RPG Anime Romania
O lume fantastica unde personajele prind viata.

Un forum dedicat RPG-ului.

AcasaPortalGalerieCautareInregistrareConectare
Ultimele subiecte
» [RPG]Până la apus, îți voi picta moartea în roșu[+18][Yaoi]
Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? I_icon_minitimeIeri la 13:01:54 Scris de Error

» sa chetuim
Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? I_icon_minitimeVin 21 Feb - 19:29:02 Scris de Invader Lamu

» [RPG]Apă în flăcări calde[+18 soft][Yaoi]
Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? I_icon_minitimeVin 21 Feb - 9:07:47 Scris de Error

» Eu intreb, tu raspunzi
Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? I_icon_minitimeVin 21 Feb - 9:05:09 Scris de Error

» Pentru ce e cunoscut userul de deasupra
Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? I_icon_minitimeLun 17 Feb - 19:54:02 Scris de Ravic

» Arunca cu ceva in userul de mai sus
Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? I_icon_minitimeLun 17 Feb - 0:33:15 Scris de Error

» Aresteaza userul de mai sus
Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? I_icon_minitimeDum 16 Feb - 7:12:18 Scris de Error

» Yaoi vs Yuri
Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? I_icon_minitimeDum 16 Feb - 7:11:33 Scris de Error

» Afirmația falsă
Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? I_icon_minitimeDum 16 Feb - 7:09:21 Scris de Error

Distribuiţi

Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ?

In jos 
AutorMesaj
Rogue
Banat
Banat
Rogue

Sex : feminin
Zodiac : Fecioara
Zodiac chinezesc : Caine
Data de inscriere : 29/06/2019
Varsta : 25
Localizare : Eichen House ♚
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : torture ☬

Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? Empty
MesajSubiect: Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ?   Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? I_icon_minitimeSam 20 Iul - 23:49:45

Când alegeţi un anime să îl vizionaţi care sunt criteriile după care căutaţi unul pe care încă nu l-aţi văzut ?

Momentan nu am mai privit de ani de zile, dar mă bate gândul să mă reapuc sinceer :))
Dar ţin minte foarte bine că eu eram în primul rând interesată de poveste în sine. Mă interesa într-adevăr şi grafica, modul în care sunt desenate personajele şi lucruri de genul, dar pentru mine principalul aspect întotdeauna a fost firul narativ al poveştii. Sunt o persoană care se plictiseşte uşor şi am dat de câteva anime de nu le-am putut viziona din cauza asta sad run

Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? XCZc0AX Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? J97fWb9
Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? SJS2VOD Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? Ghu3yvG
Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? AXsQVd7
Sus In jos
https://polarisdream.jcink.net/index.php?
Rainy Rose
Membru
Membru
Rainy Rose

Zodiac : Gemeni
Zodiac chinezesc : Caine
Data de inscriere : 14/02/2015
Varsta : 25
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : reading, writing, RPG, psychology

MesajSubiect: Re: Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ?   Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? I_icon_minitimeSam 20 Iul - 23:58:20

Eu nu ma uit prea des la anime, dar cand ma apuca de obicei caut sa fie ceva cu un plot interesant, personaje complexe si bine conturate, si sa aiba un element iesit din comun. Daca are si teme care sa te faca sa gandesti e si mai bine.
Ma feresc de cele care sunt prezentate ca romance, caci nu imi place genul indiferent de mediul in care il intalnesc. De asemenea nu prea ma uit la cele considerate populare si de care vorbeste toata lumea, exceptie facand Attack on Titan. Asta cred ca mi se trage partial de a aversiunea fata de spoilare pentru cadaca toata lumea vorbeste despr eun lucru, inevitabil persoana care nu s-a uitat la acel lucru, dar vrea sa il vada, isi va lua spoiler.
Sus In jos
LightSpark090
Membru
Membru
LightSpark090

Zodiac : Rac
Zodiac chinezesc : Dragon
Data de inscriere : 11/08/2017
Varsta : 19
Localizare : Sub dulap
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Căutând sensul vieții

MesajSubiect: Re: Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ?   Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? I_icon_minitimeMar 23 Iul - 12:21:41

Eu de obicei incep cu plot-ul, ca daca nu ma atrage cel mai probabil nu ma voi apuca. De asemenea, uneori mai verific si openingul inainte sa ma apuc, sa vad ce imi ofera drept mostra: daca sunt impresionata, ii dau o sansa.

Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? SrmIOZK
Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? BgxmxJO
Sus In jos
Inque~
Membru
Membru
Inque~

Zodiac : Varsator
Zodiac chinezesc : Cocos
Data de inscriere : 14/02/2015
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Gatit, instrumente muzicale, rpg, forumuri

MesajSubiect: Re: Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ?   Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? I_icon_minitimeVin 26 Iul - 15:13:10

Eu nu m-am mai uitat de mult timp la animeuri si motivul principal e ca am gasit in majoritatea celor pe care le-am incercat niste ploturi, personaje sau reactii cliseu si pur si simplu ma frustreaza.
Cel mai important pentru mine atunci cand ma uit la ceva, inclusiv anime, e ca personajele sa aiba personalitate si apoi sa fie si un plot bun si preferabil nu ceva ce am mai intalnit de 100 de ori inainte.

Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? Giphy12

Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? Tsubas10
Sus In jos
Mysay
Membru
Membru
Mysay

Zodiac : Scorpion
Zodiac chinezesc : Capra
Data de inscriere : 15/08/2019
Varsta : 16
Localizare : << intr-un carusel cu vise >>
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : << visatul >>

MesajSubiect: Re: Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ?   Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? I_icon_minitimeVin 16 Aug - 0:07:30

in general imi plac si dupa cum sunt desenate 😍😍😍 ma mai iau si dupa recomandari, reviewiuri , chestii de astea 🙏🏽 🙏🏽 🙏🏽 in general ma atrag cele ce contin mult suspans

<< in my fields of paper flowers and candy clouds of lullaby >>

Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? Tumblr_p2fi3v5iNF1w60dauo1_400

i lied inside myself for hours
and watch my purple sky
fly over me
Sus In jos
http://rpganimeromania.forumgratuit.ro/
Ravic
Membru
Membru
Ravic

Sex : masculin
Zodiac : Pesti
Zodiac chinezesc : Pisica
Data de inscriere : 17/06/2019
Varsta : 21
Localizare : My dreams,My life
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Anime,RPG

MesajSubiect: Re: Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ?   Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? I_icon_minitimeMar 20 Aug - 23:15:54

Buna intrebare niciodata nu mam luat dupa ceva anume la un anime ,dar daca mas luat,ar fi dupa poveste ,peronalitatea personajelor si cum sunt ele desenate .

Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? Semnat10
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ?   Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ? I_icon_minitime

Sus In jos

Care sunt criteriile voastre de alegere a unui anime ?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
RPG Anime Romania :: Cafenea :: Anime & Cartoons-
Mergi direct la: