RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

RPG Anime Romania

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» Re-Do's
Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? EmptyJoi 27 Apr - 16:25:26 Scris de Corelia

» Back from the death
Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? EmptyJoi 27 Apr - 16:21:43 Scris de Corelia

» Dream Land
Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? EmptyJoi 27 Apr - 16:07:04 Scris de Corelia

» [HP] Checkered
Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? EmptyJoi 27 Apr - 15:26:41 Scris de Corelia

» [HP] Crimson Red
Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? EmptyJoi 27 Apr - 15:26:00 Scris de Corelia

» [HP] Marigold
Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? EmptyJoi 27 Apr - 15:24:03 Scris de Corelia

» Work in Progress
Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? EmptyJoi 27 Apr - 14:10:25 Scris de Corelia

» Ce melodie ascult
Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? EmptyVin 21 Apr - 15:28:14 Scris de Weed Maker

» [FC] Anime și manga
Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? EmptyJoi 12 Ian - 15:57:31 Scris de Xiphion.

Afilieri

Recent Members

See more

    Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ?

    Rogue
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 1520
    Data de inscriere : 29/06/2019
    Varsta : 29
    Localizare : Eichen House ♚
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : torture ☬
    Rogue
    Banat
    https://polarisdream.jcink.net/index.php? 
    Când alegeţi un anime să îl vizionaţi care sunt criteriile după care căutaţi unul pe care încă nu l-aţi văzut ?

    Momentan nu am mai privit de ani de zile, dar mă bate gândul să mă reapuc sinceer :))
    Dar ţin minte foarte bine că eu eram în primul rând interesată de poveste în sine. Mă interesa într-adevăr şi grafica, modul în care sunt desenate personajele şi lucruri de genul, dar pentru mine principalul aspect întotdeauna a fost firul narativ al poveştii. Sunt o persoană care se plictiseşte uşor şi am dat de câteva anime de nu le-am putut viziona din cauza asta sad run
    Rainy Rose
    Sex : feminin
    Zodiac : Gemeni
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 295
    Data de inscriere : 14/02/2015
    Varsta : 29
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : reading, writing, RPG, psychology
    Rainy Rose
    Membru
    Eu nu ma uit prea des la anime, dar cand ma apuca de obicei caut sa fie ceva cu un plot interesant, personaje complexe si bine conturate, si sa aiba un element iesit din comun. Daca are si teme care sa te faca sa gandesti e si mai bine.
    Ma feresc de cele care sunt prezentate ca romance, caci nu imi place genul indiferent de mediul in care il intalnesc. De asemenea nu prea ma uit la cele considerate populare si de care vorbeste toata lumea, exceptie facand Attack on Titan. Asta cred ca mi se trage partial de a aversiunea fata de spoilare pentru cadaca toata lumea vorbeste despr eun lucru, inevitabil persoana care nu s-a uitat la acel lucru, dar vrea sa il vada, isi va lua spoiler.
    LightSpark090
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 1292
    Data de inscriere : 11/08/2017
    Varsta : 23
    Localizare : Sub dulap
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Căutând sensul vieții
    LightSpark090
    Membru
    Eu de obicei incep cu plot-ul, ca daca nu ma atrage cel mai probabil nu ma voi apuca. De asemenea, uneori mai verific si openingul inainte sa ma apuc, sa vad ce imi ofera drept mostra: daca sunt impresionata, ii dau o sansa.
    Inque~
    Sex : feminin
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Cocos
    Mesaje : 161
    Data de inscriere : 14/02/2015
    Varsta : 30
    Localizare : Bucuresti
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Gatit, instrumente muzicale, rpg, forumuri
    Inque~
    Membru
    Eu nu m-am mai uitat de mult timp la animeuri si motivul principal e ca am gasit in majoritatea celor pe care le-am incercat niste ploturi, personaje sau reactii cliseu si pur si simplu ma frustreaza.
    Cel mai important pentru mine atunci cand ma uit la ceva, inclusiv anime, e ca personajele sa aiba personalitate si apoi sa fie si un plot bun si preferabil nu ceva ce am mai intalnit de 100 de ori inainte.
    Mysay
    Sex : feminin
    Zodiac : Scorpion
    Zodiac chinezesc : Capra
    Mesaje : 40
    Data de inscriere : 15/08/2019
    Varsta : 20
    Localizare : << intr-un carusel cu vise >>
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : << visatul >>
    Mysay
    Membru
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro/ 
    in general imi plac si dupa cum sunt desenate 😍😍😍 ma mai iau si dupa recomandari, reviewiuri , chestii de astea 🙏🏽 🙏🏽 🙏🏽 in general ma atrag cele ce contin mult suspans
    Ravic
    Sex : masculin
    Zodiac : Pesti
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 554
    Data de inscriere : 17/06/2019
    Varsta : 25
    Localizare : Giza
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : ???? Giza! misr hibat alnayl.
    Ravic
    Membru
    Buna intrebare niciodata nu mam luat dupa ceva anume la un anime ,dar daca mas luat,ar fi dupa poveste ,peronalitatea personajelor si cum sunt ele desenate .
    Continut sponsorizat
      Data/ora curentă este: Vin 26 Apr - 13:51:22