RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

RPG Anime Romania

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» Re-Do's
Wich or Ex EmptyJoi 27 Apr - 16:25:26 Scris de Corelia

» Back from the death
Wich or Ex EmptyJoi 27 Apr - 16:21:43 Scris de Corelia

» Dream Land
Wich or Ex EmptyJoi 27 Apr - 16:07:04 Scris de Corelia

» [HP] Checkered
Wich or Ex EmptyJoi 27 Apr - 15:26:41 Scris de Corelia

» [HP] Crimson Red
Wich or Ex EmptyJoi 27 Apr - 15:26:00 Scris de Corelia

» [HP] Marigold
Wich or Ex EmptyJoi 27 Apr - 15:24:03 Scris de Corelia

» Work in Progress
Wich or Ex EmptyJoi 27 Apr - 14:10:25 Scris de Corelia

» Ce melodie ascult
Wich or Ex EmptyVin 21 Apr - 15:28:14 Scris de Weed Maker

» [FC] Anime și manga
Wich or Ex EmptyJoi 12 Ian - 15:57:31 Scris de Xiphion.

Afilieri

Recent Members

See more

    Wich or Ex

    Dark Strawberry
    Sex : feminin
    Zodiac : Scorpion
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 11660
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 27
    Localizare : Hannya
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Infection
    Dark Strawberry
    VIP
    http://4xanime.forumgratuit.ro/ 
    Jolene o puternica vrajitoare indragostita de Chaos un vampir malefic cu singurul scop de a conduce tara pe care a cladit-o. Aceste este un tiran ce tine sub conducere toate creaturile mistice sub aripa lui. Ori esti de partea lui ori devi un ex, adica un tradator care va plati scump pentru faptele lui.


     Prolog

    " Intunericul de afara si luna plina ce veghea asupra noastra m-a facut sa ies afara din palat pentru o scurta plimbare noctura. Pe atunci ma gandeam ca singurul lucru pe care il pot gasi pe acel micut deal abia verzui din cauza intunericului era doar hrana un simplu muritor, dar cine ar fi crezut ca in cale imi va iesi chiar o vrajitoare? Ah, dar nu orice vrajitoare, o vrajitoare ticnita si ai spune ca noi vampirii suntem nebuni. Prostii! Vrajitoarea asta e cea mai ticnita dintre toate!

    Merg destul de rapid, dar nesimtit mai aproape de femeia care cel mai probabil facea o vraja nesimnificativa pentru mine, dar importanta pentru ea avand in vedere ca astazi e luna plina, iar puterile lor se dubleaza.
    Ma sprijin de stejarul din spatele meu la doar o distanta de  cativa metri de vrajitoare pentru a o privi mai in de aproape. Imi duc mainile la ochii si mi frec pentru a fi sigur ca vad bine. Vrajitoarea asta e tignita!

    -Nu imi place sa dau lecti de magie gratis, dar pentru ca esti dragut poate fac o exceptie. Micuta vrajitoare se intoarce inca stand in ciuci spre mine lasand inca o urma in cercul ei desenat pentru vraja din cauza intoarcerii bruste si imi face cu ochiul in timp ce vorbeste.

    -Poti sa imi spui si mie de ce esti goala?

    Nici macar nu am putut sa ma bucur de faptul ca imi facea curte eram mult prea ocupat cu altceva. Ma intrebam de ce o fetita ca ea face vraji dezbracata. Cred ca sunt cu un metru mai inalta decat ea e atat de slabuta si totusi corpul ei pare frumusel din pozitia in care sta nu prea imi dau seama. Parul ei auriu ii straluceste in lumina lunii, iar pielea ei albicioasa ma indeamna sa spun ca ar putea fi un vampir, dar evident nu e.

    Intrebarea mea a facut-o sa chicoteasca ma intreb ce e asa de amuzant? Sunt atatea sanse sa fie abuzata si hartuita, iar ea nici macar nu realizeaza asta incep sa cred ca e doar un copil. Micuta vrajitoare s-a ridicat in picioare si rostit cateva cuvinte in timp ce ochii parca i-au iesit din orbite. Cred ca era un fel de vraja pentru a rupe transa si a iesi din acel cerc in care evident intrase singura.

    Cred ca privirea pe care o aveam cand i-am vazut corpul ar fi trebuit sa o sperie putin, dar nu s-a intamplat ba chiar a inaintat spre mine. La naiba, fato stai acolo daca nu vrei sa iti fac rau! S-a apropiat din ce in ce mai mult de mine si s-a sprijinit si ea de trunchiul gros al stejarului.

    -Ai fi surprins sa afli, dar daca faci magie dezbracat e ca si cum ai elibera un sigiliu si poti folosi puterea suta la suta. Vrei sa incerci?

    De cand sunt atat de irezistibil incat fetele devin obraznice? Sau poate e doar ea. Observandu-mi reactia de pe chip a chicotit doar pentru ea.

    -Daca nu ti-ai dat seama inca sunt un vampir...

    -Ah, dar mi-am dat seama. A inceput sa rada si si-a dezlipit spatele de pe trunchiul copacului. Nu ma mai privi asa doar te tachinam putin, nu imi dau eu puritatea unui vampir de la coltul strazii...

    Am inceput sa rad cand am auzit-o micuta vrajitoare e pur si simplu tignita, asta ori nu stie cu cine are de aface.

    -Tu chiar nu sti cine sunt?

    -Cum sa nu stiu? Esti "The King" Chaos Michaelis regele si creatorul tarii noastre. Regele meu, spune ea in timp ce face o plecaciune batjocoritoare, iar apoi continua sa vorbeasca.Nu esti cam in varsta sa ai ganduri necurate cand vezi o taranara vrajitoare dezbracata ce doar isi practica magia?

    -Vrei sa testam cat de batran sunt? M-am departat de copac si m-am apropiat de ea, iar aceasta a facut un pas in spate. Gatcha! Esti mai speriata decat vrei sa pari. I-am dat un bobarnac pe frunte facand-o sa se dea inapoi cam trei pasi din cauza impactului. Nu te pune cu mine copile! "


    Nu ar fi putut uita niciodata cum a intalnit-o,  chiar si dupa milenii nu ar putea uita. De ce? Pentru ca ea e fata care i-a fermecat inima si totusi nu ar alege-o niciodata pe ea. Tot ce doreste el e sa aiba putere si ca toti cei care ii aude numele sa tremure de frica.

    Chiar acum sta in fata lui si un val de sentimente il cuprind. Nostalgie, iubire, dezgust, dispret si sentimentul de tradare care ii provoaca greata doar cand se gandeste. Prefera sa scoata la iveala sentimentele negative si pe cele pozitive sa le ingroape adanc in inima lui.

    Jolene vrajitoare care i-a furat inima moarta se afla intr-o cada pe jumatate plina cu fel si fel de uleiuri pentru potiuni. Chiar daca alta data nu i-ar fi pasat ce fel de vraja practica avand in vedere ca acum este una impotriva lui e obligat sa fie interesat.

    -Cum se face ca de fiecare data cand nereintalnim tu esti fara haine?

    -C-H-A-N-T!

    -La naiba deja a intrat in transa! Den, Aliah sterge-ti cercul ala nenorocit din jurul cazii mele!

    Cine stie mai bine sa isi vrajeasca alesul inimii decat o vrajitoare in carne si oase? Jolene a ales o vraja ce probabil il va afecta pe Chaos de este el atat de ingrijorat, mica vrajitoare e doar mica in inaltime nu si in puteri. Cand a realizat lucrul acesta Chaos a vrut puterea doar pentru el si chiar daca o iubeste nu s-a sfiit nici macar o data sa nu profite de Jolene motiv pentru care aceasta incearca sa se razvrateasca impotriva lui. Ei bine ce mod mai bun decat sa stai in cada barbatului pe care il iubesti, goala si sa ii faci descantece stie Jolene mai bine? Ochii ei albastri si-au schimbat culoarea in negru, iar parul auriu a prins o culoare gri. Vocea ei cristalina a inceput sa cante un descantec.

    "-Mother of darkness, mother of light

    earth beneath our souls in flight

    songs of love and love of life

    guide us to our hearts"

    -Miscati-va mai repede! vocea aproape disperata a lui Chaos s-a facut auzita in toata incaperea cand a realizat ca nu isi poate misca mana dreapta.




    ♦ u n u ♦
    ♦Jolene


    "Zgomotul lanturilor ce imi tineau mainile captive se auzeau destul de tare in mica incapere in care ma aflam. Incapere e mult spus pentru vagauna asta.
    Din tavan curgeau mici siroaie de apa ce au acoperit deja o mica parte din podeaua ce mai ca se destrama din cauza vechimii si a lemnului putred ce lasa in urma lui un miros neplacut. Mirosul lemnului nu era chiar deranjat, deranjant era mirosul puternic de mucegai din locul asta. Nu imi puteam da seama ce culoare au peretii si nu doar din cauza intunericului ce imbratisa incaperea ci din cauza mucegaiului ce acoperea fiecare perete.

    O incapere infecta si atat!

    Ai fi spus ca dupa ce s-a intamplat intre mine si Chaos m-ar fi putut tine captiva si pe mine intr-o camera in care aerul ar putea fi respirat si nu asa toxic.

    Lanturile astea groase nu ma lasau sa ajung nici macar la gratiile din fata mea, in plus erau atat de grele.
    Sa scap din locul asta cu o vraja nici nu incape in discutie, iar metalul asta imi blocheaza puterile tot ce pot face e sa oftez si sa ma uit spre luna prin micuta fereastra pe care o avea celula asta in care sunt  captiva.

    Chaos a fost atat de dragut cu mine incat nici macar nu ma dus intr-o celula cu pat, iar daca vreau sa imi fac nevoile nu am decat sa fac pe mine

    Ar trebui sa ma gandesc la meniul pe care il primesc zilnic o cana cu apa si aer delicios. Mm... mor dupa mancarea asta!  Chiar sunt sanse sa mor...

    Mi-am trecut limba peste buzele uscate si vinetii din cauza frigului chiar daca geamul acela era singurul meu punct de distractie nu era acoperit si facea celula asta invaluita intr-un frig ce iti amorteste corpul mai rau ca o vraja facuta de o vrajitoare foarte priceputa.

    -Chaos, mi-e sete si ma simt slabita. Dragul meu vreau sa merg la toaleta... Nu mai imi simt corpul... Ah, iubitul meu ai mila.

    Am ajuns la disperare nu mai suportam locul asta vreau sa ma scoata de aici mi-am invatat lectia. Daca nu esti de partea lui atunci mori, nu vreau sa mor in fond chiar daca am vrut sa ma razbun am esuat, iar pe langa asta in acest moment am cedat si toate sentimentele mele de ura m-au parasit il iubesc, dar mai presus de tot vreau sa ies de aici.

    Am simtit un vant puternic, iar eu mi-am deschis ochii. El era.

    -Ti-ai invatat lectia?

    Am mers inca doi pasi cu greu spre gratii intinzandu-mi mainile spre el, dar lantul m-a tras inapoi nelasandu-ma sa continui. Disperarea ma cuprinse nici macar nu mai stiam cum m-a invis sau de cate zile stateam aici. Eram doar disperata si atat.

    -Da iubitule, fac tot ce imi spui doar scoate-ma de aici!

    Pentru o secunda timpul s-a oprit in loc Chaos a intrat in celula m-a elibetat din lanturi si m-a luat in brate chiar inainte sa imi las o lacrima libera pe obraz, mi-am incolacit mainile in jurul lui si mi-am ingropat chipul in scobitura gatului sau lasandu-mi narile inundate de parfumul sau imbietor, mirosea a liliac.

    Tot ce mai asteptam era sa ma scoata din acest cosmar, doar el reuseste sa ma cufunde in cosmar si tot el ma scoate cand imi e mai greu.

                                                                 Tot ce mi-a ramas e asteptarea..."
      Data/ora curentă este: Vin 29 Mar - 2:28:55