție , momentan, de restul și discuțiile dintre aceștia. Ţi-e foame? îl întrebă prima dată pe el dacă dorește câte ceva, dar plănuia să îi întrebe și pe restul, că altfel știa că se trezește rapid cu una după cap de la sora sa. El fiind obsedat de dulciuri ar fi putut mânca și singur toate acele lucruri pe care le aduse cu el fără ajutor.

Aruncă o privire spre restul, făcând o scurtă numărătoare mintală. Hmm... 1, 2, 3, ... cu el și sora lui 5. Dacă nu se înșela mai erau decât două persoane de venit și puteau să intre înăuntru, să dea drumul la această serata mult așteptată.

CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare XCZc0AX CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare J97fWb9
CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare SJS2VOD CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare Ghu3yvG
CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare AXsQVd7

Ultima editare efectuata de catre Rogue in Dum 21 Iul - 12:50:03, editata de 1 ori
Sus In jos
https://polarisdream.jcink.net/index.php?
Skyline Devine
Membru
Membru
Skyline Devine

Zodiac : Capricorn
Data de inscriere : 22/06/2019
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : LOL

MesajSubiect: Re: CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare   CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare I_icon_minitimeLun 15 Iul - 20:23:52

Sophia LardCONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare Anime-characters-with-black-hair-and-green-eyes-lovely-poze-anime-girl-with-black-hair-and-green-eyes-of-anime-characters-with-black-hair-and-green-eyes
Racoarea noptii isi face prezenta si imi intra pana in maduva oaselor .  Sper doar sa nu fiu prima  ca sa trebuiasca sa stau in frig  foarte mult . Frigul aduce repercursiuni serioase in domeniul sanatatii .Dar sa lasam frigul si lipsa de mancare e la fel de grava , poate chiar mai grava . Imi pare rau ca nu am luat mai multa mancare . Suntem destui de multi si avand in vedere ca vom sta o vreme nu as vrea sa ne transforma in canibali .
Pasii  micuti se indreapta incetisor si ezitand putin catre grupul de persoane deja adunate si pregatite pentru aventura din seara asta . Nu cred ca e o idee buna totusi , dar nu  vreau sa fiu cea care strica petrecerea . Daca luam in calcul anumite situatii am putea da de necaz daca ne va prinde cineva .
-Salutari copilasi . Pregatiti de aventura pe care o vom povestii nepotiilor peste ani de zile ?
Imi pun bagajelul cu mancare jos si punguta cu jocul de societate langa . Nu cred ca e o idee proasta ca am adus asa ceva  , nu o sa ne plictisim asa .  Incerc sa scot din rucsac hanoracul  pentru a ma imbraca cu el pentru ca  se  face si mai racoare , dar bunica mai gasete ceea ce caut  in invalmaseala asta de lucruri . Parca sunt fugita de acasa  , ai de capul meu .
Printre buze imi iese un oftat de frustrare si in speranta de a da de comoara de la capatul curcubeului las si rucsacul jos si ma asez pe vine pentru a cauta din alt unghi . Nu ca asta ar functiona dar speranta moare ultima .
Ps: Scuzati-ma pentru randurile putine , abia am ajuns de la inscrierile pt facultate si sunt rupta de oboseala .

CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare Tumblr_nih051oH0d1t5cokco1_500
Sus In jos
IloveDean
Banat
Banat
IloveDean

Localizare : England
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Writing and reading+music

MesajSubiect: Re: CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare   CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare I_icon_minitimeVin 19 Iul - 19:54:53

CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare T5U2yoO
CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare Uah3X0P
CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare Ruf2dHJ
^_^_^_^_^__^_^_^_^_^_^_^_^_^_^_^_^_^_^_^_^_^

Cindy nu stia ce sa faca, era imbracata, usor machiata, parul roz ii era prins intr-o coada lejera. Nu voia sa mearga la petrecere, nici macar nu fusese ideea ei, plus ca nu se simtea in stare sa socializeze cu atatia oameni. Ei erau foarte populari iar ea chiar nu era genul de fata sa se integreze intr-un asemenea club de oameni.

Ofta si cu miscari grabita apuca plasele in care inghesuise cateva pungi de popcorn si cateva tavi de briose care erau facute de ea, se chinuise toata ziua sa le faca, caci undeva in strafundul inimii ei era un pic entuziasmata de aceasta mica petrecere. Nu fusese niciodata la o petrecere, si cumva era curiaosa sa vada cum o sa decurga noaptea, oare avea sa fie si alcool? Adica gen sa fim seriosi, toti erau legali si daca se voia sa se bea alcool de ce nu? Insa pentru tanra rozalie era o micuta problema, nu se imbatase niciodata, de fapt nici macar nu pusese gura pe alcool, atat de pudica si incepatoare era in mai tot ce tinea de viata ca adult.

Iesi pe usa cu pungile dupa ea si impleticindu-se din cand in cand in propriile picioare, caci tocurile pe care si le puse in picioare nu erau chiar cele mai ok pentru carat pungi spre o petrecere secreta dar eh, mama ei  o sfatuise ca mergeau mai bine pantofii cu toc la acea rochita decat sandalutele in stil roman pe care voise initial sa le aleaga.

Ii lua aproximativ douazeci de minute sa ajunga la intrarea din spate a liceului, carand toate pungile dupa ea, iar cand ajunse se oprii instant la intrarea din spate unde erau adunati cu totii, woow prea multa lume, prea multi ochi asupra ei. Lasa pungile pe jos si isi sterse stanjenita pacla de sudoare care  ii acoperea fruntea. Simtii cum se inroseste si isi pleca privirea muscandu-si buzele, niciodata nu ii placuse niciodata atentia, iar acum parea ca se scalda intr-o tona de atentie, sau cel putin asa i se parea ei.
-Uh...buna!

CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare EIu6AN2
CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare 2aGbYw8
Sus In jos
https://www.wattpad.com/user/SoulShadow
Elize
Moderator
Moderator
Elize

Zodiac : Taur
Zodiac chinezesc : Tigru
Data de inscriere : 03/02/2014
Varsta : 21
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair

MesajSubiect: Re: CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare   CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare I_icon_minitimeSam 20 Iul - 13:51:49

CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare MxTn4nYCONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare TjQ8UcACONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare IxxzcVX

După ce toată lumea se strânge, tinerii constată că Lily, deși spusese că va veni, nu și-a mai făcut apariția motiv pentru care vor continua seara fără ea.

P.S. Lily e personajul lui Invader Lamu care s-a retras.

CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare KuC0i2YCONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare YE3HDwoCONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare KlTDzkH

”Ar trebui să fii un masochist literar ca să-ți placă un asemenea text lipsit de finețe.”
♦️♦️♦️
CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare Tumblr_pmn937dhK81vvfsp9o1_r1_500
Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru
IonicaSuper

Zodiac : Varsator
Zodiac chinezesc : Pisica
Data de inscriere : 03/08/2017
Varsta : 20
Localizare : În Țara Oglinzilor
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : citit, scris, RPG, desen

MesajSubiect: Re: CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare   CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare I_icon_minitimeSam 20 Iul - 16:54:22

Emerson Kile || 18 || ”twerk it”

Am țipat cât m-au ținut plămânii când am simțit greutatea apăsătoare care mi s-a cocoțat în spate, iar faptul că și entitatea aia demonică țipa odată cu mine nu prea ajuta. Am dat drumul la pungi, începând să mă agit și să scap din ghearele morții. Unde dracu e un exorcist când ai nevoie de el!? Nu mă poți lăsa să mor așa, Doamne, sunt prea frumos ca să mă duc acum în Ceruri. Acolo totul strălucește și fața mea n-o să se mai observe așa bine. În plus, nu cred că au televizoare pe acolo, cum o să văd eu cine câștigă UEFA 2020? Și partea cea mai proastă est că n-am apucat să fut încă nicio tipă de colegiu, nu pot să mor băiat de liceu! E ca și cum ai muri virgin!
M-am aruncat până la urmă în niște tufișuri de lângă, rostogolindu-mă printre frunze, reușind să scap de greutatea de pe spatele meu. Am apucat repede un băț, gata să-mi apăr fața frumoasă și brațele astea lucrate și picioarele bine conturate și abdomenul ăsta de fier și umerii lați și puternici și pielea asta fină la atingere. Planul e simplu: pocnesc fantoma cu bățul, o iau la fugă și dacă entitatea își revine îi poate mânca pe ceilalți. M-am ridicat din tufe, gata să dau un homerun, dar am dat în schimb peste o parte din minunații mei colegi și bine înțeles de sursa problemelor, care-mi rânjea malefic.

-O să te strâng de gât pân-o să-ți iasă niște țâte adevărate din mingiuțelea alea, scândură ce ești... încep să ameninț aruncând bățul pe undeva și chinuindu-mă să ies din tufe, dar mi se agățase pantoful de o rădăcină. Îți dai seama că puteam să fac un atac de cord? Cum crezi că s-ar fi simțit toate domnișoarele care abia așteaptă să mă vadă zi de zi, hă? Tu de unde să știi, că pe tine nu te-ar fute nici viața, al dracu idi...
Reușesc să-mi eliberez piciorul, dar mă împiedic și mă fac plăcintă pe asfalt. În jur în barbă de câteva ori, încercând să mă scutur de praf și să-mi aranjez la loc freza. Freza mea perfectă, mi-a stricat-o idioată, acum sunt numai foarte frumos, nu extraordinar de frumos. I-am aruncat o uitătură urâtă scândurei și i-am transmis mimat că o să vadă ea mai încolo. Acum aveam altă treabă mai importantă de făcut: gagici!
Mi-am mai dat o dată cu mâna în păr și mi-am îndreptat umerii, repetându-mi matra ”Sunt cel mai sexy băiat pe care o să-l vadă fetele astea vreodată” în gând.

-Înainte să le povestim asta nepoților ar trebui să facem copii înainte, ceea ce se poate rezolva ușor, răspund brunetei care se lăsase în jos să-și caute ceva, așa că m-am pus frumos lângă Irina și i-am cuprins mijlocul cu un braț. Vrei să te aprind, adică să-ți aprind eu țigara aia?
Mi-am lăsat mâna mai jos, pe fund, simțindu-i forma rotundă pe degete așa că am și strâns ușor, făcându-i cu ochiul. M-am uitat în jur, să văd cine mai venise, nu că m-ar fi interesat prea mult atâta timp cât dețineau o pereche de țâțe. Totuși, am putut să observ că Lily nu-i aici să ne treacă geanta Gucci pe sub nas. E destul de târziu, probabil n-o să mai vină. Și dacă vine oricum n-am chef să o aștept.
-Cred că Miss Hilton e la vreo petrecere pe vreun iaht și se linge cu Zac Efron, eu zic să n-o mai așteptăm. Hai să intrăm, nu vreau să răciți acolo jos, nu vă pot încălzi pe toate în același timp, spun, făcând totală abstracție de Len și Sebastian.
Eu sunt aici să prind ”păsărele”, ce fac restul sincer nu mă interesează.

◙      " Oh, Grantors of Dark Disgrace,      ◙
◙      Do Not Wake Me Again. "      ◙
CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare Tumblr_oh7sh8g9Ku1v4bk2io4_540 CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare Tumblr_oou42tdcWs1vyqm1mo9_540
Sus In jos
LightSpark090
Membru
Membru
LightSpark090

Data de inscriere : 11/08/2017
Localizare : Sub dulap
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Căutând sensul vieții

MesajSubiect: Re: CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare   CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare I_icon_minitimeMier 24 Iul - 18:58:28

CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare 2Tcm5vE

Râd ca sparta când Kile a reacționat pozitiv la gluma mea, și prin asta mă refer la țipătul lui de fetiță pe care îmi e ciudă că nu l-am înregistrat. Și-a și scăpat pungile din mână! Credeți-mă, ăsta e un plus: a venit la ultima petrecere cu gustările lui de „atlet înnăscut care fute orice creatură de sex feminină vie”, și pot garanta că mai nimănui nu îi vor lipsi.

La început mă țin de spatele lui când se agită, dar în cele din urmă abandonez nava înainte ca el să sară în tufișuri, uitându-mă la cum se bate cu fantoma Crăciunului trecut, prezent, viitor, mă doare în fund care. De ce mă doare este faptul că am reușit să-mi scot repede din buzunar telefonul, evident și acesta cu husă personalizată, deschizând camera la țanc ca să fac o poză în momentul în care se ridică păpușel din boscheți. Păr răvășit, haine șifonate, băț ridicat în aer, dacă mai era și murdar de noroi, ar fi fost omul peșterilor modern.

„Brânză!” glumesc înainte să apăs pe declanșator, făcând o poză superbă! O să fac eu cumva să o bag pe asta în albumul de sfârșit de an, poate fi sigur de asta. Eram gata să îi răspund la amenințare, dar pufnesc când își prinde pantoful de rădăcină înainte să râd când pică plat. „Mda, scuze, dar nu îmi prea pasă de fan clubul tău de fâțe disperate. Dacă vrei să mă intimidezi, nu faci o treabă prea bună.” îi spun eu sarcastic. Adică... e imposibil să te sperie un tip cu freză aranjată cu o sticlă întreagă de gel și pantaloni care în teorie ar trebui să-i întrerupă circulația în picioare și sculă.

Abia după ce am terminat m-am uitat și eu în jur, observând că toți, înafară de Lily, au ajuns. Adică aproximativ toate persoanele mai ok din grup. „Irina, chill, că nu îl omor. Nu curăț eu după el nici bătută.” îi spun Irinei cu un zâmbet ștrengar, fără să specific ce exact ar trebui să curăț. Nu pot să nu oftez când văd că Kile s-a pus deja pe treabă, deja putând ghici ce planuri are în seara asta. Dacă face ceva ce îmi strică planurile „atent făcute”, mă voi asigura că va fi incapabil de a și-o mai scula vreodată în viața lui.

După ce m-am asigurat că toată lumea relativ importantă e aici, bat de două ori din palme ca să le atrag atenția. „Oameni buni, ne-am adunat astăzi, în această seară minunată, ca să facem ceva ce, teoretic, e o încălcare a regulilor. Dar nu o luați drept asta, ci o oportunitate să petrecem timp împreună, ca între prieteni, într-un mod deosebit înainte să absolvim liceul și să mergem pe drumurile noastre separate în viață.” încep un mic discurs înainte să pufnesc în râs. „Wow, ok, credeam că pot spune aia cu o față neutră. Nu, încălcăm regulile: măcar dacă plecăm de aici, să plecăm în stil și cu ceva mișto pe care îl putem povesti nepoților noștri. Și da Sophia, ți-am furat replica.” adaug eu la final, uitându-mă la Sophia.

„Acum acum, daca ați înțeles dislaimer-ul și sunteți gata, să mergem o dată!” termin micul discurc, neașteptând confirmarea de la nimeni inainte de a intra în liceu prin intrarea din spate. Încuietoarea e stricată, deci dacă o forțezi puțin se deschide cuminte. Cât despre unde mergem pentru noaptea albă... zâmbesc șiret în timp ce îmi duc mâna în buzunar. Unii zic că e un blestem, și eu sunt cel mai des de acord, dar uneori e o binecuvântare că fratele meu predă la același liceu pe care îl frecventez ocazional: de unde altundeva aș fi putut șuti cheia de la cancelarie care se află acum în fundul buzunarului meu? Fără griji, i-o pun înapoi în haină mâine.

CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare SrmIOZK
CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare BgxmxJO
Sus In jos
Rainy Rose
Membru
Membru
Rainy Rose

Zodiac : Gemeni
Data de inscriere : 14/02/2015
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : reading, writing, RPG, psychology

MesajSubiect: Re: CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare   CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare I_icon_minitimeVin 26 Iul - 0:10:00

OOC: TW: semi atac de panica, l-am marcat cu *** in caz ca va afecta pe cineva

BIC:
Lewiski Irina || 18 || Haunted

CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare Ir85mv

Se intreba de ce fusese de acord sa faca asta. De ce sa petreaca o noapte de pomina in liceul pe care nu il suferise niciodata cu oameni pe care, cu exceptia a doua persoane, ii tolera atat cat sa se poarte cu ei cordial si la limita decentei. Mai ales pe Kile si mainile lui mult prea umblatoare. Ce pacat ca nu fusese niciodata pusa in echipa cu el in timpul unui experiemt la chimie. Accidentele se puteau intampla atat de usor! Si nu ar fi invinuit-o nimeni! Doar era eleva model, tacuta, in banca ei, studioasa, cu un viitor mare in fata ei. Viitor pe care acum si-l amana cel putin opt ore din cauza unei petreceri la care nici nu voia sa participe. Venise doar pentru ca Len voia sa mearga si cineva trebuia sa stea cu ochii pe el, pe toti de fapt. Nu pentru ca ar fi avut nevoie de o pauza de la invatat pentru admitere. Nu! Era la zi cu tot! Programul ei era perfect.

Sunetul de roti mici circuland pe asfalt ii atrase atentia. Isi misca capul in directia lor, muscandu-si apoi obrazul pe interior pentru a retine un mic zambet la Vederea lui Sebastian. Astepta sa se aseze si isi trecu usor degetele prin parul lui alb in semn de salut. Uneori nu avea nevoie de cuvinte pentru a comunica. Ridica usor din spranceana studiindu-si fratele, sau mai bine zis studiindu-i ranjetul si atentia pe care o acorda amicului lor.

-Asteapta sa vina si restul, Len! ii atrase atentia scurt, miscand putin ghiozdanul, caserolele facand un usor zgomot.

Dadu usor din cap spre ultimele doua fete, pastrand tacerea. Era asociala cu un motiv pana la urma. Pufni usor in si ena ei, noapte de povestit nepotilor? Vezi sa nu! Corpul ei nu avea s agazduiasca niciun parazit care sa o suga de toate rezervele timp de noua luni, yuck! Isi indrepta din nou atentia spre circul fara bilete numit Kile si Ely. Spectacolul se termina cam repede pentru gustul ei, dar trebuia sa recunoasca zbieretele si amenintarile fara substanta ale individului o amuzara. Chipul ei ramase insa impasibil, dar memoria inregistra bine scena si o cataloga in fisierul "de revenit". Asa ceva nu isi putea permite sa uite.

~Irina, chill, că nu îl omor. Nu curăț eu după el nici bătută.~

Isi stranse buzele nemultumita. Nimeni nu o asculta! Drept dovada, slinosul isi pusese mana pe soldul ei. Stia ea ca ar fi trebuit sa imbrace hanoracul nu doar sa il agate de ghiozdan. Cu cat erau mai multe straturi intre pielea ei si a lui cu atat mai bine. Bluza nu ajungea.

~Vrei să te aprind, adică să-ți aprind eu țigara aia?~

Isi dadu ochii peste cap. Devenea mai patetic cu fiecare minut... nu! Cu fiecare secunda in care impartea aerul cu el.

-Pas! Dar pot sa te folosesc pe post de scrumiera daca esti asa dornic sa imi intri in slujba! marai printre dinti afisand un zambet fals, dar malefic.

Nu apuca sa isi termine bine vorba ca mana lui ii ajunpe pe fund si o stranse. Irina ingheta. Tigara ii cazu din mana, mintea intunecandu-i-se. Respiratia i se opri in gat si o data cu ea un scancet surd, un tipat slab de ajutor. Nu mai auzea nimic in jur. Toate simtirile erau concentrate pe acel singur punct de contact. Corpul ii era strabatut de fiori reci de groaza, furie si dorinta acuta de razbunare, de a rani, de a rani pana ce corpul celui care o facuse sa sufere era plic de taieturi adanci sangerande.

Incerca sa rationalizeze prin paienjenis. Era la liceu. Mana er aa lui Kile. Kile era un idiot, dar nu atat de idiot cat sa ii faca rau. Sau cel putina sa credea. Nu, nu credea! Era sigura de asta! Mai fusese in situatia asta cu el! Pentru el totu era o gluma. Era pre aplin de propira persoan ca sa inteleag ca nu avea voie sa o atinga. Ii spusese asta de atatea ori!

Trase aer adanc in piept. Era in regula. Puyea rezolva asta. Putea ! Era in siguranta! Len era langa ea. Era acolo de data asta. Se putea descurca si fara el, dar era vbine ca aer acolo. Expira lung, inclestiandu-si maxilarul. Pai, daca nu intelegea de vorba buna...

Cotul i se infipse cu putere in stomacul lui. Isi prinse pumnul in mana si impinse din ce in ce mai adanc. Isi ridica ochii spre el, privirea ei un amestec de ura si cruzime primara, animalistica.

-Mai fa asta o data si ma voi asigura ca nu o sa ai mostenitori. Sau sa poti urina. Vioerme! Criogenat! Dezgustator! Ce! Esti!

Puncta ultimele cuvinte cu cate o noua impunsatura. Irina nu era o persoan violenta. Chaor din contra, prefera sa rezolve prin vorbe. Avea insa anumiti declansatori, astfel de atingeri fiind unul dintr ele. Ani de trauma netratata ieseau la suprafata.

Se dadu cativa pasi in spate respirand adanc. Inchise ochii trei secunde. Candii deschise incepu sa numere. Asta mereu ajuta, numaratul. Avea o oridine, o orinduire logica in haos. Inceou cu colegii ei. Cineva lipsea... Lily... Catalogat, inregistrat. Neplacut. Ii sptrica ordinea. O lua de la capat. Expira. Noul rezultat era vag multumitor. Se putea descurca cu asta... erau si asa prea multi. Isi muta atentia spre ferestrele intunecata. Incepu sa le numere. Cu fiecre rand impingea mai adanc amintirile nedorite, evita un atac de panica.

Avea un ritual, nu era perfect, dar ajuta. O facea sa reintre in normal. REaducea calmul, zidurle, gheata. Degete subtiri mangaiara materialul moale al hanoracului. Ajuta. Era gigant pe ea. Cu vreo trei marimi in plus. Il luase special. Se putea ascunde pana ce era din nou sigura ca nimic nu o mai putea atinge. Il scoase si il imbraca, materialul alb albastru inghitandu-i mare parte din corp. Isi desfacu parul, ascunzand cicatricile si isi trase gluga pe cap. inspira din nou. Simturile ii reveneau la normal. Nu se mai scufunda, putea sa auda cat de cat, sa vada, sa miroasa. Expira.

~Acum acum, daca ați înțeles dislaimer-ul și sunteți gata, să mergem o dată!~

Nu auzise nici macar un cuvant din ceea ce parea a fi un discurs. Dar nu conta asta. In sfarsit intrau. Cu cat se misca mai repede de acolo cuu ata mai bine.

- Ma duc sa aprin lumina! anunta, vocea ei avand aproape clasica hotarare. Sebastian! Len!

Nu era o intrebare sau un indemn. Era un ordin, trebuiau sa vina cu ea. Nu ca nu spar fi descurcat singura. Pfft! Era mai capabila decat toti cei adunati acolo! Dar ca lucrurile sa fie ordonate, sa isi pastreze rutina ce avea logica in mintea ei, ei trebuiau sa fie alaturi de ea.

Sus In jos
antares
Membru
Membru

Sex : masculin
Zodiac chinezesc : Capra
Data de inscriere : 16/06/2019
Varsta : 16
Localizare : The Barrel; - Ketterdam
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : rpg. aesthetics. drawing.

MesajSubiect: Re: CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare   CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare I_icon_minitimeSam 27 Iul - 15:52:49

SEBASTIAN KOWASKI|18

CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare Tumblr_pumtmzqJ2T1w5v9dyo3_400⠀⠀⠀⠀⠀⠀CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare Tumblr_pumtmzqJ2T1w5v9dyo1_400⠀⠀⠀⠀⠀⠀CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare Tumblr_pumtmzqJ2T1w5v9dyo2_400

❝ɴᴏᴛ ɢᴏɴɴᴀ ʟɪᴇ﹐ ɪ ᴛʜɪɴᴋ ᴀʀᴇ sᴏᴍᴇ ɢʜᴏsᴛs ɪɴ ʜᴇʀᴇ.❞

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀Să fie drept, nu-i plăcea să aștepte chiar dacă erau și gemenii acolo și asta îl făcea să se simtă ceva
⠀⠀⠀mai confortabil, însă asta nu schimbă situația, iar în mintea lui își dorește ca nici să nu mai apară și să
⠀⠀⠀continue fără ea. Habar nu are ce va fi cu noaptea asta sau de ce pentru alții va fi atât de memorabilă
⠀⠀⠀încât cu siguranță o vor povesti până și nepoților lor, însă fiecare este cu ale sale. El unul se gândește că
⠀⠀⠀va fi treaz cât să se uite la un film, două și după se și poate vedea cum doarme alături de Len dat fiind că
⠀⠀⠀s-a trezit devreme, iar el de obicei nu este foarte rezistent în ciuda cantităților excesive de cafea pe care
⠀⠀⠀le-ar putea bea.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀— Acum nu prea. Am mâncat ceva rapid înainte de apleca de acasă. Dar , spune și lungește acel
⠀⠀⠀a puțin, după care lasă rucsacul să cadă de pe un braț. Dacă îmi va foi îți voi spune, iar asta e valabil și
⠀⠀⠀pentru voi.
Da, prin acel voi s-a referit mai mult la cei doi, dat fiind că nu prea se dă în vânt în a vorbi
⠀⠀⠀cu multă lume, iar cei de față sunt de asemenea incluși. Nu a avut foarte multe tangențe cu ei și și-a spus
⠀⠀⠀înainte că așa va rămâne, însă cineva i-a dejucat planul și s-a trezit aici, cu ceva oameni lângă el care cine
⠀⠀⠀știe ce vor să facă de va fi așa de memorabil. Poate vor juca o farsă sau ceva, cine știe. Tot ce speră este
⠀⠀⠀că dacă se dovedește a fi așa nu el va fi victima.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀A tresărit de mai puțin și cădea pe spate atunci când din vina unui anumit coleg pe nume Kile
⠀⠀⠀albinoasa a izbucnit și i-a aplicat o pedeapsă. Nu se așteaptă ca el să fie afectat foarte tare, însă Irina are
⠀⠀⠀ceva forță și cu ceea ce poate să facă măcar îi dă o mică pedeapsă sau mai mult un avertisment. Nu știe
⠀⠀⠀ce s-a întâmplat cu Irina în trecut și nici nu vrea să știe atâta timp cât ea nu este confortabilă să îi spună.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀Până l-a urmă s-a ridicat de pe skateboardul său, mai mult cu scopul e a o liniști pe fată, însă
⠀⠀⠀văzând că ea aplică” tactica personală” și-a spus că ar fi mai bine să nu o deranjeze, ci să o lase să
⠀⠀⠀numere până când s-a calmat și va fi mai bine. În orice caz ia aruncat o privire lui Len. Una destul de tristă
⠀⠀⠀pentru că lui nu-i place să o vadă așa și este convins că nici iubitului său nu. În plus, se simte fără putință,
⠀⠀⠀iar asta este ceea ce îl face să fie supărat pe el însuși. Nu o putea ajuta în niciun fel, pentru că ea nu se
⠀⠀⠀lăsa ușor ajutată. Este puternică, însă unele lucruri nu le poate face de una singură și probabil
⠀⠀⠀încăpățânarea și liniștea pe care ea o menține îl deranjează cel mai mult.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀— Oricum veneam cu tine, îi spuse fetei și foarte subtil, sau cel puțin așa îi place să creadă, ia
⠀⠀⠀luat mâna fratelui ei, fiind în spatele albinoasei și au urmat-o până la panoul de unde se deschid toate
⠀⠀⠀luminile de pe holurile școlii. O risipă de curent? Cel mai probabil, însă cui îi pasă doar nu ei plătesc. Pot să
⠀⠀⠀consume cât vor mușchii lor noaptea asta.
Sus In jos
https://antaresd.tumblr.com/
Rogue
Banat
Banat
Rogue

Localizare : Eichen House ♚
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : torture ☬

MesajSubiect: Re: CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare   CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare I_icon_minitimeDum 28 Iul - 15:17:34

CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare MOr9eVW
CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare F623oNc
CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare ZP8khFW

- * - * - * - * - * - * - * - * - * - *- * - * - * - * - *- * - * - * - * - *- * - * - * - * - *- * - * - * - * - *

Putea să observe și singur că o bună parte din ”grup” făceau abstracție de prezența lui acolo, poate și pentru că nici nu se străduia să se integreze sau să fie plăcut. Singurul motiv pentru care participase să participe fusese mai degrabă pentru că venea și Sebastian...ah da, și pentru băutură, de ce să fim ipocriți ?

Privi impasibil și dezinteresat scena dintre Kile și Lily, fără să intervină nici măcar verbal. Voia să îi răspundă lui Sebastian în schimb, din moment ce cu el își dorea să socializeze cel mai mult, dar înainte ca buzelel lui să se deschidă pentru a vorbii văzu micul ... ”incident” dacă-l putem numi așa cu sora lui. Se încruntă, privind totul cu atenție, apoi își întoarse capul spre Sebastian.
Bine atunci, fu răspunsul în legătură cu mâncarea, apoi, prinzând mai bine de ghiozdan și merse în urma lui spre Irina, din moment ce ea dăduse comanda ca ei doi să fie cei care o însoțească. Nu prea se dădea în vânt ca orice persoană, indiferent ce fel de relație avea cu el, să îi spună ce să facă, dar cu Irina, aceasta fiind geamăna lui, mai făcea niște excepții.
Auzise mai devreme că Lily avusese un mini speech, așa, undeva pe fundal, el nu prea acorda mare atenție a ceea ce se întâmplă în jur, decât dacă avea un interes. Acum singurul lui scop era să se simtă bine în seara aia, cu toate că avea un presentiment ciudat simțit ca un junghi în capul pieptului că ceva rău avea să se întâmple, pe care nu vru să îl împărtășească deloc, cu nimeni, plăcându-i să se mintă că e doar o iluzie din capul lui și nu are ce să meargă prost, cu toate că seara aia ei erau puși pe încălcat reguli.

CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare XCZc0AX CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare J97fWb9
CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare SJS2VOD CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare Ghu3yvG
CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare AXsQVd7
Sus In jos
https://polarisdream.jcink.net/index.php?
Skyline Devine
Membru
Membru
Skyline Devine

Zodiac : Capricorn
Data de inscriere : 22/06/2019
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : LOL

MesajSubiect: Re: CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare   CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare I_icon_minitimeLun 19 Aug - 22:29:42

Sophia LardCONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare Anime-characters-with-black-hair-and-green-eyes-lovely-poze-anime-girl-with-black-hair-and-green-eyes-of-anime-characters-with-black-hair-and-green-eyes
Si am gasit hanoracul. Bucurie mare , insa nu cred ca il voi mai putea folosi avand in veddere ca urmeaza sa intram in cladire . Ma intreb cum v-a decurge totul avand in vedre ca suntem un grup de persoane super diferite , parerea mea . Probabil o sa sfarsim prin a ne rupe gatul unul altuia .
-Si cum o sa ne pierdem vremea pe aici ?
Deja sunt putintel plictisita . Simt cum orele trec deja ca anii si ma seaca de orice putere psihica si fizica .

CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare Tumblr_nih051oH0d1t5cokco1_500
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare   CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare I_icon_minitime

Sus In jos

CONCURS RPG [Vară 2019] - Desfășurare
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
RPG Anime Romania :: Cafenea :: Concursuri-
Mergi direct la: