RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

RPG Anime Romania

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» Re-Do's
Mystic Messenger EmptyJoi 27 Apr - 16:25:26 Scris de Corelia

» Back from the death
Mystic Messenger EmptyJoi 27 Apr - 16:21:43 Scris de Corelia

» Dream Land
Mystic Messenger EmptyJoi 27 Apr - 16:07:04 Scris de Corelia

» [HP] Checkered
Mystic Messenger EmptyJoi 27 Apr - 15:26:41 Scris de Corelia

» [HP] Crimson Red
Mystic Messenger EmptyJoi 27 Apr - 15:26:00 Scris de Corelia

» [HP] Marigold
Mystic Messenger EmptyJoi 27 Apr - 15:24:03 Scris de Corelia

» Work in Progress
Mystic Messenger EmptyJoi 27 Apr - 14:10:25 Scris de Corelia

» Ce melodie ascult
Mystic Messenger EmptyVin 21 Apr - 15:28:14 Scris de Weed Maker

» [FC] Anime și manga
Mystic Messenger EmptyJoi 12 Ian - 15:57:31 Scris de Xiphion.

Afilieri

Recent Members

See more

    Mystic Messenger

    Xiphion.
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 874
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Localizare : Sibiu
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Somn
    Xiphion.
    Moderator
    http://soriceidebiblioteca.forumgratuit.ro 
    Am văzut că sunt destule fete care joacă acest joc, așa că m-am gândit să fac un fel de "oracol Mystic Messenger", pentru a ști preferințele și părerile tuturor. ^^

    - Care este băiatul vostru preferat? ~ Al meu este Zen, chiar dacă înainte a fost Seven. În comparație cu Seven, e mai mult "genul" meu de băiat, chiar dacă e narcisist.
    - Care a fost primul băiat pe care l-ați simpatizat? ~ Înainte să încep jocul, era Seven, apoi a început să-mi placă de Yoosung.
    - Ce rută ați jucat prima dată? ~ Deși voiam s-o joc pe a lui Zen, prima a fost a lui Yoosung.
    - Ce personaj(e) detestați? ~ Echo Girl, Sarah și Rika... logic.
    - Care rută v-a plăcut cel mai mult? ~ Păi, aici cred că răspunsul meu e ruta lui Jaehee, ba chiar am și plâns un pic pe parcursul ei.
    - În ce personaj vă regăsiți? ~ Aș zice că sunt o combinație între Seven și Jaehee, dar mai mult mă aseamăn cu Seven.
    - Care dintre cele 4 variante de MC vă place cel mai mult? ~ Cred că MC1, semănăm un pic la aspect.
    - Ați apucat să jucați toate rutele? ~ Nu, timpul nu mi-a permis asta... ;-;
    - Care este ending-ul vostru preferat? ~ Good ending-ul lui Yoosung! E destul de îndrăzneț, drăguț și amuzant. ^^
    - Care este imaginea voastră preferată? ~ Hmm... Să vedem... Cred că » asta «
    - Ce părere aveți despre joc? ~ La început nu credeam că va fi un joc așa captivant, dar acum nu regret că l-am început, pentru că e un otome genial, și abia aștept să termin toate rutele.
    Karen
    Sex : feminin
    Mesaje : 125
    Data de inscriere : 10/08/2017
    Localizare : Bucureşti
    Karen
    Membru
    - Care este băiatul vostru preferat? Seven.
    - Care a fost primul băiat pe care l-ați simpatizat? Yoosung. Mi se parea foarte simpatic pe atunci. Până a început să vorbească prea mult de Rika.
    - Ce rută ați jucat prima dată? A lui Yoosung. Nu am vrut neapărat această rută. Doar că aşa mi-a picat.
    - Ce personaj(e) detestați? Rika, bineînţeles, toată lumea vorbeşte de ea de parcă ar fi fost o sfântă sau ceva. Apoi e Echo Girl. Nu mi-a placut de ea din prima clipă în care am vazut-o. Şi Sarah.
    - Care rută v-a plăcut cel mai mult? Mai durează până fac toate rutele, deci, nu ştiu sigur. Voi reveni cu un edit.
    - În ce personaj vă regăsiți? Niţel în Seven, niţel în Yoosung şi un pic în Jaehee.
    - Care dintre cele 4 variante de MC vă place cel mai mult? Prima.
    - Ați apucat să jucați toate rutele? Nu. Mai am încă doua. Cred că în vacanţa asta le termin.
    - Care este ending-ul vostru preferat? Votez pentru Yoosung. Good ending-ul.
    - Care este imaginea voastră preferată? *cauta* Aş putea spune că nu am o poză preferată, ci 4. Una cu Elizabeth the 3rd [nu e vina mea că iubesc pisicile], una cu Yoosung şi MC, una cu Seven şi în final una cu Zen. O aleg pe ultima
    - Ce părere aveți despre joc? Am început să îl joc la sugestia unei prietene şi chiar m-a prins. E grozav. Am mai jucat jocuri de genu', dar m-am lăsat repede. Nu m-au atras ca acesta.
    LightSpark090
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 1292
    Data de inscriere : 11/08/2017
    Varsta : 23
    Localizare : Sub dulap
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Căutând sensul vieții
    LightSpark090
    Membru
    - Care este băiatul vostru preferat? Cred că Yoosung, urmat extrem de aproape de Seven
    - Care a fost primul băiat pe care l-ați simpatizat? Seven și Yoosung. Erau cei mai activi în ochii mei și mi-au atras atenția rapid
    - Ce rută ați jucat prima dată? Deși auzisem care ar fi ordinea logică, am făcut cum am vrut și a ieșit Yoosung
    - Ce personaj(e) detestați? Echo Girl, Sarah... Numai eu nu o urăști pe Rika?
    - Care rută v-a plăcut cel mai mult? Cred că Yoosung? Din nou, numai eu nu am fost enervată de continua comparație cu Rika? Totuși, toate rutele mi s-au părut geniale, deci nu prea pot alege aici
    - În ce personaj vă regăsiți? Puțin Seven, puțin Yoosung, puțin Jaehee
    - Care dintre cele 4 variante de MC vă place cel mai mult? Prima. Sunt șatenă, deci da
    - Ați apucat să jucați toate rutele? Chiar și Secret Ending
    - Care este ending-ul vostru preferat? Nu voi zice Secret deoarece nu cred că se aplică. Aș zice Good Ending Yoosung... sau Bad Ending 2 Jumin. Gotta love 50 Shades of Han
    - Care este imaginea voastră preferată? Greeeeeeeu. Prea multe, și mai bine lets avoid spoilers, că nu știu cât de departe ați ajuns. Pe moment, aveți fluff and angst
    - Ce părere aveți despre joc? Eu am mai jucat otome, dar am fost sincer surprinsă de acesta. Interfața telefon și chaturile pe timp limitat sunt ceva ce nu am mai văzut, povestea e interesantă, te atașezi de personaje. Sincer, nu am lăsat telefonul până când nu am ras tot, și parcă mi-a părut rău când am șters jocul.
    Mystery
    Mesaje : 46
    Data de inscriere : 01/07/2019
    Mystery
    Banat
    OMFG ! Jocul asta il joc de ceva timp , pur si simplu il ador ( Dupa cum se observa si in avatarul meu )

    - Care este băiatul vostru preferat? ~ Saeran si Jumin
    - Care a fost primul băiat pe care l-ați simpatizat? ~ Jumin dupa Saeran
    - Ce rută ați jucat prima dată? ~ Yoosung.
    - Ce personaj(e) detestați? ~ Rika , Sarah si Echo .
    - Care rută v-a plăcut cel mai mult? ~ Saeraaan . Si ruta lui V este interesanta.
    - În ce personaj vă regăsiți? ~ Putin din Saeran , combinat cu Seven
    - Care dintre cele 4 variante de MC vă place cel mai mult? ~ Nici una
    Ați apucat să jucați toate rutele? ~ Aproape toate.
    - Care este ending-ul vostru preferat? ~ Saeran
    - Care este imaginea voastră preferată? ~ nu am una.
    - Ce părere aveți despre joc? ~ La inceput nu i-am dat prea mult credit, dar pe parcurs l-am adoraaat. Povestile, personajele si tot.
    Continut sponsorizat
      Data/ora curentă este: Vin 26 Apr - 23:11:24