RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

RPG Anime Romania

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» Re-Do's
YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 EmptyJoi 27 Apr - 16:25:26 Scris de Corelia

» Back from the death
YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 EmptyJoi 27 Apr - 16:21:43 Scris de Corelia

» Dream Land
YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 EmptyJoi 27 Apr - 16:07:04 Scris de Corelia

» [HP] Checkered
YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 EmptyJoi 27 Apr - 15:26:41 Scris de Corelia

» [HP] Crimson Red
YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 EmptyJoi 27 Apr - 15:26:00 Scris de Corelia

» [HP] Marigold
YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 EmptyJoi 27 Apr - 15:24:03 Scris de Corelia

» Work in Progress
YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 EmptyJoi 27 Apr - 14:10:25 Scris de Corelia

» Ce melodie ascult
YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 EmptyVin 21 Apr - 15:28:14 Scris de Weed Maker

» [FC] Anime și manga
YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 EmptyJoi 12 Ian - 15:57:31 Scris de Xiphion.

Afilieri

Recent Members

See more

    [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi]

    Konan07
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 79
    Data de inscriere : 06/08/2017
    Varsta : 23
    Localizare : Seoul
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    Konan07
    Membru
    Am crezut ca visez cand i-am simtit mana lui Austin tragand de mine,era intr-o stare critica asa ca atunci cand mi-a dat un semn ca inca e bine trebuia s aimi indrept atentia asupra lui. Cand am vazut ce imi daruise am dat cu pumnul puternic in volan. In momentul asta aveam nevoie sa arunc cu ceva sau sa aparg ceva dar trebuia sa imi duc iubitul la spital. Camera copilului..April..Austin..nu am avut timp de nimic din ce inseamna o familie,abea ce eu si April am inceput sa avem o legatura si eu am rupt-o brusc..
    Austi mi-a spus ca ma iubeste fix cand am oprit masina in fata spitalului. Am coborat rapid din masina si l.am luat pe brate sarutand-ui usor buzele

    -Si eu te iubesc,te rog rezista..
    Am intrat cu el rapid in spital si imediat am fost vazuti de cativa asistenti care l-au pus pe targa si l-au dus intr-o sala urmand ca supa cateva minute sa vina si doctorul.
    M-am pus pe scaunul de asteptare privind jucaria si incepand sa plang,nu imi pasa ca eram in spital si erau si alti oameni,eu plangeam in hohote si ma rugam ca Austin sa nu pateasca nimic
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 Tumblr_oubgts06BG1sg0qd5o1_540
    ______________________________________________________________________________________

    Alexim |23 de ani| Austin |designer| Anthony |love him|
    ______________________________________________________________________________________
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 Tumblr_oihld17br51snzi23o1_500

    Din perspectiva lui Damian
    Intrasem de ceva vreme în New York, dar orașul ăsta era pur și simplu imens. Speram doar să nu mă rătăcesc, nu aveam timp de pierdut. Kaila dormea de câteva ore bune, iar în brațele sale ghemotoc dormea și el dus. Mă bucuram că erau așa de liniștiți, eu nu puteam să fiu.
    Austin ne anunțase că trenul lui nu mai ajunge, dar de la asta și până la a primi un telefon de la Spitalul de Urgență în mijlocul nopții era cale lungă. Am plecat imediat ce am aflat. Insistasem ca Kaila să rămână acasă cu copilul, dar nici nu a vrut să audă.
    La rândul ei, și ea era îngriorată pentru Austin.
    Am mers cât mi-a permis legea de repede și, din fericire, am ajuns în Nrew York când s-a crăpat de zi. Acum doar speram să nu fi greșit drumul.
    Soarta a fost cu mine totuși și am găsit spitalul. Am parcat mașina, trezind-o ușor pe Kaila. Am luat bagajul micuțului din spate,
    în timp ce Kaila se dezmeticea puțin. Aveam emoții...îmi era frică să intru. Mi-am luat inima în dinți, luând-o pe Kaila de mână și am intrat toți trei în spital. Ne-am dus la recepție, dar când am întrebat de Austin mi-a zis că nu e încă nicio știre și să mergem în camera de așteptare.
    Am rămas confuz, dar n-am avut ce face. Cum am intrat în sala de așteptare l-am și văzut pe Andy pe unul dintre scaune. Avea ochii roșii și umflați, se vedea că plânsese mult. I-am aruncat o privire soției mele, după care ne-am îndreptat spre acesta.

    -Andy, ce se întâmplă? De ce e Austin la spital și de ce nu se știe nimic despre el încă? îl întreb lăsând bagajul copilului pe unul din scaune, pe cel de lângă Andy așezându-se Kaila.
    Konan07
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 79
    Data de inscriere : 06/08/2017
    Varsta : 23
    Localizare : Seoul
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    Konan07
    Membru
    Plangeam de atat de mult timp incat incepusem sa raman fara lacrimi,probabil aveam nevoie sa ma hidratez dar nu aveam de gand s ama ridic de pe scaun,cine stie care e starea lui Austin,poate iese doctorul si daca sunt sa iau apa nu mai pot vorbi el.Timpul trecea extrem de greu,nimeni nu venea sa imi spuna ce se intampla,usa acelui salun nu s-a mai deschis de cand doctorul lui Austin a intrat pe ea.
    Cand i-am auzit vocea lui Damian am crezut ca am halucinatii,ce cauta el aici?De unde stie ce s-a intamplat?Nu aveam curaj s aii raspund pentru ca imi era scarba de mine,pentru tot ce am facut,e numai vina mea,mereu e vina mea si mereu Austin sufera din cauza asta.Poate ca el o sa fie mai fericit si cu siguranta nu va fi ranit daca o sa stea departe de mine.
    Damian si Kaila au venit de la mii de kilometrii imppreuna cu un bebelus abea nascut doar ca sa afle ce se intampla cu Austin,lur chiar le pasa de el,a fost fericit alaturi de ei si e mult mai fericit in casa lor decat in casa mea.Sunt sigur ca dupa ce isi revine o sa se intoarca acolo,asta daca isi revine..

    -A-Austin..a cazut pe..pe scari..
    Sunt un las,nu am destul curaj sa ii spun adevarul,nu vreau sa isi sperie copilul in timp ce tipa si da in mine.Probabil o sa ma bata de 3 ori,o datadin partea,o data din partea lui Christian si apoi din partea lui Austin
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 Tumblr_oubgts06BG1sg0qd5o1_540
    ______________________________________________________________________________________

    Alexim |23 de ani| Austin |designer| Anthony |love him|
    ______________________________________________________________________________________
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 Tumblr_oihld17br51snzi23o1_500

    Din perspectiva lui Damian

    Am rămas șocat, neștiind cum să reacționez. Austin căzuse pe scări? Știam că astfel de căzături sunt destul de păcătoase, dar chiar atât de rău a fost?

    -S-a lovit cumva la cap? Mai era conștient? Sper că nu și-a rupt ceva... începu să întrebe îngrijorată Kaila,
    așa că mi-am așezat mâna pe umărul său.

    -Liniștește-te, dragă. Dacă ne panicăm nu rezolvăm nimic. O să mă duc până la cafenea să iau ceva de mâncare, ok? îi spun mângâind-o ușor pe păr și sărutând-o pe frunte.
    Mereu a fost o sufletistă, nu suportă să vadă oameni care suferă, mai ales cei la care ține foarte mult. M-am dus până la cantină,
    cumpărând ce aveam nevoie, ca să mă întorc peste un sfert de oră la cei trei.

    -Mănâncă ceva, babe, probabil ești lihnită, îi zic fetei întinzându-i un pachet de sandwich-uri și o sticlă cu suc de portocale.
    Aceasta îmi mulțumi, încercând să le ia în mână, dar avea micul ghemotoc în brațe. L-am luat eu pe micuț ca fata să poată mânca și m-am așezat și eu lângă Andy.

    -Uite, Andy. Și tu ar trebui să mănânci, ești aici de aseară, îi zic întinzându-i și lui un sandwich și o sticlă măricică cu apă.
    Probabil plânsese destul de mult și se deshidratase, trebuia să bea niște apă. Micuțul se foi ușor în somn, așa că l-am legănat ca să se liniștească. Acum trebuia doar să așteptăm...Austin, te rog, te rog, să fii bine...
    Konan07
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 79
    Data de inscriere : 06/08/2017
    Varsta : 23
    Localizare : Seoul
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    Konan07
    Membru
    Mi-am ridicat capul din pamant privind-ui pe cei trei,aratau asa bine,o adevarata familie,numai eu sunt cel care vreao familie dar o distruge,eu sunt un nimic care nu merita sa traiasca..
    Am luat apa de la Damian si i-am multumit apoi am baut jumatate din ea,chiar aveam nevoie sa ma hidratez,nu vreau sa mananc nimic,am nevoie doar de apa in momentul asta,apa si un raspuns din partea doctorilor.

    -Aveti..un bebelus frumos..care ii este n-numele?
    Nu am apucat sa aflu multe despre el,tot ce stiam era ca se nascuse si ca era adorabil si frumos,asa cum mi l-a descris Austin,trebuie sa recunosc ca este frumos la fel ca toti bebelusii.Nu stiu ce ma fac..cum o sa ii spun totul lui April..
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 Tumblr_oubgts06BG1sg0qd5o1_540
    ______________________________________________________________________________________

    Alexim |23 de ani| Austin |designer| Anthony |love him|
    ______________________________________________________________________________________
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 Tumblr_oihld17br51snzi23o1_500

    I-am zâmbit ușor băiatului, privind la micul băiețel din brațele mele. Era într-adevăr cel mai frumos bebeluș din lume, chiar dacă ne ține toată noaptea treji. Este micuța nostră comoară.
    -Îl cheamă David. A fost al doilea nume al lui Christian, ne-am hotărât amândoi să-l numim așa, îi spun,
    privind-o pe bruneta ce înfuleca sandwich-ul.
    Chiar dacă nu mai este însărcinată încă mănâncă cât doi oameni. N-am apucat să-i spun să mănânce mai frumos că se uită lumea că un doctor ieși pe ușă, îndreptându-se spre noi. M-am ridicat instant, simțindu-mi inima în gât.

    -Bună ziua! Sunt doctor Faust, se prezentă doctorul, dând mâna cu mine, apoi cu Andy.
    Kaila se oprise din mâncat, dar decisese să rămână pe scaun și să nu se bage.

    -Din fericire, pacinetul este stabil în acest moment.

    -Deci este bine? Îl putem vedea? m-am grăbit să întreb, însă am văzut fața doctorului cum se schimbă.
    -Situația nu este atât de simplă. Domnul Anthony este stabil acum, dar a suferit o lovitură destul de grea la cap. Din fericire, probabil nu va rămâne cu sechele. Totuși, lovitura a fost într-o zonă importantă a creierului care s-a inflamat. Ar putea să-i afecteze anumite acțiuni pentru o vreme, cum ar fi vorbitul, scrisul sau echilibrul. Dar...lovitura la cap este cea mai mică problemă...

    Am început să mă neliniștesc când doctorul spusese asta.
    -Pacientul a suferit mari daune la inimă. A fost bine că l-ați adus la timp la spital, astfel că am reușit să-l stabilizăm, dar a fost destul de greu. Are nevoie de o operație, dar în starea în care este acum riscă să moară în timpul acesteia. Corpul este foarte slăbit. Nu are suficiente substanțe hrănitoare, dar încercăm să i le furnizăm prin perfuzii. În plus, tratamentul domnului Anthony este foarte obositor și dozajul foarte mare. Este foarte greu pentru un om atât de tânăr să ia o mână de pastile.

    -O mână de pastile?! Dar Austin avea o singură pastilă de inimă, pe care o lua o dată pe zi, am exclamat.
    Doctorul se uită compătimitor la mine, având niște foi în mână.

    -Tratamentul domnului Anthony a fost schimbat cu unul mai puternic. Cantitatea de pastile pentru inimă s-au dublat. În plus, avea și pastilele care îi protejau corpul de reacțiile adverse ale pastilelor de tensiune. La ultimul control nu era într-o stare foarte bună, dar noi am crezut că e o ușoară depresie de vârstă. Ideea importantă este că momentan, domnul Anthony este inconștient și nu știm când se va trezi. Este într-o situație destul de delicată și va trebui să-l ținem sub observație până se trezește, abia după îl vom putea opera. Însă, în timpul ăsta inima lui ar putea ceda in nou și nu avem siguranța că se va trezi vreodată.
    Eram de-a dreptul șocat. N...N-am crezut că situația este atât de gravă...Cum...Cum, Doamne, ai căzut atât de rău, Austin? M-am așezat pe scaun, încă șocat de cele auzite. Austin era într-o stare critică și în mare pericol să moară...Cum aș putea procesa asta...? Când s-a putut întâmpla asta!? I-am aruncat o privire lui Andy, fiind total șocat...Ce naiba se întâmpla?!
    Konan07
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 79
    Data de inscriere : 06/08/2017
    Varsta : 23
    Localizare : Seoul
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    Konan07
    Membru
    |Andy Young||23|
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 PG9pTkS
    Ma asteptam ca baiatul sa aiva numele lui Christian,asa Damian poate fi mai aproape de cel pe care il iubea odata.Cand doctorul a iesit din salon aproape ca nu am sarit de pe scaun,eram tare curios cum se simta Austin si asteptam sa aflu numai cuvinte bune.Spre deosebire de Kaila si Damian stiam ca mai urma sa spuna ceva si nu legat de cazatura lui ci de inima totusi am ramas socat cand acesta ne-a zis ce are.Atat Damian cat si eu am fost mintiti de Austin in legatura cu situatia lui,stiam eu ca trebuia sa il duc mai rapid la controlul ala!
    -Nu pot sa cred ca m-a mintit..mi-a zis ca pastilele i s-au schimbat dar m-a mintit ca se face bine..ca sunt pastile mai slabe..
    M-am asezat inapoi pe scaun pentru ca simteam cum pamantul fuge de sub picioarele mele,cum a putut sa ma minta in tot acest timp?Avea e gand sa se omoare incet?!Asa imi vine sa dau cu pumnul in ceva dar trebuie sa ma calmez,si nu pot fi calm!
    -Cand o sa se trezeasca?Trebuie sa fie foarte bine supraveghiat.Nu este oricine si logodnicul meu trebuie sa traiasca!
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 Tumblr_oubgts06BG1sg0qd5o1_540
    ______________________________________________________________________________________

    Alexim |23 de ani| Austin |designer| Anthony |love him|
    ______________________________________________________________________________________
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 Tumblr_oihld17br51snzi23o1_500

    Din perspectiva lui Damian

    Am fost surprins de ce spunea Andy. Austin nu e un mincinos...atunci de ce? De ce i-ar fi spus lui Andy că este mai bine, când defapt era exact opusul...?

    -Dar a avut tratamentul ăsta ani de zile, o pastilă pe zi...cum de s-a schimbat tocmai acum?
    Doctorul oftă obosit, uitându-se la noi toți. Se așeză în fața noastră, împreunându-și mâinile.
    -Vedeți dumneavoastră, domnul Anthony nu era într-o stare psihică prea bună...Poate că pare că nu are legătură, însă sănătatea noastră și starea de spirit sunt strâns legate între ele. Domnul Anthony a avut o perioadă mai...proastă, iar asta i-a afectat și sănătatea. La începutul acestei luni, când a venit la control, chiar se simțea mai bine. Părea foarte fericit și plin de energie. Ne-am gândit să-i dăm niște pastile mai slabe. Dar ceva i s-a întâmplat luna asta. A început să fie din ce în ce mai posomorât, părea foarte trist și singur. Din această cauză i-am dat un tratament mai puternic. Toate sentimentele negative, stresul, poate chiar lipsa unor persoane importante i-au agravat starea de sănătate. Nu e ca și cum am putea să controlăm ce simțim...

    Și eu observasem asta...Atunci când Kaila a născut și Austin a venit să ne vadă nu mai părea la fel. Zâmbea și încerca să pară fericit, dar se vedea că are o problemă. Când l-am întrebat, mi-a zis doar că se simte puțin singur fiindcă Andy are mult de muncă, însă nu mi-a zis nimic altceva.
    -Austin niciodată nu spune ce are, el nu vrea niciodată să ne îngrijoreze și niciodată nu se plânge, chiar dacă îi e greu sau se simte rănit...exact ca Christian.
    Kaila se uită la mine, aprobând din cap. Austin păstra mereu suferințele în el, se sacrifica și îl durea, dar nu spunea niciodată nimic. Pentru că ăsta era Austin al nostru, cel ce se sacrifica mereu pe sine pentru cei pe care îi iubește.
    Andy era neliniștit, așa că i-am pus o mână pe umăr. Poate nu eram în cele mai bune relații, dar țineam amândoi la Austin.

    -Îmi pare rău, dar...nu știm când se va trezi...Nu știm dacă se va trezi vreodată...Aici va fi foarte atente supravegheat, puteți să aveți încredere. Dacă vreți să-l vedeți pe domnul Anthony, atunci puteți intra în salon, însă...nu este o imagine prea plăcută.
    Mi-am înghițit nodul din gât și deja începusem să-mi imaginez ce era mai rău. Austin era singur și trist și niciunul din noi nu observase... Probabil a strâns multă suferință în el, de unul singur, fără nimeni cu care să poată vorbi...
    Am respirat adnc și am dat din cap spre doctor. Trebuia să-i fim alături, măcar acum dacă nu am putut înainte...
    Konan07
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 79
    Data de inscriere : 06/08/2017
    Varsta : 23
    Localizare : Seoul
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    Konan07
    Membru
    Ma simteam vinovat,si asa ar fi trebuit sa ma simt,era numai vina mea,starea lui Austin se inrautatise din vina mea,in timp ce eu incercam sa gasesc o cale prin care el sa se simta mai bine,incercam sa il ajut..eu inreautateam situatia si mai tare.As pleca in momentul asta de aici,as pleca sa nu ma mai vada vreodata insa stiu ca asta il va afecta si mai mult si o sa fie si mai rau pentru el asa ca o sa fiu obligat sa raman mereu langa el.
    Stie ca ii fac rau insa nu ma lasa sa plec si nu ma paraseste,sincer nu stiu ce e in capul lui si de ce isi doreste asta,si-a dat seama ca nu ma pot schimba atat de rapid si ca mereu o sa fiu un nesimtit care prefera aventurile decat ceva stabil,mereu o sa se gandeasca la el si nu la ceilalti.O sa am misiunea de a sta aproape de Austin si in acelas timp de al face sa nu mai aiva nevoie de mine
    I-am multumit doctorului si am intrat incet in salonul lui Austin,nici nu am asteptat sa vad daca vin si ceilalti doi,am mers parca teleghidat in acel salon si cand m-am apropiat de el am vazut un om slabit,ranit care se zbatea in agonie si suferinta.Daca l-as fi impuscat ar fi fost mult mai bland decat sa il las sa traiasca langa mine si sa il distrug putin in fiecare zi.M-am asezat pe scaun oftand sonor si mi-am pus mana peste a lui,nu stiam ce sa zic,nu stiam ce sa fac
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 Tumblr_oubgts06BG1sg0qd5o1_540
    ______________________________________________________________________________________

    Alexim |23 de ani| Austin |designer| Anthony |love him|
    ______________________________________________________________________________________
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 Tumblr_oihld17br51snzi23o1_500

    Din perspectiva lui Damian:

    Andy o luase înainte spre salon, părea că nici nu aude despre ce vorbim. Am dat să ne ducem și noi,
    dar doctorul ne opri.

    -Îmi pare rău, dar nu pot intra mai mult de doi oameni. Și nu e recomandat să intrați cu copilul atât de mic. Doar unul dintre voi intră. Celălalt poate privi de la fereastră.

    Am făcut schimb de priviri cu Kaila. Aceasta oftă și întinse mâinile spre micul David.
    -Du-te tu, dragule. Ești ca un frate pentru Austin, tu trebuie să fii acolo.

    I-am zâmbit, mulțumindu-i și sărutând-o pe frunte, după care am mers după Andy. Am intrat ușor în salon,
    rămânând o clipă nemișcat și șocat. Austin era întins pe pat, bandajat la cap. Pe față avea o mască de oxigen și părea că respiră greu, iar fiecare mână de-a lui era ocupată de o perfuzie. Din zona gâtului și inimii ieșeau fire și aparatele bipăiau încet și enervant.
    Avea cearcăne în jurul ochilor și părea extrem de slab. Mi-am înghițit nodul din gât și m-am apropiat de el, așezându-mă pe scaunul din partea cealaltă. Arăta teribil și nu mă puteam întreba cum naiba s-a întâmplat asta. Mi-era frică să-l ating, dar mi-am făcut curaj și i-am luat cealaltă mână într-ale mele. Am strâns-o ușor, poate va simți că sutem alături de el.
    M-am uitat la Andy care părea extrem de pierdut în gânduri. Probabil era foarte greu pentru el să privească persoana pe care o iubește cum suferă.

    -Îmi pare rău că treci prin asta. Adică, probabil ți-e greu să-l vezi pe Austin în postura asta. Și mie îmi e, dar nu cred că la fel ca ție. Austin e norocos că are pe cineva care îl iubește, asta a fost tot ce și-a dorit de când era mic,
    încerc să-l încurajez, zâmbind ușor, dar zâmbetul îmi pieri imediat.
    E greu să zâmbești când stai lângă o ființă atât de plăpândă ca Austin și-l vezi în starea asta. E dureros când te gândești că ar putea ca mâine să nu mai fie.

    Konan07
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 79
    Data de inscriere : 06/08/2017
    Varsta : 23
    Localizare : Seoul
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    Konan07
    Membru
    |Andy Young||23|
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 PG9pTkS
    Il ascultam cu atentie pe Damian pufnind cand acesta m-a laudat,daca ar stii adevarata poveste nu m-ar felicita si probabil m-ar bate
    -Norocul lui Austin ar veni atunci cand ar uita complet de mine,atunci o sa isi poata trai viata
    O spuneam fara pic de sentiment,priveam un gol spunand toate astea,fara sa am vreo expresie sau sa ma uit la el,era totusi adevarul,ghinionul lui Austin a aparut o data cu tipul care a dat buzna in camera lui de camin la 2 noaptea si a inceput sa faca pe seful.
    Am fost prins in transa mea si nu am simtit si nici auzit telefonul care imi vibra si suna din buzunarul pantalonilor.Mi-am dus mana si am scos telefonul pentru al opri insa cand am vazut cine ma suna am decis sa raspun,nu am spus nimic si nu era nevoie caci persoana de la celalalt capat a inceput sa vorbeasca
    -Andy imi pare foart erau pentru ce s-a intamplat.Am aranjat patul si am sters acea pata de sange,nu am vrut sa las cheia sub pres asa ca o voi duce la receptie.Nu e nevoie sa spui nimic,e vina mea

    -Mai bine adu-mi mie cheia,si nu e nevoie sa aratam cu degetul stim foarte bine cine este vinovatul
    Am auzit un oftat din telefon apoi am inchis i l-am pus la loc,Charel nu e doar o persoana cu care o faceam si atat,noi eram chiar foarte apropiati si in momentula sta am nevoie de sprijinul unei persoane cunoscute.Stim amandoi ca e vina mea insa ea nu o sa ma alase mereu sa duc tot greul doar euu
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 Tumblr_oubgts06BG1sg0qd5o1_540
    ______________________________________________________________________________________

    Alexim |23 de ani| Austin |designer| Anthony |love him|
    ______________________________________________________________________________________
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 Tumblr_oihld17br51snzi23o1_500

    Din perspectiva lui Damian:

    Fusesem surprins de tonul extrem de rece pe care Andy îl avea. Știu că durerea schimbă un om, dar am simțit ca și cum o piatră mi-ar fi vorbit. M-am uitat ciudat la el și nu prea știam ce să cred. Parcă era ceva mai mult decât știam eu.
    Îi mângâiam mâna ușor lui Austin, privindu-i chipul alb, acoperit de mască.

    -Andy, Austin nu are o viață...
    Mi-am ridicat privirea spre el, dând din umeri. Nu prea știam ce voiam să zic, dar o spuneam.
    -Viața lui ești tu. Viața lui e April. Pentru voi doi ar muri cu zâmbetul pe buze. Nu ai observat până acum? Atunci când se uită la tine, parcă toată lumea din jurul lui dispare. Îi sclipește iubirea în ochi și radiază de fericire atunci când ești lângă el. Te adoră pur și simplu. Nu credeam că o să văd vreun om care să iubească atât de tare pe cineva. Austin se consideră norocos pentru că, în sufletul lui, nu există nimeni pe pământ în afară de tine. Nu crezi că e minunat să te iubească cineva atât de tare?
    Pentru că nu exista nimeni care să iubească așa cum o face Austin. Și a fost norocos că a găsit o persoană pe care să o iubească.
    Telefonul lui Andy a sunat, dar el îl observase mai târziu. Nu -am băgat, nu înțelegeam mare lucru așa că n-am încercat să-i ascult conversația. Părea...singur. Mai știam eu pe cineva care fusese așa. Am așteptat până să termine, după care l-am privit din nou.

    -Știi, dacă ai nevoie de suport, și noi suntem aici. Până la urmă, vom fi o familie în curând, nu? După ce își revine Austin vom face cea mai tare nuntă și vom fi toți o familie, nu?
    Konan07
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 79
    Data de inscriere : 06/08/2017
    Varsta : 23
    Localizare : Seoul
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    Konan07
    Membru
    -Da este minunat insa eu nu sunt potrivit pentru el,eu nu o sa fiu niciodata acel om devreme acasa,nu o sa fiu genul car epoate sta alaturi de familie in momente importante,munca nu imi perimte asta,niciodata nu am fost asaa.Eu sunt un lup singuratic care uneori se intoarce la haita lui.Astin vrea iubire si atentie,vrea sa stea mereu in bratele mele si vrea sa fiu langa el in fiecare seara ins anu pot.Starea lui s-a inrautatit pentru ca nu a facut fata programului meu,a fost foarte ocupat iar el isi facea rau.Daca totusi am o sotie nu vreau s ao gasesc moarta cand ma intorc de la munca
    Poate am spus niste cuvinte dure insa era adevarta totul era adevarat.El nu face fata programului meu,are prea multe pretentii si nu gandeste,chiar nu se gandeste ca o luna poate sunt mai ocupat dar alte 3 sunt alaturi de el mai mult,el e lacom si ma vrea doar pentru el insa nu pot sa imi las munca pentru asta.Degeaba ne iubim daca nu facem compromisuri.
    Cand Damian a zis ca suntem o familie si a adus nunta in discuie m-am uitat la Austin fiind trist.Ce nunta cand el e in starea asta?Ce nunta cand noi nu ne intelegem?

    -Multumesc dar sunt bine
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 Tumblr_oubgts06BG1sg0qd5o1_540
    ______________________________________________________________________________________

    Alexim |23 de ani| Austin |designer| Anthony |love him|
    ______________________________________________________________________________________
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 Tumblr_oihld17br51snzi23o1_500

    Din perspectiva lui Damian:

    M-am încruntat ușor, strângându-i mâna lui Austin. Nu reușeam să-iînțeleg aceste ieșiri, cum putea să trateze totul atât de dur când logodnicul său se află inconștient pe un pat de spital? Mi-am mușcat ușor buza, încercând să mă abțin, dar unele lucruri mă frământau prea tare.

    -Ok, nu te înțeleg, omule! Eu încerc să-ți fiu prieten aici. Austin este pentru mine ca un frate și încerc să mă comport cu tine ca un cumnat. Fericirea lui este tot ce mă interesează. Dar nu pot doar să stau și să tac! Ce se întâmplă cu tine, când te-am văzut ultima oară nu erai așa. Ce ți s-a întâmplat?
    Nu înțelegeam ce se petrece aici. Să fii atât de indiferent când stai lângă cineva care suferă?
    -Începi să spui prostii de parcă cineva ar fi de vină pentru ce se întâmplă. Dacă ești lupul singuratic așa cum spui tu, atunci de ce l-ai adus pe Austin în New York? De ce i-ai făcut speranțe la o familie? De ce l-ai cerut în căsătorie? Lui Austin i-a fost destul de greu să se adapteze în orașul ăsta, știi? S-a mutat deodată într-un oraș mult prea mare pentru cineva așa plăpând ca el fără cineva în care să aibă încredere. A fost singur, dar a avut curaj, pentru că tu erai aici. De ce l-ai făcut să vină aici dacă tu nu vrei o haită?
    De ce trebuie să sufere după tine? Ce-ai vrea să facă? Să stea ca un cățeluș cuminte acasă și câteodată să-i mai arunci câte un os?Asta nu e viață! Ăsta nu e comportamentul cuiva care primește atâta iubire! Te comporți de parcă îl urăști pe Austin!

    Nu voiam să-i spun toate astea, n-aveam chef să mă cert cu el, dar țin la Austin și nu pot să nu-i iau apărarea când Andy se comportă așa. Vreau să fim prieteni și familie, dar dacă se comportă așa trebuie să-l apăr pe Austin. Am promis asta și nu mai contează nimic altceva în afară de protecția lui.
    Konan07
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 79
    Data de inscriere : 06/08/2017
    Varsta : 23
    Localizare : Seoul
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    Konan07
    Membru
    |Andy Young||23|
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 PG9pTkS
    Chiar ma intrebam cand o sa explodeze Damian,un mic ranjet mi-a aparut pe fata cand l-am vazut cum se lua de mine.Nu intelegeam de ce faceam asta insa sunt sigur ca ceea ce consumasem la petrecere si cu oboseala nu prea fac o legatura buna asaca incep sa am diferite stari ciudate.Damian avea dreptate,chiar spuneam prostii si nici eu nu ma intelegeam
    -Austin a venit aici in vacanta,faptul ca noi ne-am intalnit si am petrecut mult timp impreuna l-a facut sa isi doreasca sa ramana,desigur dupa ce i-am propus eu asta.Insa atunci nu aveam de unde sa stiu care e problema lui,nimeni nu mi-a zis ca daca incepe sa se ataseze iar de mine si eu dispar o secunda el isi face singur rau.Cel cu probleme la cap e Austin nu eu.
    Chiar nu stiam ce ma apucase sa spun lucrurile alea,se spune ca oamenii beti spun adevarul dar nu eram beat si nici nu spuneam adevarul.M-am ridicat de pe scaun dand-ui drumul lui Austin la mana.Avem nevoie sa ma linistesc altfel cine stie ce spuneam
    -Daca tot poti avea atata grija de el de ce nu il iei la tine?Sa vedem la cine rezista,daca ramane la tine sau se intoarce la mine
    I-am aruncat o ultima privire apoi am iesit din salon mergand in curtea spitalului si asezandu-ma pe o banca.Ma simteam incatusat,vedeam si auzeam tot ce se intampla insa corpul meu actiona fara voie
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 Tumblr_oubgts06BG1sg0qd5o1_540
    ______________________________________________________________________________________

    Alexim |23 de ani| Austin |designer| Anthony |love him|
    ______________________________________________________________________________________
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 Tumblr_oihld17br51snzi23o1_500

    Din perspectiva lui Damian:
    N-am crezut că mă poate uimi mai mult de atât, dar mă lasă cu gura căscată. Cum poate fi atât de non-șalant în situația asta? Chiar și acum, eu și Kaila încercăm să-l susținem și el vrea să se certe cu mine? Cum îl poate jicni și învinui pe Austin când este în starea asta?

    -Știi ceva, începusem să cred că m-am înșelat în privința ta, că ești un om bun, dar la dracu! Nici măcar om nu te pot numi! Cum poți doar să...să stai așa! Cum poți să fii atât de rece cu el? Ce naiba ți-a făcut? Este inconștient aici, pe patul ăsta de spital și are nevoie de tine! Sau ce, îmi vei spune că munca e mai importantă decât viața lui Austin? El are nevoie să fii lângă el, să-i oferi iubire și gânduri bune! Dacă tu ai fi fost în situația asta Austin nu s-ar fi oprit din a se ruga pentru tine, te-ar fi sărutat, ar fi plâns, ți-ar fi adus o pătură cusută de el și te-ar fi mângâiat până aveai să te trezești. Așa răsplătești oamenii care te iubesc, Andy? Sincer, nu știu ce a văzut la tine, pentru că tu clar nu știi ce e iubirea! În loc să mulțumești lui Dumnezeu că lângă tine ai o persoană care nu te va părăsi orice prostii ai face, tu o rănești, în loc să ai grijă de ea!
    Eram furios, foarte furios. Furios pe indiferența asta, pe făcutul pe victima. Furios pe mine pentru că, încă o dată, Austin a avut nevoie de mine și eu nu am fost acolo. Pentru că am avut încredere într-un nenorocit care pretinde că-și iubește familia.
    -Austin iubește să stea cu mine, acolo e casa lui, dar nu te va părăsi niciodată și știi asta. Nu contează ce îi ofer eu, pentru că tu ești tot ce contează. Și la un moment dat...iubirea asta îl va omorî, pentru că tu nu știi să ai grijă de iubirea lui. Dar ține minte Andy și gândește-te la asta, că la un moment dat vei rămâne singur și vei avea nevoie de acea iubire, dar n-o să mai fie nimeni care să ți-o dea. Pentru că tu l-ai omorât.
    A plecat din salon, probabil nici nu auzise ultimele cuvinte pe care i le-am spus. M-am așezat la loc lângă Austin. I-am dat ușor părul de pe frunte și i-am lăsat un sărut pe aceasta, așa cum îi lăsa Christian când era mic și avea coșmaruri. Nicio grijă, Austin, eu sunt cu tine și îți promit că ai să te faci bine...Doar rezistă!
    Konan07
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 79
    Data de inscriere : 06/08/2017
    Varsta : 23
    Localizare : Seoul
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    Konan07
    Membru
    Stateam pe banca si meditam la tot ce mi-a zis Damian,el nu intelege ca eu sunt asa,ca sunt un gunoi de om care nu stie sa aprecieze ceea ce primeste.Sunt un om care se gandeste la munca cel mai mult pentru ca asta a fost visul lui cel mai mare,niciodat anu m-am gandit ca o s ama castoresc,nici macar in gluma si poate asta e motivul pentru care acum sunt mai ocupat cu munca si nu cu lucrurile importante.Importante pentru Austin pentru ca munca e foarte importanta pentru mine.
    Am auzit cativa pasi si mi-am indreptat privirea spre persoana care se apropia tot mai mult de mine.Charel chiar stie in ce momente sa apara.M-am ridicat de pe baca si am luat-o in brate strangand-o puternic la piept.Am stat asa cateva minute pentru ca asta er aunnul din modurile prin care ma descarc eu,si imediat dupa c em-am linistit i-am dat drumul dand de zambetul ei apoi de mana ei care flutura cheile in fata mea

    -Chiar am nevoie de astea,cred ca o s ama intorc acasa.
    -Acum?Pai si prietenul tau vine si el?
    -De el au grija altii,oricum trebuie sa vina si April maine dimineata si am nevoie de timp sa ma gandesc la o minciuna.
    -Daca stiam ca vrei sa pleci acasa nu iti dadeam cheile,nici s anu te gandesti sa pleci.Ia chile si intoarce-te in spital,pleci doar cu el.
    -Uneori esti asa o durere in fund!
    -Nu e vina mea,trebuie sa simti si tu uneori asta
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 Tumblr_oubgts06BG1sg0qd5o1_540
    ______________________________________________________________________________________

    Alexim |23 de ani| Austin |designer| Anthony |love him|
    ______________________________________________________________________________________
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 Tumblr_oihld17br51snzi23o1_500

    *După o săptămână*

    Din perspectiva lui Damian:
    A fost cea mai grea săptămână din viața mea...Starea lui Austin nu s-a schimbat deloc și în fiecare zi îmi pierdeam mai mult din speranța că el se va mai trezi. Mi-era destul de greu că eram obligat să-l văd în starea asta în fiecare minut, dar trebuia să-i suport și prezența roșcatului pe care puteam spune sincer că-l urăsc din adâncul inimii mele.
    Nu puteam nici să mă uit la el fără să simt că explodez. Cel mai rău a fost să-i explicăm lui April faptul că Austin e inconștient și că nu știm când mămica ei se va trezi. E atât de micuță și firavă, cum ne-ar lăsa sufletul să-i zicem că Austin s-ar putea să moară și că ar putea rămâne fără mamă? Este încă micuță și nu știe să-și exprime bine gândurile, dar îl iubește pe Austin de parcă ar fi mama ei adevărată.
    Eu sunt iar la spital, Kaila a rămas cu bebe la hotel. Mă bucur că am o soție care înțelege responsabilitatea pe care am ales să o am. A stat multă vreme singură cu copilul în timp ce eu speram că Austin va deschide ochii. Eram în sala e așteptare, doctorul trebuia să vină și să-mi dea acordul de a intra în salon. Pe fereastră nu se vede nicio schimbare. A rămas palid și slbit, conectat la aparate și perfuzii. Am expirat zgomotos, întrebându-mă oare cât o să mai suportăm situația.
    Konan07
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 79
    Data de inscriere : 06/08/2017
    Varsta : 23
    Localizare : Seoul
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    Konan07
    Membru
    Cred ca am avut parte de cea mai grea saptamana din viata mea. Nu eram deloc bine psihic,nu puteam face fata muncii,starii lui Austin si ingrijorarile lui April fata de mamica ei. O minteam mereu,spuneam ca Austin e bine si intreaba de ea,cu cat o minteam mai mult cu atat simteam o apasare in piept. Ea voia sa isi vada mama insa nu puteam sa o las sa il vada asa pe Austin.
    Dimineata mergeam la munca,la amiaz imi petreceam cat mai mult timp cu April pentru a ma asigura ca nu ii duce prea mult dorul lui Austin,iar seara cand adormea micuta,plecam sa vad ce mai face Austin. Din pacate nimic nu se schimbase. Intram in salon,il priveam si abea daca imi faceam curaj sa il ating,nu ii vorbeam doar ii atingeam mana, eu l-am adus in starea asta,sunt sigur ca si atingerile mele il ranesc acum.
    I-am promis lui April ca azi o duc la apital,a insistat prea mult si chiar nu am putut sa ma abtin,asa ca i-am facut pe plac si am venit la apital. Aveam deja minciuna pregatita,stiam ca o sa puna tot felul de intrebari asa ca m-am pregetit,sper totusi sa nu existe prea multe,nu imi place sa o mint.
    Cand am coborat din masina am luat-o in brate pe micuta si am mers cu ea pana in fata salonului in care se afla Austin,am stat putin facansu-mi curaj apoi am intrat usor auzind imediat glasul fetitei care o striga pe mami. In acele clipe m-am inmuiat si vazand ca April se zbate in bratele mele i-am dat drumul si am privit-o cum merge glont la patul lui Austin si il ia de mana.

    -Se pare ca mami doarme,insa sigur simte ca esti aici.
    Daca doarme nu putem sta mult,bine?
    -Dar..dar tatimami mereu se trezeste cand ma aude,de ce acum nu ma ia in brate?
    -Suntem in spital,mami e obosita,dar sigur o sa se trezeasca
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 Tumblr_oubgts06BG1sg0qd5o1_540
    ______________________________________________________________________________________

    Alexim |23 de ani| Austin |designer| Anthony |love him|
    ______________________________________________________________________________________
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 Tumblr_oihld17br51snzi23o1_500

    Din perspectiva lui Damian:

    Am mai așteptam puțin până când doctorul să-mi dea acordul că pot intra. Am pășit încet, intrând cu grijă ca să nu deranjez, însă am fost surprins să-l văd pe Andy deja înăuntru...împreună cu April. Micuța își ținea mămica de mânuță de parcă n-ar mai vedea-o niciodată, se vedea cât de confuză era. Mi-am mușcat buza, dar am zâmbit și m-am dus lângă ea, luând-o în brațe.

    -Ce mai faci, căpșunică? Cum mai este pe la grădiniță? Ce-ai mai făcut?
    -Unchiule, nu cred că ar trebui să vorbești așa tare. Tati a zis că mami e obosită, trebuie să o lăsăm să doarmă.
    Am făcut ochii mari, uitându-mă surprins la Andy. I-am zâmbit fetiței, mângâind-o ușor pe cap.

    -Desigur, ai dreptate. Sunt sigur că mami știe că ești aici și visează foarte frumos.
    Mi-am pus mâna peste a sa, strângând-o ușor. Sunt sigur că Austin simte cât de mult îl iubim și ținem la el,
    cât de mult ne lipsește.
    Am tresărit când am simțit deodată ce ceva se mișcă sub palma mea. M-am uitat la April, dar și ea părea surprinsă de ce se întâmplă. M-am ridicat rapid, dându-mă un pas înapoi. Nu mă înșelasem, mâna lui Austin se mișca ușor, iar ochii lui începeau în sfârșit să se deschidă...


    Am scos un geamăt gutual, luând o gură mare de aer, după care am tușit puternic. Capul îmi era greu și mă durea. Totul era atât de negru și atât de rece, dar parcă...îmi simțeam mâna caldă. Am respirat adânc de câteva ori, după care ușor am reușit să-mi deschid ochii. M-am obișnuit destul de greu cu lumina, însă am reușit să deslușesc o figură mai mult decât cunoscută. Am zâmbit slab, tușind de vreo două ori. Mi-am ridicat cu greu mâna, așezându-i--o pe obraz și mângându-l cu degetul mare.
    -Bună, puiul meu...
    Konan07
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 79
    Data de inscriere : 06/08/2017
    Varsta : 23
    Localizare : Seoul
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    Konan07
    Membru
    De data asta nu am de gand sa ma cert cu Damian,mai ales de fata cu April asa ca l-am lasat sa isi faca treaba in timp ce eu ii priveam pe toti trei din spate. April merita sa isi mangaie mama,eu nu am dreptul asta. Insa nu puteam sa imi iau ochii de la el,asta era un mod de tortura penteu mine si unul foarte dur.
    Ochii mei s-au facut cat cepele cand am vazut ca mana lhi Austin misca si ochii i se deschid. Acei ochi..atat de frumosi,acea culoare speciala..ochii aceea pe care ii iubesc,ochii de care m-am indragostit,imsfarait ii pot vedea. Nu pot sa apun cat de fericit am fost cand i-am auzit glasul. Imi era asa dor de vocea lui..de tot ce tine de el..chiar imi lipsea. Am simtit o lacrima cum se scurge pe obrazul meu insa am indepartat-o rapid,nu breau ca April sa se ingrijoreze. Totusi am inceput sa imi musc puternic buza ca sa mastapanesc. Nu doar lacrimile trebuiau tinute in frau,dar si corpul meu care voia sa se apropie de el si sa il stranga

    -Mami,te-ai trezit. Vezi tati? Ti-am zis eu ca o sa se trezeasca. Mami,eu si tati ti-am facut supa,ca sa te faci bine,pentru ca asa imi faci si tu
    Cand micuta s-a intors spre mine si i-am vazut zambetul larg m-am inmuiat cu totul. Avea dreptate,chiar pregatisem supa impreuna si am puso in termos,stiam ca era degeaba insa trebuia sa para totul real asa c ai-am indeplinit dorinta fetitei.
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 Tumblr_oubgts06BG1sg0qd5o1_540
    ______________________________________________________________________________________

    Alexim |23 de ani| Austin |designer| Anthony |love him|
    ______________________________________________________________________________________
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 Tumblr_oihld17br51snzi23o1_500

    Eram destul de buimac, nu prea înțelegeam tot ce se întâmplă în jurul meu. Nu vedeam nici prea bine, lucrurile încă se învârteau în capul meu. Că tot vorbeam de cap, mă apăsa cam tare. Mi-am lăsat până la urmă mâna jos, căci mușchii mă dureau îngrozitor. Am clipit câteva secunde, încercând să o ascult pe April.
    -Ta...ti... am repetat, ridicându-mi puțin ochii.
    Privirea mea a dat imediat de cea a lui Andy. Pentru o secundă doar am zâmbit ușor, bucurându-mă prezența sa lângă mine,
    după care începusem să-mi amintesc ușor ce s-a petrecut și întreaga expresie îmi căzu.
    Am simțit o bătaie puternică în piept, extrem de dureroasă. Am scâncit, strângând tare din dinți. Am luat o gură mare de aer,
    întorcându-mă cât am putut, încercând să-mi ascund fața cu palme. Mi-era atât de rușine și dau ochii cu el în...în halul ăsta.
    Îmi imaginez doar dezgustul de pe fața lui, altfel nu s-ar fi așezat așa de departe de mine.
    Micuța veni înapoi la mine, având în mâna un termos argintiu, călduț. Fetița îmi întinse obiectul, iar eu am înghițit în sec. Am încercat să-mi întind mâna după el, însă n-aveam forță să-l țin între degete. Din fericire, Damian l-a prins exact la timp. Am rămas puțin șocat și mă blocasem, nu voiam să-și facă April o impresie greșită sau să o rănesc. I-am zâmbit ușor, prinzând-o de mânuță.

    -Vă mul...ț..țu...mul...eu...sc... încercam să formz un cuvânt, să-i mulțumesc, dar literele mi se împleticeau în gură și nu le mai puteam scoate.
    Mi-am dus mâna la gât, încercând să o iau de la capăt, dar din nou mă împleticeam. Știam cum trebuia să sune, dar când încercam să o zic nu ieșea. Eram confuz și șocat, de ce nu puteam vorbi? Ce naiba se întâmpla?
    Konan07
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 79
    Data de inscriere : 06/08/2017
    Varsta : 23
    Localizare : Seoul
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    Konan07
    Membru
    Cand privirea lui Austin s-a intersectat cu a mea am putut simti o durere incurabila in mine.El imi zambise..ii zambese celui care aproape il omorase de nenumarate ori,cum poate fi asa bun?Cum poate sa ii zambeasc aunui monstru?
    M-am panicat putin cand am vazut expresia pe care o facuse imediat dupa ce ma privi,stiam ca ceva il durea insa si daca ii taia cineva mana nu ar fi tipat numai s anu o sperie pe April.Fetita este incantata s aisi vada mama insa nu e cel mai bun moment,Austin e slabit si nu vreau sa il vad cum depune efort sa se miste sau sa se prefaca sanatos.
    Am facut un mic pas in fata incercand sa il ajut cu termosul insa Damian mi-o luase inainte.Aveam nevoie de un moment de singuratate alaturi de Austin,nu stiu cat o sa fie constient,nu stiu ce o sase inample asa ca vreau ca macar sa imi iau un gram de vina de pe suflet cerand-ui scuze.M-am apropiat de April si i-am pus mainile pe umeri coborandu-ma la nivelul ei si zambind-ui dulce.

    -Ingeras,lui mami trebuie sa i se faca un control,sa vada asistentele daca a fost cuminte.Vrei sa mergi cu Damian sa ii cumperii lui mami o acadea?Are nevoie si de desert,nu?
    -Acadeaaa,mami o sa vin rapid.

    I-am vorbit din priviri lui Damian,nu prea era incantat sa ma lase singur cu Austin insa a acceptat intr-un final si a iesit din salon alaturi de fetita.M-am apropiat mai mult de pat insa am evitat sa il privesc,ma uitam intr--un punct mort avand privirea indreptata spre geam
    -Nu te forta sa vorbesti..o sa iti faci mai mult rau.Astept sa te faci bine,oricat m-am pedepsit si lovit tot nu a avut efect,astept sa primesc o palma zdravana din partea ta si sa ma pedepsesti in cel mai dur mod posibil...sa imi spui ca te intorci la viata ta frumoasa.Stiu ca nu iti este bine aici,am facut o comparatie dupa ce mi-a zis Damian cum te purtai in trecut.Mereu am fost egoist..mereu m-am gandit la binele meu,nici nu am realizat ca tu urasti orasul..
    De data asta eram atat prins in cuvintele mele,parca spuneam totul ca o poezie,insa nu aveam nicio replica pregatita,totul venea pe moment.Din cauza concentrarii mele pe privitul in alta directie si spusul cuvintelor nu am realizat ca plangeam de ceva timp,si oricat as fi incercat sa imi sterg lacrimile nu am putut-o face
    -Suntem atat de diferiti Austin..eu sunt atat de rau,nesimtit,badaran iar tu esti prea bun, nu vreau sa fi bun cu mine.Ti-am distrus intreaga viata..te-am pacalit inca din prima clipa,ti-am distrus studiile facandu-te sa adopti un copil apoi am fugit.Ti-am distrus viata alaturi de oamenii care chiar te iubesc.Si eu te iubesc,si o fac foarte mult..defapt te iubesc mai mult decat ma iubesc pe mine,insa ma urasc mai mult decat o faci tu.
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 Tumblr_oubgts06BG1sg0qd5o1_540
    ______________________________________________________________________________________

    Alexim |23 de ani| Austin |designer| Anthony |love him|
    ______________________________________________________________________________________
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 Tumblr_oihld17br51snzi23o1_500

    Expirasem ușurat de faptul că April nu se simțise prost și chiar se entuziasmase când auzise de acadea.
    Damian îmi aruncă o privire ușor încruntată, părea că nu vrea să plece, dar avea o aură fericită. Mi-a zâmbit ușor, luând-o pe micuță de mânuță și părăsind amândoi salonul.
    Începusem să mă panichez puțin când l-am văzut pe Andy că se apropie de mine, dar nu m-a atins și nici nu s-a uitat la mine.
    Lucrul ăsta, deși n-ar fi trebuit, m-a rănit. Urmează să-mi spună că mă părăsește...d-aia a vrut să fim singuri. Mi-am întors ușor privirea spre geam, nu voiam să mă uit la el când hotărăște să plece de lângă mine...
    L-am ascultat în timp ce vorbea. Spunea totul atât de rapid și de cursiv, m-a făcut să vreau să mă întorc doar ca să-l văd că plânge. Am strâns pătura în degete. Încă nu se uita la mine...
    Era adevărat că mă rănise, că lângă el nu avusesem parte de liniște, că cerșisem ani de zile la el, sperând că o să mă mai iubească câteodată, dar...mă durea. Îmi simțeam inima cum înțeapă în piept când îl vedeam plângând. Am tușit de două ori, totuși, am făcut un efort și mi-am dat masca de oxigen de pe față. Am întis cu greu mâna, apucându-l de mânecă și trăgând ușor de ea.
    Când s-a întors spre mine m-am uitat fix în ochii lui. Fix, îndurerat și dezamăgit. Mi-am strâns pumnul, respirând adânc și îndreptându-l spre fața lui. Îmi tremura mâna foarte tare, cu cât mă apropiam mai mult, dar până la urmă mi-am deschis pumnul și mi-am așezat mâna pe obrazul săi.
    I-am tras ușor chipul spre mine, îndemnându-l să se așeze. I-am șters lacrimile de pe obraji și i-am dat șuvițele la o parte de pe frunte, după care m-am apropiat și, ușor și grijuliu, mi-am lipit buzele de fruntea sa. Le-am lăsat acolo câteva secunde, după care m-am depărtat. Am întins mâna spre noptieră și am luat din coșul de fructe aflat acolo un măr, pe care i l-am strecurat între degete și i-am mângâiat ușor părul.
    Ca acum cinci ani, când Andy apăruse neașteptat în viața mea și mă apărase de răutatea oamenilor, sentimentele mele rămăseseră aceleași. Încă simțeam gustul mărului pe care mi-l dăduse pe limbă și degetele lui pprin părul meu, asigurându-mă că totul va fi bine. El era Andy pe care îl cunoscusem, adevăratul el, cel pe care îl iubesc. De câte ori mă rănește simt gustul acelui măr, cel mai bun măr pe care l-am mâncat vreodată, și imaginea lui în acea zi îmi apare iar în minte și mă îndrăgostesc din nou.
    Doare și chiar foarte tare, tremur tot când sunt lângă el și corpul meu îl respinge, îi e frică să nu fie iar rănit, dar eu încă îl iubesc pe băiatul care mi-a dat atunci un măr.
    Konan07
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 79
    Data de inscriere : 06/08/2017
    Varsta : 23
    Localizare : Seoul
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    Konan07
    Membru
    |Andy Young||23|
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 4 PG9pTkS
    Am simtit cum mi se ridica parul pe mine cand Austin mi-a prins manca,nu trebuia sa ma atinga,nu merit sa fiu atins de el.M-am intors si apoi m-am asezat pe scaun exact cum a vrut el.Nu imi placeaca ma vede plangand,nu cred ca m-a vazut vreodata de 5 ori plangand,nimeni nu ma vede plangand pentru ca nu imi place sa imi arat sabiciunea,insa in momentul asta plang pentru prostia pe care am facut-o si pentru ca am indraznit sa ma joc cu un suflet bun si pur ca al lui.
    Mana lui a atins obrazul meu si atunci mi-am inchis ochii vazand o imagine frumoasa de cuplu cu mine si Austin,baiatul asta si-a pierdut atatia ani din viata cu mine si pentru mine.Cibe o sa isi mai doreasca sa stea acum cu el?Daca inainte nu il placea nimeni pentru acele cicatrici acum nu o sa il doreasca pentru ca un nenorocit i-a distrus inima.Mana lui era atat de fina si moale,simteam ca o sa fie ultima data cand o s mai am parte de atata bunatate din partea lui asa ca m-am bucurat din plin de asta. Si de pe patul de spital si dupa tot ce am facut el imi sterge lacrimile si face un efort enorm sa imi sarute fruntea.Buzele lui erau atat de calde,atat de moi,atat de..atat de speciale.Puteam atinge oricand acele buze insa acum nu imi mai permit nici sa il imbratisez.
    Mi-am deschis intr-un final ochii si am acceptat marul primit de el,o sa il mananc in tot intunericul care a invaluit apartamentul,gandindu-ma la el si bucurandu-ma de ultimele momente petrecute cu April.
    Imi facusem griji pentru Austin,nu voiam sa se forteze asa ca l-am aezat inapoi pe spate si i-am pus masca de oxigen pe fata,nu vreau sa ii fac si mai mult rau.

    -O sa fiu nevoit sa plec dupa ce se intoarce Damian,s-au intamplat multe intre noi doi,chiar nu ai nevoie de agitatie.Chiar daca plec stiu ca te las pe maini bune,nu cred ca te poate apara cineva mai bine decat o face el
    Continut sponsorizat
      Data/ora curentă este: Dum 19 Mai - 20:48:34