RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

RPG Anime Romania

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» Re-Do's
[Regele Shaman] Info  EmptyJoi 27 Apr - 16:25:26 Scris de Corelia

» Back from the death
[Regele Shaman] Info  EmptyJoi 27 Apr - 16:21:43 Scris de Corelia

» Dream Land
[Regele Shaman] Info  EmptyJoi 27 Apr - 16:07:04 Scris de Corelia

» [HP] Checkered
[Regele Shaman] Info  EmptyJoi 27 Apr - 15:26:41 Scris de Corelia

» [HP] Crimson Red
[Regele Shaman] Info  EmptyJoi 27 Apr - 15:26:00 Scris de Corelia

» [HP] Marigold
[Regele Shaman] Info  EmptyJoi 27 Apr - 15:24:03 Scris de Corelia

» Work in Progress
[Regele Shaman] Info  EmptyJoi 27 Apr - 14:10:25 Scris de Corelia

» Ce melodie ascult
[Regele Shaman] Info  EmptyVin 21 Apr - 15:28:14 Scris de Weed Maker

» [FC] Anime și manga
[Regele Shaman] Info  EmptyJoi 12 Ian - 15:57:31 Scris de Xiphion.

Afilieri

Recent Members

See more

    [Regele Shaman] Info

    Casydy
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 5643
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : sa scriu ficuri
    Casydy
    Admin
    http://aworldforall.forumgratuit.ro/ 
    Manta Oyamada, cunoscut ca și Mortimer sau pe scurt Morty în varianta tradusă în engleză de Fox Box (devenită mai târziu 4Kids), un tânăr studios de gimnaziu, încearcă într-o noapte o scurtătură spre casa printr-un cimitir după ce a pierdut ultimul tren după școală. În timp ce calatorea prin el, se întâlnește cu Yoh Asakura si "companionii" lui: un cimitir plin de fantome. Yoh revelă a fi un shaman, o punte intre lumea celor vii si a celor morți. Yoh demonstrează de asemenea puterea unui Shaman de a se unii cu un spirit pentru a atinge acelasi scop. Yoh și Morty devin repede foarte buni prieteni în timp ce Yoh își folosește abilitățile de Shaman pentru a ieși cu bine din diferite situații.
    Lupta Shaman este o bătălie ținută o data la 500 de ani între Shamanii concurenți, câștigătorul devenind "Regele Shaman", persoana care este capabilă să contacteze "Marele Spirit" (spiritul la care fiecare suflet se va întoarce eventual). Câștigătorul primește abilitatea de a reface lumea după propriul plac. Anna Kyoyama, logodinca lui Yoh, intră curând în peisaj și prescrie un antrenament brutal, cu scopul de a-l pregăti pe Yoh pentru turneu. Astfel începe intriga care îl va duce pe Yoh într-o călătorie în drumul căreia se va împrieteni cu Ryu(Rio), Tao Ren(Len/Lenny), Horohoro(Trey), Faust VIII, Lyserg Diethel și Joco(Chocolove).
    În timpul Luptei Shaman, Yoh îl întâlnește pe Hao Asakura, un Shaman foarte puternic care dorește să extermine toți oamenii și Shamanii slabi pentru a creea o lume doar pentru Shamani. La sfârșitul luptelor Shaman cand echipele rămase erau constituite din Yoh și prietenii lui, Legiuitorii X si echipa lui Hao, echipele rămase au decis să piardă turneul încoronându-l pe Hao pe Regele Shaman. În timp ce Hao este dus departe, Yoh și prietenii lui decid să-l atace pe Hao în timp ce fuzionează cu Marele Spirit care este în comă. Pentru a face asta, Yoh și prietenii lui trebuie să-i învingă pe cei din tripul "Patch" care sunt obligați să-l servească pe noul Rege Shaman.
    Odată înfrânți cei zece membrii ai tribului, Hao este trezit ca Regele Shaman. El îl înfrânge pe Yoh și prietenii lui și le absoarbe sufletul. În interiorul Marelui Spirit, Yoh, Ren, Horohoro, Lyserg și Joco se luptă cu Hao cu cele cinci spirite legendare; Spiritul Pământului, Spiritul Tunetului, Spiritul Ploii, Spiritul Focului și Spiritul Vântului. Se dezvăluie că Marele Spirit i-a îndeplinit dorința lui Hao astfel încât cineva să poată să aducă înapoi spiritul mamei lui. Cu ajutorul Annei, mama lui Hao este adusă Marelui Spirit. Ea îi spune lui Hao că trebuie să-i ierte pe oameni pentru că au asasinat-o. Hao decide să amâne planul sau de a-i eradica pe oameni și să-l observe pe Yoh și prietenii lui cum schimbă lumea.
    Șapte ani mai târziu, Hana Asakura îi așteaptă la o stație pe cei cinci luptători legendari și pe părinții lui, Yoh și Anna.
    Rogue
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 1520
    Data de inscriere : 29/06/2019
    Varsta : 29
    Localizare : Eichen House ♚
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : torture ☬
    Rogue
    Banat
    https://polarisdream.jcink.net/index.php? 
    erau desenele mele preferate cand eram mica si ma uitam la ele
    cum pe mine ma chema 'anna' cand eram pe afara ne si jucam ca am fi in desen si eu eram ea si prietenii mei diverse personaje : ))
    foarte frumos desenul, am privit unele episoade de nenumarate ori <3
    tin minte si acum ca una din cele mai amuzante faze era chiar cu Ana, cand a avut o replica de genul ' Yoh! Inca un rand de greutatile. Morty?! Ce se aude cu mancarea aia? Amidamaru, spala veceurile!' =))) sau cel putin asa mi-o amintesc, stiu ca mereu radeam la faza aceea cand o vedeam, sau cand ii zicea Ana lui Morty/Yoh ' daca te pleznesc iti crapa capul ca un dovleac' morderas morderas
    IloveDean
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 401
    Data de inscriere : 29/06/2019
    Varsta : 29
    Localizare : England
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Writing and reading+music
    IloveDean
    Banat
    https://www.wattpad.com/user/SoulShadow 
    "E regeleeee Shaaamaaaan!" ommmg am iubit desenele alea <3 opream orice faceam cand auzeam intro-ul :))
    LightSpark090
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 1292
    Data de inscriere : 11/08/2017
    Varsta : 23
    Localizare : Sub dulap
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Căutând sensul vieții
    LightSpark090
    Membru
    AAAAAAAAH, AM ADORAT SERIA ASTA!

    Sincer, acuma cativa ani chiar am revazut seria pe YouTube, ca-mi era dor de ea sa mor!
    Corelia
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Mistret
    Mesaje : 670
    Data de inscriere : 01/09/2017
    Varsta : 28
    Localizare : București
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPC, RPG
    Corelia
    Admin
    https://rpc-and-anime.forumotion.com/ 
    [Regele Shaman] Info  2m2jcrt

    Waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

    Am ADORAT seria asta. Inca o ador. Am salvata seria pe hard-ul extern. O sa ma uit la ea in concediul de spamana viitoare

    [Regele Shaman] Info  2m2jcrt
    avatar
    Mesaje : 15
    Data de inscriere : 10/07/2019
    _otaku.girl14__
    Membru
    Heyo lume, cum o mai duceți?😊
    Continut sponsorizat
      Data/ora curentă este: Vin 29 Mar - 7:37:17