RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

RPG Anime Romania

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» Re-Do's
My lovely taikomochi - Pagina 27 EmptyJoi 27 Apr - 16:25:26 Scris de Corelia

» Back from the death
My lovely taikomochi - Pagina 27 EmptyJoi 27 Apr - 16:21:43 Scris de Corelia

» Dream Land
My lovely taikomochi - Pagina 27 EmptyJoi 27 Apr - 16:07:04 Scris de Corelia

» [HP] Checkered
My lovely taikomochi - Pagina 27 EmptyJoi 27 Apr - 15:26:41 Scris de Corelia

» [HP] Crimson Red
My lovely taikomochi - Pagina 27 EmptyJoi 27 Apr - 15:26:00 Scris de Corelia

» [HP] Marigold
My lovely taikomochi - Pagina 27 EmptyJoi 27 Apr - 15:24:03 Scris de Corelia

» Work in Progress
My lovely taikomochi - Pagina 27 EmptyJoi 27 Apr - 14:10:25 Scris de Corelia

» Ce melodie ascult
My lovely taikomochi - Pagina 27 EmptyVin 21 Apr - 15:28:14 Scris de Weed Maker

» [FC] Anime și manga
My lovely taikomochi - Pagina 27 EmptyJoi 12 Ian - 15:57:31 Scris de Xiphion.

Afilieri

Recent Members

See more

    My lovely taikomochi

    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Valinor

    My lovely taikomochi - Pagina 27 Taikomochi_by_namanhkappa-d3fx03o

    Știam că m-am dus mai departe, asta era și ideea, nu-mi doream să-i dau și lui răceală. Blondinul, fără să-i pese că l-aș putea infecta și pe el, a venit mai aproape de mine.
    Nu am știut ce să-i răspund, am putea aștepta, nu era nimeni, în plus comparativ cu frigul de afară aici era mult mai bine și măcar știam că nu vom îngheța, totuși ce urma să facem? Nu era atât de frig încât să putem dormi liniștiți.
    -Ia-mă în brațe...te rog.
    Georgy
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 1115
    Data de inscriere : 10/01/2014
    Varsta : 27
    Localizare : MERCURY
    Georgy
    VIP
    James
    My lovely taikomochi - Pagina 27 44f302662020b0df58cfd72748314701

    Am ramas putin surprins de brusca cerere de al lua in brate.
    E prima data cand imi cere asta atat de tare, sau poate ca ii e chiar mai frig de cat mi-am putut imagina eu.
    M-am apropiat de el si m-am asezat pe banca apoi l-am luat in bratele mele strangandu-l puternic ca sa nu mai simta nici pic de racoare.
    -Ai febra! Cand ajungem acasa neaparat facem ceva in legatura cu asta.
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Valinor

    My lovely taikomochi - Pagina 27 Taikomochi_by_namanhkappa-d3fx03o

    Puțin surprins blondinul veni spre mine îndeplinindu-mi mica cerință ceea ce era ceva nou și pentru mine, de când stăpânii făceau ce fac slugile? Oh, așa e...nu mai eram o slungă...presupun, dar tot mi se părea ciudat...dar și plăcut.
    I-am auzit vorbele dar nu i-am mai răspuns preferând să mă fac comod în brațele sale atât de calde și protectoare, închizându-mi ochii.
    Georgy
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 1115
    Data de inscriere : 10/01/2014
    Varsta : 27
    Localizare : MERCURY
    Georgy
    VIP
    James
    My lovely taikomochi - Pagina 27 44f302662020b0df58cfd72748314701

    Inca ma gandesc la ziua in care l-am vazut asteptand atat de dezinteresat pe scena aceea asteptand sa fie vandut. Ma intreb unde ar fi ajuns daca se facea ca eu sa nu trec prin zona aia.
    Probabil ca tot l-as fi luat chiar si de la altcineva.
    Mi-am lasat barbia pe umarul lui si eu fiind la fel de obosit dupa o zi ca asta. Ploaia a fost cireasa de pe tort. Ce te moleseste o zi insorita, dar acum e si mai si!
    -Nu o sa se intample nimic daca atipim putin...
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Valinor

    My lovely taikomochi - Pagina 27 Taikomochi_by_namanhkappa-d3fx03o

    Alesese și el să se sprijine de mine continuând să mă țină în brațele sale adormind amândoi pe băncuța din acea biserică goală. Mă întrebam dacă nu era nimeni înăuntru...muzica lină se auzea plăcut în încăpere oferind liniștii mortuare dintre noi puțină culoare.
    Am reușit să adorm destul de repede lăsându-mă pradă somnului fără nicio problemă. Mereu mi-a plăcut să dorm dar nu aș fi crezut niciodată că poate fi atât de plăcut în ciuda faptului că nu eram într-un pat în care mă puteam întinde cum doream, dar brațele sale calde reprezentau tot ce aveam nevoie ca să mă pot odihni liniștit.
    Georgy
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 1115
    Data de inscriere : 10/01/2014
    Varsta : 27
    Localizare : MERCURY
    Georgy
    VIP
    James
    My lovely taikomochi - Pagina 27 44f302662020b0df58cfd72748314701

    Nici nu am mai bagat in seama melodia ce se auzea in incapere. Se pare ca a fost un bun indrumator spre lumea viselor pentru ca am dormit la fel de bine ca in pat!
    M-am trezit obisnuit ca in fiecare dimineata.
    Chipul imi era ingropat in parul roscatului meu.
    Mi-am ridicat fata si m-am dezlipit de el usor.
    Inca nu venise nimeni in biserica. Pantalonii mei s-au uscat si afara nu mai ploua. Nu m-am ridicat de pe bagnca de frica sa nu-l trezesc pe Valinor asa ca am hotarat sa mai raman putin pana ce are de gand sa se trezeasca si el pentru ca doarme atat de frumos.
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Valinor

    My lovely taikomochi - Pagina 27 Taikomochi_by_namanhkappa-d3fx03o

    L-am auzit când s-a trezit, când s-a foit lângă mine dar nu am îndrzănit să deschid ochii, îmi plăcea să dorm, chiar mult și mai ales să simt cu câtă tandrețe se desfășura în jurul meu parcă nevrând să mă rănească, de parcă aș fi fost o păpușă din porțelan care putea fi spartă în orice moment.
    După o vreme m-am hotărât să-mi deschid ochii verzi frecându-mă la ei și încercând să mă obișnuiesc cu lumina iar apoi mi-am îndreptat privirea spre el întrebându-l din priviri ce vom face. Afara nu mai ploua, era chiar soare și trebuia să ne întoarcem înapoi la casa lui.
    Georgy
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 1115
    Data de inscriere : 10/01/2014
    Varsta : 27
    Localizare : MERCURY
    Georgy
    VIP
    My lovely taikomochi - Pagina 27 44f302662020b0df58cfd72748314701

    I-am zambit tandru cand a deschis ochii la fel ca un copil de doi ani care atunci cand se trezeste isi freaca ochii din obisnuinta crezand ca va vedea mai clar imediat.
    -Am sa ma imbrac si ne intoarcem acasa.
    Desi cred ca drumurile vor fi noroioase inapoi spre oras.
    Cel putin, el e mult prea delicat sa mearga prin mocirla si nici hainele nu sunt reprezentative pentru asa ceva.
    Trasura nu am de unde sa iau si nu am pe cine sa trimit in oras dupa ea pentru ca pana si biserica asta e pustir desi nu am habar de unde anume izvoraste toata acea melodie incantatoare.
    M-am ridicat si m-am imbracat cu hainele care acum erau uscate si oarecum sifonate.
    Am deschis usa sa vad daca drumurile sunt asa noroioase cum mi-am imaginat. Si cam erau...
    -E de asteptat la o asemenea ploaie.
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Valinor

    My lovely taikomochi - Pagina 27 Taikomochi_by_namanhkappa-d3fx03o

    Auzindu-l am început să mă îmbrac iar apoi l-am urmat afară unde era foarte mult noroi cu care oamenii probabil nu erau obișnuiți, dar pentru noi, noroiul era un simbol al primăverii iar cele mai multe sărbători erau reprezentate de dansul în noroi. Nu m-am ferit și am pășit afară desculț având grijă să nu murdăresc materialele cu care eram îmbrăcat făcând câțiva pași simțind tot acel pămând und cum mi se lipește de picioare. Fără să-mi dau seama începusem să dansez având un oarecare zâmbet pe chip. Mă simțeam liber.
    Georgy
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 1115
    Data de inscriere : 10/01/2014
    Varsta : 27
    Localizare : MERCURY
    Georgy
    VIP
    My lovely taikomochi - Pagina 27 44f302662020b0df58cfd72748314701

    Oare ar trebui sa ma mai uimeasca ceva la el? Se pare ca nici noroiul nu-l deranja, ba chiar la un moment dat, dupa ce l-am urmat a ainceput sa danseze zarindu-i zambetul din nou.
    Pentru mine, sa vad ca zambeste natural e cea mai mare placere. Dupa ce ma chinuisem atat de mult sa-l fac sa realizeze ca vreau sa se simta liber l-am speriat si l-am facut sa-si stearga si cea mai mica urma de afectiune, iar acum pare ca se simte din nou macar pe jumatate cat incepusem atunci.
    L-am privit de la cativa pasi distanta. Nu am vrut sa-i stric bucuria.
    Devine interesant in fiecare zi sa-l am aproape, nici macar nu stiu de unde vine toata atractia asta, dar el e tot ce are nevoie o zi ploioasa.
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Valinor

    My lovely taikomochi - Pagina 27 Taikomochi_by_namanhkappa-d3fx03o

    După ce m-am mai destins puțin am putut să-l observ cum mă privește fără vreo intenție de a mă opri, doar mă urma de la depărtare îndepărtându-ne ușor, ușor în același timp de biserică.
    Am făcut câteva piurete începând la un moment dat să și fredonez apropiindu-mă în cele din urmă de el și prinzându-l de mână invitându-l în felul ăsta să mă însoțească la dans.
    Georgy
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 1115
    Data de inscriere : 10/01/2014
    Varsta : 27
    Localizare : MERCURY
    Georgy
    VIP
    My lovely taikomochi - Pagina 27 44f302662020b0df58cfd72748314701

    -Huh?
    Fara sa-mi dau seama cand, s-a apropiat de mine si chiar m-a tras spre el incercand sa ma bage oarecum in dansul pe care il facea.
    Sunt bun la dansurile de la diferite banchete si eu stiu ce festivale, dar la asa ceva cred ca sunt cam stangaci. Nici nu-mi dau seama daca e ceva ce ii iese lui natural, pe loc sau e din vreo traditie a elfilor.
    Am incercat totusi sa-i urmez pasii apoi am rabufnit in ras.
    -Scuze, dar sunt tare stangaci dupa cum vezi, ma mir cum inca nu am cazut in noroi!
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Valinor

    My lovely taikomochi - Pagina 27 Taikomochi_by_namanhkappa-d3fx03o

    Încercase chiar să țină cât de cât pasul cu mine dar se pare că nu era obișnuit cu asemenea lucruri ceea ce nu mă deranja deloc, greu nu era dacă doreai să înveți. Văzându-l că se amuză, nu am putut să nu o fac și eu, prinzându-l apoi de ambele mâini și începând să ne învârtim în noroi, creând o mică tornadă la picioarele noastre. Ne-am învârtit din ce în ce mai repede până ce am simțit cum alune, aterizând în brațele sale calde. Fără să-mi dau seama am început să chicotesc amuzat realizând că eram plin de noroi până la genunchi.
    Georgy
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 1115
    Data de inscriere : 10/01/2014
    Varsta : 27
    Localizare : MERCURY
    Georgy
    VIP
    My lovely taikomochi - Pagina 27 44f302662020b0df58cfd72748314701

    Se pare că încercarea moarte n-are.
    Totuși, ne-am învârtit ca niște titirezi până ce am pierdut echilibrul și am căzut pe spatr, el aterizand deasupra mea chicotind.
    O altă chestie care m-a surprins. A făcut ceva mai mult decât un zâmbet.
    Mi-am pus mâinile pe obrajii lui sărutându-l
    -Foloseste mai dea comportamentul ăsta. E mult mai atrăgător.
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Valinor

    My lovely taikomochi - Pagina 27 Taikomochi_by_namanhkappa-d3fx03o

    Deși acesta se umpluse de noroi atunci când a căzut, nu a părut deloc deranjat, chiar sărutându-mă și spunându-mi că ar trebui să mă comport mai des așa, nu știu dacă era din vina lui sau din vina situației, și nici nu eram sigur dacă atunci când vom ajunge acasă voi mai fi la fel dar mă bucuram să-l văd fericit.
    Ca răspuns i-am dat un mic sărut pe nas ridicându-mă apoi și ajutându-l și pe el să facă asta.
    Georgy
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 1115
    Data de inscriere : 10/01/2014
    Varsta : 27
    Localizare : MERCURY
    Georgy
    VIP
    My lovely taikomochi - Pagina 27 44f302662020b0df58cfd72748314701

    Am zâmbit  mulțumit  de răspunsul  primit.  După  ce m-am  ridicat  am încercat  să  mă  scutur puțin.  Se pare că  altă  baie fierbinte mă  așteaptă  acasă.
    L-am  luat de mâna  mergând  așa  spre strada care dă  în  oraș.
    Nu mai era nimeni pe afară  probabil datorită  ploii de aseară.  
    Oricum, e mult mai frumos când  orașul  este așa  de liniștit.  Am urmărit  totuși  expresiile sale încercând  din când  în  când  să  găsesc  alt zâmbet.  Cred că  am înnebunit.  
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Valinor

    My lovely taikomochi - Pagina 27 Taikomochi_by_namanhkappa-d3fx03o

    Nu era nimeni în oraș ca să mă poată vedea, dar nu am putut să nu fac ceva cu părul aranjându-l într-un mod în care să-mi fie bine acoperite urechile în cazul în care cineva ne-ar fi văzut și probabil ar fi vrut să ne creeze probleme. Nu voiam să facă probleme, mai ales lui, nici nu știu dacă mai arătam chiar ca doamna care ar fi trebuit să fiu dar nu mă deranja, știam că oamenii sunt și proști și cred orice le spui. Wow, ce e cu răutatea asta Valinor? ți s-a urât cu binele? cum îți permiți? trebuie să fi pedepsit!
    Mi-am scuturat capul aducându-mi fără să vreau aminte de ceilalți stăpâni ai mei...poate n-ar mai trebui să fiu așa libertin în preajma blondinului, cine știe când aș putea să-l supăr și să stricăm tot ceea ce am clădit până acum.
    Georgy
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 1115
    Data de inscriere : 10/01/2014
    Varsta : 27
    Localizare : MERCURY
    Georgy
    VIP
    My lovely taikomochi - Pagina 27 44f302662020b0df58cfd72748314701

    Curand am ajuns in fata aleei care da spre casa mare din centrul curtii frumos amenajate. Noroiul nu isi facuse loc pe acolo fiind iarba inca ceva mai mare si pietris mai peste tot.
    Afectase insa cateva marfuri depozitate prin spatele casei.
    Eh, nu am servitori aici asa ca treburile astea imi reveneau mie daca nu angajam vreun gradinar sau ceva care sa aiba grija macar de curte.
    Incep insa sa cred ca servitorii nu sunt niciodata de incredere dupa cele intamplate pe tarmul celalalt.
    Odata ajunsi in casa am oftat aprinzand luminile pentru ca norii nu se risipisera.
    Vrei, te rog sa pregatesti tu baia?
    Continut sponsorizat

      Subiecte similare

      -
      Data/ora curentă este: Mar 14 Mai - 8:03:38