RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

RPG Anime Romania

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» Re-Do's
YAOI - [YAOI +18] Croitor de inimi blânde EmptyJoi 27 Apr - 16:25:26 Scris de Corelia

» Back from the death
YAOI - [YAOI +18] Croitor de inimi blânde EmptyJoi 27 Apr - 16:21:43 Scris de Corelia

» Dream Land
YAOI - [YAOI +18] Croitor de inimi blânde EmptyJoi 27 Apr - 16:07:04 Scris de Corelia

» [HP] Checkered
YAOI - [YAOI +18] Croitor de inimi blânde EmptyJoi 27 Apr - 15:26:41 Scris de Corelia

» [HP] Crimson Red
YAOI - [YAOI +18] Croitor de inimi blânde EmptyJoi 27 Apr - 15:26:00 Scris de Corelia

» [HP] Marigold
YAOI - [YAOI +18] Croitor de inimi blânde EmptyJoi 27 Apr - 15:24:03 Scris de Corelia

» Work in Progress
YAOI - [YAOI +18] Croitor de inimi blânde EmptyJoi 27 Apr - 14:10:25 Scris de Corelia

» Ce melodie ascult
YAOI - [YAOI +18] Croitor de inimi blânde EmptyVin 21 Apr - 15:28:14 Scris de Weed Maker

» [FC] Anime și manga
YAOI - [YAOI +18] Croitor de inimi blânde EmptyJoi 12 Ian - 15:57:31 Scris de Xiphion.

Afilieri

Recent Members

See more

    [YAOI +18] Croitor de inimi blânde

    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Avertisment:
    Acest RPG poate conține scene de natură sexuală și limbaj licențios. Sunt nevoită să vă aduc la cunoștință faptul că este yaoi (boys love) prin urmare, citiți pe riscul vostru.


    Scurt rezumat

    Prima generație

    Kaage Tunder, excentricul designer cu privire rece cunoscut pentru minunatele sale prezentări de modă. Adept al perfecțiunii, a râvnit la familia perfectă pe care a pierdut-o de la o vârstă foarte fragedă. Îngropat în muncă, a încercat să uite de suferință, până când, l-a întâlnit pe Sebastian O'Brien, un make-up artist deosebit cu privire blândă ce i-a luminat viața și l-a făcut să privească lumea din jurul său cu alți ochi. Împreună cei doi vor trece prin multe peripeții și probleme de cuplu, ajungând să fie de fiecare înapoi unul în brațele celuilalt.
    Aceasta a fost prima generație de Tunderi la care am muncit timp de doi ani împreună cu Lady, cine dorește să o citească să contacteze pe una din noi.

    A doua generație:

    Fiul lui Kaage Tunder, moștenitor al afacerii sale? Ce se întâmplă când micul Eric își îndreapă atenția spre alte domenii devenind un scriitor celebru cunoscut în țară cât și peste hotare? Când toți cred că are deja tot ce-și dorește un adolescent, iată că, Stephen John Tunder se îndrăgostește de el. De tineri învață că nu este bine să ascundă lucruri unul de altul și că dragostea este puternică chiar și la distanță. Dat dispărut în armată, Eric nu a crezut niciodată că iubitul său ar fi mort și când s-a așteptat mai puțin, acesta a reapărut în viața sa. În acest moment au un copil de cinci ani numit Adam de care trebuie să aibă grijă. Micuțul crește pe zi ce trece iar cei doi părinți împreună cu Sebastian și Kaage se gândesc deja la viitorul său.
    Cine dorește să citească primul sezon și cel cu armata, să ne contacteze ^^.

    Personaje:

    START RPG

    Stephen John Tunder
    YAOI - [YAOI +18] Croitor de inimi blânde 15npysl

    -Tată, a spus tati să vii la masă!
    -Vin imediat!
    După ce mi-am terminat treaba, m-am ridicat și m-am îndreptat spre bucătărie știind că lui Eric nu-i plăcea atunci când întârziam la masă. Se pare că nu aveam de ales și trebuia să avem grijă de fetița lui Kevin în zilele ce vor urma ceea ce într-un fel mă încânta căci Adam va avea cu cine să se joace iar Eric va putea să-și termine restul proiectelor. Cred că trebuia să-l înțeleg și pe el, nu? Nu are familia în oraș și singurii prieteni de încredere la care putea apela în astfel de momente eram eu și Eric. Poate am fost prea dur urlând să-și ia o bonă, până la urmă, și noi îl lăsam pe Adam cu soții Tunder când nu puteam să-l lăsăm singur acasă.
    Profitând de faptul că Adam se spăla încă pe mâini la baie, l-am luat pe Eric în brațe și i-am sărutat creștetul.
    -Dacă simți că nu poți face față, cheamă-l pe tatăl tău, bine? îi spun cu privirea la îngrijirea celor doi copii în timpul zilei cât timp eu eram plecat.
    Știam cât de greu era să ai grijă de niște copii în creștere foarte activi și zâmbitori și oricât de dragi ar fi tot te puteau seca de orice picătură de energie, dar eram conștient că puteam conta întotdeauna pe părinții lui să ne ajute având mult mai multă experiență decât noi. Mă bucuram că Adam nu a fost și nici nu cred că va fi vreodată un copil problemă, nevrând să ne provoace vreodată neplăceri. A prins de la fiecare tot ce a fost mai bun și creștea cât vezi cu ochii ceea ce mă îngrijora, trebuia să prețuiesc aceste clipe frumoase.
    -Cât să-i dăm lui Adam pentru dințișorul acela când o să-i cadă? Nu vreau să înceapă să se rănească ca să-și scoată singur dințișorii ca să primească mai mulți bani.
    Chiar și aceste lucruri atât de mărunte puteau să mă îngrijoreze pentru că orice greșeală făceam în acest moment, va avea urmări atunci când micuțul nostru va crește. Voiam să fiu un părinte bun.

    LadyHalloween
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 36
    Data de inscriere : 04/08/2017
    Varsta : 28
    LadyHalloween
    VIP
    Eric David Tunder

    YAOI - [YAOI +18] Croitor de inimi blânde Pcom___hpmore_by_kurosakisasori-d4hc0cn

    -O sa fie bine.i-am spus baiatului, zambindu-i atunci cand l-am simtit venind in spatele meu.Amandoi sunt copii foarte cuminti.Niste DVD-uri cu filme de animatie, prajiturele, jucarii si totul o sa fie foarte linistit.Imi voi putea concentra atentia pe munca asa ca nu ai de ce sa te temi.
    I-am sarutat obrazul cald si l-am poftit sa se aseze la masa.Tot in acelasi timp, aparuse si Adam, aratandu-mi manutele curate care miroseau a ananas.L-am poftit si pe el sa se puna la locul sau.
    -Maine o sa ai activitate, Adam.
    -Iarasi?Dar astazi am fost la pian si maine am engleza.Ce mai am de facut?
    -Nimic legat de activitatile tale, puiule.Maine o sa vina Claire pe la noi ca sa se joace cu tine.Parintii ei o sa plece din oras si nu are cu cine sta asa ca ne va face o vizita.
    -Claire?Ce bine!O sa-i arat colectia mea de avioane.Deci maine nu mai merg la engleza?
    -Ba da, te duci.
    -Urat.se bosumfla el, inepand sa manance din farfurie.
    I-am mangaiat crestetul si am inceut si eu sa mananc.Sa speram ca maine totul va merge bine.
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Stephen John Tunder

    YAOI - [YAOI +18] Croitor de inimi blânde 15npysl

    -Tată, îmi e frică!
    -Nu-ți face griji puiule, voi fi lângă tine. E timpul să scoate roțile ajutătoare și să înveți să mergi pe bicicletă precum oamenii mari, nu crezi?
    -Toți colegii mei deja știu să meargă, spuse micuțul trist, privindu-mă cu îi scoateam roțile ajutătoare de la bicicleta albastră pe care o avea. Eric stătea pe pătura de picnic și pregătea masa. O zi frumoasă în care eram amândoi liberi și putema petrece puțin timp cu băiatul nostru. Acum împlinise șapte ani, avea plete brunete și cel mai frumos zâmbet știrb pe care îl văzusem vreodată. Era adorabil!
    -Vei învăța și tu, Adam, ai să vezi, nu este greu, îl încurajez venind lângă el.
    -O să stați lângă mine?
    -Da, noi vom fi roțile tale ajutătoare puiule, dacă vreodată vei cădea, noi vom fi lângă tine să te prindem, să nu uiți asta!
    I-am sărutat creștetul și ne-am ridicat cu toții, ajutându-l pe Adam să se urce pe bicicletă, nu înainte de a-i verifica casca și restul echipamentului de protecție.
    -Ești pregătit?
    -N...nu prea...
    -Ai încredere în tine, Adam, poți să faci asta, știm că poți!
    Eu și Eric ne-am poziționat de o parte și de alta a bicicletei ținând-o în așa fel încât să-i dăm micuțului nostru siguranță continuând să-l încurajăm cum știam noi mai bine.
    -Încet începe să dai din pedale...
    Bicleta începuse să se deplaseze cu noi pe lângă, atenți să nu se răstoarne. Fără roțile ajutătoare aceasta era instabilă din cauza fricii cu care Adam o conducea.
    -Suntem aici puiule...

    LadyHalloween
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 36
    Data de inscriere : 04/08/2017
    Varsta : 28
    LadyHalloween
    VIP

    Eric David Tunder

    YAOI - [YAOI +18] Croitor de inimi blânde Pcom___hpmore_by_kurosakisasori-d4hc0cn

    Nu gaseam mereu timp liber in programul pe care il aveam, dar si cand se deschidea o portita de respiratie in el nu pierdeam nici o clipa, preferand sa o petrec alaturi de familie, atat cat puteam.Stephen venise cu ideea sa mergem in parc, la un picnic, iar Adam nu a mai putut de bucurie cand a auzit asta, spunand ca vrea sa-si ia si bicicleta cu el.Am fost de acord, iar acum ne bucuram toti trei de razele blande ale soarelui si de parfumul cald al zilei.Am aranjat patura la umbra unui stejar si am scos din cosulet tot ce adusesem, rugandu-l pe Adam sa manance inainte sa se joace.Baietelul a fost ascultator, ca de obicei.Acum il tot ruga pe Stephen sa-l ajute sa mearga fara sa mai depinda de rotile ajutatoare la noua sa bicicleta albastra.Era atat de dragalas cu casca pe cap si cu ochisorii entuziasmati ca imi venea pur si simplu sa-l mananc cu totul.M-am ridicat si eu de pe patura si m-am apropiat de amandoi, vrand sa particip la ritualul de initiere al copilului care invata sa mearga cu bicicleta.
    -Nu are de ce sa-ti fie teama, dragule.l-am incurajat, mangainu-i obrajorii rosii.Totul o sa fie bine,
    crede-ma.
    -Daca o sa cad?
    -Noi o sa fim aici sa te prindem.Haide, Adam!Hopa sus!
    Baiatul s-a urcat pe bicicleta, si-a pus manutele pe coarne, iar eu si Stephen ne-am pozitionat pe de-o parte si de alta a sa, inaintand in timp ce copilul pedala.
    -Cum te simti?
    -Bine...dar sa nu-mi dati drumul...
    -Nu, dragule.
    A pedalat in continuare pe langa fantana arteziana, dupa care am decis si eu si Stephen sa-i dam drumul fara ca el sa stie asta.A tot mers, uitandu-se in fata, pana cand a consteintizat ca noi nu mai suntem langa el.
    -Hei, de ce mi-ati dat drumul?Nu e bine!Abandonati misiunea!O sa cad!
    Intr-adevar, am vazut cum se clatina, asa ca am alergat spre el prinzandu-l inainte sa se prabuseasca.Mititelul tremura in bratele mele.
    -Ai vazut ca ai putut merge si fara noi.Nu e asa de greu nu?
    -Nu...dar imi este frica.
    -Nu ar trebui, puiule.Nu vei pati nimic.
    -Crezi, tati?
    -Da.O sa inveti usor usor sa faci si asta fara ajutorul nostru.Ai sa vezi.
    -Bine, te cred.Si crezi ca o sa pot si sa zbor intr-o zi?
    -Doar daca iti cresc aripi sau daca bunicul tau excentric iti cumpara un avion.
    -Yey!Stiam eu!Dar nu mai vreau sa ma dau cu bicicleta.Pot sa ma joc in cutia cu nisip?
    -Sigur ca da.i-am sarutat crestetul.Du-te!
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Stephen John Tunder

    YAOI - [YAOI +18] Croitor de inimi blânde 15npysl

    -Dar tată...
    -Adam, nu mai plânge, te rog. Noi vom fi mândri de tine mereu. Ai luat un C doar pentru că ai fost puțin distras iar profesoara știe faptul că tu poți mult mai mult de atât. În plus, ai spus că nota e doar la ea în caiet, nu? Înseamnă că ți-o va mări imediat ce îi vei demonstra de ce ești în stare.
    -Știu. Îmi pare rău...e primul meu C, promit că voi face cumva să o măresc! îmi spuse micuțul luând o gură de prânzul său delicios. Doar ce venise de la școală și era foarte dezamăgit de nota luată astăzi la matematică. O notă nu foarte mică, dar pentru el reprezenta cea mai mică notă de până acum, carnetul său fiind plin de note de zece.
    -Totuși, de ce ai fost distras dragule? Știu sigur că ai învățat, doar eu ți-am verificat temele ieri și am văzut că tabla înmulțirii o stăpânești deja la perfecție. Ai avut cumva emoții în timpul testului sau nu ai avut destul timp ca să-l termini? îl întreb pe Adam pe un ton blând mâncând și eu din porția mea de legume cu carne.
    Băiatul își lasă privirea în jos roșind puternic.
    -Ooo nu, recunosc privirea asta, spun atrăgându-i atenția și lui Eric care se afla lângă noi atent ca mâncarea de pe foc să nu se ardă.
    -Ce privire? întreaba Adam tresărind, uitându-se la mine cu acele perțule albastre ce străluceau și vibrau în lumina puternică din încăpere. Era mai mult decât adorabil și, dacă ar fi fost blond ar fi semănat perfect cu Eric din copilărie pe care l-am apărat de acei derbedei oribili.
    -Ai o privire specială...și se pare că nici poftă de mâncare nu ai, spun privindu-l cu mai mult subînțeles pe micuțul ce nu putea percepe unde băteam.
    -Nu îmi e foame...
    -Nu ai spus că aveți o nouă colegă la școală transferată din Spania? întreb, făcându-l imediat pe Adam să tresară și să roșească și mai mult. Deci asta era! Dragul de el, se pare că avea o pasiune pentru noua colegă ceea ce m-a făcut să zâmbesc larg. Adam al nostru era abia clasa a treia dar fusese învățat de mic ce este iubirea căci am avut grijă să nu-i lipsească niciodată.
    -Tată!
    -Ce? întreb având o privire inocentă. Am chicotit după care i-am ciufulit părul. I-a spune-i tatălui tău, cum o cheamă pe fata norocoasă de care te-ai îndrăgostit?
    -Ămm...
    Imediat Eric îmi dăduse un mic ghiont ca să nu mai tachinez copilul și așa destul de rușinat de situație. Abia putea să-și găsească cuvintele și abia dacă am înțeles numele fetei printre acele bâlbâieli mai mult decât adorabile.
    -Tati, tu cum l-ai făcut pe tata să te iubească? îl întreabă micuțul pe Eric frecându-și palmele ușor transpirate. Toate acele reacții mi se păreau atât de cunoscute.
    -Crezi că a fost nevoie să facă ceva? L-am iubit din prima clipă în care l-am văzut! spun îmbrățișându-l pe Eric pe la spate, dându-i apoi un pupic pe obraz.

    LadyHalloween
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 36
    Data de inscriere : 04/08/2017
    Varsta : 28
    LadyHalloween
    VIP
    Eric David Tunder

    YAOI - [YAOI +18] Croitor de inimi blânde Pcom___hpmore_by_kurosakisasori-d4hc0cn

    Din cate observasem, Adam al nostru mostenise o gen Tunder foarte importanta si anume obsesia pentru perfectiune si pentru a fi perfect.Venise acasa de cateva minute,
    tare suparat, afisand mica sa expresie bosumflata pe care am citit-o numaidecat.Venise spre mine si isi daduse jos ghiozdanelul plin de caiete si carti, ca pe urma sa scoata o foaie pe care fusese scris cu rosu, intr-un colt, litera C.Puiul nostru primise prima sa nota mititca si acum nu mai putea de suparare.Fara sa vreau am scos un ras amuzat de situatie, lucru care nu i-a prea picat bine copilului.
    -Nu e amuzant deloc, tati!se plansese el, punand foaia inapoi in ghiozdanel.Cum sa ma astept sa intru la o facultate buna cand iau asemenea note?Sunt asa de speriat!Trebuia sa fiu mai atent si sa iau A plus.
    Am zambit din nou, dupa are l-am luat in brate si i-am sarutat obrajorii.
    -Adam, mai ai o gramada pana a facultate.Pe langa asta, nota aceasta o sa poata fi reparata foarte usor.Esti un baiat foarte ambitios si foarte inteligent.Acum, du-te si spala-te pe manute.E gata masa.
    L-am lasat sa mearga la baie cata vreme eu am aranjat ultmele tacamuri si am hranit animalele.Akira se facuse foarte mare, iar Cookie la fel.Blanita portocalie il facea sa semene cu un tigrisor.Pe langa asta, se pare ca mititelul nostru fusese distrat de o anumita fata recent transferata la ei la scoala.Dragalasul.Deja incepea sa simta primii fluturasi ai dragostei.Asta era foarte dragut.Venise la masa, in cele din urma, avand discutia aceasta cu tatal sau, fapt ce l-a facut imediat sa se imbujoreze si sa se agite pe scaun.Mai si intrebase cum anume am reusit noi doi sa ne cucerim unul pe altul.Raspunsul si gestul lui Stephen ma facusera sa chicotesc.
    -Cineva se umfla in pene in fata copilului.ii spusesem, mangaindu-i obrazul.Poate o sa avem ocazia sa spunem aceasta poveste mai incolo.Pana atunci, asezati-va amandoi la masa.Dupa, Adam, trebuie sa-si faca temele si sa nu uitam si de proiectul la engleza ce trebuie terminat.
    -Nu-mi place engleza.Vreau sa colorez.
    -O sa faci si asta, dragule.Vrei carnita?
    -Da, te rog!


    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Stephen John Tunder

    YAOI - [YAOI +18] Croitor de inimi blânde 15npysl

    -Chiar ești de acord să vină aici, Eric? În altă parte nu am avea unde merge doarece trebuie să-l ia și pe Marilyn cu el pentru că nu are încredere să-l lase cu o bonă oarecare, îi spun lui Eric zâmbind blând. Chiar a făcut un efort uriaș acceptând ca Eddy să vină la noi în apartament în seara asta atât de specială pentru mine ce voiam să o petrec alături de familie și de cei dragi. Cum soții Tunder erau plecați în vacanță, iar Labrador se afla la mii de kilometri depărtare, Eddy rămăsese singura persoană dragă pe listă căruia voiam să-i fac cinste. Doar ce ajunsesem de la marea festivitate de început de an al Facultății de Fotografie unde, am fost ales atât de elevi cât și de profesori să le fiu decan datorită implicării mele din ultimii ani. Nu mă mai ocupam cu fotografiatul pe la nunți dar, dar îmi păstrasem legăturile și acolo unde era nevoie, îmi trimiteam studenții căci voiam să-i ajut să evolueze și să experimenteze. Niciodată nu am crezut că voi ajunge profeosor, da păi decan! Era o responsabilitate foarte mare ce-mi va ocupa mult timp de acum în colo, dar speram să mă descurc.
    Eddy trebuia să apară din clipă în clipă cu Marilyn, fiul său în vârstă de cinci ani ce devenise lumina ochilor săi și pe care am avut ocazia să-l văd de două sau trei ori dar asta când era mai micuț. Acum am înțeles că a crescut și a devenit un cavaler frumos cu plete albastre, culoare moștenită de la mama lui care, pe cât de frumoasă, pe atât de rea și fără inimă era. Femeia aceea nu-și merita rolul de mamă, dat fiind faptul că-l mituise pe Eddy ca să nu facă avort, acesta neputând suporta ideea de a pierde un copil ce-i aparținea. Marilyn oricum nu a fost un copil nedorit de către prietenul meu ce iubea atât de mult micuții, doar că venirea lui pe lume a fost mult prea rapidă ceea ce l-a făcut pe acesta să se maturizeze peste noapte, dar, îl admir că îi poate fi și mamă și tată, neavând niciun ajutor pe care să poată conta.
    -Am văzut că ati scos o sticlă din dulap. Cine vine azi la noi, tată? întrabă Adam privind masa ce o aranjasem în sufragerie și una din sticlele frumoase de vin pe care le scoteam numai la ocazi specale.
    -Va veni unchiul Eddy la noi și cu fiul său, îi spun zâmbind.
    -Adică cu verișorul meu? întreabă acesta curios.
    -Nu chiar, nu suneți rude de sânge, dar, familiile nostre sunt foarte apropiate, îi explic acestuia ciufulindu-i părul.
    Nu după mult timp am auzit soneria, mergând pentru a le deschide invitaților noștri.
    -Felicitări, Stephen! spuse Eddy îmbrățișându-mă de cum i-am deshis întinzându-mi o pungă de cadou.
    -Nu trebuia, amice, îi spun punând punga de-o parte.
    -Doar nu puteam să vin cu mâna goală, spuse acesta chicotind.
    -Cui îi dau florile astea, tati? spuse micuțul Marilyn nerăbdător să fie băgat în seamă. Părul său albastru, voluminos se mișca armonios, creând o imagine mai ceva ca în reclamele la șampon. Era o scumpete băiatul și cred că este o adevărată binecuvântare pentru prietenul eu. M-am lăsat asupra lui și i-am zâmbit.
    -Du-te cu ele la bărbatul acela cu părul blondin de acolo, îl vezi? îi spun arătându-i-l lui pe Eric ce făcea ultimele retușuri în ceea ce privea aranjrea mesei.
    Mai mult țopăind decât mergând, Mariyln merge spre Eric și îi întinde florile, afișând un zâmbet larg.
    -Felicitări pentru promovare! Acum sunteți profesor decan! spuse acesta vesel.
    Și eu, și Eddy am început să râdem. Atât de adorabl era!
    -Puiule, nu el este persoana, îi explica tatăl său apropiindu-se.
    -Poftim? Dar credeam că...că...
    Acesta se îmbujorează imediat făcând un contrast foarte frumos cu părul albastru și ochii de aceeași culoare.
    -Stephen este cel ce a fost ales decan.
    -Dar, te-am trimis să-i duci florile lui, pentru că el este mult mai important. El a scris povestea ”Lumea bomboanelor” ce am auzit că-ți place atât de mult.
    -Mă pune să i-o citesc în fiecare noapte! spuse Eddy zâmbindu-i lui Eric.
    Blondinul lasase în ultimii ani și o colecție mică de cărticele pentru copii ce deveniseră foarte aprecite de toți micuții. Erau povești frumoase și educative ce puneau imaginația copiilor la încercare datoită creaturilor fantastice ce se descriau în ele.
    -El a făcut ”Lumea bomboanelor”? spuse Marilyn luminându-și dintr-o dată ochișorii. Poți face și o Lume a Înghețatei? întreabă acesta curios.

    LadyHalloween
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 36
    Data de inscriere : 04/08/2017
    Varsta : 28
    LadyHalloween
    VIP
    Eric David Tunder

    YAOI - [YAOI +18] Croitor de inimi blânde Pcom___hpmore_by_kurosakisasori-d4hc0cn

    Eddy!Trebuia sa vina el aici!Sfiinte, de ce dracu trebuia sa vina?As fi preferat sa petrec noaptea aceasta doar in compania sotului meu si al fiului nostru, atat.Tata era plecat in Belgia pentru a juriza un concurs de modeling, iar tati in Paris pentru a lansa noua sa linie de cosmetice care deja facea o valva colosala in randul tututror iubitorilor de make-up.Cu alte cuvinte,
    nu urmau sa ne asiste la aceasta cina festiva, data in cinstea lui Stephen care, dupa ani grei de munca in randul facultatii de fotografie, a reusit sa ajunga decan.Dar ce se gandise sotul meu drag.Daca tot a castigat un titlu atat de important, hai sa-l cheme si pe Eddy la noi acasa impreuna cu copilul.Pentru ca asta e mult mai placut decat sa stai impreuna cu iubitul tau sot si cu fiul.La dracu', Stephen!Ai idee cat am stat sa caut lenjeria intima cu care urma sa te intampin in seara asta, dupa ce Adam adormea?Nu, normal ca nu stii!LA DRACU'!
    Mi-am tinut frustrarile si supararile ascunse, de dragul lui si al baiatului.Trebuia sa inghit in sec si sa ma abtin, ca seara sa decurga lin si bine.Mi-am vazut de treburi, aranjand masa din salon, Adam tot jucandu-se pe langa mine.Era imbracat intr-un costum atat de frumos, verde, facut de bunicul sau care il prindea de minune.Dar oricat de frumos era eu tot nu puteam sta calm.De ce trebui sa vina si Eddy???
    -Tati, unde pun asta?ma intreba Adam, aratandu-mi un cub de lemn colorat.
    -In dormitorul tau, puiule.In cufarul de langa pat.
    -Bine!
    Mi-am vazut de treaba, aranjand si ultimele lucruri, dupa care am auzit soneria, iar parul mi s-a ridicat in cap imediat.Let the drama begin!De cum a deschis Stephen usa, Eddy l-a felicitat cu drag aruncandu-i un cadou in brate.Abtine-te, Eric.E doar o seara.Doar una!O sa se termine repede si totul o sa revina la normal.
    Gandurile mi-au fost spulberate in clipa in care Marilyn, fiul lui Eddy, un baietel de cinci ani cu un par superb turqoise, venise spre mine cu un buchet de flori si o felicitare nu tocmai bine indreptata.M-am lasat spre el si i-am zambit, mangandu-i obrazul rosu si cald.
    -Multumesc pentru flori, micutule.i-am zis.Si nu trebuie a te rusinezi.Toti facem greseli.E omenesc.
    -Pare rau, domnule...
    -Nu ar trebui.
    Din vorba in vorba, pana la urma ajunsese sa pomeneasca de cartea pentru copii pe care doar ce o lansasem.De cand l-am avut pe Adam m-am axat si pe asa ceva, fiindu-mi mai mare dragul sa-i citesc povesti pruncului inainte de culcare.Se pare ca si Marilyn le stia prea bine.
    -O lume de inghetata?l-am intrebat.
    -Da...
    -Asta chiar este o idee minunata, dovlecel.Poate o sa am timp sa scriu si asa ceva, pentru tine.
    -Tati, pot sa mananc...
    Adam alerga spre mine vorbind, insa se opri din glasuit cand il vazu pe Marilyn.Ambii copii au inceput sa se uite unul la altul foarte curiosi.
    -Adam, acesta este Marilyn, fiul lui Eddy.In seara asta este musafirul nostru.
    -Buna, Marilyn.Numele meu este Adam Gabriel Tunder.Vrei sa ne jucam?Imi place parul tau.E foarte frumos!
    -Umm...de ce vorbesti asa de mult?il intreba copilul.
    -Mult?Scuze.Ma bucur ca ai venit, atata tot.Imi place sa ma joc.
    -Ai masinute?
    -Da, am.
    -Vreau sa ma joc.
    Adam incepuse sa zambeasca si sa se uite la mine cu ochii lui mari si albastri.
    -Tati, putem sa ne jucam?
    -Sigur.Va chem eu la masa.
    -Yeee!Haide, Mari.Hai sa-ti arat camera mea.
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Stephen John Tunder

    YAOI - [YAOI +18] Croitor de inimi blânde 15npysl

    Știam că Adam este foarte sociabil cu alți copii dar nu mă așteptam să-l întâmpine e Marilyn atât de voios. De cum îl văzse, ochișorii i se luminaseră fiind fixați pe părul atât de albastru al micuțului, foarte fascinat. Acesta îl invitase la joacă așa că le-am dat voie celor doi să meargă să se împrietenească. Nu știam cum avea să accepte Eric această situație fiind vorba chiar de fiul lui Eddy. Încă de ieri, de când i-am spus, acesta nu fusese în largul său arătând crispat chiar și când pronunțam numele prietenului meu. Mica zăzanie dintre ei încă nu încetase chiar dacă Eddy încercase să-i arate cât de rău îi pare și cât ar vrea să revină din nou la normal relația lor. De când Labrador nu mai era alături de el, simțeam că îi este greu mai ales că, în afară de mine cu care se vedea foarte rar, alți prieteni nu mai avea. Poate de aceea simțise și nevoia să-și facă o prietenă, dar o dăduse în bară. Cel puțin, avându-l pe Marilyn lângă el, nu se mai simțea atât de singur.
    Am luat sticla de vin și am început să torn în pahare cât timp Eric aducea farfuriile cu mâncare pregătite atent. Oricât de supărat ar fi, nu cred că l-ar otrăvi pe prietenul meu, cel mult i-ar pune laxative în supă, dar asta nu ar fi o problemă, și așa el se plângea că are probleme cu tranzitul intestinal.
    -Să fie într-un ceas bun și să ai parte de cât mai mult bine, amice! spuse acesta dând noroc cu mine.
    -Mulțumesc Eddy, înseamnă mult! Cât despre tine, ce ai de gând să faci? Îi vei găsi o nouă mămică lui Marilyn? îl întreb curios căci acesta nu s-a mai întâlnit cu nimeni de când venise pe lume.
    -Așa ar trebui, dar îmi e frică, spuse acesta trist nevrând să treacă prin altă experiență neplăcută.
    -O să vină și rândul tău, stai liniștit. Bucură-te că-l ai pe Mari sănătos și voios. În ultima vreme am auzit la știri tot felul de cazuri de copii care mor la naștere, patinatori sănătoși care se trezesc că au cancer peste noapte, accidente de mașină și așa mai departe, îi spun chiar dacă vorbele mele nu erau tocmai cele mai frumose.
    -Știu, am și eu în școală copii care sau îmbolnăvit. El are imunitatea foarte scăzută, încă de când era mic, răcea cel puțin odată la două luni.
    Discuția a continuat până când Eric venise cu mâncarea. L-am ajutat să o servescă dându-i un mic pupic când Eddy nu se uita ca semn al aprecerii mele pentru sacrificiul din seara asta.
    -O să mă revanșez, promit, îi șoptesc senzual la ureche sperând că pricepuse mesajul. O zi atât de festivă merita și o noapte pe măsură.
    Nici bine nu ne-am așezat cum trebuie la masă că un plânset puternic venit din camera copiilor se auzse. Speriat să aflu ce se întâmplă m-am ridicat, mergând în direcția aceea.
    -Tatiiiii!
    Glasul subțirel a lui Marilyn se auzise tare și clar în toată casa. Când am deschis ușa l-am văzut pe Adam cu mâinile în părul albăstriului care plângea tare și fără oprire.
    -Mari!
    Eddy se repezi spre fiul său luându-l în brațe încercând să-l liniștească. La fel am făcut și eu, și Eric cu Adam.
    -Ce s-a întâmplat? îl întreb blând abia reușind să mă aud e plânsetul lui Marilyn.
    -Puiule, liniștește-te, nu-ți face nimeni niciun rău...
    -Dar mă doare! spuse acesta printre suspine.
    -Eu...eu am încercat doar să-i mângâi părul frumos, spuse Adam începând și el să plângă.

    LadyHalloween
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 36
    Data de inscriere : 04/08/2017
    Varsta : 28
    LadyHalloween
    VIP
    Eric David Tunder

    YAOI - [YAOI +18] Croitor de inimi blânde Pcom___hpmore_by_kurosakisasori-d4hc0cn

    Era elegant, nu negam asta si chiar alesese un costum care il prindea foarte bine.Si fiul sau era imbracat bine si chiar adusesera cu ei o prezenta mai mult decat placuta.Insa chiar si asa nu suportam ideea ca acest barbat se afla in casa noastra la masa noastra cu zambetul acela pe buze si cu aceeasi falsitate care ma enerva la culme.Nu il suportam.Nu il puteam suferi, insa eram nevoit sa afisez zambete ca nu cumva sa stric seara speciala a lui Stephen.O faceam pentru el nu pentru Eddy asta sa fie clar.Dracu sa-l ia!
    Am asezat ultimele preparate pe farfurii, ornandu-le cum se cuvine, dupa care am mers cu ele in salon, asezandu-se in dreptul fiecaruia.Stephen ma ajutase, iar cand Eddy era pierdut in gaduri si mesaje pe telefonul mobil, mi-a daruit un sarut si mi-a soptit cateva vorbe.O sa te revansezi?Trebuia sa te gandesti la asta inainte.Acum nu mai are farmec.O sa terminam cina tarziu, trebuie sa spal vasele, sa ii fac baie lui Adam, sa-l culc, dupa sa fac dus, sa termin ultima lucrare si sa mai si pregatesc pachetelul de mancare pentru copil.Chiar crezi ca o sa mai fie loc de sex?NU!
    I-am zambit timid, dupa care m-am asezat la masa si am ramas tacut, lasandu-i pe cei doi sa discute despre treburile lor si povestile de care nu m-am agatat.Eddy nu imi acorda atentie si nici eu nu o faceam.Sa ne lase odata in pace.Ce vina am eu ca Labrador este plecat?Asta nu-i da motive sa ne streseze pe noi.LA DRACU'!
    -Eric, tu ce crezi?ma intreba el.
    Poftim?M-a intrebat de vorba?Dar cum isi permite sa faca asta?Sunt un Tunder, baiatule!
    -Prefer sa nu comentez despre subiecte care nu-mi sunt familiare.
    Nu a apucat sa-mi mai zica ceva ca toti am fost distrasi de plansetul lui Marilyn.Copilul cu plete azurii venise spre tat sau plangand amarnic.Ii sarse in brate si se ghemui la pieptul lui, varsand lacrima dupa lacrima.M-am ridicat de pe scaun si am mers cu Stephen in dormitorul fiului nostru pentru a intelege ce anume s-a intamplat.Adam se uita la noi cu ochii mari si stralucitori, iar trupul ii tremura de spaima.Stephen se apropie de el si il lua in bratele sale linistindu-l.Chiar si asa, mititelul tot izbucni in plans lucru care mi-a sfasiat pur si simplu inima.
    -Da-l la mine.i-am zis brunetului, luand puiul in brate.Gata, dragule.E totul bine.
    -Dar...nu am vrut, serios.Are...are parul asa de frumos...
    -DOAREEEEEEEEEEE!!!
    -Marilyn, nu mai tipa.Nu cred ca Adam te-a lovit asa de tare pe cat te vaiti.
    -Lovit?Fiul meu nu ar lovi pe nimeni!am zis furios.
    -Stiu, Eric.Nu asta am vrut sa spun.Mary e doar un copil foarte temperamental.
    L-am strans si mai mult pe Adam la piept, incercand sa-l linistesc.
    -Nu am vrut, Marilyn.Nu am stiut ca te vei da in spate...
    -DOAREEE!!!
    -Nu am vrut...Chiar imi pare rau ca te-am ranit, dar...ai parul foarte frumos.
    Copilul nu mai spusese nimic.Ramasese in bratele lui Eddy si continua sa suspine.Adam facuse la fel, udandu-mi vesta cu lacrimile ce-i tot siroiau pe obrajii finuti.I-am sarutat fruntea si l-am mangaiat.
    -Hai sa ne linistim, puiule.Trebuie sa papi.
    -Dar nu am vrut.
    -Stiu asta.A fost doar un accident.E ok acum.
    -Pare rau...
    Minunat!Acum si pruncul meu e suparat.MINUNAT!
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Stephen John Tunder

    YAOI - [YAOI +18] Croitor de inimi blânde 15npysl


    Am ținut mult timp minte acea întâmplare pentru că fusese prima oară când dragul nostru Adam făcuse pe cineva să plângă. De atunci nu am mai fost vizitați de Eddy, spre marea bucurie a lui Eric, acesta fiind mult prea ocupat cu creșterea micuțului său ce creștea și devenea tot mai problematic. Din ce am înțeles, începuse să se bată cu colegii în fiecare săptămână, prietenul meu fiind mereu chemat la școală. Mă bucuram că Adam a fost și va rămâne un înger de copil cu care nu am avut și nici nu vom avea vreodată probleme. Devenise un cavaler de paisprezece ani ce urma ca astăzi, să aibă parte de prima sa zi de liceu. Era foarte emoționat, la fel ca și noi de altfel, dar eram sigur că totul va fi bine, fiind la același liceu la care și eu, și Eric am învățat cu drag. Sigur de acum vor urma foarte multe evenimente frumoase în viața lui dar, și unele mai puțin plăcute la care eu și Eric îi vom fi alături și îl vom sprijini. De când tot mai multe vedete de sex masculin au ales să-și întemeieze o familie, autoritățile efectuează tot mai multe controale să se asigure că micuții duc o viață bună, fără lipsuri și încojurați de dragoste.
    -Da, știu că am o ședință atunci, voi face tot posibilul să termin repede și să ajung. Da...da...Mulțumesc. O zi bună!
    Am oftat lung. În seara aceasta iar urma să ajung târziu acasă din cauza întâlnirilor pe care urma să le am la facultate. Eram în mijlocul lui septembre, și trebuiau stabilite și pregătite o groază de lucruri până când studenții urmau să înceapă facultatea. Eu și domnul Sebastian vorbeam zilnic la telefon, existând tot mai multe probleme cu personalul. Mulți profesori de specialitate ieșiseră la pensie, iar asistenții acestora erau încă foarte tineri și trebuiau îndrumați de aproape. Voi fi foarte încărcat cel puțin în primul semestru căci va trebui să țin cursuri la toate clasele și să sper că asistenta, pe care nu o cunoscusem încă, va prinde repede toate informțiile și o voi putea lăsa singură să predea din semestrul doi. Din câte am înțeles, are în jur de douăzeci și șapte de ani și a fos asistenta unui prodecan înainte ca acesta să iasă la pensie. Problema e că ea a terminat facultatea de Make-up a domnului Sebastian iar pasiunea pentru fotografie o prinsese din zbor, dar își dorește mult să fie profesor universitar la fotografe. Nu am înțeles de ce. Probabil o voi întreba mai multe lucruri când voi înâlni.
    Mi-am aranjat sacoul cu emblema facultății și am coborât jos, unde, Eric pregătise masa. Cum era cu spatele la mine și nu mă putea vedea, am mers și l-am îmbățișat cu dragoste sărutându-i gâtul fierbinte. Poate eu îmbătrânisem iar firele albe apărea tot mai des, trebuind să mă vopsesc mereu, dar el era mereu la fel de frumos și de tânăr în ochii mei.
    -Sigur nu s-a atins nimeni de tine ieri, la lansarea noii cărți? Hmmm? întreb pe un ton ușor sceptic chiar dacă știam foarte bine răspunsul. Ieri am fost foarte ocupat și nu reușisem să ajung decât la finalul eveninentului când toată lumea pleca. Mă bucuram că Eric mă înelegea, știam că nu e ușor nici pentru el având atâtea pe cap.
    I-am mai sărutat de câteva ori gâtul până am ajuns la buze cărora le-am oferit tandrețe și dragoste.
    -Ohh, vă rog! Luați-vă o cameră dacă vreți să faceți din astea!
    M-am întors zărindu-l pe Adam ce ne privea cu un zâmbet larg pe buze.
    -Du-te și joacă-te cu mașinuțele tale! îi spun râzând.
    -Eu nu mai am mașinuțe de mult, nu mi le împrumuți pe ale tale? întreabă acesta cu un oarecare subînțeles dându-mi imediat seama unde bătea.
    -Mai ai puțin de așteptat, Adam. Și nu, nu o să-ți împrumut nicio mașină. Voi cumpăra una special pentru tine!
    -Până îmi iau eu permisul, termin propria mea colecție de haine și mi-o voi lua din banii mei! spuse Adam încrezător.
    -Mult mai bine așa. Scap ieftin! O să-ți iau un breloc pentru chei! îi spun râzând.
    Adam devenise un adevărat tânăr, înalt, cu plete brunete ce avea exact trăsăturile lui Eric din tinerețe. Mereu când îl vedeam îmi aduceam aminte de el. Moștenise fizicul de la mine, având o construcție înaltă și bine făcută. De ceva timp, petrecând mai multă vreme pe lângă bunicul Tunder, a prins o pasiune nemaipomenită pentru cusut și pentru a învățat tot mai multe despre meseria de designer. Domnul Tunder, chiar a spus că îl ajută foarte mult și îl laudă în fiecare zi pentru ideile sale. Îi făcuse o rochie superbă Katrinei cu care a mers la un eveniment moden, atrăgând sute de priviri. După ce terminase cu examenele, mai toată vara a stat la atelier. Dar acum că începe liceul, speram să înțeleagă că avea și alte resonsabilități. Renunțasem la câteva activități numai să-i dăm mai multă libertate.
    -Cineva e foarte vesel că începe liceul, adaug după ce ne-am pus cu toții la masă.
    LadyHalloween
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 36
    Data de inscriere : 04/08/2017
    Varsta : 28
    LadyHalloween
    VIP
    Eric David Tunder

    YAOI - [YAOI +18] Croitor de inimi blânde Pcom___hpmore_by_kurosakisasori-d4hc0cn

    Mi-am luat cana cu cafea si foile pentru a ma uita peste ultimele scrieri,
    cautand greselile.In ultima vreme am observat ca laptopul la care scriam era tot mai problematic semn ca i se cam dusese vremea.Ultimele opere mi le scosese pline de greseli si erori.Trebuia sa-mi fac timp pentru a comanda altul cat de curand, asta daca nu voiam sa continui sa fac treaba dubla.Nu era de parca nu aveam deja destule pe cap.Vacanta de vara se terminase, iar Adam tocmai intrase in primul an de liceu, incepand o alta etapa a vietii sale care, personal, ma speria ca dracu'.Era baiat,
    era frumos, era dintr-o familie buna asa ca ma asteptam la orice pana termina a douasprezecea.Sa nu uitam ca va veni vremea sa-si faca o iubita sau, cine stie, un iubit.Era un copil bun, educat si sensibil.Defectul lui cel mai mare?Era foarte naiv, iar adolescentii profitau de aceasta naivitate foarte usor.Daca aud ca cineva mi-a facut puiul sa sufere o sa-l termin indiferent de rasa, varsta, sex,
    religie si asa mai departe.Gata, Eric!Verifica scrierea!E hidoasa, nu vezi!
    Am intrat in camera de zi si m-am asezat la masa aranjata, asteptand ca si ceilalti sa apara.Ii anuntasem deja ca trebuiau sa coboare.Stephen isi facuse aparitia, imbracat elegant, ca de obicei.Imi zambi cu dragoste, dupa care veni pe la spatele meu si incepu sa-mi sarute gatul, lucru care m-a facut sa-mi arcuiesc, la randul meu, buzele intr-un zambet.Am lasat foile pe masa si cana de cafea anga, dandu-mi capul intr-o parte pentru a-i simti si mai mult buzele fierbinti, dupa care tanjeam.
    -Fii fara grija.i-am spus mangaindu-i chipul.Nu uita ca am fost cu tata acolo.Batran sau nu, ramane Kaage Tunder.Aproape a dat in suturi afara un reporter care cam exagerase cu intrebarile.Plus de asta, unul i-a spus ca e batran si ca trebuie sa iasa la pensie.Asta l-a scos din sarite, serios.
    Am inceput sa chicotesc si sa-l sarut timid, asta pana cand glasul fiului nostru ne intrerupsese.Crescuse foarte mult si devenea parca pe zi ce trece tot mai frumos.Mostenise fizicul tatalui sau, fiind inalt si lat in umeri.Parul era negru ca pana corbului, iar ochii de safir pastrau emblema Tunder atat de bine cunoscuta.Era un fecior tare chipes.
    -Nu te mai vaita ca parca te vedem si pe tine pupandu-te cu cine stie cine pe lacoltul strazii.
    -Ba nu voi face asta.O voi face intr-un loc frumos.
    -Si salonul nostru ordonat nu este frumos?
    -Pai, ba da, dar...Uof, abtineti-va!E jenant.
    Am ras si l-am poftit sa se aseze la masa.Ii pregatisem omleta sa preferata si clatitele cu dulceata de visine dupa care era innebunit.A mancat, a tot discutat cu Stephen despre masini, lucru are pe mine unul m-a facut sa ma incrunt, a dat pe gat un pahar cu ceai rece de lamaie si si-a luat rucsacul in spinare.
    -Eu sunt de parere ca mai ai destul timp pana sa te gandesti la o masina, Adam.Iar tu, Stephen,
    ai face bine sa nu te comporti ca tata si sa-i cumperi copilului orice bazaconie.O masina!Vezi sa nu.
    -Dar daca strang suficienti bani din prezentarile de moda pot sa-mi iau?
    -Fie.Daca sunt banutii tai, fa ce vrei cu ei.Stii bine ca nu te intrebam niciodata pe ce ii dai.Atata timp cat nu ii spargi pe droguri, tutun sau alcool eu sunt fericit.
    -Nu-mi place alcoolul.se stramba el.
    I-am zambit si i-am aranjat uniforma albastra, potrivindu-i cravata si sacoul croit de tacso mare.
    -Ce baiat bun.zisesem sarutandu-i fruntea.
    -Tati...am cincisprezece ani.
    -O sa te pup si la optzeci daca vreau.Hai, du-te.Nu vreu sa intarzii.Azi ai si antrenament la baschet?
    -Da.O sa vin tarziu.
    -In regula.Ai grija, puiule!
    -Adam, tati!
    -Ai grija, Adam.
    Pustiul ne-a salutat pe amandoi si s-a carat la liceu.Ramas doar cu Stephen, am inceput sa strang vasele si sa merg spre bucatarie.
    -Tu ce program ai astazi, domnule decan?l-am intrebat, punand farfuriile in masina de spalat vase.Iar vii tarziu?
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    [color=indianred]Stephen John Tunder

    YAOI - [YAOI +18] Croitor de inimi blânde 15npysl

    -Mașina nu este o bazaconie, ci o necesitate! spun chicotind ușor. Eric știa foarte bine cât de strict am fost cât timp Adam a fost mic, nu-i cumpăram multe lucruri ci doar ce avea nevoie sau își dorea cu desăvârșire tocmai ca să nu ajungă un copil răsfățat de bani gata. Chiar dacă era un Tunder, voiam să fie unul modest asemeni nouă și să nu pună atât de mult preț pe obiecte.
    Am dat și eu mâna cu Adam înainte să plece urându-i succes în noul an. Cu siguranță va face furori printre fete cu acei ochi mari și albaștri pe care îi purta cu mândrie. Semăna foarte mult cu Eric la fire din multe puncte de vedere, dar era încă foarte naiv și nu știa să spună nu de teama să nu rănească persoanele cu care intra în contact. Se înscrisese la baschet prinzând dragul sporturilor încă din copilărie. Aproape că trezea în mine o oarecare nostalgie. Cu siguranță echipa lui avea să câștige campionatul național pe licee așa cum și echipa mea câștigase. Profesorii cu siguranță îl vor îndrăgi de cum îi vor citi numele în catalog și nu pentru că aparține familiei Tunder ci pentru că atât eu, cât și Eric, am lăsat impresii bune acolo pe perioada liceului. Speram doar ca tocmai numele acesta atât de cunoscut să nu-i provoace fiului nostru probleme.
    -Da, voi ajunge destul de târziu și probabil o voi aduce și pe noua mea asistentă să ia cina cu noi. Astăzi o voi cunoaște, sper să fie bine, spun cu un oarecare optimism așezându-mă la masă și răsfoind ziarul pe care nu observam că îl țineam invers fiind mult prea ocupat să mă uit cu coada ochiului la Eric ce se tot fâțâia pe lângă mine făcând curat.
    M-am ridicat, neputând să mai rezist impulsului apoi am venit spre el sprijinindu-l de un dulap. Mi-am pus mâinile pe blatul acestuia de o parte și de alta a trupului său și am început să îl sărut cu foc. Rare erau momentele când eram singuri și liniștiți, și voiam să profit cât se poate de mult de ele. Dragostea noastră era ca o floare ce nu se ofilește niciodată, ce rezistă timp de ani și ani dacă i se oferă apă, lumină și iubire. Nu voiam ca Eric să simtă că nu mai are parte de dragoste cum se întâmplă cu alte cupluri după ani și ani împreună.
    L-am lăsat să se joace în părul meu ducându-mi mâinile pe fesele sale ridicându-l în sus pentru a-l așeza pe dulap asfel încât acesta să fie acum mai sus decât mine iar eu să am parte de o privelișe și mai frumoasă.
    -Nu aș mai vrea să plec, îi spun sincer zâmbind cu gura până la urechi precum un licean entuziasmat că fata pe care o plăcea acceptase să iasă cu el la întâlnire.
    L-am mai sărutat de câteva ori așa cum știam eu mai bine până când am realizat că se făcea destul de târziu. Am oftat și mi-am luat geanta cu acte plecâd nu înainte de a-i mai simți încă odată buzele fierbinți peste ale mele.
    -Te iubesc! Ai grijă astăzi. O să-ți dau mesaje când mi se face dor de tine, îi spun dulce urcând în mașina mea cea roșie.

    LadyHalloween
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 36
    Data de inscriere : 04/08/2017
    Varsta : 28
    LadyHalloween
    VIP
    Eric David Tunder

    YAOI - [YAOI +18] Croitor de inimi blânde Pcom___hpmore_by_kurosakisasori-d4hc0cn

    -O asistenta spui?l-am intrebat, stergand blaturile de granit cu o laveta.Se pare ca tata s-a miscat destul de rapid.Spusese ca o sa-ti gaseasca una saptamana trecuta, daca imi aduc bine aminte.Sper sa te ajute in colaborari de acum incolo, Stephen.Nu este deloc placut sa vad ca faci totul de unul singur.Ai nevoie de ajutor asa cum toti avem.
    Nu mi-am dat seama cand s-a ridicat de la masa, in timp ce eu vorbeam, insa l-am simtit apropiindu-se, iar atunci cand palmele sale mi-au atins trupul, am lasat laveta si am inceput sa zambesc, parul ridicandu-mi-se in cap.Adevarul era ca ii cam duceam lipsa din punct de vedere carnal.La cate avea de facut aproape ca nu mai aveam timp sa ne iubim, seara cand veneam mai mult decat obositi acasa.
    -Mmm, si tu duci lipsa?l-am intrebat intorcandu-ma cu fata la el.
    Nu mi-a raspuns.Si-a presat buzele peste gura mea si m-a sarutat cu lacomie, plimbandu-si palmele pe trupul meu pentru a ajunge in zona feselor.M-a ridicat imediat, asezandu-ma pe suprafata curata a mobilei din bucatarie si a continuat sa ma guste, stranind o multime de fiori in trupul meu.Mi-am bagat mainile in parul sau lung si moale, tragandu-l tot mai mult spre mine, vrand sa primesc din ce in e mai multa placere de la el.Devenisem foarte lacom in ultimii ani.Pustiul pe care il cunoscuse si caruia ii era jena sa se arate dezbracat in fata sa se transformase intr-o bestie perversa.El era de vina nu eu.Pana la urma, el a fost cel care mi-a furat intreaga inocenta si puritate, nu?
    -Chiar trebuie sa pleci?l-am intrebat, privindu-l trist.Spune-le ca te doare stomacul si hai sa ne jucam in dormitor pana vine Adam de la scoala.
    Am chicotit mangaindu-i pieptul, insa l-am lasat liber stiind deja ca responsabilitatile sale erau foarte importante.M-am dat jos de pe blatul rece si l-am condus pana la iesire, sarutandu-l inca o data.
    -Inseamna ca vei sta toata ziua cu telefonul in mana.zambisem.Ai grija de tine, in regula?Te iubesc mult!
    A plecat cu ochii radiind lasandu-ma singur.Trebuia sa ma apuc si eu de treaba numaidecat.Aveam o zi lunga.

    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    [color=indianred]Stephen John Tunder

    YAOI - [YAOI +18] Croitor de inimi blânde 15npysl

    -E o onoare să vă cunoc, domule Tuner, spuse Grace, dând mâna cu mine foarte sigură pe ea. Avea o privire dură în care se putea întrezări o urmă de hotărâre. Clar venise cu temele făcute numai să mă impresioneze căci, sub acel aspect dur, tot o studentă tânără și emoționată se găsi, foarte agitată din cauza întâlnirii cu mine. Era ciudat să mi se sună ”Domnul Tunder”, nici acum nu mă obișnuisem cu acel nume ce era mai mult asociat cu designerul fițos și dur ce a făcut zile fripte multor oameni pe parcursul tinereții sale ce ajunse să-mi fie socru.
    -Asemenea. Mă bucur să te cunosc în sfârșit și sper să colaborăm foarte bine. Îmi cer scuze că a durat atât, însă am fost reținut de un tânăr student, îi spun politicos zâmbind. Aceasta mă studiase din cap până în picioare precum o femeie ce-și studiză prada aspet cu care mă obișnuisem de-a lungul timpului căci și Eric făcea la fel uneori asigurându-se că arătam impecabil. Nu pot să cred că, de la nelipsiții pantaloni de training ajunsesem să mă pricopsesc cu tot felul de costume, cravate și cămăși incomode. Spre bucuria mea, domnul Tunder îmi făcea haine în care să mă simt bine și îmi construia adesea ținutele pentru înâlnirile importante. Astăzi nu a fost una din acele zile căci sacoul cumpărat cu două săptămâni în urmă avea să se rupă dacă mă încordam puțin. Asta se întâmplă când îți comanzi lucruri de pe net și descoperi că mărimile nu se potrivesc!
    Cum nu era prea plăcut să discutăm pe holurile facultății, am invitat-o să vină acasă la cină. La fel de bine puteam să o invit la un ceai undeva, dar mă simțeam mult mai confortabil în preajma celor dragi plus că era și o bună ocazie să îl cunoască pe Eric. Cu siguranță i-a citit cel puțin un roman din zecile ce ajunseră bestsale-uri.
    -Ohh, ar fi o onoare pentru mine să iau cina în casa dumneavoastră, spuse Grace în timp ce ne îndreptam spre ieșire. Am mers
    în liniște până la mașină unde i-am deschis ușa să poată urca aceasta îmbujorându-se ușor. I-am zâmbit călduros în timp ce porneam motorul ieșind din parcarea pentru profesori. Îi spusesem deja lui Eric că urma să avem musafiri asigurându-mă că nu va fi o surpriză neplăcută, speram ca seara să decurgă bine și să aflu mai multe despre Grace cu care va urma să colaborez foarte mult pe viitor. Avem nevoie să ne cunoaștem mai bine ca să putem avea o relație strânsă cu rezultate bune.
    Am avut câteva dialogri comune pe drum legate de facultate și de profesori până am ajuns în fața clădirii în care locuiam. Era mare, cu multe etaje și apartamente în care locuiau multe persoane publice. I-am deschis din nou ușa fetei apoi am urcat până sus nu înainte de a-i saluta pe cei din recepție ce ne cunoșteau de atât de multă vreme. Am ajuns în fața ușii și am deschis-o lăsând-o mai întâi pe fată să intre, ca mai apoi eu să o închid în urma ei.
    -Fă-te comodă, îi spun cu un zâmbet prietenesc mergând să văd ce face Eric. Acesta pregătea masa împreună cu Adam care îi povestea mai multe despre ce făcuse azi la școală.
    -Profesrul de sport a spus că aș putea avea un viitor strălucit la basket dacă continui! spuse acesta mândru.
    -Nici nu mă miră, îi spun chicotind vrând să le atrag atenția celor doi. După ce Grace își dăduse jos haina, i-am făcut semn să se apropie vrând să-i fac cunoștință cu familia mea.
    -Ea este Grace și va fi noua mea asistentă pe viitor. Grace, acesta este soțul meu, Eric și fiul meu, Adam. E o plăcere pentru noi să te avem astăzi la cină, îi spun pe un ton mult prea formal decât aș fi vrut. Ce-i drept mi-ar fi plăcut mult mai mult o noapte liniștită alături de Adam și de Eric a cărui trup și acum parcă mă ademenea deși era îmbrăcat simplu și lejer. Voiam așa mult să-l sărut...
    Mi-am mușcat obrazul, mi-am scuturat capul și am încercat să-mi revin. Trebuia să mă comport civilizat, nu mai eram un liceu doar, ce Dumnezeu!


    LadyHalloween
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 36
    Data de inscriere : 04/08/2017
    Varsta : 28
    LadyHalloween
    VIP
    Eric David Tunder

    YAOI - [YAOI +18] Croitor de inimi blânde Pcom___hpmore_by_kurosakisasori-d4hc0cn

    Dupa ce a plecat Stephen mi-am vazut de treburile literare reusind sa corectez ultimele pagini pe care le-am scris aseara.Liber cum rar imi era dat sa fiu, am facut curatenie prin casa, aerisind si spaland fiecare coltisor.Cu un tanar de cincisprezece ani foarte energic ca Adam si cu un sportiv mancaios cum era Stephen rar se intampla ca acest cuibusor sa fie luna.Fiind singur acasa m-am pus rapid pe treaba.Am terminat destul de repede, singurele camere care, intr-adevar, necesitau ceva mai multa munca fiind salonul, bucataria si livingul.Initiativa mea si munca depusa nu au fost in zadar.La cateva minute dupa ce am terminat am primit un telefon de la Stephen care ma anunta ca in aceasta seara urma sa vina cu noua sa asistenta acasa, pentru a lua cina.L-am anuntat ca abia astept sa o cunosc si ca poate sa stea fara nici o grija pentru ca ma voi ocupa eu de primire.Totul era in perfecta sincronizare.Trebuia sa merg sa fac cateva cumparaturi si tot acum iesea si Adam de la liceu asa ca puteam merge si dupa el.Zis si facut.M-am imbracat, am luat cheile si am coborat, nu inainte sa le las animalutelor hrana si apa.In cateva minute eram in fata liceului, asteptandu-mi baiatul.Vazanu-l iesind pe poarta lieului, am coborat din vehicul si i-am facut cu mana, zambindu-i.Se apropie bosumflat de mine si se urca in bolid fara sa ma salute.Nu m-am putut abtine asa ca am chicotit vazandu-i reactia.
    -Iti este rusine cumva cu taticul tau, Adam?
    -Nu spune asta.Dar am cincisprezece ani.Sunt mare.Nu trebuie sa vii dupa mine si la liceu.Plus de asta, puteai sa ma anunti.
    -Iarta-ma, dragule, insa a fost neprevazut.Si stai calm, s-a intamplat doar astazi.Am nevoie de tine pentru cateva cumparaturi.Tata o sa vina in seara aceasta cu noua sa asistenta pentru a lua cina la noi.
    -De ce nu merg in oras?
    -E mai confortabil in familie.Plus de asta, trebuie sa ne obisnuim cu prezenta ei.O sa fie foarte des in preajma lui tata.
    -Am inteles.Dar sa nu se mai repete.E jenant sa vina parintii dupa tine.
    -Ca veni vorba, cum a fost prima zi de liceu?l-am intrebat intrand in parcarea unui hipermarket.
    Adam a coborat si si-a aranjat rucsacul in spate, dupa care a inceput sa-mi zambeasca.
    -Cred ca m-am indragostit, tati!zambi el ochii radiindu-i de bucurie.
    Era sa intru cu caruciorul, abia luat, intr-un raft cu dulciuri.Exact de ce ma temeam.Cum sa se indragosteasca?
    -Deja?Adam, esti sigur?
    -Daaa!Am o colega in clasa atat de frumoasa si inteligenta.Si are parul lung si ondulat de culoarea morcovilor.Si ochi verzi.Si cred ca o iubesc, tati.E frumoasa!
    Am pus in cos cateva legume si fructe uitandu-ma foarte sceptic la el.Copilul inca nu stia cu ce anume se mananca iubirea, dar nu am spus nimic, lasandu-l sa se bucure de senzatie.
    -Si cum o cheama pe aceasta frumusica dupa care esti topit?
    Adam se opri in fata raftului cu ciocolata si ramasese nemiscat, uitandu-se la mine foarte pierdut.
    -Nu stiu...VAAAI!!!Am uitat sa o intreb.Ce prost sunt, tati!!!Crezi ca o s-o mai iubesc daca nu ii stiu numele.
    Am zambit si i-am pus in cos ciocolata preferata, dupa care i-am ciufulit parul negru.
    -Fii fara grija.O s-o vezi maine si vei afla singur raspunsul.Hai sa terminam cumparaturile.Mai avem multe de facut pana vine tata acasa.
    -Miroase a capusni, tati.Si e asa de dulce.Si are zambetul atat de frumos.Si o iubesc.O sa ne casatorim, sunt sigur.
    Daca tasu mare e martor la asa ceva o sa innebuneasca.Nu e prima fata de care Adam se indragosteste si nici prima pe care tata o uraste.El tine mortis ca nepotul sau sa iubeasca un baiat ceea ce mi se pare total absurd.I-am explicat lui Adam ca are dreptul sa aleaga ceea ce doreste in viata fara sa fie coordonat de noi.Sa aduc aminte si de faptul ca pentru fiecare mica imperfectiune a copilului, Tunder da vina pe Stephen?Mosneag tafnos.Cu cat imbatraneste cu atat devine mai sictirit.Mi-am vazut de treburi si am terminat cu cumparaturile, umpland cosul cu tot ceea ce imi trebuia pentru cina.Platind si rupandu-l pe pusti din starea de visare in care inota, am dus totul la masina si am pornit spre casa.M-am apucat imeiat de treaba de cum am adus totul sus si l-am rugat si pe Adam sa ma ajute sa prepar cina.Nu stiam ce anume prefera asistenta, insa stiam ce prefera Stephen asa ca am decis ca meniul sa fie unul asiatic.Ii gateam destul de des fel de fel de retete din Japonia, pe care el le iubea, asa ca nu a fost deloc o problema.
    -Nici nu ma mira asta, dragule.i-am spus zambind.Doar mostenesti genele sportive ale tatalui tau.El chiar a castigat o multime de campionate in liceu.
    -Sper sa reusesc si eu.Fetelor le plac sportivii castigatori.
    -Off, Adam, nu crezi ca te gandesti prea mult la fete?Abia a fost prima zi de liceu.Nu uita ca sunt lucruri mult mai importante pe care trebuie sa te focusezi.
    -E asa de frumoasa.O sa-i cumpar un buchet de flori maine.Oare care sunt preferatele sale?
    Am oftat si am aranjat masa.Mancarea era gata asa ca am scos-o din cuptor.La cateva minute dupa aceea, sosise si Stephen, intrand zambind in bucatarie.L-am intampinat cu caldura si i-am sarutat buzele.
    -Bine ai venit!
    -Tata, sunt indragostit de o fata.
    -Adam, nu acum.
    -E frumoasa!
    Brunetul a iesit din bucatarie si a adus-o in fata noastra pe Grace, asistenta sa, o fata inalta si frumoasa, cu par lung, imbracata elegant si mereu cu zambetul pe buze.Chiar avea aliura unei asistente foarte bine pregatite si m-am bucurat sa o vad atat de stapana pe situatie.Tata stia foarte bine ce sa aleaga.
    -Buna seara, domnule Tunder!ma saluta ea.Eu sunt Grace.Incantata.
    I-am strans mana si am poftit-o in salonul aranjat.
    -Te rog, Grace, spune-mi Eric.Domnul Tunder suna prea dur si prea perfectinost, daca intelegi la ce ma refer.
    -Cum doriti.Ma bucur mult sa ma aflu astazi aici.
    -Si noi.Oh, el este fiul nostru, Adam.
    Adam veni in fata lui Grace si ii zambi, intinzand mana spre ea.
    -Buna ziua, doamna.Eu sunt Adam.Imi puteti spune Adam.Ma bucur ca ne-ati onorat cu prezenta.
    -Vai mie, ce tanar amabil.Buna ziua, tinere domn!Placerea este a mea.ii zambi ea.
    Am convenit sa ne asezam toti la masa.Cata vreme Stephen a inceput sa dicute cu Grace, eu am mers la bucatarie pentru a aduce mancarea.


    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    [color=indianred]Stephen John Tunder

    YAOI - [YAOI +18] Croitor de inimi blânde 15npysl

    -Aveți o familie foarte frumoasă, domnule Tunder! spuse Grace zâmbindu-mi foarte amabil după ce Eric s-a dus în bucătărie să aducă mâncarea.
    -Mulțumesc mult, Grace! spun mândru căci atunci când era vorba de familia mea, nu puteam să neg nimic. Era perfectă!
    -Credeam că vor fi și ceilalți soți Tunder în seara aceasta, spuse ea ușor dezamăgită.
    Știu că dacă nu erau cei doi probabil ea nu ar fi fost astăzi asistenta mea. Ei se pricepeau de minune la ales oameni și aveam încredere că această colaborarea avea să ajungă departe.
    -Din păcate socrii mei sunt ocupați astăzi, dacă aș fi știut că ți-ar plăcea să fie și ei i-aș fi invitat din timp, îi spun fetei politicos.
    -Da, mi-ar fi plăcut, dar nu aș fi vrut să deranjez mai mult decât am făcut-o. A fost un simplu gând. Vă rog să mă scuzați pentru că am fost atât de nepoliticoasă! spuse tânăra plecându-și capul în pământ.
    I-am pus mâna pe umăr și am privit-o blând.
    -Nu e nevoie să te simți vinovată. Și mie mi-ar fi plăcut ca ei să fie aici, îi spun sincer. Poate data viitoare vom organiza o masă mai mare la atelier, știu că nu îți este străin, îi zic făcându-i cu ochiul.
    Puteam să bag mâna în foc că mergea la domnul Sebastian când era vorba de schimbări de look sau evenimente importante la care trebuia să meargă.
    Aruncând o privire în cameră, nu am putut să nu-l observ pe Adam ce se juca cu șervețelele destul de aerian. Spusese că se îndrăgostise de o fată la liceu, cu siguranță una frumoasă de a reușit să-l facă atât de amețit.
    -Adam, nu te mai juca cu șervețelele, îi spun privind la hârtia mototlită de pe masă.
    -Bine, spuse acesta oprindu-se.
    -I-a spune, cum o cheamă pe norocoasă, îl întreb făcând-o și pe Grace să chicotească văzându-l dintr-o dată roșu în obraji.
    -N...nu știu, bine! Am uitat să o întreb! Ce e rău în asta?! spuse acesta nesimțindu-se probabil prea confortabil.
    I-am ciufulit părul gândindu-mă că era tipic lui să se îndrăgostească de prima fată frumoasă pe care o vede. Nu era prima și cu siguranță nici ultima. Acum era încă mic dar îmi făceam griji că avea să sufere mai târziu din cauza lor. Îi va fi greu.
    -Nu e nimic rău în asta Adam, dar eu spun că mai întâi ar trebui să o cunoști și apoi să te hotărăști dacă o iubești sau nu...
    -Dar o iubesc! O simt! Aici! spuse punându-și mâna pe piept.
    Era atât de naiv uneori încât îmi venea foarte greu să-i spun anumite lucruri.
    -Dacă o iubește atunci nu mai aveți încotro, domnul Tunder. Trebuie să acceptați asta, spuse fata luându-i apărarea lui Adam. Apreciasem asta.
    -Bine, poate ai dreptate Grace, cine știe. Poate va fi viitoare mea noră, spun chicotind.
    Venise și Eric așezând cu grijă mâncarea pe masă, în felul său caracteristic. Nu am putut să nu îi sărut obrazul atunci când mi-o așezase mie în față.
    -Mmm, miroase minunat!
    -Întradevăr, mâncarea arată și miroase delicios! spuse Grace privind-o cu poftă.
    -Nu mă refeream la mâncare, îi spun blondinului astfel încât numai el să audă, lăsându-l să termine cu aranjatul farfuriilor.



    LadyHalloween
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 36
    Data de inscriere : 04/08/2017
    Varsta : 28
    LadyHalloween
    VIP
    Eric David Tunder

    YAOI - [YAOI +18] Croitor de inimi blânde Pcom___hpmore_by_kurosakisasori-d4hc0cn

    Dupa cate se vedea, Grace chiar parea o fata foarte draguta si, cu siguranta, o tanara de incredere ce urma sa-l ajute pe Stephen in toate colaborarile si treburile pe care le va avea in viitor.Sa stiu ca ii va sta alaturi la serviciu era o adevarata usurare pentru mine care, sa fiu sincer, eram destul de ingrijorat cand venea vorba de sotul meu, mai ales stiind cat este de aerian si de impiedicat.Ar fi in stare sa plece in papuci de casa dimineata.Odata chiar s-a intamplat.
    Am facut ultimele retusuri si am dus primul fel in sufragerie, asezandu-l in fata fiecaruia.Auzind vorbele lui Stephen am inceput sa chicotesc.Salbaticul.Nu se putea abtine deloc.
    -Multumesc mult, Grace.Chiar sper sa-ti placa.E meniul preferat al lui Stephen.Cu ocazia asta poti sa-l cunosti mai bine si din alt punct de vedere.
    -E bine de stiut.a zambit ea, incepand sa manance.
    Am pus farfuria si in fata lui Adam asigurandu-l ca nu pusesem piper deloc.Nu-i placea de nicio culoare.Imi ocupasem, in cele din urma, locul langa sotul meu si am inceput sa mananc.Dupa ziua aceasta agitata chiar am uitat ca nu servisem nimic.
    -Imi pare nespus de rau ca nu sunt si parintii mei de fata, Grace.m-am scuzat fetei, blestemandu-i pe amandoi in gand.Sunt sigur ca ar fi fost o placere pentru tine sa ia parte alaturi de noi, chit ca vorbim de un sictirit de aproape saptezeci de ani care vrea ca totul sa fie perfect si un bunic dragastos mult prea mamos.
    -O sa te spun bunicului ca vorbesti asa despre ei.ma ameninta Adam.
    -Nu e de parca nu ar sti asta, dragule.
    A chicotit si el, impreuna cu tanara musafira.
    -Nu este nicio problema.Stephen deja m-a informat ca nu o sa ne acompanieze, insa inteleg asta.La urma urmei, sunt niste persoane foarte cunoscute si foarte importante.
    -Iar o sa zica tanti aia de la stiri ca bunicul a urlat la reporteri cand i-au adresat intrebari banale.Seara de seara este aceeasi poveste.
    -Tatal meu este in Belgia momentan.A fost chemat la decernarea premiilor de diamant al designerilor cu cariere de peste cincizeci de ani.Cat despre tati, filmeaza un episod dedicat makeupului potrivit toamnei la studioul zece.Sunt destul de sigur ca o sa fie difuzat dupa stirile serii din aceasta zi.
    -Ohh, felicitari doamnului Tunder pentru premiu.Cariera dumnealui este cu siguranta una foarte apreciata.Cat despre domnul Sebastian, abia astept sa vad ce sfaturi despre cosmetica mai da.E un zeu pentru fiecare femeie.
    -Nu ati mai zice asta, daca ati locui cu noi, domnisoara.spusese Adam chicotind.
    Si eu si Stephen am inceput sa radem cunoscand deja situatia din familia noastra.Grace, insa, nu paru ca stie la ce anume ne refeream.Am decis sa o luminez putin.
    -Saptamana de saptamana, tati incearca sa vina cu o idee noua in ce priveste machiajul de orice tip.Pentru asta isi cumpara tot felul de cosmetice si cum nu-si permite sa testeze totul pe chipurile modelelor lui tata, ne ia pe noi trei.Marturisesc ca sunt destul de obisnuit cu tratamentele lui feminine.M-a machiat inca de cand aveam cinci ani.Nu pot spune asta si despre baietii mei.
    -Mi-a pus gene false, tati...se planse Adam.
    -Si pe Stephen l-a transformat in Anjelina Jolie, dragule, dar asta e o nimica toata fata de ce i-a facut bunicului tau.
    -Dar ce i-a facut?intreba fata, foarte curioasa.
    Din nou s-au iscat zambete si rasete.
    -A testat o colectie intreaga de extensii foarte lungi si l-a machiat precum Rapunzel.Dupa ce a terminat cu el, l-a obligat sa poarte rochie si sa mearga in jurul atelierului aratand astfel.Avem si poze.
    Mi-am luat telefonul si am inceput sa-i arat lui Grace grozavia roz plina de machaj si flori ce fusese odata Kaage Tunder.Fata nu s-a putut abtine asa ca a inceput sa rada cu pofta privind operele de arta in care tata, un batran cu chip grav si umeri lati, clipea din genele dese intr-o baie aurie de soare primavaratic, care se varsa pe tenul plin de sclipici.
    -Sunt geloasa pe decolteul lui, trebuie s-o recunosc.
    -Purta patru sutiene din colectia lui.
    -Nu credeam ca am sa-l vad pe domnul Tunder aratand astfel.
    -Nici noi.
    Am continuat sa radem impreuna de intreaga amintire, iar Grace chiar parea sa se simta foarte bine in compania noastra.Se vedea ca este foarte relaxata si mereu stapana pe situatie.Nici nu incapea indoiala avand in vedere toate recomandarile pe care le primise.Aveam un sentiment placut ca urma sa fie foarte de folos in familia noastra mai mereu pusa pe fuga.



    Continut sponsorizat
      Data/ora curentă este: Lun 20 Mai - 0:09:02