RPG Anime Romania
O lume fantastica unde personajele prind viata.

Un forum dedicat RPG-ului.

AcasaPortalGalerieCautareInregistrareConectare
Ultimele subiecte
» [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]
[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  I_icon_minitimeIeri la 13:01:54 Scris de Error

» sa chetuim
[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  I_icon_minitimeVin 21 Feb - 19:29:02 Scris de Invader Lamu

» [RPG]Apă în flăcări calde[+18 soft][Yaoi]
[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  I_icon_minitimeVin 21 Feb - 9:07:47 Scris de Error

» Eu intreb, tu raspunzi
[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  I_icon_minitimeVin 21 Feb - 9:05:09 Scris de Error

» Pentru ce e cunoscut userul de deasupra
[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  I_icon_minitimeLun 17 Feb - 19:54:02 Scris de Ravic

» Arunca cu ceva in userul de mai sus
[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  I_icon_minitimeLun 17 Feb - 0:33:15 Scris de Error

» Aresteaza userul de mai sus
[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  I_icon_minitimeDum 16 Feb - 7:12:18 Scris de Error

» Yaoi vs Yuri
[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  I_icon_minitimeDum 16 Feb - 7:11:33 Scris de Error

» Afirmația falsă
[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  I_icon_minitimeDum 16 Feb - 7:09:21 Scris de Error

Distribuiţi

[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
sarah chan
Owner
Owner
sarah chan

Sex : feminin
Zodiac : Sagetator
Zodiac chinezesc : Caine
Data de inscriere : 13/01/2012
Varsta : 25
Localizare : Lumea mea, numai a mea
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG

[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  Empty
MesajSubiect: [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]    [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  I_icon_minitimeDum 14 Iul - 15:26:32

Despre

Ideea acestui RPG este urmatoare:
Jijy, un vrajitor plictisit, decide intr-o zi sa isi ocupe timpul cu un joc, un joc amuzant pentru el, dar nu si pentru participanti. El decide sa ia diferiti oameni din diferite timpuri  si sa ii arunce in zone complet necunoscute lor urmarindu-i cum se descurca si se adapteaza diferitelor situatii.

Detalii

Aici o sa va spun cateva detalii:
- Schimbarile de timp si locatie se numesc salturi
- Salturile sunt decise de Jijy cand vrea si unde vrea el
- Niciunul dintre participanti, inafara de Jijy, nu are puteri sau cunostinte despre magie. Sunt doar simpli oameni.
- Pentru participanti care vin din viitor, niciunul nu vine dintr-un viitor ce depaseste secolul 21, adica nu depasesc anul 2100.
- Niciunul nu ii stie aspectul lui Jijy, desi unii au intalnit vrajitorul care i-a aruncat in acest joc nebun, dar si-l aduc aminte ca avand aspectul unui vrajitor clasic (Ca Gandalf)
- Jijy isi mai face aparitia printre jucatori danduse drept unul dintre ei pentru a le baga bete in roate sau pentru a crea diferite conflicte.
- Cand voi deschide topicul de desfasurare voi anunta primul salt ce va cuprinde locatia, anul si imprejurimile in care se trezesc participantii. Cand vor fi aruncati in alt salt voi anunta schimbarea locatiei.

Salturi

Voi trece aici fiecare salt in parte, adica timpul si împrejurările in care se trezesc participantii ^^
Cand un salt se va incheia, voi trece pagina la care se termina si apoi voi anunta urmatorul salt.

Primul salt:

ATENTIE! Acest topic este doar pentru jocul in sine. Inscrierile, intrebarile si discutiile se vor desfasura in topicul de inscrieri!

Start RPG!

Smile! It's free!
[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  Ixvbjo
Sus In jos
http://rpganimeromania.forumgratuit.ro
Elize
Moderator
Moderator
Elize

Zodiac : Taur
Zodiac chinezesc : Tigru
Data de inscriere : 03/02/2014
Varsta : 21
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair

MesajSubiect: Re: [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]    [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  I_icon_minitimeDum 14 Iul - 23:15:39

[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  MxTn4nY[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  TjQ8UcA[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  IxxzcVX

[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  66790929_2127298230902584_9113239566327742464_n.png?_nc_cat=106&_nc_oc=AQn1rEam6O30g_tWiI40iE4ZQOTvibAdtHLSa8Cd9KKPzDAx3AVNn8qEUazopg5kv6w&_nc_ht=scontent.ftsr1-1

- Nu din nou! mă trezesc urlând oftând.
Trebuia să mă calmez, era a șaptișpea oară când pățeam asta, dar nu reușeam să scap nici acum de acești fiori reci ce apăreau la fiecare salt. Ultima dată eram în turnurile gemene și acum....
- Unde sunt?
Am privit în jur căutând pe cineva cunoscut. Majoritatea persoanelor îmi erau străine. Ce se întâmplase cu ceilalți? Probabil au fost trimiși în altă parte.
- Cam paragină locul, constat privind cu atenție de pe acoperișul blocului pe care mă aflam. Era o seară liniștită, cel puțin nu am mai picat în Germania pe vremea nazismului!
Tipului ăsta îi plăcea să facă mișto de noi.
- Sunteți bine? întreb apropiindu-mă de grup. Câțiva îi știam din ultimele două, trei, călătorii, dar restul îmi erau necunoscuți. Eu sunt Denis, New York, 2007, al șaptișpelea salt, deja sătul, le spun vrând să scap primul de această formalitate. Aproape în fiecare salt am dat de oameni noi, motiv pentru care trebuia de fiecare dată să mă prezint, atât eu cât și ceilalți pentru a ști cu cine aveam de a face.

[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  KuC0i2Y[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  YE3HDwo[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  KlTDzkH

[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  Animated-line-image-0004
”Ar trebui să fii un masochist literar ca să-ți placă un asemenea text lipsit de finețe.”
♦️♦️♦️
[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  Tumblr_pmn937dhK81vvfsp9o1_r1_500
Sus In jos
Rainy Rose
Membru
Membru
Rainy Rose

Zodiac : Gemeni
Data de inscriere : 14/02/2015
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : reading, writing, RPG, psychology

MesajSubiect: Re: [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]    [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  I_icon_minitimeDum 14 Iul - 23:51:52

Ziua incepuse bine, vremea era buna, una din rarele zile insorite din Londra. Era cald, chiar si pentru aprilie, dar o bbriza usara facea aerul mai placut. Hector statea pe o banca in parc, agenda pe genunchi, o tigara in mana stanga, lesa cainelui in cealalta si un ghiozdan mic agatat de cot.

-Draco! striga scurt, ridicandu-se de pe banca.

Dalmatianul alerga bucuros spre stapanul sau si astepta cuminte sa i se prinda inapoi lesa de ham. Calmul cainelui nu dura mult insa, imediat incepu sa maraie si sa se agite. Hector se lasa la nivelul lui, amnagaindu-i ceafa, incercand sa isi dea seama ce ii venise. In acelasi timp un curent rece ii trecu pe sira spinarii, aproape paralizandu-i incheieturile. Injura in gand si stranse ochii.

Cand ii deschise, Draco inca se afla in bratele lui, tremurand si scancind. Parcul insa disparuse, fiind inlocuit de beton, cer deschis si blocuri. Nu se ridica, din contra, isi puse bratele mai bine in jurul cainelui. Partea rationala a creoerului sau incerca sa il convinga ca totul era un vis, ca ceea ce se intampal in jur nu era real, ca adormise pe banca in aerul placut de primavara. Nu ar fi fost prima data, obosea repede. Se uita in jur. Nu cunostea pe nimeni. Nu judeca dupa stilul vestimentar, fiecare a liber sa poarte ce voia, iar hainele nu ii spuneau nimic despr epersoana care le purta. Isi ridica putin maneca bluzei crem, pranzand bandajul fara a-l desface.

Era in regula, era in regula, doar visa, doar visa! Primul lui vis lucid! Da, asta trebuia sa fie, sigur!

-Shhhh, e in regula uriasule, e in regula, ii sopti lui Draco, ciupindu-se incheietura. Breall ort! injura printre dinti cand durerea ii sageta bratul. Alunecarea in gaelica vorbita in Scotia era o indicatie clara a agitatiei sale. Nu mai folosise limba din copilarie.

~- Sunteți bine? Eu sunt Denis, New York, 2007, al șaptișpelea salt, deja sătul~

Miji ochii, facand un efort sa se ridice, iar Draco se pipi mai mult de piciorul lui. Intelesese cuvintele,dar nu aveau noima. Isi trecu mmana prin parul cret. Salturi? 2007? Nu! Era absurd si nu avea de gand sa isi lase mintea sa se duca in directia aia.

- Despre ce tot vorbesti? intreba, muscandu-si limba si abtinandu-se de la ceea ce ii trecea cu adevarat prin cap.

Toata treaba asta er amai mult ca sigur o gluma proasta. Cineva il rapise pe el si pe Draco. Cum reusise? Inca nu stia, dar avea de gand sa afle, iar daca acest pusti era implicat atunci perfect, avea deja un nume de raportat autoritatilor. Sau o fata, daca numele se dovedea a fi fals. Era destul de comun totusi, unul din cunostintele sale raspundea la acelasi apelativ.
Sus In jos
Elize
Moderator
Moderator
Elize

MesajSubiect: Re: [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]    [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  I_icon_minitimeMar 16 Iul - 19:51:14

[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  MxTn4nY[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  TjQ8UcA[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  IxxzcVX

[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  66790929_2127298230902584_9113239566327742464_n.png?_nc_cat=106&_nc_oc=AQn1rEam6O30g_tWiI40iE4ZQOTvibAdtHLSa8Cd9KKPzDAx3AVNn8qEUazopg5kv6w&_nc_ht=scontent.ftsr1-1

Din tot grupul ăla, mi-au căzut repede ochii pe un câine adorabil ce începuse să tremure de spaimă în brațele stăpânului. Avea și de ce, nu era cel mai prietenos loc din lume. Trebuia să recunosc că uitasem cum este să fii nou. Uitasem până și cum este să ai parte de primul tău salt și să nu știi ce e cu tine. Am fost printre primele persoane cu care vrăjitorul a ales să se joace ceea ce mereu m-a făcut să mă întreb de ce. Nu mai aveam pe nimeni din prima mea călătorie în timp și trebuia mereu să mă adaptez la oameni noi.
Am oftat lung și m-am uitat la toți afișând un zâmbet blând. Cineva trebuia să le spună ce e cu ei și chiar dacă nu-mi plăcea să fiu eu acela, nu aveam de ales.
- N-aș vrea să vă panichez, dar nu sunteți tocmai într-o situație foarte mișto.
M-am uitat la fiecare studiindu-le hainele și fizionomia, putând să-mi dau seama din experiență cam din ce fel de timpuri veneau.
- Cu toții provenim din locuri și timpuri diferite. Un vrăjitor malefic adună oameni la întâmplare și îi aruncă pe unde are el chef numai ca să se distreze. Tot ce putem face este să supraviețuim. În nicio călătorie în care am fost nu ne-a dus într-un loc însorit și liniștit. Nu o să apucăm să ne obișnuim prea mult unii cu alții. În aceeași situație în care suntem noi, mai sunt și alte persoane acum în locuri și timpuri diferite. Dacă nu sunteți convinși, priviți în jur! spun în timp ce vântul aduse o pagină de ziar chiar la picioarele noastre. Am luat-o repede și am citit-o cu voce tare.
- 4 Martie, 1977, București, România...știe cineva ce s-a întâmplat în ziua asta? Nu de alta, dar ultima dată cădeau turnurile gemene cu mine, spun râzând căutând să mai destind atmosfera aceea anostă.
- Cum vă cheamă? De unde veniți? întreb pe un ton curios apropiindu-mă de câinele unui tip înalt îmbrăcat elegant vrând să-l mângâi.
[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  KuC0i2Y[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  YE3HDwo[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  KlTDzkH

”Ar trebui să fii un masochist literar ca să-ți placă un asemenea text lipsit de finețe.”
♦️♦️♦️
[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  Tumblr_pmn937dhK81vvfsp9o1_r1_500
Sus In jos
sarah chan
Owner
Owner
sarah chan

MesajSubiect: Re: [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]    [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  I_icon_minitimeMar 16 Iul - 21:35:36

Alexia | al 3-lea salt | anul 2014

Imi simteam picioarele tremurand si oricat as fi vrut nu le puteam misca, dar nu e ca si cum as fi reusit sa scap din situatia asta si de as fi fugit. Nu aveam unde sa fug oricum, tot ce puteam sa fac era sa privesc pe geam spre avionul ce se apropia si stiam sigur ca se va izbi de aceasta cladire. Toti oameni din jur urlau si alergau in toate directiile imbulzinduse spre iesirile din incaperi, iar eu doar stateam acolo, privind, asta pana cand nu am mai putut sa ma uit direct catre moartea mea si mi-am inchis ochii asteptand impactul, impact ce intarzie sa apara eu simtind doar un fior rece pe sira spinarii. Oare asta a fost? Am murit?
Pret de cateva clipe nu am reusit sa imi deschid ochii, asta pana nu am auzit pe cineva vorbind, moment in care am realizat ca nu murisem si am deschis ochii privind in jur. Cladiri impunătoare se inaltau in jur, iar eu eram pe un acoperis acum.
Genunchii mi-au cedat si am cazut pe cimentul dur de sub picioarele mele ramananc in aceasta pozitie ingenuncheata de emotiile ce ma strabateau.
- Am... Scapat?
Cuvintele le rostisem pe un ton slab ca doar pentru mine apoi am rasuflat usurata. Stiu ca nu scapasem de jocul vrajitorului, dar macar scapasem de moarte.
- Cutremur!  Am indraznit sa imi ridic vocea indeajuns incat sa fiu auzita in momentul in care cineva spusese data, anul si locul unde ne aflam.
- Adica, am citit ca pe data de 4 Martie '77, in București... A fost un cutremur mare... Multe cladiri s-au prabusit.
Treptat vocea mea isi pierdea din intensitate simtind mai multe priviri atintite asupra mea.

Smile! It's free!

Ultima editare efectuata de catre sarah chan in Sam 20 Iul - 18:00:32, editata de 1 ori
Sus In jos
Rainy Rose
Membru
Membru
Rainy Rose

MesajSubiect: Re: [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]    [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  I_icon_minitimeMar 16 Iul - 22:11:39

OOC: @Elize Hector nu e inalt, ar vrea el :)) are 1.63 si e sfrijit

BIC:

Cu fiecare cuvant auzit Hector se incrunta din ce in ce mai tare. Totul suna a scenariu desprins dintr-un roman ce se voia ba SF ba fantasy, dar nu facea o treaba prea buna la niciuna dintre ele. I se parea absurd, ireal, lipsit de orice fel de noima. Pufni, rezistand tentatiei de a-si da ochii peste cap. Iritarea il facea sa isi ridice si mai mult zidurile. Nu avea incredere in nimeni si nimic!

-Privitul in jur si bucata aia de ziar nu dovedeste nimic! Exista explicatii mult mai logice decat fantasmagoria aia, spuse scotand sfidator barbia in fata.

Agitatia lui Draco ii punea si mai mult bete in roate, dalmatianul fiind in general foarte calm, chiar sursa lui de suport emotional. Acuma tremura si maraia. nelasand pe nimeni sa se apropie de el. Mintea lui Hector incepu sa fuga, avea nevoie de o protectie. Sa zicem ca credea ca exista o persoana in spatele intregii rapiri, caci altceva nu putea sa fie decat rapire, poate si ceva droguri care sa iti afecteze perceptia si probabil un semi studio de filmare abandonat. Da, asta suna mult mai plauzibil. Bun, deci, stabilise ca exista un lider al operatiunii, asta inseamna ca oricare din ei putea sa lucreze cu el sau ea, sa se amestece printre posibilele victime ca sa dea un fals sentient de siguranta. Isi infasura lesa mai mult in jurul mainii. Nu avea de cand sa joace jocul asta, nu dupa regulile lor.

-Wilhelm, Glasgow, raspunse succint, lasandu-si vocea sa adopte accentul de care se dezobisnuise cu ani in urma.

Nu voia sa dezvaluie mai multe. Numele era destul de apropiat de al doilea nume al sau asa ca nu risca sa il uite si stia destule despre Glasgow, sau cel putin tinea minte destule, doar statuse cativa ani acolo si in Edinburgh.

~Cutremur! Adica... Am citit... In 4 Martie '77, in București... A fost un cutremur mare... Multe cladiri s-au prabusit~

De data asta chiar isi dadu ochii peste cap. Isi trecu mana prin par. Aparent erau si Incuiati printre cei de fata. Ofta adanc, dorindu-si ca iubitul sau sa fi fost acolo. Cedric nu ar fi crezut nimic din prostiile astea, chiar daca cutremurul ar fi putut fi o explicatie pentru agitatie cainelui.

Isi scoase telefonul, surprins ca inca il avea in buzunar. Liniile de semnal erau inexitente. Deci rapitorul ii bage undeva de unde nu puteau contacta ajutor, dar le lasase telefonele pentru o falsa siguranta. Ofta din nou si il inchise, pastrand cat mai multe baterie.

-Hai, Draco! il indemna usor incepand sa se indeparteze.

Trebuia sa gaseasca iesirea din locul ala. Daca se aflau pe un acoperis, fie el si fals, usa din capat trebuia sa duca undeva.
Sus In jos
LightSpark090
Membru
Membru
LightSpark090

Zodiac : Rac
Zodiac chinezesc : Dragon
Data de inscriere : 11/08/2017
Varsta : 19
Localizare : Sub dulap
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Căutând sensul vieții

MesajSubiect: Re: [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]    [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  I_icon_minitimeMier 17 Iul - 13:06:35

"Daca nu incerci, nu poti stii niciodata."

[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  Collag10

Venea sfarsitul, fie ca te zdrobea o bucata gigantica de metal cu aripi, fie ca te zdrobeai de asfalt. Eu, sincer, eram pe cale de a trai a doua experienta, vazand cum totul trece prin fata ochilor mei: explozii, tipete, cadeau turnurile cu totul, cerul se departa din ce in ce mai mult de mine. E sfarsitul, oricat intindeam mainile in fata mea ca si cum ar fi putut apuca o grinda, un nor, ceva ca sa nu devin o balta rosie de sange odata ce atingeam pamantul.

... Si inainte sa simt ceva, negru. Am murit?... Nu, cred ca as fi fost constienta de asta. Dar intradevar eram intinsa pe ceva tare. Incet, deschid ochii: un alt cer. Un cer liber, fara foc si fara fum. Imi venea sa zic ca poate chiar am murit... dar apoi aud voci. Voci cunoscute, unele, si una necunoscuta. Mda, sa mor nu ar fi fost la fel de amuzant pentru idiotul acela.

Inca nu ma ridic, preferand sa ma relaxez putin caci inima inca imi batea tare in piept in timp ce ascult lumea din jur. Deci Denis, si... Cindy oare? Si un tip Wilhelm, nu-l stiu. Si un cutremur, aparent. Super, motiv de distractie. Macar ceilalti au experienta, Wilhelm pare incepator. Saracu'. "Zara Nell. Budapesta. 2067." zic si eu in sfarsit, ridicandu-ma in  si uitandu-ma la inprejurimi si la grupuldin jur inainte sa ghicesc cine ar fi "Wilhelm": doar a zis ca vrea sa plece, deci e evident cel care merge spre usa. "Sincer, nu iti recomand sa faci asta." ii spun eu simplu, inzindandu-mi bratele in aparent plictis inainte sa ma ridic si eu in picioare.

[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  SrmIOZK
[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  BgxmxJO
Sus In jos
Rogue
Banat
Banat
Rogue

Zodiac : Fecioara
Data de inscriere : 29/06/2019
Localizare : Eichen House ♚
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : torture ☬

MesajSubiect: Re: [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]    [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  I_icon_minitimeMier 17 Iul - 18:01:42

[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  25f674dc438820615da05424d7f55c2f

Veronika Van Helsing [ 1926 ] primul salt

Pentru Vero , era o zi ca oricare alta, în care îşi târa picioarele către ultima ei zi de facultate. Ai ei iar avuseseră o ceartă monstru şi ea plecase mai devreme din casă, cu cărţile în braţe. Fredona mărunt pe străzile aproape pustii la aceea oră devreme, în mijloc de dimineaţă , când o cuprinse un soi de ameţeală şi totul din jurul ei dispăru.
Împrejurimile se schimbară, o luă o durere puternică de cap şi se trezi alături de nişte oameni pe care nu îi văzuse în viaţa ei, care arătau atât de...diferit, de parcă veneau din lumi diferite, dar defapt era doar vorba de timpuri.
Cărţile dispăruseră. Era doar ea, în uniforma şcolară şi acei oameni care vorbeau. Încercă să îi urmărească, niciodată nu fusese foarte bună la a înţelege alte limbi, înafară de germană, dar cunoştea totuşi şi engleza.
"Nein" şopti ca pentru ea, ca şi cum refuza să creadă ca asta e real, era un vis de al ei, nu, nu, nu avea cum să fie real. " Vreţi să spuneţi că trebuie să ne aşteptăm să înceapă un cutremur, serios?" întrebă ceva mai tare, să fie auzită, totul i se părea că sună ca o glumă proastă faptul că cineva îşi bate practic joc de ei şi de vieţile lor.

[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  XCZc0AX [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  J97fWb9
[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  SJS2VOD [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  Ghu3yvG
[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  AXsQVd7
Sus In jos
https://polarisdream.jcink.net/index.php?
Elize
Moderator
Moderator
Elize

MesajSubiect: Re: [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]    [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  I_icon_minitimeMier 17 Iul - 18:58:58

O.C. Rainy Rose, ups, nu știu de ce trăiam cu impresia că e înalt și slab =]]

Mă așteptam la asemenea reacții, nu îmi erau străine iar acum chiar au ajuns să mă amuze. Așa îți dădeai seama cu ce fel de oameni aveai de a face.
- Bine ai venit, Cindy! îi spun zâmbind drăgăstos bucurându-mă să o văd. Știu că am dat de ea în urmă cu două călătorii dar probabil nu mă mai ținea minte. Eu am reținut-o pentru că era o fată de treabă spre deosebire de ceilalți, la fel și Zara cu care am fost prin ultimele trei călătorii.
- N-ai wi-fi sau ceva în brațul ăla, să aflii cam când se va petrece cutremurul? o întreb chiar dacă știam că nu era tocmai atât de simplui. Merita să încerc și îmi plăcea să fac pe prostu', mă ajuta să trec peste momentele grele precum acestea. Îmi venea să plâng numai când mă gândeam că sunt de atâta timp aici și nu voi reuși niciodată să-mi găsesc un loc al meu, voi trăi în suspans odată cu fiecare salt.
Eram totuși fascinat de istorie și mi-aș fi dorit să o fi trăiat așa la toate orele din liceu, așa măcar de ce au luptat alții ca să fie totul ca acum.
- Cam așa ceva roșcățico, îi spun făcându-i ștrengar cu ochiul numai s-o enervez și mai tare cu ochi sângerii ce nu păruse că a mai fost prin locurile astea.
Dacă vreodată voi ieși de aici, nu cred că voi știi pe ce drum să o mai apuc, nu aveam casă și nici o familie la care să mă întorc, dar aveam spernța unor zile mai bune.
- Hei frumosule, n-ai cale de scăpare. Dar dacă vrei să mergi singur, atunci îmi pare bine că te-am cunoscut! îi spun apropiindu-mă de el făcându-mă că vreau să mângâi câinele dar mi-am dus mâna intenționat pe capul său mângâindu-i părul. Ce bine era să cunosc un băiat la fel de scund ca mine!
I-am zâmbit cât de cald am putut.
- Pari de treabă, și tu și restul și chiar suntem în rahat cu toții, și oricât mi-ar plăcea să văd văd reacționând la o așa farsă, ar trebui să rămânem împreună, spun adresându-mă și celorlalți.

♦️♦️♦️
Sus In jos
Rainy Rose
Membru
Membru
Rainy Rose

MesajSubiect: Re: [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]    [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  I_icon_minitimeMier 17 Iul - 19:35:35

OOC: @Rogue, am presupus ca Veronika are accent german, sper ca e okay

BIC:
    Ofta adanc. Dintre toti oamenii cu care putea sa nimereasca in situatia aia, oricare o fi fost adevarul din spatele ei, se trezise inconjurat de naivi, daca nu char mai rau.

~Sincer, nu iti recomand sa faci asta.~

Numara pana la cinci si isi musca limba. Furia era un efect secundar al depresiei si desi facea mereu eforturi sa o tina sub control acum ii era din ce in ce mai greu. Normal ca nu ii recomanda! Daca era si ea implicata in asta interesul ei era ca el sa ramana acolo. Hector insa nu ajunsese unde era acum in viata pentru ascultase de recomandari, mai ales de la persoane pe care nu le cunostea.

-Daca o sa aiba loc vreun cutremur, ceea ce sigur ma indoiesc, incepu privind-o pe tanara cu accent german, atunci acoperisul unei cladiri nu este delco un loc sigur, sper ca asta e destul de logic! termina, luand un usor ton superior. Din ce isi putea da seama era probabil cel mai in varsta de acolo, si, desi in general ii placeau si se intelegea foarte bine cu copiii, in momentul de fata nu avea starea mentala necesara pentru asta.

~Hei frumosule, n-ai cale de scăpare. Dar dacă vrei să mergi singur, atunci îmi pare bine că te-am cunoscut! Pari de treabă, și tu și restul și chiar suntem în rahat cu toții, și oricât mi-ar plăcea să văd văd reacționând la o așa farsă, ar trebui să rămânem împreună~

Isi inclesta maxilarul, incercand sa ignore gustul ca de lamaie putedra si senzatia de arsura ce ii acoperi corpul cand individul incerca s[ il atinga. Se ferise in ultima clipa, puana d distanta intre ei. Hector avea reguli stricte in privinta asta. Cine stie pe unde ii umblasera mainile! Nu era germofob, dar daca putea sa evite un asftel de contact o facea. Atitudinea pustiului il irita in mod neplacut si ii aducea aminte de cea a batausilor din liceu. I se facea greata. Incepea sa isi doreasca din ce in ce mai tare ca Cedric sa fi fost si el acolo. Astfel al fi avut un pilon solid de sprijin in partenerul sau.

-N-ai fost invatat sa ceri permisiunea inainte sa atingi alti oameni? marai sarcastic.

Pentru Hector a primi si a cere permisiunea cuiva erau notiuni importante, poate nu mereu cand era vorba de simple atingeri. Daca tot incepuse deja sa dea impresia unui ciudat, hai sa mearga pana la capat. Nu era un bun actor, dar isi putea exagera cat de cat persoanlitatea.

-Stati acolo sau veniti cu mine nu imi pasa, dar eu nu am de gand sa ma invart pe un acoperis! spuse pe un ton final, serios.

Deschise usa si cauta un lift. Indiferent de situatie statul pe loc nu ajuta nimenui.

Sus In jos
LightSpark090
Membru
Membru
LightSpark090

MesajSubiect: Re: [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]    [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  I_icon_minitimeMier 17 Iul - 21:27:28

Primul care se pare ca imi observa existenta este Denis, si, evident, incepe cu o gluma proasta. Am fost cu el in primele 2 salturi si pare de treaba as zice, dar face putin cam mult pe nestiutorul. "Nu, dar pot sa te arunc pana pe urmatoarea cladire daca vreau." ii raspund eu, singura chestie care facea raspunsul meu o gluma si nu o amenintare fiind zambetul meu. E doar al 3-lea salt al meu, spre deosebire de al nu stiu catelea al lui, dar deja m-am prins cat de cat ca nu e o idee buna sa fii nesimitit cu ceilalti. Adica, in primul salt era sa fiu arsa ca vrajitoare deoarece l-am enervat pe unul: bine ca nu e aici!

Auzind o noua voce, imi indrept privirea spre fata roscata. Dupa reactie, si ea este noua. Denis deja i-a raspuns, deci nu ma obosesc si eu. Dupa asta incepe toata mica aia scena cu Wilhelm si Denis, pufnind scurt cand il vad pe cel din urma cum se fereste sa fie atins. Mda, tipul asta nu va deveni favoritul multora... desi totusi are un punct de vedere. "Oricat de proasta prima impresie a facut, are dreptate privind situatia asta: un acoperis nu e cel mai bun loc a fi daca Cindy are dreptate, si nici nu stim cat timp avem. zic eu serios inainte sa ma uit la Cindy. "Stii din intamplare la ce ora a fost? Adica... tu esti cea care a recunoscut data." o intreb direct. Putem afla usor ce ora e acum, dar trebuie sa stim si cat timp ramas mai este. Poate fi oriunde de la "avem timp sa gasim un loc sigur" pana la "mda, sunteti morti". Macar eu, Denis si Cindy am mai trait restul: ceilalti doi cred ca e o gluma.

Sus In jos
sarah chan
Owner
Owner
sarah chan

MesajSubiect: Re: [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]    [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  I_icon_minitimeMier 17 Iul - 22:08:28

Mindy | 25 ani | 2030 | al 4-lea salt
Ultimul lucru pe care il faceam, inainte ca un fior rece sa ini strabata sira spinarii, era sa alerg in sus pe scari spre a ajunge la etajul unde o lasasem pe Cindy, chiar daca nu stiam cat timp mai aveam la dispozitie inainte ca si turnul acesta sa fie lovit, tot nu voiam sa o las pe rozalie singura. Intr-o clipita insa m-am trezit alergand spre marginea unui acoperis de bloc si era cam tarziu sa ma opresc, dar cineva fusese iute si ma prinsese de mijloc ridicandu-ma in sus ca pe un nimic.
- Mersi! Am spus rasufland usurata uitandu-ma apoi la cel care ma tinea ca pe un sac de cartofi. Nu il mai vazusem paba acum pe roscatul asta care arata ca proaspat iesit din dus avand parul ud si un prosop in jurul gatului, plus ca era la bustul gol.
- Ce dracu e locul asta?
Expresia tipului era serioasa si incruntata si, inainte sa pot sa spun ceva, am fost efectiv lasata sa cad ca un bolovan jos.
- Hey! Nu asa se trateaza o domnisoara!
Se vedea ca e nou venit dupa confuzia si nervozitatea ce i se citea pe chip, dar asta nu il scuza de gestul iresponsabil de a-mi da drumu pur si simplu.
Ridicandu-ma de jos am aruncat rapid o privire in jur sa vad cine mai fusese trimis in locul asta si am fost foarte incantata sa o vad pe bruneta asa ca m-am dus rapid la ea si am imbratisato.
- Doamne cat ma bucur ca esti intreaga!
Nu o cunosteam de foarte mult tinp, dar ma atasasem de aceasta bombonica roz ce era si timida.
- Cutremuru din '77? Hm... Am dat odata din intamplare peste un documentar vechii pe net. Daca imi aduc bine aminte, seismul a avut loc undeva pe la ora 21.
Analizand persoanele ce erau pe acoperis cu noi am vazut 3 fete noi, iar tipul scund parea cel mai ostil dintre toti, cel putin pana acum.
- Mindy, 2030, Manhatten, al 4-lea salt. M-am prezentat si eu in acelasi stil scurt in care o facusera si ceulalti.
- Bombonica asta e Alexia, e din Chicago din anul 2014 si o stiu de 3 salturi. Ea e mai timida asa ca nu o sa o auziti vorbind prea mult.
Privind in jur am oftat.
- La cat de dragut a fost vrajitoru ala cu noi sigur nu suntem prea departe de ora in care o sa se produca cutremuru si nici prea departe de zona cu cele mai multe victime.

OOC: Ca sa nu se inteleaga gresit, roscatu de care vorbeste Mindy e Hide ^^

Smile! It's free!

Ultima editare efectuata de catre sarah chan in Sam 20 Iul - 17:58:29, editata de 1 ori
Sus In jos
Rogue
Banat
Banat
Rogue

MesajSubiect: Re: [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]    [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  I_icon_minitimeMier 17 Iul - 22:30:44

[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  25f674dc438820615da05424d7f55c2f

Poate că era o senzaţie pe care o simţea doar ea, însă ... avea o durere puternică în piept şi nu se simţea absolut deloc bine cu toată situaţia asta. Pricepuse rapid că din păcate nu e doar unul din coşmarurile ei ,în care se zvârcoleşte în pat cu picături de asudare pe fruntea lată. Era o realitate crudă, în care fusese aruncată alături de alţi necunoscuţi, unii dintre ei deja trecuţi prin aşa ceva...iar faptul că susţineau că niciodată nu se termină frumos şi e un joc al supravieţuirii nu o încânta deloc.
Îşi duse degetele peste frunte şi pur şi simplu se lăsă în fund, cu un picior îndoit sub şezut, privind în gol. O cuprinsese de tot o stare de leşin. Ea nu era deloc capabilă să fie un om care supravieţuieşte. Se închisese în bula ei de mult şi încercase să se desprindă de realitate. Trebuia însă să îşi revină rapid, dacă nu voia să dea ortu popii cât de curând.

Încă de jos, se uită pe rând la fiecare, privindu-i pe rând şi luând o gură mare de aer.
"Ok, înţeleg, să nu ne depărtăm unii de alţii...dar ce facem ? Dacă e clar că suntem în mijlocul pericolului nu ar trebui să o luăm din loc?!"

[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  XCZc0AX [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  J97fWb9
[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  SJS2VOD [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  Ghu3yvG
Sus In jos
Elize
Moderator
Moderator
Elize

MesajSubiect: Re: [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]    [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  I_icon_minitimeMier 17 Iul - 22:48:18

Am rămas cu mâna în aer pentru câteva momente ca să realizez apoi că tipul din fața mea se depărtase de mine, dând să plece. Nu-l condamnam dar tot credeam că e mai bine să rămânem împreună.
- Nici tu nu ești cea mai drăguță persoan, bombăn îndreptându-mă înapoi spre grup, bucurându-mă de noua mea achiziție, reprezentată de bricheta fițoasă pe care o aveam în buzunar. O șterpelisem când mă pisicisem pe lângă el, arăta drăguț, și bricheta dar și el.
- Zara și roșcățica au dreptate, mai bine să stăm pe pământ în siguranță. Tot ce știm e că nu putem evita cutremurul dar măcar ne putem adăposti. Plus că....wow, n-am mai fost niciodată în București! A fost vorba odată la școală să mergem în excursie dar nu s-a mai putut, spun privind dintr-o dată entuziasmat în jur.
- Ce ne-am face noi fără tine! îi spun lui Mindy sărindu-i în brațe. Ce-i drept e că ea chiar era o prezență plăcută și mi-am făcut o părere bună despre aceasta în ultimele călătorii.
Dintr-o dată, din neant, a căzut din cer un corp străin.
- Urăsc vrăjitorul ăla! aud un urlet și văd trupul cum cade pe spate precum un bolovan, făcându-mă să rânjesc.
- Bună Giulian!
- Nu tu iar! Mai bune muream decât să te văd din nou, hoțule! Unde-mi e geaca?! strigă acesta venind spre mine foarte amenințător. Era adorabil!
- Geaca ta? Am vândut-o de mult! îi spun scoțând niște bancnote din buzunar fluturându-ne prin fața lui.

[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  66860365_2329698704024134_1050903919519072256_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_oc=AQmxWda3XagBv06pv2bST3oD1Dp7j-7ubFGdJXoLU59KsdXB7-hvINHMGovIkpYODjc&_nc_ht=scontent.fotp3-1

Nu pot să cred! Dintre toate locurile, a trebuit să mă aducă din nou undeva cu tipul ăsta nesuferit! Îl uram! Era fals din toate punctele de vedere, se apropia de oameni doar pentru interesul propriu, era un farsor, un șarlatan cum nu mi-a fost dat să văd în viața mea.
- O să-ți găsești tu într-o zi nașul care să te ardă bine de tot în fundul ăla! Abia aștept!
- Nu vrei să fii tu acela, dragule? spuse Denis dându-se pe lângă mine. L-am împins și am privit în jur. În afară de Denis, nu mai cunoșteam pe nimeni așa că m-am prezentat repede vrând să scap de această corvoadă.
- Giulian, Moscova, 2070, al 7-lea salt. Să nu aveți încredere în tipul ăsta! strig privindu-l pe Denis cu ură.
- De ce, nu ți-a plăcut oralul? întreabă acesta pufnind în râs.
- Mori!
Chiar când voiam să vin să-i dau una, acesta se îndepărtează spre o ușă.
- Suntem în România văd, constat privind cu atenție clădirile din jurul nostru. Am avut multe excursii aici, dar nu în trecut.
- Să ghicesc, cutremuru din 77'? întreb sceptic ridicând din sprânceană neașteptând neapărat un răspund.
Tot ce am făcut a fost să-i urmez pe ceilalți, observând o fată cu părul roz care tot dădea să rămână în urmă, în timp ce prietena ei părea că tot vrea să o tragă după ea.
- Haide, nu-ți fie frică...spun realizând că probabil o speriasem pe sărăcuța fătucă la ce față de infractor aveam, în acel moment mai ales după scena cu Denis Pericol Public aici de față. Plus că eram și la bustul gol iar asta probabil nu o face să se simtă prea confortabil.
Îmi era cumva milă de ea, se vedea pe chipul ei cât era de speriată.

♦️♦️♦️

Ultima editare efectuata de catre Elize in Joi 18 Iul - 16:13:41, editata de 2 ori
Sus In jos
antares
Membru
Membru

Sex : masculin
Zodiac chinezesc : Capra
Data de inscriere : 16/06/2019
Varsta : 16
Localizare : The Barrel; - Ketterdam
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : rpg. aesthetics. drawing.

MesajSubiect: Re: [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]    [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  I_icon_minitimeMier 17 Iul - 23:16:18

── Wᴏʀᴅs ᴡᴇʀᴇ ᴀɴᴏᴛʜᴇʀ sᴡᴏʀᴅ ғᴏʀ ᴛʜᴇ ᴍᴀɴ ᴡʜᴏ ᴡɪᴇʟᴅᴇᴅ ᴛʜᴇᴍ ᴡᴇʟʟ.
━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━ ━

[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  Tumblr_opeljwyXtM1tfsup9o6_500⠀⠀[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  Tumblr_opeljwyXtM1tfsup9o2_500

ブレード

REGAN CROFT!
25; 1783; primul

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀Alerga cât îl țineau picioarele, de fiecare dată cât o baltă îi apărea în drum o ocolea sau sărea
⠀⠀⠀peste ea dacă se credea în stare de așa ceva fără riscul de a scăpa pe jos pâinea de care abia făcuse
⠀⠀⠀rost. Râdea pe sub mustăți, amuzându-se copios pe seama brutarului ce era disperat să-și ia înapoi
⠀⠀⠀bucatele în loc să facă altele. Doar mai avea aluat, iar el cu asta se ocupa. Era brutar, făcea pâine, așa
⠀⠀⠀de simplu! Dar nu, el trebuie să nu arate niciun semn de bunătate și să lase un om al străzi cu produsul
⠀⠀⠀muncii.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀La un moment dat firul i s-a tăiat cu totul încât a crezut că a fost lovit atât de tare în cap cu acel
⠀⠀⠀făcăleț încât a murit sau rămas inconștient în mijlocul drumului să-l calce până și caii în picioare, însă
⠀⠀⠀această speculație s-a dus la vale precum apa unui râu atunci când a auzit mai mulți oameni cum
⠀⠀⠀vorbesc și nu, nu era despre un om mort, adică el. A respirat ușurat pentru că încă putea să simtă
⠀⠀⠀bucatele ce nu mai erau într-atât de proaspete în mâine și totuși s-a prefăcut că doarme.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀Era prea obositor pentru el. Unu la mână, trebuia să-și recapete suflul de la atâta alergat și doi la
⠀⠀⠀mână așa era capabil să facă rost de informație fără ca măcar să fie nevoit să întrebe, iar pe cuvântul
⠀⠀⠀său că abia se abținea în a râde din cauza convorbirilor celor din jurul lui. Erau niște baliverne, ala zicea
⠀⠀⠀el, iar din toți cei prezenți doar unul părea să fie mai sănătos la cap. Păcat, pentru că Regan nu prea
⠀⠀⠀este, iar în toată această treabă vede doar o oportunitate de a-și bate joc.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀La acest gând și-a deschis ochii, clipind în mod repetat până ce s-a putut adapta la lumina soarelui
⠀⠀⠀puternic ce părea că vrea să-l prăjească fix pe el. S-a ridicat în capul oaselor privind în jurul lui, moment
⠀⠀⠀în care i-a picat puțin fața, dar și-a revenit destul de repede. Nu putea să conceapă cum a ajuns printre
⠀⠀⠀oameni veniți parcă din altă lume, ist numai prin stilul cum se îmbracă l-a făcut să creadă că este
⠀⠀⠀posibilă o călătorie în timp. Nu de alta, însă absolut nimeni de nu este el nu are creierul pentru așa ceva.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀— Regan, o mie șapte sute opt zeci și... trei? Spune, cu un mare semn de întrebare la sfârșit, dar
⠀⠀⠀acum nici că mai contează una ca asta, ci că vine ceva cutremur, iar el nu vrea ca pământul să i se miște
⠀⠀⠀la propriu de sub picioare așa că mai bine și-ar lua tălpășița cât mai repede posibil. Acum, de și ar ști să
⠀⠀⠀ajungă undeva unde nu se va simți nimic și cât timp are la dispoziție ar fi și mai bine, dar din câte se
⠀⠀⠀pare aproape nimeni nu are habar pe ce lume trăiește, inclusiv Regan așa că s-o duce și el unde se duc
⠀⠀⠀alții.
Sus In jos
https://antaresd.tumblr.com/
LightSpark090
Membru
Membru
LightSpark090

MesajSubiect: Re: [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]    [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  I_icon_minitimeJoi 18 Iul - 13:43:57

Inainte sa imi poata raspunde Cindy mai vad o persoana care apare din neant, dar era aproape nsa nu vad clar cine este inainte ca ea literalmente sa fuga de pe acoperis... inainte sa apara un alt baiat care a prins-o. In timp ce vad schimbul de replici dintre ei tot ce am putut face a fost sa ma scarpin putin in varful capului, ciufulindu-mi un pic parul: grupul incepe sa devina marisor. Daca mai vin multi, s-ar putea sa fie o problema la mijloc.

O data ce fata cu par albastru, care pare cunoscuta cat de cat, cred ca am vazut-o scurt inainte sa cad prin fereastra in saltul trecut, o imbratiseaza pe Cindy, primesc si eu un raspuns la intrebarea mea. "La ce inalte sunt cladirile aici, si daca e un cutremur celebru, ma indoiesc ca aceasta e o zona sigura, chiar daca nu e epicentrul in sine." raspund eu, dand usor din cap cu un oftat. Avem o ora, avem o locatie. Acum sa facem un plan sa nu murim ca prostii... nu e ca si cum vrajitorul ne-ar lasa sa murim, totusi.

In teorie, se pare ca ne-am intors la tema supravieturii. Fata roscata, care nu s-a prezentat inca, a fost de acord cu mine, in timp ce Denis a fost de acord cu amandoi... inainte sa devieze de la subiect. "Am fost eu, stai tu fara griji. Culmea, arata mai bine inainte de cutremur decat ce am vazut eu." glumesc putin, mai mult facand asta ca sa incerc sa intrerup linia asta si sa ne intoarcem la subiect... dar mai apare INCA O PERSOANA. Tipul asta literalmente a cazut din cer... oh, si Denis il stie, deci a mai fost pe aici. Presimt probleme.

Totusi, nu am regretat scena ce a urmat, razand pe infundate in timp ce observ ce se intampla. Deci stai... Denis i-a furat geaca, iar tipul asta nu s-a gandit sa-si gaseasca altceva de purtat? Dar chiar, de ce esti la bustul gol daca el ti-a furat geaca, si nu bluza... Nu e ca si cum ma plang, dar eh. "Misto, am coleg de suferinta! 2067." comentez cu un ranjet cand el se prezinta, zicand de unde este. Nu am mai intalnit oameni din an apropiat de al meu pana acum, deci sunt putin entuziasmata. Imi revin totusi cand observ o alta persoana. Nu imi dau seama daca are experienta dupa raspunsul lui, totusi. "Ok ok, oricat putem sa stam aici si sa vorbim, avem un cutremur de supravietuit. Deja ne-a plecat un om, hai macar restul sa lucram impreuna." declar eu in cele din urma, batand din palme de doua ori ca sa le atrag atentia.

Sus In jos
sarah chan
Owner
Owner
sarah chan

MesajSubiect: Re: [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]    [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  I_icon_minitimeVin 19 Iul - 15:27:37

Alexia Chloe | 20 ani | al 3-lea salt | 2014
[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  Eec43510

Vazand-o pe Mindy m-am bucurat enorm caci ea era singura cu care reusisem sa ma imprietenesc desi eram constienta ca nu se stie daca vom supravirtuii amandoua de fiecare data.
 Pe langa ea au mai aparut cateva persoane care imi erau cunoscute, dar cu care nu prea vorbisem fiindumi destul de greu sa ma exprim.
- Si eu ma bucur sa te vad veterane!
Spre deosebire de mine, Mindy era mereu optimista si zambitoare si, indiferent de situatie, ea reusea sa mai strecoare cate o gluma sau sa gaseasca si o parte pozitiva in tot raul.
Dupa toata cearta dintre Denis si Giulian am decis sa coboram de pe acoperisul acestui bloc. Da, il recunosteam si pe Giulian, il mai vazusem si in celelalte salturi, si pe el si pe Zara, dar nu prea interactionasem.
- O zona deschisa. Acolo e mai sigur...
Nu stiu cate persoane ma auzisera, dar nu aveam tupeul necesar de a vorbi destul de tare incat sa fiu auzita peste celelalte discutii.
Desi ma ridicasem de jos inca imi simteam picioarele ca din jeleu dupa ce privisem moartea in ochii asa ca ma miscam mai incet Mindy fiind cea care ma tragea dupa ea pentru a cobora mai repede de pe acest bloc.
Intorcandu-mi capul pentru a vedea cine era langa mine am dat cu ochii de Giulian ce ma privea si mi se adresase chiar mie. Cred ca asta a fost prima oara cand mi-a vorbit direct. Desigur ca nu am putut mentine contactul vizual simind cum imi ia foc intreg capul asa ca mi-am indreptat atentia spre picioarele mele rezumanduma doar la a da din cap.

Hideyuki [Hide] | 27 ani | primul salt | 2000
[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  Fca03710

- Sunteti nebuni la cap daca voi credeti toata prostia asta
Era o aberatie total. Cum adica sa fim transportati in timp? Nu puteam sa cred asa ceva, dar eram sigur de un lucru, toti cei de aici erau ciudati, mai ales dupa felul in care se imbracau. Si era într-adevăr ciudat cum, acum o clipa iesisem din dus si ma imbracasem vrand sa imi usuc parul in timp ce citeam o revist, iar apoi m-am trezit pe acoperisul unei cladiri complet ciudate fata de cele ce erau in apropierea casei mele. Sa nu mai spun ca toti cei de aici vorbeau cu diferite accente sau chiar si alte limbi, dar predomina engleza, limba pe care o stiam si eu datorita studiilor pe care le facusem in America.
- Hideyuki Takato, Kyoto, 2000 Am spus nestiind exact de ce anume, poate pentru ca toti o facusera.

Tin sa va reamintesc faptul ca ora la care sunt ei trabsportati este ora 20, iar cum este data de 4 Martie, este deja intuneric

Smile! It's free!

Ultima editare efectuata de catre sarah chan in Sam 20 Iul - 17:57:11, editata de 2 ori
Sus In jos
Rainy Rose
Membru
Membru
Rainy Rose

MesajSubiect: Re: [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]    [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  I_icon_minitimeVin 19 Iul - 18:33:57

OOC: Pot sa presupun ca restul personajelor l-au ajuns pe al meu din urma pana acum? De asemenea e okay sa mentionez in post ca a trecut ceva timp de cand au ajuns? Gen vreo 20 de minute? Anuntati-ma daca nu e okay si editez

BIC:

Hector - "Wilhelm" \\ 31 de ani \\ primul salt \\ 2018 \\
    & Draco
    [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  AF8HvJF

"Don't let the Muggles get you down!"

Patru lifturi, toate vechi, mult prea vechi pentru a fi considerate sigure. Veneau greu, aveau un grilaj dubios si pareau mult prea zgomotoase. Pe scurt, fix ce Hector nu aveam nevoie, mai ales cu un caine agitat care il tragea cu putere. Scarile erau deci cea mai buna varianta. Coborau repede, uneori cate doua trei odata, atat cat ii permiteau picioarele. Pierduse numarul etajelor cand inceuse sa auda voci de undeva de deasupra, dar macar nu incepuse inca sa gafaie. Cei doi ani si jumatate de cand facea sport isi aratau roadele.

- Hmph, in sfarsit s-au hotarat sa se miste. Ai crede ca urmau sa prinda radacini acolo! bombanii catre Draco a carui respiratie suierata ii facea hamul si lesa sa tremure.

Nivelul de ingrijorare si neliniste crestea cu fiecare cateva trepte. NU era un caine sperios, cel mult maraia la artificii si tunete, avusese parte de cele din urma din plin.

Vocile parca se inmultisera, ecoul de pe scara acoperind mare parte din discutie. Hector nu putea decat sa se incrunte. Gandurile ii fugira din nou spre posibilitatea unui rapiri. Cine stie sun ce combinatie dubioasa de droguri sistem de realitate virtuala se afla. De ce tocmai el? Ce facuse ca sa devina o tinta? Era un simplu bibliotecar! Daca pana si una din meseriile care era considerata extrem de plictisitoare atragea inamici, atunci el chiar nu mai intelegea nimic din cum mergea lumea.

~Sunteti nebuni la cap daca voi credeti toata prostia asta~

Zambi in sinea lui. Deci nu erau toti asa pierduti in spatiu pana la urma. Mai exista speranta!

-In sfarsit cineva cu creier! striga peste umar, imping usile grele de la intrarea in bloc.

Mai continua cativa pasi, oprindu-se apoi brusc si fortand dalmatianul sa se opreasca si el. Se intoarse cu fata spre bloc si lasa sa mai treaca cateva momente. Cu un genunchi in pamant reveni la problema lui cea mai urgenta: calmarea cainelui. Il trase aproape de el si ii scarpina urechile, vorbindu-i in soapte, linistitor. In ciuda iluminatului stradal era prea intuneric afara. Isi pierduse oare cunostinta intre momentul rapirii si cel actual? Daca da, cat? Isi scoase telefonul, ignorand pe moment ochii albastri ce il priveau zambitori de pe ecran. Ceasul arata 20:20. Injura printre dinti. Pierduse cel putin trei ore. Cum mama naibii!

-Vreo idee cum scapam din situatia asta? intreba, ridicandu-se in picioare, dar lasandu-si totusi mana pe capul cainelui. De preferat una care sa nu aiba legatura cu calatoria in timp, vrajoitori si cutremure! Nu suntem in Doctor Who! Sau orice alt serial SF! continua ferm, fixand cat mai multe persoane cu privirea.
Sus In jos
Elize
Moderator
Moderator
Elize

MesajSubiect: Re: [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]    [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  I_icon_minitimeVin 19 Iul - 19:31:37

Mă bucuram nespus să-l văd pe Giulian, făcea totul să fie și mai distractiv și sunt sigur că și ceilalti se bucurau să uite câteva momente de toată tensiunea. Chiar și așa, acum situația era nasoală, eram blocațo în acest loc ostil, gata să murim într-un cutremur.
Și-au făcut apariția și alte persoane aflate la primul salt. Acesta nu era momentul bun să reluăm prezentările așa că vor fi neoviți să învețe din mers.
- Eu zic să mergem după tipu' cu câinele! spun precum un copil mergând pe același drum ca el, coborând scările două câte două, trei câte trei, nu mă uitam, eram obișnuit să sar de la înălțimi mari, tot ce voiam era să ajung jos. Îi auzeam și pe ceilalți cum coborau în urma mea ceea ce era un semn bun. Poate aveam să scăpăm cu toții cu viață din acest loc.
Când am ajuns, nu m-a mirat să-l văd vorbin cu câinele ceea ce m-a făcut să pufnesc.
- De aia n-ai niciun prieten! spun apropiindu-mă de acesta. Cel puțin suntem pe pământ. Dar ar fi de preferat să mergem departe de clădirile înalte care ar putea să cadă peste noi, adaug apoi dând să mângâi câinele dar m-am retras repede privindu-l inocent, cu o privire de cățeluș trist, dându-i de înțeles că îi ceream acordul să mângâi patrupedul.

[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  66860365_2329698704024134_1050903919519072256_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_oc=AQmxWda3XagBv06pv2bST3oD1Dp7j-7ubFGdJXoLU59KsdXB7-hvINHMGovIkpYODjc&_nc_ht=scontent.fotp3-1

Hmm, era ceva diversitate pe aici. Nu am mai avut de mult de a face cu cineva cam din aceleași timpuri cu mine.
- Tare! Bate brațul robotic colega! îi spun Zarei afișând un zâmbet cald.
Mi-am dus apoi o mână apoi pe fruntea lui Cindy.
- Te simți bine puștoaico? întreb văzând-o destul de îmbujorată. Cred că toate aceste salturi o afectaseră mult, observasem de ceva vreme că este foarte sensibilă. A vrut să spună ceva dar s-a oprit repede, fiind tare timidă. Oftând, am dus o mână după gâtul ei coborând alături de ea. Nu voiam să se piardă. Denis deja era jos, sper să-i fi căzut vreun ghiveci în cap și să fi murit!
- Haide și tu Takato! Aberație sau nu, tot trebuie să mergem într-un loc sigur! strig spre acesta sătul de tipul acela de racții. Nici eu nu reacționasem așa la primul meu salt...cel puțin nu eram așa enervant.
Trebuia să avem grijă, era destul de întuneric și puteam să ne ducem la vale foarte ușor. Clădirea, deși veche, era mare, era șubredă.

[/quote]

♦️♦️♦️
Sus In jos
LightSpark090
Membru
Membru
LightSpark090

MesajSubiect: Re: [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]    [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  I_icon_minitimeVin 19 Iul - 19:56:01

Cindy zice bine de o zona deschisa, dar nu stiu cat de departe putem merge inainte de cutremur. Dupa cate cladiri sunt aici, arata ca o zona destul de plina, ceea ce nu este foarte bine pentru noi. Totusi, roscatelul, categoric nou venit, si el pune intrebari. "Uite, o sa fiu onesta cu tine: ai doua variante si atat. Vii cu noi, sau ramai in urma si iti incerci norocul. Alegerea e a ta. ii spun eu direct lui Hideyuki. Recunosc, si eu eram usor sceptica in primul meu salt, dar trebuie sa te adaptezi. Asta e felul jocului, din pacate.

Macar mi se mai ridica moralul cand Giulian imi raspunde, zambind eu la randul meu. "Zara e numele, in caz ca l-ai ratat." ii zic in timp ce ridic o mana într-un salut glumet: am o impresie buna despre el. Dupa aceea Denis a sugerat sa plecam si noi in sfarsit, eu dand doar din cap afirmativ inainte sa ma uit inapoi la restul oamenilor in timp ce am inceput sa mergem pe scari. "E totul in regula acolo?" intreb grupul, văzând-o pe Cindy fiind ajutata de Mindy si Giulian. As fi putut sa o iau inainte, ca ma misc destul de repede si as fi putut sari si seturi intregi de scari o data, dar nu am facut asta din 2 motive: nu stiu cat de stabile sunt scarile, si daca se intampla ceva as putea incerca sa-i protejez pe ceilalti. Adica... Cindy e o scumpa, iar Giulian pare misto. Si Mindy e in regula.

Sus In jos
antares
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]    [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  I_icon_minitimeSam 20 Iul - 15:43:45

[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  Tumblr_opeljwyXtM1tfsup9o6_500⠀⠀[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  Tumblr_opeljwyXtM1tfsup9o2_500

ブレード

REGAN CROFT!
25; 1783; primul

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀S-a încruntat, vizibil neulțumit de situația în care era pus. A făcut o grimasă urâtă și s-a ridicat
⠀⠀⠀de pe acoperișul clădirii pe care era, lăsând pâinile acelea să cadă pe jos și începând să-și scuture
⠀⠀⠀praful nu prea vizibil de pe haine. Nu era muțumit. Nu era mulțumit absolut deloc! El este un om de
⠀⠀⠀spectacol. În fine, căruia îi place să se dea în spectacol, iar dacă nimeni nu i-a acordat nici cea mai
⠀⠀⠀mică privire nu-i de bine! Nici pentru Regan, însă nici pentru restul, săracii de ei.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀S-a uitat l-a ei cum pleacă și le privea spatele cu un ușor dispreț. S-a uitat prin jur, văzând că
⠀⠀⠀încă era o fată aici, confuză, ceea ce i-a adus un zâmbet șiret pe față. Săraca nici nu poate procesa
⠀⠀⠀foarte bine ce se întâmplă. I-auzi, un cutremur de care doar unii știu.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀— Tu n-ai de gând să de duci cu ei? i se adrersă fetei cu ochi sângerii și, din câte auzise mai
⠀⠀⠀devreme, cu un puternic accent german. Și-a scărpinat ceafa și a făcut o grimasă, mergând cu pași
⠀⠀⠀mici spre margine, după care s-a aplecat periculos de mult și și-a mijit ochii spre cei de jos ce atrăgeau
⠀⠀⠀atenția oamenilor. A fluierat din două motive, distanța până jos și felul în care ”colegii” săi arătau ca un
⠀⠀⠀circ ambulant prin comparație.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀S-a făcut că se dezechilibrează, iar pentru câteva fracțiuni de secundă chiar așa a fost, până să-
⠀⠀⠀și recapete echilibrul și din nou să se strâmbe până a decis că este timpul ca și el să se alăture
⠀⠀⠀celorlalți. Nu de alta, dar de unul singur pe aici nu-i a bună, iar unii chiar păreau că au habar ce fac. Ar
⠀⠀⠀fi păcat să nu ia parte la distracție și să nu le ruineze măcar puțin planurile.
Sus In jos
Rogue
Banat
Banat
Rogue

MesajSubiect: Re: [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]    [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  I_icon_minitimeSam 20 Iul - 15:50:15

Începuse să se piardă uşor uşor, şi să nu mai înţeleagă nimic. Deja apăruseră atâtea persoane şi multe dintre ele mai trăiseră un calvar asemănător. Se simţea ca un boboc pierdut printre cei ce terminau liceul, doar într-o variantă mai tragică.
Buza de jos îi zvâcni violent, chiar când un tânăr părea să i se adreseze chiar ei. Clipii de câteva ori, arătând ca un pui de găină speriat şi rătăcit.
"Nici nu ştiu ce să fac... sună stupid ştiu, dar" se fâstâcii ea şi oftă adânc " cred că orice aş face o să mor. Eu nu sunt făcută să supravieţuiesc catastrofelor. Cel mai probabil o să cadă un bloc pe mine şi o să fiu caput" clătină din cap şi făcu o faţă comică. "Eu sunt Veronika" îşi aduse aminte să spună când realiză că ea era singura care nu se prezentase şi nici nu spusese anul de provenienţă "1926".

Ultima editare efectuata de catre Rogue in Sam 20 Iul - 16:08:10, editata de 1 ori
Sus In jos
antares
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]    [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  I_icon_minitimeSam 20 Iul - 16:06:04

ブレード

REGAN CROFT!
25; 1783; primul

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀S-a sprijinit pe călcâie și s-a uitat mai bine la împrejurimi. Dată fiind înălțimea la care se aflau
⠀⠀⠀putea să vadă destul de bine ceea ce se petrece prin oraș. După aceea s-a întors spre Veronika și i-a
⠀⠀⠀zâmbit, venind spre ea. ”Pură” era singurul cuvând la care se putea gândi când o privește, iar oricât de
⠀⠀⠀mult i-ar plăcea puritatea ei este mult mai interesat n cineva ce i-ar face jocurile. Însă nu este chiar fără
⠀⠀⠀milă, așa că psobil să se uite și după ea până ce se va adpta puțin situației.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀— Regan, răspunde fără a-și mai spune și anul de proveniență. Nu-i place să se repete. În fine, doar
⠀⠀⠀atunci când este în avantajul său poate repeta un cuvânt de măcar cincizeci de ori, dar acum nu este
⠀⠀⠀despre el, ci despre domnișoara din față căreia i-a oferit mână pentru a o ajuta să se ridice.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀— Acum cel mai bine ar fi să ne luăm după ei. Văzând că sunt unii care au mai trecut prin asta
⠀⠀⠀putem presupune că nu suntem aici ca să murim, așa că nu te îngrijora, nu vei muri. Nu astăzi, cel
⠀⠀⠀puțin. Vedem ce fac ceilalți și facem și noi. Ne adaptăm, explică și merge spre ușa ce se presupune a-i
⠀⠀⠀oferi o șeansă de a scăpa de pericolele ce le va face cutremurul, asta dacă ajung într-o zonă bună.
Sus In jos
Rogue
Banat
Banat
Rogue

MesajSubiect: Re: [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]    [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  I_icon_minitimeSam 20 Iul - 16:13:20

Singura lecţie pe care părinţii ei care nu o băgau deloc în seamă şi se certau zi şi noapte fusese "să nu ai încredere în străini". Însă în situaţia asta, oare să nu aibă încredere în nimeni şi să fugă de bezmetică, singură, ca să nu fie trădată ? Părinţii ei erau paranoici, însă ea nu îi moştenise, nu i se părea că e înconjurată de oameni care planifică diavolesc cum să-i tragă un glonţ în mijlocul frunţii.
Ochii ei sângerii se îndreptare spre palma tânărului, întinsă să o ajute să se ridice. Se prinse cât putu de ferm şi uşor stângace şi şchiopătând cu piciorul drept unde se lovise când ajunsese aici, reuşi într-un final să se ridice. Îşi dădu bretonul din ochi şi privii în urma celorlalţi. Nu ajunseseră prea departe de ei, ar fi putut să ţină pasul.
"Da, ai dreptate, cel mai bine e să ne ţinem după ei, având în vedere că au mai mult experienţă ca noi în toate asta" îl aprobă şi cu cuvinte,dar şi cu o mişcare scurtă a capului, începând să meargă în paralel cu el ca să îi ajungă şi pe restul din urmă. "Regan?" îi pronunţă numele în timp ce înaintau. "Mulţumesc!" zise cu o sinceritate naivă şi reală, căci probabil că dacă n-ar fi ajutat-o el ar fi rămas de tot în urmă de ceilalţi şi ar fi sfârşit sub nişte dărmături.

Sus In jos
antares
Membru
Membru

MesajSubiect: Re: [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]    [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  I_icon_minitimeSam 27 Iul - 16:05:56

ブレード

REGAN CROFT!
25; 1783; primul

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀Păi, unii mai experimentați decât alții. El unul nu crede că experiența lor îi va ajuta în vreun
⠀⠀⠀fel. Poate că au mai trecut prin astfel de salturi și prin alte nu știu câte catastrofe de o mare
⠀⠀⠀anvergură, însă asta nu-i face să știe mai bine. Singurul lor avantaj este că știu ce mama lor li se
⠀⠀⠀întâmplă, iar câte odată mai au idee unde sunt și ce are să se întâmple cu ei, însă asta din noroc.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀— Pentru nimic, răspunde el, având un zâmbet ștrengar pe față și o ajută să meargă. Poate că
⠀⠀⠀piciorul ei nu este rănit foarte grav, însă dacă trebuie să se țină de ceilalți are nevoie de rapiditate,
⠀⠀⠀iar fata asta nu pare deloc rapidă și nici nu vrea să-și imagineze cât de lentă ar fi fără ajutorul lui.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀Acum nu face asta din bunătatea inimii, ba chiar din contră, îi place să pună bețe în roate,
⠀⠀⠀iar asta se poate face dacă are cui să pună, iar grupul este în față, iar dacă ar merge într-un ritm
⠀⠀⠀nu foarte mare șansa lui să-i mai prindă ar fi nulă și nici nu vrea să facă ceva impresie proastă de
⠀⠀⠀prima dată. Ba chiar vrea să facă o impresie bnă, dau măcar una la care nimeni nu s-ar gândi că
⠀⠀⠀se ascund astfel de intenții precum ale sale.

⠀⠀⠀⠀⠀⠀— Serios, habar n-aveți unde vă duceți și totuși alergați de zici că vă omoară acum cineva,
⠀⠀⠀spune după ce în sfârșit a ajuns din urmă grupul, făcând slalom printre alți oameni, deoarece,
⠀⠀⠀suprinzător, încă mai sunt destul de mulți oameni pe străzi chiar dacă noaptea se lasă.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]    [RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]  I_icon_minitime

Sus In jos

[RPG Colectiv] Joaca de-a timpul [Desfasurare]
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
RPG Anime Romania :: RPG :: RPG Anime-
Mergi direct la: