RPG Anime Romania
O lume fantastica unde personajele prind viata.

Un forum dedicat RPG-ului.

AcasaPortalGalerieCautareInregistrareConectare
Ultimele subiecte
» [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]
[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 I_icon_minitimeIeri la 13:01:54 Scris de Error

» sa chetuim
[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 I_icon_minitimeVin 21 Feb - 19:29:02 Scris de Invader Lamu

» [RPG]Apă în flăcări calde[+18 soft][Yaoi]
[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 I_icon_minitimeVin 21 Feb - 9:07:47 Scris de Error

» Eu intreb, tu raspunzi
[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 I_icon_minitimeVin 21 Feb - 9:05:09 Scris de Error

» Pentru ce e cunoscut userul de deasupra
[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 I_icon_minitimeLun 17 Feb - 19:54:02 Scris de Ravic

» Arunca cu ceva in userul de mai sus
[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 I_icon_minitimeLun 17 Feb - 0:33:15 Scris de Error

» Aresteaza userul de mai sus
[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 I_icon_minitimeDum 16 Feb - 7:12:18 Scris de Error

» Yaoi vs Yuri
[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 I_icon_minitimeDum 16 Feb - 7:11:33 Scris de Error

» Afirmația falsă
[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 I_icon_minitimeDum 16 Feb - 7:09:21 Scris de Error

Distribuiţi

[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Urmatorul
AutorMesaj
IonicaSuper
Membru
Membru
IonicaSuper

Sex : feminin
Zodiac : Varsator
Zodiac chinezesc : Pisica
Data de inscriere : 03/08/2017
Varsta : 20
Localizare : În Țara Oglinzilor
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : citit, scris, RPG, desen

[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 I_icon_minitimeMier 15 Ian - 4:07:38

[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 Tumblr_pudytagjFa1sg0qd5o1_1280

||  Memphis  ||  Calais Lamuerta - 28  ||

[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 ZealousDeepGermanspitz-size_restricted [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 Anime-anime-scenery-beautiful-black-white-Favim.com-4809050
[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 Original [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 B28579179BADB7A8CAE9F25975B9377E6FB890E8

”Pana ne vom revedea, preoteasa mea...”

-Hai, nu întinde coarda. Dacă nu-ți place gustul meu atunci nu te mai sărut, îl avertizez în joacă.
Ce-ar vrea să fumez? Flori? Iarbă? Poate dacă fumez iarbă o să-i placă gustul mai mult. Nu e ca și cum n-aș putea trăi fără tutun, nu sunt dependent ca oamenii, dar îmi place să fumez și-mi plac mult țigările Vogue. În plus, mereu mi s-a părut că arăt mai sexy atunci când fumez, când trag încet din țigară, când suflu ușor fumul, ador să arăt sexy. Putea fi mai rău, puteam să fiu genul de persoană care trage trabuc sau pipă, ăla-i fumat puturos.

-Păi nu sunt eu demonul tău loial și credincios? Ar trebui să-mi mulțumești mie că te alint, nu Lui, eu îți fac masaj până la urmă. Lasă-mă să mă simt și eu bine, n-am avut pe cine să răsfăț timp de 200 de ani. În plus, cu Dellor nu puteam să fac multe lucruri din cauza posibilităților reduse la vremea aia sau a faptului că era fată. Nu puteam să o spăl pe păr sau pe corp, nu puteam să îi cumpăr tot felul de lucruri, să o răsfăț cu mâncăruri rafinate sau așa ceva. Să nu uităm că pe ea nu am sărutat-o niciodată, să nu mai vorbim de făcut altele, îi spun, necăjindu-l puțin la ultima parte, în timp ce-i înfășuram prosopul în jurul corpului.
M-am ocupat eu să scot dopul din cadă ca să se scurgă apa și să strâng toate vasele, bineînțeles golind vinul care rămăsese în pahare. Am închis și sticla, căci era pe jumătate plină și eu n-aveam de gând să irosesc bunătate de vin. Am luat tot și m-am dus cu ele în bucătărie, așezând ce era de așezat în mașina de spălat, sticla de vin punând-o frumos în frigider, pentru a fi gata de savurat cu altă ocazie. Probabil aș fi terminat-o acum, dar până și eu sunt obosit după toată ziua asta. M-am întors la Shin în cameră, care se îmbrăca de somn, închizând ușa în urma mea.

-Te rog să nu mai pomenești de muncă când abia m-am relaxat după o baie bună și niște vin. Mai am destule de făcut și mâine și chiar nu vreau să mă gândesc acum la asta. Ah, câteodată mă gândesc cu nostalgie la zilele alea în care făceam fotografie doar din pasiune și nu câștigam niciun ban din asta, eram întreținut de câte-un sugar daddy care mă acoperea din cap până-n picioare de diamante și blănuri...Mă enervează că asta mă face să mă simt bătrân, ce naiba! Ai crede că memoriile mele de când frecam paturile împăraților macedoneni m-ar face să mă simt așa. Cu cât trăiești mai mult ca un om cu atât începi să te comporți mai mult ca ei, în curând o să-nceapă să mă doară șoldul, încep să mă plâng, postându-mă în fața oglinzii și desfăcându-mi părul, pentru a putea trece de câteva ori cu peria prin el.
Am lăsat peria jos, după care mi-am întins oasele și m-am îndreptat spre pat. M-am aruncat sub cearșaf, făcându-i semn lui Shin spre spațiul liber de lângă mine și ridicând materialul. L-am așteptat să se așeze, după care l-am acoperit cu cearșaful și am pocnit din degete, luminile din cameră stingându-se. M-am așezat și eu comod în spatele său, trecându-mi o mână peste el astfel încât să-i înconjor bazinul, practic lipindu-i spatele de abdomenul meu. I-am mângâiat ușor ceafa cu nasul, afundându-mi fața în părul său.

-Noapte bună, Shin. Dacă ai din nou o amintire cu mine, spune-i te rog eului meu să nu-și facă breton în 60, n-o să-i iasă cum și-a imaginat, glumesc, după care închid ochii.
După ziua asta chiar am nevoie de o transă, acum sper să am noroc în continuare de o amintire bună...

◙      " Oh, Grantors of Dark Disgrace,      ◙
◙      Do Not Wake Me Again. "      ◙
[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 Tumblr_oh7sh8g9Ku1v4bk2io4_540 [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 Tumblr_oou42tdcWs1vyqm1mo9_540
Sus In jos
Error
Moderator
Moderator
Error

Data de inscriere : 13/07/2014

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 I_icon_minitimeMier 15 Ian - 22:20:07

[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 ZZD6XJD

Shin // 21 // Preot // Miko-sama

I fell in love..
[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 MvtIyVm
Red blood.

[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 7aMHCOM

Mi-am dat ochii peste cap și am râs, normal că nu-și permitea s-o atingă pe Dellor dar asta doar îmi demonstrează că avea respect pentru intimitate și ascultând mereu când vorbește despre asta îmi deschide ochii către partea lui care nu este doar perversă. Totuși dacă îi făcea plăcere să mă răsfețe pe mine ca un copil nu am să refuz, eu doar l-am avertizat ca în viitor dacă nu îi mai convine să știe de ce și că din cauza lui am ajuns așa, dar probabil că nu o să regrete să mă aibă pe cap, chiar el a spus că ar suna bine dacă nu aș mai muri și ne-am petrece tot timpul împreună, ahh, mi-ar plăcea să văd întreaga lume iar viața mea scurtă nu o să mă ajute s-o văd pe toată.
Cât timp Calais strângea ce mai era prin baie pentru a le duce eu avusesem timp să mă îmbrac în ceva comod și lejer și să-mi dau drumul la părul lung care fusese prins pentru a nu se uda prea rău în cadă. Aproape că am râs când acesta îmi povestea despre cum se simte, bătrânețea chiar era un cuvânt și subiect foarte sensibil pentru el iar când a spus de șold aproape că suna ca unul, dar dacă îi voi spune o să-i rănesc sentimentele și o să se supere, ori poate o să gândească matur ? Haha, niciodată.
- Aș prefera să nu știu ce paturi au fost atinse de tine sau alți oameni cu statut, bogăție sau corp bogat Calais, serios, dacă te-aș pune să scrii o carte despre toate aventurile tale nu ar mai exista hârtie la câte sunt de spus, ar ieși zeci de volume întregi. Sau bârfele auzite, la fel și la vin, uite că ți-am găsit încă un job, scriitor de cărți erotice, femeilor le plac, am râs la propria sugestie înainte de a mă arunca în pat lângă el, simțindu-l aproape iar întunericul din cameră venind peste noi. Mi-ar plăcea să văd asta și să râd puțin de tine. Mi-am închis ochii și nu a durat mult până să adorm, mirosul specific și căldura lui Calais mă relaxau suficient cât să știu că voi avea vise frumoase sau amintiri care sper să fie plăcute.
Apoi am aterizat în altă memorie a lui Dellor, era o zi ploioasă și întunecată, aparent se terminase o luptă destul de rea iar Dellor era ușor lovită și totuși părea energică și zâmbitoare, lângă ea era și Calais care părea îngrijorat pentru bunăstarea ei, dorind să vadă dacă în urma acestei lupte nu era nimic grav și dacă poate să o bandajeze la micile răni suferite pe mai multe părți de pe corp care păreau ușor de o culoare vânătă. ”Memphis ți-am spus că sunt bine, de ce nu te poți bucura ? Am reușit să combinăm amândoi o tehnică perfectă iar demonul nu a avut nici măcar o șansă în fața noastră după, astea nici măcar nu sunt răni sunt doar zgârieturi și le pot vindeca plus mici vânătăi”, vocea suavă a lui Dellor se auzea cald, se uita la demon încercând să fie serioasă dar zâmbetul de pe chipul ei doar îl făcea și pe Calais să ofteze și să îi zâmbească, ca și cum știe că nu poate s-o convingă că nu este așa cum crede ea.
”Eram mai bucuros dacă îl omoram direct, să ne jucăm nu a fost o idee rea însă, nici măcar nu a fost așa de puternic într-un final, oare nu putem da de ceva mai bun ?” Nu puteam decât să zâmbesc, niciodată n-o să se schimbe iar ce spunea el doar o făcea pe Dellor să îi strălucească ochii și mai tare, ca și cum îi răsărise o idee în cap și urma s-o împărtășească cu el. ”ATUNCI să căutăm un demon puternic și să ne testăm abilitățile, ori.. să facem un concurs, unul împotriva altuia și să găsim doi demoni puternici, cel care îl doboară primul o să facă toată ziua orice vrea celălalt, fără excepție. Pe fața lui Dellor era un zâmbet parcă răutăcios care exprima că pregătea ceva în mintea ei pentru acesta iar pe fața lui Calais era un zâmbet diavolesc după sugestia prietenei lui, asta nu anunța a bine, un demon care primește o așa putere o să profite, doar mă făceau să mă întreb ce plănuiesc ei doi și să îi urmăresc cum râd și zâmbesc unul la celălalt.
”Să nu crezi că te las să câștigi așa de ușor, o să fie floare la ureche iar după o să te pun să faci tot ce îmi place, poate chiar o să sărbătoresc cu o friptură iar tu n-o să poți să mă oprești.” Acesta părea pregătit, deja începând să îi povestească iar pe fața lui Dellor doar când auzise de friptură apăruse un mic bosumflat, arăta adorabil s-o vezi cum se înfoaie la Calais când nici până la bărbie nu-i ajungea. Așa oare arăt și eu când mă supăr pe el ? Poate, nici eu nu eram cu mult mai înalt, blestem din trecut să fiu mic. ”Mai vedem noi cine câștigă și sigur la mine este fără friptură, te voi pune să mănânci salată până crăpi și vedem noi cine râde la final”, îl amenință în joacă deja pregătită să înceapă noua aventură, acum chiar eram curios de cine o să câștige, oare Calais sau Dellor ? Nu știam că aceștia făceau astfel de jocuri, de fapt erau atâtea de aflat despre ei, ohh Dellor, oare ce ascuzi tu sub zâmbetul ăla ? Chiar nu pot accesa cine eram înainte ?

Moderator

”Sunt lacrimile așa de grele și de fierbinți, încât ochii nu le pot plânge; ele zac în inimă arzândo.
Lacrimile vin din topirea ghețurilor sufletești. Iar un suflet trist este un suflet cu luminile sitinse.
Dumnezeu m-a făcut să vorbesc, oamenii m-au făcut să tac.
Și o întrebare simplă unei persoane triste și singuratice îi poate schimba ziua dacă rămâi acolo.
Uneori, singurătatea este cel mai bun medicament când prietenii nu-ți spun nici măcar un mesaj deși îți spun că îți sunt prieteni.”
Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru
IonicaSuper

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 I_icon_minitimeMier 15 Ian - 23:52:06

[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 Tumblr_pudytagjFa1sg0qd5o1_1280

[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 ZealousDeepGermanspitz-size_restricted [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 Anime-anime-scenery-beautiful-black-white-Favim.com-4809050
[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 Original [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 B28579179BADB7A8CAE9F25975B9377E6FB890E8

-Ar fi o idee, problema e că nu am ”darul slovei” cum s-ar zice. Am mai încercat, scrisul nu mi se potrivește, cu ori câți scriitori și oricâte scriitoare m-am culcat, tot nu s-a prins de mine. Se pare că va trebui să fac fericite femeile în modul clasic, știi la ce mă refer, îi zic când pomenește de posibilitatea de a deveni scriitor de romane erotice.
Am cochetat cu poezia o vreme, dar nu s-a prea prins. Aveam niște versuri slabe, mai mult mă învârteam prin cercuri literare pe atunci pentru a pune mâna pe noi victime. Mi-ar fi plăcut să am darul cuvântului, să mă pot juca cu frazele și să le împletesc frumos, mi-au plăcut cărțile și mi-a plăcut să citesc până la urmă, dar nu e pentru toată lumea.

-Am poze, stai liniștit, o să ți le arăt odată, îi murmur ușor atunci când spune că i-ar plăcea să râdă de greșeala mea teribilă în modă, dar pe vremea aia chiar se purta.
Am simțit cum intru ușor în transă, până sunt absorbit cu totul de ea și în capul meu totul devine deodată negru.

* * * * *
Mă aflam într-o mică poeniță de flori înconjurată de copaci înalți, probabil prin inima vreunei păduri. Puteam auzi susurul apei, la câțiva metri de unde stăteam curgând un pârâu. Făcusem un foc de vreascuri, pe care-l înconjurasem cu niște pietroaie și tăiasem doi bușteni pe care să stăm. Așezasem pe foc un ceaun mic în care bolborosea apă cu ceapă și ardei, în timp ce eu stăteam pe unul din bușteni să curățam și tăiam cartofi pentru o tocăniță. Soarele abia apunea pe cer, inundat de o lumină portocaliu dulce și nori aproape rozalii. Presimțeam că e vară, din moment ce dogoarea încă se simțea în aer, iar briza care mă lovea era plăcută și bine-venită.
Câteodată uit că nu arătam ca în prezent și parcă mi se pare că nu sunt tocmai eu. Construcția corpului meu era cam aceeași, poate doar ușor mai robustă. Cămașa de pe mine era albă, cu mâneci bufante ușor răsucite pentru a nu le murdări cât timp gătesc și cu gulerul deschis la nasturi, lăsându-mi gâtul gol să respire. Pantalonii din material dur erau negri și stăteau destul de strâns pe picior, fiind doar un pic mai largi la capăt, legați de mijlocul meu cu un șnur lăsat, care să-mi permită să mă simt lejer. Cizmele mele de piele neagră urcau până la jumătatea jambei și aveau un mic toc, ceva ce într-un fel era tipic mie. Pe buze se putea observa un pigment roșu, ceea ce ar fi în zilele noastre rujul. Părul meu era lung până pe la jumătatea spatelui și aruncat după umeri în bucle largi, pe care de obicei le prindeam, dar acum le lăsasem libere după o zi grea.
Aruncasem cartofii în oală și amestecasem un pic cu lingura de lemn, lăsând focul să-și facă treaba. Am respirat adânc, privind peisajul din jurul meu și cerul cum începe să se întunece. Am auzit pași în spatele meu, dar nu m-am întors, căci știam deja cine e.

-Faci tocăniță de cartofi? Mm, abia aștept să gust, faci mereu cea mai bună mâncare, Memphis, îmi spuse fata zâmbind, așezându-se pe cealaltă buturugă și aranjându-și kimonoul.
-Pe unde ai fost? o întreb, trecând din nou cu lingura prin mâncare.
Aceasta mă privi câteva secunde, după care zâmbi și ridică ușor din umeri.

-Pe aici, prin jur. N-ai de ce să te îngrijorezi, doar...exploram și eu puțin.
-Mă minți cumva, Dellor? îi spun brusc, lăsând tocana în pace și ridicându-mi capul spre ea, prinzându-i o grimasă de surprindere. Ascunzi cumva ceva de mine? E ceva de care nu-mi spui și ar trebui să știu?
-Memphis, nu e nimic...
-Te rog, nu-mi spune că nu e nimic. Știu că e ceva. Te cunosc de atâta timp, ascunzi ceva de mine. Nu ai încredere în mine, Dellor? Fix în mine? Îți sunt alături de sute de ani, de ce nu-mi spui ce se întâmplă? Nu crezi că merit să fi sinceră cu mine după toate prin câte am trecut împreună?
-Memphis, înțelege-mă, nu am ce să-ți spun.
-Să te înțeleg? Cum ai vrea să te înțeleg când nu ești sinceră cu mine? mă ridic supărat de pe buturugă în picioare, mergând câțiva pași dus-întors pentru a mă mai liniști.
-Vrei să nu mai faci o așa tragedie din asta? Nu e nimic, dacă am zis că nu e nimic nu e nimic și gata. Nu mă mai acuza că-ți ascund ceva, încep să mă enerveze ieșirile astea ale tale.
M-am oprit, întorcându-mi corpul spre ea și privind-o din cap până în picioare. Mi-am mușcat buza, în timp ce aceasta mă privea ușor încruntat și hotărât.
-Bine, dacă așa vrei tu să fie, îi zic scurt, trântindu-mă pe buturuga mea, cu ochii țintă la foc.
Am auzit un oftat, după care o mișcare ușoară, până ce corpul ei mic se așeză lângă al meu, lăsându-și capul pe umărul meu și înconjurându-mi brațul cu mâinile. Am pufăit ușor, după care mi-am lăsat capul peste al său și am închis ochii, ascultând vreascurile cum trosnesc sub forța focului.

* * * * *
Mi-am deschis ochii, primul lucru care-mi ieșise în raza vizuală fiind părul negru, mătăsos, răsfirat peste gâtul și umerii albi, acoperite de semne ușor vineții. Am zâmbit scurt, strângându-l ușor în brațe ca să nu-l trezesc și închizând ochii, pentru a mă bucura puțin mai mult de momentul ăsta liniștit scăldat în lumina dimineții.

[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 Tumblr_oh7sh8g9Ku1v4bk2io4_540 [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 Tumblr_oou42tdcWs1vyqm1mo9_540
Sus In jos
Error
Moderator
Moderator
Error

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 I_icon_minitimeJoi 16 Ian - 2:09:38

I fell in love..
Red blood.

Aflasem în cele din urmă cine câștigase, se terminase într-o remiză între amândoi ascultând cum plănuiesc deja ca data viitoare când se mai luptă unul din ei sigur o să câștige. Dellor își folosise puterile și am putut să văd cum mănuiește pământul, focul și chiar aerul, din păcate nu folosise apa deși cred că o știam deja foarte bine. Dar cred că am putut să văd suficient deși nu știam dacă eram în stare ca și eu să fac ce ea putea face, era hotărâtă iar puterile ei clar erau mai mari ca ale mele, ultima lovituri fiind o puerificare de nivel înalt ce a făcut demonul să dispară în lumina aurie spre alb. Nici Calais nu se lăsase însă, exact cum mă așteptam nici nu a stat mult la discuție cu demonul care-și găsise sfârșitul imediat ce îl jignise, apoi se făcuse că este dramatic când nici măcar nu îi părea rău de demonul ce-și găsise sfârșitul în mâinile lui. În urma a ce se întâmplase și-au acceptat remiza și amândoi au plecat unul lângă altul la fel de apropiați ca în oricare din amintirile mele de când au tot început să apară.
Totul însă se schimbase după asta, acum era întuneric, cred că era undeva într-o pădure iar la depărtare se vedea lumina unui sat de unde era un foc mare și strălucitor, nu știu dacă venea din sat sau dacă era o scenă cu oamenii care făcuseră un foc, nu se auzea nimic venind de acolo, nu strigăte ce să anunțe ceva rău dar nici ceva bun, acum Dellor era singur, stătea jos la marginea unui mic pârâiaș, era întoarsă cu spatele și părea că se uita la apă iar cu un băț în mână scrijelea ceva pe pământul ud de sub apa ce reflecta lumina lunii de pe cer. Mă întrebam unde era Calais, oare se hrănea ? Este posibil dacă Dellor aștepta aici așa că m-am decis să văd ce mai face dar nu părea că vrea să se miște de acolo și nici nu părea că cineva ar veni. M-am așezat lângă ea, părea să spună ceva sau cânte ceva, nu știu, era ceva ce părea să înțeleg și nu, trebuie să spun că limba de atunci și limba modernă chiar au fost schimbate foarte mult dar nu era ca și cum asta mă oprise să înțeleg până acum ce se vorbea. Mă apropiasem mai mult în schimb dar în momentul ăla Dellor și-a mutat capul spre mine, privind spre mine ca și cum putea să mă vadă exact așa cum și eu puteam s-o văd pe ea în fiecare amintire în care ori sunt în afara corpului ei ori în corpul ei văzând tot ce vede ea. Dar părea foarte schimbată aici, nu părea ca în amintirile de acum, ceva era foarte diferit și nu-mi puteam explica ce. Mă uitam la ea fără glas, parcă nu aveam curaj să spun, nici nu știam dacă chiar vede ceva ori mi se părea.
- Nu lăsa pe nimeni să afle ... nostru ... !
Vocea lui Dellor suna puternic, părea că vorbește cu mine dar era imposibil, o priveam și îi vedeam fața serioasă și ochii care străluceau într-un auriu puternic reflecând ceva ce nu puteam să înțeleg în ei, erau sentimente amestecate, apoi m-a împins departe iar scena s-a închis reușins să mă trezesc și să văd în fața mea lumina care intra prin geamul prin care se vedea un albastru închis, combinat cu unul deschis care anunța dimineața. Apoi am realizat că nu eram singur, inima îmi bătea puțin mai tare în carcasa pieptului și luasem câteva guri de aer de parcă visesem cel mai oribil coșmar dar acum eram aici, așa că m-am întors către Calais și mi-am băgat fața în pieptul lui ca și cum aveam nevoie să mă ascund în singurul loc pe care-l știu că sunt în siguranță, fără să privesc dacă este treaz sau nu. În felul ăsta speram să mă simt mai bine, ziua nici nu începuse iar soarele încă nu răsărise, apreciez că unde locuiește Calais este departe de zgomot, să aud zgomotul de afară prin geam și micile păsări ori aerul era mai bine decât zgomot de mașini. Aveam nevoie de asta.

Moderator

”Sunt lacrimile așa de grele și de fierbinți, încât ochii nu le pot plânge; ele zac în inimă arzândo.
Lacrimile vin din topirea ghețurilor sufletești. Iar un suflet trist este un suflet cu luminile sitinse.
Și o întrebare simplă unei persoane triste și singuratice îi poate schimba ziua dacă rămâi acolo.
Uneori, singurătatea este cel mai bun medicament când prietenii nu-ți spun nici măcar un mesaj deși îți spun că îți sunt prieteni.”
Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru
IonicaSuper

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 I_icon_minitimeJoi 16 Ian - 3:15:59

M-am speriat puțin când Shin a tresărit din somn, puteam să-i aud bătăile inimii de aici și respirațiile adânci, am vrut să verific dacă se simte bine, dar până să mai apuc să reacționez cumva Shin s-a întors cu fața la mine și și-a ascuns fața în pieptul meu. M-am uitat buimac la el câteva secunde, după care l-am înconjurat cu brațele și l-am lipit de mine.
-E ok, Shin, sunt aici. Respiră adânc și liniștește-te, nu-ți face nimeni rău cât timp ești cu mine, îi spun încet, începând să-l mângâi pe cap, pe spate și pe umeri, masând circular pentru a-i induce o stare de relaxare.
Mă uitam în jos la el și nu puteam să nu mă gândesc totuși cât de adorabil e. Aveam din nou sentimentul ăla ciudat în coșul pieptului și acel mic fior în șira spinării, când îi simțeam căldura corpului în brațele mele, respirațiile sale lovindu-se de pielea mea, părul său răvășit care mă gâdilă. L-am lăsat o vreme așa, cât să-și revină, după care mi-am strecurat mâna și i-am ridicat fața, astfel încât să se uite în ochii mei.

-Ce s-a întâmplat, dragul meu Shin? Ai avut iar un vis nu prea plăcut? O altă amintire? Iar cu acel demon blestemat? Sunt doar amintiri, nu-ți mai pot face nimic acum, îi zic, sărutându-l pe frunte și zâmbindu-i de ”bună dimineața”.
Mă supără atunci când îl văd tulburat de visele astea. Nu-mi place că trebuie să retrăiească amintiri neplăcute, chiar nu pot să înțeleg de ce Dellor sau altcineva i-ar fi făcut asta.
Era foarte devreme, soarele nici măcar nu apucase să răsară pe cer. Mi se părea devreme chiar și mie, care nu dorm. Chiar dacă aveam mult de lucru azi, nu aveam nici cea mai mică intenție să mă scol la prima oră a dimineații și să mă apuc să muncesc până-mi sar capacele. Când e timpul de tras, e timpul de tras, dar acum e timpul de stat în pat, cu un ghemotoc mic și ciufulit de căldură în brațe.

-E devreme încă, Shin, hai să mai stăm, îi zic, așezându-mi bărbia pe capul său, relaxându-mă între pernele moi, lăsând lenea să mă cuprindă total.
Simțeam că e unul din acele momente de pace pe care trebuie să le savurezi. Înțeleg că probabil n-a avut un vis prea plăcut cu Dellor, nici eu nu mă așteptasem la visul sau mai bine zis amintirea aia... Una din certurile pe care le-am purtat înainte să moară, sentimentul constant pe care-l aveam atunci că evită să-mi spună ceva, că Dellor mă minte în vreun fel dintr-un motiv pe care pur și simplu nu-l înțelegeam.
Nu, visele sunt vise, amintirile sunt amintiri, dar clipa asta frumoasă a prezentului ne lasă să o savurăm în acest timp, trebuie să profităm de fiecare ca acesta, când simțurile parcă-mi sunt mai ascuțite și prezenta dulce a băiatului din brațele mele se simte atât de bine.

Sus In jos
Error
Moderator
Moderator
Error

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 I_icon_minitimeJoi 16 Ian - 4:39:01

I fell in love..
Red blood.

- Calais.
Am inspirat adânc, luând în aer și mirosul lui specific auzindu-i vocea aproape și încet aproape potrivindu-se cu liniștea din încăpere. Speram că nu din vina mea era treaz sau mă rog, el a spus că nu doarme, era singura mea soluție unde puteam să găsesc pace și liniște la ora asta și singura persoană care poate să mă înțeleagă și mă lasă să stau și adăpostesc în brațele sale este doar el. Nu cred că un om obișnuit ar putea să înțeleagă tot ce se întâmplă, m-am uitat adânc în ochii lui Calais, avea dreptate, aici nu aveam cum să fiu în pericol iar amintirile din vise sunt doar amintiri, dar ce a fost cu ultima parte ? Am stat câteva secunde cât timp acesta încerca să mă calmeze și chiar îi reușea, inima mea revenise înapoi la bătăile normale iar respirația îmi era calmă pe cât eram și eu acum. Mersi, chiar aveam nevoie de asta. Mă bucur că ești aici. Mi-am pus un zâmbet pe buze și mi-am frecat ușor ochii care încă mai erau în ceață după somnul și trezirea mea bruscă, doar când stau aici mă face să nu vreau să mă trezesc încă și nu cred că intenționam asta. Antrenamentul meu mai putea aștepta, nu cred că aveam voința necesară să mă chinui în timp ce încercam să-mi controlez puterile, oricare dintre ele.
- Nici nu intenționez să mă ridic de aici, este liniște și îmi place mai mult aici, spun iar după am tăcut în liniștea din cameră, se auzea respirația doar, în rest era frumos. Nu cred că avusesem parte de așa liniște când eram la templu, dimineața eram ocupat să-l deschid și să-mi fac treaba ca în fiecare zi, era frumos dacă în ziua aia puteam sta și 5 minute în plus în pat, bine, nu așa moale și nici în brațele cuiva care îmi dă sentimente pașnice și alte sentimente pe care le simțeam tot mai mereu de când am venit aici.
- Nu, de data asta nu au fost amintiri legate de demon iar asta cred că a fost o parte bună din toate astea.. Am luat o mică pauză, voiam să îi spun, poate că mă putea ajuta, nu ? Aveam nevoie să înțeleg, sau să mă înțeleg pe mine. Dar de data asta a fost ceva diferit. A început totul bine, era Dellor și cu tine ca în aproape fiecare amintire, era una plăcută cu voi doi, luptând și distrându-vă împreună și vă urmăream, era chiar frumos, dar apoi... Dellor.. eu.. și.. Încercam să descriu ce visasem încă de la capăt dar când venise vorba să explic ce visasem apoi pur și simplu mă blocasem. Cum pot explica ceva ce nici măcar eu nu înțeleg ? Doar mi-am afundat fața în pieptul lui Calais mai mult căutând ceva logic de care să mă prind, dar ce era logic ? Mai mult parcă evitam subiectul, trebuia să-mi termin vorba.
- Am avut altă amintiri apoi.. O mică pauză a urmat sperând că poate înțelegeam și eu ce se întâmplase. sau ceva de genul, nu știu. Era Dellor, era singură și tu nu erai, era noapte și era pașnic, m-am așezat lângă ea și.. și apoi m-a privit pe mine, și mi-a vorbit Calais, ca și cum mă vedea, îi spun de data asta privindu-l direct în ochi după ce-mi luasem capul din pieptul acestuia. Mă întrebam ce o să spună, mâinile mele încă îl țineau în brațe, strângând puțin mai tare.
- Mi-a spus că nu trebuie să las pe nimeni să afle ceva, dar nu am înțeles ce, eram prea șocat că îmi vorbește, niciodată nu s-a întâmplat, până acum au fost doar amintiri. Sincer, m-am speriat.. după cum vezi.. M-am rușinat puțin, sărisem pe el fără să mă gândesc prea mult, adânc însă nu simțeam remușcare la ce făcusem și nici nu-mi părea rău, îl prefer aici lângă mine, mai ales cu astfel de lucruri, chiar aveam nevoie de el aici iar să mă trezesc singur.. m-am săturat să fiu singur.

Moderator

Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru
IonicaSuper

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 I_icon_minitimeVin 17 Ian - 17:47:58

L-am lăsat pe Shin să se calmeze și am stat nemișcat, ascultându-l în timp ce-mi povestea. Veste bună, nu-l visase iar pe demonul cu pricina. N-am putut să nu zâmbesc un pic când mi-a spus că a avut un vis cu mine și Dellor distrându-ne, de multe ori se întâmpla să ne distrăm din toate prostiile. Totuși, nu mă așteptam ca ceva ce ar fi trebuit să fie pentru el o amintire frumoasă s-a transformat în ceva destul de dubios. Iar faptul că și-a băgat capul în pieptul meu, extrem de frustrat că nu înțelege și nu știe să explice l-au făcut și mai adorabil decât era, dar asta-i altă poveste.
M-am rdicat ușor, astfel încât capul și umerii să-mi stea sprijiniți de tăblia patului ce era în spatele meu, mângâindu-l în continuare pe Shin pe cap și încercând să-mi dau seama oare ce-ar putea fi toate astea.

-Hmm..., gândesc eu, câutând practic prin memoriile mele de odinioară. Nu știu sigur dacă asta s-ar putea să fie, dar cred că poate ai avut un amintire-mesaj. Îmi amintesc că mă plimbam la un moment dat printr-un sat cu Dellor și s-a oprit în fața unei tarabe cu fructe și a spus că vrea neapărat să guste din acele smochine care se aflau acolo fiind că așa a rugat-o viața ei anterioară. Și când a văzut că mă uitam ca prostul mi-a povestit că avusese un vis pe care i-l trimisese reîncarnarea sa anterioară în care o ruga să mănânce niște smochine când mai ajunge prin regiunea aceea deoarece ea nu a mai apucat să le guste și să se ferească de strâmtoare.
Sunt sigur că pentru el sună stupid ce-i zic acum, și mie mi s-a părut când mi-a zis atunci Dellor, dar se pare că nu e chiar așa.
-Din câte am înțeles de la ea, memoriile se transmit de la o reîncarnare la alta, dar câteodată reîncarnările au anumite dorințe pe care le lasă următoarei printr-o amintire-mesaj. Bineînțeles că smochinele alea erau o dorință stupidă tipică Dellor, dar cred că ție a vrut să-ți transmită ceva mult mai serios.
Era doar o ipoteză, n-aveam nicio idee despre cum îi funcționează puterile și despre toate aceste conexiuni între reîncarnări. Păcat că nu avem pe cineva pe care să întrebăm, eu când nu știm ceva despre demoni puteam apela la Lilith, dacă ar avea și Shin un...stai puțin!
-Dragul meu Shin, tocmai mi-am amintit ceva ce ne-ar putea ajuta să dezlegăm din mister, îi spun cu un zâmbet ușor învingător, aplecându-mi capul și uitându-mă la el. După ce trecem prin Germania și ne ocupăm de demonul care face probleme pe acolo o să facem o escală și în Anglia. Dacă nu mă înșel și e încă în viață, acolo îți vom găsi fostul maestru, cea care a învățat-o pe Dellor artele preoției în prima sa încarnare, înainte ca noi doi să ne cunoaștem.
Cum de nu mă gândisem la asta până acum, cine ar putea știi mai multe despre reîncarnări și puteri decât această persoană? Nu-mi vine să cred că abia acum mi-a venit ideea!
M-am uitat în jos la el, văzându-l cum mă privește curios. Fiind că m-am ridicat puțin ca să pot gândi mai bine, capul acestuia căzuse de pe pieptul meu pe abdomen. Printre perdele începuseră să se ițească primele raze ale dimineții, care au scufundat camera într-o lumină blândă și călduță, învelindu-l parcă pe Shin într-o lumină de soare. M-am uitat în jur și mi-am găsit telefonul, luându-l și ajunstându-i camera.

-Stai exact așa, Shin, nu te mișca, îi zic, după care mișc un pic unghiul telefonului și fac o poză, deschizând-o pe urmă și admirând-o.
Aș fi vrut să-i fac una cu camera pe film, dar dacă mă ridicam acum din pat aș fi stricat atmosfera, iar telefonul era cel mai aproape, nu aveam să ratez această compoziție frumoasă de lumină și Shin.

-Hai gata, o să fie bine de acum, ok? Nu trebuie să fi speriat, îi dăm noi de cap, îi spun, după care mă aplec și reușesc cu greu să-l sărut pe frunte, dar măcar reușesc.

Sus In jos
Error
Moderator
Moderator
Error

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 I_icon_minitimeVin 17 Ian - 20:57:46

I fell in love..
Red blood.

- Dacă aș putea să vorbesc cu spiritul reîncarnărilor mele trecute ? Oricât de tare sună asta nu cred că este deși sună folositor, când am încercat ultima dată să vorbesc cu o fantomă m-a confundat cu cineva și m-a alergat până am scăpat de ea, a fost oribilă experiența, îți imaginezi dacă aș vorbi cu reîncarnărilor mele trecute ? Dacă nu o să mă placă ? Sunt prima reîncarnare băiat! Iar faptul că am avut acest vis, mai ales mesajul din această bizară ”amintire”, preferam să-mi spună ceva despre mâncare mai bine, spun în timp ce în cameră începea să se lumineze iar căldura adusă de micile raze ale dimineții puteau să-mi bată pe pielea care se încălzea. Calais începuse să facă ceva la telefon dar l-am lăsat în pace, părea concentrat iar eu nu aveam chef să ne jucăm și ”ciondăni” încă de dimineață, plus că era prea confortabil aici lângă Calais ce-mi câștigase atenția când spusese de o persoană anume pe care eu nu o știam, sau un maestru oricine este.
- Dellor a avut un maestru ? Cum este posibil ? Au trecut peste 200 de ani de la Dellor, acest maestru nu ar trebui să fie mort ? Pe fața mea se citea puțin din înţelegerea și confuzia mea, pe lângă faptul că mai trebuia să mă gândesc la posibilitatea visului meu acum mai era și un posibil maestru. Dar este adevărat că am avut și vise cu Dellor în care Calais nu părea să fie, oare o să am și vise despre ce făcea ea înainte să călătorească ? Este posibil, viața ei nu a fost legată de a lui Calais de la început, ei doi au ajuns să se cunoască după ce Dellor a plecat mai departe și în acest fel probabil că a ajuns acolo unde era și așa au devenit de nedespărțit. Oricum, nici măcar nu am înțeles tot ce voia să-mi spună, probabil că nu vrea să aflu de la ea, se așteaptă să aflu singur ? Dellor îmi face viața complicată, mai ales că vreau să aflu, curiozitatea mea nu are răbdare, bine, mai este și legat de apetitul meu dar asta este altă poveste mai puțin interesantă. Toate astea sunt complicate. Mi-am lăsat capul să pice înapoi pe pieptul demonului, îl țineam în brațe și deși acum câteva minute eram speriat, acum aveam un zâmbet pe buze ținând ochii închiși înainte să îi deschid.
- Oricât de mult îmi place așa în curând trebuie să ne trezim iar eu nu vreau să fac asta, glasul meu părea mult mai trist, acesta trebuia să-și termine galeria pentru licitație dacă voiam să mergem în Germania și apoi în Anglia după posibilul maestru, dar cum aș putea să mă bucur de trezire când îmi place să stau aici ? Era cald și plăcut, până și soarele părea să zâmbească și știam că încă mai trebuia să mă antrenez. Ieri mi-am manifestat puterile la supărare, poate dacă mă concentrez mai bine o să pot ridica o bucată puțin mai mare de pământ și poate acest maestru ar avea câteva sfaturi pentru mine care să-mi fie utile în a controla puterile așa cum făcea Dellor, poate chiar afla mai multe despre ea. Acum puteam spune că eram puțin mai pozitiv, aș vrea să pot avea răspunsuri la unele întrebări iar asta era o ocazie foarte bună de a face asta.
- Oare în Germania se găsește mâncare bună fără carne ? Nu cred că o să te pot pune să-mi gătești acolo..

Moderator

Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru
IonicaSuper

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 I_icon_minitimeVin 17 Ian - 21:45:48

-Nu poți vorbi direct cu spiritul reîncarnărilor tale trecute, Shin. În primul rând pentru că nu e o fantomă ca altele, spiritul ăla se află în tine, iar tu ești cât se poate de viu. Așa că, din câte știu, nu poți să vorbești la propriu cu reîncarnările tale. Ceea ce cred eu e că Dellor ți-a lăsat un fel de ”scrisoare” înainte să moară, o amintire pe care să o ”accesezi”. E doar o ipoteză, nu știu foarte multe despre moarte și reîncarnări, n-am practicat sportul ăsta, îi spun, dându-mi ochii peste cap.
M-am mai uitat o dată la poza pe care am făcut-o lui Shin înainte de a mi-o pune poză de fundal în locul unui nud dintr-o fostă colecție aflată sub semnătura mea. Am zâmbit, lăsând telefonul jos și concentrându-mi atenția pe micul preot care se ghemuise comod lângă mine. I-am aruncat o față de parcă era tâmpit, cred că diminețile nu sunt momentele bune de discutat cu el chestii logice.

-Bineînțeles că Dellor a avut un maestru, Shin. Tainele preoției nu se învață de unul singur. Și tu l-ai avut pe preotul bătrân care te-a crescut. Doar că, față de el, maestrul lui Dellor este o preoteasă puternică, purtătoare și gardian al artelor magiei antice. Mi-a povestit despre ea. Mâna destinului sau nu, eu și Dellor ne-am întâlnit în timpul primei sale vieți, doar că atunci când ne-am întâlnit ea era deja preoteasă. Maestrul ei a învățat-o să-și controleze puterea cu care s-a născut și a ghidat-o în artele preoției înainte de a începe să călătoarească și să se întâlnească cu mine. Să nu uităm că Dellor nu e singura ființă care s-a reîncarnat până acum. Ca mulți astfel de maeștri, și maestrul lui Dellor s-a reîncarnat veacuri de-a rândul. Asta înseamnă că e o posibilitate ca acest maestru să fie încă în viață și să ne poată ajuta. Merită încercat măcar, altă opțiune nu avem. Chiar nu mai știam la cine puteam apela dacă planul nu funcționează și băbăciunea nu s-a mai întors pe pământ. Doar pentru că Dellor avea încredere în mine nu înseamnă că ceilalți preoți și preotese m-au acceptat vreodată ca fiind de partea lor. Și nu am nimic împotrivă cu asta, pentru că nu eram de partea nimănui, eram exclusiv de partea lui Shin. Orice ar alege el îl voi susține.
-Ție îți face viața grea? Eu am stat cu ea sute de ani, îi spun glumind, dar era și un sâmbure de adevăr pe acolo.
Femeia era o ființă dificilă, noroc că și eu eram la fel. Ne-am acceptat unul pe altul mai ușor așa.

-De ce ești mereu un așa ”strică chef”? îi zic când îmi amintește practic că trebuie să ne sculăm din colțul ăsta de paradis. Din momentul în care pășesc din acest așternut fin mă așteaptă tragicul statut de ”am de muncă”. O să înceapă telefoanele și stresul și aglomerarea de lucruri care ”trebuie” făcute. Mai amintește-mi o dată de ce fac asta?
Oftez, după care dau cearșaful la o parte de pe mine și, cu chiu cu vai, mă ridic din pat. Îmi împreunez degetele, întinzându-mă bine, înainte de a mă duce la fereastră și a deschide larg perdelele, culoarea caldă a dimineții înghițind întreaga cameră.
-Eu n-o să am timp să gătesc, dar sexosul și atractivul companion al tău de călătorie are un ”black credit card” și vorbește fluent germană, două lucruri cu care poți foarte ușor angaja un bucătar personal, îi spun, mângâindu-mă pe umăr ca și cum m-aș felicita singur.
Totul se rezolvă în lumea oamenilor dacă ai destui bani. Na, aproape tot. Mai bine zis, toate problemele MELE din lumea oamenilor se rezolvă cu bani.

-Merg să mă pregătesc. Vezi să-ți pui ce haine mai ai de spălat în coșul de rufe, astăzi vine curățenia, îl anunț și ies din cameră, pentru a mă putea duce la dulapul meu iubit să-mi aleg cu ce mă îmbrac azi.

Sus In jos
Error
Moderator
Moderator
Error

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 I_icon_minitimeSam 18 Ian - 0:23:45

I fell in love..
Red blood.

- Ei bine, când eram la templu am citit mai multe ipoteze despre reîncarnare, adică cred că ai auzit și tu că în China mi se pare că trebuie să ceri permisiune să te reîncarnezi, la chestia asta am râs cât se poate de tare, cum să ceri permisiune la așa ceva ? Nu e ca și cum poți jongla cu propria soartă, uneori până și eu sunt uimit de ce poate să facă propria mea rasă sau mai bine spus specie, până la urmă toți suntem oameni. Dar în cărțile care le-am citit una din ipoteze era că, exact așa cum spui tu, reîncarnările sunt conectate într-un singur suflet, ca un deja-vu doar că eu accesez amintiri vechi și puteri în loc de un simplu deja-vu când văd ceva ce poate a făcut parte din trecut pentru că sunt una și aceași persoană. Dar mai era o ipoteză, sau mă rog este ceva de la cultură la cultură, că viețile anterioare sunt persoane diferite care pot avea propriul suflet ce se contopește și conectează de la predecesor până la succesor dar tot au vieți separate, iar eu nu sunt o reîncarnare obișnuită, poate Dellor încearcă să-mi spună ceva legat de asta, ea este predecesorul meu până la urmă, nu ? Practic sufletul lui Dellor din toate timpurile când s-a reîncarnat sunt conectate cu sufletul meu doar că ceva mă împiedică clar să văd totul iar tu ai apus ipoteza că este Dellor, poate trebuie să aflu fiecare parte la timpul potrivit. Speram că înțelege ce vreau să spun, nici eu nu știam ce este toată faza asta cu reîncarnările dar dacă acest maestru, care doamne iartă-mă este tot femeie, aparent au existat multe preotese, ciudat că după o așa generație de femei puternice de fiecare dată când a reapărut Dellor apoi apar eu, dar dacă acest maestru mă poate călăuzii spre a afla mai multe am să fac tot ce-mi stă în putință să culeg fiecare informație, dacă această femeie poate să se reîncarneze atunci știe prin ce trec eu, sau măcar puțin. A trebuit din păcate să renunț la confortul meu în brațele lui Calais, ce păcat, voiam să mai stau. Dar am decis să-l urmez în a mă da jos din pat și a începe să mă întind, afară era așa frumos iar apa părea așa albastră și spumoasă, cum să nu iubești vara, iarna nici măcar nu pot sta în apă.
- Bine bine, tu demon frumos, minunea pământului și distragerea oamenilor prin frumusețea lui, nu te mai plânge și apucă-te de treabă, până la urmă banii nu cresc în pom iar aici nu este nimeni bogat să te învelească în aur, îi spun înainte se iasă rămânând să râd doar de cum se lăuda acesta. Cât timp îl aveam pe el nu aveam cum să mor de foame prin Germania, totuși mâncarea făcută de alte persoane nu cred că o să fie la fel cum o face el, Calais chiar depune mult efort în a mă îngriji pe mine. M-am dus până la urmă să-mi aleg hainele lejere de antrenament și să las ce era de pus pentru curățenie, mi-am aranjat părul și pieptănat înainte de a îl prinde și pune ca un coc în vârful capului pentru a nu îl băga prea mult prin nisipul de pe plajă. Nu durase prea mult să mă fac și după privesc în oglinda din baie, mi-am udat bine și fața pentru a o curăța și apoi șterge, ce bine este când poți să te ștergi cu prosoape pufoase, ale mele erau tari și aproape era un material care zgârie, nu toate dar erau câteva. Ieșisem din baie după asta și am decis să-mi fac patul pentru a nu rămâne într-o dezordine după seara ce trecuse, norocul meu că erau așternuturi curate pentru a le schimba pe cele vechi și pune direct în coș, acum era mai bine și puteam să ies din camera mea.

Moderator

Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru
IonicaSuper

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 I_icon_minitimeLun 20 Ian - 20:36:07

-O să te cred pe cuvânt, tu ești sufletul nemuritor, eu nici măcar nu-l am. Sunt sigur că meastrul lui Dellor, dacă îl găsim, va știi să te lămurească în privința asta. Sau poate chiar preotul care te-a crescut știe câte ceva. O chestie e mai mult decât clară, trebuie să aflăm ce-ți blochează memoria și puterile vechi până nu e prea târziu. Suntem în dezavantaj numeric, ceea ce ne poate salva în lupta asta este să fim cu un pas înainte de inamic, iar momentan suntem cu aproape un mileniu înapoi.
Am intrat în camera mea, scăpând rapid de hainele lejere de pe mine. Am stat comod suficient timp, e momentul să mă ”împăunez”. Aș fi în stare să mă pregătesc ca scos din țiplă numai ca să duc gunoiul, mă face să mă simt bine. M-am dus mai întâi la baie, unde mi-am urmat rutina de dimineață, cu creme și exfoliante și alte tratamente pentru a mă menține așa superb cum sunt. M-am întors pe urmă în cameră unde dressingul meu mă aștepta cu ușile deschise să-l pătrund și să-l explorez. După ceva timp de gândire am ales până la urmă o pereche de pantaloni roșii ușor bufanți la coapse, prinși tare de mijloc cu o curea neagră de piele și decorați cu lanțuri și ace de siguranță, o helancă neagră pe gât cu mâneci lungi, scurtă în lungime astfel încât îmi lăsa întreg abdomenul la vedere și o pereche de cizme negre cu toc cu vârf ascuțit, legate cu șireturi.
M-am retras pe urmă la măsuța mea de machiaj, unde am luat o pensulă și am început să-mi aplic niște fard negru la colțuri, după care am aplicat un liner roșu pe marginea pleoapei superioare și puțin și pe cea inferioară, după care mi-am evidențiat genele cu niște rimel. Mi-am dat părul cu niște unei, înainte de a-l arunca pe spate și de a-l aranja astfel încât să arate ușor dezordonat, după care mi-am legat o bandană roșie ca o bendiță. La sfârșit mi-am pus mai multe inele și lanțuri lungi în jurul gâtului, plus o pereche de ochelari negri fără lentile.
Am ieșit din cameră complet aranjat, după care m-am dus în bucătărie și mi-am aruncat ochii peste cartea de bucate pe care o luasem recent. Hmm, ce aș putea face acum, mai ales că era destul de devreme și aveam timp de ceva mai complex? Rețeta asta pare interesantă. Am pregătit niște aluat subțire, de foietaj, cu care am uns o tavă de brioșe și l-am băgat la cuptor pentru 10 minute, timp în care m-am pus și am făcut o cremă de brânză cu ceapă verde și mărar. Am scos tava de la cuptor, aluatul pe care-l pusesem să se coacă transformându-se în niște căpăcele pe care le-am umplut cu cremă și pe care le-am decorat pe urmă cu roșii și castraveți. Am pregătit și o pastă de somon cu cremă de unt, care să meargă bine cu crema de brânză, după care le-am așezat frumos pe farfurii și le-am pus pe masă.
Mi-am pregătit și clasica mea cafea italiană, în care am adăugat și puțin rom doar de gust, căci astăzi am nevoie de un stimul. Mi-am luat tableta și m-am așezat comod pe scaunul de la masă, sorbind o gură sănătoasă de cafea fierbinte.

-Shin, e gata masa. Vino să mănânci, strig după el, deschizând tableta și căutând niște idei de bricolaj.
Voiam să aranjez un corp cu rafturi pe care să-mi așez noile achiziții verzi, adică orhideele de ieri. Poaate chiar aveam să caut și alte plante. Nu doream să-mi iau nimic viu în casă din cauză că lipseam foarte mult înainte, dar acum că e și Shin pe aici niște schimbări nu cred că ar fi rele.

Sus In jos
Error
Moderator
Moderator
Error

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 I_icon_minitimeMar 21 Ian - 3:03:04

I fell in love..
Red blood.

- Vin acum, îl anunț de pe hol mergând direct spre bucătărie, puteam să simt că făcuse ceva bun de mâncarea așa că doar m-am așezat pe scaun, toată discuția noastră despre reîncarnări și toate celelalte chiar mi-a făcut foame de lup, să nu uit că patul ăla chiar te face să te miști ceva pe lângă el ca să aranjezi cuverturile pe acesta cum trebuie, este mare, eu aveam abia un pat mic în care încăpeam, dacă știa Shin de acum ceva timp ce înseamnă un pat mare și confortabil și cum este să stai într-unul, cred că mă rugram de părinte să facă ceva mai bun unde stăteam, totuși ce știam eu ce era bun.
- Și astăzi o să stai toată ziua în atelier ? Mi-am întins mâna după ce era în farfurie, semănau cu niște brioșe doar că știam că nu erau, dar la gust erau foarte bune iar după prima înghițitură nu mi-am putut stăpâni un zâmbet, dacă era ceva ce îmi provoca o binedispunere atunci era mâncarea, deși cred că și când m-am trezit și m-am aruncat în brațele demonului din fața mea am putut să ajung binedispus. M-am uitat la Calais care părea ocupat să se uite la.. parcă i se spune tabletă ? Tablă ? Nu, nu cred că este tăblie, oamenii se folosesc de așa ceva, chiar și la templu veneau cu telefoane și tot felul de gadgeturi, chiar și în liceu vedeam mulți de vârsta mea cu tot felul de aparaturi mici și mari unde încăpeau peste tot, și profesorii aveau și ne ajutau, era modernistă, eu nu prea țin să fiu la curent cu ea dar mă bucur de televizorul mare pe care Calais îl are și unde m-aș putea uita la orice, trebuie să-l rog să mă învețe să-l folosesc.
- O să mai vină astăzi Lucas ? Mă gândeam să-mi mai petrec ceva timp cu el înainte ca tu să termini toată treaba zilele astea ce urmează până să plecăm, am mestecat și restul din mână pentru a lua alta. Îmi plăcea Lucas, era de treabă și cred că singurul de vârsta mea pe care l-am întâlnit. Momentan, Calais cunoaște multe persoane, poate că există și alte persoane simpatice pe lângă el care aș putea să mă înțeleg cu ele dacă și eu sunt puțin mai deschis. Asta îmi amintise că făcusem tabloul și că l-am lăsat la uscat, ar trebui să fie uscat după o noapte afară pe terasă și sunt sigur că îl pot aduce în casă, va trebui să-l rog pe Calais să mă ajute să-l pun undeva unde să fie în siguranță fără să pățească mici accidente, sper că ”micul” meu cutremur cu a ajuns și la el cât să-l dărâme, să-l refac de la capăt sună groaznic și deja mi-a luat o zi întreagă, asta dacă nu vreau să mai pun ceva pe el, poate să-mi răsară noi idei în capul ăsta al meu, mă cunosc. Dar eram mândru de ce-mi ieșise ieri, ceva ce doar eu simt și văd, poate o să îi placă și lui Calais, părea și el încântat de idea de a picta în loc să mă încurc cu gândul la altrenamente și trecut.

Moderator

Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru
IonicaSuper

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 I_icon_minitimeMar 21 Ian - 18:02:44

-Nu chiar toată ziua, adică trebuie să merg și la baie, îi spun pe un ton glumeț, deși era un sâmbure de adevăr în toată chestia asta.
Era o zi plină, trebuia să termin cu tot ce aveam de făcut azi din moment ce transportul venea mâine să-mi ia lucrările, în plus diseară am o surpriză pentru Shin ceea ce înseamnă că trebuie să trag extrem de tare ca să termin până atunci. Bineînțeles că aș avea niște timp și noaptea din moment ce eu nu dorm, dar parcă nu aș vrea să nu stau lângă Shin în pat ca să lucrez. Îmi amintește așa de mult de momentele în care călătoream cu Dellor și adormea lângă mine pentru a se încălzi, câteodată doar pentru că voia să stea lângă mine și atât.
M-am întins și eu după una din cupele cu brânză, luând un cuțit și punându-mi niște cremă de somon peste aceasta înainte de a lua o mușcătură.

-Din păcate am terminat tot ce aveam de făcut cu Lucas ieri, dar ai putea să-l suni și să-l inviți să vină aici. Oricum cred că e liber, având în vedere ce lovitură avea la față nu cred că altcineva în afară de mine l-ar solicita până nu-i trece vânătaia. Eu l-am mai avertizat să nu mai facă centura, spun ușor supărat la final, băgând în gură ce-mi rămăsese înainte de a lua o gură de cafea.
Nu eram supărat neapărat pentru că-mi era milă de Lucas, ci pentru că papițoiu a venit pocnit în față când aveam treabă cu el! Am pierdut mult timp ieri să-i acopăr vânătaia de fiecare dată. Și tipu de la pocnit chiar nu putea să dea și el mai încet? Cred că chestia aia de pe fața lui o să dispară în minim o săptămână, ce nesimțit pocnește o curvă în față?
Am profitat de moment și am servit o țigară din pachet, așezând-o tacticos între buze și aprinzând-o. Am tras adânc din ea, ținând fumul în piept câteva secunde înainte să-i dau drumul. Mamă ce merge o țigară cu cafeaua asta...Mi-am mutat degetul pe ecranul tabletei, aruncându-mi ochii de pe o imagine pe alta până când am dat de ceva interesant. Era o scară de fier de culoare neagră folosită în locul unui dulap pe care erau așezat mai multe ghivece albe pline cu flori.

-Shin, ce zici de chestia asta? Crezi că ar da bine în sufragerie? îl întreb arătându-i poza, ridicând din sprâncene. Deși...nu prea pare potrivită cu caracterul meu. O, știu! Ce zici de un sculptură nud din piatră cu spații pentru ghivece? Un nud cred totuși că e cam puțin, ce zici de două împreună? Deja văd două nimfe de piatră cu orhideele mele în mână...Știu un sculptor bun în Franța. Ah, stai, e mort de ceva timp...Am uitat. Hmm, în Italia știu numai sculptori în metale, cred că trebuie să-mi sun amicul din Grecia...încep practic să vorbesc singur, preocupat de noul element de decor pe care-l vreau în casă.
Am tras încă un fum de țigară, suflându-l lung și gândindu-mă dacă piatra chiar merge în sufrageria mea modernă. Cred că totuși două nimfe de fier ar da mai bine...

Sus In jos
Error
Moderator
Moderator
Error

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 I_icon_minitimeJoi 23 Ian - 12:41:23

I fell in love..
Red blood.

- Oare ce om fără inimă ar da în el ? Înțeleg că ”meseria” de escortă personală nu este așa de apreciată, adică tu cunoști deja dezgustul meu dar una este să dai într-o ființă umană care simte, la tratat ca un animal, nici nu vreau să știu cum omul ăsta ar trata de fapt un animal. Eu te am pe tine să mă aperi de astfel de oameni dar Lucas nu are, este la fel de singuratic ca mine. Deși ce face nu-mi place măcar el are un motiv bun, dacă aveam o mamă poate îl înțelegeam și mai bine însă măcar știu cum este să nu simți lângă tine una, nu-mi doresc asta pentru el. Mi-ar plăcea să-l pot ajuta cumva, sau măcar să nu fiu unul din mulți care să-l judece. Am mai luat o mușcătură din cupa mea delicioasă, într-un fel îmi dădeam seama de un lucru, am băgat fiecare om în aceași oală pentru că nu-mi place astfel de practică și nu am dat șansa până acum să mă deschid. Deși eram deschis la unele capitole abia după ce l-am întâlnit pe Lucas mi-am dat seama de asta. Nu toți o fac de plăcere, nu toți au două fețe și eu ar trebui să ofer o șansă oamenilor așa cum Calais mi-a tot repetat dar parcă nu ajungea la mine. Chiar sunt încăpățânat, nu ar trebui să judec o carte după copertă ci după filele din ea, așa că aș vrea să încep cu Lucas și să învăț a gestiona sentimentele mele de prietenie, merită să încerc. Poate o să-l chem, dacă mă concentrez prea mult pe antrenamente o să ajung un maniac, plus nu pot conta pe tine până nu termini și nici nu vreau să te deranjez fără motiv așa că Lucas ar putea să-mi distragă atenția și aș putea afla mai multe despre el. Ieri îmi povestea despre ce a pățit el, nu știam că primele experiențe sunt foarte dureroase, de asemenea a fost foarte adorabil, am zâmbit când mi-am amintit de fețele amuzante care le făcea, plus era curios și nu era deloc genul de băiat obraznic. M-am uitat spre ecranul tabletei lui Calais, este adevărat că acesta a cumpărat flori iar eu eram cu ochii după cactuși pitici pentru că îmi plac.
- Ești serios, chiar vrei un loc pentru flori ? I-am zâmbit, era mereu lucruri noi de aflat la acest demon care mă făcea să zâmbesc, supăr, nici nu știu cum putea să mixeze cu sentimentele mele dar îmi făcea plăcere să-l ascunlt, chiar și când avea acele idei perverse și propuneri sarcastice, este un drama queen în modă și tot ce ține de aranjamentele frumoase. Orice este frumos, mai puțin nud.., oftez dând din cap ca nu, dar evident că numai el poate să gândească așa. Eu aș prefera ceva simbolic și elegant, florile exprimă naturalețe și delicatețe, sunt flori. Aș face pe un perete un copac cu ramuri iar la fiecare ramură aș pune de perete ceva ca să susțină floarea, ar putea să fie și altceva, poate o stea în loc de copac sau doar ramuri, poate unele negre pentru a scoate florile în evidență, asta frumusețe, nu nud dragul meu demon, plus că nu putem aglomera acest loc, s-ar vedea după urât, dacă te face fericit poți desena o femeie care are mai multe mâini iar la fiecare mână este suportul unei flori, ca să pară că le ține dacă tot îți place idea de nimfă, îi sugerez acestuia, deși evident putea face ce voia în casa lui, arta este artă dacă o exprimi cum vrei, deși nu toată arta este frumoasă și probabil nici nu trebuie să fie. Poate sunt eu mai vechi, poate ar trebui să îl pun să-mi cumpere cărți artistice, aș putea găsi sfaturi despre ce este modern.

Moderator

Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru
IonicaSuper

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 I_icon_minitimeJoi 23 Ian - 15:54:30

-Probabil că o să sune ciudat, deși din partea unui demon ar părea ok, dar un motiv pentru care îl iau pe Lucas să-mi pozeze în mare parte din lucrările mele este tocmai pentru că are această suferință în el, pe care o pune atât de expresiv în modul în care se așază, cum se uită la obiectiv. În plus, chinul lui era destul de gustos, dar na, ți-am promis că n-am să-ți mănânc prietenii. I-am tot spus lui Lucas să nu mai facă centura în zilele în care nu lucrează la bordel, e periculos pentru cineva care nu are un pește, îi dau mereu bacșișuri mari ca să fiu sigur că nu-mi vine vânăt la față, dar e încăpățânat. Mă enervează oamenii care au nevoie de ajutor, dar nu știu să ceară. Dacă ar veni și m-ar ruga să îl ajut l-aș angaja, l-am dat afară pe ultimul meu asistent pentru că-mi tot punea zahăr în cafea când i-am zis de nenumărate ori că eu beau neagră.Vai, cât m-a enervat puștanul ăla...I-am cerut companiei un asistent decent, care să fie în stare să-mi aducă ce îi cer. Nu-mi putea aduce nici o cafea neagră, nu mai vorbesc de obiectivele de aparat pe care nu le nimerea niciodată. I-aș da lui Lucas un salariu suficient de bun încăt să nu mai fie nevoie să se fută cu nimeni dacă e în stare să-mi fie asistentul ideal, dar eu nu sunt nici vreun sfânt, nici vreun înger. N-am să mă ofer să ajut din bunătatea inimii.
Am tras un fum de țigară pe care n-am mai apucat să-l expir de surprindere, ridicându-mi capul spre Shin și lăsând tableta jos.

-Despre asta ați vorbit tu și Lucas ieri? Despre primele experiențe? îl întreb, după care pufnesc în râs, ajungând chiar la hohote. Nu pot să cred că micul meu Shin s-a apucat să vorbească de așa ceva tocmai cu Lucas. Nici măcar nu-mi pot imagina momentul.
Mai râd puțin, formând chiar mici lacrimi în colțurile ochilor, până mă liniștesc și mă opresc, trăgând o gură mare de aer.
-Mai aveți despre ce vorbiți sau trebuie să te iau la una scurtă aici pe masă înainte să-l suni? o spun amuzat, după care mai iau o gura de cafea.
Nu pot sa spun decât că mă bucur de faptul că Shin și-a făcut un prieten cu care chiar vrea să-și petreacă timpul și cu care vrea să discute, dar nu mă puteam abține. Inocentul și micul preot care era total împotriva a tot ce e sexual când l-am întâlnit vorbește cu o prostituată despre primele experiențe, pentru mine e prea mult.

-Ce e așa de greu de crezut că vreau un spațiu de flori? Am cumpărat 6 orhidee, trebuie sa le așez undeva, dar simțul meu estetic nu-mi permite să le pun pe unde apuc, spun, gesticulând lung cu degetele ca o divă, stingându-mi țigara în scrumieră și luând cafeaua. Dar, pentru tine, o sa caut ceva care nu e nud. Nu pot pune nimic pe perete pentru ca am tablouri deja, dar cred ca ar merge o nimfă cu mai multe mâini din bronz, nu știu dacă să o așez pe terasă sau să-i fac loc înăuntru...
Iau farfuriuța cu ceașca de cafea și mă ridic de la masă, ducându-mă în sufragerie și așezând-o pe măsuța de cafea. Merg până la combina de muzică și o pornesc, sunetele plăcute începând să invadeze încăperea. Am deschis si ușa de sticlă, lăsând briza sărată a mării și valurile calde ale soarelui să pătrundă în spațiul închis. M-am aruncat pe canapea, sorbind o gură de cafea înainte de a mă lăsa pe spate, cu capul pe spatarul canapelei și a închide ochii.
-Ah, ăsta-i sunetul liniștii înainte de furtună.

Sus In jos
Error
Moderator
Moderator
Error

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 I_icon_minitimeJoi 23 Ian - 21:34:00

I fell in love..
Red blood.

- Nu mă supăra Calais altfel o să mai vezi și alte lucruri sparte pe aici și de data asta cu aceste mâini, îl anunț când văd că se îneacă în propriul râs, știu că este ciudat venind din partea mea astfel de discuții dar s-a întâmplat și nu puteam să fiu nepoliticos cu băiatul. Plus mai mult el vorbea.. eu eram ocupat să mor în propriul meu scaun dar măcar acum te pot lăuda că ești un profesionist iar spatele meu ți-ar mulțumi, păcat că nu are gură, dar te poți mulțumi și cu gestul în sine. I-am zâmbit politicos acestuia fiind atent la ce vrea pentru florile lui, eram mulțumit că acesta vrea să aducă ceva viață pe aici printre toate aceste tablouri ciudate, plus că florile ar aduce un miros proaspăt, oare a cumpărat ceva parfum de interior ? Ar face un bine dacă pe aici ar mirosi a flori, păcat că nu există, probabil, odorizante doar cu trandafiri, ar face un așa bine dacă aș da în toată casa cu ele și ar mirosi aș de frumos.
- Mă bucur că te gândești și la altceva, florile o să aducă un bine casei care pare lipsită de o atingere fină. Unele persoane ar spune că ar trebui atingerea unei femei dar cred că florile pot compensa partea asta. Plus că faci un efort ca să nu fie nud, sunt foarte mândru de tine, ar trebui să te recompensez de fiecare dată când faci ceva frumos pentru mine. Doar că nu știu ce, deși poate alegi singur și-mi spui, de data asta am fost mai generos, ziua asta avea să fie foarte grea pentru el și speram totuși să termine până diseară, oare intenționa să lucreze și după ? Hmm, oarecum asta nu-mi plăcea, nu-mi puteam explica de ce dar să stau iar singur într-un pat nu este un lucru foarte confortabil, mai ales când mai tot timpul am fost singur. Apoi m-am uitat la acesta cum se ridică, nu părea atât de fericit pe cât încerca să fie, suna mai mult a ajutor și nu am putut să nu-mi stăpânesc un zâmbet de încurajare pentru acesta, măcar atât puteam face pentru el.
- Sunt foarte sigur că vei reuși cumva să termini rapid, apoi te poți relaxa puțin înainte de altă durere de cap.. hmm, până la urmă nu am spus nimic așa de încurajator. Am ridicat din umeri, aveam să-l sun pe Lucas ca să-l întreb dacă este liber și când poate ajunge, poate apuc să-mi fac jumătate din antrenament iar apoi când ajunge aș putea sta liniștit. Mi-am mâncat toată cupa rezemându-mă de scaun, deja mă simțeam mai bine acum că eram plin, oare unde are Calais telefonul ? Sincer până acum nu prea am umblat așa mult cu telefoanele, oamenii mereu veneau să-mi vorbească la templu direct așa că m-am uitat prin jur puțin, îl văzusem ieri pe Calais când vorbise pe el, mă rog, nu era chiar vorbă la cum părea că vorbește cu omul din cealaltă linie dar știu măcar cum arată așa că nu ar putea să-mi scape din vedere. De fapt..
- Calais, unde ți-ai pus telefonul ? Va trebui să-mi arăți cum să-l folosesc, sunt pe lângă cu tehnologia și tot ce înseamnă ea. Oamenii nu mai iubesc scrisorile ? Am exersat scrisul tradițional japonez timp de 2 ani, ce pierdere de timp acum.

Moderator

Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru
IonicaSuper

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 I_icon_minitimeJoi 23 Ian - 22:30:25

-Am să ignor faptul că ai îndrăznit să susții ideea cum că acestei case îi lipsește o atingere fină. Am lucrat la acest decor și la acest echilibru al culorii multă vreme, am selectat cele mai bune lucrări ale mele din expoziții care să se îmbine perfect cu această mobilă făcută sută la sută din materie naturală la comandă. Pur și simplu n-am pus flori sau plante, sunt plecat perioade lungi de timp și nu voiam să se usuce pe aici. În plus, plantele și animalele nu mă iubesc deloc, sunt sigură că florile s-ar fi uscat singure dacă eram doar eu cu ele.
D-aia am urât tot timpul să primesc flori, se uscau mereu aproape imediat. Cel mai agonizant era că tot timpul primeam de la admiratori, poeți, scriitori, regizori, soldați, sugar daddies, artiști și lista poate continua. Primeam tot timpul buchete care ziua următoare zici că fuseseră sorbite de viață de vreo creatură. Singurii care nu se uscau erau trandafirii roșii, dar n-am riscat să-mi iau vreunii pentru că pe ei chiar n-aș fi suportat să-i văd morți.
-Și te sfătuiesc să fii atent când promiți astfel de recompense, am văzut aseară că înveți repede și ai ”mână bună”, iar eu sunt foarte creativ, îi spun cu un zâmbet pervers în colțul gurii.
S-a simțit bine aseară. Chiar foarte bine. Dacă închid ochii cred că încă pot să-i simt mâna în jurul penisului meu și mă abțin să nu mă ling pe buze și să-mi imaginez alte scene cu el și mai departe. Am avut multă stăpânire de sine aseară să nu-l apuc de păr și să-l pun să mi-o sugă sau să-l posed acolo, pe gresia rece, până avea să vadă stele verzi. Nu te mai gândi la prostii, Memphis! Nu-mi vine să cred că am ajuns să-mi spun asta...

-Dacă erai așa de încurajator și la templu cu oamenii care veneau cu probleme la tine înseamnă că aveau o credință de nezdruncinat. Mă bucur așa tare că cine te-a luat în grijă nu te-a făcut speaker motivațional, îmi dau ochii peste cap, luându-mi ceașca de cafea în mână pentru a-mi termina cafeaua.
Singurul lucru pe care-l mai vreau acum e o migrenă. Știu că sunt multe de făcut și că timpul e limitat, dar vreau să mă străduiesc să termin, nu neapărat ca să scap eu mai repede, ci pentru Shin. Vreau să pot petrece seara asta cu el și să-i fac o surpriză așa cum îmi doresc.

-Cred că l-am lăsat pe bar sau pe blatul din bucătărie. Și tu ai nevoie de un telefon. Mai bine luai și tu lecții de trimis mesaje, scrisorile au murit de suficient timp deja. Pot să-ți dau unul din telefoanele mele vechi sau să-ți iau unul nou dacă nu-ți plac. Și cu prima ocazie mergem la compania de telefon la care sunt și eu și-ți facem un abonament, ai nevoie să înveți să comunici. Poate-ți facem și niște conturi pe rețelele de socializare, nu ți-ar strica.
Probabil că se va opri la a avea un smartphone, dar puteam măcar să încerc și eu. Cum se face că eu am peste 4000 de ani și totuși sunt mult mai la curent decât el privind toată tehnologia? Când eram eu tânăr nici măcar nu exista hârtie, ce naiba să avem măcar scrisori. Are 21 de ani, ce naiba a păzit preotul ăla bătrân? Shin zicea că avea copii de-o seamă cu el, nu l-au putut învăța și ei câte ceva ca să nu fie așa asocial?
-O, asta e partea mea favorită, spun, începând să cânt odată cu Madonna.
Chiar m-am ridicat de pe canapea și am început să dansez, făcând pauze pentru a poza pe ritmul melodiei, spre amuzamentul lui Shin care stătea și se uita la mine. Dacă tot aveam spectatori am zis să pun mai multă pasiune și să-mi arăt talentele, măcar să-l fac să râdă.

Sus In jos
Error
Moderator
Moderator
Error

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 I_icon_minitimeSam 25 Ian - 17:30:31

I fell in love..
Red blood.

- Este trist să vezi că florile mor din cauza asta, dar este în regulă, poate luăm niște flori criogenate data viitoare, din câte știu sunt mai scumpe dar sunt foarte frumoase, poate luăm trandafiri, ar arăta așa de frumos aici, tu ce crezi ? Așa nu ar mai muri toate florile din jurul tău, sau măcar aceste flori care ar trebui să reziste de la un an până la douăzeci și cinci, așa am înțeles, sau poate nici atât de mult, mă rog, rezistă măcar mai mult de câteva săptămâni. Zâmbetul de pe buzele mele a crescut când mi-am amintit de aceste flori, într-un fel știam că pentru Calais era dificil, nu era chiar oricine și nici nu era obișnuit, poate dacă luăm așa o să poată vedea și el ce înseamnă să vezi flori fără să se ofilească, cred că ar aprecia și el trandafirii criogenați, nu ?
M-am roșit destul de vizibil când mi-a adus aminte de seara trecută, ce s-a întâmplat în baie seara trecută acum mă uimește. L-am atins pe Calais și chiar a spus că îi place și de ce nu iar plăcea, nu știu dacă am făcut o treabă așa de bună pe cât spune el dar fața lui exprima multă plăcere iar inima mea seara trecută iar a bătut foarte tare și am simțit sentimentul acela de presiune în stomac iar asta se întâmplă doar când este aproape, gata Shin, trebuie să te concentrezi la altceva! Poate ar trebui să întreb pe cineva și să caut despre sentimentele astea, hmm, este o idee bună. Totuși eram serios cu ce îi spusesem deși nu cred că mă așteptam la ceva ceva pervers, oare de ce mă așteptam la ceva normal de la acesta ? Deja încep să-l cunosc și de la el mă așteptam la orice, până la urmă era Calais al meu... adică nu era al meu!
Mi-am dat apoi ochii peste cap când a spus practic că sunt un nepriceput în a încuraja oameni, totuși nu știam ce să îi spun încurajator. Conturi pe rețelele de socializare ? Chiar nimeni nu vrea să mai scrie scrisori frumos scrise ? Acum doar mesajele și convorbirea telefonică contează ? Cum o să mă pot adapata la toate astea când nici măcar nu am avut în mână un telefon mai performant ? Se pune telefonul cu clapetă sau acela fix ? M-am dus la bar după telefonul lui Calais și bine că era acolo, nu puteam rata cum Calais începuse să danseze și cânte iar asta era destul de amuzant pentru cineva ca mine care știe să râdă, Calais era mult mai libertin, un suflet liber cum s-ar spune, parcă simte totul cu pasiune când îi place ceva, chiar îmi plăcea să-l privesc, eu niciodată nu cred că aș putea să fiu așa. M-am uitat la telefon și cumva apăsând acesta a reușit să se deschidă și constatasem că pe telefon era o poză cu mine pe ecran, nu știam că acesta avea o poză cu mine pe fundalul telefonului, am zâmbit fără să vreau și păream foarte fericit, nici nu știam de ce dar ceva în interiorul meu se mișcase iară. Mă așteptam ca pe acesta să fie poze deocheate nu una cu mine. Era foarte drăguț, chiar foarte drăguț. După ce nu m-am mai holbat la ecran am găsit de unde ar trebui să-l sun pe Lucas, păreau mai multe numere apelate sau sunate înapoi, cred că era și ceva agendă dar am preferat să formez numărul băiatului ca apoi să-l apelez, era ciudat că trebuia să folosesc ecranul telefonului dar asta era moda până la urmă. Am așteptat câteva secunde înainte ca acesta să răspundă pe cealaltă linie.
- Bună Lucas, sunt Shin. Voiam să știu dacă ești liber și poți trece pe aici, Calais lucrează toată ziua așa că ești singura persoană la care pot apela. Ce spui ? Îl întreb sperând că poate acesta nu era ocupat, dacă nu trebuia să gestionez timpul liber care îl aveam și antrenamentul meu.

Moderator

Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru
IonicaSuper

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 I_icon_minitimeSam 25 Ian - 23:19:35

-Ce drăguț, singurul mod în care ceva viu ar sta lângă mine fără să fie sorpt de viață este dacă e criogenat. Nu încerca să mă faci să mă simt mai bine, Shin, nu-mi pasă dacă niște nenorocite de verdețuri nu mă plac. Dar poate nu mor dacă ești și tu aici, poți să le bidibi badibi cu magia ta albă și poate supraviețuiesc.
Cred că dacă voiam puteam să iau chiar niște plante de plastic, pe alea sigur nu le interesa dacă sunt demon sau nu, dar era de prost gust. Adică serios, cu mobila asta scumpă de lemn și cu piesele de artă valoroase nu mergea nimic sintetic. Până și canapeaua e piele naturală. Și să cumpăr plante înghețate sincer mă enervează, până la urmă ce le-am făcut de se usucă când stau lângă mine? Pot să-mi dea și ele o șansă, dar nu, sunt pus în oală cu toți ceilalți...
-Lumea se schimbă, Shin, și noi odată cu ea. Știi ce greu m-am obișnuit cu scrisorile după ce a apărut hârtia? Înainte băteam cu dalta în plăcuțe de piatră ca să scrijelim litere. Să nu uităm cum a fost când s-a inventat pana, tocul și stiloul, revoluționar. Cred că ești în stare și tu să înveți să scrii mesaje pe un ecran, nu e atât de greu până la urmă. Și nu, telefoanele fără touch nu se pun.
Mi-am continuat numărul, sprijinindu-mă de canapea și începând să mă las ușor pe spătarul acesteia, aruncându-mi părul pe spate într-un mod sexy. L-am văzut că-mi ia telefonul și încearcă să vadă cum funcționează, era amuzant cu fața aia foarte confuză. Am văzut cum zâmbește deodată la ecran și m-am oprit din scălămbăială, căci îmi dădusem seama că tocmai pusesem poza cu el pe fundal. Mă așteptam să mă certe că i-am făcut poze pe ascuns, dar avea un zâmbet drăguț și sincer în loc, lucru care mă bucura. Mi se părea normal să am poza celei mai importante persoane din eternitatea mea pe ecranul telefonului.
Mi-am continuat dansul, începând să mă apropii de el când am văzut că duce telefonul la ureche. Bineînțeles că nu puteam eu să stau locului și începusem să dansez pe lângă el, dând din fund sau unduindu-mă pe lângă el, chiar agățându-mă de umerii săi.

”Ah, ciao, Shin! Am crezut că e signor Lamuerta, chiar speram să fie el. Aveam ședințe foto programate și m-au înlocuit din cauza loviturii. Bastardi ignari!* Speram să primesc o ofertă, ceva. Scuze că te-am luat așa, sunt destul de supărat din cauza asta. Ar fi o idee bună să vin, mai stăm împreună și poate îmi trece gândul de la situația asta stupidă.”
Intrase altă melodie în boxe, mult mai potrivită ca să mă prostesc și să-l chinui pe Shin, așa că mi-am folosit puterile ca să dau puțin mai tare melodia.
-”Hoo, like a virgin,” cântam împreună cu melodia, dându-mi bandana jos și aruncând-o în jurul brâului lui Shin, aducându-l mai aproape. ”Touched for the very first time”.
Fața pe care mi-o oferea Shin era pur și simplu de milioane. Sunt sigur că Lucas ne auzea și nu știu ce gândea despre asta, dar eu mă amuzam teribil.
”Ești sigur că signor Lamuerta e ocupat toată ziua? Pare că se distrează de minune” îl aud pe Lucas prin telefon și mă stăpânesc să nu râd, auzindu-l și pe el cum chicotește. ”O să fiu pe la tine în vreo două ore, bene? Aveți timp să terminați petrecerea acolo. Baciati, Shin.*
-Vezi la vocabular, Lucas. Lasciami non baciarci gli occhi. Ti farò avvicinare a Shin, ma fai attenzione. Non fare le mosse sbagliate se vuoi restare con entrambe le mani*, îi spun când îi aud prin telefon expresia care mi-a activat sistemul de scut.
Mă depărtez de el și mă duc la combină să opresc muzica, lăsându-l pe Shin să-și termine convorbirea și să închidă telefonul.

-Ei bine, e timpul să mă duc să fac bani. Nu te suprasolicita la antrenament, îi spun lui Shin, oprindu-mă în dreptul lui și oferindu-i un sărut pe frunte înainte de a mă retrage în atelier, unde aveam o mulțime de chestii de organizat.

*Bastardi ignari! = Bastarzi nesimțiti!
*Baciati, Shin = Te sărut, Shin.
*Lasciami non baciarci gli occhi. Ti farò avvicinare a Shin, ma fai attenzione. Non fare le mosse sbagliate se vuoi restare con entrambe le mani = Să nu-ți sărut eu una peste celălalt ochi. Te las să te apropii de Shin, dar ai grijă. Nu face mișcări greșite dacă vrei să rămâi cu ambele mâini.

Sus In jos
Error
Moderator
Moderator
Error

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 I_icon_minitimeDum 26 Ian - 12:30:58

I fell in love..
Red blood.

- Calais.. Șoptesc când văd cum se prostește pe lângă mine în timp ce vorbeam cu Lucas, deși era amuzant era și o distragere a atenției plus că nu îl mai auzeam așa de bine pe Lucas din cauza melodiei care nu era chiar ce trebuie după cum suna, era ceva ce iar plăcea evident doar lui Calais și ce ar cânta el. Dar eram într-un fel atent și la băiatul de pe celălalt capăt care părea supărat și frustrat din cauză că i se anulase programul, probabil că fiecare fiecare ședință înseamnă un ban pentru a putea avea grijă de mama lui. Îmi pare rău rău că nu a ieșit așa cum îți doreai, ar trebui să folosești mai multă gheață, te va ajuta să scapi mai repede de vânătaie iar ochiul se va simți mai bine. Ar trebui să te ferești de astfel de oameni Lucas, nu-ți face bine. Îi spun sperând că data viitoare ar trebui să fie mai atent, ce mă marcase era faptul că reacția lui fusese una obișnuită, ca și cum mai pățise asta de mai multe ori iar acum nu mai dă doi lei pe ce i se întâmplă. Asta este foarte rău și frustrant pentru mine, nu-mi place deloc să văd astfel de gesturi făcute pe oameni, este ceva atât de toxic, violența oamenilor violenți este unul din motivele pentru care stau departe de propria mea specie. Ca preot însă am fost în multe situații când am ascultat pe cineva violent care caută liniștea în templu, ca apoi să revină că a comis iar altă faptă. Este ca fumatul, când omului îi intră în sânge o tot repetă și abia poate renunța.
- Cred că așa plânge el că are multă treabă, nu îl băga în seamă, doar îi place să mă supere pe mine, m-am uitat cu intenție la Calais când am spus asta. Foarte bine, în două ore este perfect... Nici nu am putut termina conversația că nu știu ce îi spusese Calais lui Lucas înainte de a închide și a mă uita la cel care nu-mi dăduse pace, în schimb l-am iertat pentru că mi-a dat un sărut pe frunte iar asta părea mai liniștitor, așezând telefonul înapoi pe blat și privind spre exterior afară.
- Să nu te stresezi nici tu prea mult cu munca, , îi răspund înapoi și m-am dus pe terasă unde era minunatul meu tablou, uscat și nu era deloc dărâmat, așa că am strâns tot ce lăsasem acolo ca să-l fac ieri și le-am pus în pungă înainte de a lua tabloul și a mă duce să îl pun lângă canapea, momentan nu aveam unde să-l pun sus atârnat și totuși în loc să-l las pe jos am decis să-l pun mai bine rezemat pe canapea, măcar așa nu se murdărea iar canapeaua nu avea cum să se facă de culorile deja uscate. Am zâmbit super mulțumit, părea că ieșise chiar super frumos acum că era terminat și era prima dată când nu făcusem un peisaj ori tablou sau icoană.
- Timpul pentru antrenament, în două ore deja este terminat, vorbesc cu voce tare și de data asta ies pe plajă unde soarele era strălucitor ca în fiecare zi de când am ajuns aici așa că am căutat un loc cu umbră. Imediat ce l-am găsit am început, sper că astăzi mă voi înțelege mai bine cu elementul pământ.

Moderator

Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru
IonicaSuper

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 I_icon_minitimeMar 28 Ian - 21:21:04

Primul lucru pe care a trebuit să-l fac a fost să desenez schițele tehnice pentru cum va arăta expoziția. Nu sunt pictor sau ceva de genul, dar am învățat să desenez arhitectural pentru a-mi putea aduce viziunile expozițiilor la realitate. Oamenii sunt în general dobitoci și dacă nu le desenezi ce vrei rar se întâmplă să facă ce vrei. Câteodată o bulesc și când le desenezi, dar ți se permite să țipi la ei în cazul ăsta.
Vreau ca fiecare expoziție a mea să fie o experiență, să te șocheze, să te încânte. Vreau să producă o reacție pe interior, să atragă retina, să te vrăjească și să te facă să vezi ce am văzut și eu în acel lucru pe care l-am fotografiat. Atmosfera pentru expoziția aceasta va fi una unică, care să aibă un strop de esență de Calais Lamuerta, dar să vină cu ceva complet nou în același timp.
Prima mea întrerupere de la treabă a fost atunci când am auzit soneria de la ușă, dar nu m-am enervat pentru că știam cine e. Am ieșit din atelier și am deschis ușa firmei care venise cu ramele mele de sticlă comandate special. Îi așteptam să vină, din moment ce sunasem special să țip la ei ieri ca să mă asigur că ramele mele vin la prima oră a dimineții, căci aveam nevoie de ele. Băieții de acolo mi-au lăsat toate cutiile în atelier înainte de a le înainte onorariul și a le face vânt pe ușă.
Ramele mele erau speciale, din moment ce erau practic numai geam. Erau formate din două dreptunghiuri de sticlă puțin distanțate între ele, cu o fantă înăuntru prin care se băga o structură metalică unde se încadra fotografia. Am deschis cutiile și am privit ramele cu un zâmbet pe față, putând deja să-mi imaginez cum vor arăta. Acum urma partea cea mai grea: să aleg ce fotografii vor fi băgate în expoziție și cum le voi tăia și încadra în ramă.
Voiam să mă apuc de treabă, dar ușa a sunat din nou. M-am dus, cu pasul puțin apăsat de data asta, deschizând rapid ușa. În fața mea se aflau o fată și un băiat, cu trăsături asemănătoare, adică piele măslinie, tipic mediteraneeană, părul blond închis și ochii verzi murdar, îmbrăcați în uniforma lor specifică. Antonio și Melania sunt gemeni și lucrează amândoi la aceeași firmă de curățenie, motiv pentru care îi comand la pachet. Nu numai că sunt tineri și destul de frumușei, dar și pentru faptul că fac echipă bună și sunt eficienți. M-au salutat amândoi, făcându-le loc în casă.

-Vreau să vă mișcați repede azi, încep să le zic căci mă grăbeam să mă întorc la muncă. Nu intrați sub nicio formă în atelier, lucrez și nu vreau să fiu deranjat. Totul să fie curat lună, vreau să simt că miroase a aer proaspăt și lămâie. Am cumpărat flori, așa că le udați. Spălați vasele. A, da, am un nou locatar în casă, așa că faceți curat și în camera secundă, aveți grijă pe unde vă băgați nasul. Și ocupați-vă de rufe, spălate de mână. Și pantofii lustruiți. Aveți o pauză de masă și două de odihnă. Terminați până după-masă, credeți-mă, o să merite.
S-au uitat la mine cu ochii mari după ce le-am spus să facă curat în camera lui Shin din moment ce aia era zona interzisă. Au dat din cap și s-au îndreptat spre debaraua unde aveam toate produsele necesare casei.
-Și să nu vă uitați ca suricatele la musafirul meu, ați înțeles? Nu știe limba și se simte anxios în preajma străinilor, dacă-l faceți să se simtă prost plecați de aici rotindu-vă.
Au dat din nou din cap ascultători, revenind la ce aveau de făcut. M-am retras în atelier, punându-mi mânușile și apucându-mă de treabă. Am mai auzit încă o dată ușa, cel mai probabil fiind Lucas, dar deja mă enerva sunetul soneriei.
-Să se ducă cineva să deschidă drăcia aia de ușă! am țipat din atelier în engleză, ca să mă înțeleagă toți din casă, revenind pe urmă la treaba mea.

Sus In jos
Error
Moderator
Moderator
Error

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 I_icon_minitimeMar 28 Ian - 22:30:19

I fell in love..
Red blood.

Încălzirea mea începuse destul de bine, corpul meu nu mai era așa de încordat ca la templu și deși sărisem peste antrenament când am ieșit cu Calais eram atât de relaxat, corpul meu era una cu mine și am putut sta mai multe minute în poziți care până acum nu cred că durau mai mult de 5 minute. Îmi plăcea la nebunie să fac sfoarta în aer, aerul îmi trecea prin păr și trecea pe lângă mine într-o senzație plăcută, era ca o atingere caldă, încep să iubesc căldura, oare era din cauză că Calais era atât de cald și plăcut când mă ținea în brațe ? Asta m-a făcut să-mi pierd echilibrul și să cad, fața mea ajungând puțin mai caldă și privind în sus spre copacul care făcea umbră pe această parte de nisip mai răcoros.
- Ce se întâmplă cu mine ? Mă întreb stând câteva minute bune cu ochii închiși fără să mă mișc, imaginându-mi câteva lucruri, dar știam că în două ore Lucas avea să vină prin urmare să stau degeaba nu era o opțiune. M-am ridicat în picioare și am mers mai departe până am dat de pământ. Voiam să învăț să-l stăpânesc, Calais a spus că nu ar trebui să mă chinui prea tare și să mă stresez și aveam să țin cont de asta. Am analizat puțin cam până unde ținea bucata asta de pământ, era mare nu toată plaja era făcută din nisip și era puțin mai departe de casă ca să n-o zdruncin și să-l supăr pe demon, lucrează din greu, trebuia și eu să fac la fel.
Cele două ore trecuseră destul de repede când nu țineai cont de timp, reușisem să mut mai multe părți din pământ, nu bucăți mari dar erau bucăți mici, acum însă mă chinuiam cu o bucată mai mare, era cât un bolovan dar mai mic, era greu, pământul era foarte greu și trebuie precizie ca să-l stăpânești până ajungi la un rezultat, în schimb în loc să-l mut acesta căzuse chiar pe piciorul meu unde primisem o zgârietură urâtă și sângerată iar de durut chiar durea.
- Asta se va umfla, mă plâng punându-mă jos și privind ca un cățeluș plouat înainte să mă chinui să merg înapoi spre casă, nu mă durea dacă apăsam pe picior dar arăta ca naiba, asta se întâmpla dacă nu eram atent, am deschis ușa pliantă din sticla pentru a intra înapoi în casă și am simțit că exista ceva străin, apoi mi-am amintit de curățenie. Și uitasem, erau două arome diferite, erau doi oameni ? Nu contează, intrasem chiar în momentul când îl auzisem pe Calais cum țipă, că-și și sărise inima, când țipă clar nu este Calais care îl știu eu, ci acela stresat care își face munca cât mai bine, nu trebuia să vadă asta, dacă vedea avea să mă certe că n-am fost atent, când el mă ceartă chiar nu pot ignora, mai ales când știu deja că nu îi place să vadă astfel de lucruri, trebuia să curăț rana ca să nu mai sângereze.
- Mă duc eu! Îi răspund înapoi și am văzut două fețe diferite care mă priveau puțin, apoi spre piciorul meu dar le-am făcut un semn cu degetul la buze ca demonul să nu afle iar aceștia parcă înțelegeau, revenind la treburile lor, erau tineri, cred că pentru un ban cinstit este bine să faci și curățenie. Așa că m-am dus la ușă și am deschis, dând de chipul lui Lucas care era îmbrăcat mult mai lejer față de ce purta ieri când venise la ședința cu Calais.
- Lucas, te rog intră, ignoră te rog piciorul meu, sper că drumul nu a fost prea lung, îi fac semn să intre înainte să închid ușa în urma lui. Karma lui părea puțin neliniștită, iar ochiul lui părea la fel de vânăt, îmi părea rău pentru el, oare nu exista o speranță și pentru el ?
- Sper că nu te-am deranjat când te-am sunat, nu ? Știu că mama ta este importantă și timpul cu ea este important, dar mă bucur să te văd.

Moderator

Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru
IonicaSuper

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 I_icon_minitimeMier 29 Ian - 0:31:55

[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 58b7f5b1824662ad4b1ed6426835fb7af385c868

Amadeo Lucas Vertucci \|/ 20 de ani \|/ model si prostituata

L-am putut auzi de afară pe signor Lamuerta cum țipă și îmi venea să râd puțin. Era în focul unei expoziții până la urmă, numai cine lucrează cu el știe ce diavol iese din personalitatea sa calmă atunci când se concentrează pe muncă. Nu am așteptat mult și Shin îmi deschise ușa. Am vrut să spun ceva când i-am văzut piciorul însângerat, dar mi-a tăiat macaroana invitându-mă înăuntru.
-Ciao, Shin, îl salut pe băiat, intrând în casă. Este ok, i-am spus mamei că am oprit o bătaie în ”barul la care lucrez noaptea”. Îmi pare bine că ai sunat, ar fi trebuit să pierd timpul prin oraș până la ora la care mi s-ar fi terminat munca, ca să nu o îngrijorez pe mama, așa că prefer să fiu aici. Tu cum de te-ai lovit așa rău la picior? Cred că dacă vede signor ne omoară pe toți. Haide, te ajut să te pansezi.
Înaintez spre bucătărie să iau trusa de prim ajutor de acolo, văzând parcă pitite prin colțuri două figuri cunoscute și mă amuză privirile lor nedumerite și curioase.
-Ciao, Antonio! Ciao, Melania! Questo è Shin, il punto debole del signor Lamuerta. Per abituarmi, non penso che se ne vada più. Per non vederti firmare che stai fissando, è come una mamma orso con il ragazzo*, le spun gemenilor, ușor amuzat.
Fețele lor deveniseră și mai mirate, uitându-se unul la altul și pe urmă iar la Shin înainte de a-și continua treaba. Am râs, după care am intrat în bucătărie alături de Shin și am luat de acolo trusa de prim-ajutor. L-am pus să se așeze pe scaun înainte de a mă pune în genunchi și de a mă uita la rana acestuia.

-Rana ta e plină de nisip, Shin, trebuie să fii mai atent. Se poate infecta, îi spun băiatului luând niște fașe sterile din cutie.
Le-am udat mai întâi cu apă și i-am mai curățat nisipul de pe rană, după care am turnat peste picior niște apă oxigenată.

-Știu că ustură rău, am făcut și eu multe răni de genul, dar crede-mă că asta dezinfectează tot, îl încurajez pe Shin înainte de a-i da cu niște cremă și de a-i înfășura piciorul într-un bandaj curat.
L-am ajutat pe urmă să meargă până la canapeaua din sufragerie și am mai dat o fugă în bucătărie, revenind cu un pachet de gheață învelit într-un prosop.

-Uite, ți-am adus asta să-ți pui pe rană ca să nu se umfle. Pff, când o să te vadă signor Lamuerta așa o să se supere rău. Sper să poți merge pe el mai târziu, dacă nu te poate lua diseară în oraș cu el sigur se va enerva și mai tare.
I-am dat punga de gheață, așezându-mă pe urmă lângă el și făcându-mă comod, sprijinindu-mi capul de o mână și privindu-l pe băiat.
-Și, ce-ai vrea să facem acum? Avem jumătate de zi împreună. M-am bucurat foarte tare ieri că ne-am împrietenit, speram să te cunosc mai bine cât de curând.

*Acesta este Shin, feblețea lui signor Lamuerta. Să vă obișnuiți cu el, nu cred că mai pleacă. Să nu vă vadă signor că vă holbați, e ca o mamă urs cu băiatul.

Sus In jos
Error
Moderator
Moderator
Error

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 I_icon_minitimeMier 29 Ian - 14:43:05

I fell in love..
Red blood.

- Mă bucur atunci că te-am chemat, iar la picior am avut.. păi, eram pe plajă și nu prea am fost atent ca să spun așa, îi spun cu reținere, mă simțeam ca și cum mințeam doar că jumătate era adevărat, chiar fusesem pe plajă și n-am fost atent, dacă evit adevărul nu se pune ca minciună, nu ? Nu voiam să-l minte pe Lucas, secretul meu însă era important și oare ce ar spune el dacă ar afla că sunt un preot ? Probabil nu m-ar privi cu aceași ochi, poate chiar ar evita să mă mai vadă. Chiar aș vrea să evit să îi spun lui Calais, dacă află.. păi, nu vreau să știu cum o să facă dacă află, se pricepe în a face morală iar apoi mi-ar spune să fiu atent altfel probabil se va îngrijora pentru mine, și mai are și expoziția, nu vreau să-l deranjez tocmai acum.
Până la urmă Lucas se oferise să mă ajute să-mi bandajez piciorul și chiar se pricepea, gândul că acesta pățise de suficiente ori chestii de genul, pe care le recunoscuse pe lângă faptul că are și un ochi vânăt, mi-a lăsat un gust amar. Dar cum puteam eu să-l ajut ? Până și eu nu fac nimic singur, fără Calais eram mort de foame până acum, nici nu mai spun de răsfăț la maxim și am putut să simt privirile celor doi oaspeți pe spatele meu când Lucas le vorbise, oare așa de greu de crezut este că stau aici cu Calais ? Și oare ce le spusese ? Iar astăzi m-am forțat prea tare, dacă Calais află că nu l-am ascultat o să îi explodeze capul de la atâtea probleme.
Mă usturase puțin când începuse să dezinfecteze totul, m-am roșit ca un rac la față când îl auzeam și pe Lucas că trebuia să fiu mai atent, dar acum piciorul meu era bine și bandajat, nu mai durea așa de tare cum fusese la plajă deși era puțin umflat, norocul meu că Lucas mi-a adus gheață pe care am putut s-o lipesc de pielea caldă, oftând fericit când l-am pus. Sper, altfel o să-l văd cum mă cară dacă vede că nu mă pot mișca, este în stare. Dar o să-mi revin, o rană ca asta nu are cum să-mi facă așa rău, am preferat să fiu pozitiv, la cât de concentrat sigur este Calais nu cred că o să bage în seamă ce discutăm. Să nu uit ce urât a făcut atunci când am fost rănit la umăr, norocul meu că s-a dus rapid zgârietura.
- Și eu m-am bucurat să-mi fac un prim prieten de când am venit aici, de fapt te-am chemat tocmai pentru că voiam să te cunosc mai bine înainte să plec cu Calais. Recunosc, deși mai era un motiv pentru care îl adusesem pe Lucas aici, trebuia doar să găsesc cuvintele potrivite pentru a putea s-o fac. Ieri am avut o discuție destul de drăguță, și mi-ai spus despre prima ta experiență doar că.. nu te-am întrebat dar... voiam să te întreb.. Te-ai simțit vreodată intim și sentimental cu cineva deși nu sunteți nimic ? Îl întreb sperând să-mi răspundă la întrebarea asta, dacă știa măcar să-mi răspundă. Eu abia am expriență cu toate sentimentele astea noi, voiam să fiu subtil totuși, nu vreau să mă fac de rușine că nu mă pricep atât de bine la sentimentele mele și parcă nici nu voiam să discut asta cu Calais, parcă dintr-o dată mă simțeam foarte rușinat dacă afla el vârtej este în stomacul și mintea mea.

Moderator

Sus In jos
IonicaSuper
Membru
Membru
IonicaSuper

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 I_icon_minitimeMier 29 Ian - 15:55:23

[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 58b7f5b1824662ad4b1ed6426835fb7af385c868

Amadeo Lucas Vertucci \|/ 20 de ani \|/ model si prostituata

-Trebuie să ai grijă la stâncile de pe plajă, coasta asta este cunoscută pentru faptul că pietrele sunt ascuțite și nisipul curat. E periculos să te aventurezi în zonele în care știi că sunt grupări de pietre. Totuși, acolo, în apă, găsești cele mai frumoase tipuri de cochilii și scoici, îl atenționez, dându-i un sfat pe care numai un localnic autentic ca mine le-ar știi. Nu cred că poți ține rana asta departe de signor multă vreme, la ce-am văzut pe piciorul tău pare că îi place să ”guste” din zona asta.
Am chicotit ușor, nevrând să arunc mai multe remărci cu privire la relația celor doi decât era necesar. Dacă n-aș fi fost aici să văd cum se poartă signor cu Shin, ci m-aș fi luat doar după semnele pe care le are băiatul pe tot corpul puteam jura că signor tocmai și-a luat o damă de companie pe durată nelimitată. Pare ceva tipic lui, dar modul în care îi vorbește lui Shin, cum îl atinge și are grijă de el, se vede că băiatul valorează mult pentru el, lucru pe care nu l-aș fi crezut dacă nu eram martor la el.
-Dacă nu se umflă probabil o să poți să mergi pe el fără probleme, doar să nu te forțezi. Nici nu vreau să-mi imaginez cum ar arăta signor cărându-te pe spate prin oraș. Cred că s-ar uita toată lumea la el ca la mașini străine, mai rău ca de obicei. Deja lumea se miră de prezența ta aici. Adică, uite-te la ăștia doi, sunt ca niște rozătoare, îi spun făcând semn spre siluetele care se plimbau de colo colo fără să încerce să pară că trag cu ochiul.
S-au oprit când m-au văzut, rășind puțin și dispărând amândoi pe ușa camerei lui signor. După nici un minut aceștia ieșiră cu un coș plin de rufe negre și roșii și o mulțime de perechi de pantofi, dispărând pe holul care presupuneam că duce la garaj, unde știam că e spălătoria.

-Cred că arătam și eu exact ca ei până ieri, îi spun amuzat. Deci pleci cu signor în Germania, abia aștept să vii înapoi să-mi spui tot ce ai văzut. Am ieșit din țară numai o dată, în Spania, sunt curios cum arată țările astea ...”nelatine”. Poți să-mi aduci și mie un cârnat de acolo?
Mi-am dus mâna la gură când mi-am dat seama ce prost a sunat asta, înainte să încep să râd ușor.
-Unul de mâncat adică, nu celălalt fel. Adică nu m-ar deranja niciun fel, dar...am să tac acum, înainte să spun ceva și mai prost.
Am fost numai ochi și urechi atunci când Shin mi-a spus că are o întrebare pentru mine și n-am putut să-mi stăpânesc un zâmbet la cât de drăguț era acest mic asiatic. M-am gândit puțin ce ar trebui să-i răspund, căci nici eu nu știam prea bine cum să-i zic.
-De destul de multe ori să știi. Asta e ceea ce numesc eu ”a te îndrăgosti”, Shin, îi spun, așezându-mă mai comod pe canapea, cu fața spre el. Cel mai mult am simțit asta înainte să intru în...”domeniul de noapte”. Eram la liceu și pozam constant pentru o revistă și m-am întâlnit la un moment dat cu un asistent de fotograf tânăr. Îmi aducea mereu cafea când aveam ședințe foto cu el, îmi punea mereu cu lapte spumant pentru că știa că-mi place. Mă ajuta mereu să urc și să cobor de pe chestii sau îmi ștergea machiajul dacă se întindea puțin. Și la un moment dat începusem să simt căldura asta mică în piept când eram aproape de el, îi auzeam numai vocea lui dintr-o mare de oameni și mă uitam numai la el când pozam. Dar n-a fost să fie, s-a mutat în America să studieze și m-am simțit așa gol, nici măcar n-am apucat să-i spun că-mi place de el.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]   [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi] - Pagina 18 I_icon_minitime

Sus In jos

[RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]
Sus 
Pagina 18 din 20Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
RPG Anime Romania :: RPG :: RPG Anime-
Mergi direct la: