RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

RPG Anime Romania

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» Re-Do's
Tribunalul mortilor  EmptyJoi 27 Apr - 16:25:26 Scris de Corelia

» Back from the death
Tribunalul mortilor  EmptyJoi 27 Apr - 16:21:43 Scris de Corelia

» Dream Land
Tribunalul mortilor  EmptyJoi 27 Apr - 16:07:04 Scris de Corelia

» [HP] Checkered
Tribunalul mortilor  EmptyJoi 27 Apr - 15:26:41 Scris de Corelia

» [HP] Crimson Red
Tribunalul mortilor  EmptyJoi 27 Apr - 15:26:00 Scris de Corelia

» [HP] Marigold
Tribunalul mortilor  EmptyJoi 27 Apr - 15:24:03 Scris de Corelia

» Work in Progress
Tribunalul mortilor  EmptyJoi 27 Apr - 14:10:25 Scris de Corelia

» Ce melodie ascult
Tribunalul mortilor  EmptyVin 21 Apr - 15:28:14 Scris de Weed Maker

» [FC] Anime și manga
Tribunalul mortilor  EmptyJoi 12 Ian - 15:57:31 Scris de Xiphion.

Afilieri

Recent Members

See more

    Tribunalul mortilor

    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Acesta este un rpg in colaborare cu Mary asa ca numai noi avem voie sa scriem + E yaoi

    Personaje:

    LEVIATHAN
    Rang: Amiral General al Iadului

    Leviathan apare sub forma unul uriaş şarpe maritim cu şapte capete, este atât masculin cât şi feminin, domneşte peste elementul apă; legătura către subconştient, vise şi imaginaţie, fiind numit şi "Dragonul Haosului". Domneşte peste toate regiunile maritime.
    Păzitorul marinarilor şi a pescarilor. Leviathan a fost un Prinţ al Ordinului Serafimilor.

    Spoiler:


    Totusi in acest RPG noi vom mai inflori putin povestea intrucat:

    Leviathan chiar a existat, pazind marile si oceanele de cei care voiau sa faca rau, avand grija in acelasi timp si de marinarii si pescarii care isi iubeau meseria si nu aveau intentii rele. Este cunoscut de oameni ca o legenda iar in prezent, are sarcina de a metine ordinea si disciplina in Iad in forma unui ''schelet ambulant'' caci dupa moartea sa, forma de zeu marin pe care o avea i-a fost luata.

    Forma sa actuala:
    Tribunalul mortilor  EvilDemon1

    Forma umana: Tribunalul mortilor  6tag-224440566-770952094911356769_224440566

    CHARLES-EDOUARD JOHANSEN
    Varsta: 19
    Ocupatie: Student (anul intai)
    Tribunalul mortilor  Fran

    Atentie: Noi nu profitam de pe urma personajelor, imaginile sunt alese aleatoriu iar caracterele si intamplarile din rpg sunt imaginare.

    START RPG
    xZoe
    Sex : feminin
    Zodiac : Scorpion
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 21
    Data de inscriere : 08/07/2015
    Varsta : 24
    xZoe
    Membru
    CHARLESEDOUARD JOHANSEN
     ╔━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━╗
    Tribunalul mortilor  Tumblr_mcdg9zmbHJ1rtusa8  Tribunalul mortilor  Tumblr_mcdg6iHnGz1rtusa8
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    Nυ șтιυ cυм ѕe ғαce,dαr αм ғoѕт ι̂ɴтoтdeαυɴα υɴ oм dαт drαcυ' răυ.
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

    Tribunalul mortilor  Tumblr_mcdg97JPVy1rtusa8  Tribunalul mortilor  Tumblr_mcdg9spokH1rtusa8
    ╚━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━╝
    În forfota asta inimaginabilă,era al naibii de greu să mă mai pot contrata stric pe nevinovăția mea. Evident,când am ajuns aici, primul lucru care am vrut să-l fac a fost să le întorc mutra la fiecare dintre ei,dar înainte să apuc să mă mișc am remarcat că nu pot face acest lucru . Eram ca o statuie împietrită și mă uitam la trei dobitoci cum mă examinau din cap până-n picioare.
    - Charles-Edouard Johansen,îmi invocă unul dintre ei rar numele, citind după o hârțoagă .Acuzat de crimă ,mor azi-s-a sinucis.
    - A fost legitimă apărare.Adaug eu,văzând cum indivizii își strâmbă mutra la mine.Erau hidoși și inumani.
    - Charles-Edouard Johansen,repetă aceeași creatură,așezându-se mai zdravăn pe scaunul de birou sau ce ar trebui să fie.Minciuna e mâna Iadului,știm exact ce s-a întâmplat.
    Eu nu prea cred că ăștia știau clar ce s-a întâmplat. Mă acuzau de crimă când eu de fapt am fost atacat,luptându-mă cu agresorul ,am sesizat cum i-am pătruns stomacul cu propriul său cuțit ,apoi am fugit,eram traumatizat.Nu m-am gândit de două ori înainte să mă arunc în față unei mașini,iar acum sunt mort,având toate amintirile puse la locul lor,aflându-mă în locul ăsta incolor,tot alb.Au încercat să-mi explice că sunt judecat,mă aflam în așa-zisul "Tribunal al morților".
    Singurul lucru ce a dispărut a fost groaza,îmi era mai bine ca niciodată și nici că-mi era frică de indivizii ăștia. Adevărul e că asta mi-a fost soarta,dar Iadul nu e locul potrivit pentru mine.
    - Trebuie să am dreptul la un avocat! Protestez.
    - Charles-Edouard Johansen,aproape că vrea să mă enerveze tot repetându-mi numele.Ești clar judecat după fapte,ele sunt avocatul tău . Apoi mi-a prezentat imaginea amplă a evenimentelor,dar nu și partea când fusesem atacat,iar totul se interpreta ca și cum eu fusesem agresorul și vinovatul.
    - O făcătură!Exclam supărat pe situație. Nu am...
    - Ajunge! Sunt întrerupt de altul mult prea rapid.E clar că el este vinovatul. Sugerez să-l trimitem în Iad. Iar restul au aprobat printr-o clătinare de cap.
    - Sunteți bătuți în cap?Nu am făcut nimic!Bă!
    - Luați-l de-aici!

    M-am zguduit ceva din mâinile ălora,dar oricât voiam să ripostez,corpul meu nu făcea după voia neuronilor.Am fost scos afară din încăpere,apoi pus în fața a două mari porți, în spatele fiecăreia se afla Iadul sau Raiul,lângă mine stătea adevăratul criminal.

    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    ۩ ۩ ۩ Leviathan ۩ ۩ ۩
    Tribunalul mortilor  15y0jl
    ♣ Fiecare om are un inger pazitor...dar si un demon rauvoitor. ♣
    Tribunalul mortilor  2uxwd4i
    † Si...acesta este sfarsitul.†


    Am inceput sa rad ca un apucat in momentul in care vazusem tot ce sa intamplat prin intermediul unei carti de joc. Dama de cupa...o carte cu atat de multe intelesuri...o carte puternica, o carte cu care puteai face multe...si o carte in care puteam sa-l vad pe cel care il aveam in grija. Atat de slab de inger si atat de speriat acesta reusise sa se arunce singur in fata mortii, fara ca nici macar eu sa ma astept la asa ceva, dar, era extrem de placut, hehe! Cred ca ingerul pazitor nu a fost in apele lui zilele astea, m-a lasat atat de usor sa-l fac pe baiat sa-i ucida pe tipul ala cu sange rece si fara niciun regret! Extrem de satisfacator! Totusi, ingerul lui, cum naiba l-o chema, cred ca stia unde o sa se ajunga daca baiatul l-ar fi ucis pe tip si intr-un fel imi era mila acum pentru ca eu trebuia sa primesc pe altcineva in grija. Ma obisnuisem cu el decand se nascuse chiar daca nu prea am putut sa ma distrez din moment ce el era de fel un baiat disciplinat chiar daca incerca sa se dea tare. Poate mai bine il lasam pe ''tipul in alb'' sa-i dea voie sa fuga atunci cand a avut ocazia, asa nu ar mai fi avut de ce sa moara. Ehh, oricum asta era viata din pacate. Tribunalul probabil deja se ocupa si il va trimite pe atacatorul sau aici iar pe el undeva in Rai.
    Tinand cartea baiatului in mana, am ars-o sufland apoi in cenusa ramasa care se imprastiase peste intregul tinut facandu-ma apoi nevazut in intuneric si indreptandu-ma spre ''Arena disperarii'', una din distractiile noastre cele mai mari unde aveam ocazia sa punem mai multi oameni adusi aici, si sa le dam o mica raza de speranta. Gandul ca ar putea scapa din acest loc ingrozitor ii determina sa faca tot ce le sta cu putinta sa castige lupta. Cei care reuseau sa ucida animalele cu care erau pusi sa se lupte ajungeau din nou in fata tribunalului unde aveau voie sa-si spuna iar punctul de vedere si sa-i convinga sa le deschida poarte spre lumea cealalta...sau cel putin asa stiau ei caci, cine te-ar mai lasa sa intri in Rai dupa ce ai ucis un animal care a fost pus ca si tine, in joc, fortat sa lupte pentru supravietuire? Noi ne hraneam cu disperarea si frica oamenilor care isi doreau o viata mai buna dupa ce stiau ca au comis atatea lucruri oribile iar jocul, defapt, consta in cine reuseste sa-si pastreze controlul, sa nu fie dominat de ura si disperare si sa poata ramane calm fara a face vreun rau animalelor, totusi rare au mai fost aceste momente...cred ca de sute de ani nu am mai avut parte de un om mau ''uman'' fata de toti mini-demonii adusi aici din lumea de afara. Totusi cum si astazi in aerna era un alt disperat batut de soara nu am mai avut ce face decat sa plec si sa ma plimb pe jur. Cateodata chiar putea fi plictisitor, speram sa primesc mai repede alt om in grija, cand sunt mici e tare amuzant sa-i pui sa verse chestii, sa faca pipi pe fata oamenilor cand acestia ii schimba, sa traga femeile de par si asa mai departe, hehe.
    Una din cartile mele de joc incepuse sa pulseze, As-ul de inima neagra semn ca un nou condamnat va intra pe portile iadului. Interesant, probabil l-au adus pe atacatorul baiatului care il aveam in grija. Am luat cartea in mana uitandu-ma atent la ea pana cand, o imagine a inceput sa apara pe ea. Portile s-au deschis iar pe ele a intrat...
    -Pe bune?! spun mai sa ma pufneasca ransul cand l-am vazut pe Charly pasind inauntru. Ce naiba era in capul alora de la tribunal?! Pana si eu stiam ca el va ajunge in Rai...
    Am bagat cartea de joc undeva in interiorul hainei pe care o purtam iar apoi am inceput sa ma deplasez pana in locul unde el se afla alaturi de garzile care se asigurau ca nu vrea sa fuga.
    -Ce se intampla? le tun celor doi dintr-o data iar acestia imediat s-au lasat jos in genunchi luandu-l si pe pusti dupa ei pe pamantul rece. Acestia, spre deosebire de mine sau ceilalti aveau oarecare trasaturi umane cu exceptia coarnelor, pielii vinetii, dintilor mari, ochilor de un negru abisal si asa mai departe.
    -Amirale! Ne pare rau daca v-am deranjat dar acest om a fost astazi judecat si trimis pe meleagurile Iadului de catre tribunal, spuse unul dintre ei putand sa-i simt frica in tremurul din voce, era placut vezi asta de la supusii sai chiar daca pe mine actele lor de supunere nu ma incalzeau cu nimic.
    -Plecati de aici, sa nu va vad! le tun din nou celor doi care imediat s-au retras in intuneric disparand si lasandu-l pe micul Charly singur in fata mea.
    -Ce ai mai facut acum Charly? intreb de data asta pe un ton usor tachinator mai ales ca cat ura porecla asta, poate de aia imi si placea sa-l strig asa...dar acum era pentru prima oara cand ne intalneam fata in fata si el ma putea auzi si privi.
    xZoe
    Sex : feminin
    Zodiac : Scorpion
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 21
    Data de inscriere : 08/07/2015
    Varsta : 24
    xZoe
    Membru
    CHARLESEDOUARD JOHANSEN
     ╔━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━╗
    Tribunalul mortilor  Tumblr_mcdg9zmbHJ1rtusa8  Tribunalul mortilor  Tumblr_mcdg6iHnGz1rtusa8
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    Nυ șтιυ cυм ѕe ғαce,dαr αм ғoѕт ι̂ɴтoтdeαυɴα υɴ oм dαт drαcυ' răυ.
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

    Tribunalul mortilor  Tumblr_mcdg97JPVy1rtusa8  Tribunalul mortilor  Tumblr_mcdg9spokH1rtusa8
    ╚━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━╝
    Încă prins în mrejele ,ce ar trebui să semnifice un tip de mâini mai sofisticate,cu țepi,piele albastră și aspră,duble decât una a unui om,să nu vorbesc de înălțimea indivizilor de mai mult de doi metrii și multe alte lucruri ce ar părea înfricoșătoare doar imaginându-ți-le pentru o secundă.
    Când am ajuns și am văzut chestia aia ciudată...moartea probabil,apoi ăștia au îngenunchiat și m-au tras după ei,fiind destul de puternici ,aproape că m-au băgat în pământ.Am rămas tăcut și le-am privit expresiile urâte,vedeam destul de multă furie combinată cu valuri de frică totală și,într-un fel,lumea de aici nu era cu mult diferită de cea din care proveneam eu și exemple de situații erau multe.Fruntea mi s-a umezit,încă ascultând în tăcere discuția lor,iar când am rămas singur,cu cine ar trebui să fie el,m-am ridicat în picioare,ștergându-mi sudoarea,încercând să exprim siguranță pe care nu o mai aveam.De fapt,în interiorul meu se recunoștea că sunt bulversat și tensionat de-a binelea.
    - E "Charles" și eu nu am făcut nimic..tu..Moarte..cu voce de bărbat.Eram mai mult de cât confuz.


    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    ۩ ۩ ۩ Leviathan ۩ ۩ ۩
    Tribunalul mortilor  15y0jl
    ♣ Fiecare om are un inger pazitor...dar si un demon rauvoitor. ♣
    Tribunalul mortilor  2uxwd4i
    † Si...acesta este sfarsitul.†


    M-am uitat la el sceptic gandindu-ma ca daca aveam sprancene in forma asta probabil acum ar fi fost arcuita nu alta. Parea mai inalt atunci cand il urmaream cu ajutorul cartilor mele de joc, ehh, la ce sa te astepti, cateodata pana si pentru noi aparentele erau inselatoare.
    L-am vazut ca deja il trecusera toate apele iar asta nu a putut sa nu ma incante intr-un fel, mereu era o placere sa vad oameni atat de infrocosati si te terorizati de ceea ce li s-ar putea intampla, totusi pentru un moment el era in siguranta.
    -Daca as fi avut ochi, probabil acum mi i-as fi dat peste cap, in fine...stiu, spun dupa un timp dandu-i de inteles ca cel putin eu eram constient ca el nu era vinovat cu nimic. Dar asta nu te va ajuta prea mult aici, zic pe un ton serios venind langa el si lasandu-l sa priveasca mai bine lumea in care patrunsese. Noi ne aflam pe un mic deal acum iar jos daca privea putea sa vada foarte bine oamenii chinuiti, pusi la munca sa sape, sa ciopleasca, sa care si sa trudeasca zilnic fara incetare caci odata ajunsi aici ei nu mai puteau muri din nou.
    -Inainte sa faci cunostinta asa cum trebuie cu Iadul, da-mi voie sa ma prezint. Numele meu este Leviathan si am fost demonul tau rauvoitor inca decnad te-ai nascut, asa cum oamenii au si un inger pazitor, au de asemenea si pe cineva ca mine care ii determina sa faca din cand in cand si rele atunci cand ingerii vostri nu-s pe faza, heh. spun scotand un chicot usor rautacios. De asemenea, am si un cadou pentru tine daca tot esti aici, ii spun intinzand mana scheletica cu palma in sus facand dintr-o data sa apara o carte de joc. Dama de cupa.
    -Ia-o, este a ta, spun pe un ton ceva mai bland uitand ca pe oameni trebuia sa-i iei mai usor si nu sa le urli in fata pana ii terorizezi asa cum faceam cu unii supusi.
    xZoe
    Sex : feminin
    Zodiac : Scorpion
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 21
    Data de inscriere : 08/07/2015
    Varsta : 24
    xZoe
    Membru
    CHARLESEDOUARD JOHANSEN
     ╔━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━╗
    Tribunalul mortilor  Tumblr_mcdg9zmbHJ1rtusa8  Tribunalul mortilor  Tumblr_mcdg6iHnGz1rtusa8
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    Nυ șтιυ cυм ѕe ғαce,dαr αм ғoѕт ι̂ɴтoтdeαυɴα υɴ oм dαт drαcυ' răυ.
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

    Tribunalul mortilor  Tumblr_mcdg97JPVy1rtusa8  Tribunalul mortilor  Tumblr_mcdg9spokH1rtusa8
    ╚━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━╝
    Nu mă fascinează ironia lui,nu aveam chef nici de el ,nici de ce se întâmpla în momentul de față,era mult prea mult să cred tot ce se întâmplă acum.Silueta lui scheletică și extrem de înaltă s-a îndepărtat din fața mea și am văzut sclavia cu proprii mei ochi.Situația de aici nu era una tocmai nonconformistă,era dată dracu' de tot treaba. M-am încruntat,făcând un efort imens să-l ascult pe el și să nu-mi bombardez capul cu prea multe întrebări.
    - Se vede că tu te-ai ocupat mai mult de mine decât celălalt.Am oftat lung,era prea culmea că am ajuns aici când nu trebuia să fiu aici. Parcă îmi părea rău că mi-am scurtat viața și am ajuns să fiu judecat de cine știe ce tarantule.
    Am privit lung la palma lui mult prea osoasă zărind cartea ce a poposit acolo.Am luat-o și am examinat-o destul de atent.
    - Și cu asta ce ar trebui să fac?Doar nu mă scoate din beleaua asta?Zic,încercând să nu mă uit la el,era prea ciudat.
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    ۩ ۩ ۩ Leviathan ۩ ۩ ۩
    Tribunalul mortilor  15y0jl
    ♣ Fiecare om are un inger pazitor...dar si un demon rauvoitor. ♣
    Tribunalul mortilor  2uxwd4i
    † Si...acesta este sfarsitul.†


    Remarca lui chiar ma amuzase intr-un fel stiind ca avea oarecum dreptate. Eu si cu ingerul sau pazitor ne-am confruntat intr-un fel in mod indirect bineinteles de-a lungul anilor folosindu-ne fortele pentru a-l face pe micut sa savarseasca anumite fapte. Eu l-am facut sa-i omoare pe tipii aia in timp ce ingerul lui nu stia cum sa-l faca sa fuga mai repede, nu ma simteam vinovat deloc dar tot nu-mi convenea ca ajunsese aici degeaba pentru ca nu puteam sa-l chinui...cel putin eu, ca sa-l pedepsesc pentru faptele savarsite.
    -Uita-te cu atentie in ea, spun trecandu-mi mana prin fata cartii fara sa o ating ca mai apoi sa aparem noi pe ea chiar in acest moment, desii stiu ca lui nu o sa i se para prea interesant daca nu il poate scoate de aici.
    -Cu asta te-am urmarit toata viata...pastreaz-o ca probabil o sa-ti fie de folos, spun dandu-i de inteles ca nu avea de ales. Daca nu o va pastra...atunci ghinionul sau.
    -Acum hai, sa-ti prezint imprejuruimile, spun ducandu-mi bratele in jurul sau pe la spate si retragandu-ma in intuneric cu el ca mai apoi sa ne trezim la Arena disperarii, chiar in tribune unde o lupta de dadea in acel moment intre un om si leul feroce.
    -E destul de distractiv, nu? spun incepand apoi sa-i explic despre cum sta treaba cu locul asta.
    Continut sponsorizat
      Data/ora curentă este: Mar 14 Mai - 7:42:50