RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

RPG Anime Romania

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» Re-Do's
[RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings - Pagina 2 EmptyJoi 27 Apr - 16:25:26 Scris de Corelia

» Back from the death
[RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings - Pagina 2 EmptyJoi 27 Apr - 16:21:43 Scris de Corelia

» Dream Land
[RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings - Pagina 2 EmptyJoi 27 Apr - 16:07:04 Scris de Corelia

» [HP] Checkered
[RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings - Pagina 2 EmptyJoi 27 Apr - 15:26:41 Scris de Corelia

» [HP] Crimson Red
[RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings - Pagina 2 EmptyJoi 27 Apr - 15:26:00 Scris de Corelia

» [HP] Marigold
[RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings - Pagina 2 EmptyJoi 27 Apr - 15:24:03 Scris de Corelia

» Work in Progress
[RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings - Pagina 2 EmptyJoi 27 Apr - 14:10:25 Scris de Corelia

» Ce melodie ascult
[RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings - Pagina 2 EmptyVin 21 Apr - 15:28:14 Scris de Weed Maker

» [FC] Anime și manga
[RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings - Pagina 2 EmptyJoi 12 Ian - 15:57:31 Scris de Xiphion.

Afilieri

Recent Members

See more

    [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings

    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Viktor Nikiforov
    [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings - Pagina 2 2ps3c43

    Realizând probabil în ce situație se aflau, părinții mei au rămas pe loc încercând să pună în balanță tot ceea ce aflaseră în ultimele zece minute și să decidă dacă vor pleca sau nu. Mi-aș fi dorit mult să mă înțeleagă și să rămână alături de mine. Până la urmă Karasu mă iubea și se putea vedea asta după privirea lui atât de îndurerată în momentul în care începeam să îmi mișc trupul slăbit privindu-l cu tristețe. Oricât de dur ar încerca să fie, când venea vorba de mine, privirea i se schimba instant, arătând o latură ce nu mulți au avut ocazia să o vadă din partea lui.
    Ca să se facă înțeles, brunetul făcuse scrum un scaun de lângă noi chiar în fața ochilor acestora. Era greu să nu rămâi paralizat când vedeai ceva arzând în mai puțin de trei secunde doar cu o singură atingere. Chiar și așa, niciodată nu mi-ar fi fost frică că iubitul meu ar putea să mă rănească.
    Karasu a început să le dea celor doi mai multe detalii despre specia lui și mai ales despre cum am fost capabili să-l avem pe acest pui de corb. În timpul discuției mama a fost ușor piedută fiind parcă cu gândul în alte părți ceea ce m-a făcut să mă îngrijorez.
    I-am sărutat creștetul lui bebe apoi l-am lăsat să zboare prin cameră, acesta alegând să se așeze pe umărul mamei ce tresări dar apoi zâmbi, mângâindu-i părul negru ca abanosul. Era blândă iar spiritul matern o determina să nu-l urască pe bietul copil ce nu avea nicio vină în toată povestea asta, pe deasupra, era și foarte greu să nu-l iubești la cât de adorabil era.
    -Povestea asta îmi aduce aminte de o alta din trecut, spuse mama zâmbind drăgăstos.
    -Iar începe să vorbească despre foștii iubiți! spuse tata dându-și ochii peste cap.
    -Vladimir, te rog! Viktor nu știe povestea asta!
    -Și așa ar fi rămas dacă nu apărea tipul ăsta, spuse tata, uitându-se urât spre Karasu.
    Nu înțelegeam ce era cu acele reacții dar speram să nu înceapă să se ia la bătaie.
    M-am așezat înapoi pe fotoliu și m-am făcut comod, luând o gură din cana de ceai de pe masă.
    -Ce fel de poveste? Ce cele pe care mi le spunea bunicul? întreb curios aducându-mi aminte de bunicul din partea mamei ce murise chiar în anul în care părinții mei divorțaseră. Dacă stau să mă gândesc, el mereu a menținut pacea și armonia între ei și de câte ori erau supărați unul pe altul, acesta îi împăca imediat. Îmi era dor să-mi văd părinții îmbrățișându-se cu dragoste, spunându-și unul altuia cât de mult se iubesc. Tata jucându-se în părul lung al mamei, în timp ce ea îl ajuta să-și dea jos paltonul după o zi obositoare la muncă.
    -Un fel, spuse mama surâzând ușor.
    -Mama ta a spus că este periculos și de aceea atât de îngrijorată. De altfel nici eu nu aș fi avut nimic împotrivă dacă ar fi fost vorba de un demon dacă nu ar fi existat atât de multe pericole, Viktor. Noi îți vrem binele, te rog să nu ne urăști pentru asta, spuse tata pe un ton dur dar blând.
    I-am zâmbit cald așteptând ca mama să-și înceapă povestea de care devenisem dintr-o dată atât de curios.
    -Cu mulți ani în urmă, când doar ce terminasem primul an de facultate, am cunoscut un demon. Numele său era Kuronue și era soldat în armata lui Yomi. Ne-am iubit multă vreme, totul era minunat între noi. Trăiam un basm cum nu credeam că aveam să mai trăiesc vreodată până l-am cunoscut pe tatăl tău...
    Mama se oprise vrând să vadă privirea tatei ce era îndreptată spre ea, atent la poveste. Îi era greu să o audă vorbind atât de frumos despre cineva dar, fața i se lumină când auzise ultima parte.
    Cu toții eram absorbiți, atât eu cât și Karasu ce rămăsese mut. Cine ar fi crezut că mama mea ar fi avut vreodată de-a face cu un demon?
    -Cum spuneam, totul era frumos între noi și am crezut că basmul avea să dureze o veșnicie...dar nu a durat. A murit ucis cu țepușe de soldați inamici în timpul războiului ce se declanșase în acea perioadă.
    Câteva lacrimi începuseră să curgă pe obrajii albi ai mamei mele, determinându-mă imediat să mă ridic și să o îmbrățișez.
    -Mamă...de ce nu mi-ai spus până acum despre asta?
    -Dacă ți-aș fi spus, ai fi încercat să afli și mai mult despre ei, să cauți și poate chiar să găsești pe cineva de care să te îndrăgostești. Demonii pot face oamenii să se îndrăgostească imediat de ei, chiar și în așa hal încât să-și dea și viața, dar un om să facă un demon să-l iubească este cel mai greu căci ei pot simți dacă dragostea acestuia este pură sau nu. Nu am vrut să suferi dragul meu și nici acum nu vreau. Kuronue a murit pentru că nu am reușit să-i frâng dorința de a fura, era un bandit la urma, urmei. Unul în care Yomi avea încredere și care a murit încercând să fure informații prețiase de la adversari pe cont propriu. Informațiile au ajuns în regat, dar el nu...
    LadyHalloween
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 36
    Data de inscriere : 04/08/2017
    Varsta : 27
    LadyHalloween
    VIP
    Karasu Akanami

    [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings - Pagina 2 C5bb43f9a47b67d24414be8bf4334e31

    Nu-mi venea sa-mi cred urechile atunci cand am auzit povestea relatata de mama lui Viktor.In trecut se iubise cu un demon?Si nu orice demon ci Kuronue, unul dintre cei mai mari banditi ai Lumii Demonilor care si-a gasit sfarsitul intr-un mod teribil.Ma bucur enorm ca nu este Kurama prin preajma sa auda aceasta poveste.Ar fi izbucnit in lacrimi daca isi amintea de el.
    -Scuzati-ma, ati spus cumva Kuronue?am intrebat-o pe Karenina.
    -Da, Karasu.
    -Par lung negru, ochi albastri, aripi de liliac si medalion la gat?
    -Chiar el.
    Mi-am marit ochii si m-am asezat pe fotoliu, masandu-mi tamplele.Era posibil.
    -Cand eram mic am locuit in Gandara, regatul lui Yomi.Eram un pusti tare rau si ii cauzam foarte multe probleme.Kuronue facea parte din garda lui de elita si adesea se interesa de mine.ba chiar imi dadea si dulciuri stiind ca demonilor din clasa Quest le adora.Stiu foarte bine cand a murit.A fost o adevarata tragedie atunci.Ba mai mult, am un prieten care a fost cel mai bun prieten al sau.V-a zis vreodata ceva de un anume Kurama, doamna?
    -Kurama...hmmm...nu-mi amintesc.Tot pomenea de unul Yoko, insa nu l-am vazut niciodata.
    -El e.am zis zambind.Ce mica e lumea.Se pare ca ati mai facut cunostinta cu demonii.Acestea fiind spuse, chiar va rog sa nu va mai uitati atat de urat la mine sau la fiul meu.In fond, Kuronue a fost un drac mai mare decat mine.Toata Lumea Demonilor o stie.
    -Pi pi pi.
    -Asta nu schimba cu nimic povestea, tinere.A avea o relatie cu un demon poate cauza o multime de probleme.De unde stiu eu ca nu tu l-ai imbolnavit pe Viktor?
    -Pardon?m-am uitat la el cu o reala ura, ochii arzandu-mi.
    Cum indraznea un om de rand sa spuna asemenea lucruri despre mine.
    -In locul tau chiar mi-as retrage cuvintele.Asta pana nu retrag eu o viata.
    -PIIIIII!!!sari bebe pe umarul meu, tragandu-ma de par pentru a da inapoi.Pi pi pi pi!
    -Dar si-o cauta cu lumanarea, copile!
    Manuta corbului se lipi de obrazul meu intr-o lovitura serioasa.Intr-un fel, avea dreptate sa tipe asa la mine.Daca faceam o crima in Lumea Oamenilor eram condamant la inchisoare pe viata in cel mai intunecat infern.Nu voiam asa ceva.M-am multumit sa pufai nervos si sa ma asez la locul meu,
    ignorand humanoidul enervant.
    -Ce am spus!Demoni!Niste animale salbatice.
    -Ce sa-ti spun.Parca oamenii sunt mai departe.Scuteste-ma!
    -Vladimir, termina!
    -Pi!
    -In fine.Merg sa pregatesc masa.Nu vreau ca musafirul sa flamanzeasca.
    -Nu mananc nimic gatit de tine.Cine stie ce pui in preparate.
    -Bale de vrajitoare am pus si in cafeaua pe care ai baut-o.
    -Bale?YAAAAACK!!!se stramba el.Karenina, am fost otravit!
    Se agata de fosta lui sotie si incepu sa se agite, provocandu-mi si mie si lui bebe o adevarata criza de ras.
    -Oameni prosti!mormaisem, plecand spre bucatarie.Viktor, sa-ti iei medicamentele.Le-am pus pe masa de langa televizor.
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Viktor Nikiforov
    [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings - Pagina 2 2ps3c43

    Karasu intrase mai mult în vorbă cu mama mea reușind chiar să aflu mai multe atât despre prima dragoste a ei cât și despre iubitul meu năzdrăvan ce se pare că îl cunoscuse pe respectivul. Lumea chiar era mică, atât aici cât și în regatul lui Yomi. Dacă mi-ar fi zis cineva acum câțiva ani cum avea să decurgă viața mea nu l-aș fi crezut nici în ruptul capului, dar cu timpul am realizat că atunci când iubitul tău este demon, orice e posibil.
    -Tată, încetează să-l mai învinovățești! Karasu mă iubește și te asigur că dacă nu ar fi fost el, eu probabil aș fi fost mort până acum! Această boală vine brusc și câteodată fără niciun motiv. Știi foarte bine modul în care trăiesc, mereu punând mai mult accent pe sănătate.
    Karasu mai avea puțin și își ieșea din minți ceea ce m-a făcut să mă îngrijorez foarte tare, nu voiam să ajungă cineva rănit de pe vremea acestei vizite neașteptate. Bebe Karasu interveni, făcându-și tatăl să se calmeze în modul său propriu și adorabil. Nici nu-mi dădusem seama cum a trecut ziua decât atunci când brunetul pomnise de cină. L-am lăsat să meargă la bucătărie și să pregătească masa în timp ce eu mi-am luat medicamentele. Tata și-a dat jos sacoul și ceasul de la mână vrând să se facă comod în timp ce mama a început să trimită probabil câteva mesaje pe telefon.
    -Mă voi duce și eu la bucătărie, faceți-vă comozi.
    -Nu mă lăsa în aceeași cameră cu el, te rog! spuse mama ridicându-se imdiat de pe canapea.
    -Ce? Mai nou îți e frică de mine? întreabă tata sceptic ridicând dintr-o sprânceană.
    -Din contra, o să-mi șifonezi și mai rău rochia dacă te mai sperii de ceva! spuse mama lăsând să-i scape un râs amuzat.
    -Nu m-am speriat.
    -Ooo ba da, cum ai crezut că ești otrăvit, cum ai venit la mine!
    -Erai cea mai apropiată persoană pe care voiam să vomit, spuse tata pufăind din nas.
    Mama se uită la el apoi îi scoate limba răutăcios mergând spre bucătărie. Mi-am dat ochii peste cap dar apoi am zâmbit. Niciodată nu se schimbau.
    L-am lăsat pe tata la televizor apoi am mers să văd ce se petrece în bucătărie.
    -Și...cum ți se părea Kurone atunci?
    M-am oprit în pragul ușii vrând doar să ascult ceea ce Karasu și mama discutau. Se pare ca aceasta dorea să știe mai multe despre demonul de care se îndrăgostise atât de tare și pe care nu avea să-l uite niciodată. Cu siguranță i-a fost foarte greu atunci când murise, nu vreau să mă gândesc cum i s-a spulberat sufletul atunci când s-a trezit singură.
    LadyHalloween
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 36
    Data de inscriere : 04/08/2017
    Varsta : 27
    LadyHalloween
    VIP
    Karasu Akanami

    [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings - Pagina 2 C5bb43f9a47b67d24414be8bf4334e31

    Da, intra-devar, dupa o noaptea intreaga de jafuri, o vizita neasteptata si ciudata din partea lui Yomi si eternele probleme de familie a-i avea pe cap pe socrii mei dragi si scumpi chiar era ca un pahar cu apa in desertul Sahara.De mentionat faptul ca nenorocitul acela de pahar pe langa faptul ca e spart mai e si gol, la dracu'!Energia mea spirituala o lua razna de fiecare data cand erau prin preajma, iar daca mai urma sa aud ceva de la Vladimir aveam sa scot cateva bombe si prin urechi.Trebuia totusi sa ma calmez.La urma urmei amandoi imi adusesera iubitul pe lume asa ca trebuia neaparat sa ii respect.Humanoidul de sex masculin mai putin.
    Mi-am pus sortul negru si am inceput sa pregatesc cina, avandu-l ca si coordonator pe puiul de corb care se tot plimba pe langa mine ajutandu-ma cu ingredientele.
    -Ce crezi ca le-ar placea sa manance, bebe?
    -Pi pi pi pi pi.
    -Daca tie iti plac briosele cu glazura de ananas asta nu inseamna ca doar asta trebuie sa gatesc.
    -Pi pi...
    -Poftim, toaca ceapa asta!
    L-am lasat sa-si faca de cap cata vreme am pus la cuptor homarul pe care il gatisem.In timp ce preparatul se gatea, am dat sa ma intorc pentru a merge la subsol.Niste muafiri cum erau cei de fata trebuiau serviti cum se cuvine, ce naiba.Aveam depozitate cateva sticle de vin de cel mai bun soi.Pentru Viktor pusesem deja un ceainic la fiert.Totusi, inainte sa ies din bucatarie, Karenina isi facuse aparitia zambindu-mi.In regula, specimenul uman de sex feminin nu ma ura atat de mult.Se pare ca de la ea mostenise Viktor acea delicatete si eleganta.Foarte dragut!
    -Kuronue?Nu cred ca as putea spune cu exactitate.Eram doar un pusti badaran pe atunci, iar fiecare persoana care-mi iesea in cale mi se parea la fel de cretina ca oricare alt demon ce incearca sa ma provoace.Totusi...Kuronue reusise sa-mi atraga atentia.Era special, nu neg asta.Un demon de calibru lui merita o moarte mult mai eroica.Dar daca doriti sa aflati mai multe despre el si despre viata sa tumultoasa, va pot face cunostinta cu un vechi camarad de-al sau.Sigur o sa-i faca placere sa vorbeasca despre el.
    -Mi-ar placea asta.
    -O sa-l invit la cina, daca nu va deranjeaza.
    -Serios?Sta in apropiere?
    -In centru, mai exact.Are o florarie tare draguta acolo si e un prieten de familie foarte apropiat.
    -Oh, dar nu vreau sa-l deranjez pe bietul baiat cu ...
    Mi-am scos telefonul si am format numarul lui Kurama.A raspuns de indata.
    -Da.
    -Cina cu homar si vin de elita la mine acasa intr-o ora.
    -Venim cu drag!
    Am inchis telefonu si i-am zambit doamnei.
    -Faceti-va comoda.Fiul meu toaca ceapa acolo si nu o sa va deranjeze.Merg sa aduc ceva de baut din pivnita.Bebe, fii baiat cuminte.
    -Pi...se smiorcai el, avand ochii in lacrimi.
    Macar asa stiam ca sta potolit.Ce era cu copilul asta pana la urma?Din ce crestea, parca devenea tot mai energic.Yokiul lui era foarte foarte ridicat.Clar trebuia sa incep antrenamentul cu el imediat.Iesind din bucatarie am avut surpriza sa dau peste Viktor care, din cate am observat, a cam tras cu urechea la ceea ce vorbisem eu cu mama sa.
    -Ce baietel rau!i-am mangaiat obrazul.Tragi cu urechea.Foarte urat, Viktor!
    Zambindu-i, i-am daruit un sarut scurt pe buze.
    -Du-te si stai jos.Cina o sa fie gata imediat.Nu-ti mai zic de musafirii din seara asta.Sunt convins ca deja ai auzit.

    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Viktor Nikiforov
    [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings - Pagina 2 2ps3c43

    Stând acolo am putut să aud conversația dintre cei doi și cea pe care Karasu o avusesela telefon cu prietenul nostru de familie. Dacă stau să mă gândesc, uitasem să le menționez părinților mei despre Yuuri și despre faptul că și el avea o relație cu un demon. Cu siguranță li se va părea foarte ciudată situația atunci când cei doi vor veni aici. I-am răspuns sărutului blând apoi l-am lăsatsă se ducă să aducă băutura în timp ce eu m-am dus spre bebe pentru a mă asigura că este bine.
    -Of, of, tati chiar nu știe că nu ar trebui să lase cuțitele pe mâna copiilor, îi spun chiar dacă eram conștient că pentru un pui de demon, bebe știa bine ce face. I-am șters ochișorii negri de lacrimile cauzate de toată acea ceapă curațată apoi l-am trimis să-și spele mânuțele.
    -L-ai crescut ca pe un om, nu? spuse mama privind cu drag spre puiul ce acum nu i se mai părea atât de ciudat.
    I-am zâmbit și am dat afirmativ din cap în timp ce curățam masa.
    -Seamănă mult cu tine chiar dacă are trăsăturile lui Karasu.
    -Pentru că el nu a fost educat să ucidă și nici să urască. Yokiul lui crește pe zi ce trece așa că în curând vor începe și antrenamentele pentru el. Sper numai să mă fac bine repede ca să nu le mai încurc planurile celor doi. Nu-mi place să fiu o corvoadă..., spun ștergându-mi ochii din care voiau să curga lacrimi amare.
    -Dragul meu..., spuse mama venind spre mine pentru a mă îmbrățișa strâns la pieptul său.
    Neputând să mai suport presiunea am început să dau drumul lacrimilor amare ce l-au făcut și pe bebe să vină și să ne înconjoare pe amândoi cu aripile sale mari.
    -Pi..pi, pi...
    -Vezi? Nu ești un obstacol pentru nimeni puiule, nu trebuie să te simți vinovat, nu ești de vină cu nimic.
    -Îi...îi f...fac...p...pe toți s...să suf...fere, spun printre suspine.
    -Celor ce te iubesc, mereu le va fi greu să te vadă așa, dar nu înseamnă că nu vor rămâne alături de tine. Noi te iubim și vrem să te vedem sănătos puiule...
    Mama a vrut să-și treacă degetele prin părul meu încâlcind, făcând peruca să-mi alune peste cap lăsând la iveală capul acela lipsit de păr ce a făcut-o pe mama să tresară și să izbucnească în lacrimi.
    -V...VIKTOR!
    -Ce se întâmplă? spuse tata venind în bucătărie unde ne aflam cu toții.
    -Pi...
    Bebe încearcă să o liniștească pe mama în timp ce eu ridicam peruca de pe jos scuturând-o ușor.
    -Nimic, spun cam oftând.
    Tata se blocase la vederea mea neștiind ce să spună, un nod în gât i se puse imediat. Se vedea că era îndurerat să mă vadă astfel și nu am putut să nu-l compătimesc.
    -O să...mă duc să văd ce face Karasu..., spun dând să plec dar imediat m-am împiedicat căzând pe jos.
    -Au...
    Bărbatul s-a repezit și m-a ajutat să mă ridic apoi m-a pus pe scaun în bucătărie. Mama încă plângea în brațele lui bebe iar eu simțeam că vreau să intru în pământ. Toți sufereau numai din cauza mea.
    LadyHalloween
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 36
    Data de inscriere : 04/08/2017
    Varsta : 27
    LadyHalloween
    VIP
    Karasu Akanami

    [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings - Pagina 2 C5bb43f9a47b67d24414be8bf4334e31

    Am patruns in pivnita si am ales o sticla buna de vin frantuzesc de calitate de acum cinci ani.Depozitasem si sake din Lumea Demonilor acolo, insa daca un om avea sa bea din el urma sa simta pe pielea sa cum este viata in partea cealalta a lumii in care traieste.Dar poate pentru Vladimir nu va fi o problema.Oh, termina Karasu!E tatal iubitului tau asa ca abtine-te.
    Mi-am vazut de treaba, incercand sa ignor toate gandurile criminale pe care le aveam pentru Vladimir,
    si am urcat scarile pentru a ajunge la nivelul principal al casei.O energie negativa veni din bucatarie,
    ceea ce m-a facut sa alerg int-acolo.Pe obrajii lui Viktor curgeau lacrimi, mama sa plangea de asemene, tatal lui era incremenit, iar bebe zbura spre mine pentru a-mi explica ce s-a intamplat.Se pare ca Viktor iar cazuse in depresie si avea impresia ca ne face pe toti sa suferim.Pe langa asta,
    ii cazuse si peruca de fata cu parintii sai.Asta m-a intristat destul de tare cat sa ma faca sa oftez.Am lasat sticla de vin pe masa si am venid langa patinator, stergandu-i lacrimile siroite pe obrajii albi.
    -Uita-te la mine, te rog!i-am zis, luandu-i chipul in palmele mele.
    Inca avea ochii arzatori si umezi din cauza lacrimilor.Am preferat sa-i zambesc cu dragoste.
    -Nu faci pe nimeni sa sufere, Viktor.Ai face asta, daca te-ai da batut.Cand o sa ne vezi pe toti in lacrimi si cu inimile frante, va fi atunci cand vom fi constienti de faptul ca tu nu ne vei mai bucura cu zambetul.Insa ziua aceea este departe si iti garantez asta.Oamenii sunt fiinte fragile si efemere.Cu totii o stim.Sfarsitul vine pentru oricine.Insa in cazul tau, mai ai de asteptat, iar eu voi fi aici, bucuros ca putem astepta impreuna.
    I-am aranjat parul, potrivindu-i mai bine peruca argintie, dupa care i-am sarutat mana.
    -Totul o sa fie bine cata vreme sunt aici.Ai incredere.
    -Pi pi pi pi pi.
    -Si bebe o sa aiba grija de tine la fel de bine.O boala ca a ta nu o sa stea in picioare cu noi aici.
    I-am zambit si l-am poftit sa stea jos la masa pana pregateam eu restul lucrurilor.Homarul iesise minunat, la fel si legumele gratinate si prajitura cu coacaze de care ma ocupasem.Am aranjat masa in livingul spatios, dupa care am mers spre iesire, soneria anuntandu-ma ca Yuri si Kurama isi facusera aparitia.
    -Buna seara!spusese roscatul, trantindu-mi un cos intreg de capusni in brate.
    -Buna, Karasu!zisese si Yuuri trantindu-mi un buchet de flori in brate.
    -Buna!Intrati va rog.Imediat servesc masa.Vedeti ca avem musafiri.
    -Serios?Dar credeam ca noi suntem musafirii.
    -Au venit parintii lui Viktor la noi.
    Amandoi au stat nemiscati uitandu-se la mine.Urma sa fie o seara interesanta.
    -Intrati!
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Viktor Nikiforov
    [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings - Pagina 2 2ps3c43

    După câteva momente în care am încercat să mă liniștesc, își face apariția Karasu ce mă luă în brațele sale consolându-mă cu vorbe sincere ce știam că aveau rolul să mă facă să mă simt mai bine. Funcționase căci am reușit să mă liniștesc și să-mi șterg lacrimile.
    -Îmi pare rău, se întâmplă des în ultima vreme, spun simțind nevoia să mă justific în fața părinților mei. Aceștia m-au îmbrățișat pe rând spunându-mi și ei că totul avea să fie bine, timp în care Karasu merse să le deschidă ușa oaspeților pe care îi cunoșteam atât de bine.
    -Bună seara!
    -Yuuri? întreabă mama privind brunetul cu un zâmbet larg. Știa că noi am fost foarte apropiați mai ales în liceu când am format și un cuplu.
    -Doamnă Nikiforov, cât mă bucur să vă revăd! Ați rămas la fel de frumoasă și încântătoare, spuse el, făcând-o pe mama să se flateze imediat. Mereu a știut cum să facă să o câștige de partea lui mai ales că în încâpere își făcuse apariți încă un demon pe care tata deja îl privea cu ură. Chiar dacă nu avea aripi sau orice altceva care să-i trădeze latura demonică, Kurama putea impresiona prin grație și frumusețe. Era o prezență pe care nu o puteai uita și asta datorită yokiului său ce era combinat cu sângele uman pe care îl deținea.
    -Mulțumesc, Yuuri! Și tu ai crescut foarte frumos. Ce vă aduce aici? Și cine este acest bărbat încântător? De cum a intrat m-a izbit un miros puternic de trandafiri, spuse mama apropiindu-se de Kurama pentru a-l studia cu mai multă atenție.
    Kurama îmi aruncase repede o privire, vrând probabil să știe dacă să spună sau nu ce este. Am dat afirmativ din cap.
    -Numele meu este Kurama și sunt un demon asemeni lui Karasu, și, în prezent, iubitul lui Yuuri. Îmi pare bine să vă cunosc doamnă Nikiforov. Este o onoare. Acum înțeleg de la cine a moștenit fiul dumneavoastră frumusețea.
    Tata își dăduse a suta oară ochii peste cap de când cei doi veniseră și începuseră să o complimenteze pe mama. Hai tata, nu poți să zici că nu este frumoasă! spun în gând amuzându-mă reacția sa.
    -Acum se umple casa de demoni!
    -Ce e rău în asta? Sunt prietenii mei! îi replic tatei zâmbind.
    -Prieteni?! Ei pot să te ucidă în orice moment, Viktor!
    -E adevărat, dar nu o vor face, îi spun calm. Acum, ar fi politicos să te prezinți.
    Tatăl meu oftează și merge glonț spre Kurama întinzând mâna spre el.
    -Mă numesc Vladimir Nikiforov, și nu-mi pare bine că te cunosc, spuse acesta afișând un zâmbet formal. Kurama făcuse același lucru realizând imediat ce avea bărbatul de gând. Voia să-i dea prietenului nostru o strângere de mână cum numai el știa da, uita că avea de a face cu un demon mult mai puternic decât el. Mâna tatălui meu umediat se înroși rămând niște semne destul de urâte. M-am încruntat privindu-l pe Kurama ce dăduse din umeri făcând pe nevinovatul. Ce-i drept, tata îl provocase.
    -Haideți la masă cu toții până nu se răcește mâncarea! spun luând-o înainte.
    LadyHalloween
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 36
    Data de inscriere : 04/08/2017
    Varsta : 27
    LadyHalloween
    VIP
    Karasu Akanami

    [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings - Pagina 2 C5bb43f9a47b67d24414be8bf4334e31

    Sa-i vad zambetul cald, dupa ce i-am vorbit si dupa ce l-am imbratisat a fost cu adevarat o binecuvantare.Ma durea sufletul sa-l vad atat de indurerat, insa rarele clipe cand isi afisa bucuria, mai ales stiind de ce boala sufera, erau cum nu se poate mai dragute.I-am mai mangaiat chipul cald si i-am sters ultimele lacrimi, dupa care l-am poftit in salon.Kurama si Yuuri sosisera si ei in cele din urma, iar acum erau cu luati in vizor de ochii parintilor iubitului meu.Cel putin Kurama era cu adevarat asaltat de privirea inghetata a rusului.
    -Chiar este necesar sa asociati fiecare demon cu o masinarie de ucis, gata de atac?l-am intrebat pe Vladimir, dupa ce i-am auzit frumoasele complimente.
    -Da!Pentru ca asta sunteti!
    -Pardon?zisese Kurama.Sa fii fost atat de crud, va ucideam acum pe loc, insa am o inima mai mare decat a multr pamanteni si totusi vin din infern.
    La rugamintile lui Viktor, Vladimir se oprise din insultat si il saluta pe Kurama, cel din urma strangandu-i mana atata de tare incat aproape ca ii fransese oasele.Roscatul zambi in timp ce rusul il sageta cu o privire inghetata, dar mandra, care nu lasasa i se tradeze adevarata durere.
    -Sa mergem la masa, va rog!Am un copil de hranit si un iubit de ingrijit.
    -Chiar asa, unde e mititelul acela inaripat.I-am adus capsunele.
    -Piii!!!veni bebe spre el, zburand ca un bezmetic cu ochii mari si radiosi.
    -Puiul meu mic.Uite ce are Kurama pentru tine.
    -Pii!!!
    M-am intors cu fata spre Vladimir si l-am plesnit cu un zambet satisfacut plin de mandrie.
    -Comportamentul acesta vi se pare al unui criminal, domnule?
    Barbatul se multumi doar sa pufaie si sa se intoarca cu spatele la mine asezandu-se la masa.Nu a mai zis nimic.In timpul cinei, doar a servit preparatele si a discutat cu Yuuri despre performantele sale in patinaj.Per total, seara fusese foarte linistita ceea ce m-a mirat destul de mult.Avand in vedere cum incepuse ziua, nu as fi crezut ca are sa se termine asa.
    -Doriti si desert?i-am intrebat.Asta daca domnul nu considera ca este otravit ca restul celor servite.
    -Mai taci, demon impielitat ce esti.
    Am luat asta ca pe un da si am adus si ultimul preparat, alaturi de cosuletul cu capsuni al lui Kurama.
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Viktor Nikiforov
    [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings - Pagina 2 2ps3c43

    Puteam să-mi dau seama de faptul că tata era serios pus pe ceartă și nu va înceta prea curând cu aluziile referitoare la cruditatea demonilor. Mă bucuram că iubitul meu nu îi dădea și mai multă apă la moară preferând să se mențină calm măcar de dragul meu. Am văzut mult mai multă înțelegere în privirea blând a mamei ce începuse să socializeze mai mult cu Kurama și Karasu sperând că ar putea afla mai multe despre ei dar și despre mine.
    -Căpșunile acestea sunt minunate, spuse mama mâncând grațios desertul acela atât de bun.
    -Au fost îngrijite cu atenție și dragoste să crească atât de mari și frumoase, se lăudă Kurama bucuros de remarca mamei.
    -Îmi aduce aminte foarte mult de vremea când eram în liceu și visam să mănânc zilnic caviar și căpșuni cu frișcă, spuse mama cu nostalgie.
    -Și visul s-a îndeplinit, încheie tata calm.
    -În orice caz, voi cum v-ați cunosut, Viktor? Nu mi-ai povestit niciodată, spuse mama luând o postuă atentă, îndreptându-și privirea azurie spre mine.
    Avea dreptate, nu-i povestisem niciodată în detaliu modul în care eu și Karasu am ajuns să fim împreună.
    I-am zâmbit cald privind o clipă la cei din jur. Până și tata era puțin curios.
    -Nu sunt multe de spus. Karasu a venit într-o zi la patinuar când era deschis pentru public pentru a se relaxa după o zi grea. De cum l-am văzut cumva m-a fascinat...
    -Te cred, mereu ți-au plăcut lucrurile deosebite, spuse mama zâmbindu-i cald brunetului.
    -Am vorbit puțin și fără să vreau mă transformasem într-un stalker. Unde mergea el, acolo eram și eu. M-a suportat pentru că eu îmi dădusem seama ca este demon și că ar putea avea probleme dacă spuneam cuiva. Era foarte rece și nu voia să fie atins, nu pentru că nu îi plăcea, ci pentru că îi era frică să nu mă rănească. O mișcare greșită și m-ar fi putut dezintegra.
    -Și tu, conștient de asta, nu l-ai evitat! spuse tata cu un ușor dezgust.
    -Nu am făcut-o pentru că nu m-am simțit în pericol. Aveam încredere în el și prinsesem mare drag de acesta. L-am un moment dat i-am spus că vreau să-l sărut și m-a lăsat...Am crezut inițial că este doar o atracție fizică dar apoi devenisem dependent de el, și așa am ajuns de nedespărțiți, închei prinzând mâna iubitului meu.
    -Dragii de voi...Karasu, nu îți este teamă că Viktor va vrea să se despartă de tine într-o zi? Știi că nu vei mai putea iubi vreodată pe altcineva, spuse mama vrând să-l audă și pe brunet luând cuvântul.

    LadyHalloween
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 36
    Data de inscriere : 04/08/2017
    Varsta : 27
    LadyHalloween
    VIP
    Karasu Akanami

    [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings - Pagina 2 C5bb43f9a47b67d24414be8bf4334e31

    Ma asteptasem la genul acesta de conversatie de cum ii vazusem stand in pragul usii.La urma urmei, erau parintii lui si oricat m-ar fi urat taica-su, tot voia sa stie, in detaliu, cum de baiatul sau olimpic la patinaj artistic s-a pricopsit cu o vertebra otravita scoasa din coloana solida a unei lumi pe care oamenii ba prefera sa o considere inexistenta ba sa o critice.Insa povestea intalnirii noastre nu a fost una atat de fantastica si ireala cum probabil cei doi credeau.Ba as putea spune ca a fost neasteptata si stranie mai ales ca, la inceput, Viktor ma urmarea incontinuu lucru care, si mie, un demon de clasa superioara, mi s-a parut dubios.Nici nu am vrut sa-i acord atentie stiind ca a-l tine aproape insemna a-l rani, mai ales pentru ca era primul om care arata interes persoanei mele.Avusesem relatii in Lumea Demonilor, una dntre aventurile mele fiind chiar Kurama, insa de fiecare data am sfarsit sifonat, am provocat durere sau am consumat Yoki pretios ce greu se refacea.Lui Viktor nu am dorit sa-i fac asta asa ca am incercat sa-l resping cat de tare am putut,
    insa ambitiosul acesta dat dracu' nu s-a dat batut si a reusit, cu seductia sa incredibila, sa ma cucereasca de-a binelea.
    Am lasat paharul cu vin langa farfurie si mi-am atintit privirea violet in ochii mamei lui Viktor, schitand un zambet trist care venise la pachet cu teama de a ramane singur.Nu doream asta.Am copilarit si trait intr-o lume a umbrelor unde setea de sange creste la fiecare secunda si unde aerul miroase a tipete si agonie.Am luptat si am calatorit pentru a-mi cauta un scop si un loc.Pana sa-l las pe Viktor sa patrunda in viata mea, am crezut ca a ramane singur este unicul tel de care trebuie sa tin cu dintii.Vazusem familii destramate si prieteni care mi-au murit in fata ochilor.De fapt, daca aveam sa-i povestesc baiatului toate ororile la care am fost martor, probabil i-as fi marcat existenta.Insa acum nu imi pot vedea viata aruncata in singuratate.Nu pot concepe ideea de a ramane pustiu pe o stanca unde sunt unicul rege al unui popor pe care l-am pierdut.
    -Nu am temere mai mare decat cea pe care deja mi-ati amintit-o.i-am raspuns femeii.Insa nu sunt nici un monstru -mi-am mutat privirea spre Vladimir- atat de mare incat sa-l fortez sa ramana cu mine toata viata.Intr-adevar, sunt un Quest Class si am voie sa iubesc o singura data in viata.Daca partenerul meu decide sa-si reorienteze sentimentele, eu nu mai am nimic de facut decat sa raman, o viata intreaga, cu iubirea pe care i-am purtat-o, chiar daca a devenit inaccesibila.Viktor isi poate darui inima oricui pofteste.Eu in schimb, il voi dori pe el intotdeauna.Desi ii dau liberatate in a-si alege drumurile in viata, chiar si pe plan sentimental, tin sa spun ca ideea de a-l stii, in compania altcuiva, daruind iubire altcuiva, fiind in permanenta alaturi de altcineva, ma frange bucata cu bucata.Am dezvoltat sentimente puternice pentru el.Poate asa ajung sa-mi purific sufletul de raul pe care l-am facut.Pana si demonii au dorinte divine.
    -Pi.
    -Nu bebe.Tu nu ai pacate cum are tacto.
    -Pi.zambi el, infulecand din desertul pe care il avea in fata.
    -Daca doriti sa aflati mai multe despre relatia mea si a fiului dumneavoastra, va stau la dispozitie.In definitiv, chiar nu am nimic de ascuns.le-am zis celor doi, zambindu-le in felul meu specific.Rece si seducator.
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Viktor Nikiforov
    [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings - Pagina 2 2ps3c43

    Știam că, pentru Karasu acesta era un subiect destul de sensibil dar nu a dat înapoi vrând să le dea un răspuns cât mai clar părinților mei. Nu aveam de unde să știu ce ne rezervă viitorul dar știam că va rămâne unul alături de el și de bebe. Nu-mi puteam imagina viața fără cei doi și aveam să fac tot ce pot pentru ca familia noastră să nu se destrame.
    L-am văzut pe tata privindu-l insistent de data asta puțin mai blând ca atunci când l-a întâlnit prima oară ceea ce era un semn foarte bun. Karasu avea această putere de a convinge mai ales când vorbea din inimă iar cuvintele sale au atins-o și pe mama ce ne zâmbi nostalgic.
    -Sunteți atât de frumoși împreună, ar fi păcat să vă despărțiți. Îmi cunosc fiul suficient de mult cât să știu că atunci când iubește ceva.
    -E adevărat, Viktor nu te-ar părăsi mai ales dacă nu are un motiv întemeiat să facă asta. Atâta timp cât sentimentele de care vorbești sunt adevărate, te voi lăsa să ai grijă de el. Dar ține minte: o mișcare greșită și îți vei trăi tot restul vieții fără iubire, spuse tata făcându-mă să zâmbesc și să mă ridic să-l strâng în brațe.
    -Spasibo, otets! (Mulțumesc, tată!)
    -Ne razocharovyvayte menya! (Să nu mă dezamăgești), spuse tata răspunzându-mi la îmbrățișare.
    -Nikogda! (Niciodată!)
    După ce m-am despărțit de el, am putut zări un zâmbet cu adevărat cald pe chipul său. Era fericit, putam să-mi dau seama de asta cu ușurință.
    -Cred că va trebui să ne pregătim să plecăm, nu-i așa, Vlad? spuse mama privindu-l pe tata puțin șmecheresc probabil din cauza felului în care îi spusese.
    -Așa este, Kari!
    Mama strâmbă din nas și se ridică de pe scaun aranjându-și rochița frumoasă pe care o purta.
    -Ați putea rămâne peste noapte, avem camere libere, le spun ridicându-mă și eu de la masă.
    -Ne pare rău puiule, dar avem câteva treburi de rezolvat prin oraș. Ne vom revedea mâine!
    -Mâine?! spun surprins.
    -Normal! Doar nu crezi că te lăsăm așa, nu? În plus ne simțim prost că am venit așa, cu mâna goală după atâta timp.
    -Tu ai venit cu mâna goală, dacă nu m-ai fi zorit nu aș fi uitat punga în birou, spuse tata oftând.
    Am zâmbit și i-am îmbrățișat pe cei doi cu dragoste.
    -Faptul că v-ați sacrificat să veniți până aici împreună înseamnă mult, mulțumesc!
    -Să aveți grijă să nu faceți accident pe drum, spuse Yuri cunoscând zăzania dintre părinții mei.
    -O să ne străduim, de data asta conduc eu. Șoferul tău are noroc că e frumos, că de condus, conduce de parcă ar căra cartofi, spuse tata puțin înfumurat.
    I-am lăsat și pe ceilalți să-și ia la revedere de la cei doi, mama promițându-i lui bebe că avea să-i aducă multe dulciuri mâine.

    LadyHalloween
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 36
    Data de inscriere : 04/08/2017
    Varsta : 27
    LadyHalloween
    VIP
    Karasu Akanami

    [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings - Pagina 2 C5bb43f9a47b67d24414be8bf4334e31

    Mi-am golit paharul cu vin si mi-am fixat privirea asupra lui Vladimir, zambindu-i.Sa-mi dea voie sa am grija de Vitya?Batrane, sunt de parere ca ar trebui sa stai in banca ta, atunci cand te trezesti vorbind vrute si nevrute inaintea unui Quest Class cum sunt eu.Nu am nevoie de permisiunea nimanui cand vine vorba de ceea ce amde gand sa fac.Oamenii sunt atat de ciudati.
    -Nu iti face griji!i-am spus, pastrandu-mi acelasi zambet pe buzele reci.O sa am cea mai mare grija de Viktor.El si copilul sunt mai presus de orice altceva.
    A aratat intelegere in ceea ce ma priveste, dupa care ne daduse de stire ca trebuie sa se retraga impreuna cu fosta sotie.Au avut parte de un schimb de vorbe autacioase pana sa se care cu totul.I-am condus pana la iesire, bucurandu-ma ca nu a trebuit sa-i gazduim peste noapte in camerele de oaspeti.Cu mama iubitului meu nu aveam nimic, dar energia pe care Vladimir mi-o oferea era destul de gretoasa.Le-am urat o seara cat mai linistita si le-am spus sa mai treaca oricand doresc deoarece imi face o reala placere sa-i am aproape de mine.Fireste ca rusul a prins imediat ironia din glasul meu.Nici Kurama si Yuuri nu au mai stat mult si dupa ce s-au mai jucat putin cu bebe si m-au ajutat sa fac ordine, au plecat multumindu-mi pentru invitatie.Cata vreme Viktor era la bucatarie, luandu-si medicamentele, am ramas in pragul usii discutand cu amandoi baietii.
    -Mergi cu el la un alt control?ma intreba Kurama.
    -Trebuie internat neaparat.am zis, aprinzandu-mi o tigara.
    Simteam ca o iau razna, la dracu'.
    -Cand?
    -Merg cu el la o clinica privata zilele astea.Cat de curand, fireste.
    -Pai iti permiti?ma intreba Yuuri, privindu-ma ingrijorat.
    Imi stia situatia, insa nu stia de aventurile mele din Lumea Demonilor.Am tras un fum sanatos in piept si l-am suflat pe tot, uitandu-ma la el cu un zambet trist.
    -Stai linistit.Nu ne lipseste nimic.Ne descurcam.
    Kurama si-a lasat barbia in piept si a cascat obosit, ascunzandu-si chipul care-i trada cunostintele.Intr-un final, le-am urat noapte buna si am intrat in casa.In sufragerie, bebe statea cu ochii atintiti in ecranul televizorului.Trecuse ceva de ora sa de culcare asa ca m-am apropiat de el si i-am luat curentul.
    -PIIII!!!tipa el.
    -Ai vazut desenul acela animat de un milion de ori.La culcare.
    -Pi!Pi pi pi pi piii!!!
    Puiul veni spre mine, in zbor, si se aseza pe umarul meu.La varsta sa si dimensiunea pe care o avea,
    bebe cantarea mai putin de trei kilograme si asta pentru ca trupul lui era usor, datorita energiei ce-i permitea sa zboare.Un pui de Quest Class are o greutate pasareasca, as putea spune.Ei bine, in clipa in care s-a asezat pe umarul meu, o durere crancena imi electrocuta intregul trup, facandu-ma sa tip fara sa-mi dau seama.Mi-am lasat trupul intr-o parte si mi-am prins umarul, masandu-l cat de tare am putut.Nu mergea.Durerea era tot mai mare.Zona, unde fusesem taiat, inca era afectata, iar doctoriile si bandajele lui Kurama nu m-au ajutat pe perioada lunga.
    -Pi...?se uita copilul la mine, neintelegand ce anume se petrecuse.
    -Sunt bine...am zambit.Tati a trecut prin multe, atata tot.Nu te ingrijora.
    L-am luat in brate si i-am sprijinit capul de piept, mangaindu-i parul moale.
    -Sa mergem sus.Ai nevoie de somn.Si eu la fel.
    -Pi...
    -Nu am nimic, bebe.Sunt bine.
    Manutele sale incepusera sa-mi pipaie umarul.Chiar si sub atingerea atat de blanda si banala a fiului meu, durerea mi se paruse atroce.Am strans din dinti si am urcat scarile, ignorand-o pana nu urma sa-i atraga atentia lui Viktor.Nu trebuia sa stie ca am fost ranit.
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Viktor Nikiforov
    [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings - Pagina 2 2ps3c43

    Nu după mult timp plecaseră și Kurama cu Yuuri nu înainte să discute cu iubitul meu despre momentul în care voi avea să fiu internat. Era în bucătărie și îmi luam medicamentele ascultându-i, în casă era liniște așa că nu mi-a fost greu să-i aud. Yuuri avea dreptate, nu ne permiteam să fiu internat, era prea scump mai ales la o clinică privată iar toți banii pe care îi mai avam în casă erau pentru strictul necesar. Am oftat lung încercând să nu încep din nou să plâng. Știam deja că părinții mei urmau să mă ajute și să mă sprijine atât cât puteau dar nu voim să mă bazez pe ei până la capăt, mă simțeam mult prea neajutorat.
    Eram destul de obosit și aproape că reușisem să ațipesc cu capul sprijinit în palmă până când am auzit un mic scâncet.
    -Karasu?
    Mă ridic puțin panicat mergând să văd ce se întâmplă dar nu reușisem decât să-i văd satele în timp ce urca treptele împreună cu bebe.
    -Probabil mi s-a părut, spun masându-mi ușor tâmplele.
    Păruse atât de real scâncetul acela, puteam să jur că a fost el, dar nu ar fi avut de ce să facă asta decât dacă s-ar fi rănit suficient de grav încât să nu se poată reține. De obicei nu-l afectau accidentele normale ca atunci când se lovea la degetul mic în mobilă sau când se tăia când curăța cartofi. De obicei era foarte atent dar se mai întâmpla când îl întrerupea cineva.
    Am făcut ordine în bucătărie apoi am urcat și eu sus mergând mai întâi în camera lui bebe, acolo unde se afla încă Karasu privindu-l cu dragoste. Am venit în spatele său și l-am îmbrățișat păstrând liniștea. Mâinile mi le-am dus pe sub brațele sale atingându-i umerii găsindu-mi astfel sprijinul în ei. În acel moment am putut parcă să-i simt întreg corpul cum i se încordează tremurând ușor.
    -Liniștește-te, eu sunt..., îi spun uitând pentru o secundă că el mă simțise probabil din bucătărie că veneam aici. Dându-mi seama că ceva nu era bine, mi-am retras cu grijă mâinie lăsându-l să se întoarcă. L-am privit în ochi fără să spun nimic, căutând parcă un semn, ceva care să-mi confirme bănuielile. Acesta își păstează privirea dură peste care nu am reușit să trec, motiv pentru care oftez și îi zâmbesc călduros.
    -Să mergem, trebuie să ne odihnim. La cum o cunosc pe mama sigur mâine o să fie la prima oră aici cu un sac de dulciuri, îi spun chicotind vrând să alung atmosfra aceea atât de încordată.
    -Pii...
    -Știu că te prefaci puiule, spun îndreptându-mi atenția spre puiul de corb ce părea atât de mărișor acum pentru pătuțul ce ar fi trebuit să fie schimbat cu o lună în urmă.
    Am venit spre el și l-am învelit mai bine apoi i-am sărutat creștetul urându-i ”Noapte bună” după care am ieșit împreună cu brunetul din încăpere rămânând totuși cu mâna pe clanță.
    -Ești bine? Mi s-a părut că am auzit un mic scâncet când eram în bucătărie, te-ai lovit cumva în ceva? întreb arătându-mi îngrijorarea.
    LadyHalloween
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 36
    Data de inscriere : 04/08/2017
    Varsta : 27
    LadyHalloween
    VIP
    Karasu Akanami

    [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings - Pagina 2 C5bb43f9a47b67d24414be8bf4334e31

    -De asta iti spun, puiule, nu uita niciodata cine anume esti si de ce anume esti in stare, pentru ca indiferent de varsta si dimensiunea ta, tu ai o putere ce greu poate sa fie egalata de restul creaturilor din Lumea Demonilor cu care vei avea de-a face.
    I-am gadilat nasucul cu degetul si l-am privit cum chicoteste, dand din manute.Se uita, la mine, fix ochii sai mari si negrii lasandu-ma pur si simplu sa ma scufund in ei.I-am daruit un zambet cald si l-am invelit bine, dandu-i jucaria de plus cu care ii placea sa doarma.
    -Suntem singurii Quest Class ramasi, fiule.Trebuie sa scriem o istorie legendara.
    -Pi.inchisese el ochii.
    I-am sarutat crestetul si am ramas privindu-m cateva minute.In acest timp l-am simtit pe Viktor apropiindu-se de camera sa.Intrase si se apropie de mine, punandu-si ambele palme pe umerii mei.Simtind greutatea lor, pe cel afectat, m-a facut sa ma incordez si sa tremur, durerea provocandu-mi o stare de ameteala pe care am incercat sa o controlez inainte sa-i dau de banuit.Cu toate acestea,
    observase ceva ciudat la mine asa ca se daduse un pas in spate, neintelegand ce era in neregula.Nu voiam sub nici o forma sa-l ingrijorez degeaba!Eram bine.Doar fusesem lovit, atata tot.Suferisem chestii si mai grave, dar el nu trebuia sa stie asta.
    -Scuze!Sunt...aaa...cred ca sunt obosit.Vizita alor tai m-a cam dat peste cap.Cred ca mai bine ne-am odihni.
    Am iesit din camera copilului, dupa ce Viktor i-a dat partea sa de pupici, si am intrat in dormitor, aprinzand lumina.
    -Sunt bine, dragule.l-am asigurat, zambindu-i.Bebe s-a suparat pe mine ca l-am luat de la desene si m-a tras de par putin.Am scancit ca sa-l fac sa creada ca m-a durut.
    Mi-am luat un prosop din dulap si l-am pus dupa umeri, venind pe urma spre patinator.Mi-am infasurat bratele in jurul taliei sale si l-am privit in ochi, sarutandu-i obrajii fini.
    -Esti atat de frumos.soptisem, presand un sarut pe buzele lui moi.Te iubesc!Dar oricat te-as iubi, sunt de parere ca ai mare nevoie de somn.Baga-te in pat.Fac repede un dus si revin.
    I-am mai daruit un sarut si am zbughit-o in baie, dandu-mi jos hainele si intrand in cabina de dus.Dupa ce am terminat, am dat iama in trusa de prim ajutor si am inceput sa bandajez taietura care se deschisese pe umar.Norocul meu ca purtam numai haine negre altfel Viktor ar fi observat pata de sange imediat.
    -La dracu'!
    Usutra ca naiba.Ce lama avusese katana jegosului aluia de m-a ranit in halul asta?Mai avea putin si imi taia tot bratul.Din fericire aveam cateva unguente de la Kurama care urmau sa ma tina destul.Sau, ma rog, cat sa-l fac pe Viktor sa creada ca nu am nimic in neregula.De obicei dormeam la bustul gol, dar de data aceasta trebuia sa-mi iau un tricou daca nu voiam ca el sa se prinda.M-am imbracat, mi-am impltit parul si am iesit, privindu-l cu zambetul larg fixat pe buze.Statea in pat, sprijinit de pernele moi, si citea o carte de Tolstoi.De obicei facea asta inainte de culcare, ca sa-l ajute sa adoarma.
    -Lasa literatura, Vitya.Ai nevoie de somn.Vino la mine!
    L-am luat in bratele mele si l-am strans la piept, mangaindu-i spatele curbat.Mirosea atat de frumos si mi se parea atat de mic in palmele mele.Nu puteam pierde o asa comoara nici daca voiam.Trebuia sa am grija de el si sa-i aduc sanatatea inapoi.
    -Ti-as da tot ceea ce ma face demon, daca asta te-ar insanatosi complet...ii soptisem, leganandu-l pentru a-l cufunda in lumea viselor.
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Viktor Nikiforov
    [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings - Pagina 2 2ps3c43

    Era liniște în casă, o liniște profundă, puțin sobră de care nu am mai avut parte de pe vremea când locuiam singur. Nu cred că o mai simțisem de multă vreme și de aceea îmi părea acum atât de străină. Nu am vrut să o perturb dând drumul la televizor, bebe era obosit și avea nevoie de odihna corespunzătoare. Eu mă simțeam destul de odihnit, astăzi adormisem pe la ora șase seara fiind foarte obosit după toate drumurile făcute prin spital pe la analize, rezultate și investigații, dar am reușit să trec peste toate cu brio urmând ca în următoarele zile să fiu internat. Faptul că acum aveam și ceva sprijin financiar din partea părinților mei mă liniștea, căci Karasu nu mai trebuia să se zbată zilnic de unul singur deși știam că le sunt îndatorat veșnic celor doi oameni. Mă foisem o vreme în pat dar a trebuit să mă ridic, nu mai aveam somn oricât aș fi încercat, era miezul nopții și cu siguranță nu voi putea să mai dorm dacă nu îmi ocup timpul cu ceva să mă obosească. Am luat cartea de Tolstoi pe care mă chinuiam să o termin de câteva zile știind că așa ochii aveau să mi se închidă după câteva pagini. Oboseam foarte repede chiar și atunci când voiam să-mi ocup timpul cu literatura. Karasu mereu îmi spune să o las, dar așa nu mai aveam cum să mă relaxez. Am aruncat o privire lângă mine. De ce mă așteptam să nu fie? Era ciudat să nu-l știu aici...scutul de protecție din jurul casei era activat semn că nu era nici pe undeva prin casă. Oare iar mersese la Kurama? Ar fi trebuit să-mi lase un bilet pe undeva pe noptieră să-l pot vedea. Mereu avea încăpățânarea și mândria aceasta de a face totul de capul său. Știu că este un Quest Class dar asta nu mă împiedică să nu-mi fac totuși griji pentru el, eram o familie la urma urmei.
    După vreo jumătate de oră de citit, mi-am simțit capul cum începe să vâjâie puternic ca atunci când te ridici mult prea repede după ce ai stat jos, doar că la mine senzația era continuă, fără să dea semne că ar vrea să se oprească. Unde pusesem oare medicamentele alea? Abia reușind să mai văd ceva din cauza amețelii am început să cotrobăi pe lângă mine până am deschis sertarul căutând cu mâna un flacon de medicamente. În graba mea sertarul căzuse jos, tot ce era în el împrăștiindu-se pe jos. Medicamente, foarfecă, carnețele, bani, prezeravtive și tot felul de mărunțișuri peste care am încercat să nu calc când m-am ridicat din pat.
    -La naiba!
    Mă țineam de cap mergând spre baie pentru a mă spăla pe față, sperând ca în felul acesta să îmi revin puțin. Nu îmi recunoșteam propria imagine în oglindă, parcă aș fi fost mort, un mort viu de care s-ar fi speriat până și propriul meu fiu.
    -Karasu...
    I-am șoptit încet numele acoperindu-mi gura când am simțit că vreau să țip din cauza durerii. Simțeam spasme, amețeală și o lipsă totală de vlagă ca și cum cineva mi-ar face o operație fără anestezie. Am început să respir adânc și zgomotos. Mă sufocam. Nu aveam suficient aer.
    Unde era telefonul?
    Am ieșit din baie și m-am repezit la telefonul fix din hol știind că mobilul meu era probabil în sufragerie, acolo unde îl lăsasem.
    -75...6...7...Ahh!
    Cu greu am reușit să formez numărul iubitului meu ce dintr-o dată parcă îl uitasem. M-am mai uitat odată să mă asigur că formasem ce trebuie apoi am așteptat.
    -Let it go! Let it go! I am one with the wind and sky! Let it go! Let it go! You'll never see me cry!
    -Nu pot să cred! țip în momentul în care am auzit acea melodie venind din sufragerie.
    Își lăsase telefonul acasă!
    -Karasu...unde...unde ești? șoptesc încet lăsând mai multe lacrimi să-mi cadă pe obraji. Nu mai știam ce să fac, corpul îmi tremura îngrozitor de parcă spasmele morții începeau să mă curpindă.
    Nu! Nu trebuia să mă gândesc acum la asta!
    -K...karasu...
    Tremurând țineam receptorul formând numărul lui Kurama.
    -Răspunde te rog..., șoptesc plângând tot mai mult. Am căzut în genunchi ascultând acele bipuri ce îmi indicau faptul că telefonul său suna.
    -Alo?
    -K...Kurama...eu...
    -Viktor?!
    Am lăsat receptorul să-mi cadă din mână simțind cum mă prăbușesc, simțind o durere groaznică în momentul în care capul meu atinse podeaua. Leșinasem.
    -Alo?! Viktor, ești acolo?! Mă auzi? Viktor!

    LadyHalloween
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 36
    Data de inscriere : 04/08/2017
    Varsta : 27
    LadyHalloween
    VIP
    Karasu Akanami

    [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings - Pagina 2 C5bb43f9a47b67d24414be8bf4334e31

    Sudoarea curgea pe fata mea, iar haina imi era taiata in zona pieptului.Alergam cat puteam de tare, tinand in mana sacul plin de pietre Hiruiseki pe care l-am furat de la fecioarele de gheata.Fusesem atacat de Hina, o razboinica ce statea de paza, insa am reusit sa ma feresc destul de mult, sfarsind doar cu hainele afectate.Pietrele Hiruiseki erau unele foarte rare, iar in Lumea oamenilor urmau sa valoreze o multime de bani, numai buni pentru zilele ce vor urma.Viktor va fi internat in sfarsit, iar cu paralele castigate pe aceste artefacte sacre, vom reusi sa ne descurcam foarte bine.Totul pentru Viktor.Pentru el...
    Am sarit de pe un acoperis pe altul si ma pregateam sa patrund in portalul ce urma sa ma duca inapoi acasa, insa inainte sa fac asta, intreaga concentrare mi-a fost spulberata de vocea lui Kurama care imi strapunsese mintea cu un tipat strident.Trupul mi s-a pravalit de pe acoperis direct in zapada din Tinutul Gheturilor.Mi-a luat ceva sa ies zin neaua densa, mai ales ca aterizasem cu capul inainte si cu picioarele in sus.
    -La dracu'!Ce vrei, Kurama???
    Mi-a transmis alt gand.Unul speriat.Reusise sa imi aduc la cunostinta doar atat:
    "Viktor".
    Sangele a inceput sa-mi clocoteasca de frica, auzind asta de la el.Viktor patise ceva cata vreme eu am stat in Lumea Demonilor.Nu era posibil.Ca ars am iesit din oceanul alb si rece si am deschis portalul intrand direct in curtea vilei noastre.Apucasem sa-mi dau haina jos si sa ma scutur, ramananc doar cu bluza neagra si cu pantalonii.Intrand in casa, l-am zarit pe Kurama in sufragerie, ochii urland o ingrijorare ce m-a cutremurat in cateva secunde.Am scapat sacul cu pietre pe jos si m-am dus spre el.
    -Unde e?
    -Sus...Doarme acum.
    -Ce s-a intamplat aici?am intrebat speriat.
    Kurama se ridica de pe canapea.Il tinuse pe bebe in brate in tot acel timp, puiul de demon adormind intre timp.L-a lasat sa se odihneasca pe o perna si m-a luat de brat mergand cu mine in bucatarie.
    -A lesinat.mi-a spus.M-a sunat insa nu a apucat sa-mi spuna ce are.Am venit intr-un suflet aici.Tu pe unde dracu' ai tot umblat?
    -Unde?In Lumea Demonilor, unde sa fiu.Am mers in Taramul Glaciar.
    Kurama si-a marit ochii si a scos un suspin terifiat.
    -Ce ai luat de acolo?
    -Pietre Hiruiseki, de ce?
    Am vazut cum picioarele rosatului inep sa tremure.Ca sa nu se prabuseasca a trebuit sa se aseze pe un scaun.
    -Tu ai idee cat de valoroase sunt?Karasu, dobitocule!O sa ai mari mari probleme din cauza asta!!!Ti-am spus sa ai mereu grija ce anume alegi sa furi.
    -Da, dar sigiliile ma protejeaza.Si oricum, nu m-a vazut decat Hina pe care am executat-o imediat.
    -Nu conteaza.O sa vada ca le lipsesc si nu vor sta cu mainile in san.Karasu, boule!Numai probleme faci!!!Si cum de ai plecat de acasa fix azi.Starea lui Viktor e din ce in ce mai rea, nu vezi?Nu trebuie lasat singur nici macar o secunda.
    -Avem nevoie de bani, Kurama!Cum crezi ca o sa se faca bine?Sa stau langa el si sa-i ofer iubirea mea neconditionata nu il va scapa de cancer!In orice caz, asta cred ca a fost ultima mea escapada si ultima zi de hotie.O singura piatra ca aia valoreaza jumatate de milion de dolari, iar eu am un sac.
    -UN SAC?tipa el.Karasu, nu intelegi pericolele care o sa te pandeasca din cauza asta!Sunt pietre valoroase.
    -Atata timp cat Viktor o sa fie bine nu imi pasa ce patesc eu, ti-e clar?
    Am iesit din bucatarie si am strans nestematele ce au iesit din sacul pravalit.Le adunasem pe toate si le pusesem in seiful din spatele tabloului.
    -O sa fie totul bine.O sa am eu grija de asta.i-am spus, urcand la etaj.
    Trebuia sa fie bine, altfel urma sa traiesc in durere si intuneric toata viata.Mi-am scuturat capul de ganduri negre si am intrat in dormitorul nostru, unde Viktor dormea.Tip til, am veni spre el si m-am asezat langa, mangaindu-i obrajii albi si trasi.Era asa de slab si de mic, iar piele ii era cu mult mai alba fata de cum trebuia sa fie in mod normal.Sa ma uit la el imi sfasia sufletul si imi hranea pofta de frumos in acelasi timp.Pentru ca oricat de bolnav ar fi fost, Viktor ramanea foarte foarte frumos din orice punct de vedere.M-am aplecat spre el si i-am atins buzele moi, sarutandu-l.Imi era dor de el.Foarte foarte dor.Sa-l simt, sa-l ating, sa-l aud razand, sa-l vad vesel.
    -Sunt aici, dragule...am soptit.Totul o sa fie bine.Iti promit.
    Nu urma sa fie bine daca ramaneam in casa.Trebuia sa fie internat imediat!!!

    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Viktor Nikiforov
    [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings - Pagina 2 2ps3c43

    Nu știu ce s-a întâmplat după ce leșinasem. Karasu o fi venit oare acasă? Unde fusese în tot acest timp? Speram să nu-l fi trezit pe bebe cu zgomotele pe care le făcusem, sărăcuțul avea nevoie de odihnă, era mult mai obosit decât noi toți la un loc. M-am foit în patul mare din camera noastră încercând să-mi aduc mai bine aminte ce se întâmplase. Karasu își lăsase telefonul acasă și a trebuit să-l sun pe Kurama căruia nu apucasem să-i spun mare lucru, dar faptul că mă aflam înapoi în pat îmi confirma faptul că cineva a avut totuși grijă de mine. Am mai rămas câteva secunde cu ochii închiși auzind ușa cum se deschide. Puteam să simt prezența lui Karasu încă de când intrase în casă, era o prezență puternică ce nu o puteam confunda cu a nimănui, nici măcar cu a lui Kurama, ce, deși era demon, nu-mi stârnea aceeași senzație așa cum o făcea iubitul meu când intra pe ușă.
    L-am simțit cum se așează lângă mine sărutându-mi cu grijă buzele reci. Era plăcut să-l văd atât de tandru cu mine, așa cum a fost mereu de altfel. Mi-am deschis încet ochii și l-am privit cu drag.
    -Mulțumesc...
    Ajutat de el am reușit să mă ridic, mângâindu-i obrazul fin, eram îngrijorat.
    -Unde ai fost? Ți-ai lăsat telefonul acasă...
    Nu voiam să sune de parcă l-aș mustra, nu voiam să stric momentul ce se crease dar era clar că aveam nevoie de niște explicații serioase pentru că mă săturasem să mă trezesc noaptea și el să nu fie lângă mine. Replica cu ”Sunt la Kurama!” nu mai funcționa și nu mai puteam sta așa.
    -Ahh, mă doare capul!
    Mi-am dus mâna la cap, masând ușor. Nu trebuia să mai fac mișcări bruște dacă nu voiam să sfârșesc din nou pe jos. Unde erau medicamentele alea nenorocite?
    M-am uitat pe noptieră, văzându-le așezate frumos cu un pahar de apă lângă. Le-am luat sperând ca starea mea să se îmbunătățească puțin și să pot avea o discuție normală fără să obosesc.L-am luat pe brunet în brațe vrând să mă bucur de el și de căldura sa până nu avea să plece din nou. Nici măcar nu știam cât este ceasul.
    -Am avut nevoie de tine...
    Nu am putut să mă abțin lăsând frâu liber lacrimilor să-mi cadă pe obraji. Nu mai voiam să plece, nu mă simțeam în siguranță dacă el nu era cu mine, acolo să mă strîngă în brațe și să-mi spună că totul avea să fie bine. Oricât a încercat să își camufleze furișările, nu am putut să nu observ. La început m-am prefăcut că nu văd dar mă îmbolnăvisem și mai rău tocmai din cauza asta. Să nu-l știu pe el lângă mine e mult mai rău decât să știu că sunt bolnav la pat.
    -O...o să pleci din nou când o să mă simt mai bine...?
    Glasul îmi tremura. Îmi era frică.

    LadyHalloween
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 36
    Data de inscriere : 04/08/2017
    Varsta : 27
    LadyHalloween
    VIP
    Karasu Akanami

    [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings - Pagina 2 C5bb43f9a47b67d24414be8bf4334e31

    Se agatase de mine, rupandu-se din bratele somnului in care se scufundase cata vreme eu am fost plecat.Se uita in ochii mei, etaland o privire caraibeana blanda.Albastrul atat de rar pe care il purta cu fala, insa, nu ramasese multa vreme in raza mea vizuala, cerul de Caraibe cald si aventuros fiind inlocuit cu norii de furtuna a unei Anglii victoriene sinistre.Ma luase in primire cu intrebarea la care m-am asteptat inca de cand am vorbit cu Kurama.Telefonul mobil lasat acasa.A fost o greseala pe care trebuia sa mi-o asum.Astazi fusese prima data cand alesesem sa merg la furat pe timpul zilei si asta pentu ca o escapada in Taramul Glaciar, pe timp de noapte, m-ar fi costat viata.Sa fi luat telefonul cu mine ar fi fost in zadar dat fiind faptul ca in acea zona nu exista semnal si nici posibilitatea de a contacta Lumea Oamenilor pe cale telefonica.Eram nevoit sa-l mint din nou.Simteam cum fasii din inima se cojesc din mine de fiecare data cand alegeam sa-i ascund lui Viktor adevarul despre adevaratele mele absente saptamanale, iar faptul ca un demon ajunsese sa aiba remuscari cand venea vorba de minciuni era deja o situatie delicata.
    -Iarta-ma, Viktor...i-am spus, prinzandu-i mainile in palmele mele reci.Ma tem ca am fost chemat in Lumea Demonilor de data aceasta.Kurama nu are niciun amestec.De altfel, nici nu stie de problemele de acolo.Yomi a avut grija sa musamalizeze totul si sa cheme doar demonii de clase nobile.Razboiul lui Mukuro se extinde tot mai mult.Vrea sa fie sigur ca nu se atinge de Gandara.Am fost acolo cu Bui.
    Mi-am dat jos bluza lasand la vedere urma de lama de pe piept.Speram sa ma creada.
    -Am fost atacat.Dar sunt bine.Maine o sa se duca.Si in orice caz, Yomi are paza stabila si energia crescuta.I-am oferit din Yokiul meu pana trece pericolul.Nu o sa mai lipsesc de langa tine si asta ti-o promit.
    L-am ajutat sa-si ia medicamentele, lasate de Kurama pe noptiera, dupa care mi-am lasat privirea in jos cand l-am auzit cu ce voce mi-a spus ca a avut nevoie de mine.Ma simteam oribil.Eram un gunoi.
    -Imi cer iertare, Viktor...i-am zis, stergandu-i lacrimile ce incepusera sa curga.Iarta-ma ca sunt atat de...nemernic.Esti ultima persoana pe care as indrazni sa o ranesc.Nu...nu am vrut sa-ti fac una ca asta, insa iti promit ca de acum in colo nu voi mai pleca de langa tine niciodata.
    L-am strans in brate si i-am sarutat crestetul, tinandu-l strans cat sa am certitudinea ca nu va pleca de langa mine niciodata.Era al meu.Numai al meu.Si nu cutezam sa las pe cineva sa-i faca vreun rau.
    -Langa tine voi sta.Nu voi pleca niciodata.O sa fiu aici de fiecare data cand ai nevoie de ceva, iti promit.Esti unica mea iubire si o sa am grija de tine mereu.Acesta este telul si menirea mea.Sa stau langa tine si sa te privesc zi de zi cum zambesti, sa te protejez, sa te iubesc.Inima ta e la mine si nu o sa las pe nimeni sa o pateze.Pe nimeni...
    I-am sarutat buzele si l-am mangaiat cu tandrete, simtindu-i trupul slab si mic cum imi scapa printre degete.Era atat de firav...atat de plapand...Viktor al meu...
    -Nu pot trece cu vederea acest lesin, Vitya.Maine mergem la clinica si efectuam internarea.In ritmul acesta te gasesc mort prin casa, la dracu'!Nu mai suport sa te stiu asa.Mergem la spital!Restul vom vedea in timp.Daca trebuie sa dau si pielea de pe mine ca sa te insanatosesti, o voi da fara regrete.
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Viktor Nikiforov
    [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings - Pagina 2 2ps3c43

    Se vedea tristețea și regretul de pe chipul său pentru că nu a fost aici cu mine când am avut cea mai mare nevoie. Mă durea să-l văd și pe el suferind odată cu mine dar într-un fel, faptul că-mi spusese adevărul mă liniștise. Știam că în regatul lui Yomi se petrec fel și fel de lucruri în ultima vreme dar nu mă gândeam că-l va chema vreodată pe Karasu mai ales dacă nu este vorba de ceva extrem de urgent. Știa foarte bine de starea mea și de faptul că aveam nevoie tot mai mult de ajutorul celor din jur fiind predispus să leșin așa cum pățisem astăzi.
    -Yomi nu te-ar fi chemat dacă nu era vorba de ceva extrem de urgent, spun cu un glas înțelegător simțindu-mă prost pentru faptul că l-am tras la răspundere deși el plecase în lumea demonilor numai ca să ajute regatul și pe locuitorii săi.
    Mă speriasem când am văzut rana de pe umărul său, nu era de joacă cu ele, chiar și pentru un demon puternic cum era el.
    -Să fii atent, Karasu, nu mai vreau să ți se întâmple ceva..., îi spun mângâindu-i ușor locul rănit după ce mă ajutase cu medicamentele. Uram gustul lor și faptul că trebuia să le iau, devenisem dependent de ele pentru că știam că fără ele nu aș fi putea rezista prea mult.
    -Mulțumesc, Karasu...în momentul acesta am cea mai mare nevoie de voi pentru că boala se agravează și nu știu cum voi putea face față. Chiar și internat, tot voi vrea să fiți lângă mine. Nu aș suporta gândul să fiu singur pe un pat de spital, fără nimeni în jur, spun simțind cum vocea începe ușor să-mi tremure din cauza acelui gând mult mai dureros decât mi-aș putea imagina vreodată. Mă speria ideea de a fi internat în spital dar în același timp știam că era pentru binele meu.
    L-am îmbrățișat și eu strâns pentru câteva momente, auzind apoi ușa cum se deschide, făcându-și apariția Kurama cu o tavă de mâncare în mâini și Yuuri în urma lui privindu-mă îngrijorat.
    -Ești bine, amice? întreabă acesta parcă fiindu-i frică de ce aveam să-i răspund.
    -Da, acum sunt bine, datorită vouă! Mulțumesc că ați venit până aici să mă ajutați...
    -Bine măcar că ai apucat să ne suni, te-am găsit pe jos, rece și fără pic de vlagă. Ți-am dat niște plante care să te stabilizeze dar va trebui să intri pe mâna unor specialiști în boli umane.
    -Se numesc doctori, Kurama, spuse Yuuri oftând ușor.
    -De mâine voi fi internat...
    Parcă și lor acele vorbe le-au provocat un nod în gât.
    -Vom veni să te vizităm zilnic, spuse în cele din urmă Kurama pe un ton hotărât.
    -Mulțumesc, prieteni...Kurama?
    -Da?
    -Tu știai unde este Karasu, nu? Că a plecat în lumea demonilor să-l ajute pe Yomi?
    Acesta a ezitat puțin să-mi răspundă privindu-l pe Karasu mai întâi apoi a dat afirmativ din cap.
    -Da, știam.
    Am oftat. Mie de ce nu-mi spusese nimeni? Până și bebe cred că știa de plecările nocturne ale tatălui său.
    -Au sunat părinții tăi, spuse Kurama, schimbând imediat subiectul.
    -Le-ai spus de mine?...întreb îngrijorat căci știam cum avea să reacționeze mama dacă ar fi auzit. Era aici în mai puțin de cinci minute.
    -I-am spus că dormi...vor veni mâine aici să mergem împreună la spital. Au spus că au vorbit deja și au găsit un loc unde vei fi pe mâini bune, spuse afișând un mic zâmbet.
    -Să sperăm, vreau să se termine odată totul...

    LadyHalloween
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 36
    Data de inscriere : 04/08/2017
    Varsta : 27
    LadyHalloween
    VIP
    Karasu Akanami

    [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings - Pagina 2 C5bb43f9a47b67d24414be8bf4334e31

    Imi era frig si asta nu pentru ca salonul ar fi fost rece.In conditii normale as fi putut declara ca locul in care fusese plasat Viktor, salonul o suta zece de la etajul unu al clinicii private, era unul excelent, curat, care nu dadea impresia si nici nu iti crea senzatia dureroasa atat de intalnita in alte spitale.Patul lui era mare si aparatura echipata cu orice.Medicii, de asemenea, erau cei mai buni.Ma asigurasem, din timp, ca tratamentele, oamenii ce-l vor ingriji si mediul vor fi cele mai bune.Slava domnului ca reusisem sa vand toate pietrele Hiruiseki altfel nu as fi avut cu ce sa platesc totul.Parintii lui contribuisera, de asemenea si la fel facusera si Yuuri si Kurama.Nu stiu de ce, dar,
    in ultima vreme, roscatul mi s-a parut din cale-afara de trist, iar atunci cand il intrebam ce are,
    ma mintea ca este bine.Orice ar fi fost, era clar ca nu are de gand sa-mi destainuie, mai ales acum cand deja aveam o multime de griji ce ma ingrozeau de-a dreptul.Imi era in conitnuare frig, chiar daca hainele de pe mine erau destul de groase.Afara ploua si batea vantul.Nu ma simteam bine,
    nu voiam sa mai continuam asa.Viktor nu facuse rau nimanui asa ca nu inteleg de ce era blestemat sa sufere atata din cauza unei boli pamantene infecte.Nu merita asta.
    -Unde pun geanta asta, Karasu?ma intreba Yuuri venind spre mine cu aceeasi mutra trista ca a iubitului sau.
    -Pe noptiera.E geanta cu medicamente.
    Viktor statea intins in patul mare, iar o asistenta deja sosise pentru a-i ataca bratul cu un ac monstruos venit de la o perfuzie plina de durere.Am ramas cu ochii atintiti pe fereastra stropita de ploaia primavaratica.Reflexia mea era schimbata.Slabisem, parul imi era lins si lipsit de stralucire,
    iar ochii violet purtau amprenta oboselii.
    -O sa fie totul bine, dragul meu.am auzit-o pe Karenina zicandu-i fiului ei.Esti pe maini bune.
    Falfaind din aripioarele tot mai mari, bebe veni langa mine, asezandu-se pe pervazul alb.Ochisorii sai mari si negri ma fixau tristi.Imi simtea starea si nu putea trece cu vederea acest lucru.Sa-l fi mintit ca nu am nimic nu ar fi ajutat deloc.M-am multumit sa-l iau in brate si sa ma apropii de patinatorul suferind.I-am prins mana alba in palmele mele reci si i-am sarutat-o delicat.
    -Totul are un sfarsit, Vitya, iar boala ta nu face o exceptie.O sa-ti revi imediat, acum ca esti aici.Si nu uita ca noi, restul, suntem alaturi de tine orice ar fi.
    -Pi...Pi!
    Copilul se agata de mamica sa, inconjurandu-l cu aripile negre.
    Nu merita asta...Nu era omul care sa sufere atata.Medici si spitale.Trebuia sa fac ceva cu mult mai mult pentru a-l aduce inapoi la sanatatea sa celebra.Si ca tot era vorba de sanatate aici, acelasi lucru ii trebuia si roscatului.Kurama statea pe un fotoliu de langa pat.Uitandu-ma mai bine la el, am putut vedea foarte bine ca slabise, iar Yokiul avea un nivel foarte scazut fata de cum era normal.De asemenea, tremura, avea cearcane si abia daca se straduia sa se faca auzit.Ma ingrijora, insa aici nu era locul potrivit pentru a-l trage de limba.
    -O sa stam in noaptea aceasta aici, fiule.ii daduse de stire Vladimir.Nu ne permitem sa te lasam singur.
    -Pi!
    -Bine, poti ramane si tu.Pana la urma e...umm...mamica ta.
    -Pi!se ghemui copilul tot mai mult la pieptul lui.
    -Ramanem cu totii.am spus, continuand sa ma uit in ochii reci ai iubitului meu.Viktor are nevoie de noi.
    -Pi...
    -Karasu, pot vorbi cu tine o secunda?fusesem intrebat de Yuuri.
    -Desigur,
    M-am ridicat de pe marginea patului si l-am urmat pe brunet pana pe holul clinicii.Aceeasi privire se putea vedea si in ochii sai.Una trista, grea, plina de durere.
    -Ce s-a intamplat?
    -Nu cred ca eu si Kurama suntem in stare sa ramanem peste noapte aici.Suntem destul de epuizati dupa toata perioada aceasta si...ei bine...
    -E in regula.i-am spus.Inteleg perfect.De altfel, am si observat lipsa de vlaga a lui Kurama.Ce este in neregula cu el, pana la urma?Yokiul lui scade din ce in ce mai mult.
    -Ma tem ca m-a rugat sa nu iti spun, dar ne asigura ca are totul sub control.
    -Sper sa fie asa...O pierdere atat de mare de Yoki nu am mai vazut niciodata.Daca o tine tot asa,
    poate sa ...
    -E bine!se repezi el.Nu te ingrijora...Viktor e prioritatea.De el trebuie sa avem grija.
    Situatia ma depasea.In ritmul acesta urma sa intru si eu in spital.
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Viktor Nikiforov
    [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings - Pagina 2 2ps3c43

    După acea întâmplare, Karasu nu mă mai scăpase din ochii săi asigurându-se mereu că sunt bine și că am tot ceea ce îmi trebuie. kurama și Yuuri erau mereu alături de noi încercând să ajute cu tot ce pot, părinții mei de asemenea, erau lângă mine și încercau chiar să se înțeleagă și să coopereze ca să nu-mi înrăutățească situația. Apreciam mult asta și faptul că eram înconjurat de atâtea persoane ce mă iubeau necondiționat. Internarea nu a fost așa grea pe cât mi-am imaginat, mă împăcasem cu gândul mai ales că medicii erau buni și își făceau treaba foarte atent asigurându-mă că, dacă totul va fi bine, voi scăpa de această boală cruntă ce nu-mi făcuse doar mie zile fripte ci și familiei mele.
    -Nu trebuie să vă forțați toți, știu că sunteți obosiți, spun pe un ton extrem de răgușit privind spre Kurama și Yuuri ce parcă trecuseră printr-un război crunt și nu cred că doar din vina bolii mele. Era vorba de ceva ce îi privea doar pe ei și speram ca totul să fie bine. Nu meritau să fie triști, trebuiau să radieze de bucurie și să nu cunoască suferința.
    -Nu putem sta acasă relaxați în pat și să te știm pe tine aici, dragule, spuse mama trăgând perdeaua la geam ca să facă puțină lumină, așezând apoi un ghiveci cu flori pe pervazul acestuia.
    -Totuși...
    -Vom fi bine! spuse tata pe un ton hotărât.
    -Dar munca voastră...
    -Tu ești mai important, dragul nostru Viktor.
    -Pi!
    Bebe venise în brațele mele, înconjurându-mă cu aripile sale atât de frumoase. Erau de un negru strălucitor, un negru ce îți lua efectiv ochii și te fascina de fiecare dată când aripile începeau să se miște.
    -Bebe crește pe zi ce trece tot mai frumos, spun mângâindu-i părul moale.
    Chiar dacă era versiunea mai mică a lui Karasu, în acest moment, cei doi nu semănau deloc. Bebe avea în el inocența ce-i oferea o sclipire în ochii triști și în obrajii fini ușor roșiatici, pe când Karasu era palid și obosit. Simțeam că era terminat fizic și mi-aș fi dorit să-i pot spune să o ia mai moale, dar nu m-ar fi ascultat oricum.
    -Pi...
    -Știu, și eu i-am văzut, spun cu privire la Yuuri și Kurama ce s-au retras împreună cu iubitul meu pe hol pentru a discuta. Cel mai probabil, nu vor rămâne peste noapte aici fiind reținuți de alte evenimete importante de care trebuie să se ocupe. Îi înțelegeam și îi apreciam enorm pentru că se dedică atât de mult.
    -Cum te simți, Viktor? întreabă tata așezându-se pe un scaun lângă mine. Abia acum își scoase cravata de la gât încercând să se facă comod. Și mama făcuse la fel, dându-și jos pantofii cu toc și înlocuindu-i cu o pereche de balerini pe care îi avea mereu în geantă.
    -Bine...mă bucur că sunt aici cu voi, spun tușind apoi de câteva ori.
    Cred că începuse să mă încerce și o răceală sistemul meu imunitar fiind foarte slăbit.
    -Hapciu!
    Tata îmi întinse niște șervețele iar mama îmi puse mâna pe frunte.
    -Pi...
    -Ai febră, spuse mama oftând.
    -Asta ne mai lipsea! spuse tata oftând la fel de zgomotos.
    -Nu-ți face griji, o supă caldă o să alunge răceala imediat.
    O văd pe mama cum iese pe hol, spunându-i ceva lui Karasu apoi se îndepărtează probabil să aducă ceva de mâncare.
    -Hapciu!
    -Pi...
    -O să fiu bine puiule, e doar o răceală.

    LadyHalloween
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 36
    Data de inscriere : 04/08/2017
    Varsta : 27
    LadyHalloween
    VIP
    Karasu Akanami

    [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings - Pagina 2 C5bb43f9a47b67d24414be8bf4334e31

    M-am apropiat de scaunul pe care sedea Kurama, punandu-mi mana pe umarul sau slabit.Si-a ridicat privirea spre mine, in ochii lui verzi, pe care i-am considerat intotdeauna sublimi, se oglindea o ceata densa ce ma cutremura imediat.Ma ingrijora starea sa si sa-l stiu aici, in spital, in loc de patul lui de acasa, era imaginea care ma scandaliza crunt.
    -Mi-a spus Yuuri ca esti obosit.Am incredere in tine ca te vei recupera rapid chit ca nu imi spui ce ai, continuand sa ma minti ca esti in regula.Stiu ca nu esti bine, insa nu te voi presa sa-mi spui adevarul.I-ati cat timp doresti si ingrijeste-te.Nu e nevoie sa stai aici.Raman eu cu Viktor.Ai facut destule pentru noi, Kurama.E timpul sa-ti acorzi si tie timp.
    -Dar, Karasu...
    -Kurama...interveni Yuuri uitandu-se la el foarte panicat.
    Ce naiba era cu astia doi???
    -Off, bine.Insa daca aveti nevoie de ceva, orice, doar da-mi un telefon si voi veni de indata.
    -Du-te acasa!
    Yuuri l-a ajutat sa-si ia haina, dupa care s-au apropiat de Viktor si de parintii lui, urandu-i bolnavului toata sanatatea din lume.Il imbratisara si pe copilul care nu voia sa se desparta de mamica lui, pe urma au plecat, lasandu-ne singuri in salonul imaculat.M-am asezat pe locul unde a stat roscatul,
    insa nu am avut timp sa ma relaxez prea mult, deoarece tusea lui Viktor ma ingrijora teribil.Am sarit de pe scaun si mi-am pus, atent, foarte atent, mana pe fruntea lui.Avea febra si stranuta.
    -Vitya...
    -Pi...
    -Are sistemul imunitar foarte scazut.completa Vladimir.Se imbolnaveste foarte usor.Trebuie ferit de orice tip de microb.Mai bine ne-am lua pe noi hainele aduse de medici
    M-am uitat in ochii lui albastri si i-am sarutat palmele reci.Cand avea sa se termine tot calvarul asta?Voiam sa-l vad fericit si sanatos odata.
    -O sa chem o asistenta sa-ti aduca ceva.Sau sa dea drumul la caldura.E frig aici.
    Mi-am luat hainele date de conducerea spitalului si am iesit din salon anuntand cateva asistente in legatura cu Viktor.Au promis ca vor lua imediat masuri.Asta auzisem de cand am aflat de boala patinatorului.Ma intrebam, oare, cate mai avea de indurat?
    -Viktor...
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Viktor Nikiforov
    [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings - Pagina 2 2ps3c43

    -Hapciu!
    -E destul de cald, dragule? mă întreabă mama înfofolindu-mă parcă și mai mult cu pătura numai să se asigure că sunt bine. Îmi aducea aminte de momentele în care eram mic și îmi citeau amândoi o poveste apoi îmi dădeau un pupic de noapte bună. Pe vremea aceea nu erau divorțați ci se comportau exact așa cum mă comport eu cu Karasu, erau grijuli și dulci, mereu împreună și mereu fericiți. Acum că mă uit mai bine la ei realizez că nu m-am mai simțit așa de când aveam șapte ani. Nu se certau, nu se uitau urât unul la altul, pur și simplu încercau să coopereze de dragul meu.
    -Mai vrei puțină supă, fulgișor? spuse mama pe același ton cald întinzându-mi o lingură din care ieșea un abur plăcut ce mă făcuse să o iau fără să stau pe gânduri. Era bună și fierbinte și simțeam cum își făcea efectul.
    -Hapciu!
    Am luat un șervețel în care mi-am suflat nasul, după care le-am zâmbit cald.
    -Sigur nu vreți să mergeți? Sunteți obosiți și aveți treabă, rămâne Karasu cu mine...
    -Nici să nu te aud, Viktor Nikiforov! spuse tata pe un ton ferm dar nu foarte aspru numai să îmi bage în cap ideea că nu aveau să plece indiferent ce ar spune.
    -Vlad, mai ușor! Unii pacienți dorm, spuse mama atrăgându-i atenția asupra tonului pe care îl folosea.
    Tata și-a dat ochii peste cap și nu a mai spus nimic făcându-mă să râd.
    -Hahaha! spun ducându-mi mâna la gură.
    -Ce este așa amuzant? întreabă tata dezorientat.
    -Voi!
    Am chicotit iar apoi m-am oprit privindu-i cu dragoste.
    -Voi chiar nu vă dați seama, nu? le spun privindu-i cu drag.
    -Ce să ne dăm seama?
    -O să vedeți voi! Mi-am îndreptat privirea spre Karasu ce nu mă mai scăpase din ochi sărutându-i apăsat buzele moi și fierbinți, atât de fierbinți că am simțit că mă topesc lângă el. Și eu eram obosit aproape la fel de mult ca și ei, dar în același timp eram bucuros că sunt pe mâini bune și că totul urma să fie bine, cel puțin așa speram.
    Mi-am lăsat perna în jos și m-am întins în pat privind ușor tavanul, era alb. Un alb imaculat ce-mi aducea aminte de zăpezile din Rusia. Îmi era dor de țara mea. Am căscat lung, simțindu-mi corpul amorțit.
    -Eu o să dorm puțin, noapte bună...va iubesc mult!, spun înainte de a cădea pradă unui somn profund.
    Un somn adânc din care nu mă voi mai putea trezi vreodată.

    LadyHalloween
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 36
    Data de inscriere : 04/08/2017
    Varsta : 27
    LadyHalloween
    VIP
    Karasu Akanami

    [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings - Pagina 2 C5bb43f9a47b67d24414be8bf4334e31

    Obosit...Nu ma mai simtisem de mult asa de vlaguit.Imi tremurau membrele, ma dureau oasele.Un demon doborat de pagubele unei boli ce nu-i apartine.Macinarea psihica este cea mai cruda ciuma existentiala.Si demonii au demoni in cap.Nu ingeri.Ingerii cad.Nu cred in ingeri.Au aripi care se frang rapid...Falsuri divine venite din Rai.Prefer sa gasesc ingerii in Ningenkai.De altfel am si dat peste unul care ar putea, oricand, sa sparga imaginea consacrata a copiilor blonzi cu aripi stralucitoare ce stau in dreapta Tatalui.
    Viktor...
    Atipisem, stiu bine.Imi cazuse capul intr-o parte, dupa ce buzele lui Vitya mi-au daruit o sarutare gnoseologica.Ardeam de fiecare data cand il simteam atat de intim.Sarutarile lui umede, aparent banale, in esenta sublime, fierbinti, erotice in orice punct sau stare.Mi-a furat ultima clipa de energie spirituala, silindu-ma sa-mi scald trupul intr-o baie de somn tras de par si plin de intreruperi.Odihna mea era un joc de puzzle caruia ii lipseau multe piese importante.Incepeam marginea, ma tezeam la mijloc.Si ardeam, ma zbateam, cautam ultimele piese sperand astfel ca ma voi intoarce la somnul bine meritat.
    Ma trezisem dintr-o data, chinuit de o amara senzatie.Coastele pareau ca mi se strang in jurul plamanilor, sternul imi sugruma inima, nu puteam respira.Vladimir nu era in salon, iar Karenina atipise pe un alt fotoliu.Am sarit deodata si m-am uitat inspre Viktor.Nu se misca.spusese ca se baga la somn.
    Nu se misca.
    Nu asa doarme un om si asta o stiu sigur.Obisnuiam sa ma uit la el, minute in sir, cand adormea,
    adesea imaginea sa alintata de bratele odihnei facandu-l sa para cu adevarat divin.Vitya...
    -Viktor...am soptit, punandu-mi mana pe umarul sau.
    Copilul, ce statea in bratele sale, cu capul sprijinit de pieptul slabit, se trezise deodata, ochii lui mari si negri privindu-ma speriati.
    -Pi...
    Si-a fixat privirea spre chipul de portelan al mamicii sale.
    Si a impietrit.
    -PIIIIIIIIIIIII!!!tipa el deodata.
    -VIKTOR!am sarit si eu, agatandu-ma de el.Viktor, ma auzi?Viktor!
    Karenina tresari din fotoliul in care zacea adormita, tipetele mele si ale copilului aducandu-i cea mai mare temere in sufletul deja zbuciumat.
    -Fiule...Viktor...
    -Nu respira...am zis, lacrimile inunandu-mi deodata ochii.Viktor, trezeste-te!VIKTOR!!!
    -Ma duc dupa medici!
    L-am luat in bratele mele si l-am strans la piept, trupulatat de vlaguit fiind doar o fantasma musculara in mainile mele tremurande.
    -Pi...Pi...Pi...plangea copilul, tinandu-se de bratul lui.
    -Nu pleca, Viktor!Nu pleca...Unde te duci?Nu stii sa ajungi acolo.Nu stii!Ai zis ca vrei sa patinezi.Nu ai gheata acolo, Vitya.Nu ai...
    Vladimir intrase in salon, trei medici si o asistenta urmandu-l imediat.
    -Vai mie...Viktor!
    -Nu ai voie sa pleci.Nu te las sa pleci.Nu...Nu...
    -Karasu, lasa-l!
    Unul dintre medici ma prinsese de brat, reusind sa ma desparta de iubitul meu.Eram slabit si socat incat nu am fost in stare sa ma impotrivesc.Vladimir lua copilul, ianinte sa fie vazut de asistenta ce se apropiase de Viktor.
    -E in coma.zisese unul.Repede, il ducem la terapie intensiva.Pregatiti sala.
    -Viktor!Nu...Nu il las singur.Nu il las pe mana unor oameni!
    M-am zbatut ca un animal, vazand in medicii aceia niste dusmani care voiam sa-mi ia cea mai de pret comoara ca pe urma sa o duca cine stie unde.Nu le dadeam voie.Era al meu!Iubitul meu!Parte din mine!
    -Da-mi drumul!
    -Karasu, inceteaza!
    -I-am promis ca nu il voi mai lasa singur niciodata!NICIODATA!
    M-am trezit cu o palma peste ochi, venita de la rusul ce ma privi ingrijorat.Innebuneam...Ce era cu mine?Medicii urmau sa ne ajute.Ce era cu mine?
    -Calmeaza-te!e pe maini bune!O sa-si revina!
    -Nu...Nu o sa-si revina...Am...Am simtit...
    Karenina veni langa sotul ei, lacrimi tot mai mari alunecandu-i pe obrajii albi.
    -Ce vrei sa spui?
    -Are sufletul prins intre Ningenkai si Lumea de dincolo.Nu poate sa se intoarca singur.O sa...O sa moara!Voi sunteti oameni, nu stiti de asta, dar noi simtim cand sufletele voastre sunt pe cale sa dispara din lumea materiala.Sunteti fiinte fragile ca niste aripi de libelula.Si Viktor nu face exceptie.
    -Pi...Pi...
    Ambii soti s-au uitat la mine socati.Nu au stiut de asta si se vedea ca erau nedumeriti.Vladimir,
    insa, isi pusese mana pe umarul meu si ma privi in ochi.
    -Tu esti demon.Unul puternic.
    Am dat din cap.
    -Si vii dintr-o lume pe care noi oamenii nu o putem intelege, o lume une totul este posibil...
    -Da...
    A oftat si mi-a inmanat copilul care tot plangea.
    -Atunci du-te si fa un miracol.Este dorinta aprinsa a unui tata ce nu vrea sa-si piarda unicul copil.
    Am inteles de ce l-a asezat pe bebe in bratele mele.Uitandu-ma la el, l-am strans gandindu-ma cum m-as simti, daca l-as pierde.Unicul meu copil.
    -Karasu...
    -Da...
    -Nu indrazni sa te intorci, daca nu esti in stare sa-mi aduci fiul inapoi.Medicii sunt inutili in situatia de fata.Dar tu nu!
    M-am uitat la amandoi, dupa care am dat din cap si am iesit din salon, alergand spre iesirea din spital.Nu mai suportam.Trebuia sa ajung la Shigure!
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Viktor Nikiforov
    [RPG+Elyy][YAOI][Karasu x Viktor]On frozen wings - Pagina 2 2ps3c43

    Mhm...de ce face toată lumea atât de multă gălăgie? Unii încearcă să doarmă aici...
    Am căscat lung ștergându-mi ochii somnoroși după care am privit în jur pentru câteva secunde clipind des. Karasu într-o parte, tata în cealaltă și bebe zburând deasupra patului meu ce era acum deranjat. Ciudat că nu îmi aduc aminte când m-am ridicat. Partea bună e că nu mă mai durea absolut nimic.
    -Ce s-a întâmplat? întreb așteptându-mă la un răspuns din partea lor dar nu primisem nici măcar o privire.
    -De ce nu-mi răspundeți?!
    -I-am promis ca nu il voi mai lasa singur niciodata!NICIODATA!
    -Karasu! Iubitule, sunt aici! strig repezindu-mă asupra lui vrând să-l iau în brațe, dar mi-am simțit brațele alunecând parcă într-un void, acestea trecând prin trupul puternic al iubitului meu.
    Ce naiba?!
    Mi-am ridicat mâna spre geam și am privit-o, putând să văd pe partea cealaltă datorită transparenței acesteia. Instinctiv am început să mă pipăi și să mă privesc. Ce se întâmplase cu mine? Murisem?! Nu...nu aveam cum să mor. Mă simțeam...mă simțeam ca și cum boala nu existase niciodată, ca și cum întregul trup îmi era sănătos, capabil chiar și să zboare!
    Să zboare?
    Am privit spre picioarele mele realizând că acestea nici nu atingeau podeaua rece a spitalului.
    -Ce se întâmplă?
    -Pi...
    Bebe Karasu mă privea lung sau cel puțin așa credeam.
    -Puiule?
    -Pi, îl aud apoi spunând dând din umeri.
    ”Poate mi s-a părut”.
    Mă simțea...nu mă vedea dar știa că ceva este în direcția aceea. Animalele și bebelușii sunt capabili să simtă lucruri pe care oamenii și chiar demonii normali nu pot. Chiar și așa, eu simțeam ceva ce nu simțisem niciodată...yoki. Era un yoki luminos, yoki-ul iubitului meu ce mă înconjura și mă făcea să mă simt în siguranță.
    -Are sufletul prins intre Ningenkai si Lumea de dincolo.Nu poate sa se intoarca singur.O sa...O sa moara!Voi sunteti oameni, nu stiti de asta, dar noi simtim cand sufletele voastre sunt pe cale sa dispara din lumea materiala.Sunteti fiinte fragile ca niste aripi de libelula.Si Viktor nu face exceptie.
    -În ochii tăi cred că sunt cea mai fragilă ființă de pe pământ, spun oftând.
    Nu murisem...eram aici privindu-mi cele mai dragi ființe cum plângeau și se zbăteau să găsească o soluție pentru a mă ține în viață. Îmi erau atât de dragi, îmi doream să-i îmbrățișez și să le spun cât de mult îi iubesc.
    M-am plimbat pe la fiecare încercând să le ating obrajii și să le dau câte un sărut pe obraz. Simțeam un mic curent când făceam asta ca atunci când am vrut să-mi îmbrățișez iubitul dar fără să mai alunec în gol.
    -Pi!
    Bebe își duce imediat mânuța pe obraz crezând probabil că îl atinse vreo musculiță.
    -Nu-ți face griji iubitule, mami e aici și va fi lângă tine mereu, nu te va lăsa.
    Am ascultat cu atenție conversația tatei și a lui Karasu. Nu pot să cred că însuși Vladimir Nikiforov îl rugase pe brunet să mă ajute. Până și mama rămăsese surprinsă de atitudinea lui.
    -Puteai să fii mai drăguț!
    -Oricum se ducea indiferent ce-i ziceam!
    Mi-am mai privit odată părinții înainte să fiu atras parcă precum un magnet după Karasu. Nu aveam control deplin asupra trupului meu fantomatic, era probabil controlat de yokiul iubitului meu, probabil el nu-și dădea seama de asta..Îmi doream atât de mult să-l strâng în brațe în acel moment. Era aiurea să nu mă poată vedea dar știam că va găsi o soluție și nu mă va lăsa să mor. Abia acum realizam că aveam lacrimi în ochi. Voiam ca ei să fie fericiți și în siguranță.

    Continut sponsorizat
      Data/ora curentă este: Vin 26 Apr - 11:17:21