RPG Anime Romania
O lume fantastica unde personajele prind viata.

Un forum dedicat RPG-ului.

AcasaPortalGalerieCautareInregistrareConectare
Ultimele subiecte
» [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]
[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] I_icon_minitimeIeri la 13:01:54 Scris de Error

» sa chetuim
[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] I_icon_minitimeVin 21 Feb - 19:29:02 Scris de Invader Lamu

» [RPG]Apă în flăcări calde[+18 soft][Yaoi]
[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] I_icon_minitimeVin 21 Feb - 9:07:47 Scris de Error

» Eu intreb, tu raspunzi
[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] I_icon_minitimeVin 21 Feb - 9:05:09 Scris de Error

» Pentru ce e cunoscut userul de deasupra
[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] I_icon_minitimeLun 17 Feb - 19:54:02 Scris de Ravic

» Arunca cu ceva in userul de mai sus
[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] I_icon_minitimeLun 17 Feb - 0:33:15 Scris de Error

» Aresteaza userul de mai sus
[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] I_icon_minitimeDum 16 Feb - 7:12:18 Scris de Error

» Yaoi vs Yuri
[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] I_icon_minitimeDum 16 Feb - 7:11:33 Scris de Error

» Afirmația falsă
[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] I_icon_minitimeDum 16 Feb - 7:09:21 Scris de Error

Distribuiţi

[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Urmatorul
AutorMesaj
Error
Moderator
Moderator
Error

Sex : feminin
Data de inscriere : 13/07/2014

[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] Empty
MesajSubiect: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] I_icon_minitimeSam 13 Iul - 14:56:27

Până la apus, îți voi picta moartea în roșu

-------------------Ionica === Ione-------------------

Atenție!
Acest RPG poate conține scene de natură sexuală, limbaj licențios și alte lucruri care nu sunt destinate publicului minor.
RPG-ul conține scene de natură Boy x Boy.
Citiți pe propria răspundere!

- -- - - - - - - -- - -- - - - - - - - - - --  - - - -- - -- - - - - - - - - - --  - - - -- - -- - - - - - - - - - --  - - -

Genuri principale:
Yaoi;
[ Pot conține mai multe pe parcurs ]

- -- - - - - - - -- - -- - - - - - - - - - --  - - - -- - -- - - - - - - - - - --  - - - -- - -- - - - - - - - - - --  - - -

Plot:

Legenda spune că într-o zi, demonii au ieșit din propriul mormânt numit iad pentru a ajunge pe pământ printe oameni, demoni puternici de orice rang. Atunci au apărut preotesele și preoții care exorcizau și îi omorau, dar doar o singură generație de preoți era foarte puternică și plecau peste tot pentru a duce tradiția mai departe.. apoi au dispărut. Totuși, a rămas doar o singură preoteasă care, din ura ei față de demoni, a ieșit multă putere.. până a dat de el, un demon foarte diferit. Oamenii credeau că ea este controlată, alții credeau că și-a vândit sufletul lui pentru propriul scop, dar povestea era mult mai diferită față de ce credeau ei.
Amândoi au călătorit și călătorit, luptând cu forțe mari, apoi și ea a dispărut. Se spune că amândoi erau inseparabili până la moartea ei, dar după 200 de ani în care lumea a avut grijă să se schimbe, a reapărut.. dar oare cum o să fie povestea ? Acum preoteasa este.. preot !? Și ce s-a întâmplat cu demonul ? A reușit să supravețuiască ? Oare se mai reîntâlnesc ? Ce o să spună amândoi când o să vadă ce schimbare este între ei doi ? Sentimentele și trecutul nu poate să șteargă moartea de la apus pictată în sânge roșu.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

● Personaje ●

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Personaj Ionica:

Personaj Error:

[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] ZZD6XJD

Shin // 21 // Preot // Miko-sama

I fell in love..
[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] MvtIyVm
Red blood.

[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] 7aMHCOM

Stăteam pe veranda templului cântând la Kayagum, oamenii de aici erau veseli venind să se închine și roage pentru ei sau rudele lor ori cunoștințe îndepărtate. Oamenii tot vin aici de când am redeschis templul după ce am ajuns preot iar acest tempul a început să funcționeze iară. De când mă știu, demonii trec pe aici des în căutarea mea, se pare că trecutul meu bogat și faptul că le-am omorât din ”semeni” m-a făcut un mare dușman. Oamenii nu mai sunt atacați atât de des și uneori plec departe, chiar și în alte țări doar pentru a vedea cum mai sunt lucrurile. Îmi place să călătoresc, chiar dacă sunt singur și este dificil să mă adaptez la toate schimbările când călătoresc, tot trebuie s-o fac.
- Shin, mă asculți ?
- Scuze, despre ce vorbeam..?

M-am uitat la femeia care mă privea așa că m-am oprit din cântat, femeia asta vrea să-i înmormântez soțul și a venit pentru ultimele detalii pe care eu nu le-am ascultat. Îmi este dificil să ascult, cânt și să mă și gândesc la tot ce se petrece în jurul meu.
- Nu-ți face griji, doar voiam să te văd.. mă simt foarte singură, soțul meu a murit iar familia mea este plecată, alți copii nu am iar nepoții mei sunt și ei departe, simt că și timpul meu o să vină. Îmi spune tristă uitându-se cu mine la ceilalți oameni care veneau sau plecau, fața ei era una tristă și doar acest loc o mai consola de când o cunosc și mă cunoaște, știu că pe inima ei era tristețe.. uneori mă simt la fel de singur, chiar dacă vin oamenii pe aici și îmi vorbesc tot mă simt gol și nu pot explica de ce mă simt așa. Uneori am amintiri ciudate, protul a spus că astea sunt amintiri probabil din viața mea anterioară dar nu-mi amintesc totul și nu știu sigur cum eram pe atunci sau dacă chiar sunt amintiri legate de trăirea mea din trecut. Am oftat, îmi plăcea liniștea și tăcerea, sigurătatea nu, chiar dacă în sine reprezintă tăcerea iar oamenii mă calcă des pe coadă, am impresia des că ceva îmi scapă dar niciodată nu pot explica ce, cred că este doar impresia mea.
- Locul acesta este deschis oricând așa că, dacă singurătatea îți aduce tristețe, eu încă sunt aici, îi spun încercând s-o înveselesc, chiar dacă știu că tristețea ei nu o să dispară iar dorul care îl are o macină, măcar a avut o viață frumoasă iar aici oricând oricine este bine-venit, mă rog, după ce voi pleca din acest loc nu știu ce o să se întâmple, măcar acum să fiu bun cu toată lumea și să îi consolez, este destul că demonii se folosesc de sentimentele lor negative pentru a se hrăni sau ca să îi podese și să se folosească de ei. Trebuie să îi curăț chiar dacă îmi va lua toată viața.

Moderator

”Sunt lacrimile așa de grele și de fierbinți, încât ochii nu le pot plânge; ele zac în inimă arzândo.
Lacrimile vin din topirea ghețurilor sufletești. Iar un suflet trist este un suflet cu luminile sitinse.
Dumnezeu m-a făcut să vorbesc, oamenii m-au făcut să tac.
Și o întrebare simplă unei persoane triste și singuratice îi poate schimba ziua dacă rămâi acolo.
Uneori, singurătatea este cel mai bun medicament când prietenii nu-ți spun nici măcar un mesaj deși îți spun că îți sunt prieteni.”

Ultima editare efectuata de catre Eloise in Dum 26 Ian - 23:18:36, editata de 4 ori
Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru
IonicaSuper

Zodiac : Varsator
Zodiac chinezesc : Pisica
Data de inscriere : 03/08/2017
Varsta : 20
Localizare : În Țara Oglinzilor
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : citit, scris, RPG, desen

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] I_icon_minitimeSam 13 Iul - 16:00:12

[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] Tumblr_pudytagjFa1sg0qd5o1_1280

||  Memphis  ||  Calais Lamuerta - 28  ||

[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] ZealousDeepGermanspitz-size_restricted [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] Anime-anime-scenery-beautiful-black-white-Favim.com-4809050
[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] Original [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] B28579179BADB7A8CAE9F25975B9377E6FB890E8

”Pana ne vom revedea, preoteasa mea...”

Sunt plictisit.
Parcă au trecut mii de ani de când s-a mai întâmplat ceva cu adevărat interesant. Pe vremuri...pe vremuri era așa frumos. Eu și preoteasa mea, colindând lumea întreagă în lung și-n lat. Vremurile în care oamenii erau distractivi. Am așteptat-o atâta timp. S-a mai întâmplat să dureze 5, poate 10 sau 20 de ani până la următoarea ei reîncarnare, dar acum se împlinesc mai bine de 200 de ani. La un moment dat am renunțat să o mai caut.
Vremurile s-au schimbat, iar eu m-am adaptat odată cu ele. Oamenii s-au schimbat, aprobă răul, îl adoră chiar. Am învățat să mă distrez din ce mi-a mai rămas. Ah, unde sunt viețile dramatice de altă dată? Ghilotinările, pedepsele cu moartea, adulterele din palatele regale...acum este normal să trăiești în păcat. Fără sânge vărsat nici sexul nu mai are același gust.
Am tras ultimul fum din țigară, expirându-l ușor și stingând chiștocul în scrumieră. I-am făcut semn chelneriței să-mi aducă nota, servind și ultima gură din cafeaua mea neagră. Bruneta îmi lăsă carnețelul de piele pe masă și o simțeam cum mă privește, încercând să pară subtilă. Sărăcuța fată nefutută de luni întregi s-ar lăsa în brațele oricărui bărbat, deși are un iubit acasă care are o aventură cu șeful lui. Am râs scurt, lăsând banii în carnețelul de piele, alături de numărul meu de telefon. Acum se va frământa ore întregi dacă să-și înșele sau nu iubitul. Din cauza stresului va pleca mai devreme de la muncă, va ajunge acasă și-și va prinde iubitul sodomizat de amantul său în patul lor.
Am rânjit, scoțând o oglindă din buzunar și verificându-mi înfățișarea. Iubirea e așa de nedreaptă, de incorectă. Nu știu de ce ceilalți demoni încearcă să provoace războaie și accidente, când cel mai profund sentiment uman e atât de crud și dulce. Mi-am trecut degetele pe sub buza inferioară, ștergând urma întinsă de ruj, după care mi-am așezat mai bine ochelarii de soare pe nas și am părăsit terasa cafenelei.
M-am hotărât să mă plimb și să inspectez locurile, in moment ce abia am ajuns în Tokyo acum două zile. Să hoinăresc în căutarea unui lucru interesant a devenit singura mea ocupație de ceva vreme. Poate voi reuși să găsesc ceva care să  mă distreze. Suburbiile sunt așa de liniștite, parcă au rămas la fel ca pe vremea samurailor. Colindând din parc în parc, urmam la întâmplare potecile pietruite, fiind acompaniat doar de sunetul tocurilor mele lovindu-se de pavaj. La un moment dat am dat de un șir lung și mare de scări din piatră. Probabil duc spre vreun templu sau așa ceva, n-am mai văzut unul de multă vreme. N-ar fi rău să încerc să dezvirginez vreo preoteasă sau să abat un călugăr de la iluminarea lui spirituală, oricum nu am ce face mai bun. Am zâmbit, începând să urc hotărât scările.

◙      " Oh, Grantors of Dark Disgrace,      ◙
◙      Do Not Wake Me Again. "      ◙
[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] Tumblr_oh7sh8g9Ku1v4bk2io4_540 [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] Tumblr_oou42tdcWs1vyqm1mo9_540
Sus In jos
Error
Moderator
Moderator
Error

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] I_icon_minitimeSam 13 Iul - 16:40:32

I fell in love..
Red blood.

- Shin, dacă ești băiat, de ce părul tău este atât de lung ?
- Așa îmi place... pe timpuri și bărbații purtau păr lung și chiar și acum mai există, chiar dacă se găsesc mai rar.

Mă uit la copilul care venise lângă mine, iubesc ființele mici și atât de dragile și pure, oamenii când cresc uită să mai fie așa cum sunt acum, parcă se îndepărtează de tot ce este bun și devin răi, am văzut oameni care sunt mai răi pe zi ce trece, răi ca demonii care abia așteaptă să pună mâinile murdare pe ei.
Mi-am dat încet părul pe spate și m-am ridicat, deja vorbisem cu femeia care îi murise soțul și am s-o ajut cum pot ca să îi fac ultimele zile mai frumoase, am văzut mulți copii pe aici care alergau fericiți în timp ce părinții lor se rugau și îi ruga și pe ei s-o facă iar când mă vedeau pur și simplu zâmbeau și o făceau. Am impresia că am atâtea de făcut, simt că nu am timp de mine.. asta mă supără, aș vrea să am și eu timpul tuturor oamenilor de aici, mă bucur că vin toți să se roage aici, că încă au credință și au încredere în mine.. dar mă simt ca o pasăre în cușcă, oare așa ar trebuie să fiu ? O pasăre în cușcă care trebuie să lupte mereu fără să se gândească puțin la el ? Nu pot să urăsc, nici nu știu ce este iubirea măcar, chiar dacă îmi pare atât de cunoscută, ca și cum iubirea face parte din mine și nu mă îndoiesc că acești oameni îmi oferă toate sentimentele lor bune pentru a simți asta, uneori simt că locul meu nu este să fiu sigur, apoi îmi dau seama că-mi place liniștea și că ea reprezintă singurătatea, nici nu știu ce vreau.
Mi-am scuturat capul începând să simt o aură nouă. Un demon ? O ființă posedată ? Acum când este zi și toată lumea este aici ? Ceva nu este bine, cu pași preciși m-am îndreptat spre ieșirea din templu uitându-mă la oameni, chiar dacă aura asta emana rău.. îmi părea cunoscută, oare este cineva care mi-a scăpat fără să știu ? Nu, nu are cum, niciodată demonii nu-mi scapă după ce îi omor iar la exorcizare este la fel. Există preoți care sunt falși și preotese false care nu simt aura malefică, nu știu cum ajung ei la acest rang dar am întâlnit mulți care sunt impuri, ăsta este unul din motivele pentru care locurile sfinte ajung impure iar demonii vin și le răscolesc, eu nu sunt ținta potrivită deloc când vine vorba de puritate. Mi-am luat bastonul shakujō și m-am așezat în fața tempului cu fața spre el, dacă demonul ține la viața lui nu o să vină, sau are altceva în minte, ce demon ar veni aici dacă ține la viața lui ?
Da, probabil o să plece, am eu timp după să-l caut, acum este prea aglomerat aici.

Moderator

”Sunt lacrimile așa de grele și de fierbinți, încât ochii nu le pot plânge; ele zac în inimă arzândo.
Lacrimile vin din topirea ghețurilor sufletești. Iar un suflet trist este un suflet cu luminile sitinse.
Și o întrebare simplă unei persoane triste și singuratice îi poate schimba ziua dacă rămâi acolo.
Uneori, singurătatea este cel mai bun medicament când prietenii nu-ți spun nici măcar un mesaj deși îți spun că îți sunt prieteni.”
Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru
IonicaSuper

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] I_icon_minitimeSam 13 Iul - 17:30:24

[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] Tumblr_pudytagjFa1sg0qd5o1_1280

||  Memphis  ∆  Calais Lamuerta - 28  ||

[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] ZealousDeepGermanspitz-size_restricted [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] Anime-anime-scenery-beautiful-black-white-Favim.com-4809050
[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] Original [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] B28579179BADB7A8CAE9F25975B9377E6FB890E8

”Până ne vom revedea, preoteasa mea...”

Tot urcând scările pietruite am simțit la un moment dat un miros fin. M-am oprit șocat. Mosc și iasomie...este imposibil. După atâția ani? Să se fi întors după...după atâta timp? Dacă nu m-au lăsat simțurile demonice n-am cum să greșesc, acesta e parfumul ei.
Mi-am scuturat capul și am început să urc din nou. Cu cât înaintam cu atât parfumul devenea mai puternic. N-am întâlnit niciodată pe nimeni care să miroasă a mosc și iasomie vreodată, în afara ei. E pur și simplu un miros prea pur.
Aproape că devenisem entuziasmat și încercam să grăbesc pasul cât puteam, având în vedere limitările încălțămintei mele nu prea potrivite pentru urcări sau mers îndelungat. Uitându-mă în sus deja puteam vedea poarta templului și energia acestuia și nu m-am oprit până nu am ajuns pe ultima treaptă.

-Dellor! am strigat imediat ce am atins nivelul templului.
M-am uitat în stânga și în dreapta, dar nimic. Nici urmă de om, să nu mai pomenim de preoteasa mea. Inspirând adânc, simțeam cum parfumul de mosc și iasomie îmi intră în plămâni și mi-i umple de flori. Am privit spre structura de lemn ce reprezenta intrarea în templu, conturându-se în fața mea o figură destul de mică de băiat. Un preot. Eram total bulversat, dar poate...Am încercat să mă concentrez și am inspirat adânc. Da, nu e niciun fel de îndoială.
Mi-am dat ochelarii jos de soare jos, apropiindu-mă de băiat și oprindu-mă la câțiva metri de acesta, fixându-i ochii. El era, el mirosea a mosc și iasomie.

-Te-ai întors, preoteasa mea.

[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] Tumblr_oh7sh8g9Ku1v4bk2io4_540 [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] Tumblr_oou42tdcWs1vyqm1mo9_540
Sus In jos
Error
Moderator
Moderator
Error

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] I_icon_minitimeSam 13 Iul - 17:57:24

I fell in love..
Red blood.

- Imposibil.. Spun simțind cum aura venea aici, o să fiu atacat direct ? Știu că demonii sunt deștepți dar nu văd de ce aș ajunge atacat ziua, până și ei se ascund mai bine, era bine măcar că oamenii au intrat în templu iar ceilalți au mers în altă direcție, trebuie să recunosc că tempul ăsta are niște scări imense pe care să urci și să cobori.
Apoi am auzit pe cineva care mă scosese din gânduri, nu știu de ce.. nu voiam să mă întorc, dar acest demon striga pe cineva, nu venise după mine ? Nu cunosc preoți sau preotese cu acest nume, dar când s-a apropiat m-am întos fiind destul de surprins să văd că era deghizat într-o formă umană, și pe cine căuta ?
- Sunt un preot, nu știu ce preot sau preoteasă cauți dar ți-ai ales locul greșit, demonii care vin aici nu mai pleacă niciodată și nu prea sunt genul de persoană care are milă. L-am țintit cu privirea, vocea lui pare atât de cunoscută dar nu cred că l-am mai văzut, dacă îl vedeam sigur nu-mi scăpa, nu-mi scapă nimeni din aceste mâini ce aduc doar moarte.. și totuși, dacă caută această persoană, ce treabă are cu ea sau el ? Există demoni care își aleg anumite ținte ?
- Ce caută cineva ca tine aici ? Majoritatea demonilor care vin aici cer răzbunare, tu ce cauți ? Îl întreb simțind că trebuie să îi pun aceste întrebări, în general atac fără să-mi pese, nu simt milă și nici ură, sunt foarte neutru când scap de ființele impure, dar el îmi pare ciudat, nu pot să explic dar vocea asta am putut s-o aud cândva în viele mele, aș putea să jur că așa este dar nici nu pot să bag mâna în foc. Oare mi se pare ? Devin slab ? Îmi slăbesc puterile spirituale ? Nu.. nu are cum, nu am ură lângă mine și nu simt ură, poate mi se pare.

Moderator

Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru
IonicaSuper

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] I_icon_minitimeSam 13 Iul - 18:35:38

Am fost puțin surprins și am ridicat o sprânceană. Aproape că mi s-a părut că mă înșel, dar era imposibil. Parfumul nu înșală niciodată. Am zâmbit ușor, ducându-mi mâna la inimă într-un gest teatral.
-Atâtea sute de ani petrecute împreună și sunt uitat într-o reîncarnare. Dacă aș avea suflet sunt sigur că m-ar durea, spun scoțând un râs scurt.
Recunosc că sunt aproape uimit. M-aș fi putut gândi la atâtea variante, dar băiat? Mi-aș fi putut pune toate veșniciile mele la bătaie, dar ca ea să se întoarcă...ei bine, un el, asta e deja altceva. Am pufnit, începând să mă plimb în cerc, scoțându-mi pachetul de țigări Vogue și bricheta.

-Cineva ca mine, deci. Se pare că sunt doar un demon acum, ah, ce tragică soartă, am zis-o încercând să pun afect, dar poate ar fi mers mai bine dacă chiar dețineam sentimente.
Am luat o țigară și mi-am așezat-o între buze, aprinzând-o. M-am oprit din învârtit, fiind cu spatele la ea. Adică el.

-Cât am așteptat? Cred că peste 200 de ani, cine-i mai și numără oricum. Am căutat parfumul ăsta prin toate colțurile lumii, iar acum sunt doar un demon. Nici măcar un ”bună”, asta e de-a dreptul jignitor. Acum o să-mi zici că vrei să mă si omori,
tărăgănez, trăgând de câteva ori din țigară înre pauzele dintre cuvinte.
M-am îndreptat spre o piatră tăiată în formă de cub, așezându-mă pe ea și punându-mă picior peste picior, balansându-mi ușor tocurile negre, lăcuite. Nu aveam de gând să plec de aici cu coada între picioare, nu după atâta vreme. Trebuia să găsesc o soluție.

Sus In jos
Error
Moderator
Moderator
Error

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] I_icon_minitimeSam 13 Iul - 19:11:37

I fell in love..
Red blood.

Nu înțelegeam nimic din tot ce spunea, de fapt, eram foarte confuz între gândurile mele și el, pare că mă cunoaște dar pot să jur că pe aici nu l-am mai văzut niciodată iar acum spune ceva de acum 200 de ani.. eu nu am atât!
- 200 de ani ? Despre ce vorbești ? Am abia 21, cred că-mi aminteam dacă ne întâlneam acum 200 de ani, nu crezi ? Și ce reîncarnare..? Dacă și tu ești ca fostul preot de aici care m-a zăpăcit cu asta și pe el în cauți, păi este la morgă.. nu pentru că este mort, soția lui lucrează acolo, l-am analizat din cap până în picioare, purta tocuri și buzele lui aveau o nuanță mai stridentă, și cică eu sunt feminin cu puțin machiaj la ochi sau cu părul meu lung. Era prima dată când întâlneam pe cineva ca el, adică nu mereu văd demoni pe tocuri și care să vină atât de aproape de mine fără să mă atace, oare este un truc ?
- Ascultă, nu știu cine ești, chiar dacă-mi pari cunoscut, sau ce cauți ori.. mă rog, te-aș ruga să pleci, aici vin doar oameni care se roagă, nu este bar, nu știu despre ce tot vorbești, fata sau băiatul ăsta Dellor sau cum ai strigat, dar nimeni nu acest nume nu este aici, și sunt foarte sigur, îi răspund văzând că nu prea voia să plece și chiar nu vreau să folosesc forța cu oamenii care deja începeau să iasă și să mă salute de plecare. Chiar dacă voiam să mai continui să vorbesc cu el, a trebuit să îi salut și eu politicos și să îi rog să mai vină dacă mai găsesc ocazia. Totuși, cum de pare că mă cunoaște ? Și parfumul meu ? Poate că acesta caută motive să mă enerveze ceva ce încerc să n-o fac, sunt genul de om care nu prea este deloc calm și pot să fiu destul de tăios și foarte vulcanic, este unul din defectele mele de care încerc să scap din toată inima.
- Cum de tu mă cunoști ? Eu nu te-am mai văzut niciodată pe aici iar acum îmi spui de ceva reîncarnare, am mai auzit povestea asta de la mulți demoni care mă vizitează cu gând de răzbunare, că acum mult timp când trăiam le-am omorât din semeni, totuși.. nu-mi amintesc nimic, doar amintiri vagi care sunt doar vise, chiar dacă vocea ta îmi pare cunoscută, nu sunt persoana căutată așa că poți pleca! Îi spun tăios și îi întorc spatele ca să intru în templu, nu am chef să mi se spună iar că am fost nu știu ce în trecut, și preotul mi-a spus asta, toți demonii care vin aici îmi tot spun asta, m-am săturat să aud de reîncarnări și această posibilitate ca ea să fiu eu, este destul că mă simt ca o pasăre în cușcă, nu am nevoie să știu nimic din toate astea.

Moderator

Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru
IonicaSuper

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] I_icon_minitimeSam 13 Iul - 19:53:32

Cum se putea să nu-și amintească absolut nimic din viețile lui anterioare? Niciodată n-am văzut așa ceva. Rostul reîncarcărilor era tocmai ca să-și amintească trecutul și să-și poată continua misiunea pe care a început-o acum sute de ani. Nu-și amintește nimic măcar propriul nume și ,din câte îmi dau seama, nu știe nici că a fost femeie în trecut.
Am simțit miros de pucioasă și am strâmbat din nas, observând cum oamenii încep să iasă din templu, salutându-l pe micul preot. Am mai tras un fum din țigară, stingând-o apoi de talpa pantofului și aruncând-o pe undeva în spatele meu. După ce toată lumea dispăruse din raza noastră de acțiune, băiatul mi se adresă din nou.

-Aici te înșeli. Ar putea trece o mie de ani și tot ți-aș recunoaște parfumul oriunde pe planeta asta. Poate tu nu-ți amintești nimic, dar crede-mă, nasul meu demonic nu s-a înșelat niciodată, nici măcar în timpul Ciumei Negre.
Văd că-mi întoarce spatele și vrea să plece. Nicio șansă, Dellor. Nu te las să fugi de mine. Am apărat spatele ăla sute de ani. Eu sunt singurul care mai știe cine ai fost, cine ai fost cu adevărat. Nu ucigătorul de demoni, nu preoteasa, ci Sakura Dellor.
-Ai de gând să rămâi izolat în templul ăsta pentru restul vieții tale actuale? Nu crezi că e o pedeapsă puțin cam crudă pentru sufletul tău? îi spun începând să mă apropii de el. Nu ți se pare că ești închis în locul ăsta mic și impur? Nu te sufoci pur și simplu? După ce ai dormit sute de ani sub stele, crezi că mai există vreun loc suficient de mare?
Am ajuns în spatele lui, trecându-mi o mână și prinzându-l de mijloc ca să nu plece. Nu puneam niciun fel de forță, scopul meu nu era să-l subjug. Cu mâna liberă m-am apropiat de fața lui și, ușor, i-am trecut o șuviță de păr după ureche, așa cum obișnuiam să-i fac în vremurile trecute.
-Cum poți să trăiești dacă nu iubești și nu urăști nimic?

Sus In jos
Error
Moderator
Moderator
Error

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] I_icon_minitimeSam 13 Iul - 20:29:27

I fell in love..
Red blood.

De ce ?.. De ce el citește prin mine ? Abia de mă cunoaște și îmi vorbește de parcă știe totul despre mine, de ce ? Acesta era mult prea aproape și îmi tăia toată gândirea și tot ce simțeam, nimeni nu poate să citească prin mine și m-am asigurat că nimeni n-o s-o facă, indiferent că este demon sau doar un om obișnuit. M-am lăsat pentru prima dată moale, nu simțeam pericol de la el și nici că ar vrea s-o facă și am inspirat din parfumul care îl emana din haine, mirosea destul de bine, nu știu ce este.
- Nu am nevoie să iubesc și nici să urăsc, sunt bine, doar pentru că mă simt închis într-o colivie.. pot să supraviețuiesc și nu cred că este treaba ta ce fac eu, nu ? Nu sunt persoana care o cauți, chiar dacă sunt, nu pare deloc că sunt ce eram și nici persoana care te așteptai să o găești nu sunt, lumea deja este impură, uneori mă gândesc să renunț, îl privesc serios și nu mă îndepărtez deloc de el, emană ceva familiar care mă face să mă calmez și nu am timp să mă îndoiesc de propriul meu instinct, poate că ghicește cum mă simt dar pot să-l asigur că persoana asta din fața lui nu este ce căuta, chiar dacă preoteasa de care vorbește toată lumea sunt eu, nu mai există nimic din ea și nu-mi amintesc nimic din ce eram atunci, nici de el, chiar dacă vocea asta cunoscută îmi bânuie visele mereu, mereu și mereu o aud și mă calmează..
- Așa este, mă simt închis aici, de asta mă gândesc să renunț și să plec departe, dar oriunde mă buc dau de demoni, lumea deja este condusă de impuritate.. ești demon, probabil că ești deja conștient de asta, nu ? Am zâmbint trist dar era adevărat, uneori simt că este timpul să zbor departe.. și încă sunt aici, mă doare să văd suferință și mă doare gândul să renunț, ca și cum deși vreau ceva, eu sunt făcut să fac altceva și uneori nu mă înțeleg deloc iar acum apare el și începe să-mi sucească mințile și să mă facă să cred lucruri. Dacă este așa, tot nu-mi amintesc, uneori am vise ciudate și vagi dar nimic care să mă facă să cred că am mai luptat cândva cu demonii din alte timpuri.
- Acum că te-ai lămurit și aici nu este nimic de făcut, probabil că te rețin și sigur deja ai treabă..

Moderator

Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru
IonicaSuper

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] I_icon_minitimeSam 13 Iul - 20:50:12

-Dacă chiar vrei să scapi din locul ăsta și să fugi, fă-o. Fugi cu mine.
Mi-am luat mâinile de pe el, făcând un pas înapoi. Mi-am vârât mâinile în buzunare, lăsându-mi capul într-o parte și zâmbind, recunosc un pic cam drăcesc. Dar hei, sunt un demon, asta fac. Nicio putere empirică de-a mea nu funcționează pe el, pentru că e preot și e protejat de propria-i lumină. Nu-i pot transmite amintirile mele, nu le pot accesa pe ale lui. Dar nu renunț. Poate el nu-și mai amintește cine e sau cine sunt, dar eu o fac. E cu câteva milenii prea târziu ca să poată da înapoi.
-Poți să vii cu mine și să încerci să descoperi dacă chiar nu mai există nicio speranță, dacă deja e prea mult rău în lume ca să mai poată fi oprit. Sau poți rămâne aici, în cușcă, să admiri cum se duce lumea pentru care ai luptat sute de ani de râpă.
Mi-am dat ochii peste cap, trecându-mi mâna prin păr.
-Nu am nicio treabă. Cum ai spus-o și tu, oamenii sunt răi fără să-i mai ajutăm și noi. Sau vrei să-mi dovedești contrariul?

Sus In jos
Error
Moderator
Moderator
Error

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] I_icon_minitimeSam 13 Iul - 21:23:46

I fell in love..
Red blood.

- Nu toți sunt așa... mai sunt și ca mine.. Iar să plec cu tine.. este nebunesc ce propui! Eu sunt preot iar tu ești demon!
M-am uitat mirat la acesta, totuși.. aș vrea să plec de aici, să văd lumea indiferent de ce se întâmplă, să mă simt liber, mereu când plec mă simt atât de liber de parcă nimic nu mai contează, vreau să simt asta și tânjesc după tot ce nu am și refuz să primesc. Am oftat și l-am privit cum zâmbește drăcesc spre mine, la ce să mă aștept, este demon. Am oftat, mă tenta ideea lui, să fug departe, bine, și el era acolo deoarece am impresia că nu vrea să plece curând, dar dacă plec.. ce se întâmplă cu locul ăsta ? Era într-o paragină când am venit aici.
- Dacă eu sunt persoana pe care o cauți, de ce vrei să stai așa mult lângă cineva ca mine ? Lumea noastră chiar și acum, și atunci, este foarte diferită.. preoteasa ta nu mai există, eu sunt preot, îi amintesc deoarece atunci când venise aici așa îmi spusese, dacă cineva îl auzea mai și spunea că este nebun. Bine, este adevărat că am părul lung și mereu mi se spune că sunt feminin, dar totuși cum, să fiu confundat des cu o femeie nu mi se pare corect, dar prefer să arăt așa și îmi place aspectul meu și să nu uit că nu eu sunt ăla pe tocuri.
- Mă voi gândi dacă vreau să plec de aici sau nu, totuși, nu crezi că este cam periculos să stai lângă mine ? Îmi place să omor demoni, cred că este singurul motiv care fac lucrurile mai distractive. Dar acum.. dacă el mă cunoaște de mult timp, ce relație avea cu mine ? Eram prieteni buni poate de mă cunoaște ? Iar el dacă este demon, cum de umbla cu o preoteasă ? Iar ea de ce umbla cu el ? Sunt confuz, încep să mă întreb ce naiba era în trecut dacă aici este un așa dezastru.
- Uneori am vise vagi.. iar vocea ta răsună în ele, mă deranjează prezența ta atât de cunoscută și familiară iar tu vorbești cu mine de parcă mă cunoști de o viață, este deranjant când eu nu te cunosc deloc, oftez în timp ce îi spun ce simt, nici măcar nu știu cum îl cheamă, acum tot ce știam despre mine se năruie iar acest loc și tot ce se întâmplă este inconfortabil, doar eu pot să am atâtea sentimente într-o singură zi.
- Apropo, care este numele tău ? Nu cred că pot să-ți spun mereu demonule, numele meu însă este Shin, nu Dellor.

Moderator

Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru
IonicaSuper

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] I_icon_minitimeSam 13 Iul - 21:57:05

-Nu-ți pot răspunde la întrebările pe care mi le pui. Și dacă ți le-aș zice, probabil nu m-ai crede. Și chiar dacă le-ai crede, momentan nu le simți.
Dacă nu-și poate aminti de zilele petrecute împreună este totul degeaba, are nevoie să-și amintească toate emoțiile simțite atunci. Pentru un preot reîncarnat, asta e complet necesar.
-Nu o să-mi faci nimic. Nu mi-e frică de tine. Și, chiar dacă prin absurd ai vrea să mă omori, ce-aș putea face eu? Să te atac? N-aș putea să-i fac asta preotesei mele.
Știu că n-o să-mi facă nimic. Înăuntru încă e ea. Ea nu mi-ar fi făcut niciodată rău. Ea nu a vrut niciodată să-mi facă rău.
-Nu te cunosc de o viață, te cunosc de mai multe vieți. Te știu de o eternitate. Îmi auzi vocea în toate amintirile alea vagi pentru că am fost acolo. EU am fost mereu, mereu acolo, accentuez cuvintele, aruncându-i un zâmbet.
Mi-am dat ochii peste cap. Ce mare diferență, dacă îi spuneam pe nume sau Dellor? El tot este înconjurat de parfumul de mosc și iasomie. Asta e tot ce contează. M-am apropiat din nou de el, dându-i câteva din șuvițele de pe față și apropiindu-mi fața de obrazul său. Mi-am presat ușor buzele de pielea lui albă, lăsându-i o urmă proeminentă de ruj stacojiu pe obrazul stâng. M-am întors cu spatele, îndreptându-mă spre scările de piatră, oprindu-mă puțin în dreptul lor.

-Eu sunt Calais, Calais Lamuerta. Ne vedem mâine dimineață, Shin. Să visezi frumos.
Aruncându-i un ultim zâmbet, am început să cobor treptele, în timp ce afară începuse să se lase ușor întunericul. Nu pot să-i spun numele meu de demon. De fapt, nu vreau să i-l spun. Vreau să-și aducă aminte de el, să-și aducă aminte de mine. Să mă strige pe nume din suflet.
Cred că l-am bulversat suficient pe ziua de azi, poate de asta am și plecat, dar va veni cu mine. Nu-l las să fugă. Acum că știu că s-a întors, nu-mi va mai scăpa din mâini. Lumea asta o să devină distractivă din nou.

Sus In jos
Error
Moderator
Moderator
Error

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] I_icon_minitimeSam 13 Iul - 22:33:38

I fell in love..
Red blood.

Aveam atâtea întrebări iar acesta plecase atât de rapid, mi-am pus mâna pe obrazul care acum era foarte cald iar de pe el, pe degete, era o urmă de culoare de pe buzele care îmi atinse atât de încet și cald obrazul și și acum parcă le simt.
- Mereu a fost acolo...
Mi-am scuturat capul și mi-am mutat privirea spre cerul care se întuneca, așa că am plecat în templu unde este și camera mea, ziua asta a fost atât de ciudată și mă obosise, dar jur că nu-mi pot scoate din cap fața demonului, Calais din minte, ca și cum s-a așezat acolo și nu vrea să iasă. Mi-am săplat fața de urma de ruj care o pătase, mirosea a trandafiri, ciudat miros pentru un ruj care nu mă așteptam să fie pe placul unuia ca el. După ce mi-am săplat fața, mi-am făcut o baie rece ca să mă gândesc la toate evenimentele. Nu cred că o să scap de el, ba chiar a spus că mâine dimineață o să fie aici, oare nu înțelege că eu nu mai sunt nimic din tot ce-și amintește el ? Nici nu știu ce era preoteasa asta, eu nu sunt ea, eu sunt Shin! Asta sunt și asta o să rămân, poate mă confundă, sunt sigur că foarte multe persoane au acest miros de care vorbește el. Mi-am închis ochii încercând să adorm în patul cu așternuturi reci și atât de pufoase la atingere, când îmi este somn nu mai țin cont de nimic, patul poate să fie făcut și din pământ.. acum că spun asta, acest Calais a spus că dormeam sub stele, ciudat dar acest gând mă face fericit, să dormi sub stele și lună și să simți aerul, iarba și.. probabil ea și el erau acolo împreună, tot nu-mi explic cât de buni prieteni erau.
Am adormit destul de ușor iar visele începuseră să-mi bântuie mintea auzind glasul atât de cunoscut pe care îl tot aud, pe cineva care inunda visul cu propria prezență, râsete și strigăte, chipuri ciudate de demoni și, când părea că în vis ajungeam să fiu aproapre prins, altcineva apărea să mă salveze iar de acolo se tot derulau aceste imagini cunoscute care îmi dădeau pace și frică. Ca și cum visele mele erau o altă poartă prin care trăiam, iar acolo nu eram singur, nu mă pot vedea cum arăt iar când încerc să văd persoane de lângă mine pur și simplu chipul îi este acoperit de umbră, dar fața deminilor era atât de clară și sălabtică, îți dădea fiori reci.
”Într-o zi lumea o să fie iar în pace #######, o să vezi, cu tine sunt invincibilă” Aud vocea caldă a unei fete, deși eu vorbeam, vocea mea era caldă și mult mai feminină, asta m-a făcut să mă trezesc din visare și să realizez că eram transpirat, visele astea îmi fură toată energia, urăsc să mă simt slăbit, urăsc visele astea, încep până și eu să urăsc.

Moderator

Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru
IonicaSuper

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] I_icon_minitimeSam 13 Iul - 23:29:30

Am ajuns în camera de hotel pe care o închiriasem și primul lucru pe care l-am făcut a fost să dau iama în mini-bar și să mă servesc din sticla de vin roșu pe care am comandat-o. Mi-era lene să mă schimb, așa că am pocnit din degete, schimbându-mi ținuta de zi cu un halat stacojiu de mătase. M-am trântit pe unul din fotolii, desfăcând cu ușurință dopul de la sticlă cu mâinile goale și turnând vinul în paharul de cristal, special. I-am privit câteva minute culoarea dulceagă și frumoasă înainte de a da pe gât câteva guri.
În sfârșit s-a întors. Dacă n-am părut până acum bulversat, înăuntru sigur am fost. N-am crezut că Dellor se va mai întoarce pe pământ, dar uite-o. Într-o altă formă, mult mai diferită și chiar șocantă, dar ea era. Când credeam că lumea se transformă într-un gri enervant și monoton, în sfârșit zarurile se întorc. Am mai luat câteva guri de vin, întinzându-mă după telefonul de pe masă. Am sunat la room service, cerând o porție de pișcoturi amărui, mai mult ca pretext pentru a o aduce pe chelneriță în camera mea. E îndrăgostită nebunește de valetul responsabil de etajul la care stau, fără a știi că pasiunea îi este împărtășită.
Am pus telefonul la loc, servind ultimele guri din paharul meu de vin. Viața asta plictisitoare plină de drame ieftine urmează să se schimbe. Vreau mai mult decât să distrug o căsnicie care oricum n-avea niciun temei. Vreau mai mult decât niște aventuri amoroase și sinucideri stupide. Vreau culoarea aceea de roșu pe care o avea cândva existența mea. M-am ridicat în momentul în care am auzit o bătaie în ușă. M-am dus să deschid, lăsând-o pe femeia plăpândă să intre în cameră și m-am asigurat că valetul o vede intrând. În timp ce chelnerița așeza comanda mea pe masă, eu am închis ușa și mi-am dus mâinile la cordon, deschizând halatul. În curând, stupida asta de viață va fi ce trebuie să fie...

* * * * *

-Uite cine s-a trezit, spun, fiind preocupat de petalele unei margarete pe care le rupeam succint.
Stăteam pe pervazul de la camera micului preot, cu un picior atârnând în jos și încălțat, ca mai toate dățile, în niște tocuri negre și lucioase. După ce am terminat de rupt petalele, am lăsat codița să fie luată de vânt, întinzându-mi puțin oasele și făcând costumul de piele neagră și mulată de pe mine să scârțâie. Briza dimineții îmi intra prin decolteul adânc al sacoului, căci nu aveam nimc altceva pe dedesupt, oferindu-mi o răcoare plăcută. Nu e ca și cum aș putea simți frigul, dar mângâierea brizei mereu a fost liniștitoare. Mi-am întors fața către persoana întinsă pe pat, oferindu-i un zâmbet de o nuanță puternică de roșu închis.

-Ai dormit bine, micule preot?

Sus In jos
Error
Moderator
Moderator
Error

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] I_icon_minitimeSam 13 Iul - 23:54:35

I fell in love..
Red blood.

Voiam să mă pun iar la culcare, nu știu cât era ora dar nu voiam să dau drumul la templu încă și cred că nimeni nu moare dacă mai dorm și eu puțin, din păcate somnul meu mai putea să aștepte, el era deja aici și stătea la fereastra mea de parcă era ceva foarte normal. Oftez și mă ridic în șezut uitându-mă la acesta cum ”decapita” o biată plantă care nu îi făcuse absolut nimic, dacă avea gură sigur planta aia zbiera după ajutor.
- Nu-mi mai bântui visele dacă vrei să dorm bine, ce cauți aici ? Doar nu intenționezi să-ți petreci tot timpul cu mine, nu ? Viața mea nu este atât de interesantă, îmi întind oasele sperând să mă creadă și să plece la ceva mai distractiv, când o să realizeze cât de diferit sunt și că nimic din tot ce visa el se spulberă într-o clipă, presimt că o să fie foarte dezamăgit.
- Nu ți-a spus nimeni să nu te mai joci cu viața plantelor ? Și ele simt durere, aproape că auzeam plânsetul bietei flori care stătea în mâna ta. M-am ridicat din pat și fără jenă m-am dus să mă schimb de haine, mi-am prins părul cât să nu mă deranjeze. În general dacă oamenii nu vin la templu, plec la râu să-mi fac băi reci în el, se simte atât de bine apa pe corpul meu cald, iubesc lucrurile reci, uneori lucrurile cele mai reci ascund ceva mult mai cald și pasional, aproape simt că fac dragoste cu apa, o dragoste fragilă și pasională care durează și ore întregi.
- Chiar n-o să mai scap deloc de tine, nu ? Ce încerci să faci ? Seara trecută am avut iar un vis la fel de enervant, nu știam că ea se crede invincibilă lângă tine, spun sperând să primesc o reacție și mi-am luat un vas cu apă și o cârpă pe care am dat cu apă ca după să-mi dau ușor pe pielea fragilă, apoi când am terminat m-am șters și început să mă îmbrac, puteam să simt privirea lui în ceafa mea dar nu m-a deranjat prea tare. Mi-am luat culoarea roșie și am dat cu ea la ochi, îmi place să am ochii pictați iar roșul mi se potrivește cu nuanța de auriu, fără el ochii mei nu sunt atât de strălucitori, îmi amintește de sânge.

Moderator

Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru
IonicaSuper

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] I_icon_minitimeDum 14 Iul - 0:27:54

-Poate de-asta sunt aici, ca să-ți fac viața mai interesantă. Fac și eu o faptă bună.
De parcă sunt capabil să fac așa ceva. Cel puțin de unul singur nu. Mi-am sprijinit capul de perete în timp ce îl priveam pe acesta cum își începe rutina de dimineață.
-Cred că am făcut lucruri mai rele în veșnicia asta decât jupuirea unei floricele amărâte. Dacă ți s-a părut că ea plânge n-ai văzut încă ce i-am făcut fetei ăleia care mătura în fața porții.
Îmi băteam și eu joc puțin de el, nu i-am făcut nimic fetei ăleia...prea grav. L-am observat atent în timp ce se spăla, la fel de delicat cum a făcut-o întotdeauna. Poate că acum era un el, dar asta nu înseamna că era mai puțin grațios sau frumos. Invincibilă zici...Eram invincibili, atât timp cât stăteam împreună. Când eram întinși pe vreo căpiță de fân în câmpiile Franței sau prin vreo pădure germană și-mi povestea de cum va fi lumea când o să fie pace. Mi-e dor să mă simt invincibil, pentru că nu m-am mai simțit așa demult, deși sunt un demon nemuritor și puternic.
-Dar tu? Tu cum te simți când ești lângă mine?
Îi urmăream curbura gâtului și a brațelor, părul prins în coadă, formă corpului, ochii aurii, pe care ș-i contura cu roșu, păstrase aceeași aură dulce și parfumată a ritualurilor de dimineață. Eu, care puteam fi gata cu un pocnet din deget n-aveam asemenea eleganță.
-A trecut atâta timp și totuși ai rămas teribil de frumos, aproape că pare că nu te-ai schimbat. Dar ești mai lipsit de inhibiții acum, nu te mai ascunzi după copaci să nu te văd eu când te schimbi, râd ușor, dându-mă jos de pe pervaz și băgându-mi mâinile în buzunar, analizând puțin camera acestuia.

Sus In jos
Error
Moderator
Moderator
Error

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] I_icon_minitimeDum 14 Iul - 0:56:38

I fell in love..
Red blood.

L-am ignorat în legătură cu tânăra care curăța și venea des a da cu mătura pe aici, dacă era una din fetele ălea crăcănate o izgoneam, nu am chef să dau de oameni impuri, știu că par cam lipsit de sentimente dar față de acest loc am un mare sentiment.
- Cum mă simt..? Mă simt ciudat, nu simt că sunt în pericol și nu simt nici nevoia să fug, chiar dacă ești demon, emani căldură iar asta este foarte ciudat, ca și cum corpul meu deja te cunoaște iar mintea mea este blocată și nu-și amintește nimic, fericit acum ? M-am privit în oglindă, acum eram perfect, mă bucur să nu văd pe fața mea cearcăne sau alte lucruri care le-an întâlnit la alți oameni, mi-am întors privirea spre el, chiar dacă îmi dă sentimente bune când stă lângă mine, nu m-am îndoit deloc când a spus că a făcut lucruri mult mai rele decât zmulgerea florilor care deja era o pedeapsă crudă față de mama natură. Am zâmbit șarmant și l-am privit din cap până în picioarele, mereu poartă tocuri ? Cred că trebuie să mă obișnuiesc cu asta și buzele lui pătate de culoare, și acum parcă îi simt buzele calde pe obrazul meu și nu mă pot opri, mă tot gândesc la asta.
- Îți plăcea s-o vezi goală după copaci ? Doar mi-am dat puțin hainele jos și eram cu spatele, dacă mă dezbrăcam de toate deja erai afară, nu-mi place să fiu violat cu privirea de perverși, o spun zâmbind inocent dând din gene ca și cum nu am spus nimic rău, dar eram foarte ironic și adevărata mea față se ascunde sub fața mea blândă de preot inocent și bun, nu sunt o persoană super caldă cum cred oamenii că sunt, nu știu cum era preoteasa asta dar uneori când mă lupt îmi place să fiu sadic cu demonii din calea mea, am atâtea întrebări, dacă îmi cunoaște toată existența aș putea să aflu multe de la el, demonul ăsta pare... oare este asta !?
- O iubeai, Calais ? Sau era una care accepta să fie o jucărie poate.. Mă întreb dacă se enervează dacă o vorbesc puțin de rău, vreau să-l testez psihic, vreau să știu dacă pot avea încredere în el dacă o să tot vină aici să stea cu mine.

Moderator

Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru
IonicaSuper

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] I_icon_minitimeDum 14 Iul - 1:36:59

Deci undeva, acolo, m-a păstrat. Nu am fost uitat de tot, undeva acolo ea știe cine sunt, încă mă mai consideră prieten, încă mai primește căldură atunci când este cu mine. Într-o zi mă va știi cu siguranță.
-Dacă chiar voiam să te violez din priviri puteam să-ți văd prin haine de la început, deși sexul cu ochii nu e tocmai așa de incitant pe cât sună.
Se cam poate sau nu chiar să violez pe cineva cu ochii sau să produc orgasme doar uitându-mă intens. Nu recunosc nimic, secretele meseriei. M-am plimbat prin cameră, analizând puținele obiecte de acolo, chestii plictisitoare de preoți. M-am oprit imediat ce mi-a pus acea întrebare. Am privit țintă peretele din fața mea pentru câteva secunde. Am inspirat adânc mirosul de mosc și iasomie, întorcându-mă cu fața spre el. Probabil asta e cea mai serioasă față pe care sunt capabil să o fac și, în acest moment, era îndreptată spre băiat.
-Nu pot simți iubire, Shin. Sunt un demon, nu am un suflet. M-am născut din ura oamenilor pentru nedreptățile iubirii. Nu pot simți ură, fericire sau tristețe. Dar ea a fost o persoană specială, una foarte specială, chiar dacă nu pot să o simt, o știu sigur. Și niciodată, vreodată, n-am pus un deget pe ea. Niciodată.
M-am întors din nou cu spatele la el, prefăcându-mă că îmi continui analiza obiectelor, dar vedeam prin ele. Poate, numai dacă aș fi fost în stare, sunt sigur că aș fi iubit-o.

Sus In jos
Error
Moderator
Moderator
Error

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] I_icon_minitimeDum 14 Iul - 2:07:53

I fell in love..
Red blood.

- Doar pentru că ești demon nu înseamnă că nu poți să simți iubire sau să oferi.. când vorbești despre ea, chiar dacă ești demon, pari să o faci cu inima și sufletul, și oamenii nu-și dau rapid seama că iubesc pe cineva până nu pierd persoana respectivă.
Nu știu de ce simțeam nevoia să îi spun asta și să-l încurajez, preoteasa lui iubită acum nu mai este așa că este în zadar să încerce s-o iubească, totuși, părea foarte serios când am încercat să-l atac legat de acest subiect, deci, nu s-a atins niciodată de ea și îi este foarte specială și dragă, o persoană care o aștepta cu sufletul la gură ca să revină și să-i fie alături. Poate că și el se simte singur, dar sunt mulți oameni aici pe pământ care pot s-o înlocuiască și totuși am impresia că această variantă o respinge cu toată inima.
- În visul meu părea foarte fericită, aproape aș spune că era un vis real la cum îi bătea inima, poate că și ea simțea iubirea asta, dar acum eu sunt Shin, nu sunt ea, voi accepta ideea că atunci, cândva, am fost o femeie care a stat alături de tine dar asta nu schimbă ce sunt acum, dar o să încerc să-mi amintesc de tine, m-am uitat la acesta chiar dacă era cu spatele, nu știu ce simte dar simtă că este ceva mult mai profund sub tot zâmbetul acela care încearcă să mă facă că este un ”om” lipsit de griji care se distrează cum apucă, poate că viața lui nu a fost ușoară după ce ea mereu a murit. Ar trebui să-și caute un demon, ei niciodată nu mor iar așa nu ar mai trebui s-o caute, totuși, nu pot garanta să o să primească și căldura care doar un om fragil o poate oferi și transminte.. poate caută ceva de genul, nu știu, nu îl cunosc chiar dacă îmi este atât de cunoscut.

Moderator

Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru
IonicaSuper

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] I_icon_minitimeDum 14 Iul - 2:41:17

Mi-am dat ochii peste cap, întorcându-mă spre el și sprijinindu-mă de masa de lemn din spatele meu, împreunându-mi mâinile la piept.
-Pentru un preot nu știi prea multe chestii despre demoni. Numai oamenii au suflet, Shin, pentru că ei sunt născuți. Noi, demonii, suntem creați. Nu avem un suflet material, care să stea în piept sau în cap crede lumea că stă sufletul. Nu putem simți niciun sentiment pentru că n-am fost născuți cu un suflet care să poată avea sentimente.
Am rânjit puțin. Nu era ceva de mirare, în vremurile acelea n-o prindea vreo zi în care să fie nefericită. Mereu se bucura de fiecare dimineață și de fiecare seară, de parcă o trăia pe ultima din viața ei.
-Nu e ca și cum poți evita asta, oricum. Ea face parte din tine. La un moment dat îți vei aminti. Nu-ți poți îndeplini misiunea pe care o ai dacă nu-ți vei putea aminti cine ai fost înainte.
Am luat de pe masă un castron în care se afla un ciorchine întreg de struguri și m-am așezat pe patul lui, picior peste picior cum îmi este obișnuinta.
-Deci, care-i primul lucru de pe lista ta plictisitoare de lucruri de făcut? îl întreb, servind câțiva struguri din bol și privindu-l întrebător și poate, doar puțin,ușor ironic. Cred că ar fi bine să o dai afară pe fata aia cu mătura, totuși. Loul ăsta oricum e destul de neprotejat, nu mai ai nevoie și de alte impurități.

Sus In jos
Error
Moderator
Moderator
Error

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] I_icon_minitimeDum 14 Iul - 3:05:51

I fell in love..
Red blood.

- Iar eu m-am născut ieri, să nu uităm că ăla care nu știe ce sunt sentimentele ești tu, nu eu, dar eu cred că orice ființă poate să iubească și să fie iubită indiferent dacă are un suflet, sufletul este doar un sentiment cu sentimente, stupid și atâta tot. Am ofat, tot credeam ce spun și nu-mi voi retrage cuvintele. Totuși, nu știu la ce misiune se referă, îmi tot amintește că ea se renaște pentru ceva anume dar nu știu e, tot ce îmi arată creierul sunt doar amintiri cu ei și cât de fericiți erau unul lângă altul, cât de fericită era ea și cât de puternică se simțea doar când era la o distanță mică, ca și cum ea avea sentimente mult mai puternice, oare..
- Poate că s-a reîncarnat în bărbat pentru că nu simțea iubirea de care avea nevoie și credea că nu o poți iubi ca femeie, te-ai gândit la asta ? Și ai spus că ultima reîncarnare a fost acum 200 de ani, deja este prea târziu să mai încerci să schimbi ceva, poate ar trebui să renunțe, adică să renunț dacă eu sunt ea, l-am privit cum pur și simplu începe să mănânce din stugurii care îi aveam, mă rog, nu mă omor foarte mult după fructe așa că le poate mânca pe toate, am mere și nuci, pere și.. orice îmi aduc oamenii pentru că, nu știu, au impresia că aici este bucătăria de fructe. Știu că sunt drăguți dar ar trebui să le păstreze pentru ei, chestia asta n-o să mă poată face să le dau un loc mai bun în rai, doar EL poate s-o facă iar eu nu am puterea divină altfel lucrurile aici pe pământ erau diferite, totul merge doar la voi LUI.
- Să deschit templul chiar dacă nu vreau să văd pe nimeni, iar fata asta ridică coada iar.. m-am săturat de atâta impuritate! Chiar dacă sunt calm tot am firea mea vulcanică, urăsc ființele care se vând, se lasă atinse ușor fără să iubească persoana aia, sex mecanic.. este o prostie! Faci dragoste și te oferi persoanei iubite, dar nu cred că oamenii de acum mai știu ce este iubirea.. începe să dispară puritatea, iubirea, inocența, totul dispare sub un nor foarte negru.
- Foarte curând am să plec de aici, poate să facă ce vrea după ce plec eu.

Moderator

Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru
IonicaSuper

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] I_icon_minitimeDum 14 Iul - 13:05:08

Am ridicat o sprânceană, zâmbind ușor. Clar reîncarnarea asta este mai mult decât ciudată, sunt cu totul alte persoane. Dacă Dellor era atât de radioasă și, cum se zice, cred că pașnică, Shin cu siguranță era cu mult mai aspru și vulcanic. Nu prea contează, pentru mine oricum ei doi sunt unul și aceeași persoană.
Am oftat zgomotos, lăsând bolul de struguri pe noptieră și ridicându-mă în picioare. Mi-am aranjat sacoul mai bine pe mine, îndreptându-mă spre oglinda din cameră.

-Ea nu mă iubea. Cel puțin nu așa cum insinuezi tu. Aș fi știut, pot citi iubirea erotică din sufletele oamenilor. Am fost cu ea secole întregi, i-am fost probabil cel mai drag și vechi prieten. Dar știu cu siguranță un lucru, ea n-a renunțat niciodată la lumea asta. N-ar fi renunțat la visul ei nici dacă-i lua două eternități să și-l împlinească.
M-am aplecat spre oglindă, trecându-mi degetul pe sub buza de jos pentru a mă asigura că rujul e aplicat perfect pe buze, după care am făcut același lucru și cu linerul de la ochi.
-Să înțeleg că-mi accepți oferta de ieri?
M-am întors spre el cu un rânjet în colțul gurii, apropiindu-mă vreo doi pași de el.
-O să fugi cu mine din cușca asta?

Sus In jos
Error
Moderator
Moderator
Error

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] I_icon_minitimeDum 14 Iul - 13:59:32

I fell in love..
Red blood.

- Tu.. chiar nu ai habar ce este iubirea.. iubirea adevărată nu este erotică și nu se bazează pe sexualitate.. Am oftat, este ciudat să vorbesc despre asta cu el, de fapt, nu mă miră de ce habar nu are de iubire, eu pot să pun pariu că ăsta era sentimentul care l-am simțit în vis dar de data asta se termină, eu nu iubesc pe nimeni și nu urăsc pe nimeni, nu am nevoie să împărtășesc sentimentele ei pentru el, atâta timp cât doar o să-mi amintesc nu am nevoie să-l și iubesc sau țin la el, să nu uit că singurul motiv pentru care este aici este pentru ea, nu pentru mine personal.
- Cine a spus că o să fug cu tine ? Am să fug singur, mă uit la el zâmbind. Dacă are impresia că vreau să vină cu mine atunci se înșeală, chiar dacă mereu mi-am dorit pe cineva care să vină cu mine.. totuși, este demon! Dacă un alt preot mă vede cu el o să spună că sunt nebun și că-l las să mă controleze, nu știu cum eram eu din trecut și cum am acceptat să fac asta dar aici sunt alte timpuri și vremuri.
- Sper totuși că nu o să mă urmărești, o să facă lucrurile și mai ciudate decât sunt deja. Mi-am dat drumul la păr și l-am lăsat liber ca să-l pieptăn, mereu am grijă de el, singura mea pasiune la mine este părul care este mare și mereu îngrijit, este greu la săplare dar mereu o să mă bucur că-l am așa, nu aș vrea să-l tund niciodată, poate doar puțin din vârfuri ar trebui. I-am arucat o ultimă privire înainte să plec din cameră, trebuia s-o caut pe mica domniță, sper că nu a plecat deoarece deja sunt călcat pe coadă de atitudinea ei într-un loc sfânt.

Moderator

Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru
IonicaSuper

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] I_icon_minitimeDum 14 Iul - 14:24:42

-Și tu ce știi despre iubire? N-ai simțit nici dragoste, nici ură niciodată. Eu măcar mă hrănesc din ea.
Mi-am dat ochii peste cap. Chiar crede că o să scape așa de simplu? Viața nu-i făcută așa, dragule. Ea a venit la mine acum mult timp, ea a fost cea care m-a vrut, nu mă poate arunca acum. Am devenit parte din ființa lui, chiar dacă el nu-și mai amintește absolut nimic.
M-a lăsat singur în cameră. Pff, putea măcar să-și facă patul, mic needucat. Am pocnit din degete și așternuturile s-au așezat frumos, ca și cum n-ar fi dormit nimeni în el. Acum să mergem după fugar. Închid ochii și mă concentrez pe spațiul din jurul meu, după care pocnesc din nou din degete.
Când am deschis ochii eram la intrarea în templu, fix când micul preot ieșea pe ușa acestuia.

-Tu chiar crezi că poți să fugi de unul singur? Urăști singurătatea, n-o să poți să înduri o călătorie ca asta. Ai nevoie de mine, la fel de mult cât am și eu nevoie de tine. Vrei, nu vrei suntem legați de dinainte.
Te-am protejat mereu de rău, e legământul nostru de sânge. Chiar dacă-mi va lua 9 vieți să-l conving pe încăpățânatul ăsta mic, n-o să te abandonez niciodată.

Sus In jos
Error
Moderator
Moderator
Error

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] I_icon_minitimeDum 14 Iul - 14:48:36

I fell in love..
Red blood.

Am oftat sperând să rămână acolo dar era să-mi sară inima când acest apăruse în fața mea la intrare, am luat o gură mare din aerul proaspăt, știam deja că nu o să plece și că nimic din atitudinea mea rece și arogantă nu o să-l facă să renunțe la ideea lui, nu știam ce aș putea să mai fac, nu am de ales decât să-l accept probabil altfel tot o să mă trezesc cu el după mine indiferent unde o să mă duc, a așteptat după ea timp de 200 de ani, nu pare genul care să renunțe ușor după ce îi apare în cale ce-și dorește.
- Nu sunt atât de slab, am stat aici singur și am mai călătorit singur. Tu chiar...
Indiferent ce o să îi spun nu o să plece, este adevărat, urăsc să fiu singur și urăsc singurătatea care este în jurul meu, mereu mi-am dorit să fiu liber și cineva să vină cu mine să-mi arate lumea, să fac tot ce nu am putut să fac niciodată, apoi mă simt legat și închis într-o cușcă. Nu vreau să ofilesc aici până la bătrânețe și să văd cum viața mi-a trecut prin fața ochilor iar eu nu am putut să fac nimic să schimb asta. El este singura mea opțiune de a pleca departe și a-mi schimba viața.
- Foarte bine, accept să fug cu tine de aici, fericit acum ? Ceva în interiorul meu simțea fericire, nu pot explica sentimentul ăsta dar asta simt în acest moment. Oare ea este fericită ? Ce o să se întâmple când o să-mi amintesc totul ? Oare toate astea o să schimbe ceva ? Vreau să înțeleg, sau să-l înțeleg de ce tot insistă a sta lângă mine dacă nu o iubește. Chiar dacă spune că este o persoană foarte dragă și o prietenă, nimeni nu așteaptă 200 de ani pentru asta, poate că vremurile trecute erau mult mai diferite și fericite iar acum prietenie ca asta îmi este străină. Poate dacă cred puțin în el, o să se deschidă cât să aflu mai multe, merită încercat.

Moderator

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] I_icon_minitime

Sus In jos

[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]
Sus 
Pagina 1 din 20Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
RPG Anime Romania :: RPG :: RPG Anime-
Mergi direct la: