RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

RPG Anime Romania

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» Re-Do's
Under red lights, into the darkness - Pagina 2 EmptyJoi 27 Apr - 16:25:26 Scris de Corelia

» Back from the death
Under red lights, into the darkness - Pagina 2 EmptyJoi 27 Apr - 16:21:43 Scris de Corelia

» Dream Land
Under red lights, into the darkness - Pagina 2 EmptyJoi 27 Apr - 16:07:04 Scris de Corelia

» [HP] Checkered
Under red lights, into the darkness - Pagina 2 EmptyJoi 27 Apr - 15:26:41 Scris de Corelia

» [HP] Crimson Red
Under red lights, into the darkness - Pagina 2 EmptyJoi 27 Apr - 15:26:00 Scris de Corelia

» [HP] Marigold
Under red lights, into the darkness - Pagina 2 EmptyJoi 27 Apr - 15:24:03 Scris de Corelia

» Work in Progress
Under red lights, into the darkness - Pagina 2 EmptyJoi 27 Apr - 14:10:25 Scris de Corelia

» Ce melodie ascult
Under red lights, into the darkness - Pagina 2 EmptyVin 21 Apr - 15:28:14 Scris de Weed Maker

» [FC] Anime și manga
Under red lights, into the darkness - Pagina 2 EmptyJoi 12 Ian - 15:57:31 Scris de Xiphion.

Afilieri

Recent Members

See more

    Under red lights, into the darkness

    kurosense
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 55
    Data de inscriere : 06/09/2020
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG Yaoi
    kurosense
    Membru
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 8d7a54cb54a04e4279f9d5b779ad0ea5df9956d3Under red lights, into the darkness - Pagina 2 D30721c5e4b4b1244ef22e93bf8b308079946585
    ___________________________________________________________________________________
     
    ╔═                                                           ═╗
     
    Jack Sheppard ╫
     
    ╚═                                                           ═╝
                                                         
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 Fotora14
    ____________________________________________________________________________________
     
     
     
    Nu am putut sa nu surad in momentul in care a admirat sarpele si a zis acele cuvinte, nu credeam ca avea sa ii placa in mod special de Medusa. Nu am inteles ultima parte dar am decis sa las acea intrebare pentru mai tarziu, urma sa ma pregatesc si preferam sa fiu rapid. Luasem in considerare ca Violet avea nevoie de un timp mai lung de pregatire, pana la urma acea frumusete si aranjare necesita timp si aveam sa i-l ofer oricat dura.

    Fie ca aveam sa intarziem, doream doar sa fiu alaturi de el la brat si sa il las sa fie vrajit de acea seara. Avea sa fie cel mai frumos din acel loc, pana la urma era incantator si cu acea rochie avea sa arate mai mult decat divin.

    I-am urmarit miscarile elegante cum a ajuns sa se aseze pe canapea ca mai apoi sa savureze din vinul oferit, nu zicea nimic in acel sens dar puteam simti ca era multumit. Pana la urma acea aroma era una deosebita si inclusiv raritatea vinului ii crestea calitatea. Totul se putea incadra la un mediu inalt chiar lux, dar adevarul era ca mai mult vedeam totul ca o simpla comoditate. Nu avea o dimensiune atat de impresionanta, dar totusi acel loc te facea sa te simti in siguranta. Nu era vorba de securitatea sporita sau pozitionarea acelui loc, era mai mult vorba de modul in care era asezat totul, propriul parfum ce imbia aerul si dintr-o data din holul ce dadea senzatia unei locuinte neprimitoare totul se schimba.

    Nu m-am putut abtine sa nu rad zgomotos cand i-am auzit intrebarea, se pare a avea ochi ageri si intrebari la fel de indraznete. Am lasat un zambet pervers la vedere ca mai apoi sa ii zic in timp ce imi treceam mana prin par.

    - In aceasta locatie nu tin o astfel de camera, desi am un spatiu de depozitare ce nu este atat de utilizat. Dar la casa de vacanta am una generoasa si plina de... Surprize daca le pot zice asa. Esti surprinzator de curios legat de spatiul meu personal, te-ar intriga atat 
    de tare o camera de sex incat ai vrea sa experimentezi?

    Il intreb in timp imi mai deschei un nasture la camasa si ma uit pe fereastra, conform pozitiei soarelui era inca devreme.
    Cand a sugerat ca ar fi ideal sa alegem un costum mi-am intors inapoi privirea catre el. Eram putin surprins faptul ca sugerase sa port culoarea sa practic, acest lucru ma intriga cu adevarat. Pana la urma viata mea a fost pictata mereu in negr
    u, alb si rosu, 
    dar de cand a aparut totul a devenit violet.


    E precum tot intunericul si sangele varsat ce se adunase atat de mult pe propriile maini a disparut, am invatat sa admir si alte culori. Atatea nuante de violet incat ma puteam pierde. Stau pe ganduri un moment si apoi un gand imi trece prin minte, mai aveam cateva obiecte ce le luasem de la casa unde a avut mostenirea tatal meu. Era un set complet de cravata, butoni, doua batiste violet si un ceas ce avea modele cu un iris pe interior. Imi amintesc de cand eram mic ca mereu a iubit acea culoare, nu m-am intrebat niciodata care a fost motivul.

    Nici nu mai conta dupa atata timp, acum violetul avea sa reprezinte divinitatea din fata mea.
    Am putut observa ca Medusa era trista ca a fost lasata jos de Violet, parea ca s-a obisnuit instrant cu acesta.

    - Din intamplare am un set de aceasta culoare, deci ne vom putea asorta.

    Mi-am trecut limba peste buza de jos ca mai apoi sa il urmaresc vrajit cum urca pe scari, cand revin partial la realitate dau afirmativ din cap ca am sa urc de asemenea. Am luat-o putin inainte pentru a merge catre dormitor ca mai apoi sa mergem catre dressing-ul cu o dimensiunea generoasa, acolo erau organizate in doua parti. Partea din stanga erau cu hainele de zi ce aveau un stil complet diferit de cel de noapte, totusi costumele erau asezate fix pe centru.

    Numarul impresionant de costume si asezarea lor totusi pierea in comparatie cu o masa de cristal pe mijloc, dar odata ce te apropiai de aceasta era de fapt un loc de depozitare pentru ceasuri, butoni, cravate, ori alte tipuri de bijuterii. Pe langa partea din pata a acelei zone, mai in spate erau si bijuterii feminine. Cu tot felul de modele si pietre pretioase, toate au fost facuts manual de catre predecesorii mei.

    Strabunicii lui Chang'e au faurit timp de ani de zile cele mai superbe bijuterii ce puteau exista in vremurile de demult. Dar a fost o colectie cu un numar limitat de piese, de aceea in momentul in care am preluat mostenirea familiei am adus in acest loc si intreaga comoara de bijuterii a familiei. Pentru mine nu aveau nici o treaba cu trecutul, erau doar niste piese de colectie ce le pastram pentru a-mi mai inca ochii din cand in cand. Chang'e tinuse extraordinar de mult la acea colectie, asa ca nu doream sa nu fie tratata corespunzator.

    Desi ma intrista partial ca doar stateau in aceasta camera inchisa si nu puteau fi purtate de catre cineva. In mijlocul tuturor bijuteriilor statea un inel de aur ce avea doi serpi sculptati perfectie, fiecare solz era gravat in detaliu in metalul pretios. Iar ochii celor doi serpi erau creati din Tanzanit, un mineral extrem de valoros ce a fost exploatat de stramosii mei indepartati.

    Pe cand Muntele Kilimanjaro mai avea de oferit aceasta piatra atat de rara si pretioasa, in acest moment era aproape imposibil de obtinut. De aceea a fost supradenumita Regina din Kilimanjaro.

    - Imi poti alege ce costum doresti, de asemenea am ceea ce mi-ai solicitat pentru costum pentru a ne asorta. Te poti uita la costume cat scost piesele de care am nevoie.

    Apas pe un buton lateral al mesei ca mai apoi sunt scoase automat bujuteriile in relief pentru a le putea admira mai bine si eventual sa fie alese. Dupa ce caut atent, observ ca in partea de mai jos se aflau piesele de care aveam nevoie 
    ca mai apoi sa completez in continuare in timp ce ating marginea de cristal.


    - Rar aduc vorba, dar cei de dinaintea mea au avut o placere pentru a crea bijuterii din cele mai pretioase si dificild pietre sau metale. Mama mea a iubit aceasta colectie, de aceea nu am putut renunta la ea. Dar au ajuns doar piese de colectie si asta ma intristeaza.

    Afisez un zambet trist in timp ce ma uit in special la inelul cu cei doi serpi, de care m-am simtit legat in mod deosebit inca de mic. Bunicul meu creindu-l sprecial pentru a ma reprezenta cand voi ajunge intr-o pozitie de liber, iar persoana ce imi va purta acel inel practic va fi insemnata pentru totdeauna conform bunicului meu.

    ____________________________________________________________________________________
     
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 8521299defa3a8245272cf96eb9398f30fcb449aUnder red lights, into the darkness - Pagina 2 C07f07cb3b4268f1d4cb02909ce04d50cc17723f
    ____________________________________________________________________________________
     
     
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 C8669bbb13cddbcd5ad57e9146055d591a186ca6
    A man should hear a little music, read a little poetry, and see a fine picture every day of his life,
    in order that worldly cares may not obliterate the sense of the beautiful which God has implanted in the human soul
    ─ Goethe
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 2a19754924644f1f00723ae56f97a2fcfb0edfde

    Valentine Eladia Addams ┌ │ ┐ 23 de ani ┌ │ ┐ Violet
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 A18cabebf8fe05393866980cf7e879c7a07a4e2a


    ─ Niciodată nu sunt prea multe camere de sex. Și aș minți să spun că nu m-ar interesa să-ți încerc camera. Având în vedere performanța de aseară, sunt sigur că o asemenea cameră ar fi teribil de interesantă, mai ales dacă o încerc cu un asemenea gentleman experimentat, îi spun făcându-i cu ochiul, după care zâmbesc ușor larg. Nu știu dacă ți-a zis cineva, dar ai un râs frumos. Mi-ar plăcea să-l aud mai des.

    L-am lăsat să o ia înainte, urmându-l până într-o cameră ce părea a fi dormitorul său, iar de acolo am intrat într-un dressing destul de mare. Recunosc că eram impresionat de un așa spațiu pentru haine, mi-ar fi plăcut să am și eu așa ceva acasă. A trebuit în schimb să transform una din camere într-un dressing pentru a face loc tuturor ținutelor și pantofilor pe care îi dețin. Puteam observa că stilul hainelor sale era diferit în partea stângă față de cea dreptă, lucru care mi s-a părut destul de curios. Pe mijloc puteam observa totuși costumele sale, majoritatea părând a fi Saint Laurent. Admiram că era foarte bine pregătit din acest punct de vedere, ceea ce înseamnă că nu m-ar face niciodată de râs dacă am fi văzuți împreună. Am zâmbit ușor la gândul unor posibile viitoare ieșiri alături.

    Când mi-a permis să îi aleg o ținută, am ridicat ușor sprâncenele. Nu avea absolut nicio obiecție la ideea ca eu să-i aleg o ținută care cred că s-ar potrivi cu mine. Am mai luat o gură de vin, după care am așezat paharul pe o suprafață plană și mai depărtată pentru a nu-l sparge din greșeală. M-am apropiat de acesta, așezându-mă în stânga sa și admirând bijuteriile ce se vedeau prin cristalul mesei. Erau cu adevărat mirifice, chiar și văzute indirect îți puteai da seama de atenția la detalii. Coliere, inele, lanțuri și tot felul de alte accesorii decorate din pietre prețioase, dar vedeam că predomina în această colecție o piatră de culoare violet pe care n-o mai văzusem niciodată și nu-mi puteam da seama ce era. În centrul tuturor bijuteriilor se afla un inel minunat ce-mi atrăsese atenția. Ascultându-i povestea, m-am gândit cât de frumos mi se pare ideea unei moșteniri de familie atât de frumoase, numai ca să mă gândesc că tot ce mi-a oferit familia mea vreodată a fost chin și suferință. Când pomeni de faptul că mama sa iubea această colecție, mi-a răspuns la curiozitatea pe care o avusesem jos legat de identitatea femeii din tablou.


    ─ Pot înțelege de ce, sunt adevărate opere de artă. Mama ta era foarte frumoasă, sigur oricare din aceste bijuterii i-ar fi scos frumusețea în evidență și mai mult. Sunt genul de accesorii care nu pot fi purtate de oricine. Cine nu se ridică la standardul acesta ar fi pur și simplu eclipsat de strălucirea lor. Cred că ce ai avea nevoie, domnul meu, este o persoană atât de frumoasă încât să îmblânzească această strălucire, îmi ridic puțin privirea, uitându-mă în ochii săi negri prea adânc pentru binele amândurora, coborând-o imediat ce mi-am dat seama că începeam să mă pierd. Oricum, înțeleg unde s-a născut simțul tău estetic.

    Mi-am scuturat ușor capul și am revenit la alegerea costumului. În mod normal, i-aș fi ales ceva ce să-i complimenteze pieptul, din moment ce este zona care îl scoate cel mai bine în evidență. Este totuși un eveniment formal, așa că trebuie să poarte cămașa încheiată, motiv pentru care trebuie să aleg ceva care să i se potrivească perfect pentru zonele care se văd, adică mâinile și gâtul. Mi-am întins degetele spre acesta și i-am apucat ușor mâna, trăgând-o spre mine. I-am analizat palma și încheietura, mângâindu-i ușor pielea. Ba chiar mi-am încrucișat și degetele cu ale sale, pentru a avea o perspectivă mai bună asupra a cum arată împreună. Mi-am ridicat capul pe urmă și i-am analizat gâtul, atingându-l la fel de atent și de grațios. Avea un măr al lui Adam frumos conturat. I-am zâmbit ușor, după care m-am depărtat de el și am început să caut printre costume, trecând de la unul la celălalt și analizând atent croielile, mai ales cele de la mânecă și din partea de sus. Am reușit până la urmă să-l găsesc pe cel perfect. Avea niște pantaloni simpli și negri, croiți frumos pe picior, alături de un sacou asortat, având însă broderii fine la guler, mânecă și buzunare. Am petrecut puțin timp pentru a găși și o cămașă neagră simplă, slim fit, care să se potrivească cu sacoul. Nefiind un eveniment incredibil de formal, vesta nu era necesară. Am mai umblat prin jur, prin dulapuri și sertare, alegând pe rând cureaua, pantofii și chiar și șosetele, până când ajunsesem să creez o ținută completă.

    ─ Poftim, acestea ar trebui să meargă perfect, îi spun, oferindu-i toate piesele vestimentare.

    Am observat că scosese setul violet pe care îl cerusem pentru a ne asorta. Am luat cutia în care acestea erau așezate frumos și am părăsit dressingul, lăsându-l să se schimbe. Am pus setul frumos pe pat, scoțându-mi tocurile din picioare și întinzându-mă lângă acesta, pe lenjeria de satin. Am privit ușor pierdut tavanul, gândindu-mă cum am ajuns oare aici, în casa unui client. Nu-l cunosc nici de o zi și deja am încălcat aproape toate regulile pe care mi le-am impus din cauza lui. Oare am făcut ceea ce trebuie acceptând să merg cu el la această serată? Nu știu mai nimic despre viața sa, iar el știe chiar mai puține despre a mea. Nu pot să nu mă gândesc că toate astea ar putea avea urmări rele. În același timp, gândul că mă duc la un bal cu el de braț îmi crea o senzația ciudată și plăcută în stomac. Doamne, zici că-s o puștoaică de 15 ani...

    Când ieși din dressing îmbrăcat m-am ridicat în fund pe pat, privindu-l din cap până în picioare. Cum era de așteptat, costumul îi venea perfect și îți tăia respirația. Am simțit un alt nod în stomac văzându-l îmbrăcat așa și chiar mi s-a făcut puțin rușine de mine însumi pentru reacția asta. Mi-am pus tocurile înapoi, ridicându-mă din pat și luând cutia după mine.


    ─ Se potrivește mai bine decât credeam, îi spun, apropiindu-mă de el. Lipsesc ultimele retușuri.

    Așez setul pe cea mai apropiată noptieră, după care iau pe rând câte un buton, închizându-i frumos la mâneca cămășii. Am luat pe urmă batista, împăturind-o corespunzător, înainte de a i-o așeza în buzunarul de la piept. Am lăsat la urmă cravata, trecând-o elegant pe după gâtul său, înainte de a-i face tacticos un nod și i-o strânge perfect, aranjându-i pe urmă gulerul. M-am mai uitat o dată la el, trecându-mi degetele peste materiale pentru a le netezi, până când am fost mulțumit de rezultatul final.

    ─ Acum arăți absolut perfect. M-aș putea duce la braț cu tine oriunde cu cea mai mare mândrie pe față. Du-te să-ți aranjezi puțin părul și să-ți dai cu un parfum frumos, stau în partea cealaltă a orașului, așa că dacă mai pierdem mult vremea pe aici o să întârziem peste întârzierea programată.
    kurosense
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 55
    Data de inscriere : 06/09/2020
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG Yaoi
    kurosense
    Membru
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 8d7a54cb54a04e4279f9d5b779ad0ea5df9956d3Under red lights, into the darkness - Pagina 2 D30721c5e4b4b1244ef22e93bf8b308079946585
    ___________________________________________________________________________________
     
    ╔═                                                           ═╗
     
    Jack Sheppard ╫
     
    ╚═                                                           ═╝
                                                         
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 Fotora14
    ____________________________________________________________________________________
     
     
     
    Nu puteam sa nu zambet sau sa scap cate un ras neintentionat in preajma sa, remarca sa legata de camerele de sex doar m-a facut sa zambesc m
    ai mult. Totusi ce a urmat dupa m-a facut sa simt un fior si o caldura in zona pieptului, nu puteam sa ii raspund in acel moment si doar am tacut.


    Dupa ce am petrecut o clipa pentru a admira frumusetea colectiei l-am ascultat cu atentie, de aceasta data nepierzandu-l din privire. Cand cineva imi amintea de Chang'e reactionam repulsiv si rece, dar de aceasta data nu simteam nevoia. Nu simteam un pericol sau vreo intentie rea din partea sa in acel moment, s-a resimtit in glasul sau ca fiint un compliment sincer. Stiam ca observase tabloul din acea zona retrasa, nu il ascundeam dar ochii neexperimentati ar fi trecut usor cu vederea acel detaliu. Dar inca odata imi confirma ca era surprinzator de atent, ceea ce ma facea sa intru mai mult in vraja sa.

    - Numele mamei mele era Chang'e, a iubit viata si frumusetea inca de cand m-am nascut. A fost singura persoana ce m-a invatat astfel de lucruri, tinea mult la o educatie aleasa.

    O amintire a carei sentiment ce il nastea doream sa nu il trezesc, dar in acel moment simteam ca era in regula doar putin. Cu fiecare atingere ce mi-o daruia, doar pentru a fi sigur de alegerea costumului imi nastea dorinta de al atinge mai mult. Doream sa il fac sa planga de placere si totodata nu ar fi placut sa il ranesc, dar pe atat de mult imi doream sa ii creez cosmaruri atat de intense incat sa fie terifiat si totusi celalalta parte din mine dorea sa ii daruiasca doar vise dulci. In interiorul meu a inceput un joc confuz al emotiilor si starilor ce le traiam.

    Odata ce m-a lasat sa ma schimb singur, mi-am luat costumul ales cu atentie de Violet si m-am uitat in oglinda. Trebuia sa recunosc ca a facut o treaba excelenta, avea ochiul mult mai format pentru asta decat mine. Am luat inelul cu cei doi serpi si am inchis zona unde se aflau celelalte bijuterii, l-am tinut in mana si apoi m-am intors in camera. Puteam observa ca ne priveam reciproc, ma pierdeam cand ma privea in acel fel. Dar nu dupa mult timp mi-am revenit cand mi-a zis ca ca lipsesc ultimile detalii.

    - Trebuie sa recunosc ca ai facut o treaba deosebita in a-mi alege costumul. Iti multumesc pentru aceasta onoare Violet.

    Il multumesc pe un ton cu adevarat politicos, dar cand acesta intr-o clipa de neatentie se intoarse cu spatele l-am imbratisat. Astfel pieptul meu se lipea de spatele sau, i-am cuprins mana dreapta in a mea cu atentie ca mai apoi sa ii asez pe deget inelul cu cei doi serpi.

    - A fost creat de catre cineva din familia mea pentru mine, dar cum multi dintre ceilalti au prins invidie pentru acest 
    cadou ce avea sa imi fie daruit cand cresc au incercat sa si-l insuseasca.


    Mai bine de nouazeci la suta din rudele ce le aveam in acea perioada nu au fost de acord cu faptul ca copilul lui Chang'e avea sa primeasca un astfel de dar. Aceasta nu a avut o relationare buna cu familia sa, mereu a fost pusa in dificultati.

    - Cum aceasta bijuterie a fost dorita de catre multi oameni nevrednici de ea, s-a creat o legenda ca din cauza pietrei din care este creata mai exact Tanzanit. Se zice ca daca stapanul inelului nu daruieste de buna voie cuiva aceasta bijuterie, ochii serpilor nu vor straluci si va aduce moarte asupra purtatorului. Si se pare ca coincidenta a facut ca cei ce au fost purtatori sa fi murit toti.

    Zic ultima parte cu un fals regret, ca mai apoi sa imi lipesc buzele de lobul urechii sale pentru a-l saruta. 
    Ca mai apoi sa continui pe un ton mai grav.

    - Considera ca simbol al faptului ca nu te voi rani niciodata, mi-am gasit in sfarsit adevarata frumusete ce o cautam. Te rog fa sa staluceasca acest inel si de asemenea intreaga comoara a familiei mele, altfel vor pieri in intuneric.

    Dupa ce inelul a ajuns unde a trebuit, adica pe degetul lui Violet culoare ochilor serpilor a stralucit mai frumos ca niciodata. Se potrivea perfect si era cu adevarat mai frumos pe degetul lui Violet, pielea sa alba se contopea intr-un mod armonios cu metalul pretios. Nu mai era vorba de valoarea materiala a acelei colectii, pentru mine era importanta pentru ca frumusetea lor aveau sa piara daca nu ajungeau afara la lumina. Dar conditia acelor bijuterii era ca nu puteau fi purtate decat de cateva persoane. Mi-am impreunat degetele cu ale sale si desi eram in acea pozitie, i-am tras elegant capul catre mine intr-un sarut.

    Nu era un sarut erotic sau plin de dorinta sexuala, in acel moment era precum un sarut plin de o puritate aparte daruit zeitei mele. Buzele ni se atingeau intr-un mod atat de placut, buzele sale moi ma facea sa nu pot sta bine in picioare. Fiind atat de aproape, parfumul meu proaspat de tabac si cu o nota de varf de lamaie se combinase cu parfumul ce il inconjura pe Violet. I-am framantat buzele intr-un mod lasciv, pana cand respiratia nu mi-a mai permis sa continui.

    - Trebuie intr-adevar sa mergem la tine acum, pana la urma nu vreau sa intarziem atat de mult.

    L-am privit provocator, in timp ce am trecut pe langa el. M-am indreptat catre oglinda si apoi mi-am termin de aranjat parul, de aceasta data era dat pe spate fata a fi prins la spate. Totusi purtam in permanenta un elastic la indemana pentru orice nevoie. In final cand totul era pregatit, am decis sa ne indreptam catre Violet. Desigur inainte de a pleca cerandu-i eventuale indicatii pentru a ajunge la el acasa.
     

    ____________________________________________________________________________________
     
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 8521299defa3a8245272cf96eb9398f30fcb449aUnder red lights, into the darkness - Pagina 2 C07f07cb3b4268f1d4cb02909ce04d50cc17723f
    ____________________________________________________________________________________
     
     
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 C8669bbb13cddbcd5ad57e9146055d591a186ca6
    A man should hear a little music, read a little poetry, and see a fine picture every day of his life,
    in order that worldly cares may not obliterate the sense of the beautiful which God has implanted in the human soul
    ─ Goethe
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 2a19754924644f1f00723ae56f97a2fcfb0edfde

    Valentine Eladia Addams ┌ │ ┐ 23 de ani ┌ │ ┐ Violet
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 A18cabebf8fe05393866980cf7e879c7a07a4e2a

    Chang’e... Un nume interesant și frumos. Rezonanța pare asiatică, deși recunosc că nu-mi pot da seama exact de zonă. Trăsăturile acestea se puteau observa și în tabloul de la parter, dar cu arta nu poți fi sigur niciodată. Deci de la mama sa are Jack gena asiatică, deși probabil înălțimea și musculatura la are de la tatăl său. O combinație destul de interesantă, cu un rezultat remarcabil de bun aș putea zice. Teoretic, și eu sunt o combinație, din moment ce tatăl meu este englez și familia mamei are rădăcini nordice, practic sunt europeni amândoi, așa că elementul „exotic” nu există.

    Când i-am primit aprobarea că arată absolut perfect, m-am întors pentru a mă îndrepta spre ușă pentru a putea pleca. Am fost luat pe nepregătite totuși când acesta mă luă în brațe pe la spate, lipindu-mă de pieptul său. Am scos un ușor sunet de surprindere, sprijinindu-mă de le căci era să-mi pierd echilibrul. Un braț i se strecură pe după talia mea, ținându-mă aproape, în timp ce celălalt îmi prinse mâna într-a sa, așezându-mi ceva pe deget. Când mi-am întors capul, am putut vedea că pe inelarul meu se afla inelul pe care îl admirasem mai devreme prin cristal, cel cu cei doi șerpi cu ochi pătrunzători. Aveam ochii întredeschiși în timp ce fiori ușori îmi străbăteau coloana, produși de șoaptele sale atât de aproape de urechea mea, povestindu-mi despre bijuteria ce acum se afla pe degetul meu. Aerul mi-a rămas blocat în plămâni și am înțepenit de tot, parcă paralizat de parcă tocmai m-ar fi mușcat un șarpe veninos. Deși eram cu spatele la el, atmosfera pe care o crea în jurul nostru era terifiantă. Mă simțeam că o căprioară lipsită de apărare, gata să fie mâncată de lupi, dar acest lucru nu mă făcea să mă simt slab, ci... incitat.

    Câteva minute am fost teribil de tensionat, însă toată încordarea a început să se ducă ușor-ușor când acesta îmi sărută urechea, spunându-mi că acel inel e promisiunea sa că nu-mi va face niciodată rău. La auzul acelor cuvinte, o ușoară nuanță de roșu mi-a cuprins obrajii. Mi-am mușcat ușor buza când îmi oferi responsabilitatea de a face moștenirea familiei sale să strălucească din nou. Am privit în jos, simțindu-mi picioarele moi.


    ─ Am să-mi dau silința... îi răspund ușor, lăsându-l să-mi conducă capul pentru a putea să-și lipească buzele de ale mele.

    Am închis ochii, savurând senzația senzuală pe care mi-o oferea. Nu era nimic sexual în sărutul său, doar pasiune. Era un tip de euforie pe care niciun drog nu ți-l putea induce, ceva aproape toxic, ce crea cea mai înfiorătoare dependență. Și în acest moment, acel tip de euforie mi-a cuprins întreg corpul, înghițindu-l cu totul și făcându-mă să-mi pierd întreaga forță și rezistență. Ne-am despărțit abia atunci când rămăsesem fără aer, respirând adânc atunci când buzele noastre se depărtară. N-am mai zis nimic, doar am aprobat ușor din cap, urmându-l afară din camera sa și pe urmă din complexul în care locuia, având capul parcă în nori.

    Când am ajuns din nou pe scaunul din dreapta al mașinii sale, mi-am pus centura înainte de a-i da indicațiile în mare despre cum să ajungem la mine. Apartamentul meu era la o distanță de cel puțin jumătate de oră de al său. Față de el, eu am preferat un loc mult mai aproape de inima orașului. Nu era tocmai în centru, dar se afla relativ aproape de forfota urbană, aproape de cartierele pline de magazine de lux, de terasele și restaurantele unde îmi plăcea să iau masa și de parcurile unde mă mai plimbam ocazional. După ce vin de la muncă, îmi place să mă așez ocazional pe pervazul lat al ferestrei și să aud agitația oamenilor, strigătele, râsetele, certurile. În acele momente mă simt puțin mai aproape de viață, iar singurătatea nu mai e atât de zgomotoasă.

    Drumul l-am parcurs într-o tăcere plăcută, în timp ce soarele începea ușor să apună. Străzile erau destul de pline din moment ce mulți terminau munca sau începeau deja să iasă în oraș, dar nu mă deranjau cozile de mașini. În momentele în care așteptam, îmi așezam mâna peste cea a lui Jack care nu se afla pe volan, trecându-mi ușor vârfurile degetelor peste ale sale. Am reușit să ajungem până la urmă în fața complexului în care stau, oprind mașina în parcarea din față. Am coborât, luând câteva din pungile din spate, dar Jack a fost mai rapid decât mine și le-a luat pe majoritatea. Am trecut cartela de acces prin fanta de la intrare, iar ușile glisante de sticlă s-au deschis. Am intrat în holul spațios împreună, salutându-l pe portarul de zi. Acesta își ridică sprâncenele când văzu că sunt însoțit, dar nu comentă nimic, urându-mi o zi bună încă nedumerit. Am luat liftul până la etajul meu, dar spre ghinionul meu, când ușile s-au deschis am dat nas în nas cu demonul însuși. Am pocnit tare din limbă când Medusa se încruntă vizibil și începu să se înroșească la față.

    ─ Asta e deja ultima picătură! Era deja prea mult că cineva ca tine stă aici și ne expune copiii la obscenități! Acum ai început să-ți aduci și-și clienții aici?!


    ─ Nu e treaba ta pe cine aduc eu în apartamentul personal, Lydia, îi spun acru trecând pe lângă ea, încercând să stau cât mai departe de imitația aia de Gucci pe care o purta.

    ─ Sunt doamna Visser pentru tine! Și este treaba mea și a tuturor în momentul în care transformi locul ăsta într-un bordel și aduci cu nerușinare bărbați străini într-un complex unde locuiesc oameni ce muncesc cinstit pentru banii lor!

    ─ De-aia a venit poliția luna trecută să întrebe dacă știm ceva de soțul tău și de niște delapidări, de cinstiți ce sunteți toți? îi spun sarcastic, făcând-o să roșească și mai tare în timp ce eu îmi scoteam cheile de la apartament pentru a deschide ușa. Și pentru informarea ta, domnul nu este un client de-al meu, acum te poți întoarce liniștită la mica ta joacă de-a familia, încercând să te chinui să faci pâine prăjită cu unt fără să dai foc la bucătărie și să te prefaci că soțul tău nu stă ore suplimentare la birou ca să i-o tragă secretarei.

    Am intrat în apartament, trântindu ușa în urma mea în timp ce Medusa continua să strige că o să sune la poliție pentru prostituție ilegală și că va vorbi cu proprietarul (iar) ca să mă dea afară din complex. Am mormăit în barbă câteva înjurături, căci această interacțiune mă făcu un pachet de nervi. L-am invitat pe Jack înăuntru, conducându-l în dormitorul meu unde putea lăsa plasele jos. Apartamentul meu era mult mai mic față de al său, având doar trei camere. Cea mai mare o foloseam drept dormitor, pe alta, conectată cu asta, o transformasem în dressing, iar cealaltă ținea loc de sufragerie și zona unde-mi făceam exercițiile de dimineață. Mai aveam și o bucătărie și o baie destul de mari. Nu erau multe compartimente, dar totul era spațios și aerisit, permițându-mi să mă mișc liber și chiar să-mi exersez dansul.

    În dormitorul meu predominau nuanțele de violet și alb. Aveam o fereastră mare cu pervaz lat, acoperit de perne și pături, de unde puteai admira o priveliște destul de frumoasă a orașului. Aveam și un șezlong unde mă mai relaxam ocazional în timp ce-mi făceam tratamentele de frumusețe și o măsuță de machiaj întinsă, cu nenumărate sertare încorporate și dulapioare de sticlă în jurul oglinzii unde-mi țineam o parte din machiaje și creme. În mijloc trona un pat mare, acoperit de lenjerie de satin purpurie, iar deasupra se aflau câteva polițe pe care aveam un mic sistem audio la care puneam muzică atunci când doream să mă culc și câteva din cărțile mele preferate de poezii. Podeaua era acoperită de covoare micuțe și pufoase, iar pereții erau decorați în general cu poze alb negru sau sepia, frumos înrămate, ce înfățișau dansatori cunoscuți, în special balerini. Din loc în loc se mai afla câte un ghiveci cu cte o plantă și mai multe oglinzi, astfel că oriunde priveai părea că dai de propria relfexie. Nu aveam foarte multe piese de mobilier sau decorațiuni, îmi plăcea sincer să am spațiu pentru a mă mișca, plus că nu stăteam foarte mult în casă și chiar mai puțin în dormitor.


    ─ Fă-te comod, te rog. Nu este la fel de mare față de ce ești tu obișnuit, dar e destul de confortabil.

    Am dispărut puțin până în bucătărie, turnând un pahar de apă la temperetura camerei și unul cu ceai rece de fructe cu gheață, pe care le-am pus pe o tavă inainte de a mă întoarce la acesta. Am așezat tava lângă el pentru a se servi.

    ─ Bănuiesc că nu dorești să bei alcool acum din moment ce trebuie să conduci, așa că ți-am adus chestii fără. Dacă dorești să fumezi o poți face aproape de pervaz, lângă geamul deschis, ai și o scrumieră acolo, îi ofer toate informațiile, înainte ca ochii să-mi fugă pe pungile de cumpărături și, involunar, pe cea pe care mi-o oferise nu de mult. Bănuiesc că acum îmi vei permite să văd și eu acum cu ce dorește domnul meu să mă îmbrac pentru a-l însoți la serată, nu?

    kurosense
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 55
    Data de inscriere : 06/09/2020
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG Yaoi
    kurosense
    Membru
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 8d7a54cb54a04e4279f9d5b779ad0ea5df9956d3Under red lights, into the darkness - Pagina 2 D30721c5e4b4b1244ef22e93bf8b308079946585
    ___________________________________________________________________________________
     
    ╔═                                                           ═╗
     
    Jack Sheppard ╫
     
    ╚═                                                           ═╝
                                                         
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 Fotora14
    ____________________________________________________________________________________
     
     
     
    Eram cu adevarat uimit de modul in care Violet reactiona la atingerile mele, doream sa il tin in acea stransoare cat se putea de mult. Sa fiu un vanator ce cauta in permanenta sa isi atraga victima mai aproape, ca aceasta sa se ofere pe tava de buna voie fara un efort suplimentar. Instinctul de pradator imi iesise la suprafata, dar pe alta parte dorinta ce se nascuse in mine cu momentul in care l-am cunoscut erau in contrast. Raspunsul sau afirmativ la cuvintele mele au fost destul cat sa ii incredintez acea misiune, aveam sa formez o legatura mult mai adanca cu acesta.

    O legatura ce nu putea fi distrusa de nimeni, inclusiv de Violet chiar daca si-ar fi dorit asta la un punct. Il doream mai mult ca orice si faceam pasi in ai obtine fiecare parte a fiintei, doreai sa il imblanzesc pe fiecare parte ca mai apoi sa il capturez. Nu puteam intelege cum ma tinea totusi captiv, nu puteam sa ma satur nici dupa atatea ore din a-l privi si a descoperi mai multe despre acesta. In masina se asezase o liniste intre noi, dar i-am putut sinti degetele cum ma atingeau si asta imi facuse pulsul sa accelezere. Asta era neasteptat, era probabil din cauza faptului ca nu eram atat de obisnuit cu atingerea altor persoane in acel fel.

    Era doar o simpla reactie biologica si totusi de ce ma simteam atat de bine si linistit cand o facea? Simteam ca usor, usor ca innebunesc.
    Imbatat de acele emotii necunoscute ma simteam intr-un paradis infernal ce nu doream sa se sfarseasca, daca as fi visat nu as fi dorit sa ma mai trezesc niciodata.

    Lucrurile devenisera putin mai normal, panabin clipa in care ne-am intalnit cu o doamna ce se presupunea ca era una din vecinele acestuia. Nu am zis nimic si doar am urmarit scena pe din afara, se putea observa ca nu avea cei mai de treaba vecini sau cel putin acea femeie. Inevitabil mi-a venit in minte cand Violet a zis ceva legat de o a doua Medusa si ca nu e la fel de draguta ca sarpele meu, atunci puteam face o legatura. Nu m-am putut sa nu zambesc in coltul buzelor in momentul cand Violet ii zise acea replica atat de buna vecinei sale, am putut observa ca totusi cand am ajuns in apartamentul sau era putin iritat. Pe moment doar am stat sa analizez toate acele incaperi, ma fascina modul in care era aranjat totul si cum desi acel loc avea o marime modesta era atat de placut si inspira inclusiv o caldura neasteptata.

    - Trebuie sa recunosc ca este un apartament cu adevarat placut, nu conteaza mereu dimensiunile. Consider ca e plin de personalitate si de asemenea simt parfumul tau peste tot, asta e placut.

    Nu mi-as fi imaginat ca exista astfel de apartamente aranjate, cu atat mai mult unul ca a lui Violet. Am privit fascinat fiecare detaliu al camerei, imi placea in mod special pervazul si modul in care era decorat. Plus ca privelistea ce o acorda apartamentul era linistitoare, nu m-ar fi deranjat sa petrec noptile acolo ocazional. Cand am realizat ceea ce am gandit am fost complet surprins, nimeni nu mi-a nascut o astfel de dorinta pana acum. Pentru mine era esential sa nu dorm cu nici o persoana, pana la urma consideram ca in acel moment erai cel mai vulnerabil. Oricat de bine esti antrenat, la un punct somnul era singurul moment in care si cei mai buni aveai puncte slabe.

    Nu era doar pentru siguranta, imi displacea cum oamenii aveau diverse asteptari dupa partide ceea ce ma irita. Dar cumva faptul ca am dormit cu Violet pana dimineata a fost linistitor, atat de mult am ajuns sa na relaxez incat nu am mai avut cosmaruri. Era precum un soi de medicament ce ma ajutase sa ma cufund intr-o liniste aproape de speriat.

    - As prefera pe moment sa nu beau nimic, pana la urma este important pentru siguranta celui din fata mea. Nu as dori sa te ranesc.

    Observ cum acesta imi ofera toate informatiile pentru a ma face sa ma sint comod, de asemenea a adus si ceva bauturi. Dar nu m-am putut concentra pe aceasta, doar am ajuns in dreptul sau destul de repede pentru a-l privi in timp ce acesta se concentra pe pungile de cumparaturi. Mi-am lipit pieptul de spatele sau ca mai apoi sa ii dau o suvita de par pentre ureche, l-am imbratisat de la spate in timp ce ii soptesc.

    - Ti-as fi dat voie si mai devreme, doar ca am dorit sa fim doar noi doi in liniste. Desi am interactionat cu atatea oameni tot nu ma voi putea obisnui cu modul lor enervant si ignorat de a trata situatiile. Dar tu esti prevum o enigma pentru mine si ma fascinezi.

    M-am departat de el pentru a lua punga in care era cutia neagra, pentru ca mai apoi sa i-o daruiesc precum cel mai pretios lucru ce ar fi existat in acel moment pe lume. Dupa ce a ajuns in posesia sa m-am uitat catre acesta, se putea observa ca era entuziasmat de tot ceea ce se petrecea. Aveam un nod in gat in acea clipa, chiar eram emotionat pentru prima data cand daruiam un cadou unei persoane.

    M-am asezat pe pe pervaz exact in locul in care mi-a zis am gasit si scrumiera, am aprins una din tigarile ce le scoasem din pachet. Nu am pierdut nici un moment contactul vizual cu acesta, voiam sa nu pierd nici una din reactiile sale cand avea sa vada rochia. Doream atat de mult sa ii placa incat de abia daca imi duceam tigara la buze pentru a trage cate un fum.

    Mi-am trecut limba peste buza de jos ca mai apoi sa zic pe un ton mai sigur.
    - Te rog sa il deschizi, chiar mi-am dorit in mod deosebit sa vad ca vei insoti imbracat in aceasta rochie. Nu cred ca ar exista pentru aceasta seara una mai potrivita pentru tine Violet.

    Mi-am lasat capul usor inclinat si o parte din suvite mi-au acoperit ochiul stang, am lasta un zambet la vedere. Ochii mei erau de un negru intens, absorbeau toata lumina din jurul lor iar acesti ochi de pradator aveau o tenta mult mai bland pentru cineva atat de sadic.

    Acum era precum un copil ce astepta momentul in care va fi laudat pentru o alegere buna ce a facut-o, faptul ca nu a existat altcineva cu un rezultat mai bun.

     

    ____________________________________________________________________________________
     
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 8521299defa3a8245272cf96eb9398f30fcb449aUnder red lights, into the darkness - Pagina 2 C07f07cb3b4268f1d4cb02909ce04d50cc17723f
    ____________________________________________________________________________________
     
     
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 C8669bbb13cddbcd5ad57e9146055d591a186ca6
    A man should hear a little music, read a little poetry, and see a fine picture every day of his life,
    in order that worldly cares may not obliterate the sense of the beautiful which God has implanted in the human soul
    ─ Goethe
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 2a19754924644f1f00723ae56f97a2fcfb0edfde

    Valentine Eladia Addams ┌ │ ┐ 23 de ani ┌ │ ┐ Violet
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 A18cabebf8fe05393866980cf7e879c7a07a4e2a


    ─ Îți cam place să iei lumea pe la spate, îi spun cu o tentă de glumă când mă îmbrățișează din nou, lăsându-mă ușor în brațele sale.

    Dintr-un motiv sau altul, începeam să mă simt din ce în ce mai comod atunci când mă ținea în acel fel. Ca și cum la el în brațe eram în siguranță, că dacă cineva ar fi îndrăznit măcar să se uite urât la mine, Jack ar fi avut grijă de tot. Aproape că mi-a părut și rău când acesta mi-a dat drumul pentru a lua punga și a mi-o dărui, din nou, de data aceasta într-o atmosferă mai potrivită. Am luat-o cu un ușor entuziasm, scoțând cutia din aceasta. Am lăsat punga în altă parte, după care am așezat cutia pe pat. Eram puțin emoționat de ce s-ar putea ascunde acolo, ce rochie credea acesta că mi se potrivea perfect. Mi-am lins buzele, apucând capacul și începând să-l deschid ușor. L-am așezat pe pat, lângă cutie. Am înghițit ușor în sec, apucând colțurile hârtiei de protecție și dând-o la o parte pentru a dezvălui rochia.

    Ochii mi s-au mărit și vocea mi-a rămas în gât când am putut vedea bustul cusut cu cristale, de culoare purpurie. Am luat cu grijă materialul și am scos rochia din cutie, întinzând-o în fața mea pentru a o vedea în întreaga splendoare. Când am s-a dezvăluit în întregime, am scos un suspin adânc. Era cea mai frumoasă rochie pe care am văzut-o vreodată în realitate. Culoarea, detaliile, materialul, totul era perfect până la cel mai mic detaliu. Se vedea că este un model clasic, după talie vechi de cel puțin 50 de ani, dacă nu chiar mai mult, dar era păstrată în cea mai bună condiție posibilă. O priveam cu gura căscată și nu puteam să cred că țineam așa ceva în mână. Abia după ce șocul inițial a trecut, am început să realizez că această minunăție îmi aparține, că Jack a cumpărat-o probabil cu o avere, numai pentru mine. Numai și numai pentru mine...

    Copleșit de frumusețea rochiei și de realizarea modului în care bărbatul din cameră mă privește cu adevărat, mi-am simțit ochii umezi, iar lacrimile au început să-mi curgă ușor pe obraz, amestecate cu mascara. Am strâns rochia la piept, plângând înăbușit, cu grijă însă să nu o murdăresc de machiaj scurs. Am stat așa un timp, până am reușit să mă calmez suficient și să-mi opresc lacrimile de emoție. Mi-am șters obrajii mânjiți de negru cu podul palmei, suspinând ușor și ridicându-mi privirea spre Jack.


    ─Îmi pare rău, cred că am fost luat puțin prin surprindere... îi spun, înghițind câteva suspine înainte de a-i oferi un zâmbet destul de larg. Mulțumesc, Jack, mulțumesc mult...

    Am pus cu grijă rochia pe pat, într-o poziție sigură pentru a nu păți nimic. Mi-am mai șters obrajii încă o dată, trăgându-mi nasul și scuturându-mi capul pentru a-mi reveni. Trebuia să încep să mă pregătesc. Aveam nevoie să-mi pregătesc machiajul și părul, să aleg pantofii, bijuteriile și accesoriile, geanta, totul.

    ─ Trebuie să intru la baie să mă pregătesc. Va dura ceva vreme, te poți plimba pe unde vrei prin apartament, te poți servi din frigider dacă dorești. Dacă iei din cărțile mele de poezii totuși să nu uiți să le pui înapoi după ce ai terminat cu ele.

    Am intrat în baie, unde mi-am dat jos hainele și pantofii pe care i-am purtat astăzi. M-am demachiat, după care am intrat în cabina de duș pentru a mă spăla pe cap. De obicei prefer cada mea clasică cu picioare, dar nu aveam chiar așa d emult timp și nu voiam să-l fac pe Jack să aștepte. După ce am terminat, am pus pe mine halatul lila de mătase și m-am șters puțin cu un prosop în cap, înaitne de a ieși din baie. Deși într-un fel mă grăbeam, îmi plăcea să fac lucrurile în felul meu, motiv pentru care m-am dus mai întâi la sistemul audio de deasupra patului pentru a da drumul la muzică. Am ales un playlist ușor, cu melodii pop potrivite pentru fundal. Dacă puneam altfel de muzică, probabil nu m-aș fi putut abține să nu dansez ca de obicei.

    M-am așezat la măsuța de machiaj, unde am început mai întâi să-mi usuc părul și să-l aranjez uscătorul și peria, înainte de a lua ondulatorul pentru a-l aranja în bucle. După ce acestea au fost gata, le-am strâns într-un coc frumos, pe care l-am prins în spate cu câteva ace de păr cu diamant, lăsând în față câteva șuvițe mai lungi. După ce m-am dat și cu fixativ, m-am apucat de machiaj. Mi-am dat cu cremă, mi-am pregătit tenul și mi-am făcut baza. Am ales să nu merg pe ceva extrem de mare sau complex, doar niște fard purpuriu cu puțin sclipici aproape de ochi, pentru a da forma de ochi de pisică. Am dat conturul cu tuș, am pus mascara proaspătă și am ales la sfârșit un ruj vinețiu.

    M-am ridicat de la măsuță, luând rochia și dispărând în dressing, închizând ușa după mine. Mi-am analizat perechile de pantofi, până când am ales-o pe cea perfectă: o pereche de stilettos strălucitori, purpurii cu sclipici, foarte asemănătări cu culoarea rochiei, cu detalii florale făcute din cristale. Am ales o lenjerie intimă potrivită, astfel încât să nu se vadă cumva, înainte de a îmbrăca rochia. M-am încălțat, după care am ales și o pereche de mânuși purpurii cu sclipici, ușor transparente, fără degete, ce se prindeau la mijlocul palmei. La sfârșit, am ales să port ca bijuterii setul pe care bărbatul mi-l dăruise cu o seară în urmă, alături de inelul pe care mi-l așezase pe deget cu nici câteva ore înainte. Singurul lucru pe care l-am adăugat din colecția personală este o frumoasă diademă cu diamantă, pe care mi-am așezat-o pe cap ca o coroană, strălucind printre buclele blonde. La final am adăugat parfumul. M-am verificat în oglinda pe care o aveam în dressing, asigurându-mă că arăt absolut perfect.

    Când am considerat că sunt gata, mi-am luat plicul pe care l-am ales pentru această ocazie, respirând adânc înainte de a ieși din dressing. Am pășit afară din acesta, pe muzica ce încă mai cânta în fundal. L-am privit pe Jack, apropiindu-mă ușor de aceasta. Am făcut și o piruetă, înainte de a ajunge la nici un metru de acesta.


    ─ Cum arăt? îl întreb când am ajuns în dreptul acestuia, ușor emoționat privind răspunsul pe care avea să mi-l dea. Mi se potrivește așa cum îți imaginai?
    kurosense
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 55
    Data de inscriere : 06/09/2020
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG Yaoi
    kurosense
    Membru
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 8d7a54cb54a04e4279f9d5b779ad0ea5df9956d3Under red lights, into the darkness - Pagina 2 D30721c5e4b4b1244ef22e93bf8b308079946585
    ___________________________________________________________________________________
     
    ╔═                                                           ═╗
     
    Jack Sheppard ╫
     
    ╚═                                                           ═╝
                                                         
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 Fotora14
    ____________________________________________________________________________________
     
     
     
    Am lasat un suras sa imi scape cand mi-a zis ca imi place sa iau lumea pe la spate, dar nu am zis nimic pentru ca nu puteam sa neg aceasta preferinta pana la urma. L-am urmarit in continuare in modul cum desfacea cu cea mai mare atentie cutia in care se afla rochia ce avea curand sa ii impodobeasca trupul. Eram deja nerabdator sa vad cum va arata in aceasta, cat de perfect avea sa ii invaluie trupul cu acel material pretios si atent lucrat. Am ramas surprins cand am observat ca a inceput din ochii sai superbi sa curga mici lacrimi ce se prelingeau pe obraz, in lumina slaba a soarelui ce incepuse sa dispara aratau precum doua mici picaturi de roua. Pielea sa imi imaginam ca fiind petala pe care se prelingeau acele picaturi, nu m-as fi asteptat niciodata sa primesc o astfel de reactie.

    Se pare ca nu am putut prevesti de dinainte, imi starnise in interiorul meu in acel moment o bucurie aparte. In sfarsit simteam ca eram miscat pentru prima data emotional de o alta fiinta vie, mai ales in conditiile in care mereu mi s-a zis ca nu aveam suflet sau eram prea rece cu ceilalti. Nu ma deranjase in mod special faptul ca nu puteam sa fiu la fel de empatic precum alte persoane, pana la urma aveam un sistem diferit de a percepe ceea ce era in jurul meu.

    In acea clipa am lasat tigara in scrumiera pentru a ma apleca catre acesta, i-am lasat un sarut pe frunte pentru ca mai apoi sa il privesc la fel de intens in ochi in timp ce ii soptesc.

    - Nu trebuie sa iti para rau ca plangi in fata mea, o vad precum un moment pretios. Pana la urma lucrurile se vor schimba si nu vor mai fi la fel de cand m-ai cunoscut, te rog sa te astepti la mai multe momente de genul acesta.

    Doream in acea clipa sa il fac sa se simta mult mai confortabil, puteam admira cu adevarat ca a plans in acel moment. Il consideram cea mai inalta forma de multumire ce mi-o oferise, imi incalzise inima intr-o clipa si am fost vrajit.
    Dupa ce s-a mai linistit m-a anuntat ca se duce sa se pregateasca. In timpul in care se pregatea am scos treptat din pachet in jur de trei tigari ce le-am fumat consecutiv, eram emotionat de momentul cand in sfarsit il voi putea admira in rochia ce i-o daruisem. Eram increzator ca acea creatie avea sa ii ofere un aspect cu adevarat magic in aceasta seara.

    Doream sa ii daruiesc o noapte speciala, sa uitam de tot ceea ce ne inconjoara. De amintiri, statut, evenimente, prejudecati sau orice altceva, doream sa fie o seara intima intre noi. Cum nu am putut avea stare, am decis sa termin si ultima tigara. In urmatorul moment m-am ridicat de pe pervaz pentru a deschide geamul mai tare pentru a lasa mai mult aer sa intre in camera. Desi adoram parfumul lui Violet ce se intindea in intreaga incapere, simteam ca am nevoie de mai mult aer pentru ca rameam fara acesta. Am inceput sa respir greu in timp ce mi-am pus pana in zona pieptului, puneam respiratia intrerupta pe emotiile puternice ce le resimteam in acel moment in conbinatie cu faptul ca nu eram obisnuit sa simt atat de multe.

    Dupa cateva momente mi-am mai revenit, odata ce am fost mai linistit am inceput sa analizez cartile de poezii ce le avea Violet. Chiar luasem una dintre ele pentru a-mi arunca privirea printre foile ce ascundeau versuri cu adevarat captivante. M-am bucurat de muzica ce a fost pusa de Violet si il mai urmaream cu privirea cand isi schimbase locatia, respectiv de la baie in dressing. Dupa un timp lung de asteptare in sfarsit in fata mea se materializase Violet precum o zeitate ce se aratase in fata omului simplu ce de rugase la aceasta. Cu o infatisare a 
    celui mai iubit inger, am fost complet fermecat inca din primele secunde in care l-am vazut.


    Respiratia mi se taiase din nou, dar de aceasta data era din cauza socului.

    - Nici in cele mai inalte vise nu mi-as fi imaginat ca vei fi intruchiparea celui mai frumos inger in carne si oase. 
    E dincolo de puterea imaginatiei, Violet.

    Cum geamul era deschis mai tare decat inainte, o briza usoara a invadat camera pentru a se juca prin materialul usor al rochiei in partea de fata creind precum mici valuri. Machiajul si accesoriile se potriveau de minune, intreaga sa tinuta stralucea atat de puternic dar cufundata intr-un mister al noptii. Era mai mult decat ceea ce trebuia pentru o serata, un astfel de aspect era cu mult superior oricarei femei nobile sau regine. Modul in care se apropia de mine si facuse acea piruieta m-a facut sa rosesc, eram complet pierdut de frumusetea acelui tablou dezvaluit in fata ochilor mei. Chiar daca intunericul invaluise o mare parte din cer, rochia emana o lumina aparte. Era ca si cum nu avea nevoie de nici un ajutor, era precum o stea ce isi crea propria lumina. Sau poate acea iluzie era creata insusi de faptul ca acea rochie 
    era pe Violet, putea sa o faca sa straluceasca la adevarata sa valoare.

    Pe cat de incantatoare a fost rochia cand am vazut-o prima data in magazin, pe atat de moarta parea.

    - I-ai dat viata acestei rochii, e precum ai scos-o dintr-un somn lung. Dar nu e cum mi-am imaginat...

    Fac o pauza ca mai apoi sa continui.

    - Este mult peste asteptarile mele. Esti singurul caruia i-as darui o astfel de rochie si chiar bijuteriile familiei, dar nu m-am inselat nici un moment. Am nevoie de tine Violet, sa imi fii alaturi si sa ma lasi sa te admir.

    Cu pasi inceti m-am apropiat mai tare de Violet, mi-am trecut mana pe dupa talia sa pentru ca mai apoi sa imi impreunez una din maini cu a sa. In acest mod mi-am lasat degetele sa se intrepatrunda cu ale sale in timp  ce am mai facut o pirueta, dar de aceasta daca impreuna. Il tineam la o distanta de cativa centimetri de mine cat sa pot sa ii controlez miscarile, in tot acel timp mi se pictase pe buze un zambet larg.

    Dupa aceasta m-am indepartat putin de el pentru a-l putea privi mai bine, mana ce o aveam in a mea am adus-o mai sus. Odata ce a ajuns in dreptul buzelor mele, i-am plasat un sarut pe inelul ce i-l daruisem.

    - Vei fi partenerul meu in aceasta seara?

    Cu acea miscare eleganta se puteau observa manierele ce le invatasem inca de cand ma stiam, doream sa il intreb ca un adevarat domn daca vrea sa ma insoteasca.

     

    ____________________________________________________________________________________
     
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 8521299defa3a8245272cf96eb9398f30fcb449aUnder red lights, into the darkness - Pagina 2 C07f07cb3b4268f1d4cb02909ce04d50cc17723f
    ____________________________________________________________________________________
     
     
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 C8669bbb13cddbcd5ad57e9146055d591a186ca6
    A man should hear a little music, read a little poetry, and see a fine picture every day of his life,
    in order that worldly cares may not obliterate the sense of the beautiful which God has implanted in the human soul
    ─ Goethe
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 2a19754924644f1f00723ae56f97a2fcfb0edfde

    Valentine Eladia Addams ┌ │ ┐ 23 de ani ┌ │ ┐ Violet
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 A18cabebf8fe05393866980cf7e879c7a07a4e2a

    Când a început să zică de faptul că rochia nu arată așa cum .strălucește suficient de tare și nu se ridică la așteptările sale. Abia când a continuat și mi-a dezvăluit adevărul, am putut respira ușurat și în pieptul meu s-a format o senzație ciudată și plăcută. Modul în care mă privea m-a făcut să roșesc ușor, dar nu voiam să-mi iau ochii de la acesta. Când s-a apropiat mai mult de mine și m-a cuprins de parcă eram gata de un vals, mi-am așezat mâna liberă pe umărul său. Am făcut împreună o piruetă, materialul rochiei ridicându-se ușor și fluturând grațios în aer, căzând înapoi când mișcarea încetă. Nu am putut să mă abțin când i-am văzut zâmbetul, așa că i-am zâmbit la rândul meu la fel de larg.

    Afară se lăsase seara, mașinile și muzica din cameră se combinau, în timp ce brize ușoare intrau pe fereastră și îmi făcea materialul rochiei să danseze în aer. Era un moment special, ca un fel de magie. Cu gesturi grațioase de gentleman, îmi sărută ușor inelul de pe deget, întrebându-mă dacă doresc să-i fiu partener în această seară. Am chicotit ușor, după care mi-am prins ușor rochia și am făcut o plecăciune scurtă, asemeni unei prime balerine aflată în fața publicului.


    ─ Mi-ar face o deosebită plăcere să te însoțesc în această seară, domnul meu.

    Am revenit la poziția inițială, zâmbind frumos spre el. I-am dat drumul la mână, ducându-mă la plasele de cumpărături. Am scos de acolo florile cumpărate mai devreme, întorcându-mă înapoi la Jack. Am scos mai întâi butoniera din cutie, așezând-o la gulerul sacoului său, acolo unde ar trebui să fie. Irisul din mijloc era evidențiat de micii trandafiri din jur și se potriveau perfect cu accesoriile sale. După ce i-am aranjat gulerul cum trebuie, i-am întins cutia cu corsajul și i-am oferit mâna, pentru a-mi așeza florile la încheietură. Când a terminat, mi-am întins brațul, admirând corsajul și zâmbind ușor.

    Am ieșit împreună din apartament braț la braț. Din fericire, Medusa probabil și-a găsit ceva mai productiv de făcut ca de exemplu să se masturbeze, așa că nu mi-a mai sărit în cale. Când am intrat în holul principal, paznicul și cei vecinii aflați acolo ne priveau ușor șocați, cu ochii mari și nu doar pentru că eram însoțit de cineva, lucru care nu se întâmpla niciodată. Am ieșit din complex și ne-am dus la mașina sa. Am așteptat să-mi deschidă ușa, înainte de a mă așeza cu atenție, având mare grijă ca rochia să nu se avarieze în vreun fel. Pregătirea mea durase la fel de mult pe cât mă așteptam, dar ne-am mișcat eficient,a stfel că aveam să ajungem maximum cu 15 minute mai târziu, depinde de trafic.

    Mi-am pus centura și am pornit radioul, dând pe un canal unde se dădea în general rock clasic. Îmi plăcea să am muzică pe fundal, mă făcea să mă simt mai calm și mai confortabil. Aveam nevoie, pentru că, sincer, eram puțin agitat. Niciunul din noi nu a zis nimic pentru câteva minute, tot ce se auzea era sunetul ușor al motorului, forfota traficului și The Beatles. Priveam prin geamul mașinii la lumea de pe stradă, la cupluri ținându-se de mână, grupuri de prieteni, oameni distrându-se la terasă. Timp pe care oamenii îl petreceau unii cu alții, trăindu-și viața și consumându-și tinerețea. În unele momente eram gelos pe ei. Pe familiile lor banale, pe experiența lor banală, pe locul lor de muncă banal. Pentru că ei păreau fericiți. Nu puteam înțelege de ce, deși dețin tot ce-mi doream încă de mic și trăiesc viața care-mi place, nu eram fericit. Poate maximum mulțumit. Ce aveau ei și eu nu?


    ─ Știi, nu aveam idee că facultățile organziează astfel de evenimente, încep să vorbesc cu bărbatul de la volan când se opri la un semafor, în timp ce încă priveam pe geam. Nu am fost niciodată la o chestie de genul.

    M-am întors spre acesta, observând că mă privea cu ceva ce semăna a combinație între surprindere și curiozitate. Puteam citi întrebarea pe care voia să mi-o pună fără să zică nimic. M-am întors la privitul pe geam, începând să mă jos cu degetele în poală.

    ─ În orașul de unde vin, se sărbătoresc numai evenimentele mari, gen balul de absolvire. Nu am terminat niciodată liceul, așa că n-am avut parte de bal. Probabil n-aș fi fost binevenit acolo oricum, un băiat în rochie cred că e prea mult pentru un orășel de provincie. Asta, bineînțeles, dacă reușeam să-mi permit o rochie.

    M-am oprit din vorbit, dându-mi seama că începeam să dezvălui prea mult și să dezgrop chestii pe care nu voiam să mi le mai amintesc. Mi-am dres ușor glasul, luându-mi ochii de la geam și privindu-l pe acesta în schimb.

    ─ Deci, Facultatea de Medicină. Este o alegere destul de interesantă. De obicei cei din familiile bogate urmează economia, politica sau businessul. Duc mai departe afacerea familiei și chestii de genul. Nu pare că vii dintr-o dinastie de doctori, așa că ce te-a făcut să alegi drumul acesta?
    kurosense
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 55
    Data de inscriere : 06/09/2020
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG Yaoi
    kurosense
    Membru
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 8d7a54cb54a04e4279f9d5b779ad0ea5df9956d3Under red lights, into the darkness - Pagina 2 D30721c5e4b4b1244ef22e93bf8b308079946585
    ___________________________________________________________________________________
     
    ╔═                                                           ═╗
     
    Jack Sheppard ╫
     
    ╚═                                                           ═╝
                                                         
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 Fotora14
    ____________________________________________________________________________________
     
     
     
    Odata ce am primit raspunsul sau favorabil la invitatia ce i-o oferisem am decis sa ne urcam in masina pentru a pleca, dupa ce i-am deschis usa si m-am asigurat ca a intrat m-am pus pe locul soferului. Totusi inainte de a intra in masina puteam sa imi vad reflectia in geam, eram inca surprins cat de bine ma prindea culoarea lui Violet. Am pornit la drum, timp de cateva momente linistea se lasase intre noi. Nu era nici o tensiune, erau doar cateva momente de emotie inainte de incepe acea noapte.

    Cat stateam la semafor am ajuns sa il privesc pe Violet in timp ce vorbea, se putea simti o emotie profunda in ceea ce zicea chiar daca poate nu isi putea da seama pe moment.L-am lasat sa continue observand ca isi dase deja seama de intrebarea ce doream sa o pun. Ascultam cu o urma de curiozitate ceea ce imi zicea, ma pregateam sa raspund inainte de asta pornind iar la drum.

    - Orasul din care provin era plin de tot felul de familii cu statut ce organizau frecvent evenimente de genul. Dar nu erau pline de magie, era doar plin de oameni cu masti "binevoitori" prin urmare toti adulti groaznici. Am avut o perioada in care am stat in compania tatalui meu, stat e mult spus. Doar nu era mama mea prin preajma, iar de cate ori refuzam sa ma prezint la acele evenimente ce le organiza eram inchis in subsol. De atunci mi-au aparut problemele cu insomniile.

    Fac o pauza lasand un oftat subtil, realizand ca am adus fara sa vreau si natural vorba de trecut. 
    Totusi daca incepusem sa zic acea parte m-am decis sa continui.

    - Serile devin magice alaturi de o persoana ce emana o frumusete naturala si aduce acea atmosfera, trebuie doar ingredientele potrivite si totul devine precum un vis. Iar aceasta seara va fi magica datorita tie. Hai sa uitam de toate in aceasta noapte, de trecut, statut, preocupari, suntem doar noi doi si ceilalti privitori.

    Am observat ca schimbase subtil subiectul asa ca am apreciat acest pas, preferam oricand sa vorbesc despre cariera. Pana la urma eram indragostit de propria munca la fel de mult cum imi facea placere sa ucid. Mi-am trecut limba peste buza de jos incercand sa procesez mai bine intrebarea pentru a da un raspuns potrivit.

    - Tatal meu activase in zona business-ului, a facut un imperiu economic ce domnea asupra partii asiatice. Dar nu am dorit sa ii mostenesc acel imperiu creat din cadavre grotesti si minti umane distruse. Nu sunt o persoana de admirat, dar clar nu doream sa ma ating de creatia sa.

    Fac liniste pentru un moment pentru a ma concentra pe o depasire, pe drum fiind un accident in care parea ca un tip de aproximativ treizeci si ceva de ani lovise o fetita pe trecerea de pietoni. Nu am acordat in mod special atentie acelui eveniment si doar am trecut mai departe. Singurele fiinte umane de care nu m-as atinge ar fi copii, nu poti ucide acele fiinte mici si fara prea multa ratiune. 
    Mi-am incordat maxilarul pentru ca mai apoi sa ma concentrez la drum.

    - Ce m-a facut sa aleg asta? Poate ar fi iubirea mea fata de organismul uman, cum doar prin cateva operatiuni poti oferi salvare, viata sau moarte acestuia. O simpla dorinta de a salva vietiile nesuferite a acestor simple fiinte? Sau dorinta de a ma juca de a Dumnezeu? Raspunsul ar fi undeva la mijloc intre cele doua. Plus ca prima mea pasiune a fost sa fac disectii pe diverse animale mici ce se folosesc in laborator. Pot totusi sa zic ca si acum pastrez acea pasiune intacta, doar ca la un nivel mai ridicat.

    Zic acest lucru cu un zambet diferit, de aceasta data era unul subtil si plin de mister. Ochii imi devenisera precum doua gauri negre ce absorbeau lumina. Am oprit masina in parcarea facultatii mele si ma uit spre acesta, in timp ce imi scot din buzunar un elastic si imi prins suvitele din laterale la spate. Venise noaptea si odata cu aceasta va incepe distractia, dar in aceasta seata va fi o noapte diferinta. 
    Ochii mei nu vor vedea doar rosu, in acea seara aveau sa admire doar violet.

    M-am ridicat de pe scaunul soferului si am iesit afara dupa ce am oprit motorul. Dupa aceea m-am dus pe partea sa laterala pentru ai deschide usa, i-am intins mana si odata ce mi-a oferit-o pe a sa l-am ajutat sa se ridice. Dupa ce amandoi eram pregatiti, am inchis masina si ne-am indreptat catre facultate. In fata noastra se prezenta o cladire impunatoare.

    Era o cladire inalta principala, iar impreuna cu aceasta erau cateva mai micute, toate avand acelasi stil vechi. Fiind partea din spate a facultatii acolo se afla si un pod ce traversa pe partea celalalta iar in rest totul era inconjurat de apa, fix langa parcare fiind de asemenea o parte cu iarba verde si copaci printre care se vedea o poteca placut aranjata cu flori pe lateral. Odata ce am intrat in cladirea principala, am ajuns pe un hol lung ce era unul impodobit cu diverse exponate a corpului omenesc inclusiv cate doua statiu de marmura ce erau asezate la fiecare intrare.

    Dupa ce am parcurs acel hol a urmat o usa ce era deschisa, se putea observa ca toti ceilalti erau deja adunati in incaperea principala unde se facea intrunirile consiliului. Era cea mai mare incapere a facultatii, era decorata intr-un stil clasic avand chiar si un tapet de o culoare deschisa pe pereti, un candelabru generos pe mijloc, mese aranjate pentru fiecare studient si eventuali invitati. Aceasta aripa a facultatii era singura ce a fost pastrata de profesori in acest stil clasic pentru a lasa studentii sa se bucure de atmosfera, nimic grandios dar totul facut intr-o maniera eleganta.

    Pentru a ajunge la mese trebuia sa coboram scarile de la intrare, i-am luat elegant mana lui Violet si am coborat cu atentie. Lumina difuza ce pica pe rochia lui Violet o facea sa straluceasca intr-un mod aparte, era precum lumina se juca de buna voie cu rochia. Pana acum cateva momente toata lumea vorbea si se simtea bine, puteam sa imi vad colegii de grupa cum stateam alaturi de partenerele lor. Dar se facuse pe moment o liniste aparte si pe fundal se mai auzea doar o melodie lenta de vals. Toate privire erau atintite asupra noastra, de la colegii mei pana la profesori si chiar directorul facultatii, toti erau absorbiti de frumusetea ce o inspirau si mai ales cum Violet stralucea in acea seara. Cand am ajuns in locul dorit i-am pus mana acestuia pe dupa bratul meu pentru a-l conduce la masa ce ne era pregatita, fiecare masa era doar de doua persoane.

    Nu am ajuns bine in zona colegilor mei, ca deja cativa au venit catre noi. Acestea s-au prezentat pe rand si stangati, nu aveau eleganta in a face o introducere potrivita. Pana la urma erau simpli studenti la medicina, imbracati in simple costume si se comportau inca precum niste copii in fata unei persoane frumoase. Totusi era unul dintre colegii de clasa cu origini rusesti, numele sau era Dimitri si eram intr-o rivalitate con
    stanta sau ce putin doar lui ii pasa de aceasta. Era mereu dupa mine in clasamentul facultatii si mereu incercase sa ma intreaga.


    Imbracat extravagant si aproape penibil, cu partenera sa venise in fata noastra sa se prezinte. Facuse introducerea catre Violet si incercase sa intinda mana spre acesta pentru a i-o saruta, in acel moment l-am prins pe talie pe 
    Violet si l-am tras elegant aproape de pieptul meu fiind atent la rochie.

    - Nu fi atat de prietenos Dimitri, nu e nevoie de prezenta ta in aceasta seara.

    Acesta se incrunta ca mai apoi sa zica pe un ton suparat.

    - Nu am dorit sa deranjez, doar ca nu m-am asteptat ca printul de neatins a facultatii noastre sa 
    aduca pe cineva la serata sau macar sa paseasca aici.

     Under red lights, into the darkness - Pagina 2 Val10


    ____________________________________________________________________________________
     
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 8521299defa3a8245272cf96eb9398f30fcb449aUnder red lights, into the darkness - Pagina 2 C07f07cb3b4268f1d4cb02909ce04d50cc17723f
    ____________________________________________________________________________________

     
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 C8669bbb13cddbcd5ad57e9146055d591a186ca6
    A man should hear a little music, read a little poetry, and see a fine picture every day of his life,
    in order that worldly cares may not obliterate the sense of the beautiful which God has implanted in the human soul
    ─ Goethe
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 2a19754924644f1f00723ae56f97a2fcfb0edfde

    Valentine Eladia Addams ┌ │ ┐ 23 de ani ┌ │ ┐ Violet
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 A18cabebf8fe05393866980cf7e879c7a07a4e2a

    L-am ascultat cu atenție cum începuse să-mi povestească puțin din copilăria lui și timpul petrecut cu tatăl său. Priveam în general la drum, dar câteodată mă uitam la acesta cu coada ochiului. Era a doua instanță pe ziua de astăzi când se deschisese față de mine și îmi spuse ceva din trecutul său. Asta era destul de curios, din moment ce părea și aparent și era o persoană foarte închisă în sine când venea vorba de aceste lucuri. Laila dezvăluise acest lucru, iar mai târziu acesta confirmase. De ce-mi spunea aceste lucruri atunci? De ce tocmai mie? Am zâmbit ușor amar atunci, închizând pentru câteva secunde ochii.

    ─ Tatăl meu era pastor, fac o pauză scurtă, înainte de a continua. De față cu oamenii, se prezenta luminos și înțelegător. În intimitatea casei sale însă, era iute de mânie și exploda din orice, își vărsa frustrările acumulate pe timpul zilei pe noi. Mai bine zis pe mine. Voia lucrurile numai într-un anumit fel și la cea mai mică greșeală pedeapsa era imediată. Dacă supa nu era suficient de caldă, dacă cămașa nu era călcată strict la dungă sau dacă dormeam cu un minut mai mult decât îmi era permis, nu spunea absolut nimic, doar dădea. Tare. De atunci nu pot dormi liniștit când este altcineva în cameră sau în casă.

    De aceea am fost și mai surprins când m-am trezit de dimineață lângă Jack. Era și mai surprinzător că dormisem extrem de liniștit și nu mă simțisem nici măcar o secundă în pericol. Mi-am întors capul spre acesta, zâmbind natural și larg atunci când sugerase să uităm absolut totul și doar să ne bucurăm unul de altul în acea seară. Suna... frumos. Poate puțin prea frumos pentru cum eram eu obișnuit. Nu credeam în fericire gratuită. Oamenii nu-ți vor oferi nimic dacă nu au ceva de câștigat în schimb. Totuși, parcă numai în seara asta voiam să cred. Să cred că mă pot bucura măcar o dată de o seară alături de cineva, fără să mi se ceară nimic în schimb.

    Jack era extrem de pasional când vorbea despre calea pe care a ales să o urmeze. Ochii săi și expresia pe care o luase îmi dădeau însă fiori, era de parcă altă parte a sa, mult mai întunecată, îl posedase pentru puțin timp. Într-un mod ciudat, această schimbare a sa era destul de incitantă. Schimbările ușoare de atitudine pe care le avea mă fascinau din ce în ce mai tare, mă făceau să vreau să le explorez mai mult.


    ─ Cred că este satisfăcător când îți poți urma propriul drum, îi spun, așezându-mi ușor capul pe geamul mașinii, având grijă să nu-mi stric părul. Mulți nu au norocul de a-și putea urma visul.

    După aceasta niciunul din noi nu a mai zis nimic până la destinație. Nu a durat mult până când Jack să oprească în fața unei clădiri impunătoare. Ca un gentleman bine crescut ce este, m-a ajutat să ies din mașină, conducându-mă spre clădirea unde studiază. Trebuie să recunosc că este un loc frumos. Probabil în timpul zilei este plin de studenți ce ce zumzăie prin jur, mergând de la un curs la altul, luând prânzul, vorbind, făcându-și temele. Își trăiesc tinerețea privind spre viitor. Câteodată mă întreb dacă se gândesc măcar ocazional cât de norocoși sunt că sunt aici, în acest moment, că se pot bucura de toate acestea.

    M-am lăsat condus de către bărbați pe holurile largi, până la minunata sală clasică, decorată cu candelabre de cristal, cu draperii vișinii de catifea și podea de marmură colorată. I-am oferit lui Jack mâna, folosind-o pe cealaltă pentru a-mi ridica doar puțin rochia pentru a nu călca pe ea. În timp ce coboram rând pe rând treptele albe, puteam vedea toate acele chipuri îndreptate spre noi. Ochi ce ne sorbeau din priviri, ochi fascinați, geloși, însetați. Nu mi-am putut abține un zâmbet drăcesc privind toți acești oameni care încep să șușotească și să-și dea coate, să încerce să-și dea seama cine sunt și cum am ajuns la brațul lui Jack.

    Ajunși la baza scării, ne-am îndreptat spre masa noastră, dar nici să ajungem bine n-am apucat că toți acești țărani au început să se înghesuie pentru a face cunoștință. I-am aruncat o privire amuzată și subtilă lui Jack, având pe față un zâmbet ușor, stând drept și impunător și dând ușor din cap către cei aflați în jur. La un moment dat apăru un peisaj o figură destul de amuzantă, ce bănuiam că este un coleg de-al bărbatului. Observând încruntătura ușoară a acestuia, puteam ghici că nu-l are pe partenerul meu prea mult la inimă. Analizând ținuta și modul înc are se comporta, puteam înțelege de unde vine antipatia, Jack este până la urmă un adevărat domn, nu l-aș vedea umblând cu cineva care se îmbracă de parcă caravana commedia dell arte îl așteaptă afară până termină. Am fost totuși luat prin surprindere când am fost tras delicat, dar categoric protector și mai departe de respectivul coleg. Nu mi-am putut abține zâmbetul ușor malefic, căci era ocazia perfectă de joacă și nu aveam să o ratez. Mi-am așezat o mână pe pieptul lui Jack, plimbând-o ușor pe gulerul acestuia, de parcă i l-aș aranja.


    ─ Domnul meu, nu ar trebui să fii atât de dur. Dragul tău coleg dorea doar să facă cunoștiință. Știi doar că unii oameni n-au avut ocazia de a învăța eticheta și nu se pot ridica la nivelul potrivit de educație, trebuie să fii mai înțelegător, îmi întorc capul spre rus, care era ușor indignat de insulta indirectă. Mă scuzați, partenerul meu este atât de rece cu oamenii în general și nu-mi pot da seama de ce, mai ales la cât de pasional devine atunci când ne aflăm singuri, în locuri mai intime.

    Îmi jucam norocul aici și Jack avea două posibilități de a reacționa: avea să fie extrem de amuzat de situație și de șocul pe care l-am provocat audienței sau avea să mă pedepsească mai târziu pentru micul carambol. Poate chiar amândouă. Important este că am obținut efectul dorit, iar reacțiile colegilor săi erau mai mult decât hilare. Am analizat împrejurimile puțin, observând masa DJ-ului nu foarte departe de aici. I-am spus lui Jack că mă întorc imediat, după care m-am întors grațios și am traversat distanța până acolo. I-am făcut semn celui ce se ocupa de muzică să se aplece puțin, după care i-am spus ce melodie aș vrea să pună. M-a privit ușor întrebător, dar când l-am rugat frumos și l-am privit cu ochii mari, nu m-a putut refuza. M-am întors înapoi la partenerul meu, cuprinzându-i brațul într-al meu.

    ─ Zeița dumneavoastră ar vrea să danseze, domnul meu, așa că te-ar ruga să o însoțești pe ringul de dans.

    Nu am așteptat neapărat răspunsul său, ci mai mult l-am tras în zona destinată dansului. În timp ce ne îndreptam spre centrul sălii, am putut să o observ pe Laila la o masă mai retrasă, încruntându-se la mine. Surprinzător, era machiată și după culorile pe care le folosise părea că e trusa „primită” de la mine. Arăta aproape ridicol și se vedea că nu le are cu astfel de lucruri, ceea ce-i făcea chinuiala mai infantilă și mai amuzantă. I-am făcut malițios semn cu degetele sub formă de salut, mergând cu confidență alături de bărbatul pe care și-l dorea așa tare. Am ajuns în centrul sălii, așezându-ne în poziția de a începe.

    ─ Sper că știi să dansezi, Jack. Trebuie să te ții destul de bine.

    După ce i-am spus aceasta am putut auzi cum ritmul se schimbă, iar valsul suav ce se auzea când am intrat s-a transformat într-un electro swing. I-am zâmbit lui Jack, întinzând mâna spre acesta.

    kurosense
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 55
    Data de inscriere : 06/09/2020
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG Yaoi
    kurosense
    Membru
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 8d7a54cb54a04e4279f9d5b779ad0ea5df9956d3Under red lights, into the darkness - Pagina 2 D30721c5e4b4b1244ef22e93bf8b308079946585
    ___________________________________________________________________________________
     
    ╔═                                                           ═╗
     
    Jack Sheppard ╫
     
    ╚═                                                           ═╝
                                                         
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 Fotora14
    ____________________________________________________________________________________
     
     
     
    Pastram in minte momentele din acea noapte, eram prins precum intr-un basm ce mi-l citea mama cand eram mic. Cu mintea inocenta de atunci, neinvaluit de acea negura ce imi acoperise privirea ci doar un suflet inocent. O perioada ce parea rupta de propria realitate, una atat de indepartata incat parca au trecut mai multe decenii. Era inca in perioada in care puteam sa visez la o seara magica, una tipica in care se adunau oameni nesemnificativi si in centrul tuturor stateau printul si printesa stralucind mai tare decat astrele noptii.

    O caldura imi acaparase sufletul in acea seara, puteam simti ca traiesc din nou alaturi de Violet. Era precum printesa pierduta sau capturata de catre un capcaun infiorator, iar eu eram cel ce o gasisem. Un gand atat de infatil si totusi atat de placut.

    Am fost trezit din gandurile mele odata ce ii auzisem cuvintele lui Violet, in acel moment nu aveam vreo reactie specifica pentru ca eram prea satisfacut de ce auzeam. Dar odata ce ratiunea isi facuse loc printre miile de ganduri ce mi se invarteau in cap, am ajuns sa realizez ca acea joaca activa a lui Violet va trebui apreciata si pedepsita in acelasi timp.

    I-am dat doar un raspuns afirmativ in momentul in care a zis ca doreste sa danseze, doar arucandu-i o privire superioara lui Dimitri ce statea cu gura cascata si ne privea. Probabil daca nu ar fi fost in fata tuturor profesorilor nu s-ar mai fi comportat la fel de "calm" si ar fi izbucnit.
    Cand ma trase brusc in zona de dans am fost surprins pe moment, nu am mai pasit intr-o astfel de zona de ani de zile. Dar corpul meu s-a conformat repede dupa ritmul energic, atat de natural facea acele miscari fara ca macar sa imi dau seama. Nu cred ca tinea doar de obisnuinta obtinuta la un moment dat sa pot dansa, mai ales ca tipurile ce le facusem in acea perioada erau majoritatea cu un ritm lent. Era mai mult prezenta lui Violet, ii urmaream ritmul si cumva cream o armonie placuta.

    Totul pulsa.
    Picioarele mele pastrau acelasi ritm constant in timp ce mainile mele erau impreunate cu a lui Violet, dar nu pentru mult timp pentru ca il ajutam sa execute piruiete sau mai existau momente in care ii cuprindeam talia. Nu credeam ca intreg corpul meu putea pulsa in acel moment, era precum aerul ce il emanam impreuna atat de seducator si periculos dintr-o data a capatat o noua forma. Aceasta forma era una mult mai jucausa, chiar ai putea zice joviala. O parte din mine s-ar fi putut obisnui cu astfel de momente, mai ales ca erau pe cat de energice si placute pe atat imi aduceau o stare de liniste.

    S-au mai alaturat acelui ritm cursiv alti colegi din facultate si chiar profesori, era definitia perfecta a unei seri linistite in care o mare de studenti se bucurau ca au terminat o perioada lunga si o etapa intreaga. Pentru mine era o seara magica ce ma incercau emotii complet noi, dar imi trezeau un entuziasm si extaz aproape asemanator cu cel din momentul in care ucideam pe cineva. In momentul culminant a melodiei am crescut ritmul dansului. Era prima data cand dansam swing, dar puterea de adaptare in functie de partener era atat de mare incat nu ai fi zis ca e prima data cand fac asta.

    Chiar daca rochia lui Violet era lunga si ti-ar fi dat iluzia in prima faza ca este grea, adevarul era de fapt ca avea un material usor pentru a permite o miscare usoara a corpului. L-am privit in ochi pe acesta si ii zic cu un zambet larg format de buze.

    - Doar pentru ca ma distrez nu o sa scapi.

    Fac o pauza pentru a-l ajuta sa mai faca o piruieta si apoi il trag spre mine cat sa faca contact cu pieptul meu, cu mana stanga pe talia sa si mana dreapta ii tineam mana sa si m-am oprit in acel moment pentru ca era sfarsitul melodiei. Si totodata sfarsitul momentului culminant, ca mai apoi sa ma apropii de urechea sa si pentru ai sopti cu un ton mult mai bine dispus decat deobicei.

    - Am sa te pedepsesc foarte rau.

    Am accentuat ultima parte ca mai apoi sa slabesc stransoare si sa scap un suras, respiram destul de greu din cauza ritmului alert ce l-am tinut mai bine de cateva minute. Din priviri ne-am inteles sa luam pe moment o pauza, l-am condus spre un scaun asezat la geam si l-am invitat sa se aseze. I-am zis ca revin imediat, m-am dus la masa noastra unde erau asezate cate doua pahare si un vin alb, unul rosu, si alte bauturi specifice. Am turnat intr-un pahar vin rosu si in celalalt vin alb, m-am intors cu cele doua la Violet.

    Era o pozitie buna, pentru ca puteam auzi muzica de pe fundal inca cu un ritm energic, sa vedem cum ceilalti danseaza si totusi sa putem privi in curtea interioara si mai departe se putea vedea apa ce inghitea o parte din priveliste. Mi-am asezat in fata un scaun respirand destul de greu, totusi i-am intins elegant paharul de vin alb ca mai apoi sa ii zic ceva mai linistit de aceasta data.

    - Esti atat de misterios, inca ma intreb cum poate cineva sa imi straneasca atatea simturi noi si incitante.

    Laila ne mai aruncase priviri geloase in timp ce dansam, precum Dimitri si alti colegi doar ca eram prea prins de Violet pentru a mai putea sa le acord vreo atentie. Am prins mai bine paharul ca mai apoi sa ciocnesc incet de paharul lui Violet in semn ca in aceasta seara sarbatoream un nou inceput pentru amandoi. In timp ce dansam nici nu mi-am dat seama cine pe cine conducea, pentru ca ritmul a fost atat de alert incat totul venise de la sine si nimic nu a fost fortat. Pentru prima data am simtit ca eram neasteptat de compatibil unul cu altul.
     

    ____________________________________________________________________________________
     
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 8521299defa3a8245272cf96eb9398f30fcb449aUnder red lights, into the darkness - Pagina 2 C07f07cb3b4268f1d4cb02909ce04d50cc17723f
    ____________________________________________________________________________________
     
     
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 C8669bbb13cddbcd5ad57e9146055d591a186ca6
    A man should hear a little music, read a little poetry, and see a fine picture every day of his life,
    in order that worldly cares may not obliterate the sense of the beautiful which God has implanted in the human soul
    ─ Goethe
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 2a19754924644f1f00723ae56f97a2fcfb0edfde

    Valentine Eladia Addams ┌ │ ┐ 23 de ani ┌ │ ┐ Violet
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 A18cabebf8fe05393866980cf7e879c7a07a4e2a

    În timp ce melodia curgea ritmic, Jack și cu mine eram prinși în propria noastră lume. În unele momente, îi îndreptam pașii spre următoarea mișcare, în altele mă lăsam pur și simplu în brațele sale. Știam fiecare când să-l lăsăm pe celălalt să conducă, când era timpul ca noi să fim conduși și când făceam mișcări la unison, împreună, ca un întreg. Pentru mine, dansul a fost întotdeauna ceva solo. Încă de la primele mișcări de balet pe care le-am executat, eram doar eu și dansul meu, rimtul meu, sufletul meu ce vibra în sala micuță acoperită cu oglinzi. Pe urmă Jack a apărut și am putut simți și altă rezonanță în jurul meu, altă bătaie a inimii. Era de parcă fusesem sincronizați de la început, perfecți unul pentru celălalt, iar acum că ne-am descoperit, puteam pulsa împreună, să fim mai strășucitori ca niciodată.

    Când dansam cu el, nu mai vedeam nicio privire. Nu mă mai interesa de Laila, de rusul acela carahios, de colegii sau de profesorii săi. Le făcuse pe toate să dispară. Deși știam că suntem priviți, ochii săi erau singurii care mă interesau. Am fost aproape șocat când melodia s-a terminat, iar lumea din jur începu să aplaude. Uitasem că mai există și alții. Respiram puțin mai accelerat, dar eram învățat cum să-mi controlez respirațiile când dansez, mai ales că pentru balet e nevoie de o tehnică specială. Am zâmbit ușor drăcesc, făcându-i cu ochiul.


    ─ Mi-ai mai promis asta o dată, aștept să te ții de cuvânt.

    Am hotărât să luăm o pauză. Eu aș mai fi rezistat câteva dansuri la rând, dar Jack nu cred că este obișnuit cu un ritm așa rapid. În plus, nu conta cum ne petrecem timpul, în acel moment mă interesa numai să fim împreună. M-am așezat pe scaunul de lângă fereastră când acesta îmi oferi locul, încrucișându-mi picioarele ușor în spate și aranjându-mi rochia în jur. În timp ce îl așteptam pe Jack să se întoarcă, am privit pe fereastră priveliștea și luna ce se reflecta în apă. Geamul frumos sculptat din lemn era deschis și permitea aerului parfumat să intre în sală. Vântul mi se plimba printre șuvițe și printre faldurile rochiei, făcându-le să se miște extrem de subtil. Muzica nu se auzea la fel de tare aici, dar suficient încât să te poți bucura de ritmurile de swing.

    Mi-am întors capul spre Jack și i-am zâmbit larg când apăru din nou, respirând destul de greu de la efort și având două pahare în mână. Am prins paharul destinat mie elegant de picior, permițându-i și lui să-și tragă puțin suflul. Când reveni pe poziție, am ciocnit în cinstea noastră și a acestei nopți magice. Am gustat puțin din vinul alb și fin, dar zâmbetul nu-mi părăsea buzele nicio clipă. Nu știam de ce, dar nu mă puteam opri din zâmbit, mai ales atunci când mă uitam la acesta. Am lăsat paharul jos, sprijinindu-l în palma pe care o aveam în poală.


    ─ Venind de la domnul meu, ar trebui să consider acest lucru un compliment, îi spun acestuia, înainte de a mai lua o gură de vin. Deși trebuie să recunoști că deții o doză la fel de mare de mister în jurul tău, poate chiar mai mare. Ai o aură atât de enigmatică și ușor întunecată, pari atât de rece și atrăgător în același timp, aproape ca... o cobra neagră. Atât de frumoasă și hipnotizantă încât te apropii fără să vrei, iar atunci când te trezești din transă deja este prea târziu. Veninul ți-a intrat în corp și-ți paralizează fiecare mușchi în parte, iar plămânii se strâng și ești incapabil să respiri. Și totuși, acele ultime secunde când toxina ajunge la creier și îmbrățișarea morții se combină cu fantezia, acele secunde de extaz fatal... Gândul acesta mă face să mă întreb cât aș regreta cu adevărat dacă m-aș lăsa la mila prădătorului.

    Am învârtit paharul ușor, privind lichidul cum se rotește și licărește ușor. Mi-am ridicat ochii spre Jack, clipind ușor din gene. I-am văzut ochii astăzi transformându-se, schimbându-se odată cu acesta. De această dată însă, îi simțeam atât de deschiși și sclipitori, era ca și cum întreg universul se concentrase în pupila sa și urma să-mi dezvăluie secretul stelelor și galaxiilor. Străluceau și știam cu siguranță că o fac pentru mine. I-am oferit un surâs, apropiindu-mă de acesta și așezându-mi delicat capul pe umărul său. Cu mâna liberă am căutat-o pe a sa, strângând-o ușor, având degetele întrepătrunse.

    ─ Nu mă fă să regret că m-am apropiat, Jack. Pentru că și eu sunt la rândul meu un prădător, un scorpion cu carapace dură și cu clești amenințători, gata să înțepe dacă se simte amenințat. Am obosit să stau cu coada în sus, mereu în alertă. Acum stau pe spate, cu măruntaiele dezvelite și e liniște. Pentru prima dată după atât de multă vreme e pur și simplu liniște. Vreau să mă bucur de soarele ce-mi mângâie abdomenul și de toată această liniște. Jack, te rog, promite-mi că n-o să regret mai târziu toată liniștea asta...

    Am stat o vreme așa, cu mâinile împreunate, cu capul sprijinit de acesta, privind forfota celorlalți, râsul, dansul, glumele, strigătele. Și noi aici, ca doi regi pierduți în umbre, mult prea pierduți în propria lume pentru a mai coborî la agitația plebei. După toată această agitație cauzată de mica mea sugestie, ritmul se schimbă din nou, de această dată era o melodie lentă, romantică. Observam cum tipii își luau partenerele pe ring, dansând în perechi. Mi-am ridicat din nou ochii spre Jack, dar nu a fost nevoie să spun nimic, acesta înțelesese ce doresc.

    Am lăsat paharele pe unde am apucat și de data aceasta l-am lăsat pe el să conducă, ajungând din nou în centrul sălii. Mi-am așezat o mână pe umărul său, în timp ce a sa se proptise pe șoldul meu. Mâinile noastre libere se împreunaseră, începând să ne mișcăm corpurile ușor. Lumina din jur părea că devine din ce în ce mai difuză, de parcă există un singur fascicul strălucitor de lumină în încăpere și acesta cădea fix pe noi. Din nou părea că totul dispăruse și numai noi existam. Mă uitam în ochii săi și el în ai mei și nu puteam înțelege acea emoție nouă ce mi se zbătea în piept și voia să iasă afară. Mi-am apropiat capul de acesta, abordând un ton ușor, mai mult ca o șoaptă.


    ─ Valentine.

    Am făcut o piruetă ajutat de acesta, înaitne de a ajunge din nou în brațele sale, de data asta parcă mult mai aproape, după care am continuat.

    ─ Numele meu... este Valentine. Spune-mi Valentine, Jack.

    L-am privit adânc, oferindu-i un zâmbet mic și sincer. Simțeam că e un moment intim și personal, era pur și simplu clipa perfectă. Mi-am întins gâtul spre acesta, închizând ochii, iar peste câteva secunde buzele sale se atinseră de ale mele.
    kurosense
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 55
    Data de inscriere : 06/09/2020
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG Yaoi
    kurosense
    Membru
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 8d7a54cb54a04e4279f9d5b779ad0ea5df9956d3Under red lights, into the darkness - Pagina 2 D30721c5e4b4b1244ef22e93bf8b308079946585
    ___________________________________________________________________________________
     
    ╔═                                                           ═╗
     
    Jack Sheppard ╫
     
    ╚═                                                           ═╝
                                                         
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 Fotora14
    ____________________________________________________________________________________
     
     
     
    Am schitat un zambet pervers cand acesta a zis ca i-am mai promis acest lucru odata, de aceasta data aveam sa ma tin de promisiune si inca dublu. Doar ca trebuia sa gasesc momentul potrivit, totusi in acel moment nu doream sa ii fac nimic sexual in nici un sens, trebuia sa imi abtin aceasta dorinta pentru ca nu doream sa creada ca doar asta reprezenta pentru mine.

    Pauza ce o luasem in acel moment era potrivita mai ales ca nu mai dansasem de mult timp, iar rezistenta nu mai era la fel de mare pe un ritm atat de energic. Eram cu adevarat surprins de rezistenta sa asa ca il intreb cu un ton pervers.

    - Atat de rezistent esti si in pat? Nu prea parea aseara, mai ales dupa acele expresii savuroase ce mi le-ai oferit.

    Se crease o atmosfera intima intre noi, iar oricine ne privea de la distanta intruchipam cuplul perfect atat fizic cat si misterul ce ne inconjura. Ceilalti erau gelosi, dar privirile au incetat sa mai gie la fel de insistente si probabil au inceput sa isi vada fiecare de treaba sa. Inclusiv inainte sa ma duc sa aduc cele doua pahare de vin am putut observa cum unii colegi au avut deja performanta sa se imbete si sa isi piarda ratiunea. Nu aveam o problema cu asta, doar ca modul in care o faceau ei era barbar si transformau bautura intr-un mod stupid de a scapa de problemele lor penibile si cotidiene. Ii dispretuiam cand se innecau in acel mod, dar am decis doar sa ii ignor.

    Privirea mea cazuse din nou pe Violet, pentru o clipa mintea mea se putea pierde in mrejele sale. Atat de mult incat sa il confund cu Madame de Pompadour, atat de frumos, impunator si totusi delicat. In alte circumstante ai fi considerat ca prin fata celui din fata mea curge sange regal.

    Castiga cu atata usurinta sufletele domnilor, dar pe cat de usor o fata pe atat de inselatoare este aceasta capcana a jocului seductiei. Modul in care ma descria era perfect, nu doar ca detinea un aspect orbitor ci insusi capacitatile sale de deductie erau fascinante. Se putea observa cu cat cadeam in profunzime cu acesta ajungeam sa realizez ca era mai mult decat frumusete, avea o esenta vitala coplesitoare si captivanta.

    O cobra neagra, o comparatie cu adevarat indrazneata. Nu mi s-a zis niciodata un astfel de lucru in viata, desi aveam inclusiv o porecla data de comunitatea in care ma invarteam nimeni nu imi zicea nimic in fata. Pentru ca pentru ei ar fi insemnat sa riste, iar oamenii aveau acest instinct de prazi sa se dea bine pe langa pradator in speranta ca ii vor cruta. Nu puteam nici macar o clipa sa ma opresc din a il privi, dar la fel de fermecat ascultam.

    - Nu sunt singurul invaluit in mister, pana la urma sa ne reamintim ca ai dorit sa pleci in acea seara. Ai parut atat de abatut si socat ca nu ai facut nici un pas, ci doar ai adormit langa mine. Am atatea intrebari sa iti pun pentru ca imi starnesti un val ciudat de emotii, intr-un punct esti mult mai periculos decat mine. Esti precum un scorpion, nu trebuie sa ataci pentru a intimida. Pe atat de frumoasa este forma ta, pe atat de atractiva si inselatoare este. Iar momentul in care strapungi victima cu acul tau ii daruiesti cele mai neasteptate simtiri. Probabil as deveni prada ta de buna voie, dosr sa ma las inghitit si simt ca asta fac in acest moment.

    M-ai iau cate o gura din vinul rosu, il savurez in timp ce pastrez subtil contactul vizual cu acesta. Il ascultam cu atentie, eram dornic sa il ascult. Era pentru prima data cand am simtit simpla nevoie de a mai asculta o alta fiinta vie, as fi crezut in acel moment ca este doar ce am nevoie pentru a fi fericit. Sa stau asa cu el, sa il ascult si sa il asigur ca nu a facut alegerea gresita.

    Mi-am scuturat scurt capul rosind subtil si revenindu-mi repede, adoptasem o expresie usor neutra dar cu o urma de blandete.
    - E timpul sa te odihnesti Violet, in aceasta clipa este esential sa te lasi purtat de ritmul in care evoluam. Nu vei regreta ca mi te-ai alaturat.

    M-am bucurat de acel moment de liniste, tinandu-l de mana. Era precum experimentam cu adevarat sentimentul de a ma atasa de altcineva, poate era mai mult decat dorinta de al avea sau de al poseda. As fi dorit cu adevarat sa il inchid undeva, sa nu mai aiba acces la nimeni altcineva dar in acelasi timp nu puteam sa il ranesc chiar doream sa il protejez.
    Dupa alte cateva clipe ce au curs natural, am putut intelege ce dorea. Ne-am combinat intr-un vals lent, pierduti in acel vis ce nu doream sa se mai termine. Eram printul ce si-a descoperit printesa, iar in acea noapte ii furase tot de la ratiune pana la propria inima ce nu credea ca o are. Poate nu i-o furase, poate ii daruise o urma de umanitate asupra printului sobru si pustiu ce avea lumea scufundata doar in alb, negru si rosu. Dar in acea seara acel blestem i-a fost ridicat si pentru prima data putea vedea alta culoare. Violet, de fapt nu doar atat. O paleta intreaga ce nu ar fi visat vreodata ca ar putea sa o detina, parea o dorinta prea indepartata de realitatea sa.

    Eram in fata sa, inconjurandu-i cu atentie talia si cu celalalta mana il ghidam. 
    Eram pierdut, nu doar atat ... Mai de graba eram vrajit.

    Pulsul imi crescuse pentru cateva momente in clipa in care imi soptise atat de suav numele sau, 
    au zambit sincer si il priveam direct.

    - Numele tau este atat de minunat incat pentru urechile mele este precum ciripitul celei mai rare privighetori.
    Dupa ce a facut o piruieta din scurt, l-am tras din nou im bratele mele si i-am lasat pieptul sa se lipeasca de al meu. Una din mainile mele inca ii inconjura talia. Puteam simti subtil cum pulsul sau era de asemenea crescut in acel moment, stand atat de aproape era precum inimile noastre bateau in acelasi ritm.

    Micul nostru moment magic a fost pecetluit cu un sarut. Un sarut complet diferit de tot ceea ce experimentasem, in acea clipa era precum simteam ca nu am trait cu adevarat. Parfumul sau se combina intr-o armonie perfecta cu al meu, creind o senzatie cutremuratoare. Lumina difuza ce era indreptata asupra noastra precum eram in centrul atentiei si totusi singuri. Briza racoroasa a serii patrundea prin fereastra deschisa si se juca prin rochia lui Valentine. In clipa in care buzele mele au facut contact cu ale sale am simtit ca nu am putere in picioare, era precum mi se taiase intreaga respiratie. Am inceput sa ii framant buzele intr-un mod lasciv, era sarutul zeitei ce ar fi readus un mort la viata in acea seara. Oh, asta am fost, un print mort.

    Buzele sale atat de moi ma faceau sa doresc mai mult, sa ii daruiesc atingeri mai intime dar nu in sensul vulgar. Am inceput sa imi plimb doua degete de la ceafa in jos pe gatul sau, ca mai apoi sa continui sa ii fur saruturi repetate pana cand dorinta de aer ne-a oprit. M-am indepartat incet in acel moment, privindu-l direct in in ochi cu irisul dilatat si plin de o placere inspaimantatoare. Mi-am dus cele doua degete de la baza gatului spre incep spre barbia sa, parcurgand cu atentie acel drum. Ma bucuram de finetea pielii sale perfecte sub atingerea degetelor mele osoase.

    Cand in sfarsit am ajuns la destinatie i-am imobilizat barbia cu ambele degete si i-am mai daruit un sarut scurt. Mi-am pozitionat degetul mare pe partea superioara a barbiei sale si i-am tras in jos buza in timp ce i-am soptit.

     - Multumesc ca mi-ai zis numele tau. Intalnirea noastra e cel mai frumos cadou ce l-am primit vreodata.
     

    ____________________________________________________________________________________
     
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 8521299defa3a8245272cf96eb9398f30fcb449aUnder red lights, into the darkness - Pagina 2 C07f07cb3b4268f1d4cb02909ce04d50cc17723f
    ____________________________________________________________________________________
     
     
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 C8669bbb13cddbcd5ad57e9146055d591a186ca6
    A man should hear a little music, read a little poetry, and see a fine picture every day of his life,
    in order that worldly cares may not obliterate the sense of the beautiful which God has implanted in the human soul
    ─ Goethe
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 2a19754924644f1f00723ae56f97a2fcfb0edfde

    Valentine Eladia Addams ┌ │ ┐ 23 de ani ┌ │ ┐ Violet
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 A18cabebf8fe05393866980cf7e879c7a07a4e2a

    ─ Nu eu am fost cel care și-a dat drumul de două ori și pe oriunde putea din ce îmi amintesc totuși, îi răspund la comentariul cu tentă sexuală. Și dacă vrei să afli cât de rezisent sunt de fapt în pat, ar trebui să facem un test într-o noapte. Toată noaptea. Te avertizez însă, taxez la oră și tariful meu e potrivit performanțelor, adică ridicat.

    De data asta era rândul meu să îl ascult și îl lăsam pur și simplu să vorbească. Crescând într-o casă atât de aglomerată, liniștea era un lux. Totul era atât de zgomotos, aerul forfotea în fiecare secundă. În primele mele zile de unul singur pe acest pământ, era atât de liniște în jur încât eram speriat de ea. Cu timpul, liniștea devenise simbolul siguranței. Siguranței și singurătății deopotrivă. Mi-am dat seama că atunci când e liniște, nu e nimeni în jur, iar atunci când nu e nimeni în jur, nimeni nu-mi poate face rău. A început pe urmă să-mi fie frică de vocile altora prea aproape de mine, zgomotele cu care eram atât de obișnuit au devenit incomode. Dar vocea lui îmi plăcea. Încercam să-mi imaginez cum sună vocea lui șoptită în noapte, ascunși în întunericul camerei, cu sunetul depărtat al mașinilor pe fundal. Ori vocea să răgușită, abia trezită, dimineața devreme, atunci când primele raze ale soarelui intră pritnre drapterii. Sunt aproape șocat dându-mi seama că îmi doresc să aud vocea cuiva mai mult.

    Am roșit ușor când acesta îmi complimentă numele, trăgându-mă mai aproape de acesta. Piepturile noastre erau lipite și îi puteam simți pulsul ușor ridicat lovindu-i sternul. Când buzele noastre s-au lipit, i-am cuprins gâtul cu brațele. Eram prins de o senzație puternică de euforie, în timp ce acesta continua să-mi ofere săruturi fierbinți și repetate și atingeri absolut înfiorătoare și plăcute. Ne-am despărțit când plămânii noștri au început să strige după aer, dar în acel moment aș fi sacrificat mai multe respirații pentru măcar încă un sărut. Mi-a imobilizat chipul cu o mână, ținându-l fix astfel încât să nu ma pot uita nicăieri altundeva decât la el. Nici nu voiam să mă uit în altă parte. Știam că probabil toată lumea se uita acum la noi, mai ales după scurtul moment de pasiune pe care tocmai l-am împărtășit, dar sincer nu mă mai interesa. I-am cuprins mâna pe care o ținea pe bărbia mea cu palmele, sărutându-i ușor degetul mare.


    ─ Oricât mi-ar plăcea atenția cu care dragii tăi colegi și profesori ne privesc, cred că această seară ar fi perfectă dacă ar continua doar cu noi doi. Ce zici să mergem la mine și să ne bucurăm unul de compania celuilalt fără ca alții să se încrunte în spatele nostru? râd ușor la sfârșit, referindu-mă la cei din sală ce în momentul acela colcăiau de invidie.

    Ne-am dus la masa noastră pentru a lua de acolo lucrurile ce le lăsasem , după care ne-am îndreptat spre ieșire. Câțiva dintre colegii lui Jack, puțin cam cârpiți deja, ne-au întrebat unde plecăm așa de repede. Inclusiv acel Dimitri și-a făcut loc printre aceștia, băgându-se ca un necioplit în seamă.

    ─ Prințul neatins al facultății pleacă înainte să se țină discursurile de final? Nu e foarte politicos, mai ales că ți-ai ținut partenera numai pentru tine toată seara, nu am apucat să schimbăm nicio vorbă. Voiam chiar să o invit la un vals, am observat că dansează foarte bine și mă gândeam că are nevoie de un partener de ring care să țină pasul cu ea.

    Probabil aveam să-mi iau altă pedeapsă de la Jack, a treia în linie în ziua asta, dar nu mă puteam abține. Am zâmbit drăcesc, prinzându-i brațul brunetului și așezându-mi capul pe umărul acestuia.


    ─ Trebuie să-mi cer scuze pentru asta, este vina mea că plecăm. Domnul meu ar vrea să mai stea cu colegii săi, dar îl vreau doar pentru mine în seara aceasta. Sunt foarte energic și mă satur teribil de greu. Din fericire acesta se pricepe de minune să-mi calmeze bestia, chiar dacă durează întreaga noaptea, spun toate acestea pe un ton seducător, accentuând cu precădere „întreaga noapte”.

    Dacă o parte din colegii săi nu-l invidiau, acum își rodeau unghiile de ciudă. Să nu mai vorbim de fete, care se abțineau probabil să nu scoată fum sau să-și înfigă ghearele acelea ojate prost în pielea mea. I-am cuprins mâna lui Jack într-a mea și am părăsit sala împreună, trecând din nou pe acele culoare elegante până afară, unde ne aștepta mașina. Brunetul abia băuse un pahar de vin și nu părea genul care să se îmbete repede, așa că putea conduce în siguranță până la apartamentul meu. Deși îmi este puțin ciudă că am pierdut posibilitatea de a împărtăși câteva momente pasionale pe bancheta din spate a unui taxi. Am urcat împreună în mașină, complet liniștiți și împăcați, pornind spre destinația dorită.

    * * * * *

    Eram în bucătăria apartamentului meu, stând pe vârfuri și pentru a putea lua paharele de wiskey ce le țineam într-un dulap înalt. Când ne-am întors de la serată Jack m-a lăsat pe mine să fiu primul la baie, unde am făcut un duș scurt și m-am demachiat. M-am gândit totuși că s-ar putea să fie destul de obosit din moment ce a fost astăzi la cursuri și pe urmă a umblat după rochia mea, după mine și după mofturile mele, așa că i-am pregătit o baie cu apă fierbinte și cu săruri minerale, unde să se poată relaxa. I-am dat un prosop și i-am arătat de unde poate să ia săpun, șampon și alte produse, spunându-i că poate sta cât dorește. L-am lăsat pe urmă să se bucure de baie, eu ducându-mă în cameră.

    Mai întâi m-am dus în dressing, unde am pus pe mine o rochie scurtă de noapte, peste care am legat un halat cu mâneci ușor lungi, ambele din satin alb. Am avut mare grijă se așez rochia frumos în cutie, pentru a fi cât se poate de protejată. Nu voiam să risc să pățească ceva dacă o așezam pe vreun umeraș sau manechin. M-am ocupat să așez totul la loc, inclusiv cumpărăturile făcute azi. M-am ocupat pe urmă de skincare-ul meu de noapte, oferind o grijă deosebită tenului meu după ce cu o seară înainte îndrăznisem să adorm cu machiajul încă pe față.

    Acum eram în bucătărie, încercând să iau din dulap paharele potrivite pentru sticla scumpă de wiskey pe care o scosesem, cadou primit la un moment dat la club. Am prins cele două bucăți de cristal, dându-le cu grijă jos înainte de a închide ușita. Le-am așezat pe o tăviță, alături de sticlă, ducându-le în cameră. Jack nu ieșise încă de la baie, așa că aveam puțin timp singur cu mine. Am așezat tăvița lângă pervaz, după care m-am dus la combina de muzică de deasupra patului, băgând un jazz lent, cu acorduri plăcute de saxofon și voci groase și vibrante. Am luat una din cărțile mele preferate de poezii, așezându-mă la pervazul ferestrei. Am deschis sticla de wiskey și mi-am turnat puțin din acesta, poate aveam să-mi pun mai mult mai tărziu, după ce termina Jack.

    Am luat paharul sorbind două guri. Picioarele le aveam strânse ușor sub mine, dar nu într-o poziție incomodă. Cartea stătea la mine în poală, încă neatinsă. Am privit pe fereastră la oamenii ce fremătau străzile, sprijinindu-mi o parte din frunte de geamul rece. În alte seri, în pieptul meu aș fi simțit un gol în acest moment, dar seara asta era diferită. În locul golului din piept se afla o căldură ușoară. Când mă uitam la oamenii de jos, nu mai simțeam singurătate. Probabil pentru că nu mai eram singur...
    kurosense
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 55
    Data de inscriere : 06/09/2020
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG Yaoi
    kurosense
    Membru
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 8d7a54cb54a04e4279f9d5b779ad0ea5df9956d3Under red lights, into the darkness - Pagina 2 D30721c5e4b4b1244ef22e93bf8b308079946585
    ___________________________________________________________________________________
     
    ╔═                                                           ═╗
     
    Jack Sheppard ╫
     
    ╚═                                                           ═╝
                                                         
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 Fotora14
    ____________________________________________________________________________________
     
     
     
    Am putut doar sa scap un zambet cand acesta imi zise acele cuvinte, aveam sa mi le reamintesc si sa aflam care dintre noi este mai rezistent.
    Continuam sa ii presez saruturi in continuare, ratiunea mea fiind amortita in acel moment. I-am putut urmari privirea cum imi raspundea tandru la fiecare gest, chiar imi lasase un sarut pe degetul mare. Pe cat de placut era totul, ar fi fost o optiune buna sa fim intr-un cadru mai intim, atmosfera era la fel de fermecatoare intre noi dar in acel moment voiam sa fiu in singuratate alaturi de acesta. Am raspuns afirmativ la intrebarea sa pentru ca mai apoi sa ne pregatim de plecare.

    Cand am dat sa plecam am observat cum dragi mei colegi sau bagat in seama intr-un moment nepotrivit. Totusi nu a trebuit sa zic nimic pentru ca Valentine a intervenit destul de repede, oferindu-le tuturor un tratament indraznet. Am lasat sa mi se schiteze un zambet in coltul gurii si nu am mai zis nimic, as fi vrut sa rad mai mult de fata lui Dimitri ce facea grimase si se contorsiona intr-un mod hidos. Dar sincer preferam sa imi urmaresc printesa, acea seara magica avea sa continue dupa zidurile inalte ale palatului ei.
     
    ****
     
    Dupa un drum linistit, am reajuns inapoi acasa la Valentine. L-am lasat sa isi faca rutina de seara, era important sa ii las timp sa se ingrijeasca de toate nevoile sale pentru a-si pastra frumusetea. Un motiv suplimentar era amintirea momentului in care s-a trezit de dimineata cu machiajul pe fata si a fost deranjat. La amintirea acestei intamplari nu m-am putut abtine sa nu scap un suras, noroc ca acesta inca era in baie pentru a nu ma intreba de ce suradeam in acel moment. Am continuat sa imi arunc privirea asupra camerei sale in timp ce in minte imi venise derulat in ordine cronologica intreaga zi. Incepand de la momentul in care m-am hotarat sa ii iau rochia lui Valentine si sa il invit la serata, pana in drumul spre casa, chiar toate acele cuvinte ce le zise acesta si tot ceea ce se intamplase. Mi-am lasat privirea spre servieta ce o adusem cu mine in cazul in care ramaneam peste noapte la acesta, cumva chiar imi doream ca asta sa se intample. Dar nu aveam nici macar o intentie ulterioara, somnul din acea noapte a fost atat de placut si lipsit de griji incat as putea sa ma obisnuiesc. Acea emotie nesigura imi crea o senzatie de inconfort, stiam ca eram apropiati in acest moment.

    Desi era un timp atat de scurt ne potriveam perfect, inca aveam amandoi parti invaluite in umbra si asta nu rra un lucru rau. Ne trezeam o fascinatie reciproca si era cu adevarat placut, dar in acelasi timp petrecand timp impreuna in liniste ne ofeream momente intime si relaxante. Parea ca amandoi aveam nevoie sa invatam sa respiram, iar legatura intre noi avea sa creasca mai mult dar in paralel si nesiguranta. O senzatie adanc ingropata in fiinta noastra sau poate mai mult in a mea, in care as fi cufundat totul intr-o mare de sange in afara de Valentine ce era perfect. El ar fi fost in mijlocul marii de sange, l-as fi tinut ascuns undeva unde nimeni nu il putea admira.

    Tocmai din cauza frumusetii sale trebuia sa ramane departe de ceilalti, altfel ar fi fost patat si murdarit. Mi-am inclestat dintii in timp ce intr-un gest cu incetinitorul imi ridicam servieta din piele si ii strangeam manerul mai tare decat era necesar. Am auzit cum Valentine intrase inapoi in camera si in acea clipa m-am trezit din nou la realitate, i-am ascultat indicatiile pierdut inca partial in ganduri. Dupa ce am ramas singur in baie, am inceput sa ma dezbrac pentru ca mai apoi sa ma cufund in lichidul fierbinte din cada. Am putut simti un miros relaxant si cum apa imi relaxa intregul corp, toate acele arome ce umpleau incaperea imi reaminteau mai mult de Valentine.

    Ma simteam usor ametit din cauza si am simtit o durere in piept pentru o clipa, mi-am revenit repede si am pus totul pe seama zilei lungi ce s-a scurs. Dupa ce mi-am curat corpul inclusiv si parul, dupa ce am iesit mi-am uscat repede corpul cu prosopul dat de Valentine. M-am uitat in oglinda de pe perete la propriul chip, aveam inca parul ud si usor dat pe spate. Am inspirat adanc ca mai apoi cautand un feon pentru a-mi usca si parul, dupa ce am gasit unul destul de repede am terminat si cu aceasta parte.

    Mi-am impachetat hainele si le-am pus cu atentie in serveta, dupa care tot din ea am scos o pereche de boxeri si kimono-ul negru cu numele meu brodat pe spate ce mi-a fost daruit de Chang'e. Mi-am pus intai boxeri urmat de kimono, l-am strans la mijloc cat sa il tina inchis. Chiar daca parul imi era uscat era incat pe spate, kimono-ul imi lasa la vedere partea din mijloc a pieptului pana mai bine de jumate si totodata se puteau vedea mai bine tatuajele.

    Am iesit din baie si de asemenea mi-am luat servete si am pus-o intr-o parte, cand 
    l-am privit pe Valentine langa fereasta nu mi-am putut lua privirea de la acesta.

    Cand l-am vazut imbracat astfel, atat de comod si totusi perfect. Incat mintea mea imediat s-a dus cu gandul ce i-as face, dar nu puteam in acea clipa. Avea sa fie o adevarata provocare sa nu sar pe el, sa ii rup halatul de pe el si sa il ravasesc pana in cele mai ascunse adancuri ale existentei sale. Doream sa il fac sa ma implore sa ma opresc si in acelasi timp corpul sau sa se zbata sub mine, chiar sa implore mai mult si in intunericul ce se lasa gemetele sau chiar tipele sale sa rasune atat de puternic incat pana si vecinii sa fie alarmati. 
    Mi-am scuturat scurt capul pentru a-mi reveni, m-am apropiat de el si la o privire mai atenta am putut observa ca era pierdut in ganduri. Oricum ar fi fiecare aveam multe pe cap, poate mai putine ca in trecut dar tot ce puteam sa imi dau seama era faptul ca am trecut prin multe amandoi.


    Pornirile erotice si orice gand obsesiv a fost inlocuit cu o liniste placuta, un sentiment de siguranta si o dorinta sincera de a avea grija de acesta. Muzica placuta ce se potrivea perfect cu atmosfera de seara strapungea linistea si dadea un aer relaxant mai ales dupa o zi plina, iubeam atmosfera ce stia sa o creeze atat de natural Valentine. M-am apropiat de acesta, am luat de wiskey si inainte de ai completa paharul sau cu diferenta de wiskey. I-am luat capul in mana libera, pentru al intoarce putin spre mine si mi-am lasat un sarut pe buze.

    Dupa cateva secunde m-am departat putin, mi-am lins buzele simtind gustul stins de tarie de pe buzele sale.

    - In seri de vara-albastre, voi merge pe poteci / Printre tepoase grane, strivind otava verde, / Si tiparindu-mi pasii in firele ei reci, / Imi voi lasa-n vant parul - usor sa mi-l dezmierde. [/color]
    Am recitat cu un ton usor poetic, ca mai apoi sa completez.

    - Arthur Rimbaud avea un mod atipic de a scrie, dar daca ma intrebi pe mine era mult mai capabil decati altii din breasla sa.

    Nu intelegeam la fel de bine poezia precum cineva experimentat in domeniu, nu am citit atat de multe poezii incat sa imi gasesc o pasiune in acest domeniu. Dar existau seri speciale de poezie, dupa fiecare victima ce o ucideam trebuia sa citesc un volum complet de poezii pana ucideam urmatoare victima. Nu stiam daca o pot numi pedeapsa mea sau doar urmele de compatimire ce nu o simteam pentru victimile mele.

    - Nu simt compatimire pentru oameni nici macar daca ar muri in fata mea. Dar sincer cum ofera alti oameni rugaciuni mortilor, asa am ajuns sa le ofer si eu poezie, am spus referindu-ma subtil la victimile mele si apoi am continuat. Pana la urma ce conteaza? Si rugaciunea este poezie.

    Mi-am turnat si eu wiskey in celalalt pahar, ca mai apoi am lasa sticla pe tavita asezata special pentru aceasta. Am luat paharul in mana ca mai apoi sa il ciocnesc de al sau. Dupa acest gest am luat o mica gura din tarie putand observa mai bine ca Valentine nu avea orice carte in brate, era o carte de poezie. Ma asez pe pervaz alaturi de el, in timp ce las paharul pe tavita si il privesc. Imi inclin usor capul intr-o parte si cateva suvite de par imi cat usor de dupa ureche.

    - Stii care este continuarea poeziei lui Rimbaud?
     

    ____________________________________________________________________________________
     
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 8521299defa3a8245272cf96eb9398f30fcb449aUnder red lights, into the darkness - Pagina 2 C07f07cb3b4268f1d4cb02909ce04d50cc17723f
    ____________________________________________________________________________________
     
     
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 C8669bbb13cddbcd5ad57e9146055d591a186ca6
    A man should hear a little music, read a little poetry, and see a fine picture every day of his life,
    in order that worldly cares may not obliterate the sense of the beautiful which God has implanted in the human soul
    ─ Goethe
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 2a19754924644f1f00723ae56f97a2fcfb0edfde

    Valentine Eladia Addams ┌ │ ┐ 23 de ani ┌ │ ┐ Violet
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 A18cabebf8fe05393866980cf7e879c7a07a4e2a

    Eram atât de pierdut în gânduri încât nici nu mi-am dat seama din prima când Jack a ieșit de la baie. Abia după ce veni lângă mine și-mi turnă wiskey în pahar până se umpluse m-am trezit din transa în care intrasem. Am vrut să fac un comentariu legat de acțiunea sa, dar acesta îmi întoarse capul mai mult spre el și mă sărută pe buze. Mi-am închis ușor ochii, răspunzând la mișcările sale subtile, până când acesta se depărtă. Am surâs machiavelic, clipind lent din gene.

    ─ Primesc doar un singur sărut? Când eram la serată abia te mai puteai dezlipi de buzele mele...

    Am zâmbit ușor, în timp ce acesta îmi recita acele versuri. Mi-am lăsat capul într-o parte, privindu-l cum se face comod la pervaz, alături de mine. Am dus paharul de wiskey la gură, sorbind puțin din lichidul tare. Trebuie să recunosc că alegerile sale într-ale poeziei erau cel puțin curioase. Rimbaud, un poet ce iubea lumea la fel de mult pe cât o ura. Un suflet tânăr și pierdut deopotrivă, ce căuta frumusețe în urâțenia lucrurilor, înecat în alcool și dorință. Când idealul este atât de departe, nu poți decât să bei sau să visezi.

    ─ Rimbaud era într-adevăr un individ deosebit. Și ca orice om născut cu un talent aparte, devine insuportabil pentru alții, până la nivelul la care propriul său amant ajunge să-l împuște. Nu-l pot învinui pe Verlaine totuși, dacă aș trăi lângă un om care mi-ar aminti constant de faptul că nu voi ajunge niciodată la acel nivel înalt al marilor genii, și eu aș încerca să-l omor.

    Eram puțin confuz când acesta începu să vorbească despre rugăciune către morți, mai bine zis de poezie către morți. Probabil vorbea de locul lui de muncă. Lucrează la spital până la urmă, doctorii văd zilnic oameni murind. Jack nu pare genul de persoană sensibilă căreia să i se sfâșie inima când pierde un pacient, dar mă gândesc că e destul de greu să cari psihologic astfel de evenimente. L-aș fi putut întreba la ce se referă exact, dar simțeam că nu este momentul. Părea că acest lucru nici măcar nu mi-l spusese mie, ci lui însuși.

    ─ Rugăciunile sunt poezii către un zeu nevăzut, spun, întinzând mâna pentru a lua pachetul de țigări de pe tăviță. Poeziile, pe de altă parte, sunt rugăciuni către suflet.

    Am luat o țigară din pachet, așezând-o între buze înainte de a lua bricheta și a o aprinde. Am tras un fum lung, expirându-l treptat înainte de a continua.

    ─ M-am născut auzind rugăciunile oamenilor, atâtea cereri către o așa-zisă entitate. Nici măcar nu știu dacă există sau nu. Nu-mi bat capul cu asta, oricum după toate cărțile sfinte de pe acest pământ ființa mea păcătoasă n-are cum să treacă de acele porți mari și înfricoșatoare. Totuși, cred în poezie. Când citesc poezie, simt un fior în piept și știu că versurile vorbesc cu ceva înăuntrul meu. Îmi place să-l numesc suflet, dar orice ar fi, știu că există și că tresare când aude poezie. E acel lucru dinăuntrul meu care iubește frumosul în toate formele sale divine.

    Am mai tras un fum, expirându-l încet și aruncându-i o ocheadă. Prin fumul țigării, bărbatul arăta ca un vis febril și începeam să mă întreb dacă mi-am imaginat ultimele două zile sau asta este realitatea. Era o perioadă în viața mea în care aveam idealuri și visam, când credeam că mai durează doar puțin și tot ce-mi doresc se va îndeplini. Până când concretul s-a hotărât să-mi demonstreze pe o cale crudă că dorințele mele sunt doar prostii. Așa că de ce acum? De ce acum totul pare atât de în regulă? De ce fix acum, alături de Jack, e liniște și siguranță...?

    Am ridicat ușor o sprânceană când acesta mă întrebă de continuarea poeziei. Am zâmbit ușor, așezând țigara în suportul de la scrumieră. M-am ridicat ușor, aplecându-mă spre acesta, cu mâna sprijinită de unul din umerii săi.


    ─ „Voi merge în tăcere, și fără niciun gând...” încep să recit, mângâindu-i ușor gâtul cu vârful degetelor ... „Dar îmi va crește-n suflet iubirea nesfârșită;...” mi-am apropiat chipul de al său, respirându-i aer cald peste buze... „Ca un nomad umbla-voi, departe, străbătând...” îi sărut buzele apăsat, mișcându-le lasciv înainte de a mă depărta lent de ele... „Prea fericit, Natura, ca lângă o iubită”.

    Îl privesc adânc în ochi, în timp ce-i străbăteam pielea cu degetele. Pervazul era puțin înhesuit pentru doi oameni, dar am reușit să mă așez comod între picioarele acestuia, cu spatele sprijinit de pieptul său gol. Îi simțeam mușchii cum se presează de ceafa mea și contactul piele pe piele se simțea nemaipomenit. Îmi făcea imaginația să zburde, gândindu-mă la noi doi goi, îmbrățișându-ne și atingându-ne sub cearșaful răcoros. I-am condus brațele în jurul bazinului meu într-o formă de îmbrățișare, trăgând scrumiera mai aproape de noi. Am deschis cartea și am luat țigara, dând paginile în timp ce trăgeam câteva fumuri scurte.

    ─ Este adevărat că Rimbaud a fost un poet deosebit, dar prefer romanticii englezi sau germani. Sau, dacă dorești ceva cu adevărat special...

    Dau de pagina pe care o căutam, stingând restul de țigară în scrumieră înainte de a-mi pune ambele mâini pe carte pentru a o ține mai bine. Mi-am ridicat privirea, zâmbindu-i ușor, înainte de reveni cu ochii pe hârtii.

    ─ „Căzu Icar, îl știu aceste unde/ Ce-au strâns în poală pana îndrăzneață./ Aici sfârși desprinderea semeață;/ De pizmă cei ce vin se vor pătrunde!
    N-a fost destin mai fericit niciunde,/ Nici glorie prin moarte mai măreață.../ Ferice soartă! Căci în care viață/ Așa răsplată pagubei răspunde?
    Ferice prăbușitul ce sucumbă,/ Căci dacă-n cer zbură ca o columbă/ Și numele-i pe spațioasa apă/ Cuprinde azi, când vânturile spunu-l,/ Din cele patru elemente, unul,/ E cineva cu mai bogată groapă?”.

    M-am poziționat astfel încât să stau cu capul sprijinit de umărul său, pentru a-i putea privi chipul.

    ─ Iacopo Sannazaro. Poet renascentist italian. Nu este minunat? Acum 500 de ani, în prin catolicism, cineva s-a hotărât să scrie un sonet despre Icar care s-a înecat fericit în propria vanitate, murind tânăr și frumos? Nici măcar o vorbă despre ce s-a întâmplat cu sufletul său după, doar acel moment de glorie care a devenit etern. Poezia asta este atât de mundană și plină de dorință omenească încât este superbă. Când citesc acesta versuri, parcă...  mă uit la acesta pe sub gene,... mi se face poftă de viață.

    Îmi mușc ușor buza, dar nu într-un mod nervos, ci într-unul plin de carnalitate, înainte de a-mi ridica fața spre acesta și de a-mi lipi din nou buzele de ale sale. De această dată, era un sărut mult mai intens, în care limbile noastre se jucau una cu cealaltă. Fiecare secundă pe care o petreceam în sărut îmi intensifica dorința de mai mult, făcându-mă să pun mia multă pasiune în mișcarea buzelor.
    kurosense
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 55
    Data de inscriere : 06/09/2020
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG Yaoi
    kurosense
    Membru
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 8d7a54cb54a04e4279f9d5b779ad0ea5df9956d3Under red lights, into the darkness - Pagina 2 D30721c5e4b4b1244ef22e93bf8b308079946585
    ___________________________________________________________________________________
     
    ╔═                                                           ═╗
     
    Jack Sheppard ╫
     
    ╚═                                                           ═╝
                                                         
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 Fotora14
    ____________________________________________________________________________________
     
     
     
    Mi-am trecut limba peste buzele de jos si l-am ascultat, nu puteam nega ca la serata i-am furat buzele in asa fel incat nici o urma de aer nu mai avea curaj sa imi stea in cale. Dar nevoile biologice in final triumfau in cele din urma, iar plamanii isi cereau dreptul la aer.

    Am lasat un suras sa imi scape la adaugarea lui Valentine si il priveam fascinat, ca intotdeauna ma surprindea cunostiintele ce le detinea in aceasta zona. Era genul de informatie savuroasa ce era stiuta oarecum din spatele scenei, dar adevarul e ca nu reprezentam un interes aparte pentru viata ce a dus-o Rimbaud. Pentru mine era un alt poet ce avea asteptari marete si ganduri si mai si, dar ramanea doar o imagine ce imi era recitate de catre vocea mamei ori poezii despre el ori ocazional cat de minunat il vedea aceasta.

    Mereu nu si-a ascuns iubirea si aprecierea pentru ceea ce scrisese si pentru el, desi niciodsta nu ar fi marturisit ca isi dorise un astfel de barbat langa ea. Gusturile sale au fost mai pacatoase daca pot zice asa, a iubit mai mult decat trebuie si astfel a ispasit.
    - Chiar si mariile genii mai momente de pura prostie, de aceea nu cred ca ei exista cu adevarat.

    Mi se intunecasera ochii in acea clipa, nu puteam accepta acel cuvant. Existau doar oameni inzestrati, dar la un punct genialitatea era doar un concept tipic uman in a ridica in slavi oamenii ce excelau in diverse domenii.

    Mi-am luat bricheta alaturi de pachetul de tigari ce le adusem cu mine, am asezat cu atentie o tigara intre buze ca mai apoi sa o aprind cu atentie in timp ce meditam la ceea ce imi zicea. Odata ce tigara a fost aprinsa, mi-am lasat bricheta pe tavita ca mai apoi sa trag primul fum si mai apoi sa il las sa iasa. Niciodata nu m-am gandit prea bine la ceea ce ar putea reprezenta lumea de dincolo, daca chiar exista niste porti uriase a carui interior nu o sa il vad vreodata sau daca exista un iad la fel de detestabil precum este descris in Biblie.

    Cum am fost crescut intr-o familie mixta, mama fiind de origine chinezeasca si tatal meu avea radacini din zona europeana. De aceea desi la baza aveam cunostiinte religioase din taoism, totusi am fost crescut sub influente catolice. Dar aceste detalii nu au avut o influenta directa asupra mea, desi aduceam moartea si totusi viata victimilor mele nu am avut o aprofundare in ce exista dincolo.

    Ma jucam de-a zeul si totusi acele detalii nu contau, cel putin nu cand era vorba de altii.

    - Cand suntem toti dezbracati in fata unei forte mai mari decat tot ceea ce ne inconjoara nu cred ca mai conteaza nimic. Durere, tristete, bucurii, vise, toate se pierd existenta. Toti reprezentam doar o forma in care ne infatisam in acest moment, orice fiinta fie. Fie o pasare ce zboara, fie un sarpe ce se taraste, fie un scorpion ce cauta lumina, fie noi oamenii ce cautam linistea. Nu avem nevoie mai de mult sa traim si sa alegem pentru noi.

    M-am facut mult mai comod, ma simteam atat de sincer in acel moment. Credinta intr-o divinitate nu ma reprezenta in nici un fel, nu aveam sa fiu la mila unei entitati necunoscute a carui scop plictisitor este sa vegheze asupra tuturor. Pe atat de puternica ar fi o presupusa astfel de entitate pe cat de trista ar fi existenta ei.

    L-am urmarit in timp ce termina versurile ca mai apoi sa imi daruiasca un sarut atat de placut si i-am raspuns cu patima. Mirosul sau imi invadase toate simturile si ma faceau sa il doresc mai mult, dar nu doar atat ci si modul in care ne atingeam ocazional imi trezea precum o obsesie in mine. Totusi l-am primit alaturi de mine si desigur l-am cuprins cu atentie, cu o mana il tineam cu atentie iar cu cea libera fumam pana am terminat si acea tigara. Nu am continuat pentru ca doream sa am libertate de miscare.

    Dupa ce am stins tigara si am pus-o deoparte, mana mea ce acum era libera s-a asezat pe piciorul lui Valentine si am inceput sa ii mangai pielea cu doua degete. Am inceput sa imi plimb degetele din partea superioada pana spre soldurile sale, astfel ajungand sa ii ating si materialul acela fin.
    L-am ascultat in tot acel timp privind catre cartea din care citea, vocea sa era precum o melodie pentru urechea mea si acea poezie era cu totul altceva fata de ceea ce auzisem.

    - Oh, Valentine, e atat de superb, nu pot crede ca un om a surprins un astfel de moment in cuvinte. Ce mai conteaza sufletul sau unde s-a dus? Totul e vorba despre acel moment in care i-a fost imortalizata frumusetea, atat de minunat.

    Eram cu atat de incantat, frumusetea si moartea erau aduse la un loc pentru a crea cu adevarat o capodopera. Nu l-am putut pierde din privire, ochii mei negrii mai ca il devorau. Cand a inceput sa ma sarute din nou, am inceput sa imi lipesc doritor buzele mai mult de ale sale si de aceasta data raspunzand cu o pofta carnala. Cand sarutul devenise mai adanc am inceput sa simt cum limbile noastre se contopeau mai mult. Intre timp mana mea ce pana mai inainte se juca cuminte pe piciorul sau acum a inceput sa se miste mult mai agresiv, pana in punctul in care am ajuns cu mana intre coapsele sale si am inceput sa i le mangai in acelasi timp tachinandu-i cu degetele mare organul ce era acoperit de materialul subtire a lenjeriei sale intime.

    - Stii ce m-ar aprinde mai tare acum si ce ar fi mai plin de viata? Un Valentine ce imi recita o poezie in cel mai suav si perfect fel, pana cand sunt multumit dar fara sa scape vreun geamat.

    Imi aproprii buzele de urechea sa pentru ai sopti pe un ton pervers, astfel incat toata vocea mea sa ii rasune in intreaga fiinta. In acel timp mi-am presat mana brutal pe erectia sa ce incepuse sa se formeze.

    - In timp ce eu am sa ti-o iau in gura, in timp ce am sa ti-o ling si am sa te fac sa te simti divin. Dar daca nu reusesti sa imi reciti poezia pe plac, nu ai sa primesti nici o penetrare cu penisul meu in aceasta seara. Asta e una din pedepsele tale, dragul meu Valentine.

    Am mai stat cateva momente in spatele sau in timp ce ii masam erectia prin lenjerie, dar ca mai apoi sa ma ridic de acolo. M-am asigurat ca geamul era inchis bine, l-am lipit cu spatele de geam si i-am dat lenjerie intima jos. L-am admirat cum ii sta in acea camasa de noapte si fara lenjerie, m-am asezat in fata sa impunator intai in picioare. Mi-am trecut mana peste o parte a kimono-ul pentru a-l indeparta mai tare si a-mi dezgoli mai tare pieptul, am lasat la vedere un zambet pervers ca mai apoi sa ii inmanez cartea de poezii.

    - Poti sa alegi orice poezii doresti. Haide, castiga in fata mea daca poti. Promit ca am sa te fac prada mea cea mai de pret si la fel de bine vei fi zeita mea pentru care am sa ridic un regat intreg.

    I-am ridicat camasa de noapte mai sus iar odata cu aceasta se inaltase mandra erectia sa, nu am mai stat pe ganduri si i-am primit-o in cavitatea bucala din prima. Nu am luat-o usor, l-am lasat sa se loveasca de peretele gatului si am inceput sa fac miscari active cu gura de sus in jos. Nu i-am lasat nici macar o clipa, eram prevum un sarpe ce se incolacise in jurul prazii sale si mi-am introdus coltii direct in gatul sau pentru a-l otravi. Doream sa ii paralizez simturile si in acea clipa sa il innebunesc, doream sa ma joc cat mai mult cu acesta.

    Am inceput sa ii masez baza erectiei cu doua degete, in timp ce cu celalalta mana am inceput sa ii masez in continuare coapsa ca mai apoi sa ma indrept catre testicule. Incercam sa il stimulez cat mai mult, cu cat il lasam sa se adanceasca mai mult cu atat muschii gatului meu se strangeam un jurul sau la cat de adanc in primisem.
    Toata aceasta senzatie impreuna cu saliva ce incepuse sa se imbine perfect facand totul sa fie mai lasciv, dar din cauza miscarilor atat de rapide a inceput sa curga cateva firicele in coltul gurii.

    Cand am ramas fara aer m-am retras pentru un moment, aratand putin ravasit si o fata erotica. Imi doream sa ii dau mai mult, sa il fac sa nu poata rosti in continuare acele cuvinte. Sa il fac sa se balbaie la fiecare vers ce il rosteste si totodata acesta sa incerce sa continue peintre gemete, doream atat de mult sa il fac sa se piarda. In paralel mi se formase si mie o erectie din cauza acelor stimuli, dupa ce i-am mai masat cu mana organul cat am luat o gura de aer am continuat in acelasi ritm alert fara vreo alta pauza.
     

    ____________________________________________________________________________________
     
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 8521299defa3a8245272cf96eb9398f30fcb449aUnder red lights, into the darkness - Pagina 2 C07f07cb3b4268f1d4cb02909ce04d50cc17723f
    ____________________________________________________________________________________
     
     
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 C8669bbb13cddbcd5ad57e9146055d591a186ca6
    A man should hear a little music, read a little poetry, and see a fine picture every day of his life,
    in order that worldly cares may not obliterate the sense of the beautiful which God has implanted in the human soul
    ─ Goethe
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 2a19754924644f1f00723ae56f97a2fcfb0edfde

    Valentine Eladia Addams ┌ │ ┐ 23 de ani ┌ │ ┐ Violet
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 A18cabebf8fe05393866980cf7e879c7a07a4e2a

    Atingerile sale se simțeau comod, iar în brațele sale era cald și bine. Eram ca un pui aproape de mama sa, doar că apropierea noastră includea și tensiunea erotică constantă. Oricât de confortabilă ar fi îmbrățișarea noastră, dorința era mereu prezentă, arzând undeva în adânc. Gândurile și fanteziile despre toate lucrurile pe care le-am putea face în pat (și nu numai acolo) îmi treceau minte și încercam să le țin în frâu, căci nu doream să am o erecție fix în acel moment.Am zâmbit ușor șiret, mușcându-mi puțin buza de jos.

    ─ Știam că tu vei înțelege, i-am zis, trecându-mi degetele lent printr-o șuviță de-a sa. Icar, Narcis, Adonis, toți atât de tineri și de vii. Toți au murit atât de tragic și de frumos. Grecii spuneau că hyubrisul este o tragedie, dar cum s-ar putea să fie astfel când timp de mii de ani, oamenii îi adoră, le cântă balade și le închină poeme? Să fii atât de perfect încât zeii să dorească să te distrugă, dar astfel te fac nemuritor. Cum aș putea să nu fiu gelos pe o asemenea soartă?

    Când începuse să-mi răspundă la sărut, făcându-l și mai apăsat, am dat drumul la cartea din mână, iar aceasta îmi căzu în poală. Cu mâinile proaspăt eliberate, i-am prins fața în palme, mișcându-mi capul în ritm cu al său. Limba sa lungă ajungea până în adâncurile gurii mele, iar acest lucru îmi producea o plăcere stranie în stomac, coborând până la degetele de la picioare și creând o tensiune puternică în chiloții mei. Și tensiunea nu era singurul lucru pe care-l aveam între picioare, căci mâna sa se strecurase subtil și începuse să atingă. Mă mișcam în palma sa, astfel încât degetul său mare să se preseze mai puternic de penisul meu. I-am gemut ușor în gură, lăsându-mi palmele să alunece până pe sub kimono, atingându-i mușchii bine conturați ai pieptului. Abia atunci când plămânii au început să strige disperați după aer ne-am despărțit zgomotos, gâfâind puternic.

    Mi-am ridicat sprâncenele curios atunci când începu să-mi spună ce l-ar incita mai mult, am pufnit totuși puțin atunci când îmi spuse că vrea să-i recit frumos altă poezie, dar fără să gem. Nu gemeam așa ușor doar cu niște atingeri printre haine, dar gâtul mi s-a uscat instant atunci când începu să descrie cum îmi va face un oral. Deși eram în domeniul prostituției de suficienți ani deja, nu primeam astfel de tratamente prea des. Clienții mei doreau să mă vadă pe mine sugându-i, nu invers. Avusesem parte de experiențele mele în această poziție, bune și proaste deopotrivă, dar faptul că Jack mă provoca în momentul ăsta, declarând clar că mi-o va lua în gură, nu putea să nu-mi aprindă interesul.

    Când spatele meu făcu contact cu geamul am înghițit în sec. L-am urmărit în timp ce își strecură degetele pe după materialul lenjeriei mele de dantelă, dându-i jos în timp ce îmi mângâia pielea coapselor. O senzație plăcută de răcoare își făcu loc în partea mea inferioară, combinată cu umezeala și presiunea care începuse să se formeze. M-am uitat la acesta pe sub gene când iși desfăcu kimonoul, dezvăluind mai mult din pieptul și tatuajele sale sexy. Mi-am lins buzele la vederea acestora, căci îmi trezeau mai mult fanteziile. Când acesta îmi întinse cartea, am avut grijă să-mi trec degetele peste încheietura sa și să o zgârii ușor cu unghiile, înainte de a o lua și a o deschide la întâmplare.
    Am continuat să-l urmăresc în timp ce îmi ridicase rochia de noapte, lăsându-mi erecția descoperită și dornică de puțină acțiune. Mi-am deschis picioarele mai tare și mi-am ținut respirația până în momentul în care se aplecă și îmi lua penisul în gură. Mi-am dat capul pe spate, lovindu-l ușor de geam, iar gura mi s-a deschis, dar fără să scoată niciun sunet. Încercam să mă abțin din a-mi vocaliza plăcerea, deși recunosc că Jack îmi făcea treaba foarte grea cu acea gură umedă și cu mișcările acelea plăcute. Am respirat adânc, îndreptându-mi ochii spre paginile cărții.


    ─ Tu mă pătrunzi de adevăr, iubire... încep, făcând pauze scurte, Și-alerg spre...îhm... îmi opresc un geamăt să iasă... spre negre porți di...diamantine... am înghițit în sec, respirând încă o dată adânc...Prin ochi... dumnezeirea intră-n... în mine...ahm!

    Un geamăt mi-a scăpat sonor atunci când începuse să mă atingă și între coapse, căci zona respectivă era extrem de sensibilă pentru mine. Am tras câteva guri puternice de aer atunci când acesta se dezlipi de penisul meu, dar când i-am văzut chipul răvășit și erotic am simțit că pulsez și mai tare. Am lăsat cartea să alunece undeva pe lângă mine, folosindu-mi mâinile libere pentru a mi le băga în părul său negru și mătăsos.

    ─ Dă-o dracu de poezie, îi spun, trăgându-i capul din nou spre pelvisul meu, îndemnându-l să mă ia din nou în gură, la fel de adânc.

    Mi-am dat capul pe spate, lăsând gemetele să-mi alunece de pe buze ca o ploaie ușoară de primăvară. Limba sa, obrajii săi, mișcările sale, toate mă făceau să-mi dau ochii peste cap și să-mi mișc bazinul obraznic, dorind în fiecare secundă mai mult și mai mult. Degetele mele se împleteau cu șuvițele sale, făcându-mă să trag constant de ele din cauza plăcerii. De unde naiba știa Jack să sugă pula atât de bine? Credeam că omul ăsta a futut numai femei după reacția pe care a avut-o seara trecută, cum a învățat atât de repede să facă oral unui alt bărbat? Nu că m-aș plânge, ba chiar opusul.


    ─ Jack... în pat... îi gem, trăgându-i fața astfel încât să-l pot privi în ochi cât timp îi vorbesc. Jack, vreau și eu să te ating... hai... hai în pat...
    kurosense
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 55
    Data de inscriere : 06/09/2020
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG Yaoi
    kurosense
    Membru
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 8d7a54cb54a04e4279f9d5b779ad0ea5df9956d3Under red lights, into the darkness - Pagina 2 D30721c5e4b4b1244ef22e93bf8b308079946585
    ___________________________________________________________________________________
     
    ╔═                                                           ═╗
     
    Jack Sheppard ╫
     
    ╚═                                                           ═╝
                                                         
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 Fotora14
    ____________________________________________________________________________________
     
     
     
    Ii ascultam cuvintele in timp ce eram absorbit de prezenta sa, puteam sa il inteleg. Gelozia nu avea cum sa nu apara cand aceea deveneau nemuritori pentru dedicatia oamenilor si chiar obsesiile ce le formau pentru acestea. Puteam sa ii observ reactiile, dar nu ma lasam pana nu aveam sa il fac sa se piarda mai mult. Doream sa ii fur gemetele chiar daca am precizat ca nu avea voie sa scoata nici macar un sunet.

    Eram usor surprins de alegerea sa cand a inceput sa citeasca poezia, dar nu ma lasasem distras si am continuat sa fac miscari de du-te vino. Totodata imi pastram jocul cu mana pe coapsa sa, continuand chiar sa ii presez pielea sub atingerea mea pentru a-l provoca mai mult.

    Cat mai luasem o pauza scurta sa respir pot auzi ca se oprise si totodata gemetele isi facusera loc prin muzica ce acapara linistea incaperii. Am putut sa ii simt mainile cum se plimba in parul meu in momentul in care ii faceam acel oral, era surprinzator de satisfacut de modul in care il executam. Puteam sa apreciez memoria vizuala ce ma ajuta sa invat orice, dar trebuia sa recunosc ca era un lucru complet nou pentru m
    ine. Nu mai facusem oral nici macar unei femei, dar in cazul lui Valentine nu ma deranja ci mai de graba ma excita.


    Puteam observa ca ma indemna sa il iau in gura din nou, am inchis ochii si am deschis gura larg pentru a-l putea primi. Odata ce i-am simtit erectia in cavitatea bucala m-am adancit brusc incepand sa fac alte miscari. De aceasta data nu erau mai rapide si dese, de aceasta data erau lente si adanci. Am ajuns cu ambele maini in final pe soldurile sale si degetele mele au inceput sa se adanceasca in pielea sa. 
    In toata acea clipa ma simteam ametit, dar nu incetam sa ma bucur de vocea sa ce era precum cantecul unei sirene ce te prindea intr-o vraja din care nu mai doreai sa scapi.

    Cand ma implora pe acel ton sa il duc in pat pentru a ma putea atinge la randul sau am cedat, m-am oprit din ai face oral ca mai apoi sa ma ridic incet. In coltul gurii mi se scurse cateva firicele de saliva, nu le-am observat si doar am ajuns sa ma concentrez pe Valentine. L-am luat cu grija de pe pervaz, l-am luat precum o printesa si l-am carat pana in patul sau. Odata ce am ajuns la acesta i-am lasat spatele sa i se lipeasca gentil de pat, pentru ca mai apoi sa sta in fata sa drept in genunchi.

    Din acea pozitie as fi putut poza precum o statuie impunatoare, dar ma pozitionasem inaintea sa doar pentru a-mi desface complet kimono-ul. Dar nu l-am indepartat de tot, mai degraba l-am lasat deschis lasand la vedere abdomenul bine lucrat si erectia ce se ascundea dupa 
    o pereche de boxeri negri.
    Tocmai pentru ca boxerii aveau o culoare asa inchisa, se putea vedea ca se umezisera putin din cauza erectiei mari ce o ascundeau.

    - Ma jur ca mereu imi dai de lucru Valentine, dar in aceasta seara doar ne vom juca.

    Am lasat la vedere un mic ranjet ca mai apoi sa ii leg erectia cu pamblica neagra ce pana mai inainte tinuse kimono-ul. Era destul de subtire asa ca era perfecta, am facut inclusiv o funda si am suras. Doream sa il chinui cat mai mult.

    - O sa te las sa iti dai drumul doar cand decid eu ca este cazul, dragul meu.

    M-am aplecat catre el in timp ce ii sopteam acele cuvinte dulce si totusi pline de venin la ureche. Nu puteam sa nu ma gandesc ce as dori sa ii fac, dar in acea seara aveam sa raman pe cat posibil rational. Dar totodata doream sa fiu mai rau cu el, chiar sa il fac sa planga. Doream sa ii vad cat mai multe expresii pe chip si totusi nu puteam sa il bruschez. Pe cat de mult il tachinam, pe atat de multa grija aveam de corpul sau.
    Inclusiv stransoarea din jurul erectiei era realizata in asa fel incat nu il ranea dar ii oprea penisul sa ejaculeze. Mi-am apropiat buzele de ale sale si am inceput sa initiez un sarut salbatic, inainte de aceasta i-am indepartat brusc picioarele si m-am lasat pe el cu o parte din greutate. In asa fel incat in timp ce ii invadam cu limba cavitatea bucala imi presam partea de jos a abdomenului de erectia sa destul de tare. Ma siguram ca incepusem sa ma frec de corpul sau pentru a-l proboca mai mult, am continuat de asemenea sa ii rapesc aerul pe cat de mult posibil.

    Dupa ce limba mea a cercetat o parte a gurii sale, pentru o clipa mi-am ridicat limba spre cerul gurii sale si am inceput sa il ating incet. Din cauza lungimii anormale din natura a limbii si degetelor, puteam sa fac astfel de lucruri. Mi-am retras limba dupa ce am dus un mic joc de dominatie cu limba sa si am continuat doar prin ai saruta buzele intr-un mod frenetic. Se putea simti cum patul se misca odata cu noi 
    din cauza miscarilor ce le faceam.

    M-am despartit intr-un final de buzele sale si am inceput sa imi trec limba peste buza sa de jos. Dupa ce am terminat sa o umezesc am inceput sa prind cu dintii de ea si sa o trag spre mine. Dupa ce am mai facut cateva astfel de miscari am continuat sa cobor cu limba pana spre gatul sau si reurcand inapoi trecand-o peste marul lui Adam. M-am bucurat ca i-am dat lenjeria jos pentru a avea mai mult acces la erectia sa.
    I-am luat mana sa dreapte si i-am dus doua din degetele sale la buze ca mai apoi sa ii zic.

    - Vreau sa te vad cum iti iei degetele in gura, cum le umezesti bine si te penetrezi singur. Si desigur nu ai voie sa iti atingi penisul, maxim doar poti sa il freci de abdomenul sau de genunchiul meu.

    Stau sa ma gandesc pe moment, pentru ca ma gandeam ca sunt prea crud si mai apoi adaug.

    - Daca ma implori frumos, poate am sa incep sa iti masez eu aceasta erectie obraznica.

    Am atins varful erectiei sale cu degetul aratator presandu-l, iar acesta fiind o erectie destul de mare statea ridicata si se lovise de materialul rochiei sale de noapte. Observand ca materialul imi statea in cale, am scapat repede de haine. Odata ce era complet dezbracat m-am intins pe pat ca mai apoi sa il trag deasupra mea. Inca ii aveam mana dreapta in a mea, si neavand rabdare i-am luat in gura degetele si am inceput sa le umezesc. Chiar mi-am trecut limba printre degetul aratator si cel mijlociu.

    M-am indepartat incet inca privindu-l cu limba usor scoasa si ca mai apoi cu intarziere am retras-o, mi-am trecut cateva suvite peste ureche privindu-l cu o urma de entuziasm. Doream sa il vad ce avea sa faca.
     

    ____________________________________________________________________________________
     
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 8521299defa3a8245272cf96eb9398f30fcb449aUnder red lights, into the darkness - Pagina 2 C07f07cb3b4268f1d4cb02909ce04d50cc17723f
    ____________________________________________________________________________________
     
     
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 C8669bbb13cddbcd5ad57e9146055d591a186ca6
    A man should hear a little music, read a little poetry, and see a fine picture every day of his life,
    in order that worldly cares may not obliterate the sense of the beautiful which God has implanted in the human soul
    ─ Goethe
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 2a19754924644f1f00723ae56f97a2fcfb0edfde

    Valentine Eladia Addams ┌ │ ┐ 23 de ani ┌ │ ┐ Violet
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 A18cabebf8fe05393866980cf7e879c7a07a4e2a

    Mișcările sale în jurul membrului meu deveniseră lente, dar mult mai adânci ca înainte. Penisul meu nu avea o mărime excepțională, se încadra comod la o mărime mediocră, dar cumva Jack reușea să-l înghită cu totul, făcându-mă să mă lovesc de peretele gâtului său. Puteam înțelege de ce clienții mei vor și adoră acest lucru, este o senzație cu totul diferită și extrem de plăcută. Mai ales în combinație cu sentimentul că ești nu numai dorit, dar și adorat și prețuit în același timp. Faptul că în acest moment brunetul din fața mea încerca (și reușea) să mă facă pe mine să mă simt bine, excluzându-se pe sine, era ceva ce nu mai trăisem până acum.

    În momentul în care m-a luat în brațe ca pe o prințesă, i-am cuprins gâtul cu brațele. Mi-am apropiat chipul de al său, lingându-i lent dârele de salivă pe care le făcuse în colțul gurii. Aveau un gust puțin sărat și știam și de la ce. M-am uitat la acesta cu un  zâmbet ușor drăcesc, în timp ce mă așeza cât de delicat putea în pat. După ce acesta mă pusese jos, am început să-l urmăresc cu o privire ageră, sprijinit fiind în coate. Mi-am lins lent buzele în timp ce acesta se așezase impunător în fața mea, desfăcându-și kimonoul și lăsând să se vadă boxerii săi umezi și implicit și erecția sa impresionantă. Îi puteam observa tatuajele mult mai bine pe pielea sa albă, conturându-se pe mușchii săi lucrați. Era ceva la fizicul acestui bărbat care mă facea pur și simplu să mă excit. Nici măcar nu știam că am astfel de preferințe până când l-am văzut.


    ─ Când e vorba de tine, îmi face o deosebită plăcere să te țin ocupat, îi răspund jucăuș când acesta îmi spuse că îi dau de lucru.

    Am inspirat zgomotos când am simțit materialul fin în jurul erecției mele și chiar am scăpat un geamăt ușor când Jack legă panglica neagră. Senzația era incomodă și excitantă în același timp. Deși nodul nu era teribil de strâns, nu-mi permitea să ejaculez, iar asta crea durere. În același timp deveneam puțin mai tare la gândul acestui joc de dominație în care îmi controla orgasmul, roșind puțin în obraji și mușcându-mi buza de jos. Trebuia să fie absolut sigur că odată ce pornea un astfel de joc cu mine, aveam să lupt ca să câștig. Pot chiar să afirm că mă consider un adversar de temut și că e o probabilitate foarte mare să regrete că m-a provocat.

    În momentul în care acesta s-a aplecat peste mine, strecurându-și limba printre buzele mele, i-am înconjurat gâtul cu brațele. Am început să mă joc la rândul meu cu limba sa, urmărindu-i mișcările, lăsându-mă dominat în anumite momente sau încercând să domin în altele. Când mi-am simțit cerul gurii mângâiat, am gemut ușor în gura sa, strecându-mi degetele printre șuvițele brunete și trăgând excitant de ele. Deja patul meu începea să scârțâie și probabil aveam să am altă ceartă cu Medusa mâine. Măcar o parte din sunetele scoase de noi erau acoperite de muzica de pe fundal. Mi-am flexat ușor picioarele, mângâindu-i corpul cu coapsele și gambele mele goale, în timp ce acesta îmi oferea săruturi repetate sau îmi mușca jucăuș buzele. Mi-am dat capul pe spate când l-am simțit cum alunecă tot mai jos, gâfâind ușor.

    Mi-am ridicat (din nou) curios sprâncenele atunci când acesta îmi luă mâna și mi-o conduse la propriile buze. Atunci când mi-a spus ce dorește să fac cu ele, am înghițit în sec și am putut simți cum penisul îmi tresare cu interes. Nu ar fi prima dată când primesc o asemenea cerință, dar nu am primit-o niciodată pe un astfel de ton seducător și categoric nu am fost atât de incitat să mă satisfac singur în fața cuiva până acum. Nu mi-am putut abține un zâmbet total drăcesc când am auzit modul în care încerca să mă provoace. Mii de moduri de a răspunde la cuvintele sale îmi treceau prin minte, care maid e care mai obraznice.

    L-am lăsat să mă dezbrace și să mă tragă peste acesta, privindu-l amuzat în timp ce începuse să-mi lingă chiar el cele două degetele, așteptând să vadă ce avea să fac. Mi-am păstrat zâmbetul machiavelic, dându-mi seama că ce urmează să fac probabil îmi va aduce altă pedeapsă... ceea ce abia așteptam. Aveam corpul său între picioarele mele, în timp ce îmi sprijineam greutatea corpului în mâna liberă, așezată strategic pe pieptul său. L-am privit direct în ochi, trecându-mi lent și senzual limba peste buze, în timp ce mi-am ridicat și degetul inelar, pe care aveam așezată bijuteria ce mi-o oferise astăzi.

    Mi-am coborât capul, trecându-mi cât se putea de lent limba peste degete, înainte și înapoi, de câteva ori, luându-le pe toate trei în gură în cele din urmă. Am fost deosebit de atent la modul în care mi-am deschis gâtul, astfel încât Jack să vadă absolut, dar absolut tot. Am început să-mi mișc mâna și capul în același timp, mergând cât de adânc se putea. Îmi roteam limba în jurul falangelor, asigurându-mă că elimin suficientă salivă astfel încât degetele să fie cât mai umede și apetisante cu putință. După ce am hotărât că m-am jucat suficient de mult cu gura pe moment, mi-am retras degetele, lăsându-mi mâna suspendată în aer. Nu-mi luasem nicio secundă ochii de la acesta.


    ─ Mă tem că din această poziție domnul nu va putea savura show-ul cum se cuvine. Permiteți-mi să vă ofer așezarea perfectă pentru a vă bucura de priveliște.

    După ce i-am spus asta mi-am folosit mâna liberă pentru a-l conduce în poziție de șezut. După ce se puse în fund pe pat, m-am depărtat puțin până când am atins tăblia patului cu spatele. M-am lăsat ușor pe spate pe perne și mi-am deschis calculat picioarele ușor îndoite, expunându-mă complet privirii sale. Îi puteam citi deja din privire extrazul și am zâmbit șiret. Mi-am întins unul dintre picioare, strecurându-l pe sub acesta și trăgându-l înapoi spre mine, astfel încât să-i ating în treacăt erecția din boxeri.

    ─ Deși oferta domnului meu de a mă atinge este absolut inspititoare, cred că va avea nevoie de superba sa mână pentru a se ocupa de... îmi mai trec o dată laba piciorului peste erecția sa... asta.

    Mi-am retras piciorul, punând o distanță incitantă între noi. Mi-am mai trecut de câteva ori limba peste degete, asigurându-mă că sunt suficient de umede, după care le-am dus către gaura mea. În mod normal aș fi luat-o ușor, băgând câte unul pe rând, dar știam că pentru a-l chinui mai mult pe bărbatul din fața mea trebuia să prestez invers. Așa că mi-am băgat toate cele trei degete deodată, deschizând gura larg și scoțând un geamăt jos. Am început să-mi mișc mâna ritmat, calculat și elegant, aproape ca o coregrafie. Era până la urmă un dans erotic. Îmi mișcam corpul odată cu penetrările, mă atingeam cu mâna liberă pe coapse, pe abdomen, pe sfârcuri sau pe gât, scoteam sunete de toate tonalitățile, dar fără a-mi lua nicio secundă privirea de pe a sa. Cu fiecare pătrundere ajungeam cât puteam de adânc, simțind metalul rece al inelului atingându-mi pielea. Ajunsesem să reușesc să-mi ating prostata, iar stimularea îmi făcea erecția să devină mai tare, mai umedă și mai dureroasă. Privirea îmi devenea din ce în ce mai împăienjenită de plăcere, dar în acest joc dintre noi trebuia să mă țin tare (la propriu și la figurat).

    Până la urmă mi-am retras degetele, iar în timp ce continuam să-i fixez ochii negri, le-am luat în gură de două-trei ori. Mâna cealaltă am dus-o către erecția mea, atingând-o scurt cu vârful degetului arătător, adunând câteva picături de spermă pe acesta. Mi-am întins mâna către chipul său, folosindu-mă de degetul mare pentru a-l îndemna să-și deschidă gura și strecurându-mi vârful degetului pe limba sa, lăsându-mi substanța pe aceasta. Nu mi-am retras mâna, în schimb m-am aplecat ușor spre acesta, spunându-mi pe un ton jos:


    ─ Se pare că tocmai am încălcat o regulă. Un băiat așa rău și neascultător ca mine merită o altă pedeapsă. Cine știe ce multe, multe altele aș putea face dacă corpul meu obraznic nu este imobilizat de către domnul meu?...
    kurosense
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 55
    Data de inscriere : 06/09/2020
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG Yaoi
    kurosense
    Membru
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 8d7a54cb54a04e4279f9d5b779ad0ea5df9956d3Under red lights, into the darkness - Pagina 2 D30721c5e4b4b1244ef22e93bf8b308079946585
    ___________________________________________________________________________________
     
    ╔═                                                           ═╗
     
    Jack Sheppard ╫
     
    ╚═                                                           ═╝
                                                         
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 Fotora14
    ____________________________________________________________________________________
     
     
     
    Nu m-am putut abtine sa nu scap un suras la comentariul sau, chiar ma tinea ocupat mai mult decat as fi crezut. In mod normal intr-o seara petrecuta in trecut cu altcineva nici nu ar fi contat astfel de detalii, dar modul in care ne priveam, cel in care se prindea de mine in momentul in care ne-am schimbat pozitia si orice atingere reciproca ma faceau sa ma prabusesc. Parea ca zidul ce ma inconjura de atatea ani a fost prabusit, in acea noapte voiam doar sa ma bucur de prezenta acestuia.

    Cu cat gemetele sale acaparau camera ocazional cu atat mai incomoda devenea erectia din boxeri. Totusi in fata mea puteam privi atat de bine cum si organul sau impodobit frumos cu acea pamblica mai statea putin si dorea sa explodeze.

    Ii puteam vedea acel zambet ce nu anunta nimic bun, era precum o confirmare ca am provocat persoana gresita. Dar imi placea acel joc, sa alergam unul dupa altul precum doi pradatori dar in acelasi timp sa ne provocam constant. In momentul in care cererea mi-a fost indeplinita nu am putut sa ma abtin, imi trecusem limba peste buze de jos cu o pofta misterioasa dar am continuat sa il admir.

    Apreciam acel joc constant a degetelor sale, le umezea atat de bine incat era o invitatie directa in a ma avertiza ca ma jucam cu cine nu trebuie. Modul hipnotizant in care facea acest lucru devenea atat de coplesitor incat ma pierdusem la toata acea priveliste din fata mea. M-am conformat in momentul in care a dorit sa imi schimbe pozitia pentru a ma putea bucura de acea scena din plin, numai ideea de al vedea cum se masturbeaza ma facea sa fierb si ma excita ca naiba. Parea ca din cauza lui Valentine dezvoltasem noi placeri ce nu aveam sa le scot prea curand din mintea mea, era atat de periculos.

    - Nu credeam ca va veni ziua in care numai gandul ca zeita din fata mea are sa se 
    atinga ma poate incita atat de mult. Valentine esti o otrava asa dulce.

    Printr-un mod viclean a reusit sa isi strecoare piciorul in asa fel incat sa imi atinga erectia, dupa ce cuvintele sale mi-au rasunat in ureche precum un ecou obrajii mei dintr-o data au capatat o nuanta rosu palid. Cateva suvite imi stateau in cale asa ca mi-am trecut mana prin par pentru a le da pe spate, ca mai apoi sa imi redresez atentia la Valentine.

    Modul in care Valentine se penetra si imi dadea acces sa vad totul ma facea sa imi trec inevitabil degetele peste erectia mea, am indepartat boxerii dupa un timp incepand sa imi masez cu atentie erectia dar fara a o face intr-un ritm frenetic. Eram prea prins de aceea ce vedeam in fata mea, era mai presus de insusi Venus pusa pe o tava pregatita sa o servesc in orice moment. De mult nu mai puteam fi rational in preajma sa, nu mai ales cand statea desfacut in fata mea precum ma implora sa il penetrez cu bestialitate si sa il ravasesc. Dar nu ma lasam mai prejos decat acesta, eram la randul meu un vanator de temut.

    Noaptea era cel mai bun prieten si aveam sa ii dau o lectie, nu aveam nevoie sa il penetrez pentru a-mi face simtita prezenta. Mi-am lasat pe moment penisul ce era ridicat si mici vene se vedeau cum pulsau pe acesta. In momentul in care mi-a introdus degetul in cavitatea bucala a fost ultima picatura. I-am imobilizat mana din incheietura ca mai apoi sa incep sa ii sug degetul intr-un mod erotic, dar in acelasi timp cu o privire ce ar fi cutremurat pe oricine. Inainte sa il eliberez, unul din caninii mei i-a zgariat putin degetul pe interior. M-am ridicat pe pat si puteam observa ca probabil era confuz, dar eu nu ziceam nimic in acel moment.

    Mi-am luat cravata de la costumul ce il purtasem la acea serata ca mai apoi sa revin in pat, i-am imobilizat ambele maini si i l-am prind in asa fel incat sa le poata tine doar impreuna. Nu era un nod cat sa il raneasca, dar era unuldin care nu putea scapa. In acelasi timp mi-am legat parul la spate mai bine cu eleasticul ce il aveam si am lasat la vedere un zambet dracesc.

    - Maria Magdalena nu a simtit nimic in comparatie cu ce vei simti tu de acum incolo alaturi de mine. 
    Cine are nevoie de mantuire? Cand placerea si frumusetea sunt cele mai importante.

    Fac o pauza ca mai apoi sa imi lipesc erectia de a sa si incep sa ma frec intr-un mod frenetic, imi trec limba peste degete doua 
    degete ca mai apoi sa il penetrez atat de adanc incat ii ating prostata din prima.

    - Oh, si stii ce Valentine. Tu le ai pe amandoua, iar asta iti va aduce o rasplata pe masura. Un chin al placerii etern, vei fi innebunit si ma vei implora sa ti-l ofer de fiecare data.

    Am continuat sa il penetrez adanc cu degetele cu mai apoi sa ii iau usor limba intre doua degete, o trag usor afara pentru ca mai apoi sa o prind intre buzele mele. In acelasi timp celalalta mana se duse spre erectia lui Valentine si a mea si incepuse sa le maseze intr-un mod constant, oricat de frumos era sa ma uit la el cum se masturbeaza imi facea o placere mai mare sa o facem impreuna. I-am acaparat buzele incepand sa il sarut salbatic, limba mea incepuse sa se adanceasca in cavitatea sa bucala dominand-o pe a sa fara ai mai da sansa macar sa lupte inapoi.

    Era precum trebuia sa apese pe un buton incat sa ma activez, intr-un mod in care nu credeam ca e posibil.

    Cand nu am mai avut aer m-am despartit brusc de el, observ ca o urma de saliva i se scurse in coltul gurii si decid sa imi trec limba pentru a le lua. Ma aproprii de lobul urechii sale in timp ce ii soptesc pe un ton erotic dar la fel de pregnant.

    - Vreau sa iti ating fiecare parte a corpului, sa descopar modul in care muschii tai se imbina atat de perfect. Vreau sa stiu de ce esti atat de frumos si simt ca innebunesc mai mult in preajma ta. Vreau sa te aud cum imi tipi numele de placere de fiecare data si sa fiu singurul ce te vede atat de frumos si totusi ravasit.

    Mi-am mai bagat un deget pe langa cele doua, presand mai mult pe prostata pentru a mentine orgasmul in care intrasem amandoi. I-am eliberat cu atentie pamblica de la erectie, continuand ca mai apoi sa le frec impreuna si puteam sinti cum sperma noastra ce se combinase lubrifiau cele doua erectii mult mai bine. Eram intr-un punct culminant si simteam ca nu mai rezist mult, m-am lipit buzele de lobul urechii sale pentru a o saruta ca mai apoi sa ii trag lobul cu dintii. Zicand parca in soapta.

    - Valentine...
     

    ____________________________________________________________________________________
     
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 8521299defa3a8245272cf96eb9398f30fcb449aUnder red lights, into the darkness - Pagina 2 C07f07cb3b4268f1d4cb02909ce04d50cc17723f
    ____________________________________________________________________________________
     
     
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 C8669bbb13cddbcd5ad57e9146055d591a186ca6
    A man should hear a little music, read a little poetry, and see a fine picture every day of his life,
    in order that worldly cares may not obliterate the sense of the beautiful which God has implanted in the human soul
    ─ Goethe
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 2a19754924644f1f00723ae56f97a2fcfb0edfde

    Valentine Eladia Addams ┌ │ ┐ 23 de ani ┌ │ ┐ Violet
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 A18cabebf8fe05393866980cf7e879c7a07a4e2a

    Mi-am mușcat buza, privindu-l cu foame în ochi în timp ce acesta îmi prinse încheietura și începu să-mi sugă degetul într-un mod erotic. Senzația limbii sale, a dinților ce mă zgârie ușor nu putea decât să mă incite. L-am urmărit curios în momentul în care se ridică din pat, ducându-se până la servieta cu care venise. În momentul în care am văzut că din aceasta scosese cravata pe care o purtase la serată, mi-am dat seama ce urmează să se întâmple și am zâmbit șiret.

    M-am întins cu spatele pe pat în momentul în care acesta se întoarse. Am suspinat ușor când îmi prinse mâinile și mi le imobiliză deasupra capului, legându-le cu deosebită agilitate. Am observat modul în care a avut grijă să lege materialul astfel încât să nu mă doară, dar era suficient de bine făcut astfel încât să-mi țină încheieturile prinse între ele. Era chiar drăguț cum era atent să nu se lase dus de val și să mă rănească, în ciuda faptului că în acest context nu m-ar deranja puțină durere. Cel puțin nu atunci când este amestecată cu plăcerea unică pe care acesta mi-o oferea.


    ─ Domnul meu pară-se că se pricepe foarte bine la noduri, glumesc, privindu-l provocator pe sub gene. Și aparent se pricepe foarte bine și la teologie, având în vedere că vrea să mă transforme în Maria Magdalena și să mă facă să strig numele Domnului în deșert...

    Am mârâit ușor în gât în momentul în care erecțiile noastre s-au atins, iar brunetul începu să se miște pentru a le freca între ele, urmat de un geamăt lung de satisfacție atunci când degetele sale intrară în mine, lovindu-mi prostata din prima. Avea niște degete teribil de lungi, articulate perfect, iar acest detaliu aducea un plus mișcărilor sale pe care le realiza mult prea bine. Mi-am deschis mai mult picioarele, iar bazinul meu se unduia involuntar și ritmic odată cu mâna sa. Nu am mai putut să articulez nimic, doar mi-am deschis gura și am lăsat gemetele să iasă libere.

    Mi-am dat capul pe spate, gemând încă o dată lung când Jack își folosi mâna pentru a ne freca erecțiile între ele, în timp ce continua penetrarea cu degetele. Creierul meu începuse să se îmbete de la eforia și andrenalina pe care mi-o provoca toată această acțiune. Trebuie să recunosc că nu sunt obișnuit ca cineva să acorde atâta atenție plăcerii mele în pat. De obicei, eu trebuia să servesc plăcerilor altora, iar dacă exista ceva ce să mă facă să mă simt bine, era numai pentru că îmi făcea clienții să se simtă bine în primul rând. Jack este primul bărbat pe care l-am avut care mi-a oferit mie plăcere, fără să o pună pe a sa pe primul plan.

    Simțeam că nu mai rezist mult și îmi dau drumul. Începea să doară tare, iar acea panglică mă oprea din a mă elibera. Corpul meu tremura și se înfierbânta, atât pentru că îmi doream să ajung la orgasm, cât și de la faptul că privirea brunetului mă incita mult prea mult. Când se aplecă spre mine pentru a mă săruta, mi-am rotit mâinile legate astfel încât să-i înconjor gâtul. Limba sa mi se strecurase printre buze și o provoca la joacă pe a mea, ce răspundea cu mult entuziasm. Saliva sa era la feld e toxică ca veninul unui șarpe, luându-mi mintea și făcându-mă să amețesc și să nu mai știu cine sunt. Aproape că am mârâit nervos când aerul se terminase și am fost obligați să ne despărțim gurile. Voiam mai mult. Voiam să-mi ia tot aerul din plămâni, să mă sărute cu forță până aveam să nu mai pot respira, să mă sufoc căutând aerul în timp ce buzele sale ar continua să-mi provoace plăcere.

    În timp ce acesta continua să mă penetreze, de data aceasta cu trei degete, șoptindu-mi cuvinte dulci și erotice la ureche, eu îi murmuram numele continuu printre gemete. Am simțit când acesta desfăcu în sfârșit panglica și știam că nu mai rezist mult. Mi-am dat drumul împreună cu acesta, în timp ce corpul meu se zbătea într-un orgasm delicios.


    ─ Jack... am gemut stins, căutându-i chipul și începând să-l sărut scurt și des.

    Ne-am despărțit până la urmă când corpurile noastre se liniștiră, iar o ușoară oboseală mă cuprinse. Jack îmi dezlegă mâinile, ce căzură moleșite de-o parte și de alta a capului meu. Am respirat adânc de câteva ori, privindu-l pe sub gene cu un zâmbet slab și natural pe față. Atunci când se prăbuși lângă mine pe pat, am profitat de ocazie și m-am așezat la pieptul său, începând să-mi plimb degetele peste pielea albă și fină, decorată de tatuaje. Urmăream liniile negre ce se modelau atât de bine pe mușchii săi, savurând senzația pe care o crea în vârful buricelor mele.


    ─ Trebuie să recunosc, domnul meu, dacă așa tratezi toate doamnele care au ocazia și privilegiul să-ți treacă pragul dormitorului, pot înțelege privirile pline de gelozie pe care le-am primit în această seară, glumesc cu acesta, surâzând ușor.

    M-am ridicat puțin pentru a trage cearșaful pe amândoi, punându-mă deasupra acestuia. Am început să-i mângâi ușor gâtul și fața, trecându-mi degetele printre șuvițele sale mătăsoase de păr. Muzica continua să umple subtil încăperea și să creeze un cadru intim și perfect. Îi lăsam ocazional câte un sărut sau câte o mușcătură ușoară pe buze. Căldura corpului său era perfectă, iar în brațele sale era primitor. Aproape... perfect.


    ─ Știi, n-am prea avut parte de astfel de nopți. Genul acesta de nopți liniștite, sub clar de lună, printre cearșafuri, alături de altă persoană cu care să împart căldură. De obicei, nopțile mele sunt reci și solitare, petrecute privind pe fereastră la ceilalți, la relațiile și prieteniile și zâmbetele lor. Câteodată eram gelos, imaginându-mi cum se duceau acasă împreună, cum serile lor nu erau la fel de singuratice ca ale mele. Astăzi însă totul a fost diferit.

    M-am uitat în ochii lui Jack, zâmbind larg și sincer. I-am oferit un sărut lung și ușor apăsat, fără vreo urmă de senzualitate. Era un simplu sărut, încărcat de pasiune și inocent în același timp.

    ─ Îți mulțumesc pentru ziua aceasta, Jack. Mulțumesc pentru rochia minunată și pentru serată și pentru dans. Toată seara asta a însemnat mai mult pentru mine decât îți închipui.

    Mi-am dat câteva șuvițe după ureche, atingându-i ușor tatuajele cu vârful degetului.

    ─ Îmi plac tatuajele tale. Mi se pare că ți se potrivesc foarte bine. Văd că îți plac șerpii destul de mult. Au vreo însemnătate anume? Sunt un simbol al familiei sau ceva de genul?
    kurosense
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 55
    Data de inscriere : 06/09/2020
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG Yaoi
    kurosense
    Membru
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 8d7a54cb54a04e4279f9d5b779ad0ea5df9956d3Under red lights, into the darkness - Pagina 2 D30721c5e4b4b1244ef22e93bf8b308079946585
    ___________________________________________________________________________________

    ╔═                                                           ═╗

    Jack Sheppard ╫

    ╚═                                                           ═╝
                                                         
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 Fotora14
    ____________________________________________________________________________________

     

    Am lasat un suras sa se auda in momentul in care a mentionat ca ma pricep bine la legat si de asemenea la teologie. Nu puteam sa nu consider acest lucru amuzant din cauza preocupatiilor si preferintelor mele, dar dintre noi el era cel ce ma facea sa pacatuiesc mai mult. Ma tragea in cele mai intunecate subterane ale mintii si imi crea noi obsesii, atat de bine inradacinate incat as fi crezut ca le am de cand ma stiu.
    - Pot face mai bine legaturi decat atat, inca nu ai vazut nimic. Dar ai sa ai ocazia sa descoperi cat de bine stiu sa fac asta, am sa te leg in cele mai nebunesti pozitii posibile.

    Cu cat gemea mai mult cu atat imi dinteam mai mult erectia cum pulseaza, dar nu ma opream din a continua sa ii stimulez postata chiar sa i-o abuzez fara oprire. Nici macar in cele mai salbatice vise nu as fi crezut ca am sa ating in acest fel o fiinta, sa gasesc o astfel de zeita a frumusetii ce imi depaseste imaginatia. Numai el putea sa imi tulbure mintea in acest fel, ratiunea a fost mereu tot ceea ce am avut mereu si el mi-o acapara cu totul asa de usor. Simteam ca deveneam nebun cu fiecare minut ce se scurgea in jurul sau, as fi jurat ca daca nu as fi simtit si auzit tot ceea ce se intampla intre noi as fi zis ca delirez in singuratatea si disperarea mea.

    Cu cat inaintam mai mult in placere imi presam mai mult organul de al sau, continuand in repetate ori sa le frec impreuna pana in momentul in care am simtit ca limita a fost atinsa. La final i-am lovit postata agresiv cu degetele ca mai apoi sa urmeze sa imi dau drumul alatufi de Valentine, tot corpul mi se incordase in secundele urmatoare involuntar. Odata cu toate acestea scapasem un geamat lung, mi-am simtit corpul greu dintr-o data asa ca m-am lasat langa el pe spate respirand greu. Mici picaturi de transpiratie mi se scurgeau de-a lungul gatului si plamanii cautau sa inghita cat mai mult aer pentru as reveni in urma socului. Cu coltul privirii puteam admira parca pe ascuns 
    zambetul atat de natural a lui Valentine ce ma fermeca.


    Nu am realizat dar dupa cateva momente la pieptul meu m-am trezit cu acesta, l-am fixat cu privirea putin surprins ca mai apoi sa ii inconjor talia cu un brat. Si slabit am inceput sa imi plimb degetele pe soldul sau urcand incet pe lateral.
    Puteam sa ii simt buricul degetelor cum de plimbau pe pielea pieptului meu, puteam sa imi dau seama ca urmeaza linia tatuajelor.

    - Nu ma comport cu toate doamnele atat de bine, de cele mai multe ori ajungeam sa plec dupa ce terminam sa fac partida de sex. Erau doar geloase pe frumusetea ta si se gandeau probabil ca nu o sa aiba vreo sansa in fata ta.

    M-am apropiat de urechea sa pentru a sopti, era precum urma sa ii zic un secret si doream sa il auda doar el desi eram singuri.

    - Pana acum am avut doar simple saruturi anoste initiate doar de partenerele anterioare, dar adevarul este ca nu am sarutat pe nimeni pana acum de tipul deep kiss. In concluzie Valentine, tu esti primul cu care am avut cu adevarat un sarut. Buzele mele sunt doar ale tale si nu doar atat, iti apartin in totalitate.

    L-am lasat sa ne acopere pe amandoi ca mai apoi sa ii primesc saruturile sau tachinarile
     sale ce rezultau din muscaturi, era un cadru cu adevarat placut.
    Ascultam cu atentie, era precum era un moment important ce avea sa imi dezvaluie o parte importanta din el si asa era. Puteam simti ca acel Valentine nu a fost vazut de catre nimeni, ca am pastruns pe o ruta departata de orice alti oameni il cunosteau. I-am raspuns la sarut cu o grija aparte si continuam sa ma bucur de caldura corpului sau. Puteam sa imi imaginez cum se resimteau acele nopti pentru el si in piept imi aparu o apasare usoara.

    Pentru prima data simteam empatie. O emotie total necunoscuta, de cand il intalnisem am inceput sa vad lumea stropita si cu alte culori. Nu mai era nevoie sa scufund totul in rosu, sau cel putin nu la fel de mult. Mi-am trecut limba peste buze de jos pentru a mi-o umezi pentru ca mai apoi sa ii zic pe un ton bland.

    - Si eu iti multumesc ca te-ai deschis si m-ai lasat sa patrund. Esti minunat fara comparatie in toate momentele in care te-am admirat, dar cel mai frumos arati acum. Zambind, avand o liniste aparte in privire si la pieptul meu, e cel mai frumos tablou vazut in viata mea si mi se va intipari adanc in propria mea fiinta.

    Mi-am trecut degetele peste urechea sa pentru ai aranja mai bine suvitele de par pentru ca mai apoi sa ii masez incet lobul urechii.

    - Pot zice ca mai multe motive. Dar pot zice ca la baza semnul familiei mele era cel a lui Ouroboros. Pot sa zic ca credintele familiei mele erau impartite, la varsta de 15 ani este obligatoriu ca fiecare membru a familiei sa isi tatueze intr-o zona aleasa de catre cel mai batran membru in viata din familie.

    Am facut o pauza pentru ai lua una dintre maini in ale mele si a-mi impleti degetele cu ale sale in timp ce scot un oftat lung.

    - E o traditie destul de plictisitoare, daca copii se impotriveau li se facea lobotomie pentru ca se impotriveau "destinului". Ca deobicei cel mai batran era vazut si precum un intelept, asa ca locul unde avea sa fie realizat tatuajul avea sa prevesteasca ceea ce vei deveni si totodata se va lega de destinul tau ca si om.

    Eram o fire rationala, niciodata nu ma pasionase credintele bizare ale familiei mele mai ales ca dadeau deja in misticism. 
    Mereu am preferat stiinta in locul oricarei credinte.

    - Odata ce totul s-a modernizat pedepsele de refuz au devenit ceva mai blande dar existau. Asa am ajuns sa am tatuajul cu sarpele din nurul gatului, mi-l pot aminti pe bunicul meu ce plangea in timp ce mi-l facea. Mereu a vrut sa am o viata normala si fericita.

    Dar adevarul e ca nu il intelegeam atunci. Fara sa realizez am inceput sa insirui astfel de informatii din trecutul meu fara a fi deranjat, eram inca uimit ca ma facuse sa ii dezvalui. I-am strans mana putin mai tare ca mai apoi sa las un zambet la vedere.

    - Iar un alt motiv e ca a devenit o preferinta pentru mine. Cand eram vanatoare cu tatal meu, aveam in jur de 7 ani si m-am pierdut in padure. Era toamna in acea perioada, reptilele nu ar trebui sa fie capabile sa se miste in acea perioada. In acea zi a inceput o ploaie tipica anotimpului si devenise intuneric, nu mereu am fost confortabil cu acesta. M-am impiedicat de radacina unui copac si eram neajutorat, ud si imi era frig. Am simtit apoi printre frunze o creatura cu solzi, era prima data cand vedeam un sarpe. Avea o culoare pamantie, dar foarte frumoasa.

    Am facut o pauza pentru a-mi muta mana de pe talia sa spre parul sau si am inceput sa il mangai.

    - Slabit de putere sarpele m-a condus spre o scorbura mica a unui copac. La acea varsta am fost surprins de bunatatea sarpelui, cand am crescut am stiut ca a fost o simpla coincidenta. Dar instinctul sau de supravietuire m-a ajutat si pe mine. De atunci am inceput sa iubesc serpii si sa studiez tot ce se poate despre ei, de aceea am fost fericit sa am simbolul unui sarpe pe mine. Iar in final mi-am facut pe mana, pe piept si probabil o sa urmeze pe picior in zona gambei.

    I-am sarutat barbia ca mai apoi sa mimez o expresie usor suprarata dar vizibil prefacuta, ca mai apoi sa urmez.

    - M-ai facut deja de doua ori sa insiruiesc atatea despre mine. Dar tu dragul meu Valentine. Cand ai inceput sa inveti sa dansezi? Nu pare ca esti atras doar de dans in general, miscarile tale sunt lascive si erotice dar la fel de flexibile si elegante precum a unei balerine. Ori ma insel? Il intreb in timp de imi prind buza de jos intre dinti.


    ____________________________________________________________________________________

    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 8521299defa3a8245272cf96eb9398f30fcb449aUnder red lights, into the darkness - Pagina 2 C07f07cb3b4268f1d4cb02909ce04d50cc17723f
    ____________________________________________________________________________________


    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 C8669bbb13cddbcd5ad57e9146055d591a186ca6
    A man should hear a little music, read a little poetry, and see a fine picture every day of his life,
    in order that worldly cares may not obliterate the sense of the beautiful which God has implanted in the human soul
    ─ Goethe
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 2a19754924644f1f00723ae56f97a2fcfb0edfde

    Valentine Eladia Addams ┌ │ ┐ 23 de ani ┌ │ ┐ Violet
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 A18cabebf8fe05393866980cf7e879c7a07a4e2a

    ─ Mhm, văd că mă tot tentezi cu promisiuni. Camere de sex, legături, pedepse... Mă faci să vreau să mă străduiesc mai mult ca să mă asigur că te ții de cuvânt.

    În ciuda faptului că acțiunea din seara asta s-a încheiat fără penetrare sau vreun efort fizic special, plăcerea ne tăiase răsuflarea amândurora. Eram ușor transpirați și respiram greu, eforia din creier dispărea, iar în locul său venise o stare de ușoară amețeală, de parcă niciunul nu înțelegea sigur ce tocmai se întâmplase. Dar cel mai important detaliu era că, în acest moment, amândoi puteam afirma că suntem fericiți. Eram fericiți unul alături de altul și  nu mai aveam nevoie de nimeni și din nimic.

    Atunci când m-am așezat la pieptul său, bărbatul avu grijă să-și pună mâna în jurul taliei mele, începând să-mi mângâie pielea. Îmi plăcea modul în care Jack mă atingea, era pur și simplu diferit față de orice am simțit până acum. Mi-am ridicat ușor capul, înălțându-mi sprâncenele atunci când începu să-mi spună cum își tratează partenerele de sex de obicei. Trebuia să recunosc că eram puțin surprins, adică domnul meu mi-a părut a fi extrem de popular cu doamnele. Un zâmbet mi s-a întipărit pe buze, sprijinindu-mi capul în palmă și proptindu-mi cotul de umărul său, dar nu astfel încât să-l doară.


    ─ Mă surprinzi, Jack, nu mi te imaginam atât de inocent, glumesc, chicotind ușor. Să înțeleg că nu ai avut nicio iubită vreodată, până la vârsta asta? Într-un fel pot spune că sunt norocos, înseamnă că domnul meu mă va avea în gând numai și numai pe mine, tot timpul.

    Mă uitam la acesta cu o anumită căldură, o căldură unică pe care n-o mai arătasem nimănui în viața mea. Atunci când începu să-mi mulțumească la rândul său, mi-am simțit obrajii scufundați într-o nuanță pală de roșu. Mi-am ascuns fața în pieptul său, ușor rușinat de poziția în care mă aflam. Zi de zi trăiam arătându-le oamenilor numai ceea ce voiam eu să vadă. Machiajul perfect, hainele perfecte, părul perfect, fața perfectă... în fiecare zi eram zeița perfecțiunii, pozând fermecător, misterios. În acest moment însă eram gol, fără nicio pată de fard, fără nicio haină scumpă, lenjerie provocatoare sau orice altceva. Eram pur și simplu eu, gol de tot, iar Jack mă credea că sunt frumos. Și nu doar frumos, mai frumos decât oricând...

    Mi-am ridicat puțin ochii, ascultând povestea pe care Jack începu să mi-o spună. În timp ce trecea prin detalii, puteam înțelege și de ce familia era un subiect atât de sensibil pentru el. Bărbatul nu părea că are un trecut atât de încărcat de obligații și de reguli, de lucruri pe care trebuie să le facă pentru că a avut ghinionul să se nască într-o casă, dar nu tot timpul traumele noastre sunt și vizibile. Pare un om liber, mult mai liber decât mulți pe care i-am cunoscut. Când și-a împletit degetele cu ale mele, i-am strâns palma ușor, semn că eram acolo și auzeam tot.


    ─ Familia ta nu pare tocmai distractivă. În ciuda obiceiurilor cam macabre, totuși cred că ai fost iubit. Bunicul și mama ta par că au dorit ce era mai bun pentru tine. Cred că este frumos, să ai pe cineva preocupat de fericirea ta. Pot întreba de ce a ales tocmai zona gâtului totuși? Ce destin îți era scris? Este atât de departe față de viața normală și fericită pe care bunicul tău și-o dorea pentru tine?

    Probabil nu era tocmai ideal să încerc să intru și mai mult în trecutul și în amintirile sale personale, dar eram curios. Nu cunoșteam multe despre familia mea. Părinții mamei mele au dezmoștenit-o când au aflat că s-a căsătorit cu un protestant. Părinții tatălui meu au murit înainte să mă nasc. Mama mai are o soră, căreia îi place să călătorească. Nu s-a căsătorit niciodată și nu are copii. Am întâlnit-o de două ori în viața mea, ultima dată urcase beată la volan într-o mașină și trecuse prin gardul bisericii. Tata are patru frați, fiecare dintre ei misionari într-o țară diferită. Nu mi-am cunoscut verișorii niciodată. Familia mea nu a avut tradiții, obiceiuri, superstiții sau moșteniri. Regulile erau simple: tata era stăpânul, iar noi ceilalți trebuie să ascultăm de ce zice el și ce zice Biblia. Orice abatere de la ordine se pedepsea corporal și imediat.

    Deși familia sa nu părea genul cu grătar în weekend și cu fotbal la picnic, rudele sale păreau investite și unele chiar iubitoare față de acesta. Mă făcea să mă întreb cum ar fi fost dacă m-aș fi născut într-o altfel de familie, cu bunici care știu că exist sau cu o mamă căreia să îi pese de mine sau cu un tată pentru care nu sunt doar unul din mulții copii pe care e obligat să îi crească.

    Un zâmbet mic mi-a apărut pe față când îmi relată altă poveste, de data aceasta puțin mai drăguță. Probabil e înfiorător pentru un copil atât de mic să se trezească singur în pădure. Pentru mine e altfel, având în vedere că mama mă lăsa singur de când aveam 3 ani, iar frații mei mai mari nu plesneau de responsabilitate. E adorabil totuși modul în care a ajuns acesta să capete o pasiune pentru șerpi. Prezența Medusei la el acasă nu mai pare atât de bizară acum. Mă întreb dacă mititica nu se simte singură acum, având în vedere că stăpânul ei se află acum la mine în pat și urmează să petrecem noaptea împreună.

    Atunci când mă întrebă când am început să dansez, zâmbetul mi s-a cam dus de pe față. Am inspirat și am expirat profund, lăsându-mi capul pe pieptul său și închizând pentru puțin ochii. Mă gândeam cum ar trebui să răspund acestei întrebări, cât de mult ar trebui să dezvălui din propria istorie. Dar el a fost sincer și deschis cu mind până acum, așa că era drept să-l tratez la fel.


    ─ Domnul meu este destul de perspicace aparent. Fac... am făcut o pauză, reformulând când mi-am dat seama de eroare... Am făcut balet. Când aveam cam 5 ani, mă furișam duminica din biserică atunci când tatăl meu predica și mă duceam în josul dealului. Acolo era o clădire mică unde se țineau ore de balet, iar eu trăgeam cu ochiul pe fereastră, analizând, memorând și încercând să imit celelalte dansatoare. Într-o zi, Madame Lorraine, profesoara de balet, m-a prins afară în timp ce încercam să imit un plie. Am crezut că mă va certa, că ma va alunga și poate chiar mă va pâri tatălui meu. În schimb, Madame m-a luat în sala de balet și m-a pus să-i arăt mișcările pe care știam să le fac. Mi-a corectat cu răbdare fiecare mișcare, explicându-mi cum se numește fiecare. M-a chemat la următoarea lecție. Și la următoarea. Și tot așa, în fiecare duminică. Mi-a împrumutat costume vechi de balet, poante, după ce mi-am lăsat părul să crească, mi-a arătat cum se prinde corespunzător. Nu mi-a cerut niciodată bani pe lecții, nici nu m-a pârât vreodată familiei mele, chiar m-a ajutat să mă ascund. Când am mai crescut, mă plătea pentru a face câteva treburi modeste la studio, în schimbul unei sume mici de bani. Îi strângeam cu aviditate și dădeam fiecare cent pe lucruri pentru balet.

    Aveam un zâmbet ușor amar pe față. Madame Lorraine fusese pentru mine tot ceea ce familia mea nu a fost. Acele momente petrecute la studio, alături de ea sau singur, repetând, exersând, visând că într-o zi voi străluci pe o scenă, toate erau amintiri colorate, amestecate cu toate episoadele în alb-negru ale vieții mele de acasă.

    ─ Madame Lorraine m-a învățat eleganța și frumusețea. Îmi spunea că arât ca o primă-balerină de pe scenele Petersburgului și că voi străluci ca o stea pe viitor. Avea să-mi facă rost de o audiție la Școala Roială de Balet din Franța după ce terminam liceul. Intenția sa bună nu s-a mai materializat niciodată totuși. Am fost prins făcându-i o felație unui băiat dintr-o rupă mai mare, iar părinții mei au aflat totul. Este chiar ironic, era prima oară când făceam ceva de genul, nici măcar nu mai țin minte cum îl chema pe acel băiat.

    Rememorarea acelui moment mă făcu să pufnesc, chicotind ușor. Nu aveam ce face decât să râd, lacrimile nu erau o opțiune. Nu am avut niciodată timp să-mi plâng de milă. Ăsta e un privilegiu pe care nu mi l-am permis. Dacă crăpam atunci, nu mă mai ridicam de jos, nu mai supraviețuiam. Am făcut tot ce-a fost nevoie ca să supraviețuiesc.

    ─ Tatăl meu m-a aruncat în stradă și mi-a spus că nu mai eram fiul său. Mi-am luat bagajul mic și banal pe care-l țineam ascuns la studioul de balet și am luat primul autobuz către Amsterdam. Aveam 16 ani, pe străzi era frig, stomacul meu era gol, iar eu eram doar un puști care nu avea nici măcar liceul terminat, încercând să găsească orice fel de mod ca să supraviețuiască. Și așa am ajuns în Cartierul Roșu, o chestie a dus la alta și am început să dansez la bară, iar cu timpul acea primă balerină s-a transformat într-o dansatoare exotică, iar acele visuri în lumina marilor scene s-au estompat până când au dispărut.

    Mi-am ridicat capul din nou, privindu-l în ochi și oftând ușor. Mi-am adunat palmele pe pieptul său, așezându-mi bărbia pe acestea într-un mod nonșalant.

    ─ După ceva timp am început să am mai mult control asupra spectacolului pe care îl fac. Am început să-mi fac costume speciale, să creez coregrafii mult mai complexe, să-mi aleg muzica și luminile. Mi-am dat seama că doar pentru că sunt o târfă în loc să fiu o balerină, nu înseamnă că nu pot crea artă prin ceea ce fac. Măcar din acest punct de vedere știu că n-am dezamăgit-o pe Madame, deși cred că dacă ar vedea ce fac acum m-ar certa rău, am râs puțin, trecându-mi mâna prin păr pentru a mi-l da din ochi înainte de a reveni la poziția inițială. Domnul meu mai are și alte întrebări incomode despre trecutul meu sau răspunsul acesta i-a fost suficient pe ziua de azi?
    kurosense
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 55
    Data de inscriere : 06/09/2020
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG Yaoi
    kurosense
    Membru
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 8d7a54cb54a04e4279f9d5b779ad0ea5df9956d3Under red lights, into the darkness - Pagina 2 D30721c5e4b4b1244ef22e93bf8b308079946585
    ___________________________________________________________________________________

    ╔═                                                           ═╗

    Jack Sheppard ╫

    ╚═                                                           ═╝
                                                         
    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 Fotora14
    ____________________________________________________________________________________

     

    Am suras in momentul in care mi-a zis ca i se pare ca sunt inocent, nu puteam nega in aceasta zona pana la urma. Nu am gasit ce cautam atata timp si nu puteam zice ca m-am gandit atat de bine la relatie serioasa, ceea ce faceam si cautam devenise mai mult un sistem de obisnuinta la un punct chiar refugiu.

    Dar nu as fi recunoscut niciodata asta in fata cuiva, sau cel putin nu pe moment. Pentru ca in fata lui Valentine puteam sa fiu sincer despre trecutul meu fara a deveni iritat, nu imi placea sa dezvaluiesc prea multe detalii despre mine dar in cazul sau era diferit.

    - Nu pot zice ca am avut oficial o iubita, dar a fost un moment in care pot zice ca am iubit o femeie cu adevarat. Dar in rest nu mi-a placut sa complic mai mult decat este necesar, mai ales cu femei a caror frumusete este mai prejos decat ceea ce cautam.

    Completez fara pic de empatie sau expresie, nu puteam zice ca simteam vreo urma de resentimente fata de femeile cu care au iesit sau pe care le-am ucis. Poate ucis e prea mult zis, le transformam si le refaceam mai frumoase. Pana la urma pentru ca un diamant sa straluceasca cu adevarat trebuia inainte distrus pentru a putea renaste, dar adevarul e ca desi deveneau mult mai frumoase dupa reconstructie nu puteai transforma un diamant fals in unul adevarat.

    Pot zice ca probabil daca mortii m-ar fi auzit vorbind despre ei astfel as fi fost blestemat de miliarde de ori si probabil am fost inca de cand m-am nascut, de aceea tatuajul ce mi-a fost facut pe gat mi-a trasat "destinul". Asta desigur daca as fi crezut in astfel de lucruri, dar logica imi spunea ca astfel de lucruri nu conta.

    Mi-am trecut limba peste buza de jos cand m-a intrebat ce destin trada acel tatuaj de pe gat, am putut doar sa rad in timp cii zic pe un ton amuzat.

    - Mi s-a zis ca o sa fiu in pericol in permanenta, ca viata mea va fi patata de sange si ca am sa aduc distrugere.

    Eram definitia a tot ce se putea mai rau dupa prevestirile persoanei ce mi-a ales locul unde avea sa imi fie facut tatuajul. Nu era atat de amuzant, dar la un punct am devenit imun la toate acele lucruri. M-am inconjurat de ratiune si stiinta, asa ca am sfarsit prin a prinde iubire fata de medicina.

    Singurul pe care il uram era tatal meu, restul familiei din partea sa mi-a fost indiferenta dar am avut o placere in asterge toate amintirile sau legaturile mele din trecut.

    Pana la urma el si familia sa a fost sursa veninului ce i-a otravit mamei mele atatea ani sufletul, am vazut-o cazand de pe piedestalul de cristal ce merita sa domneasca. Desi am vazut-o cazand in cele mai adanci momente si in disperare, a ramas o fiinta nobila pana la sfarsitul vietii si a dat dovada de un curaj dus pana la absurd. Dar asta e ceea ce iubisem candva, inainte ca totul sa se sparga in mii de bucati.

    Mi-am indepartat gandurile ce imi venisera in minte si am ascultat cu atentie ceea ce urma sa imi impartaseasca Valentine. Am ascultat totul cu atentie pana la cel mai mic detaliu, orice miscare sau expresie ce o avea in momentul in care acele cuvinte ieseau din gura sa. Se putea observa ca nu a avut cel mai placut trecut, puteam intelege indirect ca la acest capitol amandoi ne asemanam. Dar cumva trecutul sau parea mai diferit, pe cat de complicat a fost prin ceea ce am trecut se vedea ca in cazul sau era vorba de suferinta pura. Mi-am trecut degetele prin parul sau ca mai apoi sa ii las un sarut odata ce terminase de povestit, nu puteam sa nu reactionez la tot ceea ce mi-a impartasit atat de sincer.

    - Trebuie sa recunosc ca iti respect determinarea, nu e atat de usor sa te ridici din iadul trait si mai presus decat toate sa faci arta la acest model. Mai presus de toate nu pot zice ca ma bucura prin ceea ce ai trecut, mereu am zis ca nu putem plange dupa paharul deja spart. 
    Dar tot ce pot zice este.

    Ma apropii de urechea sa pentru ai sopti pe un ton bland, atat de plin de bunatate si compasiune incat nu ma recunosteam.

    - Iti multumesc ca ai continuat sa supravietuiesti, de acum incolo imi apartii si pentru nimic si nimeni nu am sa iti dau drumul. Nici daca ai sa ma impliri ca doresti sa scapi de mine sau sa fugi, voi fi alaturi de tine.

    I-am luat o mana in a mea pentru ai plasa un alt sarut acolo pentru ca mai apoi sa continui.

    - Cred ca Madame ar fi mandra totusi ca ai putut sa scoti arta din acest tip de dans si ca nu ai renuntat la dorinta de a crea arta cu propriul tau corp. Esti mult peste asteptarile mele, nu doar ca detii o frumusete aparte dar pot zice ca imi atragi interesul mai mult cu cat te descopar mai mult. Imi aprinde dorinta de a te devora cu mai multa pofta.

    M-am gandit putin cand mi-a pus ultima intrebare ca mai apoi sa imi apara un zambet dracesc pe fata, in urmatoare secunda am adoptat o fata cu adevarat inocenta si l-am intrebat pe un ton dulce. Am inceput sa ii iau cateva suvite de par in degetul aratator si am inceput sa ii fac bucle cu acesta, ca mai apoi sa il intreb.

    - Poate pe aceasta parte e destul, dar recunosc ca sunt curios sa te intreb legat de prima ta experienta? A fost cu un baiat? Sau cum s-a intamplat mai exact. Poti detalia pe doua directii, sunt curios care a fost prima interactiune sexuala si pe celalalta parte daca a fost contact sexual cu aceiasi persoana.

    Imi placea sa ma joc, chiar daca doream sa il rasfat si sa ii ofer atentie nu ma puteam abtine sa nu il ravasesc si sa ii patrund cat de adanc se poate in propria fiinta.

    Era ca si cum natura dintr-o data mi s-a schimbat, iar instinctul de pradator imi iesise la suprafata. In acel moment eram precum un sarpe ce isi inconjura propria victima si se pregatea sa o lase fara pic de viata. Dar inainte ca viata prazii sa se scurga doream sa o vad suferind si cum se zbate.


    ____________________________________________________________________________________

    Under red lights, into the darkness - Pagina 2 8521299defa3a8245272cf96eb9398f30fcb449aUnder red lights, into the darkness - Pagina 2 C07f07cb3b4268f1d4cb02909ce04d50cc17723f
    ____________________________________________________________________________________


    Continut sponsorizat
      Data/ora curentă este: Lun 29 Apr - 14:19:01