RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

RPG Anime Romania

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» Re-Do's
Cenzuart sau necenzurat?  EmptyJoi 27 Apr - 16:25:26 Scris de Corelia

» Back from the death
Cenzuart sau necenzurat?  EmptyJoi 27 Apr - 16:21:43 Scris de Corelia

» Dream Land
Cenzuart sau necenzurat?  EmptyJoi 27 Apr - 16:07:04 Scris de Corelia

» [HP] Checkered
Cenzuart sau necenzurat?  EmptyJoi 27 Apr - 15:26:41 Scris de Corelia

» [HP] Crimson Red
Cenzuart sau necenzurat?  EmptyJoi 27 Apr - 15:26:00 Scris de Corelia

» [HP] Marigold
Cenzuart sau necenzurat?  EmptyJoi 27 Apr - 15:24:03 Scris de Corelia

» Work in Progress
Cenzuart sau necenzurat?  EmptyJoi 27 Apr - 14:10:25 Scris de Corelia

» Ce melodie ascult
Cenzuart sau necenzurat?  EmptyVin 21 Apr - 15:28:14 Scris de Weed Maker

» [FC] Anime și manga
Cenzuart sau necenzurat?  EmptyJoi 12 Ian - 15:57:31 Scris de Xiphion.

Afilieri

Recent Members

See more

    Cenzuart sau necenzurat?

    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Hello yaoiste!

    Am un nou subiect de discuție pentru voi.

    Cenzurat sau necenzurat?

    Personal, ador animeurile mai finuțe unde cuplurile au parte de momente romantice ce lasă să se vadă foarte puțin din actele lor de amor, precum Junjou Romantica. Dar, în același timp, uneori mai simți nevoia și de ceva puțin mai hard precum Maiden Rose, unde, totul se desfășoară brutal, dar cenzurat. De aici, trecem la Boku No Piko ca exemplu, unde...nu cred că este nevoie de nicio introducere =]].
    La fel și în cazul mangaurilor, există mai multe tipuri de cenzură. Multe au fost create în așa fel încât să nu se vadă prea mult din părțile intime ale protagoniștilor, altele sunt blurate sau unele sunt chiar foarte hard zoro .

    Voi cum preferați?

    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Trebuie sa recunosc faptul ca imi plac mai mult mangaurile mai hardcore, dar urasc acelea ce au Gangbang. Cu threesome mai merge, mai ales cand povestea e draguta, gen cum e My two sons.
    Imi place, in general, sa citesc necenzurat. Daca tot descrie ukele cum se simte acea parte a partenerului mie imi place sa si analizez vizual acea zona.
    Deci, da, sunt adepta a necenzuratului.
    ᴘᴜғᴏsᴇɴɪᴇ ✰
    Sex : feminin
    Zodiac : Scorpion
    Zodiac chinezesc : Capra
    Mesaje : 221
    Data de inscriere : 28/06/2017
    Varsta : 20
    Localizare : Tamaran
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Desen, jocuri, scris, filme, muzica
    ᴘᴜғᴏsᴇɴɪᴇ ✰
    Membru
    Nu stiu daca poate sunt ciudata, insa ma simt inconfortabil sa citesc o manga necenzurata sau, oarecum, brutala. Imi plac lucrurile mai dragute, as putea spune. Imi place sa vad cum relatia evolueaza si dupa ajunge la acel pas, dar in acelasi timp nu imi place sa astept foarte mult (si sa ma enervez la Sekaiichi Hatsukoi si sa ma enervez pentru zilele alea pana va zice Ritsu uhsduasdaauhdasdasdad). Mesajele dragute, imbratisari, lucruri amuzante (desi imi place Killing Stalking pentru poveste, mai mult) ma fac sa ma simt, oarecum, bine si sa mai vreau sa citesc
    Recipe no Oujisama, Smile Kudasai, Omamorishimasu, Dokomademo, Elektel Delusion sunt manga pe gustul meu, de exemplu... si cam tot de la Nakamura Shungiku.
    Cred ca e si pentru ca sunt mai mica. T_T
    Cat despre anime, nu prea ma uit. qq
    Eloise
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Mesaje : 1710
    Data de inscriere : 13/07/2014
    Eloise
    Moderator
    Având în vedere că sunt o mare Fujoshi care traduce Manga și caută ca nebuna să traducă ceva până luna viitoare necenzurat și cenzurat... =)))
    Pot spune cu mâna pe inimă că ador necenzurate Manga-urile, nu pot explica de ce dar prefer să văd totul dacă tot citesc cum se simt personajele în timp ce o fac. Ador orice gen, mai puțin tragedia și Triangle Love când personajul principal uke trebuie să aleagă un singur personaj și parcă vezi că nu îl alege pe ăla care îl preferi tu.
    Este ca și cum faci un RPG și când se ajunge la partea aia mai interesantă, cineva îți izbește o cenzura trecând peste partea aia, cam așa este și la Manga. Tocmai de asta când am început acum de curând un RPG am zis să fie mai explicit și de asta caut și Manga explicită cu scene necenzurate deoarece părțile alea fac totul, plus ceva..genuri mai hard pentru că... nu știu, nu-mi mai plac Manga-urile prea drăguțe chiar dacă unele, doar unele Manga le ador și sunt genuri blânde.
    Deci încă o fată care votează necenzurat ba chiar cunosc o fată care desenează la unele Manga peste cenzură și le face necenzurate scenele și este paradisul.
    Corelia
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Mistret
    Mesaje : 670
    Data de inscriere : 01/09/2017
    Varsta : 28
    Localizare : București
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPC, RPG
    Corelia
    Admin
    https://rpc-and-anime.forumotion.com/ 
    Cenzuart sau necenzurat?  LdiE8h8

    Eu prefer atat cenzurat cat si necenzurat. Depinde de poveste, sincer. Daca e ceva care e mai hardcore si mai plina de actiune, prefer sa fie oarecum cenzurata, dar nu prea. Dar daca e ceva sweet si adorable, atunci necenzurat, ca si asa scenele de dragoste sunt dragute si nu ar avea rost sa le cenzureze.
    De exemplu citescs manhwa foarte mult pentru ca imi place la nebunie stilul de desen. Astea sunt predominant necenzurate, dar nici scenele nu sunt expuse sa se vada tot.
    Love Shuttle, BJ Alex, Love is an illusion - astea sunt manga care imi place si sunt si cenzurate si necenzurate.
    Cat despre anime... deja s-au precizat Jounjou Romantica, Sekaiichi Hatsukoi care imi plac foarte mult. Mai sunt Yuri on Ice, Banana Fish, Ai no Kusabi (ala din anii 90), etc. Ma uit la orice e yaoi, fie el cenzurat sau nu.

    Cenzuart sau necenzurat?  LdiE8h8
    Arsenmary
    Sex : feminin
    Zodiac : Leu
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 15
    Data de inscriere : 01/05/2020
    Varsta : 23
    Localizare : Bacau
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Rock. Labirinturi. Anime. Cărți
    Arsenmary
    Membru
    Sincer, pe mine mă interesează povestea. Scenele doar completează atmosfera la fel cum se pun condimentele în mâncare pentru o aromă mai bună. Scenele cenzurate sau necenzurate sunt totuna
    pentru mine
    Weed Maker
    Sex : masculin
    Zodiac : Scorpion
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 956
    Data de inscriere : 10/02/2015
    Varsta : 35
    Localizare : Mordor
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : draw
    Weed Maker
    Membru
    http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/ 
    Pentru mine anime-ul trebuie sa fie finut, fara vulgaritati ca nu isi au rostul. Cel mai mult conteaza actiunea si povestea lui. Si toate sa se deruleze fara scene xx.
    Continut sponsorizat
      Data/ora curentă este: Vin 26 Apr - 12:17:04