RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

RPG Anime Romania

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» Re-Do's
Cladirea Phantom EmptyJoi 27 Apr - 16:25:26 Scris de Corelia

» Back from the death
Cladirea Phantom EmptyJoi 27 Apr - 16:21:43 Scris de Corelia

» Dream Land
Cladirea Phantom EmptyJoi 27 Apr - 16:07:04 Scris de Corelia

» [HP] Checkered
Cladirea Phantom EmptyJoi 27 Apr - 15:26:41 Scris de Corelia

» [HP] Crimson Red
Cladirea Phantom EmptyJoi 27 Apr - 15:26:00 Scris de Corelia

» [HP] Marigold
Cladirea Phantom EmptyJoi 27 Apr - 15:24:03 Scris de Corelia

» Work in Progress
Cladirea Phantom EmptyJoi 27 Apr - 14:10:25 Scris de Corelia

» Ce melodie ascult
Cladirea Phantom EmptyVin 21 Apr - 15:28:14 Scris de Weed Maker

» [FC] Anime și manga
Cladirea Phantom EmptyJoi 12 Ian - 15:57:31 Scris de Xiphion.

Afilieri

Recent Members

See more

    Cladirea Phantom

    Dark Strawberry
    Sex : feminin
    Zodiac : Scorpion
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 11660
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 27
    Localizare : Hannya
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Infection
    Dark Strawberry
    VIP
    http://4xanime.forumgratuit.ro/ 

    Descriere:

    Ryan locuieste intr-o cladire cu doar 4 etaje aproape nelocuita la etajul doi unde este singurul de pe palier. Acesta de obicei sufera de insomnie si ii este foarte greu sa adoarma noaptea chiar daca este nevoit sa se trezeasca de dimineata pentru a pleca la servici. Intr-o seara dupa meizul noptii descide fereastra destul de plictisit pentru a lua o gura de aer, dar fara sa vrea observa o fantoma cum trece prin diferite obiecte.

    Personaje:
    Eu:Ryan-uman
    Geo:Vlad-fantoma


    > S t a r t <

    Ryan
    Cladirea Phantom Tumblr_mwa699vTzr1qfwb05o1_250

    Am deschis fereastra, iar apoi m-am intors inapoi la pat luand de pe noptiera cana de ceai fierbinte si tigara aprinsa din scumiera. Din nou insomnie. Cred ca e ora 2 sau 3 dimineata, iar eu inca nu am somn si pe langa asta la ora 6 trebuie sa fiu la servici.

    M-am ridicat de pe pat si m-am dus la fereastra ca sa iau o gura de aer. Toata lumea doarme la ora asta, doar felinarele sunt aprinse nici macar un om sau o masina nu trece numai eu nu am somn

    Ma rog, de obicei zona asta e cam nepopulata chiar daca cladirea e destul de veche chiria e ieftina si in plus nu am prea am multi vecini cred ca suntem vreo 5 persoane in blocul asta.

    Am tras un fum de tigara observand un om pe strada, cand a trecut prin masina m-am inecat cu fumul destul de tare. Ce dumnezeu!? nu pot sa cred ca cineva a trecut printr-o amsina e cu siguranta imposibile, poate ceaiul asta are efect si mi-e somn de am halucintaii sau poate chiar dorm da asta trebuie sa fie cu siguranta dorm.
    Georgy
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 1115
    Data de inscriere : 10/01/2014
    Varsta : 27
    Localizare : MERCURY
    Georgy
    VIP
    Vlad/fantoma :3
    Cladirea Phantom Anime_manga156429-1
    Ca deobicei incercam sa ma tot misc ca sa nu fiu prins sau sa intalnesc alte spirite. Aia vor doar sa ajunga cat mai rapid pe lumea cealalta, dar eu? Eu nu vreau sa renunt la viata asta frumoasa chiar daca cineva acolo sus care era gelos pe viata mea, a vrut sa ajung cat mai repede la el.
    Nu mai stiu cum de am ajuns pe strada asta, dar luminile de la farurile masinilor ma enervau asa ca nu aveam chef sa ma mai feresc din drum, chiar daca eram constient ca nu mai avea cum sa ma atinga ceva.
    Dupa ce am scapat de una din masini mi-am intors privirea rece spre un om care parea ca vazuse ceva. Nu pot sa omit asa ceva, e practic gresit sa te vada un om. Urasc sa am deaface cu ingerii morti. Aia nu pleaca daca nu le dau usturoi si sunca!
    Intr-o maxima viteza am ajuns in casa tipului asteptandu-l pe canapea. Trebuie sa fiu sigur daca ma vede sau nu.
    Dark Strawberry
    Sex : feminin
    Zodiac : Scorpion
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 11660
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 27
    Localizare : Hannya
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Infection
    Dark Strawberry
    VIP
    http://4xanime.forumgratuit.ro/ 
    |R y a n|

    Cladirea Phantom Tumblr_mwa699vTzr1qfwb05o1_250

    Cred ca ceaiul e de vina nu mai beau asa ceva, am turnat ceaiul pe fereastra tot scurgandu-se pe pervazul si geamul mosului de sub mine am noroc ca doarme altfel venea la usa mea si imi facea gura ca de obicei. In fine o sa ii miroase si lui a primavara cand deschide geamul in caz ca afla voi da vina pe tipa de la etajul trei chiar daca nu locuieste pe aceeasi parte cu noi pare un alibi bun.

    Mi se facuse destul de frig asa ca am inchis geamul, cand m-am intors am scapat tigara pe jos, o persoana era in casa mea. M-am aplecat si am luat tigara, nu vreau sa ard covorul.

    -Sti daca esti noul vecin poti sa iti alegi orice alt apartament,dar etajul 2 e al meu! Daca esti o fantoma... Am facut semnul crucii cu cele doua degete mijlocii ale mele si am inceput sa tip la persoana suspecta. DU-TE LA DRACU DE UNDE AI VENIT!

    Du mi-am dat seama ca usa e inchisa si practic e imposibil sa intre cineva in casa mea asa ca probabil  ce am fumat eu nu era o tigara normala. Da sigur asta e explicatia, sau ceaiul ala avea prea mult zahar.

    -Cred ca e o halucitanie, ar trebui sa o ignor. M-am dus in pat si m-am invelit prefacandu-ma ca dorm si asteptand ca iluzia sa dispara.

    Georgy
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 1115
    Data de inscriere : 10/01/2014
    Varsta : 27
    Localizare : MERCURY
    Georgy
    VIP
    Vlad/fantoma :3
    Cladirea Phantom Anime_manga156429-1

    Deci ma vede! M-am dat jos de pe canapea admirand locul in care statea acest om si imi pare ca e destul de bun asa ca pot sa stau aici un timp. Daca ma agat de un om nu voi fi gasit asa de usor. Mai intai am sa-l speri putin.
    M-am dus spre camera in care intrase si el observand ca este dormitorul. Normal ca nu crede...asta e si mai bine, o sa fie distractiv!
    M-am indreptat spre mat si m-am asezat deasupra lui privindu-l incepand sa chicotesc.
    -Deci? Ma vezi...asta inseamna ca ma si auzi! Uuuuu, ce bine!
    Sper doar sa nu se inchine din nou pentru ca nu are nimic deaface Dumnezeu si dracu' cu mine. Nu am intalnit niciunu-l din astia, inca!
    Dark Strawberry
    Sex : feminin
    Zodiac : Scorpion
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 11660
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 27
    Localizare : Hannya
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Infection
    Dark Strawberry
    VIP
    http://4xanime.forumgratuit.ro/ 
    |R y a n|

    Cladirea Phantom Tumblr_mwa699vTzr1qfwb05o1_250

    Asta nu e bine, halucinatia asta este persistenta inca il vad pe tipul acela, ba chiar imi vorbeste. Nu mai beau ceai inainte de culcare niciodata, mi-am tras plapuma peste mine cu totul ca sa nu il mai vad chiar daca il voi auzi in continuare.

    -Ce halucinatie persistenta.
    Georgy
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 1115
    Data de inscriere : 10/01/2014
    Varsta : 27
    Localizare : MERCURY
    Georgy
    VIP
    Vlad/fantoma :3
    Cladirea Phantom Anime_manga156429-1


    -Hei, de ce te ascunzi? Vorbeste cu mine daca tot ma vezi! 
    Rar mai prind si eu astfel de situati. Ma plictisesc sa vorbesc de unul singur. Am tras patura cu care s-a invelit zambindu-i in continuare.
    -Cum te cheama? Pe mine Vlad!
    Dark Strawberry
    Sex : feminin
    Zodiac : Scorpion
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 11660
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 27
    Localizare : Hannya
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Infection
    Dark Strawberry
    VIP
    http://4xanime.forumgratuit.ro/ 
    |R y a n|

    Cladirea Phantom Tumblr_mwa699vTzr1qfwb05o1_250

    Asta e de rau in fata mea se afla o fantoma adevarata a trcut printr-o masina si mai presus de toate poate atinge obiecte.M-am uitat destul de calm la el si i-am zambit.

    -Scuze pentru nepolitete Vlad, incantat de cunostinta eu sunt Ryan, i-am spus eu zambind si privindu-l putin dupa aceea destul de tacut.

    -SAU NU!!! Asa ai vrea sa reactionez? E O FANTOMA IN CAMERA MEA, ADICA TU ESTI FANTOMA! Aproape am facut pe mine de frica ciudatu-le!
    Georgy
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 1115
    Data de inscriere : 10/01/2014
    Varsta : 27
    Localizare : MERCURY
    Georgy
    VIP
    Vlad/fantoma :3
    Cladirea Phantom Anime_manga156429-1

    -Uh, ce tipi asa?! Si ce daca sunt o fantoma? Nu stii cate poti sa faci avand prietena o fantoma?
    Am zambit apoi m-am intins langa el punandu-mi palma pe obrazul sau. Sunt deacord ca e cam infricosator, dar ador cand vad o astfel de reactie pe chipul oamenilor. Nu sunt infricosator, dar arat asa.
    Am oftat apoi m-am asezat mai bine.
    -E bine aici, pot sa dorm, nu?
    Dark Strawberry
    Sex : feminin
    Zodiac : Scorpion
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 11660
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 27
    Localizare : Hannya
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Infection
    Dark Strawberry
    VIP
    http://4xanime.forumgratuit.ro/ 
    Ryan: De ce vorbeste asa de prieteneste cu mine? Crede ca ma pacaleste si imi fura mie corpul? Ha! Vezi sa nu am vazut eu destule filme unde fantoma se preface de treaba si apoi ii fura corpul unui tip si dupa il omoara, nu ma las eu pacalit asa de usor.

    Am inceput sa tip in gandul meu scotand un sunet infundat atunci cand m-a atins pe obraz.

    -Prieteni? Esti sigur ca nu vrei sa imi furi corpul si sa ma omori dupa?
    Georgy
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 1115
    Data de inscriere : 10/01/2014
    Varsta : 27
    Localizare : MERCURY
    Georgy
    VIP
    Vlad
    Cladirea Phantom Anime_manga156429-1

    Am inceput sa rad apoi m-am bagat sub patura langa el.
    -Nu o sa-ti fur corpul...eu eram mai inalt ca tine...si dupa cum vezi sunt prea dragut si imi cam place albul.
    Mi-am plimbat mainile pe spatele lui apoi i-am prins bucile in palme.
    -Si ale tale sunt prea umflate.
    Dark Strawberry
    Sex : feminin
    Zodiac : Scorpion
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 11660
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 27
    Localizare : Hannya
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Infection
    Dark Strawberry
    VIP
    http://4xanime.forumgratuit.ro/ 
    Ryan: Am rosit attunci cand a inceput sa imi atinga corpul, nu stiam daca trebuie sa ma simt insultat sau usurat de ce spunea, intr-un fel reiese ca nu ii prea lace corpul meu, iar in alt fel inseama ca nu imi va fura trupul .

    -Ma bucur ca trupul meu nu e destul de bun pentru tine... I-am zambit fiind usurat, stiind ca nu avea de gand sa imi faca nici un rau e destul de inofensiv si chiar nu ma deranjeaza prezenta lui.
    Georgy
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 1115
    Data de inscriere : 10/01/2014
    Varsta : 27
    Localizare : MERCURY
    Georgy
    VIP
    Vlad

    Cladirea Phantom Anime_manga156429-1

    -Hai gata acum. Nu am mai dormit de mult, mult timp cu cineva. Noapte buna!
    Nu am furat vreodata trupul cuiva, pur si simplu stiu ca nu m-as simti bine daca as face asta. Am inchis ochii zambind. Ca veni vorba nu am mai dormit de mult timp. Datorita faptului ca sunt fantoma am simturi mult prea dezvoltate. Aud tot felul de zgomote, dar daca e cineva langa mine voi fi concentrat pe sunetul respiratiei sale.
    -Respiri frumos...imi place...
    Dark Strawberry
    Sex : feminin
    Zodiac : Scorpion
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 11660
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 27
    Localizare : Hannya
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Infection
    Dark Strawberry
    VIP
    http://4xanime.forumgratuit.ro/ 
    Ryan:
    -Noapte buna...

    M-am intors cu spatele la el, desi eu nu aveam somn inca sufar de insomnie nu pot sa am ridic acum pare destul de entuziasmat ca o sa doara cu cineva si asa cum a spus nu a mai dormit cu nimeni de mult timp si nu vreau sa fiu rau si sa ii strc dispozitia, macar atat sa fac daca nu imi va lua corpul.

    Mi-a spus ca respir frumos? Am intrat si mai mult in plapuma simtindu-ma putin jenant sunt obisnuit cu complimentele si in nici un caz cu unele venite de la o fantoma sunt putin ciudate,dar placute.
    -Respir frumos? Cum vine asta?
    Georgy
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 1115
    Data de inscriere : 10/01/2014
    Varsta : 27
    Localizare : MERCURY
    Georgy
    VIP
    Vlad
    Cladirea Phantom Anime_manga156429-1

    -Vreau sa zic ca ritmul in care respiri e linistitor. Persoanelw langa care dormeam sforaiau sau respirau greoi. Langa tine e perfect.
    M-am lipit de spatele lui chiar daca eram constient ca nu sunt cald, deloc!
    -Vrei sa te vindec eu de insomnie in seara asta? Nu e de ajutor, dar o pot face pentru o seara...
    Dark Strawberry
    Sex : feminin
    Zodiac : Scorpion
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 11660
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 27
    Localizare : Hannya
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Infection
    Dark Strawberry
    VIP
    http://4xanime.forumgratuit.ro/ 
    Ryan:

    -Multumesc cred... spun eu luand ce a zis ca pe un compliment,iar apoi am tresarit usor cand s-a lipit de mine, era cam rece nu mi-am dat seama ca fantomele pot atinge oamenii de fapt el pare ore,dar nu e imi dau seama ca desi e atat de aproape de mine nu ii simt respiratia sau inima.

    -Poftim? Il intreb eu surprins,iar apoi continui sa vorbesc. Cum ti-ai dat seama ca am insomnie?
    Georgy
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 1115
    Data de inscriere : 10/01/2014
    Varsta : 27
    Localizare : MERCURY
    Georgy
    VIP
    Vkad
    Cladirea Phantom Anime_manga156429-1

    -Nu stiu...e ceva ce nici pana acum nu am aflat. Cum de aflu chestii despre oameni cand ei nu imi spun nimic? Habar nuam...probabil e ceva ce pot face fantomele.
    M-am ridicat in fund.
    -Vrei? Sa te ajut?...
    Dark Strawberry
    Sex : feminin
    Zodiac : Scorpion
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 11660
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 27
    Localizare : Hannya
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Infection
    Dark Strawberry
    VIP
    http://4xanime.forumgratuit.ro/ 
    Ryan: Nici el nu stie? Probabil nu vrea sa imi spuna cat de evident e ca nu pot sa dorm, cine stie in ce hal arat si mai am o ora sau doua si trebuie sa ma trezesc ca sa plec la servici.

    -Nu stiu, intr-o ora ar trebui sa plec la munca ar mai avea rost? Si cum m-ai ajuta totusi?
    Georgy
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 1115
    Data de inscriere : 10/01/2014
    Varsta : 27
    Localizare : MERCURY
    Georgy
    VIP
    Vlad

    -Oh, crede-ma. Dupa doua ore te trezesc eu, bine?
    M-am aplecat spre el atingandu-i obrazul cu palma mea rece apoi mi-am apropiat chipul de al lui si mi-am lipit buzele de ale sale apoi ceva a licarit precum blitul telefonului. 
    -Acum daca inchizi ochii sigur adormi. Incearca.
    Dark Strawberry
    Sex : feminin
    Zodiac : Scorpion
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 11660
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 27
    Localizare : Hannya
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Infection
    Dark Strawberry
    VIP
    http://4xanime.forumgratuit.ro/ 
    Ryan:

    -Bine atunci, i-am zambit asteptand sa imi spuna cum sa adorm sau sa imi arate cum pot scapa de insomnie.

    Acesta s-a aplecat peste mine si mia atins chipul cu mana sa rece, era o atingere destul de placuta si totusi din nu stiu ce motiv ma simteam intimidat mai rau ca atunci cand incerc sa vorbesc cu colega mea de munca. M-as fi dat in spate, as fi trecut prin pat si as fi ajuns cu un etaj mai joi doar ca sa scap de privirea sa patunzatoare. Buzele sale s-au lipit de ale mele fara sa imi dau seama, iar o mica lumina si-a facut aparitia. De ce m-a sarutat un baiat? Poate e fantoma,dar e totusi baiat.

    -De ce m-ai sarutat? il intreb eu cascand simtindu-ma deja putin somnoros, abia ami puteam sa imi tin ochii deschisi, dar imi doream sa ii aud raspunsul asa ca incercam sa nu adorm acum. Cel putin nu m-a mintit chiar m-a scapat de insomnie.
    Georgy
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 1115
    Data de inscriere : 10/01/2014
    Varsta : 27
    Localizare : MERCURY
    Georgy
    VIP
    Vlad

    -Asta nu a fost un sarut. O simpla atingere ca sa te scape de insomnie,...asa se face.
    I-am zambit apoi l-am invelit lasandu-l sa doarma. 
    Am atins ceasul de langa pat ca sa-l trezeasca peste doua ore asa cum el a vrut. Eu o sa mai rabd un timp. Cine se apuca de construit case la ora asta? Cat de departe so fi auzind ciocanul asta? La iesire din cartier sau din oras?! Pfff!
    Dark Strawberry
    Sex : feminin
    Zodiac : Scorpion
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 11660
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 27
    Localizare : Hannya
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Infection
    Dark Strawberry
    VIP
    http://4xanime.forumgratuit.ro/ 
    Ryan: L-am prins de haina si l-am tras mai aproape de mine apoi m-am uitat in ochii sai.

    -Ba da, a fost un sarut.

    I-am dat drumul si in scurt tim am adormit, in sfarsit dorm si eu dupa atata timp mai mult de o jumatate de ora noaptea. Cand vin ziua de la servici dorm putin mai mult,dar tot nu e de ajuns sau cel putin nu e normal sa dorm atat de putin.
    Georgy
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 1115
    Data de inscriere : 10/01/2014
    Varsta : 27
    Localizare : MERCURY
    Georgy
    VIP
    Vlad

    A fost? Un sarut? 
    M-am intins si eu in pat concentrandu-ma pe sunetul respiratiei sale. 
    -Ce bine e...
    Insfarsit am atipit, am atipit cu afevarat chiar daca nu pentru mult timp. Inainte sa sune ceasul am plecat. Era deja zi si imi place sa merg pe strazi ca si cand as fi un om...
    Dark Strawberry
    Sex : feminin
    Zodiac : Scorpion
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 11660
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 27
    Localizare : Hannya
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Infection
    Dark Strawberry
    VIP
    http://4xanime.forumgratuit.ro/ 
    Ryan: Am auzit cu greu ceasul si m-am trezit destul de greu nu imi venea sa ma trezesc niciodata nu am dormit atat de bine. M-am uitat in jurul meu dupa fantoma,dar nu mai era. Poate am visat si e doar efectul insomniei chiar nu pot sa imi dau seama.
    Mi-am pus mana pe buze inca le simteam reci,iar eu de obicei am buzele mereu calde.

    -Nu cred ca a fost un vis...

    M-am pregatit pentru servici,iar in scurt timp am plecat la munca.
    Georgy
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 1115
    Data de inscriere : 10/01/2014
    Varsta : 27
    Localizare : MERCURY
    Georgy
    VIP
    Vlad

    Am speriat un vanzator de inghetata apoi o batranica si un copil. Inca ma intreb cum de el ma vede? E ciudat...
    Am continuat apoi sa ma plimb spre parc apoi m-am oprit in fata unei cladiri uriase.
    -Oh mama! Ce e aici oare?
    Dark Strawberry
    Sex : feminin
    Zodiac : Scorpion
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 11660
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 27
    Localizare : Hannya
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Infection
    Dark Strawberry
    VIP
    http://4xanime.forumgratuit.ro/ 
    Ryan: Astazi desi imi era somn in continuu am constata ca nu e o zi chiar atat de rea avand in vedere ca seful mi-a dat mai putin de munca, iar eu am putut vorbi normal cu colega mea e munca fara sa ma balbai sau sa vars cafeaua pe ea.
    Continut sponsorizat
      Data/ora curentă este: Lun 6 Mai - 20:21:57