RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

RPG Anime Romania

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» Re-Do's
Top 3 Yuri Manga (Adaptate si Anime) EmptyJoi 27 Apr - 16:25:26 Scris de Corelia

» Back from the death
Top 3 Yuri Manga (Adaptate si Anime) EmptyJoi 27 Apr - 16:21:43 Scris de Corelia

» Dream Land
Top 3 Yuri Manga (Adaptate si Anime) EmptyJoi 27 Apr - 16:07:04 Scris de Corelia

» [HP] Checkered
Top 3 Yuri Manga (Adaptate si Anime) EmptyJoi 27 Apr - 15:26:41 Scris de Corelia

» [HP] Crimson Red
Top 3 Yuri Manga (Adaptate si Anime) EmptyJoi 27 Apr - 15:26:00 Scris de Corelia

» [HP] Marigold
Top 3 Yuri Manga (Adaptate si Anime) EmptyJoi 27 Apr - 15:24:03 Scris de Corelia

» Work in Progress
Top 3 Yuri Manga (Adaptate si Anime) EmptyJoi 27 Apr - 14:10:25 Scris de Corelia

» Ce melodie ascult
Top 3 Yuri Manga (Adaptate si Anime) EmptyVin 21 Apr - 15:28:14 Scris de Weed Maker

» [FC] Anime și manga
Top 3 Yuri Manga (Adaptate si Anime) EmptyJoi 12 Ian - 15:57:31 Scris de Xiphion.

Afilieri

Recent Members

See more

    Top 3 Yuri Manga (Adaptate si Anime)

    Sakumo
    Sex : masculin
    Zodiac : Scorpion
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 16
    Data de inscriere : 08/09/2020
    Varsta : 26
    Localizare : Wonderland
    Sakumo
    Moderator global
    https://spectrulrealitatii.forumgratuit.ro/ 
    Văd că la Yuri nu sunt subiecte, ar fi pacăt să nu profit. Așa că aș începe cu cele 3 manga pe care le-am văzut și care sunt mai cunoscute. Toate sunt adaptate ca anime, dar manga mi se pare mai bună la toate.


    1. Citrus


    Top 3 Yuri Manga (Adaptate si Anime) 91skb-10


    Yuzu Aihara, o fată la modă, spontană și iubitoare de distracție, se mută într-un nou cartier și liceu după recăsătorirea mamei sale cu un alt bărbat. Mai preocupată de băieți și cumpărături decât de studii, Yuzu se luptă să se potrivească la școala conservatoare de fete și se confruntă frecvent cu consiliul studențesc, în special cu Mei Aihara, președintele harnic, frumos, dar rece al consiliului studențesc. După cum se dovedește, Mei se întâmplă să fie noua soră vitregă a lui Yuzu și Yuzu se trezește că trebuie să împartă un dormitor cu o fată pe care nu o poate suporta. Seria urmărește evoluția relației dintre cele două fete. Confuzia crește pe măsură ce Yuzu descoperă că începe să dezvolte sentimente romantice pentru noua ei soră vitregă.


    2. Netsuzou Trap


    Top 3 Yuri Manga (Adaptate si Anime) Res_2a10


    Yuma și Hotaru au fost cele mai bune prietene încă din copilărie. Yuma o proteja pe Hotaru de lucruri precum bătăușii și și-a făcut datoria să aibă grijă de ea. Acum, cele doua eleve de liceu sunt în anul II, dar Hotaru este orice altceva decât inocentă. Yuma își face primul iubit și este stresată de asta, așa că Hotaru, mai experimentată sugerează o „repetiție generală” pentru a o ajuta. Ajutorul mai târziu duce la un sărut profund cu Hotaru, care spune că Yuma știe acum să sărute un tip. Acest lucru o lasă să se gândească la cât de bun a fost acest sărut decât cel pe care îl împărțise cu iubitul ei. Pe măsură ce timpul trece, Yuma își face griji că iubitul ei va afla ce se întâmplă între ea și Hotaru. De asemenea, nu poate explica aceste sentimente „ciudate” pe care le are atunci când este alături de ea.


    3. Yagate Kimi ni Naru / Bloom Into You


    Top 3 Yuri Manga (Adaptate si Anime) 81i0va10


    Lui Yuu i-au plăcut mereu manga-urile shoujo și așteaptă ziua în care să primească o confesiune care să-i facă inima să tresalte și să aibă fluturi în stomac. Și totuși, când un coleg de școală generală i se confesează... nu simte nimic. Dezamăgită și confuză, Yuu intră la liceu încă nesigură de răspunsul său. Atunci Yuu o vede pe frumoasa președintă a consiliului elevilor, Nanami, refuzând un pretendent cu o asemenea maturitate, încât e inspirată să-i ceară ajutorul. Dar următoarea persoană care i se confesează lui Yuu e însăși Nanami.
    Xiphion.
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 874
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Localizare : Sibiu
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Somn
    Xiphion.
    Moderator
    http://soriceidebiblioteca.forumgratuit.ro 
    Top 3 Yuri Manga (Adaptate si Anime) FXoT03CTop 3 Yuri Manga (Adaptate si Anime) JCmQFJW

    la Citrus am avut și eu tendința să mă uit, dar nu mai știu exact de ce nu m-am uitat la acesta, însă poate îmi voi face timp să-l văd, iar din Netsuzou Trap am văzut o mică parte, dar când era ongoing

    Top 3 Yuri Manga (Adaptate si Anime) EZ4w3T4Top 3 Yuri Manga (Adaptate si Anime) KdS9jCL
      Data/ora curentă este: Vin 29 Mar - 4:17:31