RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

RPG Anime Romania

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» Re-Do's
[+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori EmptyJoi 27 Apr - 16:25:26 Scris de Corelia

» Back from the death
[+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori EmptyJoi 27 Apr - 16:21:43 Scris de Corelia

» Dream Land
[+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori EmptyJoi 27 Apr - 16:07:04 Scris de Corelia

» [HP] Checkered
[+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori EmptyJoi 27 Apr - 15:26:41 Scris de Corelia

» [HP] Crimson Red
[+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori EmptyJoi 27 Apr - 15:26:00 Scris de Corelia

» [HP] Marigold
[+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori EmptyJoi 27 Apr - 15:24:03 Scris de Corelia

» Work in Progress
[+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori EmptyJoi 27 Apr - 14:10:25 Scris de Corelia

» Ce melodie ascult
[+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori EmptyVin 21 Apr - 15:28:14 Scris de Weed Maker

» [FC] Anime și manga
[+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori EmptyJoi 12 Ian - 15:57:31 Scris de Xiphion.

Afilieri

Recent Members

See more

    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori

    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru


    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 776017ddb0ceab61b246b8fcb1bac711 [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Cc18a5901d40c79d27a3c38584329956
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f45704556323742554e4e634430773d3d2d3838343738323432312e313630663838313630333261346231303531333635393139393633382e676966?s=fit&w=720&h=720 [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f77574d6148672d7a63575a4f63413d3d2d3737393634333832302e313630643030623333666234646433323237393935313838353935332e676966?s=fit&w=720&h=720

    ____________________________________________________________________________________

    Yaoi ╫  Romance  ╫  Mystery  ╫   Fantasy
    ____________________________________________________________________________________

    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Original [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori NearShrillChinesecrocodilelizard-size_restricted
    ____________________________________________________________________________________

    ►  I could have sworn that the man's eyes were no longer watching
    his daughter dying in agony, that instead the gorgeous colors of flames
    and the sight of a woman suffering in them were giving him joy beyond measure  ◄  Ryūnosuke Akutagawa \\ ''Hell Screen''

    ____________________________________________________________________________________

    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori TMm9whx [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tenor

    ... am auzit că a murit suspect ...
    ... l-au găsit în atelierul său ...
    ... a fost un om bun, dar a avut mereu o chestie ciudată ...
    ... licitez pentru ”Apus de iarnă” astăzi ...
    ... cu cât crezi că se va vinde taboul ăla ...
    ... mereu mi-a dat fiori ...
    ... sunt sigur că nu-i pictat de el măcar, nicio similaritate cu restul ...
    ... avea o cameră separată pentru el, bizarități de artist ...
    ... dacă n-ar avea semnătura lui, ar putrezi într-un tomberon ...
    ... licitația începe de la cinci mii ...
    ... domnule, puteți să mai repetați odată suma ...
    ... douăzeci și cinci de mii din prima ...
    ... douăzeci și cinci de mii, dă cineva mai mult ...
    ... vândut tânărului pentru douăzeci și cinci de mii ...
    ... ești al meu acum, o să am grijă de tine ...

    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tumblr_nbk9hb6TrM1s07mq5o1_500 [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori GQ56

    ____________________________________________________________________________________

    Paris, Franța                                                   1990
    ____________________________________________________________________________________


    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Original [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Paint

    Seme - Kuro Sense:



    Uke - Ionica Super:

    START RPG!


    Ultima editare efectuata de catre IonicaSuper in Lun 14 Sept - 14:22:55, editata de 1 ori
    kurosense
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 55
    Data de inscriere : 06/09/2020
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG Yaoi
    kurosense
    Membru
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tenordf7474a7a690fcb2
    ____________________________________________________________________________________

    "Existenta mea este reala? Am fost creat din sange varsat?"
    ____________________________________________________________________________________

    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tenor-1

    ____________________________________________________________________________________

    ╔═                                                           ═╗
    Nume intreg: Leon Chamberlain

    ╚═                                                           ═╝
    ____________________________________________________________________________________

    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Pjimag12

    ____________________________________________________________________________________

    Inainte de realizarea ultimului tablou misterios un gand il macina pe Rossetti, intr-o zi primise o scrisoare misterioasa. Expeditor necunoscut.
    Nu era un lucru iesit din comun ca acesta sa primeasca o scrisoare anonima, erau unii oameni ce preferau sa nu isi expuna identitatea si el respecta asta. In schimb avea sa inteleaga ca foaia alba ce se afla sub plic ascundea o simpla intrebare, una ce avea sa ii bantuie gandurile. Luase un cutit destinat special pentru acel proces si taiase cu atentie partea superioara a plicului.
    La o privire atenta asupra foi aproape complet goale un prim gand venit in minte era ca acea scrioare era o gluma. Dar analiza coala alba cu atentie, ca mai apoi sa observe ca pe mijlocul ei era scris de mana cu cerneala neagra o singura intrebare.
    "Iubesti cu adevarat arta?"
    Rossetti lasase obiectul ascutit jos alaturi de scrisoare, primul gand ce ii venise in minte era acela ca nici nu se punea problema. Toata viata sa se dedicase artei, fiecare minut a zilei si-l petrecea in atelierul sau lucrand pentru a crea. Dar cu cat medita asupra acelei intrebari, la suprafata iesea un adevar crud. In ultimii ani acel sentiment aproape era redus la zero. Isi pierduse entuziasmul din tinerete, iar crearea tablourilor a ajuns un mod de a-si castiga existenta.
    A disparut pentru cateva zile, acesta nu a dezvalui nimanui unde a fost. Cei din jurul sau doar au observat ca acesta revenise cu un set nou de pictura, acele culori desi nu erau inca puse pe o paleta erau vibrante. Era pregatit pentru crearea unei noi capodopere.
    Misteriosul set alaturi de calatoria sa au condus la conceperea ultimului tablou. Zvonurile ce au fost raspandite in intreaga lume, subliniau un lucru infiorator. Dupa ce corpul fara viata a fost gasit in atelierul sau, pe chipul vinetiu a cadavrului era pictat un zambet de impacare. Rossetti in final gasise raspunsul mult cautat la intrebarea care ii amarase sufletul inca de la inceput.
    Eram afundat intr-o mare de intuneric, puteam sa simt existenta mea ca fiind una autentica. Dar ma aflam intr-un vid ce imi restrictiona orice miscare, am incercat sa realizez o miscare lenta ce presupunea sa imi cobor buza de jos.
    Doream sa scot orice fel de sunet, dar toate incercarile mele erau in zadar.
    Dupa o perioada am inceput sa ma obisnuiesc cu acea transa in care eram.
    Simturile imi erau amortite, eram precum un mort-viu prins in propria cusca.
    Doar ca corpul meu nu era conceput din carne, se simtea mult prea usor. Estimam cu greu cat puteam sa cantaresc, dar cred ca acea greutate era echivalenta cu cea a unei pene. Acel intuneric ce ma inconjura ascundea multe, dar dupa o perioada obisnuinta isi facuse loc. Imposibil de specificat cu o valoare exacta cat timp trecuse, pentru ca acel loc nu era limitat de timp sau spatiu.
    Intunericul devenise realitatea mea.
    Aveam timp sa meditez la diverse teorii, la cum ar putea exista o luma dincolo de acel intuneric.
    Era precum eram blocat intr-un vis, dar oare doream sa ies din el?
    O intrebare subcontienta imi rasarise in minte, era ca si cum o stia de dinainte. Aceea se impregnase in existenta tabloului, ca urmare fiind parte din mine. Dar care era raspunsul la acea intrebare. Mai precis ce este iubirea?
    Multe intrebari au rasarit in mintea mea, totusi eram nemultumit ca existenta mea se afla la un nivel atat de inferior. Cand dorinta de a cunoaste mai multe a ajuns la un alt nivel, o durere cumplita incepuse sa ma cuprinda.
    O durere precum taieturile a o mie de cutite imi strapunse corpul, nu mai era la fel de usor ca inainte. Greutatea sa devenise mult mai mare. Am simtit ca si cum am evadat din cusca in care de abia ma nascusem nu de mult, iar o lumina slaba ce cobora de sus ma forta sa imi indrept privirea spre ea. Razele difure a lunii ma atrageau, am inaintat cativa pana sa ajung la sticla transparenta ce ma despartea de lumina misterioasa.
    Din cauza faptului ca am fost concentrat spre a ma indrepta spre ea, din greseala am ajuns sa lovesc piciorul unei mese. Zgomotul strapunse linistea noptii rasunand intr-o parte a incaperii.
    Locul unde ma aflam parea a avea o dimensiune destul de mare, ori intunericul ce umplea colturile camerei dadea acea iluzie de spatiu. Odata ce am ajuns la destinatia finala, fereastra, am putut sa imi zaresc reflexia in luciul sticlei. Era prea vag pentru a putea vedea cele mai detaliate trasaturi a chipului mei, in schimb puteam distinge parul blond-platina ce dadea aproape spre alb. Iar ochii argintii ce pareau o fi in perfecta armonie cu celelalalte trasaturi, precum pielea extrem de palida si imbracamintea ce era formata din piese simple de o culoare stearsa.
    Toata acea simplitate ce ma invaluia, imi punea in evidenta trasaturile naturale placute si echilibrate. In acel loc necunoscut in care ma aflam puteam observa cu greu cateva obiecte ce imi erau complet straine, tot ce ma inconjura era un teritoriu neimaginat de mine.
    Cumva evadasem din intunericul in care ma nascusem, ajungand intr-o dimensiune noua. In reflexia geamului puteam vedea un tablou inramat ce ramase gol, neavand o imagina anume in el ci doar un fundal pierdut.
    Dupa o analiza a situatiei, se putea ca acel tablou sa fie legatura cu intunericul si tot ceea ce se intampla. Dar si cu acest raspuns in minte nu puteam sa leg lucrurile.
    Erau prea multe informatii de asimilat si inteles, de aceea am ramas langa geam privind curios tot ceea ce se afla acolo.
    Iluzia se risipise, simteam ca traiesc.

    ____________________________________________________________________________________

    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 1203d8dbd23787123dc714de1c07df09

    ____________________________________________________________________________________

    "Toata lumea este o scena,
    Si toti barbatii si femeile doar jucatori.
    Ei au iesirile lor și intrarile lor,
    si un singur om în timpul sau joaca multe parti".
    – William Shakespeare

    ____________________________________________________________________________________

    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Ca14bf81ba8862326aa3fe3d02444e10

    ____________________________________________________________________________________

    "Omul intelept nu-si calculeaza sansele. El isi fixeaza telul si apoi il atinge". – Lao Tise

    ____________________________________________________________________________________

    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Rsz_1410
    Semnat Leon.


    Ultima editare efectuata de catre kurosense in Mier 16 Sept - 19:51:46, editata de 1 ori
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tumblr_ph6fh1GF8f1xgbxxyo1_400 [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 0ee349b5e516977906ba60eb56195059
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 58b280a6859b59df20b330142ad0421c [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tumblr_pcj8zrDZKK1wg9jefo1_400

    _______________________________________________________________________

    -|| Garnier Asbel Chantal  . || .  25  . || .  Artist  ||-
    _______________________________________________________________________
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Fe8bf8dd6cf6822e16d8391088630c86a583719e


    Este a treia oară când mătușa mea îmi trimite o scrisoare să-mi bată obrazul pentru ce am făcut. Bine că nu mi-am tras telefon, probabil n-aș mai fi scăpat de ea niciodată. De parcă unul din ei ar putea vreodată să înțeleagă. ”Era casa ta, cum ai putut să o vinzi?”. Eu nu am o casă. Problema cu oamenii e că ei cred că pământul le aparține. Pământul e al tuturor, acum e al meu, acum e al lui, acum e al altuia. Nu am nevoie nici de bucata aia de pământ, nici de grămada aia de lemne pe care o numeau ei casă.

    De ce am nevoie? Am nevoie de pânză. Am nevoie de cărbuni. Am nevoie de uleiuri. Cretă. Acuarele. Hârtii. Creioane. Pensule. Am avut nevoie de el. De tabloul acela. Maestrul înțelegea. Înțelegea dependența mea de culoare. O detest pe mătușa mea. Îmi detest familia. Îi detest pe ei. Oamenii. Se plimbă plini de aroganță într-o lume pe care nu ei au făcut-o, dar pe care au impresia că o dețin. Îi detest. Le detest micile punguțe de cumpărături, le detest stupidele animale de companie, le detest mașinile de toate felurile, le detest zâmbetele de pe fețele lor strâmbe. Mă scârbesc toate imperfecțiunile alea vopsite cu machiaj ieftin. Maestrul era altfel. El voia să atingă perfecțiunea. Și a reușit. Tabloul acela e perfect. Tabloul acela valorează mai mult decât o mână de pământ și o casă. Valorează mai mult decât toată familia mea, decât toți oamenii ăștia imperfecți.

    Am privit cu indiferență hârtia scrisă de mână, rupând-o în bucăți și dând-o pe mica fereastră a băii. Ce știu ei? Mi-am aranjat cămașa de blugi, îmbibată în diluant și ulei uscat. Clavicula mea stângă parcă străpungea materialul și-mi ieșea proemiment prin piele. Primii doi nasturi îmi săriseră acum ceva vreme, i-am cusut o vreme, dar pe urmă nu m-am obosit. Când pictez oricum nu-mi pasă. Mi-am trecut degetele printre șuvițele blonde, reprinzându-le într-o mică coadă. Am luat cu grijă pensula ce stătea la înmuiat, trecând cu pieptănul special prin smocul moale de păr. Nu voiam nici cea mai mică fărâmă de vopsea uscată să distrugă calitatea instrumentului de pictură. Sunt unii care-și permit să se numească artiști, dar nu au grijă de pensulele lor, ar trebui să ardă pe rug ca vrăjitoarele. Am șters-o cu atenție, așezând-o pe tava de metal alături de celelalte. Le-am privit lung pe fiecare, atingându-le ușor cu buricele degetelor. Au nevoie de un strat de lac nou. Dacă le dau acum se vor usca până mâine.

    Am prins tava de mânere, împingând ușa cu umărul. Încăperea ce-mi ținea drept dormitor și atelier și loc de ascuns de acele ființe diforme de afară era cufundată într-o negură profundă, abia spartă de lumina lunii ce trecea prin jaluzele. Nici măcar nu am jaluzele la toate ferestrele, dar n-am avut bani sau timp sau interes să pun și la restul. Am apăsat întrerupătorul, dar camera a constinuat să fie întunecată.


    -E a zecea oară când arde becul în ultimele trei luni! Ce crede capul ăsta de cărămidă de proprietar, că am bani să schimb non-stop lumina din cauza firelor ăstea învechite? mârâi supărat, lăsând tava cu pensule unde știam că se află pe dulapul unde-mi țineam ustentilele. Idiotul nu înțelege că nu pot să pun orice ieftinitură de lumină aici, stupizi de oameni normali și stupidele lor de obiecte ieftine luate de la stupidele de magazine cu 90 de eurocenți totul...

    Bălmăjesc în timp ce străbat încăperea cu pași repezi, podeaua scârțâind învechită și obosită, pentru a ajunge la lampa de pe noptieră. Mă aplec și îmi trântesc mâna de butonul înțepenit, luminând încăperea cu o lumină caldă, slabă. M-am îndreptat de spate, iar ochii mei s-au fixat de o pereche argintie. Am rămas total înțepenit pe acea culoare. Nu m-am mișcat. Nu am respirat. Doar am privit. Cunoșteam acea nuanță de argintiu, o analizasem atent. Doar că acum, acum părea...vie.

    Nu știu cât i-a luat creierului meu să proceseze faptul că o ființă umană se afla în acel moment în spațiul meu. O ființă care respiră și pe care n-am adus-o eu. Sau poate am adus-o, într-un mod în care nu înțeleg. Nici nu cred că am procesat de fapt. Doar am receptat un nas, buze, un chip, părul. O figură. O figură cu cele mai delicate trăsături pe care le-am văzut vreodată. Trăsături atât de vii și pline de sânge care curge pe sub ele. Nu-mi dădeam seama dacă trebuia să urlu sau să lovesc sau ceva, dar sigur nu ceea ce am făcut nu era tocmai ce ar fi făcut cineva în situația mea, și anume să-mi ridic mâna și să-mi apropii degetele de obrazul său, atingându-i pielea cât se poate de delicat. Puteam să o simt. Era totul real. Era...


    -Viu... Ești viu.
    kurosense
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 55
    Data de inscriere : 06/09/2020
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG Yaoi
    kurosense
    Membru
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tenordf7474a7a690fcb2
    ____________________________________________________________________________________

    "Existenta mea este reala? Am fost creat din sange varsat?"
    ____________________________________________________________________________________

    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tenor-1

    ____________________________________________________________________________________

    ╔═                                                           ═╗
    Nume intreg: Leon Chamberlain

    ╚═                                                           ═╝
    ____________________________________________________________________________________

    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Pjimag12

    ____________________________________________________________________________________

    Nu am stat mult cufundat in ganduri, fiind intrerupte de ceasul ce batea ora doisprezece fix si o lumina care imi rapise vederea pret de cateva secunde. In momentul in care pupila s-a restrans lasandu-mi ochii argintii sa se obisnuiasca, l-am putut zari. La vederea celui din fata mea am fost invaluit de o emotie puternica.
    Era acel sentiment ce te facea sa arzi pe dinauntru, o flacara care era greu de controlat. Cred ca acea emotie se numea curiozitate.
    Era pentru prima data cand simteam existenta altcuiva in afara de propria persoana. Parul blond ce avea o culoare mai vie decat a mea, alaturat acelor ochi verzi precum doua smaralde recrea o imagine de neuitat. In aceste pietre pretioase se pierdea toata lumina difuza a veiozei, orice urma din ea era absorbita de ochii celui necunoscut si redata intr-o mica licarire nesesizabila.
    Culoarea in care i se scalda irisul era precum o mare involvurata ce ascundea multe secrete nestiute de omenire.
    Asa asociam tot ceea ce rasarise in fata ochilor meu dupa o perioada atat de lunga in care eram afundat in intuneric.
    In acea clipa mintea mea il asocia cu o salvare din intuneric si o noua speranta de a avea acces la un izvor nesfarsit de informatii noi. Nu credeam ca va face primul pas pentru a se apropia de mine. In schimb mana lui calda imi atinse obrazul, temperatura sa diferea exponential fata de a mea. Era precum palma sa imi ardea pielea la atingere, dar dupa cateva secunde ma acomodasem cu simturile.
    Doar dupa mai bine de doua minute in care l-am privit in tacere am putut sa formulez un raspuns la acele cuvinte. Astfel in clipa in care i-am oferit o reactie m-am trezit din transa in care am fost prins.
    - Existenta mea a luat nastere cu putin timp in urma, iar prezenta ta m-a scos din acel intuneric in care era afundata aceasta lume noua.
    Ma refeream intr-un mod abstract la modul cum reusise sa elimine tot acel intuneric din camera fara cel mai mic efort. Mi-am dus mana peste a sa ce inca era pozitionata pe obrazul meu. Imi inchid ochii la acea actiune si imi frec cu atentie obrazul de palma sa, acea senzatie de mangaiere cand pielea mea se freca de a lui imi oferea o senzatie relaxanta. 
    Dupa ce am profitat ca ii imobilizasem bland mana in a mea i-am tras-o inaintea buzelor mele.
    In spatele sau am observat ca se afla o pictura cu un domn tanar ce saruta mana altei persoane. Mi-am dus cateva suvite peste ureche, mi-am aplecat putin capul lipindu-mi buzele pline si carnoase pe partea superioara a maini. Asociasem imaginea tabloului cu un gest facut de fiintele care locuiau in aceasta lume, de asemenea precum cel din fata mea pentru a-si arata probabil respect. Sau poate ceva mai mult?
    Eram un nestiutor in arta de a fi om.
    Fiinta sa parea cu adevarat fragila, din prima clipa in care il vazuse subcontientul il asociase cu ceva ce putea fi oricand distrus. I-am eliberat mana in timp ce mi-am trecut doua degete peste zona de sub ochi. Aproape nesesizabil de un ochi neatent se afla o urma fina intunecata, inspirand ca odihna nu era tocmai punctul pe care se concentra acel necunoscut. 
    Am spart linistea mormantala ce se asezase intre noi in timp ce arunc o privire prin restul camerei.
    - Adevarul este ca sunt pierdut. Nu stiu unde ma aflu sau ce reprezinta toate aceste obiecte ce ma inconjoara. 
    Mai presus de toate, cine se presupune ca ar trebui sa fii?
    Doream sa il intrebe multe, dar am decis sa ma rezum la cateva de baza.
    Nestiinta nu era o scuza, indiferent de circumstantele in care te aflai.
    M-am indepartat de el pentru a incepe sa ma plimb, mergeam la pas lent analizand camera ce era plina cu diverse tablouri. Puteam observa ca multe aveau semnatura aceluiasi autor, dar inca mintea mea nu putea descifra cum eram concepute acele imagini atat de bine executate. Era o alta realitate in spatele lor sau era doar o iluzie ca maginea din spatele sticlei ce o admirase inainte sa vina acel necunoscut. 
    Eram pierdut intr-o mare de intrebari si nu stiam cu care sa incep, dar am decis sa ma concentrez pe formarea de ipoteze. O idee imi trecuse prin minte cand revenisem langa tabloul ce era gol, am putut observa ca avea aceiasi semnatura ce era pe multe din acele imagini capturate in culori. Se presupunea ca misterul din spatele nasterii mele se afla sub acel semn, dar nu cred ca aveam sa il aflu curand.
    - Toate aceste imagini redate in diverse culori, sunt create de cei ca voi? intreb pierdut printre tablouri.
    Pupilele mi se dilatasera iar accentuant culoarea argintie de langa.

    ____________________________________________________________________________________

    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 1203d8dbd23787123dc714de1c07df09

    ____________________________________________________________________________________

    "Toata lumea este o scena,
    Si toti barbatii si femeile doar jucatori.
    Ei au iesirile lor și intrarile lor,
    si un singur om în timpul sau joaca multe parti".
    – William Shakespeare

    ____________________________________________________________________________________

    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Ca14bf81ba8862326aa3fe3d02444e10

    ____________________________________________________________________________________

    "Omul intelept nu-si calculeaza sansele. El isi fixeaza telul si apoi il atinge". – Lao Tise

    ____________________________________________________________________________________

    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Rsz_1410
    Semnat Leon.


    Ultima editare efectuata de catre kurosense in Mier 16 Sept - 19:52:41, editata de 1 ori
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tumblr_ph6fh1GF8f1xgbxxyo1_400 [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 0ee349b5e516977906ba60eb56195059
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 58b280a6859b59df20b330142ad0421c [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tumblr_pcj8zrDZKK1wg9jefo1_400

    _______________________________________________________________________

    -|| Garnier Asbel Chantal  . || .  25  . || .  Artist  ||-
    _______________________________________________________________________
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Fe8bf8dd6cf6822e16d8391088630c86a583719e



    Parcă încremenise totul, nici nu știam dacă mai respiram măcar. Nu știam dacă el respiră. Chiar și lumina veiozei părea că încremenise ca într-un tablou. Până la urmă el fusese cel care a spart starea de paralizie, vorbindu-mi pentru prima dată. Avea o voce mult mai vibrantă și puternică decât mi-aș fi imaginat, dar se potrivea. Nu știu ce ar fi putut să nu se potrivească la această perfecțiune matematică.

    -Existența ta? Prezența mea? Lume nouă?

    Încercam pe cât posibil să pun cap la cap informațiile, dar sufăr de momente ca astea când, dacă nu e vorba de artă, sunt incapabil să înțeleg. Am vrut să-mi retrag mâna, în schimb m-am trezit că o acoperă cu a sa. Nu a durat mult până să simt sub degete acea frecare ușoară de obrazul său. Senzația era divină, erau numai vârfurile degetelor mele, dar puteam simți desăvârșirea sistemului osos de sub piele, țesutul pielii, fiecare mușchi era exact așa cum trebuia să fie.

    N-am știut ce să zic nici când buzele sale îmi atinseseră partea posterioară a mâinii. Am clipit des și confuz către acea misterioasă ființă care apăruse din neant în atelierul meu. O, Doamne! O ființă a apărut misterios în atelierul meu... Un om a apărut misterios în atelierul meu și nu m-am gândit la asta până acum? Dar oare chiar mă interesează? Răspunsul e nu. Nu mă interesează cine e și de unde vine. Chipul lui este perfect în orice sens. Nu mă interesează nici negru sub unghie (doar o expresie, singurul lucru de sub unghii pe care-l accept sunt urmele de vopsea) ce și cum s-a întâmplat, atât timp cât îl pot picta.

    Am tresărit puțin odată ce s-a apropiat poate puțin prea mult de fața mea, dar eram prea fascinat de acea proporție perfectă a degetelor ca să-i atrag atenția în vreun fel. Falangele și metacarpiele sale, aproape că puteam să-i simt și venele de sub piele, sunt sigur că erau exact de diametrul optim. Nu-mi dau seama ce putea să-i atragă atenția asupra feței mele, nu e nimic special. Nu știu a câta noapte de nesomn e asta, nici nu știu dacă m-am spălat pe față după ce am terminat de pictat ca să n-am urme.


    -Unde te afli?

    De ce repetam totul de parcă aveam o semi-pareză craniană? El era probabil confuz și pierdut, iar eu repetam după el ca un papagal scăpat din grăădina zoologică. A plecat de lângă mine și abia atunci am putut observa, în spatele său, spre puțin umila mea surprindere, că TABLOUL era gol. Nu chiar gol, căci rămăsese fundalul și semnătura, dar nu și personajul. A fost prima dată când am putut face în sfârșit 2 cu 2 și să-mi dau seama ce se întâmplă. Cel ce acum urmărea cu privirea conținutul încăperii mele în care rar pune piciorul vreun om era nimeni altul decât perfecta creație a maestrului.

    -Cei ca noi?

    Și din nou făceam asta, pentru numele Domnului! Am făcut doi pași mari și am pus imediat mâna pe pânza goală. Nimic. Era o pânză normală, o capodoperă, dar materialul era normal. Cum oare? M-am întors către băiatul cu ochi argintii, examinându-l cu atenție. Aveam imaginea imprimată clar pe retină, nu putea fi altcineva în afară de el. L-aș recunoaște oriunde, doar că mi se pare imposibil. M-am întors încă o dată spre pânză, pe urmă iar spre el, iar spre pânză, iar spre el.

    -Galateea...

    M-am desprins de pânză, trecând pe lângă el parcă pierdut, începând să mă învârt prin cameră, să gesticulez amplu, să deschid și să închid gura, să încerc să respir cum trebuie, dar eram pur și simplu... extaziat.

    -Galateea. Tu ești Galateea. Maestrul, maestrul a creat-o pe Galateea. Asta este adevărata capodoperă, creația în carne și oase! Lucrul pentru care orice artist adevărat și-ar inde sufletul: tu!

    Eram mai mult decât extaziat, dar m-am oprit din învârtit și agitat când am văzut că nu înțelege ce se întâmplă sau probabil nu înțelege ce fac chiar acum. Se uita doar la mine cu perfecțiunea lui. Mi-am lăsat mâinile jos și am tras aerul puternic în plămâni, expirându-l treptat. L-am mai privit câteva secunde, după care am privit în jur și înapoi la el.

    -Bine, cred că ar trebui să o apuc de la început. Aici este... casa mea. Atelierul meu, de fapt. Doar că mai și dorm câteodată aici. Și obiectele din jur sunt mobilierul meu sărăcăcios. Nu prea am nimic inutil pe aici, așa că tot ceea ce vezi sunt lucruri necesare ca să supraviețuiesc.

    Mi-am lins buzele, după care am ridicat degetele spre picturile atârnate de perete.

    -Doar puțin dintre noi pot face picturi. Material vorbind, oricine poate face imagini. Dar pictura, pictura are nevoie de mai mult decât poate oferi un om. Trebuie să fi și să nu mai fi om în același timp. De aceea numai cei care ar da orice pentru pictură pot face imagini așa cum sunt cele de aici. Înțelegi ce spun?

    Îl întreb și de data asta nu-l mai priveam ca pe o capodoperă. Deseori nu mai privesc lumea nici ca pe ființe când vorbesc de artă.
    kurosense
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 55
    Data de inscriere : 06/09/2020
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG Yaoi
    kurosense
    Membru
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tenordf7474a7a690fcb2
    ____________________________________________________________________________________
     
    "Existenta mea este reala? Am fost creat din sange varsat?"
    ____________________________________________________________________________________
     
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tenor-1
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    ╔═                                                           ═╗
    Nume intreg: Leon Chamberlain
     
    ╚═                                                           ═╝
    ____________________________________________________________________________________
     
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Pjimag12
     
    ____________________________________________________________________________________
     

    Am putut observa ca cel din fata mea ramase pe loc, repeta ceea ce intrebam iar asta se simtea incomod. Un gand imi rasarise in minte, poate nu vorbeam aceiasi limba si exista o inconvenienta. Am analizat mai bine reactiile sale, apoi am realizat ca acesta doar repeta fara a intelege cu adevarat esenta intrebarii sau nu putea raspunde. Modul sau de abordare doar ma cufunda mai mult in confuzie, se pare ca nu putea sa imi dea raspunsurile pe care le cautam.
    ​Mi-a scapat un mic oftat vrand sa renunt, dar cat timp m-am plimbat prin camera cu pasi marunti am observat ca acesta zise ceva diferit.
    Ochii aceea verzi erau cuprinsi de o emotie complet necunoscuta, revenisera la viata.
    ​Puteam observa ca devenise bucuros dupa ce terminase sa se uite spre tablou si apoi spre mine. Nu am zis nimic, doar l-am lasat sa actioneze in voie pana in momentul in care a inceput sa zica ceva mult mai coerent.
    ​De ce se presupunea ca si-ar vinde cineva sufletul pentru cineva ca mine ce a aparut de nicaieri.
    ​Dar cuvantul de maestru imi atrase atentia, teoria mea a fost corecta ca acel om avea legatura cu semnatura de pe tablou. Ca mai departe sa aiba legatura cu intreaga mea existenta.
    - Pentru fiintele ca tine Galateea este vreo forma de perfectiune nascuta din nimic sau vreun simt ce inca nu l-am descoperit?
    ​Gestul sau de a trage aer in piept parea sa fie un gest ce il calma, dupa ce a inceput sa se prezinte adecvat am lasat la vedere un zambet. Il ascultam fascinat de ceea ce zicea, deci acel loc se numea un atelier de asta erau adunate la un loc atatea opere. Nu intelegeam in ce consta stilul acela de viata, cum existenta mea a inceput cu putin timp in urma.
    ​Urmatoarele explicatii legate de faptul ca nu toti puteau crea acele picturi ma captivase total. M-ai arunc o privire in jur spre toate acele picturi ce imortalizau diferite momente sau portrete.
    Fiecare tablou avea propria existenta, era precum acele picturi au furat toata energia viatala din creatori lor.
    ​- Inteleg in esenta. Nu este indeajuns sa arunci culorile pe o panza alba. Voi va legati de un pact cu arta, oferiti tot pentru a ajunge pana pe cel mai inalt varf.
    ​M-am apropiat de tabloul ce ramase gol, acum era o imagine uimitoare pentru ca te ducea cu gandul ca de acolo am aparut eu. Dar simteam o tristete profunda pentru ca nu mai era nimic in locul meu, decat un fundal sters care parea mort. Odata cu tristetea in care mi se afunda sufletul, capatasem un sentiment familiar. Era ascuns in subconstientul meu precum o dorinta puternica de a gasi un raspuns la o intrebare inca necunoscuta.
    ​O presiune in zona pieptului facandu-si prezenta, dar cu nepasare am continuat cu o voce melancolica.
    - Dar pentru a fi cu adevarat un schimb echivalent, trebuie sa oferiti si ceea ce nu aveti. Merita sa sacrifici totul pentru a ajunge la perfectiune?
    ​Puteam intelege un aspect din schimbul de replici avut, promenise mai inainte de modul sau de supravietuire. Dar pe langa simplitatea lucrurilor ce se afla in acea camera, peretii erau acoperiti de diverse capodopere ce ar avea un echivalent pe masura. Sau asta era ceea ce gandeam atunci. Pus la un loc toti acele detalii ce separat pareau aspecte neimportante, trageam o concluzie generala asupra persoanei din fata mea.  Mi-am lipit doua degete de tabloul ce cu putin timp in urma era precum o ccusca pentru mine, ca mai apoi sa ma intorc pe calcai pentru a ajunge inapoi spre el.
    - As dori sa stiu numele celui din fata mea, cel ce capata o sclipire in ochi cand vorbeste de o parte importanta din el. De asemenea as dori sa stiu mai multe despre capacitatea ta de creatie.
    ​Locul unde am ajuns presimt ca era unul interesant, cel din fata mea avea sa imi dezvaluie mai mult despre acea lume misterioasa.
    Invatarea despre puterea de creare a unei fiinte era ​primul pas spre cunoastere si intelegere. In lumea noua o regula universala parea sa fie ca actul creator statea la baza. Fara a constientiza, mana mea inca se plimba pe rama taboului.
    Ii ofeream alinare imaginii care parea pustie fara prezenta mea. Oare chiar eram eu creatia perfecta?
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 1203d8dbd23787123dc714de1c07df09
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    "Toata lumea este o scena,
    Si toti barbatii si femeile doar jucatori.
    Ei au iesirile lor și intrarile lor,
    si un singur om în timpul sau joaca multe parti".
    – William Shakespeare
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Ca14bf81ba8862326aa3fe3d02444e10
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    "Omul intelept nu-si calculeaza sansele. El isi fixeaza telul si apoi il atinge". – Lao Tise
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Rsz_1410
    Semnat Leon.
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tumblr_ph6fh1GF8f1xgbxxyo1_400 [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 0ee349b5e516977906ba60eb56195059
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 58b280a6859b59df20b330142ad0421c [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tumblr_pcj8zrDZKK1wg9jefo1_400

    _______________________________________________________________________

    -|| Garnier Asbel Chantal  . || .  25  . || .  Artist  ||-
    _______________________________________________________________________
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Fe8bf8dd6cf6822e16d8391088630c86a583719e



    Mi-am înclinat capul la prima sa întrebare. Dacă era un om normal probabil l-aș fi făcut în toate felurile înainte de a-l arunca în stradă pentru faptul că nu știa la ce mă referisem, dar, cum a spus și el, existența lui dura de vreo... câteva minute? Totuși este impresionant faptul că poate vorbi atât de elocvent și să gândească deja în concepte atât de abstracte. Sunt unii imbecili după acești pereți care abia pot să gândească concret. Nu știam sigur cum să vorbesc cu el, dar cred că abordarea cea mai bună ar fi să mă adresez normal, bineînțeles, fără scârba mea cea de toate zilele. Mi-am cuprins corpul cu brațele, apropiindu-mă vreo doi pași de el, cât să fi cam la un metru distanță.

    -Deși amândouă sunt teorii interesante, răspunsul e nu. Galateea este o legendă ce face parte din mitologia grecească. Era odată un sculptor desăvârșit în Cipru, numit Pygmalion. Era dezgustat de urâțenia femeilor pe care le vedea, așa că a sculptat cu mâinile sale femeia perfectă. Când a terminat, statuia era atât de frumoasă încât Pygmalion s-a îndrăgostit de propria sa creație. Îi aducea daruri scumpe până când Afrodita, zeița iubirii, fiind mișcată de dragostea tânărului artist, a adus statuia la viață. Numele statuii era Galateea. Bineînțeles, e doar o metaforă, dar vorbește despre cum artiștii cei mai mari își pot iubi atât de mult creația încât să o ”aducă la viață”.

    Am clipit des și buzele mi s-au depărtat într-un gest surprins. Am simțit un ghem ciudat în stomac și căldură în coșul pieptului. Reacția pe care o am atunci când cineva înțelege. Am găsit pe cineva care chiar înțelege și nici măcar nu e artist. Nici nu știu ce este încă sigur.

    L-am urmărit cu privirea în timp ce se îndrepta spre tabloul gol. Era un sentiment ciudat, să-l văd pe el lângă pânza din care rămăsese doar un fundal. În același timp, puteam să spun că îl preferam aici, deși nu știam prin ce magie, decât înghețat în ramă. Așa îl puteam atinge și examina, aveam lângă mine o ființă vizual perfectă din toate punctele de vedere. Ardeam de curiozitate să-l dezbrac ca să văd dacă sub hainele acelea se afla anatomia exactă la care mă aștept, dar ar fi bine să mă abțin puțin. Nu vreau să-l sperii sau ceva. În mod normal m-ar durea de orice om, dar nu știam sigur dacă-l pot considera un om sau unul normal cel puțin.


    -Pentru artiști, perfecțiunea e idealul suprem. Orice artist tinde spre propria perfecțiune, indiferent cum arată aceasta. Doar că perfecțiunea, idealul suprem, sunt imposibile pentru capacitatea noastră umană. Atunci când ai avea ocazia să calci în picioare condiția în care te afli și să atingi singurul lucru pe care nu-l poți atinge, atunci sacrifici totul. Sarifici totul pentru a ajunge la un nivel la care aproape nimeni nu ajunge. Iar după ce atingi idealul, nu mai există nimic suficient de înalt spre care să te îndrepți, așa că viața nu mai valorează nimic, nu? Din punctul meu de vedere, nu există nimic ce ai putea pierde, ci doar să câștigi.

    M-am lăsat ușor pe spate, sprijinindu-mi greutatea corpului de tăblia patului. Mi-am trecut o mână prin păr, dându-i drumul liber din strânsoarea elasticului. Mi-am dat șuvițele rebele de după ureche, sprijinindu-mi palmele de genunchi și examinându-mi degetele pentru câteva secunde. Erau așa cum le știam întotdeauna, cu bătături de la pensule și creioane, pătate întotdeauna de vopsea, mirosind puternic a ulei, dar cu unghiile tăiate milităresc și egal. Mi-am ridicat privirea spre el, clipind din nou curios, până să-mi dau seama ce vrea de la mine. Nu e ca și cum spun numele meu tuturor, pentru că nu mă interesează nici numele altora. Dacă nu l-aș folosi să-mi semnez tablourile probabil aș și uita cum mă cheamă.

    -Garnier Asbel Chantal. Dar spune-mi doar Asbel. Cu ”s”, nu cu ”z”. Unii îl pronunță cu ”z” de parcă e prima dată când vorbesc franceză. Niște dobitoci. Tu ai un nume?

    Mi-am revenit pe picioare și m-am întors la dulapul unde lăsasem tava cu pensule. Am pus tava pe măsuța de lângă șevalet, după care am deschis un raft și am luat de acolo găletușa cu lac și pensula specială. Am luat unul din instrumente, prinzându-l de partea metalică, acoperind-o cu două mișcări rapide cu un strat de lac proaspăt. Am așezat-o într-un suport special, făcut de mine din niște metal perforat, ca să se usuce cum trebuie.

    -Nu știu și nu înțeleg sigur ce vrei să vezi, dar, chiar dacă ești creația perfectă, nu am să te las să te apropii până nu-ți câștigi locul. Așa că începe cu începutul și explică-mi ce înțelegi prin capacitatea mea de creație. Când o să depășești limita am să te anunț că locul tău încă nu e acolo.

    Îi arunc o privire serioasă, după care am luat altă pensulă și am acoperit-o cu un strat frumos de lac, înainte să o pun lângă sora sa.
    kurosense
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 55
    Data de inscriere : 06/09/2020
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG Yaoi
    kurosense
    Membru
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tenordf7474a7a690fcb2
    ____________________________________________________________________________________
     
    "Existenta mea este reala? Am fost creat din sange varsat?"
    ____________________________________________________________________________________
     
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tenor-1
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    ╔═                                                           ═╗
    Nume intreg: Leon Chamberlain
     
    ╚═                                                           ═╝
    ____________________________________________________________________________________
     
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Pjimag12
     
    ____________________________________________________________________________________
      
    Am ascultat cu atentie cuvintele sale, acea legenda imi suna oarecum cunoscuta. Era greu de inteles cum desi existenta mea constienta a inceput din clipa curenta, parea ca aveam un set de informatii gata intiparit in memorie. 
    Aveam o personalitate si un nume, probabil asta se intamplase pentru ca am fost creat de cineva de la zero. Persoana care realizase tabloul a contemplat asupra perfectiuni si a infatisat-o in acea forma, reprezentand persoana mea. 
    Dar asta nu insemna ca existenta mea nu veridica? Daca eram doar o simpla pata in acea existenta autentica.
    ​Diverse intrebari continuam sa ma acapareze, dar nu imi pierdeam nici putin macar interesul de al asculta.
    - Iubire? zic mai mult in soapta.
    ​Iar auzeam acel cuvant cu o rezonanta atat de intensa ce imi provoca o apasare in zona pieptului. Cuvintele sale in schimb aveau sens, ma cufundam in perspectiva ce mi-o dezvaluia, poate omiteam anumite detalii pentru a putea intelege cu adevarat. Dar pe moment simteam o bucurie interioara, ca impartasea cu mine acele cuvinte despre conditia artistului si obiectivul ce il aveau de indeplinit.
    ​La auzul numelui sau era precum mi se cutremurase toata lumea interioara, in sfarsit stiam numele celui ce l-am intalnit pentru prima data. Imi dreg glasul si zic pe un tin cald.
    - Este o onoare sa te cunosc Asbel. Numele meu este Leon Chamberlain, dar este una din informatiile vagi ce le detin. Probabil aceastea au fost influentate de cel ce m-a creat, chiar s-ar presupune ca eu sunt rezultatul perfect al creatorului meu?
    ​Intreb ultima parte cu o urma de ezitare, dar expresia mi se schimbase atunci cand Asbel isi facuse de lucru. Colturile buzelor mele se ridicasera in sus pentru a forma un zambet. Mi-am tras un scaun simplu de lemn gasit in jur, pentru a ma face mai comod in acea incapere. Parea sa urmeze o dezbatere lunga, pe moment nu stiam cum interpretase acele cuvinte. Dar aveam sa ii explic ceea ce doream sa vad.
    - Nu neg acest concept de creatie perfecta in care ar trebui sa ma incadrez, inca nu am ajuns la nivelul in care sa pot intelege cu adevarat asta. Doresc sa inteleg mai bine tot ce tine de acest proces mental a artistilor ce tine de creatie, alaturi de modul cum asociati conceptele intre ele.
    ​Am facut o pauza lasand ochii argintii sa imi cada pe expresia sa serioasa, continui sa detaliez.
    ​- Inca nu imi inteleg pozitia mea determinata in aceasta lume sau mediu. Dar o sa imi castig acest loc prin pasi lenti facuti, iar tu vei fi cel care va stabili limitele intre noi pentru a nu reprezenta un deranj. Nu doresc un lucru complicat, doresc doar sa privesc cand pictezi. Am sentimentul ca daca voi privi cand executi acele lucrari, voi ajunge sa inteleg ce inseamna propia existenta.
    ​Puteam gasi raspunsuri la acea mare multitudine de intrebari numai prin a incepe o analiza complexa. Iar ea ar fi functionat numai daca implinea anumite reguli de baza. Una din ele fiind aceea de a sta langa un om ce facuse un pact cu arta, care ar fi dat totul numai pentru a continua ce face.
    - Pare ca atata timp cat ai pensulele, panza si paleta de culori nu mai trebuie nimic altceva. Se vede acest lucru. Dar ai idee cine este creatorul meu?
     

    ____________________________________________________________________________________
     
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 1203d8dbd23787123dc714de1c07df09
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    "Toata lumea este o scena,
    Si toti barbatii si femeile doar jucatori.
    Ei au iesirile lor și intrarile lor,
    si un singur om în timpul sau joaca multe parti".
    – William Shakespeare
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Ca14bf81ba8862326aa3fe3d02444e10
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    "Omul intelept nu-si calculeaza sansele. El isi fixeaza telul si apoi il atinge". – Lao Tise
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Rsz_1410
    Semnat Leon.
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tumblr_ph6fh1GF8f1xgbxxyo1_400 [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 0ee349b5e516977906ba60eb56195059
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 58b280a6859b59df20b330142ad0421c [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tumblr_pcj8zrDZKK1wg9jefo1_400

    _______________________________________________________________________

    -|| Garnier Asbel Chantal  . || .  25  . || .  Artist  ||-
    _______________________________________________________________________
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Fe8bf8dd6cf6822e16d8391088630c86a583719e


    -Leon deci, o spun pe un ton ușor. Un nume frumos pentru un chip frumos se pare.

    Nu e chiar răspunsul pompos pe care el mi l-a oferit, dar cred că eu nu sunt așa. Câteodată voi folosi fraze lungi fără să pun măcar virgulă, altă dată voi scoate doar o propoziție simplă și voi tăcea în rest. Când mi se pare că ce am spus e suficient pur și simplu tac. Totuși, am văzut că nu-i place când nu-i răspund la întrebări, așa că nu se întâmplă nimic dacă fac un mic efort.

    -Ei bine, ca să-ți dau un răspuns mai amplu, simetria feței tale e absolut perfectă. Proporțiile, mărimile, chiar și pigmentul pielii, totul se încadrează în toate canoanele de perfecțiune posibile. Fiecare mușchi e la locul lui, nu există nicio deformare de niciun fel. În același timp, aura, sentimentul pe care îl emani când mă uit la tine, e de grație și eleganță, în același timp cu un aer de nobilism și masculinitate. Nu știu cum să spun, dar e ca și cum ființa ta ar radia frumusețe involuntar. În plus, peste toate acestea, punem la socoteală faptul că ești viu. Ce poate fi mai perfect decât creația care a ajuns chiar să prindă viață?

    Puteam să-i vorbesc ore în șir despre cum distanța dintre ochii săi este perfect egală, despre cum construcția nasului este fără cusur, aproape imposibil de explicat, despre structurile sale osoase complet proporționate și așezate unde trebuie, dar faptul că el este cât se poate de viu și real în acest moment mi se pare că deja îi acordă coroana perfecțiunii. Să-ți iubești atât de mult creația încât să o umpli de viață, să o faci să meargă, să vorbescă, să simtă, asta e Galateea.

    Am continuat să acopăr îndemânatic cozile pensulelor cu lac în timp ce îl ascultam. Mai trăgeam cu coada ochiului spre el, dar încercam să mă concentrez pe cuvintele lui mai ales. Am terminat și cu ultima pensulă și am așzat-o la uscat în suport, ridicându-mi privirea și conectându-mi ochii cu ai săi. Era greu de explicat, dar atunci când privirile noastre se unesc, pare că ne putem înțelege deja la alt nivel, mult mai ridicat decât acesta.

    Am așezat găletușa și pensula de lac la locul lor, după care m-am întors spre Leon. Mi-am sprijinit corpul de șevaletul de lângă mine, bine fixat cu greutăți ca să nu se miște în timp ce lucrez.


    -Pare un lucru mic ceea ce-mi ceri, dar știm amândoi că de fapt nu e. Atunci când pictez sunt vulnerabil, sunt în lumea mea în care nu-mi permit să-mi facă rău cineva. Când pictez atunci tot ceea ce mă protejează cade, e ca și cum m-am arăta cu totul gol. Dacă ar fi fost oricine altcineva în locul tău nici nu ar fi fost vorba, dar, din fericire pentru tine, și eu îmi doresc ceva.

    Mi-am trecut degetul pe lucrătura șevaletului, simțind materialul vechi, dar rezistent.

    -Vreau să-mi fii muză. Vreau să te pictez, să te desenez, să te studiez. Și nu doar fața. Își vreau și corpul. Vreau să-ți simt în mână fiecare mușchi și os și porțiune de piele până la cel mai mic detaliu. Fiecare poză, fiecare poziție, fiecare tresărire, am nevoie să văd tot. Tu dorești să mă vezi pe mine ”dezbrăcat”, la rândul meu și eu îmi doresc același lucru față de tine. Pentru asta, risc că mă ”dezbrac” în fața ta.

    Simplul fapt că el stă aici, în spațiul și paradisul meu, e ceva ce nu aș lăsa pe alții. E deja o intrare în arta mea pe care n-o permit nimănui. Dar, după cum am zis, nu mai poarte înainta până nu trece de niște uși.

    -Bineînțeles, mai sunt și alte limite de bun-simț. Cât timp pictez nu mă poți întreba sau deranja cu nimic. Orice ai face nu te pune în calea mea. Și nu atingi nimic din lucrurile pentru pictură până nu întrebi dacă poți. Materialele mele trebuie să fie tot timpul pregătite dacă vreau să pictez, dacă strici ceva, chiar și din întâmplare, îmi întârzii munca. Iar asta e ceva ce detest cumplit. Nu știu dacă vei găsi ceea ce cauți, dar, dacă ești de acord cu toate astea, poți să încerci.

    Noi doi avem interese complet diferite. El își dorește să-și înțeleagă proaspăta existență, eu trăiesc doar și numai pentru artă. Atât timp cât fiecare din noi reușește să-și îndeplinească dorințele lăuntrice, de ce nu am profita de asta?

    I-am aruncat o privire pe sub gene, înainte de mă pune pe picioare și a mă îndrepta spre noptiera de lângă pat.


    -Pe creatorul tău îl chema Dante Gabriel Rossetti. Eu îl numeam simplu ”maestrul”. Era un artist desăvârșit. Iubea arta așa cum un artist trebuie să o facă: cu patimă, cu înflăcărare, cu tot ce avea și putea oferi. Îi lipseau înfumurările artistice și era dispus să vorbească cu oricine, chiar și cu o persoană neimportantă și fragilă, atât timp cât aceea persoană demonstra că iubește arta la fel de mult.

    Am deschis raftul noptierei, uitându-mă câteva secunde lung la cutiuța de lemn negru, lăcuit. Am scos-o cu grijă de acolo, ștergând-o de praful inexistent cu mâna, înainte de a mă apropia de băiat. M-am oprit la câțiva pași depărtare de el, privind încă o dată cutia, parcă încercând să mă hotărăsc dacă să o fac sau nu. Până la urmă am expirat lung și i-am întins cutia neagră lui Leon.

    -Nu știu dacă te ajută la ceva, dar astea sunt scrisori scrise de el. Poate, citindu-i cuvintele, o să poți forma o legătură cu el. În scrisori tot timpul tindem să fim mai adevărați și mai vulnerabili decât în viață. Iar el... el era deja așa oricum.
    kurosense
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 55
    Data de inscriere : 06/09/2020
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG Yaoi
    kurosense
    Membru
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tenordf7474a7a690fcb2
    ____________________________________________________________________________________

    "Existenta mea este reala? Am fost creat din sange varsat?"
    ____________________________________________________________________________________

    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tenor-1

    ____________________________________________________________________________________

    ╔═                                                           ═╗
    Nume intreg: Leon Chamberlain

    ╚═                                                           ═╝
    ____________________________________________________________________________________

    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Pjimag12

    ____________________________________________________________________________________


    Mi-am trecut limba peste buza de jos ascultand cu interes tot ceea ce zicea. Descria sa atat de detaliata despre aspectul meu ma facuse instinctiv sa imi duc doua degete pe barbie. Am putut sa imi zaresc imaginea in reflexia geamului, dar nu am putut sa imi admir toate detaliile.
    Dar o parte din mine era flatata de modul cum imi lauda trasaturile. Stiam ca acel aspect era daruit de cel ce ma crease, ca de fapt admira aspectul compus ai gandit de cel pe care il admira. Ii urmaream indemanarea in liniste pana rupse din nou linistea ce se lasase intre noi. Cand imi explicase ca de fapt acel lucru in esenta era un gest de incalcare a intimitatii, cand am perceput ce inseamna cu adevarat sa il urmaresc mi-am intors privirea. Eram precum un copil ce nu cunostea nici o emotie, poate doar cateva instinctive ce inca nu aveau o forma exacta. Pulsul mi se accelerase cand i-am auzit cererea, era un soi de rusine combinata cu o urma de entuziasm. Se pare ca in acea clipa am invatat doua emotii noi.
    Dar fata mea ramase calma fara a lasa sa imi tradeze noile senzatii ce imi invadau corpul.
    Doar ochii mei argintii daca ii priveau cu atentie imi puteau trada entuziasmul.

    Cu o analiza obiectiva asupra situatiei am realizat ca era un schimb echivalent dupa prima sa teorie. In care artistii dadeau ceva la schimb pentru a se putea lega cu adevarat de arta. Puteam desprinde de aici o regula universala dupa care probabil functiona acesta lume, totul avea un echivalent indiferent despre ce era vorba.
    Procesul de nastere a unei creatie era sacru, ii ceream un lucru important. Practic il puneam sa imi dezvaluie cele mai ascunse momente intre el si arta.
    - Ma bucur atunci ca sunt o creatie. Voi accepta oferta ta, doresc sa iti arat cat de serios sunt cu privire la ceea te priveste. O sa platesc orice pret pentru a-mi satisface setea de curiozitate, indiferent de frontiere.
    Stralucirea din ochii mei argintii a prins viata, toata dorinta imi invaluia corpul. O mica doza de adrenalina intrase in actiune formand astfel reactii fiziologice, precum marirea pupilei si contractii involuntare in zona muschilor de la picioare. Nu a durat mult pentru ca am coplesit adrenalina cu ratiunea care mereu punea stapanire pe mine. Nu doream incertitudine, doream sa inteleg logic fiecare proces. Pana si inexistenta mea la prima vedere atat de nelogica putea fi explicata, desigur ca nu aveam sa ma limitez. Doresc sa combin imaginatia alaturi de ratiune pentru a formula teorii, dar intre timp trebuia sa gasesc o sursa de informare alternativa. Pentru ca asa cum imi confirmase Asbel, nu puteam sa ii solicit ajutorul pentru fiecare intrebare. Nu doream sa il epuizez si sa intrec limitele de care vorbea.
    Eram dornici de lucruri diferite.
    El dorea sa analizeze creatia perfecta, eu doream sa analizez ceea ce crea si lume lui.  
    Eu doream sa ii invadez cele mai intime momente, el dorea sa imi vada zonele ascunse.
    El era un creator, eu o creatie.
    Dar amandoi eram legati de arta.

    Indiferent de scopul final, doream sa raman alaturi de el si sa parcurgem acelasi drum impreuna.
    - Iti voi respecta dorintele, cat timp pictezi nu o sa vorbesc deloc. In schimb unele intrebari de baza despre acest univers vor ramane, va trebui sa caut un loc din care pot face rost de informatii fara a deranja in vreun fel.
    Mi-am trecut limba peste buza de jos, pentru a ma sprijini mai bine de spatarul scaunul. Pozitia ce o adoptam era perfect dreapta, muschii perfect sculptati in carnea mea puteau fi delimitati si prin materialul hainelor ce ii tineau ascunsi. Cotul meu s-a asezat pe masa de lemn de langa mine, mi-am sprijinit capul privindu-l pe sub genele lungi de aceiasi culoare cu parul meu. Ochii mei s-au inchis, pleoapele imi ascundeai irisul cu acea culoare neobisnuita. Astfel imi permiteam sa fiu atent numai pe cuvintele ce le rostea.
    Dante Gabriel Rossetti. Numele creatorului meu?
    Mi se parea atat de cunoscut, incat simteam ca l-am auzit cu mult timp in urma. Dar nu puteam asocia nici un chip cu acel nume. Descrierea sa vasta mi-a facut o mica idee de cum era, mi-am deschis iar privirea. Asbel se mutase din locul initial, nu am putut sa imi dau seama ce scoase prima data. Dar imi lamurise curiozitatea legata de acea cutie neagra. Era ceva cu adevarat de pret acolo, deci trebuia sa o pretuiesc cu atentie. Un zambet imi rasarise pe chip devenind mult mai luminat, vibram de viata si stralucire.
    - Iti multumesc. Cred ca acea legatura a format-o de mult cu mine prin timpul ce mi l-a dedicat. Poate e prea mult spus ca doresc sa imi inteleg existenta, dar in esenta cred ca vreau sa aflu mai multe despre tot ce a iubit cel ce ma creat.
    Am asezat cu precizie si atentie cutia pe masa, fiind ca o piesa pretioasa de portelan pentru mine. Am inceput sa mangai marginea cutii cu degetul aratator, lemnul din care era facuta se simtea ca era bine finisat. 
    Dar ii eram recunoscator ca imi daruise acele scrisori, era un start bun din a incepe prin a le citi.
    Puteam urmari pe fereastra cu coada ochiului ca se intunecase mai tare afara.
    In timp ce eram pierdut in peisajul de pe geam, am zis cu un ton curios.
    - Voi fi muza ta. Dar de fiecare data cand ma atingi va trebui sa ma anunti, nu sunt inca obisnuit cu asta. Inca de cand ti-am luat mana in a mea, am simtit un val de caldura incontrolabil venind de acolo. Pe cand corpul meu este mult mai rece. In rest cred ca va fi in regula, vei putea studia tot ce doresti.

    ____________________________________________________________________________________

    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 1203d8dbd23787123dc714de1c07df09

    ____________________________________________________________________________________

    "Toata lumea este o scena,
    Si toti barbatii si femeile doar jucatori.
    Ei au iesirile lor și intrarile lor,
    si un singur om în timpul sau joaca multe parti".
    – William Shakespeare

    ____________________________________________________________________________________

    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Ca14bf81ba8862326aa3fe3d02444e10

    ____________________________________________________________________________________

    "Omul intelept nu-si calculeaza sansele. El isi fixeaza telul si apoi il atinge". – Lao Tise

    ____________________________________________________________________________________

    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Rsz_1410
    Semnat Leon.
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tumblr_ph6fh1GF8f1xgbxxyo1_400 [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 0ee349b5e516977906ba60eb56195059
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 58b280a6859b59df20b330142ad0421c [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tumblr_pcj8zrDZKK1wg9jefo1_400

    _______________________________________________________________________

    -|| Garnier Asbel Chantal  . || .  25  . || .  Artist  ||-
    _______________________________________________________________________
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Fe8bf8dd6cf6822e16d8391088630c86a583719e


    Am clipit de câteva ori, uitându-mă curios la el. Răspunsul lui mă surprinsese. Nu neapărat faptul că a acceptat. Ca o persoană nouă practic în lumea asta, mă gândeam că probabil el nu are încă format sentimentul de rușine sau nu înțelege că gestul de a te dezbrăca în fața cuiva este deseori interpretat ca fiind intim. Din nou, alt concept stupid creat de o societate stupidă. Corpul în sine e o artă, mecanismele lui complexe, modul în care totul se împletește, asta e o lucrare de geniu. Nu susțin neapărat mersul nud în public, majoritatea oamenilor oricum sunt extrem de urâți după gustul meu, dar acești oameni stupizi și urâți banează erotismul și nuditatea artistică. Și de ce? Pentru că e ”indecent”. Și de ce e ”indecent”? Pentru că e libertate. Oamenii sunt oripilați de libertate.

    -Avem o înțelegere atunci. Lasă-mă, totuși, să-ți ofer un sfat. Ar fi bine să nu mai zici asta altcuiva. Partea cu plătitul oricărui preț pentru satisfacerea curiozității. Acolo, afară, sunt niște creaturi dizgrațioase și oribile care se numesc oameni și care ar putea încerca să profite de chestia asta. Iar ei nu au scopuri înalte, nu au vise, pasiuni, valori morale sau gânduri proprii, sunt ca niște animale preocupate doar de satisfacerea imediată și sălbatică. Ei nu sunt ca noi, înțelegi? Noi suntem puțini și fragili, iar ei, cu gândirea lor limitată, ne privesc de sus, ne compătimesc, ne marginalizează, ne judecă, consumă ceea ce noi dăm dinăuntru și pe urmă își folosesc vocabularul minimal să ne crititce, de parcă ar avea dreptul ăsta.

    Mă luase avântul și cred că am fost puțin prea agresiv. Am luat o gură mare de aer, închizând ochii pentru câteva secunde.
    Ăsta e un loc sigur.
    Aici nu ne poate invada nimeni.
    Aici ai tot ce e nevoie ca să crești.
    Aici ești liber.
    Mi-am repetat asta în cap de câteva ori. Mi-am deschis ochii, privindu-l serios.


    -Scuză-mă, m-a luat valul. Dar vorbeam serios. Spune asta numai dacă ceea ce vrei să obții merită absolut orice sacrificiu. Să fii absolut sigur. Mai ales că ceea ce vrei tu, cunoaștere, nu o deține toată lumea. Mai ales ei.

    Cred că știa deja la cine mă refeream.
    Am aruncat o privire la pendula de pe perete. De obicei nu dorm la ora asta, dar astă-seară nu pictez și mâine trebuie să ajung la muncă, nu-mi permit să pierd niște ore de somn atunci când am ocazia. Nu am chef nici să leșin iar și să ajung la spital sau să mă închidă ăștia crezând că sunt nebun. M-am îndreptat spre comoda masivă, unde într-unul din sertare aveam cam tot ce dețineam eu din punct de vedere vestimentar. Totul era pus la punct, împăturit, călcat și curat. Nu suportam dezordinea. Singura dată când toleram mizeria era atunci când pictam. Pentru că atunci când pictez în jur nu mai există nimic. Mi-am luat tricoul negru vechi și pantalonii gri care cred că erau pentru alergat.


    -Poți să încerci să ții minte toate întrebările până ce termin, deși poți aștepta mult timp pentru asta. Sau poți încerca să cauți informațiile în cărți. Știi să citești?

    Deși nu cred că asta era o întrebare bună. Poate știe să citească și nu știe asta încă. M-am dus la dulapul masiv din cameră, unde în mod normal ar fi trebuit să stea hainele, doar că eu îl transformasem într-o bibliotecă. Preferam să-mi țin cărțile ascunse, așa cum făceam și cu picturile. Am deschis ușile larg, arătându-i rafturile stivuite pe câteva rânduri, pline de la un cap la altul cu cărți, aranjate toate la sânge. Am ales cu grijă ”Banchetul” lui Platon, după care am închis ușile. M-am apropiat de Leon și i-am întins cartea, revenind la hainele mele de mai devreme.

    -Majoritatea cărților le țin acolo, deși mai am câteva în diferite locuri. Poți să iei orice dorești de acolo când vrei, numai să ții minte de unde le-ai luat ca să le pui la loc după ce ai terminat cu ele. Dacă nu găsești ce ai nevoie ne putem duce și la bibliotecă, acolo sunt mult mai multe cărți.

    Am zâmbit ușor la comentariul său. Adresarea sa, iubirea pe care maestrul a pus-o pentru a-l face și în ceea ce făcea, dorește să o cunoască. Oare dacă aș reuși să creez și eu o astfel de pictură, o pictură atât de învăluită de iubirea pentru artă încât să prindă viață, oare aș reuși să-i pot transmite toată dragostea pe care i-aș purta-o?

    Mi-am dat jos bluza pe care o purtam, dezvelindu-mi corpul lunguieț și slăbănog, cu oasele proeminente ieșindu-mi pe sub piele. Am tras tricoul negru pe mine, după care m-am apucat să-mi deschid pantalonii. Am râs puțin, în timp ce-mi trăgeam blugii de pe picioare.


    -Stai liniștit, Leon. Nu am o pasiune în a asalta și pipăi oamenii din senin. Recunosc că mă apucă maniile câteodată, dar n-o să mă apuc să te dezbrac din neant... Cred... Sper...

    Nu pot promite nimic atunci când mă apucă febra artistică. Nu mă mai controlez singur. Mi-am tras și pantalonii de dormit pe mine, după care am fost lovit de o realizare. Am un pat și noi suntem doi. Am oftat, luând hainele de lucru și ducându-mă să le agăț în cuier, unde e locul lor, încercând să mă gândesc la ce pot face. M-am întors, privindu-l din cap până-n picioare, pe urmă analizând camera în întregime.

    -Ei bine, eu mâine merg la muncă și aș vrea să dorm. Nu am decât un pat aici, așa că îl poți folosi tu. Eu pot să dorm și pe jos. O să avem oricum mai multe chestii de stabilit mâine.

    Nu aveam nicio problemă cu dormitul pe podea, făcusem asta de nenumărate ori la fermă. Am deschis alt sertar din comoda cea grea, unde aveam o plapumă groasă pentru iarnă pe care urma să o întind pe jos pe post de saltea și așternut, 2 în 1.
    kurosense
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 55
    Data de inscriere : 06/09/2020
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG Yaoi
    kurosense
    Membru
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tenordf7474a7a690fcb2
    ____________________________________________________________________________________
     
    "Existenta mea este reala? Am fost creat din sange varsat?"
    ____________________________________________________________________________________
     
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tenor-1
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    ╔═                                                           ═╗
    Nume intreg: Leon Chamberlain
     
    ╚═                                                           ═╝
    ____________________________________________________________________________________
     
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Pjimag12
     
    ____________________________________________________________________________________
     

    Ii arunc o privire inocenta in clipa in care imi explica ca oamenii nu erau asa de sensibili precum noi. Ca daca as recunoaste in fata cuiva aceasta sete de cunoastere probabil as fi fost ranit. Intelegeam punctul de vedere ce il expunea in legatura cu modul oamenilor de a fi, cum erau niste fiinte egoiste si ar fi facut orice pentru a-si indeplini scopul. Preocuparea lui Asbel de maniera in care ceilalti judecau cu ignoranta pe cei cu adevarati implicati in viata si ar plati un pret pentru ce isi doreau. Arata doar ca s-a lovit de aceasta problema de nenumarate ori, de aici toata acea pornire deliberata despre un subiect cu adevarat amplu.
    - Evitarea momentelor incomode doar amana pe moment o situatie, dar nu va rezolva niciodata problema cu adevarat. Trebuie sa fim precauti in preajma lor si nu neg acest fapt, chiar inteleg si o sa am grija pe viitor. Doar ca izolarea de tot ceea ce inseamna interactiune cu alti oameni nu va ajuta.
    ​Erau prea multe lucruri pe care nu le puteam intelege despre tot ceea ce ma inconjura.
    D​aca legaturile intre oameni erau atat de firave, atunci ce ii determinau sa continue in a convietui impreuna? Poate asta era natura lor, nu puteau trai complet singuri.
    ​Atunci in minte mi-a venit primul raspuns la o intrebare pusa legat de conditia lor. Convietuirea cu cineva potrivit ce iti impartasea experientele sale cele mai profunde alaturi de o buna colaborare putea duce la un rezultat pozitiv. Poate un asemenea lucru se aplica si plictorului din fata mea.
    Chiar daca am fost creat de catre un om la fel de sensibilizat la tot ceea ce insemna frumos, puteam simti in existenta mea ca mi-a inspirat dragoste pentru oameni.
    ​Am lasat un mic oftat sa imi scape, dar o dorinta noua imi incoltise in acea clipa in suflet. Oare intreceam limita daca aveam sa ii zic ce imi trecea prin minte? Adevarul era ca nu imi pasa pentru ca ce urma sa rostesc nu era nimic fals, erau doar cuvinte sincere ce exprimau o dorinta autentica. M-am ridicat de pe scaun pe moment pentru a micsora distanta dintre noi, desigur m-am oprit cand am considera ca era una rezonabila intre noi. Ca mai apoi vocea mea sa strapunga linistea care se lasase intre noi.
    ​- Este in regula, sunt sigur de ceea ce vreau si voi invata singur cum sa accesez sursa fara a ma expune la un pericol. Dar daca si tu esti in cautarea a ceva anume...
    ​Fac o pauza si imi dau cateva suvite peste ureche ca mai apoi sa las la vedere un zambet cald.
    - Pot sa te pictez in cele mai vibrante culori?
    ​Era o intrebare cu adevarat naiva. Dar naivitatea inocenta a unui copil care de abia descoperise ce inseamna cu adevarat viata.
    Aerul ce il respiram.
    ​Mirosul vopselei si a lemnului vechi.
    ​Tot ceea ce puteam admira cu privirea.
    ​Imaginea celui din fata mea.
    ​Sunetele din jurul meu.
    ​Inclusiv vocea lui grava ce mi se grava in minte.
    ​Tot ce atingeam.
    ​Inclusiv tabloul lasat in urma din care evadasem.

    ​Eram recunoscator pentru fiecare emotie sau senzatie ce o simteam de cand am intrat in constiinta. Acum aveam mai multe motive pentru a invata despre tot ce ma inconjura. Unul din motive devenise si pentru a-i inspira lui Asbel mai multa caldura.
    Doream sa il invalui si sa ii daruiesc ceva important, in final aspiram sa devin muza perfecta pentru el. Nu doar o plasmuire perfecta vizual a unui artist, astfel ravneam sa devin autentic. Pentru ca numele de Leon Chamberlain sa fie asociat cu adevaratul eu.
    ​Atentia mea se redirectionase spre el cand imi puse acea intrebare. Am stat pret de cateva secunde sa meditez asupra ei, chiar nu stiam ce sa raspund. Am analizat pe scurt situatia, dar nu i-am dat un raspuns imediat. L-am lasat sa imi daruiasca o carte continuand sa il urmaresc cum se schimba. Eram cu adevarat fascinat sa vad mai mult din acel corp ce parea firav. Tentatia era la fel de marea ca si curiozitatea mea cum s-ar simti la atingere. Dar am decis sa ma limitez numai in a atinge coperta carti. Privirea mea a coborat spre micul obiect cu o coperta rigida la prima vedere, dar inauntru erau ascunse pagini albe scrise cu negru. Am deschis curios cartea coborand privirea spre multitudinea de cuvinte insiruite ordonat pe foaia alba. Am citit una din acele fraze pentru a vedea ce ascunde cartea.
    "Muritorii cauta mereu, atat cat le sta in putinta, perpetuarea si nemurirea; sa nu te miri deci ca orice fiinta isi iubeste progenitura, deoarece, de dragul nemuririi fiecare depune aceasta straduinta si aceasta iubire."
    ​Acea scurta vraja mi-a adus o lumina in privire, mai ca imi venea sa ii ofer un alt sarut pe dosul palmei in forma de recunostiinta. Cum credeam de la inceput, aveam sa invat multe in lumea in care Asbel se nascuse. Dar am ajuns doar sa dau din cap in semn de afirmativ cand imi aratase locul unde se aflau cartile. Era surprinzator ca le pastra intr-un loc atat de ascuns, grija lui pentru lucrurile pe care le pretuia era mare.
    Adoram atentia oferita detaliilor. Am lasat cartea pe masa decizand ca aveam sa o citesc curand.
    M-am uitat putin nesigur spre el cand parea nesigur de tentatiile sale. Dar il puteam intelege.
    ​- Cred ca este in regula daca o faci si fara sa ma anunti, atata timp cat aceste escapade nu sunt atat de dese. Cred.
    ​Zic destul de nesigur pe mine, nu stiam cum aveam sa reactionez cand o sa fiu expus in fata sa. Nu doream sa ma gandesc la acel lucru. M-am indreptat spre el si l-am prins de incheietura, oprindu-l din actiunea sa de a se pregati sa doar pe jos. Acest gest a fost unul reflex, fara macar sa imi gandesc propia actiune. Dar gandul de a dormi pe jos era deranjant, plus ca de abia ma trezisem precum dupa un somn lung.
    Corpul meu nici macar nu cred ca intelegea conceptia de oboseala pe moment, eram prea entuziasmat pentru a ma odihni.
    ​I-am dat drumul la mana fiind iar surprins de temperatura ridicata a corpului sau. Dar mi-am asezat mana pe capul sau incepand sa il mangai bland, afisand un zambet la fel de radiant ca deobicei.
    ​- Nu te deranja pentru mine, o sa stau pe scaun sa citesc la lumina lunii. Doar ignora-mi prezenta pe timp de noapte, nici nu cred ca acest corp va percepe oboseala precum la oameni.
    Ma bucuram ca se deranjase atat de mult pentru mine, chiar daca mai inainte imi explica ca nu facea asta pentru oricine.
    ​Stiind cu exprima bunatate decat in momente mai rare, ma facea sa apreciez acel gest mai bine. Imi treceam degetele lungi si osoase prin suvitele sale rebele de par. Mainile mele erau probabil reci pentru el, asa ca am decis sa imi inchei actiunea.
     
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 1203d8dbd23787123dc714de1c07df09
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    "Toata lumea este o scena,
    Si toti barbatii si femeile doar jucatori.
    Ei au iesirile lor și intrarile lor,
    si un singur om în timpul sau joaca multe parti".
    – William Shakespeare
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Ca14bf81ba8862326aa3fe3d02444e10
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    "Omul intelept nu-si calculeaza sansele. El isi fixeaza telul si apoi il atinge". – Lao Tise
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Rsz_1410
    Semnat Leon.
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tumblr_ph6fh1GF8f1xgbxxyo1_400 [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 0ee349b5e516977906ba60eb56195059
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 58b280a6859b59df20b330142ad0421c [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tumblr_pcj8zrDZKK1wg9jefo1_400

    _______________________________________________________________________

    -|| Garnier Asbel Chantal  . || .  25  . || .  Artist  ||-
    _______________________________________________________________________
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Fe8bf8dd6cf6822e16d8391088630c86a583719e


    Mi-am încrucișat mâinile în dreptul pieptului, strângându-mi corpul parcă încercând să mă comprim mai mult. Degetele mi s-au strâns ușor în pielea brațelor, în timp ce mi-am aplecat ușor capul spre stern, cu privirea pironită în jos.

    -”Izolare” e un cuvânt mare. Prefer termenul de ”interacțiune minim necesară”. Până la urmă, nu e ca și cum ne ferim deliberat, ei ne dau afară din lumea lor mai întâi. Ne naștem diferiți și nu ne putem complace lor decât cu prețul pasiunii care ne oferă nouă viață, iar asta e doar o moarte interiorizată. În momentul în care dăm ceea ce ne face pe noi să fim ceea ce suntem, pur și simplu murim și devenim cadavre, care vor umbla fără niciun rost până li se vor descompune corpurile. Prefer să fiu singur, dar ”în viață”.

    Mi-am prins buza între dinți, fixând un colț al încăperii cu privirea. Oricum am fost singur de când mă știu. Tot ceea ce au făcut vreodată oamenii a fost să profite de mine, să mă tragă în jos, să încerce să mă țină departe de lucrul pentru care am fost născut. Tot ceea ce am dorit în aproape toată viața mea a fost să pictez, de ce nu m-au putut lăsa pur și simplu să pictez.

    Mi-am ridicat capul către el când l-am auzit, privindu-l cu ochii mari. În coșul pieptului meu părea că se adună senzații ciudată, care parcă mă gâdilă. Aerul parcă se oprea acolo și se amesteca cu căldură și ... lumină. Toată această presiune a ieșt din mine sub forma unui râs. Nu unul cinic sau forțat așa cum obișnuiesc să-l port, ci natural. Am pufnit într-un râs natural care se simțea pur și simplu la locul lui. M-am oprit după puțin timp, dar mă simțeam mai ușor și, cel mai important, aveam un zâmbet pe față. Un zâmbet natural.


    -Scuză-mă, mi-a scăpat, îi zic, acoperindu-mi buzele cu degetele. Sper că nu te-am deranjat, nu am râs de tine. Întotdeauna mi s-a părut că mi se potrivește mai mult alb-negru, dar n-am să refuz o așa ofertă. Dar am o condiție. Să fie cele mai spectaculoase culori pe care le poți avea. Pentru că și eu voi folosi cele mai bune culori ale mele pentru a ta picta și n-am să renunț până n-am să-ți fac cel mai strălucitor tablou.

    Nu mi se păruse o minune faptul că acest băiat din fața mea ieșise dintr-un tablou, că vorbea și gândea ca un filosof în ciuda faptului că practic existența lui nu măsura nici o oră. Ceea ce mă surprindea cel mai mult era faptul că mă făcuse să zâmbesc într-o perioadă de timp așa mică, lucru pe care ceilalți oameni nu l-au putut face în 25 de ani.

    L-am privit cu fascinație în timp ce analiza cartea pe toate părțile. N-am putut să nu observ sclipirea din ochii lui în timp ce parcursese din pagina cărții. Recunoșteam lumina aceea, chiar o simțeam, la un nivel profund. Presimțeam că probabil va trece prin întreaga bibliotecă, poate chiar într-un timp record. Aproape că îmi pare rău că nu am atât de multe cărți din alte domenii, cele mai multe dintre ele fiind cărți de artă. O să-l duc și la bibliotecă municipală oricum, sunt sigur că o să se simtă în largul lui acolo.


    -Nu o să se întâmple des. Dar, pentru orice eventualitate, fii mai precaut atunci când pictez sau desenez, bine?

    Sunt momente în care mă lovește febra artistică și mă trezesc abia peste câteva ore, epuizat și confuz. De multe ori sunt atât de concentrat pe pictură încât poate arde în jurul meu și nu-mi dau seama. Îmi amintesc de un episod la fermă, înainte să plec. Mama rămăsese înțepenită pe podea din cauza unei probleme la spate și n-am auzit-o când striga după ajutor pentru că pictam în pod. Mi-a luat câteva ore bune până să fac contactul înapoi cu realitatea, între timp mama ațipise de vreo 2 ori. Bine că era vară, altfel cred că rămânea paralizată de frig.

    Am rămas cu privirea țintită pe mâna sa în momentul în care acesta mă oprise. Eram atât de neobișnuit cu atingerile, majoritatea mă dezgustau sau mă incomodau. El, deși era atât de rece față de mine, se simțea mult mai cald decât atingerile cu care eram obișnuit. Ale lui erau fine și blânde, încărcate de o căldură interioară.

    Am clipit des în timp ce-i simțeam degetele prin părul deranjat. Mă uitam la zâmbetul său radiant și mi se părea absolut supranatural. Cum putea să zâmbească atât de din inimă? Poate pentru că încă n-a avut contact cu tot ce e urât pe lumea asta? Poate poartă niște sentimente pe care maestrul i le-a insuflat? N-am putut niciodată să zâmbesc așa cum o face el chiar acum. Simțeam că cineva ca el trebuie protejat de tot ce e în afară, de teamă să ca tot ce are el atât de frumos să nu fie distrus de egoism și aroganță.

    Mi-am revenit abia după ce acesta se retrase. Aproape că era să-l întreb de ce se oprise, dar mi-am dat seama că nu se cădea să-l rog să mă atingă, ba chiar era stupid. Am tușit ușor rușinat, închizând sertarul și trecându-mi degetele pin păr, dându-mi câteva șuvițe după ureche.


    -Dacă o să citești la lumina lunii s-ar putea să-ți strici ochii și ar fi chiar păcat de așa ochi. Citește lângă lampă, la lumină. Poți să-ți tragi scaunul mai aproape. Sau, dacă vrei, poți să te întinzi... lângă mine. Dacă simți cumva că te doare spatele sau stai incomod sau orice altceva, pe mine nu mă deranjezi. Pot dormi aproape oriunde, nu e ca și cum aș fi suficient de odihnit să fac mofturi.

    I-am fixat ochii cu privirea, simțind parcă un nod în gât. Încep să vorbesc mult și încurcat, mai bine mă culc. Am înghițit în sec, tușind încă o dată incomod înainte de a trece pe lângă el. M-am așezat în pat, întinzându-mă și acoperindu-mi trupul cu pătura subțire. M-am dat puțin mai înspre perete, lăsând un spațiu în care putea sta încă o persoană, făcând un semn spre acesta.

    -Numai să-ți dai pantofii jos dacă urci, ok? spun încet, privindu-l pe sub gene, înainte de a-mi așeza capul și de a-mi afunda nasul în pernă, simțind o senzație ciudată de nervozitate și încordare fixată între omoplații mei.

    Mă comport de zici că n-am fost în viața mea în pat cu cineva. Poate mă comport așa tocmai pentru că știu că nu corpul meu și-l dorește Leon. Nu știu ce să fac atunci când cineva vrea mai mult decât plăcere fizică din partea mea. Nu am lăsat pe nimeni atât de aproape până acum, nici măcar nu știu ce-și dorește băiatul de la mine, ce crede că va opține stând aproape de mine, dar mi-ar părea rău dacă aș ajunge să-l dezamăgesc pentru că nu mă comport ca un om.
    kurosense
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 55
    Data de inscriere : 06/09/2020
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG Yaoi
    kurosense
    Membru
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tenordf7474a7a690fcb2
    ____________________________________________________________________________________
     
    "Existenta mea este reala? Am fost creat din sange varsat?"
    ____________________________________________________________________________________
     
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tenor-1
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    ╔═                                                           ═╗
    Nume intreg: Leon Chamberlain
     
    ╚═                                                           ═╝
    ____________________________________________________________________________________
     
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Pjimag12
     
    ____________________________________________________________________________________
     

     
    Termenul de izolare nu l-am folosit cu o tentativa pentru a-l face incomod, doar dasem forma prin cuvinte la ceea ce se subintelegea din situatia prezentata in fata mea. Dar acea denumire alternativa data de Asbel parea sa i se potriveasca mai bine. Era cu adevarat un paradox in acest sens, oamenii normali ii indepartau pe cei diferiti fara vreun argument bine intemeiat. Iar cei mai sensibili, ajungeau din cauza celor din jur sa doreasca sa minimizeze contactul cu cei ce nu ii intelegeau.
    Intelegere si rabdare? Asta era ceea ce trebuia daruit unei persoane firave.
    ​Reactiile sale involuntare precum muscatul buzei si aruncare privirii in gol tradau faptul ca inca contempla la vorbele mele, mai bine zis prin ce trecuse. Personalitatea mea m-ar fi impins sa il umpli iar de intrebari legate de trecutul sau, dar doar aveam sa stau tacut si sa stau alaturi de el.
    Decat sa intrebi, uneori este mai bine doar sa veghezi asupra unei persoane.
    ​Pot afla mai multe lucruri prin actiunile si prezentul petrecut impreuna, trecutul doar ma facea sa inteleg anumite puncte din caracterul sau sau obisnuintele sale. Dar doar atat. Punctele cheie ce reprezentau persoana din fata mea, era cel din prezent. Ce privea in gol o perioada.
    ​Dar intr-o clipa neasteptata observ cum pe fata sa se contureaza un zambet ce imi crescuse pulsul, mi-am dus instinctiv mana in zona pieptului. Obrajii mei se scaldau intr-o nuanta slaba de rosu, realizand ca de asemenea el chiar rase. Cuvintele ce au urmat dupa acel zambet ce ma vrajise au declansat o emotie noua. Acel mic gest mi-a aprins o dorinta launtrica de a ii acorda atentia mea in fiecare clipa.
    - O sa ma ridic la cele mai inalte asteptari ale tale, Asbel.
    ​Ii raspund pe un ton profund schitand un zambet, in timp ce privirea mea il fixa.
    Acea emotie resimtita parea ceva mai mult, un sentiment de deja-vu imi invadase mintea. Cum atasamentul meu neexplicat pentru oameni mi-a fost daruit, probabil am primit multe inzestrari de la creatorul meu. Numai un cuvant imi venea in minte ce puteam sa il leg de acel sentiment ce imi patrunse sufletul si mintea.
    - Pragma.
    ​Am scapat acel cuvant fara sa realizez. Desi nu trebuia sa stiu ce inseamna, totusi cunosteam prea bine acel cuvant. Descria o emotie contrastanta, era o nuanta a iubiri reprezentata de atractia de tip intelectual.
    Modul sau de a gandi si vedea lumea imi trezea un interes aparte.
    ​Pasiunea lui pentru arta ma cutremura.
    ​Dar cel mai grav, zambetul sau furase atentia pentru cateva clipe bune.
    ​Intrebarea adresata de el ma scoase din transa, am dat afirmativ scurt din cap. Aveam sa iau in considerare sfaturile sale, pana la urma chiar nu doream sa ii stau in cale. Nu intalnisem alti oameni, dar daca era cum zicea Asbel insemna ca nu oricine ar fi reactionat bine sa se trezeasca cu o fiinta diferita in casa lor.
    Tot ceea ce parea a fi dincolo de intelegerea lor ajungea sa fie distrus sau exclus. Oamenii pareau creaturi nu tocmai simple.
    ​M-am ridicat din acea pozitie pentru a-i lasa spatiu personal lui Asbel, parea ca atingerea mea nu il deranjase. Asta ma facea doar sa fiu mai incantata de tot ce se intampla, cum puteam sa dorm cand eram pierdut intr-o furtuna de emotii si senzatii?
    Am continuat sa il fixez cu privirea in timp ce se asezase in pat, poate aveam sa las cititul pe maine in timp ce Asbel va picta. Acel loc oferit in patul sau parea cel mai comod loc din toata acea camera, dar nu pentru ca era in pat ci pentru ca acolo era pictorul. Am ajuns sa imi prind buze de jos cu dintii ca mai apoi sa imi trec degetele lungi prin par pentru a aseza suvitele blonde mai bine.
    - Iti multumesc ca imi porti de grija. Sigur inca sunt precum un copil in ceea ce priveste multe lucruri. Poate uneori o sa fiu la fel de concentrat cand esti tu cand pictezi, dar in rest toata atentia mea va fi redirectionata spre tine. De aceea...
    ​Am vorbit in timp ce am luat cartea de pe masa si am pus-o pe micul dulap de langa pat, mi-am dat incaltamintea jos asezand-o intr-o pozitie cat sa nu deranjeze si apoi am inchis singura sursa de lumina care venea de la lampa. M-am asezat pe salteaua groasa a patului, era destul de mic spatiul intr-un pat de o singura persoana. Mi-am dat parul pe o parte si m-am asezat pe laterala cu fata spre perete pentru a-l putea privi. Chiar daca acum puteam sa ii descifrez mai greu trasaturile, tot puteam vedea bine. Parea sa fiu obisnuit mai mult cu lumina slaba aproape inexistenta decat cu sursele de lumina puternice. Avea sa dureze o perioada lunga pana intreaga mea existenta sa se impregneze in aceasta lume. Am continua sa zic ce avea de zis, fiind mult mai aproape de el din cauza distantei mici ce o putea oferi patul.
    - O sa stau langa tine sa te veghez. Oricat de obosit ai fi sigur ar fi deranjant sa ai o sursa de lumina, macar de aceasta data pentru ca pare sa fie o ora destul de tarzie.
    ​Ochii mei argintii mai ca straluceau in lumina slaba a lunii ce patrundea partial in camera. Micile raze de lumina slaba ce se scaldau in irisul meu ofereau un adevarat peisaj. Am pipait cu mana cersaful pana l-am gasit pe Asbel, mana ajunse pana pe spatele sau. Prima data am asezat-o pe omoplatul stang, era o atingere slaba chiar aproape inexistenta.
    Era precum as atinge ceva foarte pretios, imi era teama sa nu il distrug.
    ​Mi-am trecut limba peste buza de jos pentru a o umezi, ca mai apoi am inceput sa trasez o linie pe spatele sau. M-am ghidat de adancitura formata de coloana, am respectat acea linie pana la baza. Cand am realizat ca ajung prea jos am preluat sub aceiasi forma atingerea, numai ca de aceasta data era in sus. Buricul degetelor mele au ajuns sa se preseze mai mult pe materialul bluzei sale.
    ​Atingerea oferita era una gentila, cu o miscare eleganta urmand acelasi traseu de fiecare data. Doar cu cat treceau minutele cu atat apasam putin mai tare, pana devenise o atingere mai senzuala. Fiind hipnotizat de acele atingeri oferite intr-un ciclu bine definit nu am realizat ca deja executasem de cateva ori aceste miscari. M-am oprit, dar fara a-mi misca mana de pe spatele sau.
    ​- Cred ca pot sa ma obisnuiesc cu aceasta temperatura, cel putin acum nu pare sa se mai simta atat de intens acea caldura. Cand am trecut cu mana peste spatele tau am sesizat ca muschii tai par tensionati. Incearca sa te relaxezi si odihnesti.
    ​Aveam in prima noapte in care m-am nascut sa-l privesc cum se odihneste pe cel ce mi-a facut introducerea in acea lume noua.
    Era precum ma trezisem dintr-un somn lung si intrasem intr-un vis cu totul nou.
     
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 1203d8dbd23787123dc714de1c07df09
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    "Toata lumea este o scena,
    Si toti barbatii si femeile doar jucatori.
    Ei au iesirile lor și intrarile lor,
    si un singur om în timpul sau joaca multe parti".
    – William Shakespeare
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Ca14bf81ba8862326aa3fe3d02444e10
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    "Omul intelept nu-si calculeaza sansele. El isi fixeaza telul si apoi il atinge". – Lao Tise
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Rsz_1410
    Semnat Leon.
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tumblr_ph6fh1GF8f1xgbxxyo1_400 [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 0ee349b5e516977906ba60eb56195059
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 58b280a6859b59df20b330142ad0421c [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tumblr_pcj8zrDZKK1wg9jefo1_400

    _______________________________________________________________________

    -|| Garnier Asbel Chantal  . || .  25  . || .  Artist  ||-
    _______________________________________________________________________
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Fe8bf8dd6cf6822e16d8391088630c86a583719e


    I-am oferit un zâmbet când acesta îmi garantase reprezentarea mea cât se poate de sublimă. Probabil va aprecia mai târziu acest gest al meu, când mă va cunoaște mai bine. Un zâmbet sincer nu e ceva pe care l-am dăruit la fel de ușor cum mi-am pus la dispoziție corpul. Nici măcar eu nu l-am putut vedea vreodată, nu știu cum arăt atunci când mă bucur cu adevărat. Poate pentru că nu o fac prea des.

    Am tresărit ușor, mărindu-mi ochii și mai mult. L-am auzit bine? A zis cumva ”Pragma”? Știu că domeniul vizual e treaba mea, dar nici la capitolul auzului nu stau rău. N-am zis nimic, în schimb mi-am ascuns puțin mai mult capul între umeri și am simțit sângele cum dă năvală în obrajii mei, fiind sigur că îi colorează în rozaliu. Faptul că auzul acestui cuvânt din partea lui mi-a provocat o asemenea reacție mă făcea doar să roșesc mai tare, de data asta și de rușine.

    Nodul pe care-l simțeam înfipt practic în spatele meu părea că se strânge și mai tare în timp ce-l urmăream ager cu privirea. Cum se apropie ușor de pat. Se strânge. Lasă cartea pe dulap. Se strânge mai tare. Își dă jos pantofii. Și mai tare. Stinge lumina. Deja presiunea ajunge până în piept. Se întinde lângă mine. Toți mușchii îmi sunt întinși la maximum. Se întoarce cu întreg corpul său spre mine, suntem cu atât mai aproape cu cât patul este înghesuit. Aerul nu mai alunecă până în piept, rămâne blocat în gât.


    -Nu e nevoie, Leon, spun pe o voce înceată și gâtuită, cuprinzându-mi corpul cu brațele pentru un plus de sentiment de protecție. Sunt obișnuit, nu am nevoie să mă veghezi. Sau să-mi oferi atenția ta. Am avut grijă singur de mine de când mă știu, nu trebuie să te chinui să mă urmărești, sunt obositor. Și nu mă deranjează lumina. Când eram copil, adormeam mereu în podul casei, cu lampa aprinsă, cu pensula în mână sau citind vreo carte...

    Privirea sa argintie strălucea în ușoara lumină lunară ce intra printre jaluzele și mă făcea să am nevoie de aer, pe care nu-l puteam respira fiind că plămânii parcă-mi erau blocați. Iar următoarea sa mișcare, așezarea mâinii sale reci pe spatele meu, mă făcu să suspin ușor și să înghit în sec. Cu fiecare centimetru pe care îl parcurgeau degetele sale trăgeam mai mult aer pe nas, ce se acumula în coșul pieptului, până ce ajunsese aproape prea jos, făcându-mă să eliberez întreaga cantitate de oxigen printre buze.

    Respirațiile mele adânci continuau cu cât el se mișca în sus și în jos pe coloana mea vertebrală, de fiecare dată mai profunde cu cât el își presa mai pare pielea rece a mâinii peste carnea mea. Aproape că puteam să simt cum încep să tremur. Nu știam ce se întâmplă pentru că nu era modul meu normal în care acționam, cum nici ceea ce făcea el acum nu era un tratament pe care eu îl primesc în mod regulat.

    Până la urmă mișcările sale se opriseră, putând simți încă furnicăturile înțepându-mă pe întreaga suprafață a spatelui. Încercam să fiu atent la ce spune, dar locul în care i se odihnea mâna se simțea atât de pregnant, odată cu temperatura sa scăzută. Fără să vreau, un geamăt gâtuit urmat de un suspin adânc îmi scăpaseră printre buze. Mi-am dus aproape imediat palma peste gură, total amețit de cap și de rușine. Nu-mi vine să cred că mi-a scăpat așa ceva...

    Mi-am așezat mâna peste brațul său, neavând parcă forță să i-l dau la o parte. Mi-am mușcat puternic buzele, simțind iar acea căldură rușinoasă ce-mi ardea obrajii.


    -N..Nu mă pot relaxa dacă... mă atingi așa. Nu-mi creează discomfort, doar că...că...

    Nici nu știam cum să-i explic pentru că nici eu nu înțelegeam de ce reacționam așa. Mi-am dus degetul arătător la buze, prinzând spatele acestuia între dinți, într-un amestec de frustrare și pudoare, sentimente cu care nu m-am întâlnit d emulte ori în viață.
    kurosense
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 55
    Data de inscriere : 06/09/2020
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG Yaoi
    kurosense
    Membru
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tenordf7474a7a690fcb2
    ____________________________________________________________________________________
     
    "Existenta mea este reala? Am fost creat din sange varsat?"
    ____________________________________________________________________________________
     
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tenor-1
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    ╔═                                                           ═╗
    Nume intreg: Leon Chamberlain
     
    ╚═                                                           ═╝
    ____________________________________________________________________________________
     
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Pjimag12
     
    ____________________________________________________________________________________
     

     
    Intregul sau trup parea cu adevarat constrans de apropierea mea si atingerile daruite, parea sa devina din ce in ce mai rigid. Atingerea mea era deranjanta pentru el? Sau doar nu era obisnuit sa fie atins in acel fel, era greu de descifrat. Dar in final am concluzionat ca puteau fi ambele cazuri, cine ar fi putut sa inteleaga cu adevarat aceste fiinte.
    Prin propria lor existenta pareau sa nu se inteleaga, asa ca nimic nu ma mai uimea. Erau fiinte complexe si paradoxale.
    ​Iar asta era doar o concluzie scurta trasa din acele minute scurse in lumea noua in care ma nascusem. Dar cu toate aceste informatii doream sa descopar mai multe, nu imi pasa cat timp trebuia sa ii fiu alaturi pentru a invata cat mai multe. Acele cuvinte spuse atat de incet imi inspirau o usoara tristete. Sa iti petreci viata intr-un intuneric continu si inconstient de existenta ta este o problema, mai ales daca nu aveai cu cine sa imparti tot ceea ce detineai. O relatie autentica nu se bazeaza doar pe impartirea unor momente placute, mai mult ca orice daca cineva te vegheaza in momentele grele poate fi confirmata ca o legatura greu de rupt. Un sunet sparse linistea serii, cand am auzit acel geamat atat de pregnant ce imi ramase intiparit in urechi doar m-a facut sa il fixez cu ochii.
    Modul in care incerca sa imi dea mana la o parte.
    ​Modul in care si ascundea acel sunet scapat printre buze.
    ​Modul in care obrajii sai erau scaldati in acea nuanta de rosie.

    ​Tot ce vedeam in fata ochiilor mei imi aprindea mai tare focul care mohnise pana acum. I-am prins mana de incheietura si am lipit-o pe salteaua moale a patului. Mi-am apropiat buzele de lobul urechii sale si i-am soptit pe un ton grav.
    - A venit timpul sa imparti intunericul si lumina cu cineva. Macar pentru o perioada limitate de timp, te rog sa ma lasi sa iti stau alaturi. Pana la urma avem o intelegere ce trebuie respectata, Asbel.
    ​Rostirea numelui sau in acel moment punea mai mult presiune in atmosfera, cum de aceasta daca mana mea ii atingea direct pielea am putut sa simt cum ardea. Caldura organismului sau era crescuta, era precum tineam mana deasupra unui foc. Dar acea senzatia nu ma deranja la fel de tare ca privelistea oferita de cel din fata mea. Ochii continuau sa il atinteasca, nu doream sa ii pierd vreo reactie. Mana de pe incheietura sa mi-a coborat inapoi brat in jos, apoi pe omoplati pana la talie. M-am oprit acolo pentru a-l lipi de pieptul meu.
    Cuvintele sale nu erau clare, atingerea mea nu ii crea nici o stare de disconfort dar atunci ce simtea?
    ​Era prea devreme sa il intreb. L-am impins usor de talie pana se lipise cu abdomenul de al meu. Ii inspir parfumul invaluit de un iz specific tablourilor, era relaxant sa il tin in bratele mele. Am lasat ca pieptul meu sa se izbeasca de fiecare data de al sau cand respiram, chiar puteam sa ii simt respiratia cum se loveste de pielea mea. Mi-am lipit buzele de tampla sa si i-am lasat un sarut acolo. Buzele mele moi s-au presat de pielea sa fina si calda doar pret pentru cateva secunde, mai apoi la fel de repede m-am retras.
    ​Doream sa ii analizez corpul si mintea mai mult, sa descopar tot ce se afla acolo pentru ca mai apoi sa escaladez si sa ajung la sufletul sau. I-am mai daruit cateva atingeri pe spate, ca mai apoi sa trec o mana prin parul sau. Am inceput sa ii masez cu buricul degetelor ceafa sub forma unor mangaieri, am repetat acest proces de cateva ori pana m-am indepartat de el. M-am ridicat de pe pat, dar inainte de a pleca de tot fiind sprijinit intr-o mana inca il priveam. Ochii mei argintii pe cat de plini de viata erau pe atat de periculosi erau, aduceau precum privirea unui sarpe ce iti urmarea fiecare miscare. Suvitele mele cadeau in jos spre pieptul si o parte din mana lui Asbel.
    - Este in regula, pana la urma in seara aceasta voi ramane langa fereastra. Doar te voi privi din cand in cand, acum este timpul sa te odihnesti Asbel.
    ​Facusem o pauza scurta, dupa care i-am soptit pe un ton mult mai expresiv.
    - Que puis-je faire? Rien, sinon attendre le moment de nos retrouvailles, le moment où nous serons à nouveau au neuvième ciel. Bonne nuit.
    ​Un zambet mi se contureaza pe fata in acea clipa. Aveam in cele din urma sa citesc la lumina lunii, pentru a-l lasa sa se odihneasca. Nu doream ca prezenta mea sa il deranjeze in acest fel, am fost de acord sa nu fac vreo actiune ce ii sta in calea conceperii tablourilor. Doream doar sa fie constient de prezenta mea pe moment, doar atat.
     
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 1203d8dbd23787123dc714de1c07df09
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    "Toata lumea este o scena,
    Si toti barbatii si femeile doar jucatori.
    Ei au iesirile lor și intrarile lor,
    si un singur om în timpul sau joaca multe parti".
    – William Shakespeare
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Ca14bf81ba8862326aa3fe3d02444e10
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    "Pictorul este un filozof, dar filozofia sa este pictura.". – Renato Gutusso
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Rsz_1410
    Semnat Leon.
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tumblr_ph6fh1GF8f1xgbxxyo1_400 [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 0ee349b5e516977906ba60eb56195059
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 58b280a6859b59df20b330142ad0421c [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tumblr_pcj8zrDZKK1wg9jefo1_400

    _______________________________________________________________________

    -|| Garnier Asbel Chantal  . || .  25  . || .  Artist  ||-
    _______________________________________________________________________
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Fe8bf8dd6cf6822e16d8391088630c86a583719e


    Știu că sunt obsedat de control. De libertate. De propria mea libertate. Pe tot parcursul copilăriei mele m-am simțit închis în acea lume mică și limitată, ca o sămânță de floare încercând să încolțească la umbra unui mare stejar. Am luptat pentru viața mea, pentru adevărata mea viață. Să-mi mențin spiritul artistic viu și liber. Am dat tot ce a fost nevoie din mine pentru asta. Am reușit cu greu să-mi dau lațul de la gât jos și prefer să mor înainte să mi-l mai pună cineva înapoi.

    Așa că sunt obsedat de control. De aceea, modul în care Leon mă imobilizase parțial îmi făcea inima să se agite nebunește în piept. Îi simțeam buzele aproape de urechea mea, iar corpul meu tremura ușor și involuntar din cauza vocii sale. E ca și cum modul său impunător de dominare, în loc să-mi producă o reacție de apărare sau de repulsie, mă făcea să vreau mai mult. În alte condiții, dacă un om normal ar fi încercat să mă domine, aș fi acționat imediat, fizic sau verbal și deloc plăcut. Nu era doar senzația că pierd controlul. În ciuda maniei mele, mă gândeam serios dacă ar fi așa rău să-mi pierd controlul în fața lui. Să nu mai manipulez tot ce mi se întâmplă, să nu-mi mai înfrânez sentimentele, să las pe cineva să mă vadă atât atunci când pictez, cât și atunci când toată armura mea a vopselelor și cărbunilor cade și rămân doar o scuză proastă de om.


    -Înțelegerea pe care ai făcut-o e cu artistul. Viața, întunericul și lumina, conceptele, durerile, totul aparține artistului. Ții se pare corect să mă asaltezi așa, când am garda jos? Când arta nu mă protejează și sunt doar o tentativă eșuată de ființă umană? Nu știu decât să fiu artist, iar atunci când nu sunt, când sunt doar om, nu știu ce fac. Ceea ce vrei tu să afli nu e în omul din mine, pentru că nu știu să fiu om. Nu știu să răspund sub atingerea cuiva, înconjurat de brațele cuiva, lângă cineva. Nu știu să împart așa cum îți dorești, pentru că tot ce au vrut oamenii de la mine au smuls cu forța, fără să-mi ceară. Vrei să stai alături și în momentele patetice în cre încerc să fiu om?

    Locul de care el mă ținea lipit părea că înghețase cu totul și continua să-mi transmită frisoane pe fiecare vertebră în parte, în timp ce venele mele parcă se contractaseră și înțepeniseră în loc. Nu știu ce făcea, dar se simțea ca și cum m-ar fi hipnotizat cu ochii săi care luceau în întuneric. Eram atât de prins în privirea sa încât am scos un sunet de surprindere când mă trase de talie și îmi făcu pieptul să se preseze de al său. Mi-era rușine să nu-și dea seama cât de tare îmi bate inima și cât de greu îmi este să iau aer când e așa aproape.

    Am suspinat din nou adânc când și abdomenele noastre se întâlniră și am putut simți un nod imens cum se strânge acolo. Toate aceste tratamente pe care mi le oferea erau atât de neobișnuite pentru corpul meu ce înregistra numai gesturi semi-brutale și dezinteresate. Nu-mi displăceau atingerile lui. Buzele sale pe tâmpla mea, degetele prin părul meu, privirea arzându-mă centimetru cu centimetru. Aproape că-mi mestecam singur buzele de la atâta nervozitate, iar vârfurile degetelor mă furnicau. Voiam și eu să-l ating. Și nu ca să-l studiez. Voiam să mă înfig sălbatic în el, ca un animal, să-l strâng, să-l mulez pe forma palmei mele.

    Am simțit impulsul de a-mi mișca mâinile pentru a-l putea explora, dar fix atunci se ridicase, stând deasupra mea, cu părul răvășit peste pieptul meu, cu un aer de statuie barocă. Era ca îngerul ce se pogora pe săraca Theresa, aflată în plin extaz. L-am privit printre gene, cu buzele întredeschise, cu stomacul arzând, cu venele înghețate, cu mușchii tensionați. Accentul său franțuzesc răsuna cu atât mai bine cu cât îmi doream ca acea limbă ce articulează ”r”-ul să se afle altundeva. Mi-am închis ochii, luând o gură adâncă de aer.


    -Baise ta nuit et ton ciel! îi arunc cuvintele frustrat, deschizându-mi ochii și aruncându-i o privire atât de ixă încât pot jura că i-am văzut o parte din suflet.

    Mi-am întins mâna, așezând-o pe ceafa sa, printre șuvițele delicate de păr. L-am tras spre mine, conducându-i capul astfel încât buzele noastre să se întâlnească. I-am oferit apăsare sărutului nostru, în timp ce cealaltă mână s-a așezat pe umărul său, trecându-mi degetele pe suprafața hainei și ținându-l astfel încât să nu se mai poată retrage încă o dată. Mi-am retras capul doar puțin, cât să mă poată vedea cum îmi trec limba peste buzele încărcate de senzația sa fină și ușoară. Mi-am așezat degetul arătător pe bărbia sa, trăgând ușor în jos de ea ca să-i sugerez să-și deschidă mai mult gura, apropiindu-mă pentru un sărut cu mult mai intens decât cel de acum câteva secunde.
    kurosense
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 55
    Data de inscriere : 06/09/2020
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG Yaoi
    kurosense
    Membru
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tenordf7474a7a690fcb2
    ____________________________________________________________________________________
     
    "Existenta mea este reala? Am fost creat din sange varsat?"
    ____________________________________________________________________________________
     
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tenor-1
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    ╔═                                                           ═╗
    Nume intreg: Leon Chamberlain
     
    ╚═                                                           ═╝
    ____________________________________________________________________________________
     
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Pjimag12
     
    ____________________________________________________________________________________
     

     
    Simteam cum nu mai puteam gandi la fel de rational ca acum cateva clipe in care ma adanceam impreuna cu el in dezbateri. Presiunea din atmosfera era prea puternica pentru a mai putea actiona controlat, de aceea pe moment doream sa ma retrag pentru a imi reveni. Nu doream sa fac vreun gest nelalocul sau in fata sa, doar ca acele cuvinte ce mi le daruise faceau contrarul. As fi dorit sa il fac sa il inteleaga ca in ochii mei era mai uman ca niciodata, modul sau in care gandea imi trezise o emotie complet necunoscuta pentru mine. Iar acum cand eram atat de aproape de el persista mult mai tare, combinata cu un soi de extaz.
    De fiecare data cand inima pulsa sangele in intreg organismul se auzea precum un ecou ce acapara linistea noptii, dar probabil nu era sesizabila acea senzatie pe moment.
    Inca eram la o distanta relativ normala pana sa fiu tras mai aproape. Parea sa fie nemultumit pentru ca ma indepartasem.  In clipa in care am fost absorbit intr-o atingere delicata a buzelor noastre am ajuns sa ma sprijin mai bine in cot. Ma simteam complet imobilizat cand imi daruia acel sarut, nu a durat mult pana sa se opreasca pentru a ma indemna sa adancesc toata acea actiune. Puteam compara acel sarut precum ai gusta din cea mai dulce miere. Ochii mi-au cazut in jos spre buzele sale pline cum erau inmuiate de limba sa.
    ​​- Vreau sa te distrug si reconstruiesc iar.
    ​Desigur ma refeream in sens metaforic, se putea zari in razele luminii slabe ce se asterneau asupra camereu pupila mea ce era dilatata. Trada tot ceea ce ascundeam, iar el declansase cu acel sarut. Am intredeschis buzele si mi-am trecut limba peste buza sa de jos pentru a ma asigura ca o umezesc mai bine. Cum inca eram asezat in laterala si usor aplecat spre el am decis sa ma mut cu totul. Acum eram complet deasupra mea, iar intreg corpul meu se presa asupra sa. Pieptul, abdomenul, muschii erau complet lipiti de ai mei. Iar orice miscare facuta de mine avea efect direct asupra sa, pentru ca pielea se freca una de alta prin materialul subtire a hainelor ce ne acoperea corpul. M-am apropiat de el inainte de a initia un alt sarut.
    ​De aceasta data am initiat eu unul, am inceput sa ii framant buzele carnoase intr-un mod mult mai frenetic. Cum aveam cavitatea toracica complet lipita de a sa ii puteam simti pulsul ridicat, se pare ca nu era tocmai singurul in acea stare. O stare de bucurie imi umpluse sufletul, i-am luat mana cu care ma indemnase sa deschid putin mai mult gura pentru a avea loc. I-am luat mana in a mea avand grija sa imi duc degetele osoase printre ale sale.
    ​​Eram in contrast total, mana sa foarte calda iar la mea la fel de rece. Eram precum vara si iarna in ceea ce privea temperaturile noastre. Dar din punct de vedere al personalitatii eram precum primavara si toamna. Contrastam, dar in acelasi timp ne combinam formand o armonie perfecta.
    ​Puteam resimti ca Asbel dorea sa preia actiunea si sa ma domine, doar ca in acest mic joc de dominatie format am intors situatia in favoarea mea. Nu numai ca eram deasupra sa si toata presiunea ce o puneam cu corpul meu ii limita orice dorinta de a se misca dupa voie. Dar de asemenea am continuat sa ma adancesc mai tare dupa modul in care o ceruse mai inainte.
    ​​Mi-am strecurat limba printre buzele sale si i-am invadat cavitatea bucala.
    ​Era atat de umed si cald inauntru, incat doream sa explorez cat mai mult.

    ​Era un loc necunoscut, asa ca am inceput sa ma adancesc pana am dat de un organ fin si mult mai umed. Mi-am trecut varful limbii peste partea superioara a organului, iar in final am reaizat ca era limba sa. Cand in sfarsit i-am simtit limba, am inceput sa mi-o frec de ea. Cele doua au inceput sa se frece intre ele formand precum un mic vals bine organizat. La inceput ritmul era unul constant, in care conduceam relaxat pentru a gusta mai mult amandoi din extazul ce ni-l oferea acel moment. Dar cu cat suprafata neteda a limbilor noastre continuau sa se impinga reciproc totul a devenit mult mai intins. Astfel a inceput un mic schimb de saliva in tot ace proces.
    ​​Corpurile noastre au inceput sa se miste singure purtate de acea emotie necunoscuta, formau o intreaga melodie. Fiecare miscare era precum o nota bine scrisa pe portativul de note, acesta era intreg patul ce ne sustinea greutatea. Acesta scotea la fiecare miscare mai brusca cate un sunet de scartait pe fundal, acompaniat de gemetele infundate scapate din cauza acelui sarut.
    ​Cum putea unirea a doua simple organisme conceapa o intreaga paleta de emotii atat de diversificata.

    ​I-am mangaiat obrazul cu varful degetelor ca mai apoi sa cobor pe gat in jos spre clavicula, cu degetul mare si mijlociu am inceput sa ii conturez cravicula. In tot acel timp, un sarut initial ce era gentil devenise unul complet salbatic plin de dorinte primordiale. Cand plamani cereau dreptul la aer, am decis sa imi dezlipesc buzele de ale sale pieptul mei coborand si urcand incontrolabil.
    Un mic firicel de saliva dorea sa imi paraseasca gura, asa ca mi-am trecut limba peste coltul buzei de jos. Mi-am trecut mana ce acum cateva secunde era pe clavicula lui Asbel prin par, pentru a-mi lasa mai bine la vedere fruntea. Dupa ce mi-am trecut degetele prin parul meu auriu, am lasat suvitele sa cada inapoi. Pentru ca mai apoi dupa ce i-am oferit cateva secunde de aer sa imi lipesc buzele din nou de el pentru a le framanta de aceasta data mai incet.
    ​​​Imi ardea intreg corpul de dorinta.
    ​Iar buzele erau primul loc ce aveam sa le pecetluiesc.

     
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 1203d8dbd23787123dc714de1c07df09
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    "Toata lumea este o scena,
    Si toti barbatii si femeile doar jucatori.
    Ei au iesirile lor și intrarile lor,
    si un singur om în timpul sau joaca multe parti".
    – William Shakespeare
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Ca14bf81ba8862326aa3fe3d02444e10
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    "Omul intelept nu-si calculeaza sansele. El isi fixeaza telul si apoi il atinge". – Lao Tise
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Rsz_1410
    Semnat Leon.
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tumblr_ph6fh1GF8f1xgbxxyo1_400 [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 0ee349b5e516977906ba60eb56195059
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 58b280a6859b59df20b330142ad0421c [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tumblr_pcj8zrDZKK1wg9jefo1_400

    _______________________________________________________________________

    -|| Garnier Asbel Chantal  . || .  25  . || .  Artist  ||-
    _______________________________________________________________________
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Fe8bf8dd6cf6822e16d8391088630c86a583719e


    -Sparge-mă cu forță atunci... îi răspund, așezându-mi degetele elegant pe gâtul său... și lipește-mă delicat pe urmă.

    Aveam privirea fixată de a sa în timp ce respiram ușor sacadat și total nerăbdător. M-au trecut fiorii când el îmi traversase buza de jos cu limba sa extrem de umedă. Am simțit cum îmi salta umerii într-un tremur de exaltare, în timp ce patul scârțâise sub greutatea schimbată. Corpul său îl acoperi pe al meu ca o piesă de puzzle, ca și cum ar fi fost făcute să se potrivească. Îi puteam simți structura musculară perfectă prin haine, împreună cu temperatura sa mult mai scăzută. Mi-am ridicat ușor capul, traversându-i linia puternic accentuată a gâtului cu limba, de la bază până peste mărul lui Adam și până la bărbie, unde am lăsat un sărut.

    Sărutul său era pasional și amețitor, atât de hotărât și de plin de energie încât îmi accelera bătăile inimii cu fiecare mică mișcare. Senzația era cu atât mai intensă cu cât pieptul său era lipit de al meu și ne puteam simți reciproc sângele plesnindu-ne în vene. Mi-am deschis picioarele ca el să adopte o poziție mut mai accesibilă peste mine, încolăcindu-le însă în jurul taliei sale. Mâna sa o cuprinse pe a mea și atingerea era electrizantă. I-am răspuns acestei atingeri cu un strâns al degetelor, în timp ce ne afundam din ce în ce mai mult într-un sărut atât de păcătos.

    Am suspinat în momentul când limba sa a trecut de bariera buzelor mele. Mi-am strâns picioarele mai mult în jurul său, în timp ce mușchii mi se încordară puternic de la emoție. Am gemut înfundat când mi-am simțit limba atinsă de el și nu a durat mult până să i se alăture provocării, începând să se încolăcească una cu alta ca doi șerpi ce se bat pentru dominație.

    Mâna ce-mi rămăsese liberă am așezat-o pe spatele său, traversându-i șira spinării cu vârfurile degetelor, extrem de încet și delicat, până am ajuns la marginea hainelor sale. Am strecurat mai întâi două degete, atingând extrem de atent suprafața pielii sale, începând pe urmă să mă având mai mult. Până la urmă mi-am băgat întreaga mână peste cămașa sa, presându-mi palma de moliciunea corpului său. Așa cum prezisesem, pielea sa era absolut perfectă la atingere. Brațul meu urca din ce în ce mai mult, atingând tot ce se putea atinge. Senzația pielii sale, a musculaturii încordate, a structurii osoase mă făcea să gem și mai puternic în gura sa în timp ce îmi imaginam modul în care le-aș putea așterne pe pânză.

    Am inspirat adânc când ne-am despărțit, tremurând ușor de la recentele senzații abia trăite. Pieptul mi se ridica și cobora neregulat și rapid, încercând să prindă cât mai mult aer posibil. I-am fixat buzele cu privirea, apropiindu-mă de chipul său pentru a-mi trece limba peste colțul gurii sale, înainte de a-i prinde buza între dinți și de a trage ușor de ea.

    Buzele sale le prinseră din nou pe ale mele în alt joc extrem de nebun. Am continuat să-i pipăi pielea cu degetele, îndreptându-mă de data asta în jos și strecurându-mi mâna în pantalonii săi, mângâindu-i bazinul. Cealaltă mână am prins-o în părul său, trăgând mai tare cu cât sărutul devenea din ce în ce mai sălbatic.
    kurosense
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 55
    Data de inscriere : 06/09/2020
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG Yaoi
    kurosense
    Membru
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tenordf7474a7a690fcb2
    ____________________________________________________________________________________

    "Existenta mea este reala? Am fost creat din sange varsat?"
    ____________________________________________________________________________________

    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tenor-1

    ____________________________________________________________________________________

    ╔═                                                           ═╗
    Nume intreg: Leon Chamberlain

    ╚═                                                           ═╝
    ____________________________________________________________________________________

    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Pjimag12

    ____________________________________________________________________________________



    Modul in care corpurile noastre se atingeau unul de altul se simtea atat de pregnant, intreaga mea existenta experimenta ceva intens. Acel val de emotii ce ma invaluia era ceva special, simteam ca acele senzatii amestecate se lega de raspunsurile ce le cautam. Asa ca trebuia sa ma cufund mai bine in ele pentru a le descifra sensul. Limba sa moale ce imi umezise o parte a pielii de pe gat ma facuse pe moment sa scot un suspin lung. Dar tot continuam sa ii fur respiratia cu cel de al doilea sarut.
    Imi dase permisiunea sa il reconstruiesc cu atentie, acest gand era cu adevarat intrigant pentru un amator de jocuri de dominatie. Toate actiunile sale imi aratau ca dorea sa ii ofer cat mai mult, ceea ce ma determina sa transform sarutul intr-unul cu adevarat intens. Mana sa ce imi invadase partile intime ale pielii ce nu au fost vazute sau atinse inca de nimeni ma facuse sa scot un geamat infundat in sarut.
    Modul in care imi trecuse limba peste buza pe jos m-a facut sa inghet pe moment pentru ca o senzatie electrizanta imi patrunse prin tot corpul.  Mintea mea a fost complet cufundata in dorintele carnale, dar nu era o dorinta puerila in care ii doream doar corpul.
    Toata aceasta senzatie ce imi amortise mintea era combinata cu un gram de entuziasm, cunostiintele sale pareau atat de diversificate si modul cum dezbatea subiectele era atat de coerent incat ma atragea. De la cele mai mici gesturi pe care le executa neintentionat pana la gandurile impartasite alaturi de mine.
    Daca aveam sa ii raman alaturi simteam ca voi urma o cale interesanta in care nu ma voi plictisi. Deja cand mana sa ajunse mult prea jos am devenit mult mai excitat, am inceput sa imi presez violent buzele de ale sale fara cale de intoarcere. Cand am ajuns din nou fara aer mi-am trecut limba peste buza sa de jos ca mai apoi sa i-o prind intre dinti.
    In final am ajuns sa ii sub buza de jos pana capatase o culoare rosiatica, dar nefiind multumit de aspectul ei am decis sa o colorez intr-un rosu mai intens.
    Mainile mele in acel timp nu au stat pe loc, una s-a dus spre gatul sau continuand sa il conturez cu degetele. Cand i-am muscat buza destul de tare cat sa ii las o mica rana mi-am trecut varful limbi pentru a o umezi ca mai apoi sa ma indepartez de el.
    - Daca ai coborat atat de jos ai intrat pe un teren periculos Asbel, sa nu imi zici ca nu te-am avertizat.
    Ii zic cu un zambet pervers pe fata si cu aceiasi stralucire in ochi plina de entuziasm ca in clipele in care eram curios. Doream sa il investighez mai bine, sa ma lase de asemenea sa il vad dezbracat in toata splendoarea sa. Atat fizic cat si in clipele intime in care picta.
    I-am indepartat bluza fara a astepta o reactie din partea sa, pur si simplu am coborat cu buzele. Am inceput sa ii sarut gatul, urmat de piept pana am ajuns spre sfarcurile rozalii. Mi-am lipit buzele de unul din muguri si am inceput sa il sarut, ca mai apoi sa ma asigur ca il prind intre dinti incepand sa il rotesc cu atentie. Mana mea stanga coborase pana de pe gatul sau pana pe abdomen, de acolo am luat-o incet pana in clipa in care i-am introdus mana in pantaloni. Am simtit ceva cu totul mult mai cald decat orice parte o atinsem, totusi acel organ era acoperit de un material subtire ce probabil era lenjeria intima.
    Cand am realizat ca acela era penisul sau o culoare trandafirie imi invaluise obrajii, dar nu am avut timp sa ma gandesc la asta. Doar am continuat sa imi trec limba umeda peste sfarcul sau si sa presez cu varful pe acesta. Cand sa ma mut la celalalt m-am oprit pe moment pentru a-l privi, expresia sa mi-a creat o incomoditate in pantaloni.
    Devenea din ce in ce mai greu sa il privesc, de ce corpul imi fierbea?
    M-am mutat la celalalt sfarc si incepuse sa execut cateva cercuri in jurul acestuia pentru a-i creste placerea. Dar m-am concentram mai ales pe partea sa de jos, am inceput sa ii frec prin materialul subtire erectia nou formata.
    Acestea se presupuneau ca trebuia sa le tratez ca simpli stimuli naturali ce puteau fi controlati, dar in cazul atingerilor ce i le ofeream era ceva mult mai intens.
    Poate nu detineam destule informatii pentru a descifra ceva atat de complex si profund.
    Nu avea cum sa fie numai o simpla atractie sexuala tot ceea ce experimentam, dar nu puteam demonstra asta pentru ca eram mult prea tanar in arta umana. Toate aceste ganduri se impleteau perfect cu senzatiile traite ce ma faceau sa ma cutremur. Frecam pe lung organul sau cu miscari scurte pentru ca eram limitat, asa ca fiind iritat am decis sa ma opresc. I-am dat pantalonii mai in jos pentru a ajunge la boxeri, in clipa in care am vazut ca acolo se ascundea o erectie mai mare decat imi puteam imagina am inghitit in sec.
    Ce tot facea? Ma comportam atat de ilogic, dar uite cum un om rational cadea usor in mainile persoanei potrivite. Mi-am lipit mana inapoi de erectie si am continuat sa o masez cu podul palmei prin lenjerie cat il atinteam cu privirea. Nu vedeam atat de bine, asa ca i-am barbia intre doua degete iar degetul mare am inceput sa il presez pe buza de jos chiar peste rana.
    - Cum se simte?


    ____________________________________________________________________________________

    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 1203d8dbd23787123dc714de1c07df09

    ____________________________________________________________________________________

    "Toata lumea este o scena,
    Si toti barbatii si femeile doar jucatori.
    Ei au iesirile lor și intrarile lor,
    si un singur om în timpul sau joaca multe parti".
    – William Shakespeare

    ____________________________________________________________________________________

    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Ca14bf81ba8862326aa3fe3d02444e10

    ____________________________________________________________________________________

    "Omul intelept nu-si calculeaza sansele. El isi fixeaza telul si apoi il atinge". – Lao Tise

    ____________________________________________________________________________________

    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Rsz_1410
    Semnat Leon.
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tumblr_ph6fh1GF8f1xgbxxyo1_400 [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 0ee349b5e516977906ba60eb56195059
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 58b280a6859b59df20b330142ad0421c [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tumblr_pcj8zrDZKK1wg9jefo1_400

    _______________________________________________________________________

    -|| Garnier Asbel Chantal  . || .  25  . || .  Artist  ||-
    _______________________________________________________________________
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Fe8bf8dd6cf6822e16d8391088630c86a583719e


    Parcă fiecare atingere pe care i-o ofeream îș întărâta și mai tare. Cu cât pipăiam mai mult din pielea sa fină și dulce cu atât el își presa mai mult buzele de ale mele, cu atât era mai agresiv și mai pornit să mă devoreze. Pentru câteva secunde chiar m-am întrebat dacă ceea ce se întâmplă e chiar real, dacă nu o să mă trezesc la un moment dat și am să descopăr că tabloul e exact așa cum îl cumpărasem și că totul a fost creat de mintea mea, din cauza singurătății mele aproape sălbatice.

    Alte câteva secunde le-am pierdut gândindu-mă dacă aceaste emoții sunt doar o iluzie, dacă ceea ce simt acum și, mai ales, ceea ce simt că vine din partea lui e autentic. Dacă cumva, după ce se va termina totul, își va pierde interesul pentru mine ca toți ceilalți și poate să mă mai bage în seamă ocazional când îmi va dori din nou corpul. Și oare eu ce variantă aș dori? Degeaba încercam să analizez sau să-mi folosesc rațiunea, căci simțeam ce-mi doresc și nu găseam niciun fundament logic pentru asta. Mi-ar plăcea ca, măcar de data asta, să nu fiu doar o plăcere carnală și ușor de aruncat pe urmă...

    Pierdut puțin în toate aceste gânduri, m-a trezit la realitatea palpabilă o ușoară senzație de durere. Amețit de la lipsa de aer și de la endorfinele emise în urma sărutului nostru nebun, percepeam aerian faptul că acesta îmi prinse buz între dinți, dar atunci când mușcă suficient de tare încât să-mi facă o rană am dat afară o cantitate considerabilă de aer printr-un geamăt ce-mi combina durerea fizică cu plăcerea carnală, făcându-mi spațiul dintre picioare să se simtă dintr-odată umed și incomod.

    Am suspinat brusc când se depărtă de mine și practic îmi aruncase o amenințare extrem de perversă. M-am uitat cu ochii aproape sclipind la el, atingându-mi rana de la buză cu vârfurile degetelor și încercând să-mi închid cumva coapsele din cauza arsurii resimțite, deși îmi era destul de greu pentru că Leon era practic vârât între ele. Îmi ardea fața de rușine când mă gândeam la felul în care puteam să-l tânjesc acum. N-ar trebui să reacționez așa, mai ales că nu e prima oară când fac asta... dar e prima oară în care se simte bine. E prima oară când îmi doresc la rândul meu, când corpul meu vrea și cere și nu e totul doar o adunătură de reacții fiziologice.

    Nu am putut zice nimic, nu i-am putut spune nimic, doar m-am lăsat expus de mâinile sale. Alt val de rușine mă cuprinsese, arătându-mi prăpăditul ăsta de corp în fața perfecțiunii supreme. Se pare că numai eu aveam acest complex față de el, căci nici nu a stat să se gândească înainte să-mi traverseze gâtul și pieptul cu limba sa moale, oprindu-se în dreptul sfârcurilor mele ce se întăriseră încă de la prima sa atingere. În timp ce degetele de la o mână mi se încleștaseră puternic în haina sa, celelalte se prinseră în părul său lung și blond. Mă întrebam dacă, în timp ce-mi acorda un delicat tratament cu limba, îmi putea simți și tremurul ușor ce-mi cuprinse întreg corpul de la emoții, inima bătând ca o nebună în cavitatea pieptului, respirațiile sacadate pe care încercam să le controlez.

    Deși îi percepusem mâna în timp ce cobora pe corpul meu, în momentul în care aceasta îmi intrase în pantaloni și se așezase peste erecția mea, am tresărit din toate măruntaiele, toți mușchii mei s-au încordat concomitent, făcându-mă să trag de părul și hainele lui cu putere. Muream sub el de plăcere și pudoare, nici nu voiam să mă gândesc la ce simțea el având mâna acolo, pe zona care ardea acum mai ceva ca o oală sub presiune.

    În momentul în care și-a ridicat capul din pieptul meu, privirile noastre ni s-au intersectat și am putut simți alte mii de senzații cotropitoare cum îmi încing venele și nervii. Expresia sa era atât de dulce, cu ochii sclipind parcă aprinși, cu obrajii înroșiți și, mai ales, cu foamea carnală imprimată pe trăsăturile sale frumoase. Parcă i-aș fi strigat chiar acum ”Devorează-mă! Consumă-mă cu totul! Fă ce vrei din mine!”, dar tot ceea ce am putut să scot în schimb au fost gemete scurte și încete, ce începeau să crească în intensitate pe măsură ce acesta executa mai multe mișcări creatoare de senzații noi.

    În numele a tot ce se putea, oare așa se simțea și Psyche sub atingerile lui Eros, al cărui chip nici măcar nu-l putea vedea? Asta era plăcerea de care auzisem și pe care n-am experimentat-o niciodată?

    L-am privit pe sub gene când acesta îmi prinse chipul între degetele sale delicate, în timp ce continua să-mi producă plăcere cu cealaltă mână. Buzele mele îi atingeau degetul, iar mișcările sale peste penisul meu mă făceau să strâng din ochi și să expir profund, dând drumul altor sunete gemute.


    -Ești un pervers, nu-i așa? îi zic ușor, sugându-i puțin degetul care era prea aproape de limba mea. Sunt prins sub tine, aproape dezbrăcat, umed și tremurând mai ceva ca o târfă în extaz. Tânjesc după atingerea asta, după limba, umezeala, penisul tău. Și tu, în poziția asta, mă întrebi cum se simte?

    Mai era nevoie de cuvinte când eram atât de umed între picioare? Când îmi bătea inima așa tare că aproape că face și ecou? Mi-am trecut degetele prin păr, de data asta prin al meu, înainte de a reuși să mă ridic spre el, îndemnându-l să se ridice la rândul său până ce stăteam amândoi în fund acum. I-am mângâiat fața cu degetele mari înainte ca acestea să se ducă pe hainele sale, începând să le desfac. Mai întâi cravata, pe urmă haina, pe urmă cămașa, toate erau desfăcute cu rapiditate de mâinile mele tremurânde și aruncate pe jos cu nepăsare.

    I-am admirat pentru puțin perfecțiunea corpului pe care o întrezăream în întuneric, suspinând excitat. Spre deosebire de el, eu nu doream să-i provoc nici cea mai mică rană pe corp. Cât de delicat posibil mi-am așezat palmele pe umerii săi și am început să-i traversez fiecare bucățică de piele în parte. M-am apropiat și am început să-i ofer săruturi pe întreg gâtul, coborând cu limba și cu buzele mai întâi pe coșul pieptului, pe pectorali, pe pe mușchii abdomenului, tot mai jos și mai jos. Degetele mi s-au încurcat pe cureaua sa, desfăcând-o cu câteva mișcări și aruncând-o la loc cu celelalte. Am mai traversat limba de câteva ori pentru corpul său, timp în care m-am ocupat să-i desfac nasturii de la pantaloni și să-i dau puțin în jos. Mi-am băgat mâna ca un nesătul în lenjeria sa, scoțând de acolo membrul umed și întărit, surprinzându-mă aproape mărimea sa impresionantă. Ce rușine, l-am făcut pe el un pervers, dar gândul la mărimea incredibilă a penisului său mi-a făcut propriul membru să tresară cu interes.

    L-am privit adânc și plin de foame în ochi, înainte să-mi aplec capul cu direcția bine stabilită. I-am frecat penisul de câteva ori, depunând câteva săruturi pe capul acestuia până să-mi despart buzele ușor și să-i ofer o primire călduroasă în adâncurile gurii mele. Am coborât până ce am simțit cum capul i se lovește de peretele gâtului meu. Am strâns din ochi, încercând să-mi calmez emoțiile și să respir adânc pe nas, copleșit de senzația nouă de plin pe care gura mea o experimenta chiar acum. Am făcut-o din impuls, din dorința de a-l face să se simtă bine și să ardă după mine așa cum ard eu. Îmi simțeam creierul amețit și parcă tot ce voiam să fac cu câteva secunde înainte mi se șterse din memorie.

    Până la urmă mi-am făcut curaj și am început să-mi mișc capul de sus în jos, ușor, pe întreaga sa lungime, acompaniat de limbă, ce crea în sine un ritm propriu. Îmi țineam ochii închiși, neavând suficient curaj să-l privesc în ochi în timp ce mă aflam în poziția asta ce era pe de-o parte rușinoasă și chiar înjositoare, dar care pe de altă parte îmi făcea stomacul să se strângă.
    kurosense
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 55
    Data de inscriere : 06/09/2020
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG Yaoi
    kurosense
    Membru
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 1203d8dbd23787123dc714de1c07df09
    ____________________________________________________________________________________

    "Existenta mea este reala? Am fost creat din sange varsat?"
    ____________________________________________________________________________________

    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Ca14bf81ba8862326aa3fe3d02444e10

    ____________________________________________________________________________________

    ╔═                                                           ═╗
    Nume intreg: Leon Chamberlain

    ╚═                                                           ═╝
    ____________________________________________________________________________________

    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Pjimag12

    ____________________________________________________________________________________



    Pielea sa pulsa sub atingerile mele in acea clipa, se simtea cu adevarat mirific. Nu ma puteam abtine sa nu admir cum fiecare muschi se incorda la atingerile ce i le ofeream, de asemenea erectia sa pulsa sub presiunea mainii mele. Cand il priveam nu trebuia sa mai verbalizeze nici un cuvant, tot ceea ce simteam trada faptul ca dorea sa ii ofer mai mult. Dar nu puteam sa ma abtin sa nu il intreb, doream sa il tachinez chiar si in acel moment cand il vedeam atat de neajutorat sub mine. Nu puteam sa nu ma bucur de vocea lui ce contura perfect acel moment prin gemetele ce mi le oferea. Am suras scurt cand mi-a zis ca sunt un pervers, nestiind in tocmai acel termen dar banuiam la ce se refera.
    - Nu ma pot abtine sa nu te tachinez, numai cand te vad atat de pierdut sub mine si tremuri ma faci sa imi doresc sa fiu rau cu tine.
    L-am lasat sa ma ghideze pana am ajuns in pozitia ce o dorise, cand a inceput sa imi indeparteze atat de rapid toate hainele de pe mine am rosit ceva mai tare. Avea sa ma vada complet dezbracat inainte de a-mi putea surprinde corpul in una din operele sale.
    Cumva eram fericit pentru ca urma ca intreg corpul sa fie atins de Asbel, fiecare sarut plasat de sus in jos ma facea sa incep sa ma incordez. M-am sprijinit mai bine in palme strangand cersaful in pumni, era o senzatie chinuitoare pana in momentul in care imi luase erectia in gura. Mi-am muscat buza involuntar privind in jos spre cel ce ma satisfacea.
    Cavitatea sa bucala era atat de umeda incat erectia incepuse sa creasca, modul cum se freca de muschii sai se simtea cu adevarat minunat. Mi-am asezat o mana pe capul sau incepand sa imi trec degetele lungi si osoase prin suvitele sale blonde. Il mangaiam incet, fara sa vreau am scapat un geamat lung printre buze din cauza acelei placeri vinovate ce imi invadase corpul.
    Se pare ca intreg corpul actiona dupa regulile naturale a acestei lumi, acesta elibera endorfine din cauza acelei actiuni intime intre mine si Asbel. Endorfibele induc o stare de euforie in intreg organismul meu si provoaca senzatiile precum un drog natural.
    Nu mi-as fi imaginat ca aceste fiinte puteau oferi senzatii atat de variate si intense, chiar pana in punctul de a ramane prea putin rational. Cand deja varful meu incepuse sa se loveasca ocazional de peretele gatului sau nu am putut rezista sa nu ii prin suvitele in pumn. Nu era tocmai o strangere violenta, ci chiar una bland ce avea ca scop ghidarea sa. Pieptul mi se misca incontrolabil din cauza respiratiei haotice ce o adoptasem, eram tras intr-o mare adanca si necunoscuta.
    Pe atat de placut era, pe atat de periculos putea deveni totul.
    Nu puteam sa il pierd din vedere o secunda, modul cum ma lua in gura il facea prea erotic. Cum nu am putut da stau linistit vazandu-l atat de implicat in acele miscari de du-te vino ce le abordase. Am inceput sa imi trec mana libera peste umarul sau, apoi sa las mana spre omoplatii sai si sa incep sa ii masez in timp ce soptesc.
    - Uite cine este pervers, te exciti mai tare doar pentru ca ma ai in gura.
    Cand am realizat ca eram aproape de sfarsit l-am indepartat, i-am indepartat cu graba pantaloni alaturi de lenjerie. L-am impins pe spate cu un zambet strengar pe fata, l-am obligat sa isi desfaca picioarele si i-am indeparatat una din fese. Mi-am luat erectia ce era pe sfarsite in mana si am inceput sa o masez, inca era umeda din cauza salivei ce ramase in acea zona. Era cu atat mai usor sa execut acele miscari.
    In final m-am eliberat peste intrarea sa lasand mica gaura dintre fese sa se impanzeasca pe deasupra de substanta albicioasa. Totul avea ca scop sa o faca mai accesibila, evitand sa il ranesc cand aveam sa il penetrez. I-am luat iar barbia intre buze si am inceput sa il sarut, pret de cateva minute am continuat sa ii framant buzele. Doream sa incetinesc putin ritmul pentru ca avea sa urmeze o alta parte mult mai intensa. L-am privit cat de dornic era si am decis sa nu mai prelungesc mult acest moment, pana la urma parea chinuitor sa il mai las mult sa ma astepte. Mi-am lipit buzele de lobul sau si i-am soptit pe um ton intrigat.
    - Nu te-am lasat in voie sa ma gusti, dar acea parte cred ca avea mai mare nevoie de lichidul meu. O sa intru Asbel.
    Cat timp imi facuse acel oral ma abtinusem sa nu ma misca prea mult, doream sa ma adancesc mai mult in cavitatea sa bucala dar decisem sa stau cuminte.
    De aceasta data nu mai avea rost sa ma retin, mi-am pozitionat erectia pe intrarea sa si am inceput sa imi frec capul penisului de aceasta.
    Lichidul ce tocmai il eliberase peste acea zona facea toata treaba, lubrifia perfect gaura ce mai inainte era stransa. O facuse mult mai primitoare, am inceput sa inaintez cu varful pentru a se putea obisnui cu marimea mea ce nu era tocmai una mica. Am inceput sa fac miscari scurte intrand doar un sfert cu capul, am realizat acele miscari un timp pana am simtit ca muschii au inceput sa se relaxeze. M-am adancit ceva mai mult, mi-am dus mana de pe organul mei pe un sold de al sau si am inceput sa il imping cu atentie in mine. In timp ce tot intram si ieseam din adancitura sa se formase o noua erectia, aceasta crestea in interiorul sau si ii obliga muschii sa se adapteze la marime.
    Dar cu atat era mai greu, pentru ca uneori muschii de la unele miscari se contractau ceea ce ma faceau sa ii gem langa ureche fara sa vreau. Cum acea pozitie nu imi permitea sa ii gasesc punctul de placere, am decis sa imi trec o mana pe dupa talia sa si sa ii lipesc pieptul de al meu. I-am ghidat picioarele sa le stranga in jurul meu, fix cand am schimbat pozitia m-am adancit puternic in el lovindu-ma direct de prostata. I-am gasit punctul asa ca am inceput sa abuzez de acesta. Fiecare miscare ce o executam se sfarsea prin lovirea punctului, erectia nou formata continua sa creasca inauntrul sau si parca nu dorea sa se opreasca.
    - Mhhm, esti atat de stramt si umed. Trebuie sa te largesc sa incapa toata.


    ________________________________________________________________________________

    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 485855e50f71b8f2264e72f1467e7945

    ____________________________________________________________________________________

    "Asta este placerea divina despre care vorbesc toti?
    Cum oamenii pot oferi asemenea placeri carnale?
    Draga creatorule, sunt oamenii creaturi cu adevarat inocente,
    Sau poate doar se ascund sub acest invelis atat de subtire..."

    ____________________________________________________________________________________

    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 2ce1dff8227fa59dd909bae0894de415

    ____________________________________________________________________________________

    "Vei deveni placerea mea vinovata, nu vei scapa". – Leon Chamberlain

    ____________________________________________________________________________________

    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Rsz_1410
    Semnat Leon.
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tumblr_ph6fh1GF8f1xgbxxyo1_400 [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 0ee349b5e516977906ba60eb56195059
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 58b280a6859b59df20b330142ad0421c [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tumblr_pcj8zrDZKK1wg9jefo1_400

    _______________________________________________________________________

    -|| Garnier Asbel Chantal  . || .  25  . || .  Artist  ||-
    _______________________________________________________________________
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Fe8bf8dd6cf6822e16d8391088630c86a583719e


    Nici măcar nu-mi mai dau seama dacă ar trebui să mă deranjeze faptul că se joacă cu mine și-mi zâmbește așa de superior sau să-mi placă, din moment ce purtarea mea îl excită la rândul său. Confruntarea e între două mândrii ale mele: cea masculină și cea erotică. Până la urmă, există o singură rezolvare: am să-l tachinez la rândul meu.

    De fiecare dată când capul meu se ducea din nou în jos ca să-i cuprindă penisul părea că se întărește mai mult, iar lucrul ăsta doar îmi făcea gura să se simtă și mai plină și să elimine și mai multă salivă. Limba și obrajii mei parcă atingeau o piatră cărnoasă. Și, în ciuda senzației neobișnuite pe care mi-o dădea, nu-mi displăcea. Și dacă chiar e să fiu sincer, se simțea bine. Textura ușor venoasă, dar fină, gustul amărui, forma sub care limba mea se modelează. Aș fi în stare să pictez un tablou numai cu detaliile strânse de interiorul cavității mele bucale.

    Însă era un amănunt care mă făcea să mă excit cu adevărat: faptul că reușeam să-i creez plăcere. Simțeam asta în degetele sale ce se plimbau prin părul meu înainte de a-l strânge ușor, geamătul său lung de satisfacere, urmat de respirațiile sale neregulate, felul în care membrul său răspundea la fiecare atingere.

    Când am auzit comentariul său, obrajii mi s-au aprins într-o nuanță teribilă de roșu și mi-am putut simți rușinea că urmă până la creier și se transmite în tot corpul. Totuși, nu m-am oprit, nici nu i-am răspuns, în schimb am mărit ritmul mișcărilor mele și chiar și adâncimea. Îi puteam simți capul cum se lovește de peretele gâtului meu în timp ce îi parcurgeam penisul cu rapiditate, alintându-l cu limba și masându-i chiar testiculele cu mâna.

    M-a surprins modul mult prea rapid prin care m-a ridicat dintre picioarele sale. Aproape că am strigat surprins, dar a fost totul atât de brusc încât doar am tușit puțin de la cantitatea de salivă ce-mi alunecase pe gât. Nici nu l-am putut urmări în timp ce mă dezbrăca, doar am simțit răceaorea în zona mea sensibilă, umedă și pulsândă. M-a apucat o așa stare de eforie deodată, încât în momentul în care mă întinse pe spate parcă am plutit în spațiu pentru câteva secunde, până ce spatele meu descoperit a atins lenjeria răcoroasă a patului. Amețeala se combina cu senzațiile opuse ale răcorii nopții și ale temperaturii ridicate a corpului meu, ce ardea tot mai tare.

    Îl priveam pe sub gene cum mă devora și eram în stare să gem de plăcere numai de la ochii săi peste mine dacă nu-mi mușcam puternic buzele. I-am simțit mâinile pe coapsele mele cum mă îndemnau să-mi deschid picioarele. M-am conformat dorinței sale, cuprins de alt val de pudicitate și de bătăi accelerate ale inimii în timp ce mi-am așezat mâinile pe genunchi și m-am deschis în fața sa, umed și indecent. Îl puteam vedea din poziția mea cum își freca penisul în mână și parcă mă apucase pofta, lingându-mi buzele în timp ce el îmi acoperise deschizătura cu sperma sa caldă.

    Mi-a cuprins gura cu o altă rundă de săruturi umede care să-mi fure respirația, dar eu aproape gemeam de frustrare. El își dăduse drumul, dar eu eram întârit și umed și incomod și îmi doream doar să scap odată de presiunea asta. I-am cuprins gâtul între degetele mele în timp ce acesta îmi șoptea senzual de ureche, mângâindu-l în timp ce suspinam printre buze.


    -Taci și intră odată. Mai am puțin și iau foc...

    Îmi tremurau toate încheieturile, de la nerăbdare și emoții, în timp ce îi simțeam capul atât de aproape de deschizătura mea. Am luat o gură mare de aer în timp ce l-am primit înăuntru. Mi-am încleștat degetele de așternutul patului, strângând ușor de el, într-un geamăt combinat de durere și plăcere. Se mișca încet, în timp ce încerca să înainteze dinc e în ce mai mult cu penisul său pe care l-am subestimat ca mărime. Scoteam atât gemete de durere, din moment ce nu mai dădusem niciodată de ceva așa de mare, precum și gemete de plăcere, căci frecările sale continue începuseră să-mi dea fiori pe întreaga coloană.

    Îl simțeam cum crește mai mult în mine și furnicăturile de plăcere deveneau mai intense. I-am urmat gesturile și mi-am încolăcit picioarele în jurul bazinului său și mâinile de după gâtul său. În momentul în care s-a împins cu totul în mine și capul său mi-a lovit prostata am gemut răsunător, trăgând pe urmă o gură de aer. Mă traversase un val de plăcere atât de puternic că mi-a tresărit întreg corpul. A început să se miște din ce în ce mai tare și să lovească în acel punct din nou și din nou și din nou, luându-mi mințile cu fiecare frecare în parte. Mi-am infipt degetele în spatele său, încorcându-mă din toți mușchii în timp ce gemeam că un nebun. Nu mai simțisem în viața mea așa o plăcere.

    I-am prins fața în mâini și i-am lipit buzele de ale mele, începând un sărut extrem e umed și de dezordonat. Mi-am trecut degetele prin părul său, trăgând de șuvițele sale de câte ori îmi atingea prostata și mă făcea să mă zvârcolesc de plăcere.


    -Lărgește-mă atunci, îi spun printre gemete și respirații accelerate. Dacă tot nu m-ai lăsat să te gust, umezește-mă înăuntru, bine de tot... Ah!

    L-am privit cu poftă în ochi, așezându-mi mâinile pe umerii săi și reușind să mă rotesc astfel încât eu să fiu deasupra. I-am luat mâinile și l-am îndemnat să și le așeze pe șoldurile mele. M-am lăsat mai în jos, gemând lung când chiar am reușit să-l cuprind pe tot. Îmi tremurau genunchii, dar tot am început să mă mișc de sus în jos de-a lungul lungimii sale. Nu credeam că se poate să ajungă mai adânc, dar mă înșelasem. Mi-am sprijinit mâinile de pieptul său, căci simțeam că dacă nu am o stabilitate am să cad de la atâta tremurând de la atâta plăcere.
    kurosense
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 55
    Data de inscriere : 06/09/2020
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG Yaoi
    kurosense
    Membru
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tenordf7474a7a690fcb2
    ____________________________________________________________________________________
     
    "Existenta mea este reala? Am fost creat din sange varsat?"
    ____________________________________________________________________________________
     
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tenor-1
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    ╔═                                                           ═╗
    Nume intreg: Leon Chamberlain
     
    ╚═                                                           ═╝
    ____________________________________________________________________________________
     
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Pjimag12
     
    ____________________________________________________________________________________
     

     
    Puteam zari in lumina slaba a intunericului obraji trandafirii a lui Asbel ce infloreau sub razele palide ale lunii. Toate atingerile si miscarile facute impreuna erau executate intr-un mod elegant, eram atent sa ii daruiesc pe fiecare parte a corpului cate o atingere gentila sub forma unei mangaieri.
    ​Modul in care tremura tradand faptul ca intreg corpul sau ma dorea si nu numai, doar ma facea sa ma pierd mai tare odata ce la acea priveliste si simturi era adaugata vocea sa. Cand ii auzeam glasul sau cum cerea sa intru in el cat mai repede si imi zicea sa il largesc am pierdut orice control. Pentru prima data de cand m-am nascut in aceasta lume noua am simtit cum ratiunea a fost inghitita cu totul de catre simturi. Nu era tocmai anihilata, ci a fost convinsa ca persoana de sub mine merita toata atentia mea in acel moment. M-am trezit din marea de placere in care ma scaldam in momentul in care m-a prins intr-un sarut pasional si a inceput sa isi treaca degetele prin parul meu. Modul cum a schimbat pozitia pentru a ajunge el deasupra mea mi-a facut pulsul sa imi creasca pe moment.
    Modul cum pielea feselor sale se lovea de pelvisul meu si crea acel zgomot specific ma facea sa execut cat mai adanc acele miscari.
    ​Dar cum pozitia a fost schimbata si el ajunse deasupra mea miscarile imi erau limitate, practic totul se afla in mainile sale. Puteam zice chiar ca imi placea sa il admir deasupra mea cum de abia isi putea gasi echilibrul numai dupa cateva miscari. M-am ridicat spre el pentru a-i oferi pieptul meu pe post de sprijin, cand incepuse sa execute acele miscari de sus in jos am inceput sa las alte gemete guturale sa imi scape printre buze. Greutatea masei sale musculare alaturi de greutate il facea sa se adanceasca pana la limita, ajungand sa il penetrez pana in cea mai adanca zona.
    - A intrat atat de adanc si totusi uitate la tine, ma tragi in continuare si mai adanc de atat. Am sa iti satisfac dorinta.
    ​Dupa inca cateva saruturi salbatice intercalate cu cateva blande am inceput sa imi adancesc degetele in soldurile sale. Am inceput sa imi misc bazinul cat imi dadea voie acea pozitie, varful erectiei mele sa lovea direct de postata sa de fiecare data. In momentele cand intram pana la capat inauntrul sau ajungeam chiar sa i-o presez cu varful formand astfel un nou val de placere.
    Era precum acea furtuna dezorganizata de senzatii se terminase, iar ce luase nastere in locul sau era cu adevarat ceva mult mai placut. Corpurile noastre au ajuns intr-o armonie totala completandu-se in cel mai placut mod. Am trecut de la primul stadiu, la stadiu ce consta in orgasm.
    ​Orgasmul era punctul cel mai inalt ce il puteam experimenta impreuna cu cineva.

    ​In cazul meu acesta putea fi indeplinit numai daca inainte de asta mintea mea era absorbita cu totul de o persoana. Pentru ca atractia ce i-o purtam era de tip rational inainte de toate, dar nu refuzam sa ma scufund in noile senzatii experimentate.
    ​Imi lipesc buzele de lobul urechii sale si ii soptesc pe un ton grav.
    - Doresc sa te duc pe culmile placerii Asbel, dar in acelasi timp sa te conduc in cele mai intunecate strafunduri ale infernului.
    Spre nestiinta lui nu aveam sa il las sa scape numai dupa aceasta tura, pana la urma i-am promis ca o sa il pictez in cele mai vibrante culori. Pentru a face acest lucru trebuia sa ii testez pana si limitele carnale.
    ​Sclipirea din ochii mei reaparuse mai vibranta ca niciodata si nu prevestea ceva bun. Loviturile brutale ale penisului meu asupra prostatei sale si degetele mele lungi ce ii ghidau soldurile nu era destul. L-am lipit complet de pieptul sau, astfel sfarcurile sale se presau de pielea mea. 
    Am inceput sa ii ghidez soldurile mai in sus pentru aproape a iesi din el, iar in momentul in care mai eram conectat de intrarea sa doar cu varful ma adanceam puternic in el.
    Acele miscari lungi si puternice aveam rolul de a forma un al doilea orgasm in primul, dorind sa creez un cerc vicios din care sa nu scapam prea curand nici unul.
    ​Toate aceste atingeri si actiuni nu aveau rolul doar sa il satisfaca pe moment, doar gandul pe viitor la mine sa il faca sa tremure. Corpul sau sa isi aminteasca cum mainile mele reci ii ghideaza soldurile spre o placete carnala aproape inumana. De abia dupa ce am vazut cat de greu respira am realizat ca de abia acum se vedea difereta intre umanitatea sa si ceea ce eram eu. Rezistenta mea era una mult mai crescuta de aceea puteam duce totul la o limita mult mai inalta, cufundandu-l complet in acea mare vicioasa.
    Era precum il aruncam intr-un labirint fara iesire, era aproape imposibil de gasit scaparea spre eliberare.
    ​Dar am decis sa ii usurez suferinta invaluita in placere si am inceput sa ii masez erectia ce pulsa in mana mea, se putea observa ca era la limita. Am inceput sa presez cu degetul pe varful sau si chiar sa ii indepartez pielea de pe acesta.
    ​Dar chiar daca ii masam organul piepturile noastre tot era lipite una de alta, iar de fiecare data cand ma miscam sfarcurile sale se frecau de pielea mea. Probabil au ajuns sa de coloreze cu aceiasi culoare in care erau scufundati si obrajii sai. Simturile imi erau paralizate lasand loc numai acelor miscari repetitive ce ofereau fiecare in parte cate un grad diferit de satisfactie. Doream sa il las sa se elibereze pentru a putea continua miscarile in voie, aveam sa repet acest proces inca de cateva ori pana aproape nu avea cum sa mai mearga.
    ​Acea dorinta rasarise din cele mai adance locuri. Inclusiv erectia mea pulsa in interiorul sau fiind gata sa iisi libereze sperma cat mai adanc inauntrul sau. Curand aveam sa il umplu pentru prima data si sa il marchez.
    Era cu adevarat o seara speciala. Sarbatoream nasterea mea in noua lume cu experimentarea celor mai rafinate simturi posibile.
     
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 1203d8dbd23787123dc714de1c07df09
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    "Perversiunea este doar o alta forma de arta. 
    E ca și pictura, desenul sau sculptura. 
    Cu exceptia faptului ca, in loc de pictura, perversii folosesc poftele carnale ca mijloace".
    – C.M. Stunich
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Ca14bf81ba8862326aa3fe3d02444e10
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    "Omul intelept nu-si calculeaza sansele. El isi fixeaza telul si apoi il atinge". – Lao Tise
     
    ____________________________________________________________________________________
     
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Rsz_1410
    Semnat Leon.
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tumblr_ph6fh1GF8f1xgbxxyo1_400 [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 0ee349b5e516977906ba60eb56195059
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori 58b280a6859b59df20b330142ad0421c [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Tumblr_pcj8zrDZKK1wg9jefo1_400

    _______________________________________________________________________

    -|| Garnier Asbel Chantal  . || .  25  . || .  Artist  ||-
    _______________________________________________________________________
    [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori Fe8bf8dd6cf6822e16d8391088630c86a583719e


    Capul meu era atât de amorțit de la atâta plăcere încât reușisem să intru într-un alt stadiu al senzorialului. Ca artist plastic deja simțeam totul la nivel vizual, traduceam totul sub forma imaginilor. Parcă am deschis o poartă la nivelul simțurilor și nu mai existau doar ochii. Degetele reci ale lui Leon înfigându-se în pielea coapselor ce ardeau, mirosul transpirației sale parfumate, ce se combina cu mireasma uleiurilor în care eram învăluit zilnic, gemetele mele aproape disperate, îmbinându-se cu gâfâielile sale sugrumate...

    -E setea primordială a reîntregirii, îi spun printre gemete și respirații îngreunate de la efortul depus. O să te trag până devenim unul...

    Gustul gurii sale era acum parcă mai puternic. Moliciunea limbii sale parcă mai delicată. Finețea buzelor sale parcă mai îmbietoare. Era neobișnuit pentru mine să fiu atât de pierdut față de orice altceva în afară de artă. Deși mulți ar spune că sexul este o artă. Și de ce nu ar fi? E arta corpului, e arta dorinței, e focul erosului prins în delict, e viață și moarte, e tot ceea ce limba nu poate spune. Cu diferite tehnici, în tot felul de moduri, poți să pictezi o persoană în toate plăcerile posibile.

    Pictează-mă, Leon!

    Mi-am înfășurat brațele în jurul gâtului său atunci când am fost lipit de pieptul său, sfârcurile mele întărite și sensibile făcând contact cu mușchii săi și făcându-mi penisul să tremure în combinație cu loviturile precise oferite prostatei mele. Nu doar că își mișca și el șoldurile acum, dar le și ghida pe ale mele, astfel încât mișcările să fie din ce în ce mai intense și mai rapide. Nu știu cât mai aveam până ce urma să explodez cu totul, era atâta presiune în pântecul meu că mă mir că nu se vede scurgându-se deja.

    Mi-am afundat fața în gâtul său, inspirându-i adânc mirosul masculin, atingându-i pielea delicat cu buzele de parcă era un ritual de venerare. Îmi tremurau bazinul și coapsele, penisul îmi era tare și umed, respirațiile ieșeau haotic, degetele se mișcau spasmotice, strângându-se în orice apucau, cearșafuri, haine, piele, păr...


    -Când găsești plăcerea în străfundurile Infernului, Leon, nu mai poți cădea decât în sus, i-am gemut șoptit la ureche, lingându-i și sărutându-i gâtul și umărul.

    Mișcările pe care mă punea să le fac erau atât de adânci încât abia mai îmi găseam forța să mă mișc. Îl simțeam cum aproape iese, cum capul său parcă îmi tachinează intrarea înainte să alunece din nou și să-mi lovească prostata atât de tare încât să-mi zguduie toate vertebrele și să-mi taie respirație.

    M-am strâns mult mai tare în jurul lui, atât cu brațele, cât și cu interiorul ce-i capturase membrul, atunci când degetele sale îmi înconjurară cu parcă prea multă îndemânare penisul, începând să-l stimuleze de parcă eram o simplă jucărie în mâinile lui. Eram roșu la față numai de la modul în care îmi imaginam cum palma sa alunecă atât de ușor pe lungimea mea datorită umezelii produse de atâta excitare. De văzut nu puteam vedea, căci piepturile noastre erau lipite unul de altul, un alt mod viclean de-al său prin care îmi stimula toate părțile erogene. Nu puteam să mai țin deloc, interiorul mi se strângea convulsiv și-mi provoca tremur în întreg corpul.


    -Leon, nu mai... nu mai pot... vine... îmi vine...

    Respirațiile mi s-au accelerat, gemetele au crescut în intensitate, tremurul s-a mărit mai vibrant, fiecare mușchi mi s-a încordat. M-am eliberat de toată acea presiune într-un orgasm ce mi-a atins toate măruntaiele. Convulsiile corpului nu se mai opreau, gemetele parcă ieșeau în ritmul spasmelor, întâi extrem de tari și intense, ajungând doar la niște șoapte excitate. Substanța mi-a țâșnit pe ambele noastre stomacuri, fierbinte și lipicoasă.

    Mi-am pierdut echilibrul odată cu întreaga forță și am alunecat pe spate, sărind puțin în sus la contactul cu salteaua. Mi-am așezat antebrațul peste fruntea transpirată, încercând să-mi reglez respirația prin guri profunde de aer, deși puteam să jur că spatele încă îmi mai tresărea ocazional, mai mult la amintirea delicioasei eliberări de acum câteva secunde. Ochii mei întredeschiși priveau încețoșat tavanul, iar interiorul meu continua să fie ocupat de penisul său mare, prezența lui continuând să fie atât de pregnantă acolo.


    -Leon...

    Vocea mea suna atât de străină de mine acum. Mintea mea amețită nu mai lega nimic coerent, doar percepea. Percepea și înregistra tot ce simțeam chiar acum și chiar aici. Percepea imaginea atât de perfectă, de erotică și de îmbietoare care se apleca peste trupul meu proaspăt pătat de plăcere carnală, devenind atât de clară pe lângă crăpăturile blurate ale tavanului.

    -Am căzut suficient de tare, Leon?
    Continut sponsorizat
      Data/ora curentă este: Lun 29 Apr - 12:16:31