RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

RPG Anime Romania

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» Re-Do's
YAOI - [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings EmptyJoi 27 Apr - 16:25:26 Scris de Corelia

» Back from the death
YAOI - [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings EmptyJoi 27 Apr - 16:21:43 Scris de Corelia

» Dream Land
YAOI - [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings EmptyJoi 27 Apr - 16:07:04 Scris de Corelia

» [HP] Checkered
YAOI - [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings EmptyJoi 27 Apr - 15:26:41 Scris de Corelia

» [HP] Crimson Red
YAOI - [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings EmptyJoi 27 Apr - 15:26:00 Scris de Corelia

» [HP] Marigold
YAOI - [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings EmptyJoi 27 Apr - 15:24:03 Scris de Corelia

» Work in Progress
YAOI - [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings EmptyJoi 27 Apr - 14:10:25 Scris de Corelia

» Ce melodie ascult
YAOI - [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings EmptyVin 21 Apr - 15:28:14 Scris de Weed Maker

» [FC] Anime și manga
YAOI - [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings EmptyJoi 12 Ian - 15:57:31 Scris de Xiphion.

Afilieri

Recent Members

See more

    [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings

    LadyHalloween
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 36
    Data de inscriere : 04/08/2017
    Varsta : 27
    LadyHalloween
    VIP
    Inceputul povestii era pe forumul Sweet Flirt.Daca e cineva atat de curios sa o citeasca, sa o ceara.

    On frozen wings

    YAOI - [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings Tumblr_o0jdw7tLpk1t0qqjbo1_500

    RPG de 1x1.Stiti povestea.Doar eu si Elyy scriem, asa ca va rugam sa nu interveniti in derularea povestii.De asemena, este un RPG yaoi, o dragoste intre doi barbati.Cititi pe propria raspundere.Nu dorim sa auzim plangeri cu privire la tema aleasa.Cele care au o problema cu tot ceea ce contine yaoi, stati departe si nu comentati prost.


    [i]Semele: Karasu Akanami

    Varsta: 25 de ani

    Data nasterii: 11 ianuarie

    Specie : Demon din clasa Quest (Quest Class) derivata unica din clasa A de Yokai

    Ocupatie:Model, actor, acrobat la circ, cui ii pasa?E un demon.Face tot ce vrea.

    Personalitate: Este rece, distant, misterios.Se enerveaza repede, insa este mereu atent la tot ceea ce savarsteste, avand intotdeauna un plan pentru absolut orice.Rar isi exteriorizeaza emotiile si gandurile.Prefera linistea, noaptea, persoanele inteligente si moda.Este foarte intimidant, imprevizibil si are momente cand isi exteriorizeaza instabilitatea psihica.

    Poveste: Are un trecut destul de zbuciumat, dat fiind faptul ca a trait si copilarit in Lumea Demonilor unde s-a si nascut si unde si-a facut o multime de dusmani.Fiind un Yokai de clasa Quest, poate sa-si materializeze Yokiul in tot ceea ce isi imagineaza, alegand sa-l concentreze in arme care explodeaza (bombe,grenade,dinamite).De asemenea, atingerea sa, chiar si cea mai blanda, este mortala.Karasu, are o dubla personalitata.La putere maxima, parul ii devine blond si ondulat, iar caracterul i se schimba radical devenind foarte energic, sadic, ucigator si din cale-afara de fitos.Adica, arata fabulos precum o printesa!Dăăă! Nu prea are prieteni in Lumea oamenilor, iar de amicii din Lumea Demonilor mereu comenteaza.

    Aspect:
    YAOI - [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings C5bb43f9a47b67d24414be8bf4334e31

    Ukele:
    >Nume: Nikiforov

    >Prenume: Viktor

    >Vârstă: 23

    >Ocupație: Fost campion olimpic, în prezent, instructor la un patinuar

    >Zodie: Săgetător (4 Decembrie)

    >Personalitate: Este o persoană optimistă mereu cu zâmbetul pe buze; E un soț iubitor și un tată extrem de grijuliu. A fost un copil vesel chiar dacă nu a fost înconjurat de afecțiunea părinților mult prea ocupați. A iubit și iubește în continuare patinajul. În preajma lui Karasu tinde se simte cel mai bine tinzând chiar să fie lacom când vine vorba de dragoste. Devine gelos ușor dar îi trece la fel de repede precum vine cunoscându-și soțul al cărui cod îl obliga să-l iubească doar pe el. Este prietenos față de toți cei din jurul său și încearcă mereu să facă o impresie bună.

    >Poveste: S-a născut în Rusia aoclo unde și-a dezvoltat talentul de patinator. Este cunoscut ca și campion mondial cinci ani la rând, în pezent fiind instructor. S-a retras din patinaj pentru a avea grijă de bebe Karasu pe care îl iubea nespus. A avut o relație cu în adolescență cu fostul său rival, Yuri, de care s-a despărțit și cu care are acum o relație de prietenie acesta fiind împreună cu fostul rival al soțului său, Kurama.

    >Aspect:
    YAOI - [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings 2ps3c43

    [i]

    START RPG
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Viktor Nikiforov
    YAOI - [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings 2ps3c43

    Așa cum mă așteptam, Karasu venise înapoi acasă cu sacoșile pline, neuitând să-i lasă și lui bebe o mică atenție chiar dacă nu era una mare, era suficient cât să știe că părintele său îl iubea și nu uitase de el. Am zâmbit la vederea acestei imagini dulci apoi am oftat văzând toate acele medicamente cu care mă îndopasem în ultimele zile. Eram atât de trist încât nu îmi mai păsa de nimic în ultima vreme, nici măcar peruca de la el brunet nu o mai purtam dat fiind faptul că stăteam doar în casă cu bebe încercând să găsim activități care să mă facă să uit de durere.
    Inima mi-a luat-o la goană în momentul în care am auzit propunerea pe care o făcuse. Să se tundă?! Nu era sănătos la cap! Nu a putea accepta așa ceva niciodată!
    -Lasă asta, să nu te prind că te tunzi! Nu vreau să faci asta, te rog...vreau să te văd pe tine frumos exact așa cum te-am cunoscutm, știu că eu nu mai sunt, dar te rog...
    M-am agățat de hainele sale și am început să plâng amar. Erau în stare să facă atâtea sacrificii numai pentru binele meu, mă simțeam atât de prost din această cazuă, le provocam atâta suferință.
    -Îmi pare rău că te fac să te îngrijorezi atâta dragul meu...da, data se apropie iar controlul nu poate fi amânat, deja medicamentele încep să nu-și mai facă efectul...
    Nu-mi plăcea să-i dau vești proaste dar nici nu mă puteam ascunde de el, nu acum când îmi era cel mai greu. Sufeream fizic și psihic, voiam ca tot acest chin să se termine.
    -Orice mănânc, vomit...sper, sper să ne putem descurca, am vorbit cu Yuuri și o să ceară cu o săptămână mai devreme părinților taxa lunară a copiilor pentru a putea să avem bani până la control, îi explic lui Karasu trist. Yuuri îmi luase locul la patinuar acum, antrenându-i pe copii în locul meu refuzând să ia vreun ban pentru asta. Procentul ce ar trebui să-i revină lui, mi-l oferea mie ștind câtă nevoie aveam de el. Kurama ne ajuta cu mâncarea, oferindu-ne legume și fructe proaspete cultivate în grădina sa, deloc ieftine în această perioadă.
    Știu că bebe ne simțea înrijorarea dar nu voiam să-i provocăm și lui mai multă suferință, chinuindu-ne să ascundem aceste discuții legate de problemele noastre de acesta.

    LadyHalloween
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 36
    Data de inscriere : 04/08/2017
    Varsta : 27
    LadyHalloween
    VIP
    Karasu Akanami

    YAOI - [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings C5bb43f9a47b67d24414be8bf4334e31

    L-am luat repede in bratele mele cand l-am vazut ca incepe sa planga.La pieptul meu, atunci cand il imbratisam, parea atat de slab si de mic incat imi dadea impresia ca este un copil foarte firav de vreo treisprezece ani.Din cauza tratamentelor ajunsese sa fie atat de palid incat coastele i se vedeau prin piele de parca acum urmau sa iasa.Am incercat sa-l maingai si sa-l alint, atat cat am putut, insa, ca sa fiu sincer, in situatia de fata, ma simteam de-a dreptul inutil si nu stiam ce sa mai fac ca totul sa mearga bine.
    -Te rog sa nu iti ceri scuze, bine.O sa fie totul ca la inceput.Voi avea grija de asta.Si o sa am grija sa-ti gatesc ceva in seara asta ca sa nu mai versi.Mergi si stai cu bebe.Ma ocup eu de restul.
    L-am ajutat sa urce scarile si l-am lasat in camera copilului.Puiului i-am dat de stire ca trebuie sa aibe grija de taticul lui si sa se joace frumos cu el pana pregatesc eu masa.Am coborat la parter, din nou,
    insa inainte sa ma apuc de treaba, mi-am luat telefonul mobil si l-am sunat pe Kurama.A raspuns imediat.
    -Da, Karasu.
    -E Yuuri pe langa tine?Discutii de demoni.
    L-am auzit fosnind ceva, dupa care un sunet produs de o usa ma facu sa inteleg ca a plecat intr-o alta incapere.
    -Dormea pe canapea.A venit obosit acasa.Ce s-a intamplat?
    Am inchis si eu usa la bucatarie si m-am sprijinit de ea.
    -Uite, am sa incep direct.Viktor nu o duce deloc bine, intelegi.Boala lui avanseaza pe zi ce trece chiar si cu medicamente.In curand, trebuie sa mergem la controlul obligatoriu, insa nu ma mai ajung deloc cu banii, intelgi?Nu stiu ce naiba sa mai fac.
    -Inteleg.Te ajut cu cea mai mare nevoie.De cati bani ai nevoie?
    -Kurama, termina!Deja m-ai ajutat si tu si Yuuri, cu tot ce ati putut.Nu de asta te-am sunat.Nu am nevoie de banii vostri.Deja stiu ca nu o duceti prea bine tocmai din cauza noastra.
    -Sa nu mai spui asta in viata ta, boule!Crezi ca v-am ajutat din obligatie?Nu!O facem de placere si pentru ca vrem ca Viktor sa se faca bine.Acum zi ce dracu e cu adevarat?
    Am oftat trecandu-mi mana prin par.
    -Am nevoie de sigiliile lui Yoko.
    -Ale lui Yoko?De ce?Sunt doar pentru hoti.
    -Tocmai.
    A urmat o pauza, dupa care Kurama vorbi.
    -Ce ai de gand sa faci, corbule?
    -O sa merg in Lumea Demonilor in noaptea asta si ma apuc de talharii.Nu mai am cum sa ma ajung cu banii, Kurama.Sunt disperat.Trebuie sa fac ceva pentru Viktor, intelege-ma!Nu imi pasa ce, dar atata timp cat il scap de boala aceea, sunt cel mai fericit.
    -Stii ca daca esti prins de garda Lumii Spiritelor o sa ai multe de tras.
    -De aceea ti-am cerut sigiliile.Yoko e cel mai cunoscut talhar din Lumea Spirituala si Lumea Demonilor.Nu voi fi prins daca le am.Plus de asta, sunt un Quest Class nu un demn oarecare.
    Roscatul a oftat, insa a decis sa ma ajute, de dragul lui Viktor.
    -Inca ceva.
    -Spune!
    -Nu vreau ca Viktor, bebe sau Yuuri sa afle de asta.E de ajuns sa stim doar noi.Pot conta pe tine ca nu vei spune nimic.
    -Karasu, o mie de ani am fost hot, iar tu ma intrebi daca pot tine asta ascuns de ei?
    -Asa e.Greseala mea.O sa vin la tine dupa ce se baga toti la somn.Ne vedem.
    -Ai grija!
    -Si tu...
    Am inchis telefonul si m-am apropiat de plita electrica.Trebuia sa fac totul cu mare grija.Mare mare grija...


    Ultima editare efectuata de catre LadyHalloween in Lun 7 Aug - 12:21:36, editata de 1 ori
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Viktor Nikiforov
    YAOI - [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings 2ps3c43

    Chiar dacă știam că nu prea este vreo soluție care să mă vindece în orice moment, cumva, grija iubitului meu mă făcea să cred că totul urma să fie bine. Mă încărca cu optimism ce îmi va scădea treptat când voi realiza că nimic din ceea ce încercăm să facem nu iese.
    I-am zâmbit dulce și am urcat în cameră ajutat de acesta urmând să mă așez în pat și să petrec noapte alături de bebe. Cât timp trecuse de când nu mai fusese la grădiniță oare? Yomi a fost de acord cu asta?
    Știu că a spus că va fi totul bine dar îmi făceam griji, dacă pierdea prea multă materie, va trebui să recupereze în timp ce restul copiilor se vor bucura de vacanță și vor trece în clasa întâi.
    -Să ai mare grijă de tati când dorm sau nu sunt prin preajmă, bine, puiule? îi spun chiar dacă eram conștient că și Karasu îi spunea același lucru în legătură cu mine.
    -Pi?
    Bebe mă întrebase de ce trebuia să-și facă griji în legătură cu brunetul așa că l-am privit în ochii negrii dându-i o explicație cât mai clară.
    -Îndrugă numai prostii! răspund cu un aer amuzat și euforic din cauza medicamentelor pe care le luasem ce, în mare parte erau, de fapt droguri.
    -Pi pi? mă întreabă puiul de corb curios.
    -A propus să se tundă.
    -PI? spuse micuțul parcă nevenindu-i să creadă vorbele mele.
    -Știu, să nu-l lași dacă își pune în cap să o facă, bine? Voi trebuie să rămâneți amândoi frumoși și pletoși exact cum vă știu și vă iubesc, îi zic, sărutându-i creștetul.
    -Pi...
    -Mulțumesc mult dragul meu.
    Asigurându-mă că bebe a fost informat cu privire la gândurile tatălui său, l-am strâns în brațe încercând să adorm. Mâinile îmi tremurau groaznic de pacră aș fi fost vreun bătrân și nu un tânăr de douăzeci și ceva de ani. Bebe mă privea cu compasiune dar nu spunea nimic, tot ce făcea era să-mi mângâie chipul și să piuie din când în când. Cum să nu iubesc ființa asta de-a dreptul adorabilă? Îmi iubeam nespus familia și mă durea să-i văd agitându-se așa pentru mine. Dacă aș putea face ceva să-i ajut...

    LadyHalloween
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 36
    Data de inscriere : 04/08/2017
    Varsta : 27
    LadyHalloween
    VIP
    Karasu Akanami

    YAOI - [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings C5bb43f9a47b67d24414be8bf4334e31

    Am preparat cina cat am putut de bine si i-am adus-o lui Viktor in camera, hranindu-l cu toate preparatele.DUpa ce am terminat cu el, am avut grija si de bebe, iar atunci cand toate au fost puse la locurile lor, iar cei doi asezati in pat si pierduti in lumea viselor, am decis ca este timpul sa ma strecot din casa pentru a merge la Kurama.Inainte sa dispar in noapte, am activat campul de protectie din jurul casei, lasandu-i pe amandoi protejati de orice urma de rau, cata vreme urma sa fiu plecat.M-am urcat in masina si am disparut pe strada in jos, ajungand acasa la roscat in doar cateva minute.Ma astepta la intrare, imbracat intr-un halat decorat cu flori negre.Nu mi-a spus nimic.Doar m-a privit in ochi si mi-a facut semn sa-l urmez.Pe aleea de langa casa, trecand prin grdina sa de trandafiri, am ajuns in spatele casei, acolo unde avea un foisor.Zarisem o cutie pe masa asezata acolo.
    -Nu iti voi spune mare lucru, Karasu.La urma urmei esti un demon foarte puternic si nu ai deloc nevoie de morala unuia ca mine, insa chiar si asa, sper ca vei avea mare grija.Nu de dragul tau cat de dragul celor care te iubesc cu adevarat.Ai un copil unic de crescut si un baiat care tine la tine, mai mult ca la orice, de tinut aproape.Nu da cu sutul acestor comori, doar pentru ca esti neatent sau increzut.
    -Voi sta cuminte.Doar fur cate ceva si atat.In Lumea Oamenilor, obiectele din Lumea Demonilor o sa se vanda foarte scump.
    -Adevarat.Insa ai grija ce anume furi.Una e sa furi o vaza intr-un stil neunoscut si alta o oglinda fermecata pusa sub cheie.Alege bine ceea ce vanezi.Un sfat de la o vulpe tare sireata.
    Kurama a deschis cutia din fata noastra.In ea, asezate pe o perna alba stralucitoare, erau doua bratari de argint.Acelea erau sigiliile lui Yoko, niste accesorii cu puteri magice care, odata purtate, reuseau sa ascunda Yokiul, prezenta si ki-ul persoanei in cauza.Daca nimeni nu imi simtea urma, nici nu aveau cum sa dea de mine si asa furtul era cu mult mai protejat.Pe langa asta, fiecare bratara crestea punctele de energie spirituala cu cate cincizeci de mii fiecare.Bratarile faceau parte din seturile demonice ale zeilor si numai demonii de peste o mie de ani puteau avea asa ceva.In cazul de fata, nu aveam de ales si nici timp de asteptat, asa ca trebuia sa apelez la ele.Exista totusi un risc.Energia spirituala urm sa-mi fie foarte scazuta atat in corpul natural cat si in cel demonic.Cu alte cuvinte, Kiiro o sa fie pe tusa.
    Roscatul a luat ambele bratari si mi le-a asezat.A rostit si vraja care le permitea sa se lege de corpul meu, dupa care m-a privit in ochi.
    -Ia si asta.imi darui el o cutie de argint.Inauntru sunt doua seminte.Una contine o planta de foc, cealalta o planta de gheata.Combina-le cu Yokiul tau exploziv cand ai necazuri din care nu poti sa scapi.Mergi in Lumea Demonilor asa ca trebuie sa te gandesti la toate.Pe langa asta, Bui a trecut pe la mine de dimineata ca sa-mi aduca ultimele telegrame din Lumea Spiritelor.Mi-a spus ca va ramane in Lumea Demonilor pana se termina razboiul lui Mukuro.Cere-i ajutorul cand esti la ananghie.Nu esti singur.
    Kurama chiar se gandise la toate.Aproape ca nu-mi venea s cred cata grija avea.
    -Multumesc mult pentru ajutor, Kurama.Raman dator.
    -Plateste-ti datoria ajutandu-l pe Viktor sa se faca bine, crescandu-ti fiul si ramanand in viata.  
    Mi-a deschic un portal si s-a dat un pas in spate.
    -Succes.Voi fi aici.Cheama-ma daca ai nevoie de aliati.
    -Asa voi face!zisesem, trecand in partea intunecata.
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Viktor Nikiforov
    YAOI - [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings 2ps3c43

    Adormisem repede în noaptea aceea probabil din cauza oboselii ce devenea tot mai persistentă în ultima vreme. Oricât m-aș fi odihnit era de ajung o singură oră alături de familie ca să mă obosească nespus pentru că îmi era greu, brațele îmi erau slăbite și nici pe bebe nu-l mai puteam ține dar încercam de dragul său. Nu voiam ca acesta să-și vadă mămica în chinuri, nu merita o asemenea suferință.
    M-am trezit peste noapte cu o migrenă îngrozitoare ce mă făcuse să mă agit puternic pentru că simțeam simțeam cum capul avea să-mi explodeze în orice moment. Unde pusesem pastilele acelea?
    Cu grijă m-am ridicat având grijă la bebe, acesta dormea cu mine luând în serios vorbele tatălui său cu privire la faptul că era protectorul meu și că avea încredere în el că nu voi păți nimic. Dragul de el, dormea atât de frumos.
    Am scrâncit din dinți când am atins solul, mă simțeam greu, ca și cum picioarele nu ar fi fost în stare să mă țină. M-am sprijinit de perete și m-am ridicat căutând cu privirea în cameră trusa cu medicamente. Aceasta a fost urcată pe șifonier de către Karasu numai să nu mai fac abuz de ele.
    -Ahh!
    Mi-am dus mâinile la tâmple masând ușor. Ce urma să fac acum? Nu puteam dormi și nici măcar să merg până jos în bucătărie să-mi fac un ceai. În cel mai bun caz aș fi căzut și mi-aș fi rupt ceva. De ce trebuia să fie așa aproape în fiecare noapte? Eram neajutorat, lispit de orice putere.
    -Pi?
    Bebe se trezise, frecându-și ochișorii negrii. Nu vreau să mă gândesc cât de obosit era, fiind doar un suflet de demon ce nu voia să-și vadă mămica în pricol.
    -Dormi puiule, nu s-a întâmplat nimic, doar o durere de cap, îi spun sprijinindu-mă iar de perete pentru a mă reîntoarce în pat. Era clar că nici el nu avea să-mi dea vreo pastilă din cutie, erau de ajuns câte luam pentru tratament.
    -Pii!
    Imediat se ridicase, punându-și mânuțele mici pe capul meu pentru a vedea dacă am febră.
    -Pi...
    -Din nou? întreb oftând.
    Acesta mă îmbrățișă sărutându-mi fruntea.
    -Pi pi...
    -Mulțumesc puiule, îi spun sărutându-i și eu obrăjorii micuți. Unde e tati? întreb apoi văzând că brunetul nu se afla lângă noi iar în casă era o liniște profundă semn că nimeni nu trebăluia pe jos.
    Acesta se uită în jur neștiind ce să spună, se vedea că nu avea nicio idee unde este Karasu.
    -Poți să-l contactezi și să-l întrebi? Vreau să știu că este bine, probabil s-a dus iar la Kurama să-i ceară plante sau ceva, îi spun încercând să fiu cât mai optimist. Iubitul meu era puternic și își putea purta de grijă mai ales în lumea oamenilor dar știa că nu îmi plăcea când nu mă anunța dacă pleacă.
    Bebe dă din cap și încearcă să se concentreze pentru a vorbi cu tatăl său căci demonii puteau comunica între ei printr-un fel de telepatie indiferent de distanță.
    LadyHalloween
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 36
    Data de inscriere : 04/08/2017
    Varsta : 27
    LadyHalloween
    VIP
    Karasu Akanami

    YAOI - [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings C5bb43f9a47b67d24414be8bf4334e31

    Adanc in inima Lumii Demonilor se aflau cele mai periculoase drumuri, dar si cele mai inzestrate din punctul de vedere al bogatiilor de toate soiurile.Cele mai mari clanuri de hoti poposeau aici pentru a jefui cladirile demonilor cu adevarat bogati.Zona era atat de asaltata de
    criminali si banditi incat in jurul ei fusese ridicat un camp de protectie care simtea imediat gandurile si intentiile celor nou veniti, impieidcandu-i astfel sa treaca.In ce ma privea, nu era nicio problema,
    si asta datorita sigiliilor lui Yoko.Ascunzandu-mi yokiul eram deja protejat de orice fel de camp magic otravitor pentru hoti.Pentru ca, desi nu ma apucasem inca de furat, ma simteam un adevarat bandit.
    Am coborat din copacul in care am stat, privind zona, si am inaintat pe poteca din padurea deasa,
    ajungand la marginea orasului de care deja am mentionat.Energia spirituala ce venea de la acel camp era una uriasa, insa chiar si asa, nu mi-a stat in cale, trupul meu fiind capabil sa treaca dincolo fara prea mari probleme.Era noapte si luna rosie arunca sageti de lumina pe pamantul secetos.Batea vantul, parul negru dansand pe langa mine de parca era acompaniat de ritmurile calde ale unui vals vienez.Era liniste, ceea ce m-a facut sa ma agit.Intr-un astfel de oras, nu avea cum sa fie linistea aceasta de mormant.Sigur urma sa se intample ceva.Aveam un sentiment tare urat in legatura cu asta.In Lumea Demonilor am crescut si copilarit.In adolescenta nu am fost deloc un tanar prea cuminte, ba din contra.As putea spune ca setea mea de sange, de atunci, era mult prea mare pentru un pusti de cincisprzece ani.Numele meu nu fusese uitat si nici fata.Trebuia sa am grija cu cine ma intalneam altfel riscam sa sfarsesc o bataie foarte urata.
    Pusesem ochii pe o amuleta din dinastia celor Patru Bestii Sfiinte care, din cate am inteles, apartinuse lordului de gheata, Seyriu.Fusese sigilata de marele Enma in Lumea Spiritelor, insa cativa hoti au reusit sa sparga sigiliul si sa puna mana pe ea.Mai multi ani a tot migrat de la persoana la persoana,
    iar acum a ajuns sa faca parte din colectia unui demon glaciar stabilit aici.Mi-am luat avant si am alergat printre stradute, urmarind yokiul demonului pe care il simteam prea bine.Nu era departe de mine si simteam ca adrenalina creste tot mai mult.Mi-am strans palmele si mi-am imaginat doua grenade mortale cu care urma sa sparg usa de la intrare a cladirii in care el se afla.Exact cand am vrut sa le arunc pentru a da nastere unei explozii magnifice, am simtit doua prezente urmarindu-ma.Nu mult a durat pana cand una dintre ele, folosindu-se de viteza, a aparut langa mine fiind gata sa ma loveasca.Luat prin surprindere, nu am putut evita atacul, iar lama ascutita a katanei pe care inamicul o avea, imi lovi umarul drept destul de tare cat sa ma dezechilibreze.Am sarit inainte sa ma lovesc de celalalt, insa la aterizare a trebuit sa ma rostogolesc, asta ca sa nu cad mai urat pe pietrele ascutite de pe caldaram.
    -KARASU!tipa unul dintre ei.
    -Mai mai!vorbi cel cu katana.De cand nu am mai vazut mutra unui Quest Class veritabil.Aproape ca uitasem cum arata unul.Ai ceva tupeu daca ai ajuns in zona aceasta, Akanami.Crezi ca ceea ce ai facut in trecut a fost uitat?
    Nu ii cunosteam, dar simtindu-le yokiul mi-am dat seama ca in comparatie cu mine erau doar niste gandaci mult prea tupesiti.M-am ridicat de pe jos uitandu-ma la rana de pe umar.Minunata taietura, dar um dracu urma sa-i explic asta lui Viktor?O sa plateasca pentru ca au indrznit sa ma intrerupa din ceea ce faceam.
    -Tocmai pentru ca sunt un Quest Class mi-am permis sa vin pana aici, viermilor.Si tin sa va spun ca tare mult m-ati suparat cand ati incercat sa-mi stati in cale.
    -MOORI!!!tipa unul, venind spre mine in viteza.
    Mi-am ridicat mana si l-am privit fix.In clipa in care a ajuns aproape de mine, am sarit in aerul apasator, nu inainte sa-i dau o mangaiere tandra pe obrazul alb ca varul.Am aterizat langa celalalt, caruia i-am oferit aceeasi atingere.M-a privit in ochii violet si a inceput sa tremure, ca pe urma, in urma pasilor mei coordonati, sa sara in aer, lasand o ploaie de sange sa acopere strada pustie.Amandoi au zburat pe filele ondulate ale prafului meu de pusca demonic.
    -Prosti!
    Am inaintat si am intrat in resedinta demonului.Daca acelea au fost garzile sale nu si-au facut prea bine treaba.In timp ce inaintam de-a lungul holului intunecat, m-am oprit brusc simtind un fior rece pe sira spinarii.Nu era nimeni prin apropiere si nici nu simteam vreo amenintare.Primeam un mesaj telepatic de la cineva.
    -Bebe...am soptit simtindu-l.
    Viktor se trezise si intrebase de mine.Nu putea stii unde sunt.Daca afla, urma sa lesine, iar sanatatea sa subreda era de ajuns.Nu voiam sa-i cauzez si mai multe probleme.
    "Fiule, am nevoie de increderea ta.Si am nevoie sa nu ii spui asta lui Viktor.Ceea ce fac, o fac pentru binele lui.Esti un demon nobil si stiu ca intelegi situatia prin care trecem.Stii si ca starea mamicii tale este tot mai rea.Sunt in Lumea Demonilor.Am de gand sa fur artefacte.Motivul l-ai inteles, sunt sigur.Voi veni curand acasa.Ai grija de el si nu ii spune nimic."
    Am incheiat gandul, am localizat amuleta si am furat-o numaidecat.Atunci cand demonul de gheata a dat ordine ca faptasul sa fie prins, eu eram deja departe.

    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Viktor Nikiforov
    YAOI - [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings 2ps3c43

    Bebe începea să semene din ce în ce mai multcu Karasu chiar și la gesturi,nu am putut să nu-i zăresc acea mică crispare ce nu ținuse mai puțin de o secundă. Simțeam că ceva nu era bine, ochișorii aceia negri voiau să ascundă ceva de privirea mea pătrunzătoare ce nu-l scăpase nicio clipă din vedere.
    -S-a întâmplat ceva puiule? întreb îngrijorat mângâindu-i aripile negre.
    Acesta ezită pentru câteva secunde ceea ce mă făcea să devin tot mai agitat.
    -Tati e bine?
    Nu putea să ascundă nimic de mine, nu mă putea minți, îl crescusem mult prea bine și simțeam, simțeam că ceva nu era bine cu iubitul meu.
    -Pi...
    Acesta îmi spuse că este bine afișând un zâmbet ștrengăresc extrem de forțat. În acel moment mă bucuram că eu eram mămica în familia noastră, bebe nu știa să mintă, Karasu încă nu-l înițiase în tainele luptelor cu adversari adevărați și încă mai avea multe de învățat. Eu îl crescusem ca pe un om, unul de care orice părinte ar fi mândru.
    -Unde este? întreb apoi nescăpându-l din vedere.
    -Pi, pi.
    -A rămas la Kurama peste noapte? întreb ușor surpins. Oricât de obosit ar fi fost, Karasu întotdeauna venea să doarmă acasă cu noi. Probabil de data aceasta l-am solicitat prea mult iar problemele legate de bani și de sănătatea mea îl secaseră cu totul. Mi-am acoperit chipul cu palmele dând frâu liber câtorva lacrimi ce începuseră să curgă pe obrajii mei albi.
    -T...transmite-i că-l iubesc și...și că ne vom descurca noi cumva...îmi pare rău că îl fac să sufere atât de mult, știu că demonii simt mult mai mult decât oamenii mai ales când vine vorba de cei iubiți. Pe voi situația vă afectează de o mie de ori mai mult decât pe mine poate. Dar împreună vom găsi noi o soluție. Spune-i să nu vină acasă până nu este suficient de odihnit. Sigur Kurama a avut grijă să-i facă un ceai de plante care să-i asigure un somn profund.
    -Pi, pi...
    Bebe venise și mă luase în brațe înconjurându-și aripile în jurul trupului meu slab. Simțeam căldură și dragoste venind din partea lui exact ca atunci când mă îmbrățișa Karasu. Dragul de el, devenea un adevărat bărbat capabil să facă față situaților tensionate. Vedeam în ochii lui mari oboseală și tristețe, oricât ar fi încercat să fie același micuț drăgălaș obsedat de brioșe, îl durea văzându-mă în situația asta.
    L-am ținut strâns și m-am întins înapoi în pat sperând să adorm cât mai repede. Corpul nu mă mai durea atât de tare, în schimb sufletul începuse să mă doară îngrozitor.
    Privind spre geam am putut vedea câteva virbrații în jur. Acela era yokiul lui Karasu, câmpul de forță ce-l activa mereu când pleca de acasă devenise instabil.
    Am oftat. Tot ce-mi doream era ca iubitul meu să fie bine oriunde ar fi el acum.

    LadyHalloween
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 36
    Data de inscriere : 04/08/2017
    Varsta : 27
    LadyHalloween
    VIP
    Karasu Akanami

    YAOI - [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings C5bb43f9a47b67d24414be8bf4334e31

    Nu a fost usor.O simpla amuleta de gheata, dar nu scapasem fara vatamari.Rana de pe umarul meu, produsa de katana acelui demon, sangera in continuare si devenea tot mai urata.Pe langa asta, ma urea ca dracu.Trebuia sa o ascund cumva.Daca Viktor va da de ea nu stiu ce minciuna sa-i spun.Se vede de la o posta ca e o taietura puternica.
    -Ahh!
    Mi-am dus palma acolo oprind sangerarea.Ajunsesem deja in Lumea Oamenilor si incercam sa ma deplasez pentru a ma refugia acasa la Kurama.El sigur va avea grija sa ma trateze cu ceva cat sa ma vindec rapid.Am bagat amuleta in buzunarul interior al hainei si am alergat spre resedinta sa, sarind gardul pentru a ajunge in spate.Roscatul era afara, in foisor, servind un ceai negru.Imediat cum m-a vazut sari ca ars, venind spre mine.
    -Cum esti?ma intreba deodata.
    L-am privit in ochi si am oftat.Mi-am dat haina la o parte, pentru a descoperi umarul ranit si am asteptat sa urle la mine.A scos un suspin agitat si si-a acoperit gura cu ambele palme.
    -Recunosc, nu am fost atent.Un demon de paza m-a lovit cu katana.
    -Daca Viktor vede asta...
    -Stiu.Ajuta-ma cu ceva.Ai vreo planta minune care vindeca ranile?
    -Nicio planta de-a mea nu o sa vindece asta imediat, dar pot avea grija ca el sa nu o observe.Vino!
    M-a luat de mana si m-a bagat in casa.Yuuri inca dormea pe canapeaua din sufragerie si nici ca nu parea ca se va trezi.Kuramama dusese in bucatarie si scosese pe masa un arsenal intreg de flori demonice care mai de care mai colorate si mai frumoase.
    -Amuleta ai luat-o?
    Am scos bijuteria si am pus-o pe masa.
    -O voi vinde pe piata neagra maine la prima ora.O sa-mi aduca ceva.
    -Dezbraca-te!
    Am chicotit auzindu-l, insa m-am supus.Kurama mi-a tratat rana si a bandajat-o cu fase din Lumea Demonilor care se uniformizau odata cu pielea, mascand fiecare rana sau cicatrice.Plantele cu care ma doctoricise aveau sa-si faca efectul in cateva zile.O sa am grija ca Viktor sa nu vada nimic schimbat la trupul meu.De altfel, ultimul mesaj pe care mi l-a transmis bebe a fost de curand.Viktor ma iubea si voia sa stiu asta in permanenta.Mi s-a topit inima auzind acel gand transmis, insa pe langa asta mi-a si ingreunat situatia deoarece un Viktor care imi declara iubirea sa e un Viktor care nu doarme si dracu stie cum o sa-i explic eu absenta atunci cand voi ajunge acasa.
    -Gata!
    Mi-a dat un bobarnac serios in cap dupa ce a terminat.
    -Asta pentru ce dracu a fost, planta nenorocita?
    -Pentru ca esti cretin si nu ai grija de tine.Du-te acasa acum!Sunt sigura ca o sa ai de dat explicatii si tare mult as vrea sa vad cum naiba o scoti la capat?
    -Sunt un mare mincinos crede-ma.
    -Mda, fa bine si minte cum trebuie de data asta.Ai grija pe viitor, boule!
    A dat sa ma loveasca din nou, insa m-am ferit si am zbughit-o afara, alergand spre casa.Campul de forta din jurul casei incepea sa slabeasca.Nu era de mirare.Nu ma gandisem ca o sa stau chiar atat de mult in Lumea Demonilor.
    Am traversat strada si am intrat in curte, slabind bariera pana cand am distrus-o cu totul.Odata ajuns in casa, am pus amuleta furata in spatele bibliotecii unde aveam seiful si am urcat la etaj.In dormitor, Viktor statea in pat, iar bebe il imbratisa cu aripile.Copilul ma simti imediat si se trezi, uitandu-se la mine.
    -Pi...
    -Sunt bine.Dormi linistit.i-am zis, mangaindu-i chipul.
    -Pi...murmura el, ghemuindu-se tot mai mult la pieptul mamicii sale.
    Am intrat in baie si mi-am dat jos hainele, imbracand o pereche de pijama neagra.De obicei dormeam fara tricou, dar de data asta nu imi puteam permite.Viktor chiar nu trebuia sa stie ce anume se petrecuse in noaptea aceasta.
    Revenisem in dormitorul cald, strecurandu-ma in pat.L-am prins pe baiat in bratele mele si i-am sarutat crestetul.Totul urma sa fie bine.Pentru el, voi avea grija ca totul sa fie bine.
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Viktor Nikiforov
    YAOI - [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings 2ps3c43

    Nu pot să-mi dau seama dacă ațipisem puțin sau doar clipisem pentru o secundă. Ce-i drept, am simțit imediat în jurul meu agitație și o voce mai mult decât cunoscută ce m-a făcut să tresar.
    -KARASU!
    Imediat m-am întors spre el și l-am luat în brațele mele simțind cum tremur din cauza fircii. Nu era o spaimă obișnuită determinată de îngrijorare, ci una ce mă făcea să vreau să plâng gândindu-mă că în orice moment, brunetul meu ar putea să dispară fără să se mai întoarcă vreodată.
    -Pe unde ai fost? întreb cu o voce joasă tremurândă simțind cum tremurul devine tot mai accentuat. Am fost foarte îngrijorat, adaug încercând să-mi controlez vocea și corpul slăbit ce stătea în continuare agățat de gâtul său parfumat.
    După câteva momente am reușit să mă despart de el și să-l privesc în ochii superbi cu care mă cucerise de prima dată.
    -Să nu mai pleci fără să-mi spui...am crezut că ți s-a întâmplat ceva, câmpul de protecție a slăbit. Bebe mi-a spus că ești la Kurama, ce ai făcut acolo? Ai adormit nu? Îmi pare rău, știu că ești obosit și ai nevoie de odihnă, dacă mi-ai fi zis nu l-aș mai fi rugat pe bebe să te conacteze. Îmi pare rău...chiar m-am speriat când am văzut că nu ești lângă mine dragul meu...
    I-am prins obrajii și i-am sărutat fruntea cu dragoste. Nu vreau să mă gândesc ce s-ar fi întâmplat dacă nu s-ar fi întors până dimineață. După mirosul puternic de trandafiri am putut să-mi dau seama că întradevăr mersese la Kurama acasă dar tot nu am putut să înțeleg de ce nu mi-a spus înainte să adorm ce avea de gând...o fi uitat sau a fost pur și simplu un impuls spontan apărut imediat după ce adormisem?
    Am vrut să mai spun ceva dar apoi am auzit un mic piuit cald și liniștit semn că bebe era acum în lumea viselor, odihnindu-se știindu-și tatăl acasă în siguranță. I-am făcut semn lui Karasu să tacă apoi m-am ridicat cu grijă din pat.
    -Îmi e sete...
    Ajutat de el am coborât jos unde speram să-mi dea o explicație cât mai clară asupra incidentului din seara asta.
    -Niciodată nu ai plecat așa...
    Nu știam ce să cred. Îmi era frică că m-ar putea minți. La bebe imediat îmi dădeam seama dar la el...atunci când își punea ceva în cap, putea să mă facă până și pe mine să cred că Pământul e plat.
    Am băut o gură privind spre fereastră, deja începea să se lumineze de ziuă.
    -Karasu...îmi ascunzi cumva ceva? întreb pe un ton cât se poate de serios privindu-l adânc în ochi rugându-mă din tot sufletul să nu mă mintă. De mă va minți, nu știu dacă aș putea să-mi dau seama, iar asta mă durea. Vorbeam cu un demon la urma urmei...dar să-și mintă persoana iubită...noi ne-am promis că ne vom spune orice sau cel puțin așa a fost mereu, nu am ascuns nimic unul față de altul vreodată.
    LadyHalloween
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 36
    Data de inscriere : 04/08/2017
    Varsta : 27
    LadyHalloween
    VIP
    Karasu Akanami

    YAOI - [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings C5bb43f9a47b67d24414be8bf4334e31

    Mi-a inghetat sangele in vene cand am vazut ca Viktor se trezeste si ca se agata de mine, suspinand si plangand, varsand lacrimi dupa lacrimi ca pe urma sa se uite in ochii mei cu o oarecare usurare.L-am strans in bratele mele si l-am mangaiat, alintandu-l cum se cuvine pentru a-l putea linisti.Nu era in regula, pentru corpul sau slabit, sa se consume atata.Eram bine pana la urma.Dar ii inteleg ingrijorarea.Un om cu o boala ca a lui era indicat sa nu fie lasat singur nici macar o clipa si asta pentru ca ramanand fara nimeni in apropiere se putea gandi la tot felul de orori, iar asta i-ar fi daunat si mai mult.
    -Sun bine, dragule.i-am zis, sarutandu-i fruntea.Am avut ceva de rezolvat la Kurama acasa.M-a chemat de urgenta.Iti voi explica totul.
    Bebe dormea linistit, iar patinatorul imi spusese ca ii este sete.L-am luat de mana si am coborat amandoi la parter.I-am oferit un pahar cu apa si m-am asezat la masa, aprinzandu-mi o tigara.De ce mi-a fost frica nu am scapat, iar cateva minute mai tarziu, fiind intrebat de iubitul meu care a fost cauza absentei mele.
    -Nu ai de ce sa te ingrijorezi.i-am zis.Kurama m-a chemat pentru ca a avut cateva descarcari de Yoki printr-un portal si nu a putut sa-l controleze de unul singur.Nu stiu de ce, dar are puterile tare slabe de ceva vreme.Am fost nevoit sa-l ajut asa ca am facut-o.Regret ca nu ti-am spus mai din timp,
    dar am fost invocat de urgenta.Iarta-ma, Viktor.Totul este bine acum, nu ai de ce sa te temi.
    Nu imi placea sa-lmint, dar era singura solutie in aceasta poveste.Momentan, chiar nu trebuia sa stie adevarata mea aventura.
    -E totul bine.Data viitoare am sa incerc sa te anunt.
    M-am ridicat de la masa si l-am strans in bratele mele.
    -Hai sa mergem sus.Ai nevoie de odihna.
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Viktor Nikiforov
    YAOI - [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings 2ps3c43

    -Se pare că medicamentele nu își mai fac atât de mult efectul iar dacă starea i se va înrăutăți va trebui să-l internăm, spuse doctorul uitându-se pe toate acele foi din urma analizelor mele. Îl țineam de mână pe Karasu de frică să nu care cumva să pic. Corpul îmi era slăbit și simțeam picioarele pară paralizate tot mai des. Era greu să mă deplasez, să mănânc sau să fac ceva fără să scâncesc de durere. Am ieșit din salon plângând, trebuia să ajungem la o nouă consultație peste două zile când doctorii vor decide dacă mă vor ține sau nu sub supraveghere în spital. Internarea avea să fie și mai costisitoare dat fiind faptul că era vorba de un spital privat și unul de stat unde aș fi riscat să fiu prins de către paparazzi și dat ca subiect principal la toate știrile mondene. Nu puteam concepe asta. Atât ar mai fi lipsit!
    -Karasu...cum o să ne mai descurcăm?...Internarea va costa extrem de mult...poate reușim să strângem niște fonduri de la primărie...
    Eram tot mai îngrijorat și din punct de vedere financiar. Karasu muncise pe brânci zilele astea și ceruse șefei sale bani în avans pentru următoarele trei luni numai să putem ajunge la această consultație. Nu vreau să mă gândesc câte datorii aveam. Kurama și Yuuri de ajutaseră deja cu tot ce au avut, ajungând să mănânce numai ce procurau din grădină.
    Mi-am strâns iubitul în brațe fiindu-mi atât de greu să nu plâng în acele momente.
    Ajutat de el, am urcat în mașină și am pornit spre casă unde ne aștepta Kurama împreună cu bebe, Yuuri fiind la patinuar. Acesta se ocupase de site-ul meu zilele astea și reușise să facă rost de mai mulți copii dornici să învețe să patineze astfel încât să putem strânge mai mulți bani. Era plecat aproape în fiecare zi de dimineața până seara ajungând acasă mai mult decât rupt. Odată a ajuns julit la genunchi căzând pe gheață din cauza oboselii. Toți se agitau și făceau totul pentru mine, numai să mă fac bine. Îmi era greu să le spun cât de rău mă simțeam atunci când voiau să se intereseze de starea mea. Chiar și un mic zâmbet venit din partea mea îi făceau să se simtă bine, dar până și asta devenise foarte greu de făcut. Figura îmi era crispată ori de câte ori încercam să mă încurajez. nu reușeam fiind mult prea doborât de greutăți. Îmi ridic mâna grea punând-o pe a lui Karasu peste schimbătorul de viteze numai să-l simt că este lângă mine. Și noaptea trecută plecase dar nu am îndrăznit să-i spun nimic nici de data asta. Chiar dacă i-aș fi zis, sigur mi-ar fi transmis că nu am de ce să mă îngrijorez și că a avut ceva de rezolvat la Kurama acasă. Îl întrebasem pe roșcat dacă vorbele sale erau adevărate iar acesta mă asigurase că totul era real. Chiar și așa...de ce mă simțeam atât de gol gândindu-mă la asta? Ca și cum aș fi omis ceva...
    -De unde ai brățările astea? Nu le-am mai văzut până acum...Ți-au rămas de la vreo ședință foto? Să le duci înapoi să nu creadă șefa ta că le-ai furat, spun atrăgându-mi atenția brățările argintii cu care nu-l mai văzusem până acum. Păreau atât de valoroase încât nu am putut să nu ating una.

    LadyHalloween
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 36
    Data de inscriere : 04/08/2017
    Varsta : 27
    LadyHalloween
    VIP

    Karasu Akanami

    YAOI - [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings C5bb43f9a47b67d24414be8bf4334e31

    Facusem rost de bani foarte usor, iar in ultimele zile am tot furat si vandut artefacte din Lumea Demonilor fara ca Viktor sa banuiasca ceva.De data aceasta, am avut mare grija sa fiu atent la orice atat acasa cat si in cealalta dimensiune a existentei.Nu am mai fost atacat ci am atacat.Nu am mai fost ranit ci am ranit.Veneam acasa cand Viktor dormea.De altfel, Kurama imi daduse cateva ceaiuri de valeriana care odata baute iti dadeau o stare de somnolenta profunda ce dura cateva ore bune, suficient cat sa-mi fac eu treaba de hot.Bebe ma acoperea si avea grija ca Viktor sa nu banuiasca nimic.Copilul nu era invatat sa minta, insa latura sa demonica iesise la suprafata in ultimele zile, capacitatea cu care reusea sa ascunda adevarul de mamica sa fiind colosala.Aproape ca imi dadea fiori cand il vedeam ce scorneste.
    Dar cu toate jafurile si cu toti banii pe care ii primisem de pe urma licitatiilor, tratamentele lui Viktor parca nu dadeau niciun rezultat, patinatorul fiind pe zi ce trece tot mai slab si mai vulnerabil.Tocmai ce terminasem un alt set de analize, iar medicul ne comunicase faptul ca boala continua sa avanseze parca pe zi ce trece tot mi mult.Ca iubitul meu sa se faca bine, era necesar sa se interneze ceea ce am considerat o idee mai mult decat buna.Avea nevoie de asistenta medicilor in permanenta.
    L-am asezat pe puiul de corb in bratele mele, mititelul adormind dupa ziua aceasta plina de plimbari de la un cabinet la altul, dupa care l-am ajutat pe Viktor sa urce in masina.
    -O sa ne descurcam cum am facut-o si pana acum.i-am zis baiatului, mangaindu-i chipul rece.O sa fie totul bine.Asa cum am avut grija pana acum o sa am in continuare si nu voi permite niciunei boli pamantene cretine sa mi te fure.Merg pana in panzele albe, daca trebuie, doar ca sa te vad din nou sanatos.
    I-am sarutat buzele moi si am pornit masina, mergand spre casa.
    -O sa te internam daca asa trebuie.Ai nevoie de asistenta medicala permanenta.Si nu vreau sa te gandesti cu ce anume vom plati toate astea.Nu e treaba ta ci a mea.Tot ce trebuie tu sa faci este sa te lasi ingrijit de medici.
    Am accelerat intrand pe strada unde aveam locuinta.Purtam o camasa neagra eleganta si fara sa-mi dau seama, mansetele mi s-au ridicat, lasand la iveala incheieturile bratelor.Ochii lui Viktor au cazut imediat pe bratarile pe care le aveam.Mentionand de ele, inima mi-a luat-o la goana ca arsa.
    -Da, cred ca de la o sedinta foto le am.Nici nu am observat ca le-am uitat pe maini.Sunt foarte subtirele.Daca nu ma suna nimeni in legatura cu ele nu vad de ce nu le-as putea pastra.Sunt dragute, nu?
    -Pi...
    -Scuze, puiule.Dormi in pace.
    Am ajuns acasa imedit, tocmai cand afara se pornise o ploaie puternica.Am iesit din masina luand umbrela, dupa care m-am apropiat de Viktor si l-am ajutat sa coboare si sa intre in casa.
    -Il pun pe bebe la somn si dupa iti pregatesc baia si masa.
    I-am mai daruit un sarut pe fruntea neteda si i-am zambit.Spitalizare, huh?La noapte urmeaza o alta spargere.
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Viktor Nikiforov
    YAOI - [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings 2ps3c43

    Eram fericit știind că orice s-ar întâmpla, Karasu întotdeauna îmi va fi alături și va lupta până în pânzele albe numai să mă fac bine. Ușor amețit, mi-am lăsat capul pe spate pe scaunul din dreapta și m-am bucurat de acest drum liniștit spre casă. Brunetul meu era întotdeauna grijuliu cu mine pregătindu-mi baia, cina și ceaiul nelipsit dinainte de culcare. Ce-i drept, dormeam foarte mult de la el, probabil fiind folosite niște plante cu efect relaxant ce provocau și stări de somnolență. Fără ele nu știu dacă aș putea să dorm cum trebuie în vreo noapte fără să mă foiesc sau fără să mă trezesc.
    Am ajuns acasă destul de repede citind bilețul lăsat de Kurama ce ne comuniscase faptul că are niște treburi de rezolvat cu florăria și nu a putut sta mult dar ne-a lăsat sacoșa cu legume și cu flori medicinale în bucătărie. Am zâmbit după care m-am așezat pe un scaun din bucătărie așteptându-l pe Karasu. Pe zi ce trece urcatul scărilor devenea tot mai problematic pentru mine așa că încercam să evit treaba asta cât puteam de mult. Simțeam furnicături constante în tălpi și o senzație de amorțeală atroce.
    Nu după mult timp reveni și iubitul meu ce se puse pe treabă. Îmi plăcea cum gătea, era priceput și îndemânatic mai ales cu cuțitele.
    -Să nu uiți să-mi faci un ceai din acela de care mi-ai mai făcut, dorm foarte bine noapte din cauza lui, îi spun zâmbind dulce.
    Nu voiam să-l las să facă toată treaba așa că am luat câțiva cartofi și am început să-i curăț încet și cu grijă, sperând să nu mă tai sau să înceapă să mă doară iar mâinile.
    Încercam să par calm chiar dacă mă frământa foarte tare problema banilor din casa noastră. Karasu mă asigurase că totul va fi bine, dar cum putea să o garanteze așa? Cum făcuse rost de bani în tot acest timp? Azi plătise consutația cu niște bani pe care nici măcar nu știam că îi avem.
    Într-un final masa a fost gata. Am început să mâncăm spunând din când în când câte o glumă sau povestind vreo întâmplare haioasă care să înveselească atmosfera. Era inutil să îmi plâng toată ziua de milă, plus că brunetul știa cum să mă facă să zâmbesc de fiecare dată.
    Ajutat de el, am urcat scările până în camera noastră relaxându-mă cu o baie caldă ca mai apoi să mă așez pe pat și să-mi primesc cana de ceai pregătită cu atâta atenție de iubitul meu.
    -Mulțumesc mult dragul meu, te iubesc! îi spun trăgându-l de guler pentru a-i săruta fruntea netedă.
    Am luat o gură de ceai bucurându-mă de gustul acestuia.
    -Să nu stai mult în baie, bine? E târziu.
    Am mai luat câteva guri din ceai până când Moș Ene și-a presărat tot praful magic pe pleoapele mele făcându-mă să pătrund într-un somn adânc și odihnitor.
    LadyHalloween
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 36
    Data de inscriere : 04/08/2017
    Varsta : 27
    LadyHalloween
    VIP
    Karasu Akanami

    YAOI - [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings C5bb43f9a47b67d24414be8bf4334e31

    L-am lasat adormit in pat, printre asternuturile calde cu parfum placut.Langa el,
    odihnit pe o perna moale se odihnea fiul nostru care, cata vreme eu voi fi plecat, va avea grija sa tina totul sub control in casa.Deja stia unde anume dispaream in fiecare noapte.Initial nu am vrut ca el sa stie asta, insa am realizat ca nu pot tine ascunsa o astfel de informatie, mai ales de un Quest Class atat de inteligent.Doar era fiul meu pana la urma.
    I-am mangaiat capsorul, dupa care i-am dat lui Viktor un sarut linistit.Doua minute mai tarziu, mi-am luat talpasita deschizand un portal spre Lumea Demonilor.Aflasem din sursa sigura ca un conte de lumina, aflat in regatul lui Mukuro, a achizitionat acum cateva luni o oglinda magica.Dupa ce mi-a spus Kurama, acea oglinda este de fapt un fals printre colectionarii de antichitati, ca atare nu are nicio putere.Insa in Lumea Oamenilor va costa o avere deci trebuie sa o am neaparat.Problema e ca nici contele nu stie ca oglinda nu are proprietati magice asa ca o sa am ceva de furca cu el pana o iau.Dar la cum ii cunosc eu pe cei din regatul lui Mukuro, nu ar da nimic inapoi nici daca ar fi stricat.
    Am activat sigiliile si mi-am croit drum spre regatul acelei regine nebune.De data aceasta imi asezasem si masca pe fata, energia mea crescand destul de mult in ultimele zile, din cauza adrenalinei.Kiiro voia sa iasa afara, insa nu ii puteam da voie.Trebuia sa pastrez yokiul pentru zilele cu mult mai grele ce vor urma, odata ce Viktor se va interna.Oricare ar fi fost consecintele cestei perioade, trebuia sa se faca bine, iar eu ma voi asigura ca asa va fi.
    Am marit viteza si am tot alergat, intrand in regatul lui Mukuro, acum aflat intr-un plin razboi.Trebuia sa am grija sa nu atrag in vreun fel atentia garzilor ei, altfel riscam sa ridic impotriva mea milioane de demoni flamanzi.Am alergat precum un demon obisnuit.dat fiind faptul ca aveam sigiliile, nu ma simteau si nici nu imi acordau atentie, in ochii lor parand un drac cu o putere spirtuala sub zece mii de puncte.Cu toate acestea, desi era noapte, luptele si focurile de arma se auzeau in diferite colturi ale regatului.Cerul devenise rosu din cauza flacarilor si prafului de pusca, iar aerul mirosea a sange si agonie.Nu trebuia sa stau aici prea mult.In timp ce alergam, am aruncat in spate cateva bombe Muddy care daca prindeau vreun demon, ce avea de gand sa ma urmareasca, il nimiceau cu o singura explozie.In fata am trimis patru Trace Eyes, bombite cu aripioare care se comportau ca niste semnalizatoare.Daca se afla cineva in fata, ele imi vor da de stire.Odata armele trimise si implantate in pamant, am continuat drumul.Liber pe o distanta de doi kilometri.Conacul contelui era in capatul celalalt al regatului.
    Mukuro nu este in castel, deci ia parte la batalie.Yoki de clasa S se simte peste tot, iar puterea ei nimicitoare este atat de apasatoare ca pana si eu sunt coplesit.O explozie se declansa la doar doi metri departare de mine, facandu-ma sa sar pe acoperisul unei cladiri.Fusese urmata de o alta explozie,
    la fel de mare, pe urma de inca una.Zeci de yokai insetati de distrugere aparusera pe strada principala, atacandu-se cu arme si puteri spirituale care mai de care mai impresionante.Nu puteam continua sa merg pe drumuri.Nu daca voiam sa scap intreg.Am alergat de pe acoperis pe aoperis,
    fixandu-mi tinta valoroasa.O simteam.Trebuia sa pun mana pe oglinda aceea orice ar fi fost.Viktor trebuia sa fie salvat.

    "Ai grija"

    Trebuia sa fac tot ce imi statea in putere ca sa nu-l pierd.Nu voi permite una ca asta.Nu lui.

    "ATACA"

    Nu il voi pierde!

    "UCIDE"

    O forta nevazuta ma lovi in timp ce alergam, aruncandu-ma de pe acoperisul unei cladiri inalte.Vazandu-ma plonjand in gol, mi-am deschis haina si am incercat sa plutesc spre sol.Nu a mers.Cum de nu a mers?Trebuia sa mearga.Pentru prima data am simtit nevoia sa dau din aripi.Care aripi, idiotule?Care aripi?Nu le-ai pierdut din propria ta prostie?Zboara acum daca poti!Inima a inceput sa-mi bata nebuneste.Ce aveam sa fac.cadeam in gol, iar sub mine era o intreaga hoarda de demoni care urmau sa ma faca bucati.Singur nu puteam face fata unei asemenea echipe.Am incercat sa mai deschid haina, insa nu a mers.Fusesem blestemat sa raman pe pamant nu in aer.Quest Class fara aripi.Cretinule!Nu muri acum!
    -INTRUSI!!!
    -La dracu'!am zis, pregatindu-ma sa arunc o grenada.
    Nu a mai fost nevoie de asta.Aerul a fost taiat in doua de sunetul ascutit al unei arme care se aventura spre multimea aflata in strada.In doar cateva secunde, demonii cazusera lati imbiband caldaramul cu sange negru.In jurul taliei mele se infasura un brat musculos, iar o clipa mai tarziu am fost tras spre acoperisul unei alte cladiri exact inainte sa ma strivesc de pietrele ascutite de pe jos.Am cazut in genunchi si mi-am tras sufletul, incercand sa ma calmez de pe urma acestei experiente care aproape ma costase viata.
    -Nu esti obisnuit fara aripi, Karasu sama.
    Vocea aceea.M-am intors cu fata spre strainul care ma pescuise din bratele mortii.O armura stralucitoare si un coif la fel de urat ca intotdeauna, plus nelipsita secure de cateva tone pe care nu stiam cum naiba reusea sa o manuiasca asa de bine.
    -BUI!am strigat, bucurandu-ma sa-l vad.
    Barbatul si-a dat jos coiful si mi-a zambit.
    -Chiar el.Te bucuri sa ma vezi sau te bucuri ca te-am salvat, din nou, din fata mortii?Ar trebui sa-mi faci cinste cu ceva nu crezi?
    L-am imbratisat prieteneste si i-am multumit pentru ceea ce facuse, promitandu-i dupa aceea ca urma sa ma revansez.
    -Kurama mi-a zis ca esti aici, insa nu ma asteptam sa dau de tine acum.
    -Te-a lovit un gardian de vant, nu?
    -Cel mai probabil.Nu l-am simtit si nici nu l-am vazut.Asta trebuie sa fi fost.
    -Ce vant te adue aici in timpul razboiului?Nu esti in toate mintile, Karasu!Pentru Mukuro sunt ferm convins ca nu ai venit sa lupti.Esti din echipa lui Yomi.
    Am oftat.
    -Fireste ca nu am venit pentru dementa aia.Nu as fi venit nici pentru Yomi.Doar ma stii bine.Imi pasa doar de regatul meu si atat.
    -Atunci?
    Mi-am lasat privirea in jos si i-am aratat incheieturile mainilor.Ochii lui albastri se marisera imediat.
    -Sigiliile lui Yoko.Dar astea sunt pentru yokaii legendari si pentru banditi.
    -Batrane, ia-o la pas.Am multe sa-ti spun.
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Viktor Nikiforov
    YAOI - [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings 2ps3c43

    Niște mâini micuțe îmi mângâiau chipul alb ca laptele, făcându-mă să-mi deschid ușor ochii și să zâmbesc la vederea puiului de corb ce mă privea cu acei ochi mari și negri.
    -Bună dimineața dragul meu, îți e foame? îl întreb pe micuț îngrijorat căutând ceasul din încăpere pentru a vedea cât de mult dormisem. Era ora opt dimineața, iar bebe trebuia să fie deja spălat și mâncat ceea ce m-a făcut să mă panichez.
    -Pi...
    -Unde e tati? îl întreb observând că patul era gol iar de jos nu se auzea nimic și nici nu venea vreun miros specific de mâncare.
    -Pi pi.
    -La magazin?
    Am zâmbit și l-am luat în brațele mele sărutându-i fruntea caldă. Cât de mult îi iubeam pe cei doi.
    -Hai să îl ajutăm pe tati până vine, bine? Măcar să punem tigaia pe foc, îi spun pornind cu el spre scări. Tremuram ușor dar încercam să mă controlez, obișnuindu-mă cu senzația. Am putut să simt o energie puternică venind din partea lui bebe Karasu ce m-a făcut să-l privesc intensc în ochișorii aceia negri și mari. Ceva îl îngrijora, ceva suficient de grav care să-l facă să fie atât de agitat deși se chinuia cu toată puterea să ascundă acest lucru de mine. Nu am îndrăznit să-l întreb care era problema, știam că nu-mi va spune căci trecea prin acea perioadă când voia să aibă o oarecare intimitate în ceea ce privesc gândurile sale. Nu era prima oară când vedeam această privire în ultima perioadă, probabil era îngrijorat din cauza mea pentru că mă forțat și pentru că analizele și spusele medicilor deveneau tot mai triste.
    Am început să trebăuilesc prin bucătărie pregătind ceva cu legumele pe care le aveam prin frigider până când, o voce profundă și caldă se auzi venind din sufragerie, dar nu era Karasu.
    -Mmm, ce bine mirose!
    -Yomi! spun grăbindu-mă să-l întâmpin și să-l aduc în bucătărie să nu pățească ceva deși știam că, deși era orb, putea să se orienteze în spațu mai bine decât oricine.
    -Cât mă bucur se te aud Viktor, nu am mai vorbit de mult timp!
    -Pii!
    -Și pe tine bebe, cum aș putea să te uit? Încă puțin și ziceam că ești taică-tu la cât de puternic e yokiul tău acum, spuse acesta chicotind.
    L-am lăsat să se așeze la o masă din bucătărie dupaia m-am apucat de pregătit o cafea pentru rege.
    -Ce vânt de aduce pe aici, Yomi? întreb încântat gândindu-mă că i-ar prinde bine și lui Karasu când se întoarce să mai vorbească cu el. Bebe nu mai mersese la grădiniță de ceva vreme și cred că pierduse destul de multe evenimente frumoase de care s-ar fi putut bucurat dacă nu eram eu.
    -Nimic grav, am zis să vă fac o vizită. Karasu nu este acasă? se interesează acesta luând o gură din ceașca de cafea.
    -Nu, este la piață, ar trebui să vină. A plecat de mult, puiule? îl întreb pe bebe ce devenise și mai palid la față.
    -Pi...pi pi!
    -Bine, du-te, îi spun calm când acesta zburase în sufragerie la televizor. Era foarte agitat și era să se și lovească în ușă când ieșise. Ce era cu el?
    Yomi îngână ceva continuând să bea liniștit din cană.
    -Cum este starea ta? întreabă acesta făcându-mă să înghit în sec. Mă așteptam la întrebarea asta, toți cunoscuții mi-o puneau când mă vedeau.
    -Nu prea bună...
    Cum să-l mint? Era un demon până la urmă!
    LadyHalloween
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 36
    Data de inscriere : 04/08/2017
    Varsta : 27
    LadyHalloween
    VIP
    Karasu Akanami

    YAOI - [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings C5bb43f9a47b67d24414be8bf4334e31

    -Nu esti in toate mintile, cioara batrana?!tipa Bui la mine, agitandu-se in asa hal incat era sa-mi retezze trupul cu securea aceea enorma pe care o avea in mana.
    Ii spusesem povestea cu Viktor si cu tratamentele.De asemenea ii marturisisem si ca, din lipsa de bani,ajunsesem sa recurg la jafuri in Lumea Demonilor pentru a putea suporta toate cheltuielile.Chiar daca Bui era un demon cu la fel de multa pofta de sange ca si mine, nu suporta minciuna, inselatoria si dezonoarea, motiv pentru care ura hotii.In trecut chiar fusese unul dintre razboinicii care l-au vanat pe Yoko.
    -Tu, un Quest Class, ai recurs la jafuri?Am si eu bani in Lumea Oamenilor.De ce nu mi-ai cerut?Exista o solutie pentru orice.Nu trebuie sa recurgi la inselatorie, omule.Ahr, cioroi depravat ce esti!
    -Ai terminat?i-am zis, strecurandu-ma pe o alee laturalnica pentru a ajunge in spatele conacului.Stiu si eu ca ceea ce fac nu este bine, insa este singura solutie.Si crede-ma ca ai fi ultima persoana careia i-as cere bani.Nu ma injosesc chiar atat.Sunt barbat.Lupt ca un barbat pentru orice.Acum taca-ti fleanca si lasa-ma sa fur de la lumanarea asta hodorogita.Tine de sase.
    -O sa te bat de-o sa-ti sara capacele cand o sa prind ocazia.Poate asa te inveti minte sa nu mai furi nimic.
    Mi-am dat ochii peste cap si am intrat in conac.Oglinda se afla in sala principala, fiind protejata de un sistem avansat de lasere.Folosindu-ma de cateva dinamite fumurii, am reusit sa vad aceste lasere arzatoare, iar cu ajutorul unor Trace Eyes agili, am fost in stare sa iau si oglinda, fara a declansa nici o alarma.Aveam artefactul in mana asa ca mi-am luat talpasita de indata, lasand in urma un spatiu gol intr-o colectie impresionanta si o dinamita jucausa care avea sa explodeze in douazeci de secunde.
    -Sa mergem pana nu sarim in aer.i-am zis lui Bui, sarind de pe acoperis.
    -In aer?Dar ce ai mai facut?
    -Trebuie sa ingrop fiecare dovada.zambisem.
    -Karasu Akanami, esti un ticalos fara pic de onoare.
    -Da, tataie, stiu deja asta.Dar nu uita ca sunt frumos si asta e tot ce conteaza.Te-am pupat.Ai grija sa nu mori pe aici.Nu am timp, in agenda, pentru inmormantari.
    Mi-am luat la revedere de la el si am deschis un portal spre Lumea Oamenilor, croindu-mi drum spre strada unde se afla casa in care locuiam.Odata ajuns in fata portilor inalte, un mesaj de la bebe si un fior rece imi sageta intregul trup.Yokiul ce venea din dreptul vilei era unul care ma apasa cu totul si cu cat ma apropiam mai mult cu atat nelinistea din inima mea devenea tot mai mare.Yokai nobil de clasa S, sange regal.Yomi a decis sa-mi faca o vizita, dracu sa-l cante.E ditamai regele in ditamai regatul.Nu are hartii de semnat sau legi de dat?
    -La dracu'!murmurasem.
    Am bagat oglinda intr-o bula de protectie si am teleportat-o in seiful personal, dupa care am urcat scarile din fata si am patruns in casa.Bebe Karasu ma simti numaidecat si veni spre mine, afisand o expresie foarte ingrijorata pe chipul dulce.
    -Pi...Pi pi.
    -Stiu.L-am simtit.
    -Karasu, tu esti?
    Am marait si mi-am aranjat parul.
    -Da.zisesem venind in bucatarie.Buna dimineata, Viktor.
    L-am sarutat pe patinator, iar regelui i-am strans mana.Vrand sa ma comport cat mai natural, pentru a nu-mi trada gandurile, mi-am pus cafeaua in cana si m-am asezat la masa langa cei doi.
    -Ce vant te aduce aici, Yomi?
    -Nimic special.Voiam doar sa vad ce mai fac Viktor si bebe.Imi permiti sa te intreb tu unde ai fost pana acum?Bebe a zis ca ai mers la cumparaturi.Toate marketurile au fost inchise?
    Mi-am pastrat calmul.Oricat era Yomi de puternic, nu-mi putea citi gandurile.
    -Cumparaturi?Nici vorba.Copilul acela ar fi vrut niste briose, dar i-am zis ca nu am timp de supermarketuri.M-am reapucat de facut exercitiile de dimineata.Alerg dintr-un capat in altul in zilele insorite.De cand s-a imbolnavit Viktor nu am mai facut asta.
    -Aham.Exercitii zici?
    -Da, exercitii.Sunt demon, insa trupul meu nu vine de la natura.
    -Tu, un Quest Class, faci sport de dimineata, in Lumea Oamenilor?
    -Omule, ma sperii.
    -Sa zicem.Am sa te cred pe cuvant.
    -Yomi, esti sigur ca nu ai probleme cu somnul din cauza lui Shura?Pari cam tulburat.
    Regele se ridica de la masa si zambi.
    -Sunt doar precaut.Faptul ca multi yokai au ales sa locuiasca in Lumea Oamenilor strica echilibrul Infernului.Ma asigur ca nu li se schimba natura.
    Am luat o gura de cafea si mi-am aprins o tigara.
    -Vorbesti in dodii.Du-te acasa pana nu ma plictisesti de moarte.
    -Asa voi face.Viktor, regret pentru deranj.Ai aici lectiile lui bebe.Nu a pierdut multe.Cat despre tine,
    Karasu, ai grija.O zi buna sa aveti.
    -Asemenea!
    L-am privit plecand prin portalul sau regal.Odata casa eliberata de supremul yoki al regelui, am putut respira usurat.Am scapat ca prin urechile acului.
    -Ce vrei sa mananci, Vitya?Dar tu bebe?
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Viktor Nikiforov
    YAOI - [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings 2ps3c43

    -Și cu banii cum stați?
    -Nu știu, sincer să-ți spun. Karasu e cel care gestionează tot ce are deși nu știu de unde a făcut rost în ultima vreme. Când aduc vorba de asta îmi spune să nu mă îngrijorez că totul va fi bine iar asta mă face să mă liniștesc. Am încredere în el și probabil muncește pe brânci ca să mă poată ține sănătos, îi spun ștergându-mi o lacrimă ce voia să-mi curgă din colțul ochiului.
    -Fii sigur că va face tot ce-i stă în putere să te vadă sănătos. E un Quest Class, iar când un Quest Class iubește nu este de joacă, spuse acesta serios ștergându-mi cu degetele sale lungi o altă lacrimă ce voia să cadă. Era greu să nu mă emiționez dar încercam să rămân tare.
    Am auzit apoi niște zgomote venind din hol, dându-mi seama că brunetul meu s-a întors acasă. Am rămas surprins să nu văd nicio sacoșă de la cumpărături apoi am ridicat sceptic dintr-o sprânceană.
    -Bebe nu ar fi mințit, sigur i-ai spus că mergi numai să te lase în pace, îi spun prinzându-l cu mâța în sac.
    Nu-mi spusese până acum ca s-a reapucat de făcut exerciții sau că dorește să facă asta, ce-i drept nu a mai avut timp de asta de când mă îmbolnăvisem și mă bucur că a găsit puțin timp să o facă acum, poate asta avea să-l mai calmeze și să-și reorganizeze gândurile.
    Mi s-a părut puțin ciudat și comportamentullui Yomi, de fel nu venea la noi fără să aibă vreun motiv anume iar când Karasu îl gonise, acesta nu a opus rezistență și a plecat deschizând un portal un sufragerie nu înainte de a ne lăsa lecțiile și temele lui bebe pe care aveam să le facem împreună zilele astea.
    M-am apropiatde brunet și l-am îmbrățișat cald pe la spate.
    -Nu-mi mai spune așa..., îi spun sprijinindu-mi capul de spatele său puternic. Cu mâinile i-am mângâiat pieptul cald apropiindu-l mai mult de mine.
    Am rămas așa câteva secunde închizându-mi ochii.
    -Nu mi-ai spus că mergi să te antrenezi..., îi spun pe un ton cald încercând pe cât posibil să nu pară că l-aș mustra. Nu asta voiam, ci doar să știe că mă îngrijora atitudinea lui din ultima vreme.
    I-am dat drumul și l-am lăsat să se întoarcă spre mine pentru a mă ghemui apoi la pieptul său și să-i sărut tandru buzele.

    LadyHalloween
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 36
    Data de inscriere : 04/08/2017
    Varsta : 27
    LadyHalloween
    VIP
    Karasu Akanami

    YAOI - [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings C5bb43f9a47b67d24414be8bf4334e31

    Yomi plecase, insa ramasesem cu Viktor ceea ce reprezenta, pentru mine, un obstacol si mai mare.Uram ca eram nevoit sa-l mint, insa nu aveam o alta solutie in situatia de fata.Trebuia sa-l protejez de crudul adevar pana reuseam sa-i aduc sanatatea inapoi.
    -De ce nu?l-am intrebat, incepand sa pregatesc ceva de mancare.Mi se pare ca suna foarte dragut.Nu mi-ai vorbit niciodata in rusa, insa cred ca suni minunat.
    M-a imbratisat cu dragoste, mangaindu-mi pieptul.Stransoarea care mi-o daruise imi cauzase o mica durere in zona umarului, rana provocata de pe urma acelei katane din prima mea excapada in lumea banditilor facandu-si simtita prezenta.Am scos un scancet, insa m-am controlat rapid dupa aceea.Nu voiam sa atrag atentia astfel.
    -Poate ai dreptate.Nu stiu, dar de cand cu problemele acestea, sunt foarte tulburat.Nu prea mai acord atentie universului din jur.Uit ceea ce spun, uit lucruri, sunt distras.Am uitat sa-ti spun si tie ca ies sa fac cateva exercitii.Iarta-ma pentru asta, Viktor.Sunt foarte aerian, atata tot.O sa incerc sa ma controlez, de dragul tau si al lui bebe.
    M-am intors cu fata spre el si i-am sarutat tandru buzele moi.
    -O sa fie totul bine.ii soptisem, mangaindu-i chipul frumos.Ia un loc.Pregatesc imediat masa.
    Am tocat repede legumele si le-am pus la fiert, dupa care am facut cateva rulouri, o tava cu peste gratinat, vinete coapte si un sufleu invatat de la Bui.Oricat de mare si dur ar fi, conserva aceea stie sa faca cele mai bune retete.
    -Poftim, dragule!Gogosel, masa e gata.
    -PIII!!!intra puiul bosumflat in bucatarie.
    -Dar ce are?Esti gras asa ca ti se potriveste.l-am necajit, jucandu-ma cu obrajorii sai dolofani.
    -PI!
    -Ia de mananca niste rulouri cu carne.Sunt calde.
    -Pi.infuleca acestam bagandu-si intreaga fata in farfurie.
    M-am asezat si eu langa iubitul meu si am inceput sa mananc.Avusesem o zi grea si simteam in vene ca nu se terminase inca.

    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Viktor Nikiforov
    YAOI - [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings 2ps3c43

    M-am așezat la masă altături de el nedorind să îi provoc vreo neplăcere cu îngrijorarea mea. Trebuia să-l înțeleg pentru că întradevăr stresul pentru brunet era foarte mare în ultima perioadă și trebuia să fiu îngăduitor cu orice ieșire pe care ar fi avut-o.
    -Masa e delicioasă, îl complimentez încercând să mănânc ceva mai mult decât de obicei chiar dacă nu simțeam nevoia în acel moment.Vizita lui Yomi încă mă pusese pe gânduri și nici eu nu știam ce să mai cred, nu era un demon deloc previzibil.
    Telefonul mobil aflat lângă mine vibrase ușor. Nu i-aș fi acordat importanță dacă numărul ce mi-a apărut pe ecran nu mi-a stârnit un atac de inimă, sau cel puțin așa se simțise pentru mine în acel moment. Începusem să tremur apucând aparatul, citind mesajul pe care îl primisem. Nu pot să cred!
    Realizând că brunetul era lângă mine și probabil se gândea ce se întâmplă, am încercat să mă calmez așezând telefonul înapoi unde era.
    Nu știam cum să-mi găsesc cuvintele, dar nici nu puteam să-mi dau seama cum avea să reacționeze. Era mult prea brusc totul.
    -Părinții mei sunt în drum spre noi, reușesc să-i spun lăsând să-mi scape un oftat lung.
    La naiba, de ce tocmai acum? Nu voiam să-i îngrijorez. Nu le spusesem deloc despre boala mea și negasem orice zvon pe care îl auziseră în ultima perioadă. Cu ei nu vorbeam decât prin mesaje și îmi era mult mai ușor să comunic și să le spun că totul este bine. Dar dacă vor veni aici...nu voi putea să mai ascund asta de ei. Ahh, să nu mai vorbesc de faptul că nici pe Karasu nu îl cunoscuseră vreodată. Nu știam cum aveau să reacționeze. Îmi era frică de ce va spune tata, era un om dur și sigur avea să-l învinovățească pe Karasu pentru că l-am ales pe el în loc să iubesc o femeie. Nu avea oricum să-mi schimbe alegerile căci de mic am fost pe picioarele mele și nu le-am cerut niciodată nimic.
    Erau atât de multe de spus sau de ascuns. Ce ne vom face cu bebe?Aripile sale erau mult prea mari și mult prea naturale ca să mai poată trece drept unele false. Dacă le-aș spune adevărul despre adevărata originea brunetului? Cum vor reacționa? Nu știam.Abia acum realizam că nu îi cunoșteam atât de bine încât să știu ce ar putea spune, ei fiind mereu lipsiți din aproape orice amintire a mea. Îi iubeam chiar dacă nu am petrecut atât de mult timp împreună cu ei...nu voiam să-i mint.
    Instinctiv m-am uitat la Karasu așteptând să spună ceva, să mă încurajeze că totul va fi bine și că vom trece și peste asta cu brio.
    LadyHalloween
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 36
    Data de inscriere : 04/08/2017
    Varsta : 27
    LadyHalloween
    VIP
    Karasu Akanami

    YAOI - [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings C5bb43f9a47b67d24414be8bf4334e31

    In timp ce serveam masa si il tot potoleam pe bebe sa nu-si mai bage capul in tot bolul cu mancare, am sesizat o schimbare radicala in ochii lui Viktor, ceea ce m-a facut sa ma ingrijorez teribil.De fapt, in ultima perioada, de fiecare data cand vedeam acea expresie pe chipul sau palid simteam cum mi se opreste inima in loc de spaima.
    -Viktor, ce ai patit?Bebe, comporta-te ca un Quest Class.Iubitule, esti bine?
    Am lasat tacamurile pe masa si am venit langa el ca pe urma sa-l aud dandu-mi o veste ce m-a facut sa tresar.
    -Parintii tai vin aici?
    -Pi?
    -Adica bunicii tai, bebe.
    -Pi pi pi?
    -Cauta in dictionar sensul acestui cuvant.
    -Pi!continua el sa manance ca un purcel.
    Am revenit cu atentia asupra lui Viktor, asezandu-ma langa el.Intr-adevar nu ii cunoscusem parintii.De fapt, nici nu stiau ce naiba sunt.La dracu, nu stiau nimic.Viktor nu le spusese mare lucru despre mine si, daca imi aduc bine aminte, nu cred ca le mentionase faptul ca avem impreuna un copil care pe deasupra mai are si aripi si zboara de colo colo piuind in loc sa vorbeasca.Sa nu uitam de boala lui Vitya carora le fusese ascunsa.
    -Asta nu-i a buna, nu?
    Calm, sunt doar parintii iubitului tau.Da, adevarat, parinti care nu stiu ca esti demon, ca ai atingerile mortale,ca esti cautat in sapte colturi ale Lumii Demonilor pentru crime si jafuri si ca ai un fiu adorabil cu aripi.Ce poate fi mai palpitant decat aceasta intalnire memorabila?Sa nu uitam ca in interior mai ai un demon care daca se elibereaza si e nervos cam rade totul in jurul sau.Ha ha.
    -Fruntea sus, iubire.i-am sarutat crestetul.O sa fie totul bine.Sunt parintii tai pana la urma, nu?Ce rau poate sa se intample.Au venit pentru ca stiu ca nu ai cum sa-i minti in legatura cu boala ta.Cat despre mine si bebe, nici o problema.Ii taiem aripile copilului.
    -PIIII!!!
    -Ei bine nici eu nu am si nu ma vezi plangandu-ma.
    -Pi!arunca el cu un gogosar dupa mine.
    -De unde naiba ai scos asta?
    Nu a apucat sa-mi mai zica nimic deoarece in intreaga vila se auzi soneria de la intrare.
    -Trebuie sa fie Kurama.A zis ca de pe la noi sa ne aduca niste capsuni.
    -Piii!
    -Tu ai mancat destul.
    M-am ridicat de la masa si am mers spre usa de la intrare, deschizand-o.
    -Buna, Kurama, chiar te...
    -Kurama?
    Am ramas nemiscat in prag, uitandu-ma la cele doua persoane din fata mea.O doamna inalta si zvelta, cu un par superb alb si ochi albastri.Langa ea, un domn solid cu postura impunatoare si cu niste ochi atat de inghetati ca imi aminti de Kaage Tunder doar ca mai bland.Erau imbracati foarte elegant si se uitau la mine studiindu-ma din cap pana in picioare.
    -Pardon, doamna.Cred ca am gresit adresa.vorbi specimentul de sex masculin.
    -Doamna?Sunt barbat.Cine sunteti si ce doriti?
    -Barbat?Cred ca stai multa vreme in baie daca arati asa.zambi specimentul de sex feminin.
    -Adevaru e ca, da, stau tare mult.Cel putin parului ii ofer o atentie foarte ridicata.Si fetei, desigur.Stati, nu despre asta era vorba.Va pot ajuta cu ceva?
    -Negativ.Sigur am gresit adresa.Cautam un anume Karasu si nu mai stiu cum.
    -Akanami, magarule.
    -Cui ii pasa.Daca imi permiteti, doamna, trebuie sa plecam.Stai, mi-ai zis cumva magar?
    Barbatul a dat sa se intoarca, insa inainte sa coboare scarile, i-am vorbit.
    -Domnule, eu sunt Karasu Akanami.Nu ati gresit nicio adresa.Va pot ajuta cu ceva.
    Domnul ma privi cu o spranceana ridicata, iar doamna ramasese nemiscata studiindu-ma u o expresie ce mi se paru foarte cunoscuta.
    -VAI MIE!tipa ea.Deci tu esti.Esti Karasu Akanami.Ciudat, mereu am crezut ca esti fata.Am ajuns unde trebuie.
    -Doamna, deja am avut o zi plina, imi spuneti va rog cine sunteti si de ce ati venit?
    -Ohh, regretele mele.Nici nu ne-am prezentat.Eu sunt Karenina, iar el e fostul meu sot Vladimir.Suntem familia Nikiforov.Am venit sa ne vedem baiatul
    -NIKIFOROV???am tipat, dandu-ma un pas in spate.
    Deci venisera?Chiar venisera?Socrii mei erau aici.Vai mie!
    -Ummm...da...poftiti...
    Sfiinte!



    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Viktor Nikiforov
    YAOI - [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings 2ps3c43

    Nu, nu era deloc bine! Ce aveam să facem? Nu puteam să-i mint iar mai devreme sau mai târziu tot aveau să afle toate detaliile vieții mele din ultimii ani. Nici nu știam de unde aș putea începe, nu le dădusem decât mesaje vagi, mama știind mult mai bine decât tata situația. Cu el nu vorbeam decât la sărbători, când era ziua mea sau ziua lui de naștere, și atunci fiind doar conversații scurte pline de urări formale și reci.
    Am râs de gluma iubitului meu ce avea scopul să mă facă să mă simt mai bine. Exact cum bănuisem, se pricepea de minune să facă asta și chiar am început să privesc situația cu mai mult optimism. L-am lăsat să se ducă să deschidă ușa lui Kurama, înghețând cu totul atunci când cele două voci cunoscute ale celor ce mi-au dat viață se auziră. Karasu era ușor derutat și nu-și dăduse seama din prima cine sunt. Veniseră mult prea brusc, nici nu avusesem șansa să ne pregătim sufletește pentru ei. Așa făceau mereu!
    Am oftat și m-am ridicat de pe scaun atunci când i-am văzut intrând.
    -Vitya!!! strigă mama extaziată venind spre mine pentru a mă îmbrățișa și a mă umple de sărutări tandre ce m-au făcut imediat să zâmbesc și să îi răspund cu dragoste. Nu mai simțisem de mult îmbrățișările sale și până și vocea ei, deși nu o mai auzisem de atât de multă vreme, îmi părea neschimbată. Rămăsese la fel de frumoasă și diafană precum orice rusoaică care se respectă. Pe tata l-am salutat formal printr-o mișcare a capului, acesta răspunzându-mi în același mod. După salutările și prezentările de riguare i-am poftit pe cei doi în sufragerie pentru a discuta exact ca într-o întâlnire de familie adevărată. Karasu pregătise ceai, cafea și desigur un pahar de vodka pentru tata. Presimțeam că avea nevoie de asta pentru discuțiile ce vor urma. M-am așezat pe un fotoliu în fața celor doi astfel încât să am o imagine mai bună asupra acestora.
    -Voi doi ați venit împreună sau separat? întreb punându-mi mâinile în sân, privindu-i ușor sceptic. Mereu a fost ciudat să-i văd unul lângă altul după divorț dar știam că făceau asta pentru mine pentru a putea simți că am cu adevărat o familie în ciuda problemelor dintre ei.
    -Împreună, din păcate. Tatăl tău a fost la un chef cu băieții și...
    -Întâlnire de afaceri, Karenina!
    -Da, da, cum spui tu! Și cum ziceam, a fost la un chef cu băieții și a băut așa că a trebuit să-l aduc eu aici! A fost cel mai lung drum din viața mea! Mă mir că nu am făcut accident!
    -Oh, te rog, nu-i de parcă ai fi condus tu!
    -Să știi că e greu să-i dai indicații șoferului personal când este așa de frumos!
    Tata strâmbase vizibil din nas preferând să nu mai spună nimic. Se vedea pe fața lui faptul că-l deranja modul în care mama vorbea despre alți bărbați, vorbe pe care le arunca intenționat numai să-i ridice tensiunea. Niciodată nu am înțeles motivul divoruțului lor și nici nu cred că voi înțelege vreodată, se putea observa de la o poștă că încă se iubeau, dar nu voiau să recunoască.
    Am zâmbit hotărând să trec direct la subiect.
    -Nu mă așteptam să veniți atât de repede. Dacă știam, am fi pregătit ceva mai spectaculos.
    -Nu este cazul Viktor, știi foarte bine că niciodată nu ne-au interesat asemenea lucruri. Am venit aici pentru tine, am vrut să te vedem.
    Mama se opri din vorbit privindu-mă din cap până în picioare. Nu mai eram deloc așa cum își amintea ea iar asta a făcut-o să ofteze și să încerce să-și controleze emoțiile.
    -Este adevărat? Spune-mi te rog că nu...
    -Ce anume? întreb înghițind în sec. Uram să o văd plângând.
    -Hai să nu o mai lungim. Ai cancer sau nu? spuse tata putând să văd cum o venă pe gât mai avea puțin și îi pleznea din cauza tensiunii și nerăbdării. Sigur voia să audă același răspuns ca și mama. Că sunt sănătos și că se pot întoarce înapoi la treaba lor. Mă blocasem și nu știam ce să zic. Fusese mult prea brutal cu acea întrebare așa că am căutat răspunsul în jur, rugându-l din priviri pe Karasu să-i răspundă. La el nici nu se uitaseră de când au venit, fiind probabil mult prea preocupați de starea mea. Începusem să tremur, greu venindu-mi să nu încep și să plâng.
    LadyHalloween
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 36
    Data de inscriere : 04/08/2017
    Varsta : 27
    LadyHalloween
    VIP
    Karasu Akanami

    YAOI - [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings C5bb43f9a47b67d24414be8bf4334e31

    Cu alte cuvinte, acestia erau parintii iubitului meu.Trebuia sa-mi fi dat seama de prima data de cand i-am vazut.Cel putin, mama lui, e varianta sa feminina putin mai in varsta, in timp ce tatal sau are acea privire azurie pe care am vazut-o doar la el.Urma sa avem parte de un adevarat fiasco zilele acestea, cat aveau sa stea prin preajma.Odata poftiti in casa, mama baiatului sari asupra sa pentru a-l umple cu pupici, in timp ce tatal sau il saluta cu o reverenta a capului ceea ce mi-a confirmat faptul ca relatia lor nu era una prea lina.I-am lasat in camera de zi pentru a discuta, in timp ce eu am mers in bucatarie pentru a pregati cateva bauturi.Bebe Karasu zbura spre mine si se aseza pe umarul meu, uitandu-se la ceea ce faceam.
    -Pi pi pi?
    -Da.Ramai aici pana iti spun eu, in regula.Bunicii tai nu stiu ca suntem demoni si sa te vada zburand pe aici o sa li se para cam infiorator.
    -Pi pi pi?
    -Da, bine.Stai aici si indoapa-te cu briosele astea.O sa te chem eu daca o sa fie cazul.
    L-am lasat in pace sa se bucure de desert, in timp ce am dus tava cu bauturi in sufragerie, servindu-i pe fiecare.Ajunsesem tocmai cand Vladimir ii adresase intrebarea de gratie iubitului meu.Am vazut in ochii sai o sclipire speriata care imi cerea ajutorul in aceasta situatie delicata.Am oftat si am venit langa el, asezandu-ma pe fotoliul din dreapta sa.
    -Iertati-ma daca indraznesc sa iau cuvantul inaintea lui Viktor, insa pentru binele sau, cred ca asa este cel mai indicat.
    Am oftat.
    -Da, e adevarat.Viktor sufera de o forma foarte rara de leucemie, insa incercam impreuna sa o combatem.Am fost la foarte multe tratamente si am urmat fiecare sfat al medicilor, iar in curand il vom interna intr-o clinica specializata.Deja am discutat cu medicii si ramane sa ne vedem cu ei lunea aceasta.Boala avanseaza pe zi ce trece, tot mai mult, insa chiar si asa, nu-i voi permite sa-l fure pe Viktor atat de tanar.
    -Vai mie...suspina mama lui.
    Veni spre el si il imbratisa cu drag la pieptul ei, varsand o multime de lacrimi.
    -De ce nu ne-ai spus?Vitya, de ce?Ai facut totul pe cont prorpiu, insa acum e cu totul alta poveste.Nu poti lupta singur cu boala aceasta.Noi suntem aici.
    Tatal sau veni si el alaturi, punandu-si mana pe umarul slab al iubitului meu.
    -Suntem aici, cu tine, orice ar fi.Daca ai nevoie de ceva, doar spune-ne.
    Karenina i-a sarutat crestetu si l-a mangaiat cu dragoste, continuand sa planga.
    -Puiul meu...
    Adevarul este ca, vazand acea imagine, am simtit cum mi se topeste inima de emotie.Nu as fi crezut niciodata ca o sa ajung sa am asemenea stari doar privind niste oameni imbratisandu-se.
    -Facem tot ce putem ca sa-l insanatosim, va asigur de asta.
    -Cu salariul tau de model poti acoperi cheltuielile tratamentelor lui.
    -Desigur.Ne descurcam foarte bine.
    -Nu cred una ca asta.De acum incolo o sa ajutam si noi, indiferent cat costa aceste spitalizari sau medicamente.Pana la urma, cat poate castiga un model?
    Mi-am incruntat sprancenele.
    -Ce pot sa spun e ca sunt destul de cautat si admirat asa ca nu este nicio problema.
    -Mda, sunt sigur.mormai Vladimir.
    -Hai, mai taci odata!Baiatul chiar ne-a ajuatat fiul cum a putut.Acum e randul nostru sa facem asta.
    -Nu trebuie sa facem cu randul, doamna.Putem ajuta impreuna.Eu unul stiu ca asta mi-am pus in cap sa fac pentru Viktor.
    -Esti cumva tatal lui si eu nu stiu.
    -Nu, doamnule.Sunt...
    -Stiu cine esti.Din cauza ta el nu ne-a spus nimic despre viata sa sau despre ceea ce simte sau pateste.
    -Pardon?Cred ca raceala dintre fiul dumneavoastra si familie nu s-a instalat odata cu aparitia mea in viata sa.Si asta o stiu sigur.O simt.
    -Simti pe dracu'!Dintre toate fiintele posibile de pe pamant, Viktor a ales un barbat.Sfiinte!
    Sa-i spun acum ca sunt si demon?Prost moment, nu?
    -Vladimir, taci!Nu am venit aici ca sa ne certam, clar.
    -Nu ma cert.Cer sa fiu lamurit.
    -Urland la baiatul acesta?Nu asa se face.Viktor, dragule, ai mancat astazi?
    -Pi pi pi pi pi?
    Am ramas mut si nemiscat, vazandu-l pe puiul de Quest Class plutind inaintea mea.Avea chipul plin de glazura si un zambet larg pe buze.Venise sa ma intrebe unde anume pusesem limonada pe care o facusem de dimineata.Copil afurusit.Nu ti-am zis sa ramai in bucatarie?
    -Bebe!
    Vladimir si Karenina au ramas muti, privind copilul zburator.
    -Chestia asta zboara?
    -Ce naiba e?
    -E un animal?
    -Vladimir, tu nu vezi ca e un copil?
    -Sfiinte mama a Rusiei?Ce-i mascarada asta?E agatat cu ceva?
    -Pi!
    -Mai si vorbeste!VIKTOR, CE E ASTA?
    -Sfiinte!am zis, acoperindu-mi chipul cu pamele.
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Viktor Nikiforov
    YAOI - [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings 2ps3c43

    Cu ajutorul lui Karasu, părinții mei primiseră în sfârșit vestea. Puteam să-mi dau seama că speranța din ochii lor ținuse până în ultimul moment ca mai apoi să fie spulberată de acele vorbe pe care niciun părinte nu și-ar fi dorit să le audă. Mama veni și mă luă imediat în brațele sale protectoare spunându-mi cuvinte liniștitoare, certându-mă ușor și pentru faptul că am ținut totul ascuns de ea. Tata se oferi să ne ajute, având și o mică dispută cu iubitul meu legată de bani. Aș fi vrut să-i zic câte ceva dar am tăcut căci eram mult prea emoționat și mult prea bulversat de tot ce se întâmpla. Nici prin cap nu mi-ar fi trecut că ai mei vor ajunge să afle despre boala mea. De-a lungul timpului ținusem multe lucruri ascunse de ei pentru simplul fapt că erau mult prea ocupați și nu aveau timp să se intereseze atât de mult de mine. Până și de relația din liceu cu Yuuri pe care am avut-o au aflat abia după ani și ani.
    Când am realizat că discuția începea să se îndrepte spre alte subiecte mai delicate pentru mine, am lăsat-o pe mama să se îndepărteze și m-am ridicat ca să-i pot privi pe cei doi de la aceeași statură.
    -Voi mi-ați spus întotdeauna că veți fi de acord cu orice aș alege și că mă veți susține indiferent dacă ceea ce fac e bine sau nu. Indiferent de părerea voastră în acest moment, eu voi rămâne împreună cu el. Noi...
    Dar nu apucasem să-mi termin vorbele care și așa erau mult prea scăzute ca să poată trece peste țipetele celorlalți căci bebe intrase în încăpre. Am simțit cum îmi fuge pământul de sub picioare atunci. Șieu și Karasu am rămas muți mai să cădem din cauza șocului. Totul a fost mult prea neașteptat atât pentru noi cât și pentru părinții mei ce, după câteva secunde au început să țipe întrebându-se ce anume reprezenta creatura din fața lor.
    -Calmați-vă...
    -Să ne calmăm?! Ce alte lucruri ai mai ascuns de noi în ultimii ani, Viktor Nikiforov?! țipă tata la mine mult mai blând decât de obicei fiind probabil conștient că eram totuși bolnav și aș fi putut leșina în orice moment.
    -Să vă ascund? Nici măcar nu m-am străduit să ascund ceva de voi! Dacă ați fi întrebat, v-aș fi zis, sau dacă ați fi venit măcar odată în ultimii cinci ani să mă vizitați și să vă interesați de mine fără să fi auzit de la cine știe ce surse că sunt bolnav!
    -Viktor, noi...
    -Știu mamă, mereu v-am impus să veniți împreună, iar voi nu vă suportați, și bla, bla, bla...sunt fiul vostru! Așa greu era să spuneți că veniți să mă vedeți și să avem și noi o cină în familie ca oamenii? Nu-i ca și cum ați fi murit stând împreună! Lăsând asta la o parte. Eu chiar îl iubesc pe Karasu și nu-mi pasă dacă sunteți de acord sau nu cu relația noastră!
    -Îl iubești? Asta nu este iubire, Viktor..., spuse tata căruia i-am tăiat-o imediat.
    -Zise tipul care a divorțat de trei ori până acum!
    În regulă, atinsesem un punct sensibil ce-l făcuse pe tata să se blocheze și să mă privească cu o oarecare ură sau mai bine spus, răutate. Da, nu mai eram fiul acela adorabil și mămos ce era de acord cu tot ce el spunea. Trebuia să-i iau apărarea lui Karasu.
    -Pi...?
    Bebe privise toată scena puțin buversat venind apoi la mine. L-am luat în brațe și l-am mângâiat sub ochii atenți ai părinților mei.
    -Luați loc, sunt multe de spus.
    Tonul dur cu care mă adresam i-au făcut pe cei doi să execute imediat ceea ce spusesem. I-am făcut semn lui Karasu să se apropie de mine, fiind apoi prins în brațele sale calde.
    -Mamă, tată...aceasta este familia mea. Karasu Akanami, nu numai că este un model renumit în toată lumea, dar este și un demon, asemeni celor de care îmi vorbea bunicul când eram mic. Este un Quest Class și a ales să-și împartă viața cu mine, dacă eu mor, el nu va mai putea iubi pe altcineva vreodată.
    Am tăcut puțin ridicându-mi privirea spre brunet căruia i-am sărutat scurt obrazul. Nici nu vreau să mă gândesc la chinul pe care un demon precum el l-ar îndura dacă persoana iubită i-ar muri în brațe.
    Cei doi foști soți priviră șocați, neștiind cum să reacționeze. Tata se încruntă imediat știind că nu puteam să glumsc cu asemenea lucruri.
    -Demonii despre care povestea bunicul tău erau ființe oribile, făcute să ucidă.
    -Este adevărat, el poate ucide doar cu mâinile, dar nu o face. Aici în lumea oamenilor este pașnic, nu vrea să facă rău nimănui.
    -Viktor, e periculos să iubești un demon..., îmi spuse mama cu jumătate de gură. Nu știi la ce să te aștepți din partea lui...
    -Uite că nici el nu a știut la ce să se aștepte din partea mea și nu m-a abandonat la greu. Am nevoie de el așa cum și el are nevoie de mine. Iar el, spun arătând spre demonul din brațele mele, are nevoie de amândoi.
    -Nu-mi spune că el e odrasla voastră că...
    -Ba este! Și nu-i mai spune așa, e un copil minunat și este nepotul vostru! Dacă nu vreți să acceptați faptul că eu am o familie lângă care sunt fericit și alături de care vreau să-mi petrec restul vieții, atunci puteți spune că această întâlnire nu a avut loc și să plecați. Ușa e acolo. Nu am nevoie de ajutorul vostru dacă nu puteți să ma acceptați asta!
    Mama începuse să plângă durându-o modul în care mă adresasem. Era pentru prima oară când reacționam așa dar probabil spiritul matern și dragostea pentru Karasu m-au determinat să iau atitudine în fața celor doi.
    LadyHalloween
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 36
    Data de inscriere : 04/08/2017
    Varsta : 27
    LadyHalloween
    VIP
    Karasu Akanami

    YAOI - [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings C5bb43f9a47b67d24414be8bf4334e31

    Pana la urma, imi vazusera fiul si deja intrasera in hora asa ca nu mai puteau da inapoi.Viktor le spusese despre adevarata mea origine si le prezentasera situatia, spunand ca eu si bebe facem parte din familia lui asa ca nu aveau cum sa ne desparta.De asemenea, le pomenise si de faptul ca imi daruisem toata fiinta pentru a-l iubi, iar daca acesta urma sa moara, eu nu voi mai avea voie sa-mi impart inima cu nimeni.In ochii lor am putut sa le citesc ura fata de mine, insa eram obisnuit cu ea.Oriunde mergeam si oriunde eram recunoscut ca demon, era imposibil sa nu primesc acea raceala.Eram un Quest Class, pana la urma, o specie de demoni care cu greu puteau fi uitati.
    L-am strans pe Viktor la piept si i-am sarutat crestetul, mangaindu-l cu drag.Am luat copilul in bratele mele, strangandu-l, cata vreme parintii patinatorului inca il asaltau cu fel de fel de intrebari si teorii.E periculos sa iubesti un demon?Nu neg asta.Am foarte multi inamici si pot risca dintr-o clipa in alta sa mor daca nu sunt atent.Mai ales ca in ultima perioada foarte multi au decis sa se mute in Lumea Oamenilor pentru cine stie ce motive.Si pe langa moartea mea, l-as supune si pe Viktor viitoarelor pericole.Demonii ataca cu sange rece cand nu te astepti.
    -Nu va pot schimba conceptia despre natura mea urata de toti oamenii.De altfel, nici nu am sa ma straduiesc sa fac una ca asta, deoarece imi stiu foarte bine specia si cunosc parerile umane.Intr-adevar, sunt un demon, unul cu adevarat foarte crud si foarte cautat de fel de fel de inamici.Am o reputatie cunoscuta in Lumea Demonilor si sunt cap de lista in ce priveste duelurile pe are trebuie sa le onorez cu bestiile carora le-am curmat pacea.Dar chiar si asa, o bestie perfida cum sunt eu, a reusit sa gaseasca iubirea intr-un om, ceea ce demonii rar fac.Si nu ma intereseaza ca sunteti sau nu de acord cu chestia asta.Sunt aici sa-l iubesc pe Viktor, iar daca cineva o sa indrazneasca vreodata sa-l atinga, o sa-l fac praf si pulbere.
    Am pus mana pe spatarul unui scaun de langa sofaua de piele si l-am distrus cu o singura atingere,
    lasand cenusa sa se scurga pe podeaua laminata.Parintii lui Viktor se uitara stupefiati la intreaga scena ramanand muti.
    -Sper ca m-am facut inteles.Nu prea simt iubire decat pentru fiul meu si pentru Vitya.In rest, sunt rece ca un mormant si extraordinar de crud.Nu ma obligati sa folosesc forta ca aparare pentru pasiunea mea.
    Am mangaiat chipul baiatului si i-am zambit.Era al meu cu totul si asa urma sa ramana.Nimeni nu mi-l va lua vreodata, iar daca se va intampla asta, voi avea grija sa nu ramana in viata.
    -Cu o simpla atingere poti distruge orice?intreba Karenina.
    -Da, doamna.E foarte palpitant sa distrugi corpuri asa.Sangele nu mai poate tasni pentru ca arde din interior odata ce-mi pun mainile pe cineva.
    -Dar cum de Viktor e inca aici.L-ai atins doar.
    -Sunt foarte concentrat in preajma sa.Imi canalizez si echilibrez energia spirituala pentru a avea grija sa nu-i provoc nicio dauna oricat de mica.Marturisesc, insa, ca nu imi este deloc greu sa fac asta.In jurul lui sunt foarte foarte calm.Are un efect foarte linistitor, credeti-ma.
    -Pi pi pi.il mangaie bebe pe patinator.
    -Si chestia asta zburatoare e fiul vostru?Dar cum naiba a iesit?Sunteti amandoi barbati!
    -Pi pi pi!se enerva bebe, scotand limba la el.
    -Nu e o chestie ci un copil demon foarte foarte inteligent.Vedeti voi, specia mea este printre putinele care pot da nastere la copii, indiferent de sexul demonului.In timp ce doi adulti fac dragoste, energia demonilor creste foarte foarte mult, de aceea actul sexual este foarte intens.Cand pasiunea este prea mare, iar dragostea nu mai incape in doua trupuri, se naste a treia.Puiul vine pe lume intr-un ou ce trebuie tinut la cald pana se dezvolta cum se cuvine.Se hraneste cu energia celui ce l-a adus pe lume, in cazul de fata, eu.Asa iau nastere puii de Quest Class.
    -Adica ai facut un ou?intreba Karenina.
    -Da, doamna.Se poate spune si asa.Sunt un corb pana la urma.
    -Pi.
    -Si el e puiul nostru.
    -Dar de ce are aripi?Si de ce zboara?
    -Puii de Quest Class se nasc cu aripi iar la varsta de optsprezece ani se decid daca le pastreaza sau nu.Pana atunci, ele tot cresc.
    -Dar tu nu ai aripi.
    -Asta e o poveste pe care o s-o spun alta data.Vreau sa lamuresc o treaba pana atunci.Viktor ma iubeste si eu la fel.Sunt un demon si amandoi avem un copil care zboara si e tot demon.Astea sunt chestii mai putin importante.Acum trebuie sa avem grija ca Viktor sa se faca bine, clar.Camerele de oaspeti sunt la etaj daca vreti sa stati aici.La sase se serveste cina.Bebe, nu-mi mai roade gulerul camasii.
    -Pi!
    Continut sponsorizat
      Data/ora curentă este: Dum 19 Mai - 20:03:40