RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

RPG Anime Romania

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» Re-Do's
CONCURS RPG [Vară 2019] - Discuții - Pagina 2 EmptyJoi 27 Apr - 16:25:26 Scris de Corelia

» Back from the death
CONCURS RPG [Vară 2019] - Discuții - Pagina 2 EmptyJoi 27 Apr - 16:21:43 Scris de Corelia

» Dream Land
CONCURS RPG [Vară 2019] - Discuții - Pagina 2 EmptyJoi 27 Apr - 16:07:04 Scris de Corelia

» [HP] Checkered
CONCURS RPG [Vară 2019] - Discuții - Pagina 2 EmptyJoi 27 Apr - 15:26:41 Scris de Corelia

» [HP] Crimson Red
CONCURS RPG [Vară 2019] - Discuții - Pagina 2 EmptyJoi 27 Apr - 15:26:00 Scris de Corelia

» [HP] Marigold
CONCURS RPG [Vară 2019] - Discuții - Pagina 2 EmptyJoi 27 Apr - 15:24:03 Scris de Corelia

» Work in Progress
CONCURS RPG [Vară 2019] - Discuții - Pagina 2 EmptyJoi 27 Apr - 14:10:25 Scris de Corelia

» Ce melodie ascult
CONCURS RPG [Vară 2019] - Discuții - Pagina 2 EmptyVin 21 Apr - 15:28:14 Scris de Weed Maker

» [FC] Anime și manga
CONCURS RPG [Vară 2019] - Discuții - Pagina 2 EmptyJoi 12 Ian - 15:57:31 Scris de Xiphion.

Afilieri

Recent Members

See more

    CONCURS RPG [Vară 2019] - Discuții

    LightSpark090
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 1292
    Data de inscriere : 11/08/2017
    Varsta : 23
    Localizare : Sub dulap
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Căutând sensul vieții
    LightSpark090
    Membru
    Daaaaa, stiu stiu ca pot, dar o asteptam pe Ionica sincer. Adica, i-am asaltat personajul, vreau sa vad ce iese acolo XD
    Fara griji, am destula rabdare ^^
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Și mie mi-ar plăcea să meargă mai repede puțin, pentru că mă distrez mult când scriu la RPG-uri colective, dar fiecare are ritmul lui de postare.
    E doar o sugestie, dar eu aș aștepta să posteze toată lumea și să urmăm ordinea în care am postat prima dată. Mi se pare că ne-ar fi mai ușor să urmăm indicațiile și ar fi mai ușor de urmărit acțiunea.
    Arya
    Mesaje : 67
    Data de inscriere : 01/07/2019
    Arya
    Banat
    Stiu ca nu particip dar, un rpg colectiv e de asteptat sa mearga mai greu, insa cum a zis si Anne, mai avem si alte lucruri si o viata in afara postatului. Si i love dean a fost activa de cand a venit, numai ca lucreaza in ture si e obositor.
    Rainy Rose
    Sex : feminin
    Zodiac : Gemeni
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 295
    Data de inscriere : 14/02/2015
    Varsta : 29
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : reading, writing, RPG, psychology
    Rainy Rose
    Membru
    Si eu zic ca e mai bine sa pastram ordinea, plus ca asa vedem cum interpreteaza fiecare personajul dat. Gen prima impresie pana la urmatoarea indicatie.
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    CONCURS RPG [Vară 2019] - Discuții - Pagina 2 MxTn4nYCONCURS RPG [Vară 2019] - Discuții - Pagina 2 TjQ8UcACONCURS RPG [Vară 2019] - Discuții - Pagina 2 IxxzcVX

    Nu am nimic împotrivă să păstrați ordinea atâta timp cât toată lumea este de acord ^^.

    CONCURS RPG [Vară 2019] - Discuții - Pagina 2 KuC0i2YCONCURS RPG [Vară 2019] - Discuții - Pagina 2 YE3HDwoCONCURS RPG [Vară 2019] - Discuții - Pagina 2 KlTDzkH
    Rogue
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 1520
    Data de inscriere : 29/06/2019
    Varsta : 29
    Localizare : Eichen House ♚
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : torture ☬
    Rogue
    Banat
    https://polarisdream.jcink.net/index.php? 
    Si pentru mine este cel mai okay asa, mi se pare o idee buna.
    LightSpark090
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 1292
    Data de inscriere : 11/08/2017
    Varsta : 23
    Localizare : Sub dulap
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Căutând sensul vieții
    LightSpark090
    Membru
    Mda, are sens asa. Am mai facut RP-uri cu ordine prestabilita, so it's cool
    IloveDean
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 401
    Data de inscriere : 29/06/2019
    Varsta : 29
    Localizare : England
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Writing and reading+music
    IloveDean
    Banat
    https://www.wattpad.com/user/SoulShadow 
    Hi guys, imi pare rau ca a trebuit sa asteptati dupa mine! Am in sfarsit doua zile libere, si desi nu m-am dus la somn inca [probabil nici nu o voi face pana diseara], cel mai probabil ca o sa postez astazi la rpg!
    Again scuze de inconvenienta, insa turele de noapte sunt destul de obositoare si deobicei nu prea postez intre ture caci mai mult dorm.
    So yeah  in curusul zilei voi posta, probabil va fii scurt, dar creierul meu e putin scurtcircuitat de la nesomn :))


    Ultima editare efectuata de catre IloveDean in Joi 18 Iul - 13:47:43, editata de 1 ori
    LightSpark090
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 1292
    Data de inscriere : 11/08/2017
    Varsta : 23
    Localizare : Sub dulap
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Căutând sensul vieții
    LightSpark090
    Membru
    Hei, daca esti obosita, nu te forta, ok? Odihneste-te si apoi fa ce vrei, ca avem timp ^^
    Skyline Devine
    Sex : feminin
    Zodiac : Capricorn
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 456
    Data de inscriere : 22/06/2019
    Varsta : 23
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : LOL
    Skyline Devine
    Membru
    yeeeey ce idee buna cu topicul asta
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Deci, acum că a postat fiecare cel puțin o dată, o să primim următoarea indicație sau trebuie să continuăm acțiunea până ni se dau alte detalii?
    IloveDean
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 401
    Data de inscriere : 29/06/2019
    Varsta : 29
    Localizare : England
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Writing and reading+music
    IloveDean
    Banat
    https://www.wattpad.com/user/SoulShadow 
    Ok am si eu o problema, sau ma rog depinde, nu mi se pare normal ca acelasi personaj care mi s-a dat mie in acest concurs sa fie creat intr-un alt rpg, nu e ok.
    daca nu se face nimic in legatura cu asta eu nu mai particip in concurs, indiferent daca am inceput sau nu.
    La jurizare este normal sa existe o diferenta intre cindy pe care o scriu si cindy care e scrisa de sara. nu e normal, credeam ca avem personaje originale.
    Atat am avut de spus.
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Sunt obosita si abia imi tin ochii deschisi, dar am sa incerc sa ma exprim corect.
    Am zis ca vor fi personaje originale in sensul ca sunt OC si, pentru ca notarea pentru interpretarea personajului sa fie cat mai bine delimitata, era nevoie sa fie personaje pe care noi, cei care le-am dat viata initial, sa le cunoastem foarte bine si sa vi le putem descrie cat mai bine si, la nevoie, pe parcursul concursului sa va dam anumite indicatii referitoare la directia in care sa mergeti cu personajul primit. Toate personajele sunt create de cativa ani si sunt bine conturate de creatorii lor.
    Da, Cindy este personaj creat de mine, dar nu este creata special pentru acest concurs ci este existenta de cativa ani fiind cunoscuta foarte bine si de ceilalti jurati.
    Eu consider ca este important ca noi, organizatorii, sa cunoastem personajele din joc, nu sa le creem pe loc punandu-le doar delimitari.
    Imi cer scuze daca exprimarea mea este anapoda si poate ca nu am reusit sa ma fac inteleasa, dar oboseala imi scurtcircuiteaza creierul. Mai mult fata de ceea ce am adaugat aici nu o sa mai spun caci nu vad care ar fi rostul, personajele sunt deja distribuite, iar concursul este deja inceput. Acum, daca doresti sau nu sa continui este strict alegerea ta.
    IloveDean
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 401
    Data de inscriere : 29/06/2019
    Varsta : 29
    Localizare : England
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Writing and reading+music
    IloveDean
    Banat
    https://www.wattpad.com/user/SoulShadow 
    Tu dandu-mi mie un personaj deja creat imi ingradesti mie imaginatia caci logic nu o sa fie cum e creat de tine, cand zici caracter original trebuie sa fie original din toate punctele de vedere.
    iar din punctul meu de vedere concursul asta e deja pierdut caci e logic ca eu nu o sa o fac niciodata ca tine.
    E ilogic intr-un concurs sa dai personaje deja create de ani buni pe care deja tu il cunosti. Era mult mai usor si neingradit sa ne dai personaje originale. Ca nu e asa de greu sa creezi un personaj original.
    Arya
    Mesaje : 67
    Data de inscriere : 01/07/2019
    Arya
    Banat
    Nu este deloc okay cum procedati dand personaje participantilor deja create de voi. Se vede cat de corecte sunteti voi, batandu-va joc pur si simplu.
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Concursul este deja inceput si personajele sunt deja distribuite iar cum deranjata de acest aspect esti doar tu consider inutil restructurarea rpg-ului si personajelor acum. Daca vrei sa continui sau nu este alegerea ta.
    Daca mai ai ceva de adaugat te rog sa ma contactez in privat. Continuarea discutiei aici si implicarea prietenelor tale poate fi vazuta ca o tentativa de a escala discutia cu posibilitatea creeri unui scandal ceea ce nu se accepta. Ti-ai exprimat nemultumirea, ai primit raspunsul asa ca, in continuare, nu as vedea ce legatura ar mai avea cu acest topic deci se poate crea off topic.
    Ma puteti gasi pe facebook sau prin MP
    Rogue
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 1520
    Data de inscriere : 29/06/2019
    Varsta : 29
    Localizare : Eichen House ♚
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : torture ☬
    Rogue
    Banat
    https://polarisdream.jcink.net/index.php? 
    eu NU vreau sa instig la scandal si nimic de genul, dar as vrea sa imi spun si eu o umila parere, in legatura cu ALT aspect
    nu mi se pare ok ca mie mi-aţi creat cel mai mare dezavantaj posibil şi, fără supărare, cred că aţi făcut-o cam intenţionat.
    am menţionat, de cel puţin 3 ori, dacă nu de mai multe , că eu joc ORICE mai puţin yaoi. şi mi-aţi dat fix personaj gay ( mă rog, bisexual, dar tot pe acolo, din moment ce are iubit, nu iubită)
    e perfect logic că eu nu am cum să câştig din moment ce mie mi-aţi dat singura chestie pe care nu mă simt comfortabil să o joc şi nu mi se pare ok că aţi ales să faceţi asta
    mă simt dubios jucând acest personaj, poate vouă vă place la nebunie să scrieţi aşa ceva, dar mie îmi displace, şi m-aţi legat de mâini şi de picioare în acest concurs ca şi cum aţi avea ceva cu mine, deşi susţineţi că în ciuda părerilor diferite şi a anumitor discuţii voi nu purtaţi pică
    am vrut doar să-mi spun off-ul, nu să rog schimbarea jocului sau ceva, ci să vă rog să nu mai faceţi atâtea diferenţe la concursuri. concurenţii ar trebui să aibă şanse egale, iar eu clar nu am , nu sunt la acelaşi nivel de dificultate cu restul şi pun pariu că nu se va ţin cont de notare de treabă asta

    anyway, nu am să mă retrag şi o să mă chinui cu ce mi-aţi dat că asta e. acum nu aruncaţi cu roşii doar pentru că am spus adevărul.
    IloveDean
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 401
    Data de inscriere : 29/06/2019
    Varsta : 29
    Localizare : England
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Writing and reading+music
    IloveDean
    Banat
    https://www.wattpad.com/user/SoulShadow 
    Facepalm, cam asa e răspunsul tau sara, nu nu ma retrag dar asteapta un pm, răspunsurile tale sunt se tot rahatul si mai vrei forum activ cand te comporți asa.... facepalm
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Eu sunt genul de foarte pe pace, chiar nu-mi plac neînțelegerile, m-am înscris în concurs just for fun pentru că n-am mai scris demult la un RP colectiv și ideea de a primi un personaj random mi s-a părut incitantă. Așa cănu sunt de partea nimănui și îi înțeleg pe fiecare.
    Și eu mă așteptam sincer să primim niște personaje create special pentru acest concurs și am fost surprinsă să văd personaje lângă care am mai scris în trecut cum erau Irina sau Len. Am înțeles punctul de vedere a lui Sarah, că pentru a puncta cât mai bine interpretarea unui personaj este nevoie ca jurații să cunoască personajele, dar asta vine și cu un mare dezavantaj. Nimeni nu poate interpreta personajul așa cum o face cel care îl creează, iar noi nu suntem actori. Dacă îl percepem diferit nu înseamnă că l-am interpretat prost, ci că am ales altă modalitate de a îi expune aceleași trăsături. Personajul poate fi ori imitat, ori original, da rnu amândouă în același timp.
    N-am considerat asta o mare problemă, dar mi s-a părut oricum că personajele nu sunt egale. Nu cred că a făcut-o cineva cu răutate sau intenționat, nu cred că cineva de pe forumul ăsta ar face-o. Ideea e că în timp ce alte personaje au un istoric și o descriere destul de amănunțită, din altele abia de poți scoate ceva care să-ți fie de ajutor. Nu vreau să instig, dar am să dau exemple pentru că altfel nu-mi pot susține părerea. Personajul Len este mult mai bine descris decât Kile sau Sophia, adică ai de unde să apuci și ce să întinzi. Iau ca exemplu personajul meu, ca să nu considere altcineva că am ceva cu el. Faptul că ”îi plac sportul și femeile” nu e o trăsătură de personalitate, dar e tot ce am scris acolo. Ce vreau să spun este că ar fi trebuit să avem personaje egale, la fel de bine sau prost descrise, cu aceleași informații precizate peste tot. Eu la personajul meu nu am detalii semnificative necesare, de exemplu starea familiei sau niște trăsături de personalitate adevărate. Nu știu dacă are părinți, dacă e crescut doar de mama sau de tată, dacă are umor sau face doar niște glume proaste, dacă e în vreo echipă de sport sau ce sport preferă, nu știu nici măcar detalii de aspect, o poză nu e suficientă. În plus, unele personaje deja creează drame de dinainte de RP, cum e cazul relației secrete și a surorii îndrăgostite. Noi ceilalți părem parcă doar niște personaje de umplutură pe lângă ei.
    De altfel, o susțin pe Rogue, căci știu că nu e ușor pentru cineva care nu suportă genul yaoi sau yuri să scrie ceva de genul, să nu mai vorbim că personajul ei e și cam înflăcărat în direcția asta. Ne-am asumat că poate pica orice personaj, dar orientarea sexuală sau modul în care se manifestă nu sunt doar niște detalii, e o chestie de care trebuie să se țină cont. Dacă o persoană este alergică la lapte nu-i dai să mănânce brânză. E neplăcut să știi că cei cu care scrii se simt incomod din cauza asta, nu e ok după părerea mea.
    Dacă unii cred că eu n-am nicio treabă și n-ar fi trebuit să mă bag în discuție, eu cred că era necesar. Am considerat că trebuie și eu să scriu ce cred din moment ce suntem toți implicați în acest RPG.
    IloveDean
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 401
    Data de inscriere : 29/06/2019
    Varsta : 29
    Localizare : England
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Writing and reading+music
    IloveDean
    Banat
    https://www.wattpad.com/user/SoulShadow 
    Sincer ionica ai pus punctul pe i la unele chestii , multumesc!jos pălăria .
    Rogue
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 1520
    Data de inscriere : 29/06/2019
    Varsta : 29
    Localizare : Eichen House ♚
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : torture ☬
    Rogue
    Banat
    https://polarisdream.jcink.net/index.php? 
    Iti multumesc, Ionica, pentru parere si intelegere. Cred ca ai punctat chiar mai bine ca mine absolut tot. Ai avut rabdarea sa expui cam toate -lipsurile - care sunt in concursul acesta. Nici mie nu mi se pare ok ca unele fise sunt mai lungi si detaliate. Este logic ca atunci cand primesti o fisa foarte..scurta nici nu ai de ce sa te legi si cum sa creezi personajul astfel incat sa fie ... cam asa cum deja altii il stiu, din moment ce ele exista deja si au fost jucate de alte persoane.
    IloveDean
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 401
    Data de inscriere : 29/06/2019
    Varsta : 29
    Localizare : England
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Writing and reading+music
    IloveDean
    Banat
    https://www.wattpad.com/user/SoulShadow 
    Also nu mi se pare normalmca acelasi personaj pe care il am eu in acest concurs sa fie jucat in acelasi timp de altcineva in alt rpg.... si dupa daca na supăr instig la cearta ca deh eu sunt proasta si parerea userului nu contează, daca isi expune punctul de vedere si cere ceva instiga la cearta. *eyeroll*
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Va inteleg Offurile si am doar cate ceva de spus ^^

    IloveDean Cindy era original un personaj fantasy asa ca aici este doar un fel de alterego al ei asa ca felul in care o manevrezi tine perfect de tine.
    Rogue, intr-adevar, Len are o relatie cu o persoana de acelasi sex, dar asta a fost punctul de inceput. Orice se poate intampla pe parcursul acestui RPG.
    IonicaSuper faptul ca unele personaje au fisele scurte este in sine o provocare. Fiecare persoana in parte are partea lui/ei provocatoare care va pot scoate in evidenta abilitatile.

    Si, un ultim amanunt, într-adevăr ca personajele sunt cunoscute de membri juriului dar asta nu inseamna ca se asteapta ca sa fie jucat in acelasi stil. Tocmai pentru ca sunt deja existente confera o mai buna intelegere a originalitati jucatorilor in interpretarea lor pe baza catorva criterii date.

    IloveDean
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 401
    Data de inscriere : 29/06/2019
    Varsta : 29
    Localizare : England
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Writing and reading+music
    IloveDean
    Banat
    https://www.wattpad.com/user/SoulShadow 
    Bine înțeles ca toata lumea a înțeles greșit si voi aveti dreptate .
    Aparent nu ai citit ce am scris inainte de tine asa ca nu imi mai răcesc gura degeaba . Se vede clar ca nici macar nu vrei sa rezonezi cu userii, asa ca degeaba ne chinuim .
    Rogue
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 1520
    Data de inscriere : 29/06/2019
    Varsta : 29
    Localizare : Eichen House ♚
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : torture ☬
    Rogue
    Banat
    https://polarisdream.jcink.net/index.php? 
    Cum Doamne ia-ma e la fel ?
    Tocmai ai recunoscut ca fiecare are partea lui de provocare si pornim de la niveluri inegale.
    Asta nu e deloc corect fata de nimeni din concursul asta, pe bune acum.
    Chiar nu conteaza deloc ce avem noi de spus doar pentru ca nu suntem in staff?!
    Continut sponsorizat
      Data/ora curentă este: Vin 19 Apr - 9:44:53