RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

RPG Anime Romania

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» Re-Do's
Eternele flacari din Noaptea Valpurghiei EmptyJoi 27 Apr - 16:25:26 Scris de Corelia

» Back from the death
Eternele flacari din Noaptea Valpurghiei EmptyJoi 27 Apr - 16:21:43 Scris de Corelia

» Dream Land
Eternele flacari din Noaptea Valpurghiei EmptyJoi 27 Apr - 16:07:04 Scris de Corelia

» [HP] Checkered
Eternele flacari din Noaptea Valpurghiei EmptyJoi 27 Apr - 15:26:41 Scris de Corelia

» [HP] Crimson Red
Eternele flacari din Noaptea Valpurghiei EmptyJoi 27 Apr - 15:26:00 Scris de Corelia

» [HP] Marigold
Eternele flacari din Noaptea Valpurghiei EmptyJoi 27 Apr - 15:24:03 Scris de Corelia

» Work in Progress
Eternele flacari din Noaptea Valpurghiei EmptyJoi 27 Apr - 14:10:25 Scris de Corelia

» Ce melodie ascult
Eternele flacari din Noaptea Valpurghiei EmptyVin 21 Apr - 15:28:14 Scris de Weed Maker

» [FC] Anime și manga
Eternele flacari din Noaptea Valpurghiei EmptyJoi 12 Ian - 15:57:31 Scris de Xiphion.

Afilieri

Recent Members

See more

    Eternele flacari din Noaptea Valpurghiei

    kurosense
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 55
    Data de inscriere : 06/09/2020
    Varsta : 25
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG Yaoi
    kurosense
    Membru
    ╔═                                                           ═╗

    Yaoi Romance Fantasy

    ╚═                                                           ═╝
    ____________________________________________________________________________________

    Eternele flacari din Noaptea Valpurghiei B49394c7b6a6b8ae4cf871967f5c432933882bd1Eternele flacari din Noaptea Valpurghiei 5dd0249cef7729a5da80316f41eb65c4723c8f59
    ____________________________________________________________________________________

    Eternele flacari din Noaptea Valpurghiei Fotora13

    Nume: Orpheus
    Varsta: 23
    Orientare sexuala: Gay
    Pozitie: Top/bottom
    Kink: Pain kink, bondage, masochism, foot fetish, slave/master.

    Puteri: Controlul apei si a diverselor creaturi, punctul sau forte sunt vrajile de atac. Dar a dezvoltat de asemenea abilitatea de a crea noi vraji de la zero cu diverse utilitati, are o cantitate de energie vitala moderata. Insa fata de alti vrajitori are capacitatea d
    e a-si regenera energia vitala in diverse moduri. Imunitate la anumite tipuri de otrava.


    Gesturi tipice/Obisnuinte: Isi musca buza de jos cand este dornic, isi pocneste degetul aratator cand e pregatit de lupta, evita privirea oamenilor cand este trist sau ingrijorat, i se schimba culoarea parului in functie de cantitatea de energie vitala ce o detine in corpul sau.

    Adora: Volanasele, capele, culoarea albastra, animalele sau orice creatura cu care poate face un contract de imblanzire, durerea si sa fie dominat (dar nu recunoaste), disciplina, Achilles, sa isi aminteasca de momentele placute, ii plac persoanele ce se imbraca extravagant, sa fie atins pe maini, sa i se joace cineva prin par, sa citeasca, linistea, padurea, lumina.
    Uraste: Carnea, sa fie tachinat, sa i se dea porecle sau sa i se greseasca numele, sa ii moara familiarii, injuraturile, Achilles, sa vorbeasca cu alti oameni, Consiliul celor Doisprezece Intelepti, barurile sau locurile galagioase, se uraste pe sine, intunericul, urgiile.
    Temeri: Ca va pierde totul de fiecare data cand situatia pare sa se linisteasca, ii e teama de intuneric sau
     de locurile obscure, furtuni, insecte, otravuri puternice.


    Istoric: S-a nascut intr-un sat din nord, familia sa era una obisnuinta dar dintr-un motiv misterios Orpheus s-a nascut cu compatibilitatea pentru elementul apei si ca utilizator al magiei. Se poate presupune totusi ca acele puteri nu sunt transmise intamplator, pentru ca stramosii sai aveau gene comune cu cele a sirenelor. Nu a avut o copilarie usoara, a fost abuzat de parintii sai si de asemenea de copii din sat cand era vazut. Chiar daca la inceput nimeni nu stia despre puterile sale, totusi culoarea parului si a ochilor ii tradau natura si ceilalti erau inspaimantati. A fost tonut izolat, dar mai existau putine momente in care parintii il luau cu el, un exemplu era acela cand acestea mergeau pe camp sau in vizita la rude mai indepartatea. Tot acel cosmar s-a intamplat dintr-o greseala a mamei sale, dar el se considera vinovat de moartea parintiilor sai adevarati dar pe alta parte nu ii plange. De aceea a fost alungat din satul sau. Asa ajunge sa fie luat in grija de vrajitoarea cu care se intalnea ocazional in padurea in care se furisa.

    Despre: Stilul lui Orpheus este unul constant, are o placere in a purta camasi cu volanase in jurul gatului sau a pieptului. De asemenea are o obsesie in a purta cape in partea superioara cu blana. Nu isi lasa la vedere mainile foarte des, il considera un gest foarte intim de a-si lasa la vedere mainile. Avand niste semne aurii in jurul degetelor, iar acea parte este sensibila la atingeri la fel prevum parul sau. Energia sa vitala fiind concentrata in acea zona si inclusiv in propriul sau par, de acolo i se traga si culoarea parului sau albastru ce poate varia in functie de momentul zilei uneori avand reflexii.  mov. De asemena poarte un grimoire dupa el in permanenta si o bageta magica cand are nevoie de un anumit tip de vraji in care nu este specializat.

    Personalitate: Poate fi combinatia perfecta intre tsundere si masochist. Dar mereu posteaza sub acea imagine a discipolului perfect, disciplinat si calm, dar se poate pierde cu firea sau se poate enerva cand vine vorba de Achilles. Nu este experimentat in ceea ce inseamna domeniul sexualitatii, pentru ca si-a dedicat tot timpul pentru a invata. Dar totusi stie de placerea sa pentru un anumit grad de durere, dar fiind rusinat de aceasta parte prefera sa o ascunda si chiar sa o renege. Nu va accepta niciodata ca ii place sexul, cu atat mai mult daca este facut cu Achilles. Incapatanarea sa este dus la un nivel avansat, dar pe de alta parte poate lasa de la sine in momentele in care este vulnerabil.

    ____________________________________________________________________________________

    Orpheus s-a nascut intr-un sat indepartat din nord, in acea zona temperaturile din jumatate de an eram scazute sub minus zece grade in permanenta. Dar in celalalta jumatate a anului cand totul reinvia la viata era un taram al cascadelor, lacurilor si oceanului. In vremurile de demul a fost sub stapanirea vrajitorilor ce aveau ca element principal apa. Pana sa vina la conducere Consiliul celor Doisprezece Intelepti, lumea era impartita in tarumuri in functie de elementul stapanit sau specialitate. Nu atat de multi oameni aveau compatibilitatea cu magia, asa ca a aparut o organizatie impotriva magicienilor. A fost perioada in care incepuse vanatoarea de vrajitoare si vrajitori, dar inainte ca totul sa evolueze in toata lumea cel mai tare a fost afectat nordul. Asa a ajuns sub ocupatia organizatiei ce avea sa devina peste cativa ani Sfanta Biserica. Asa lumea a fost impartita in partea celor ce practicau magie liberi sub conducerea consiliului vrajitorilor si nordul condus de biserica.

    S-a ajuns ca in prezent magicienii ce stapaneau elementul apei aproape sa nu mai existe deloc si se mai pomenea de acestea doar la un pahar de alcool in nopti pe la baruri alaturi de barfele curente. In acel sat mic din nordul tarii s-a nascut Orpheus ce a fost de la nastere considerat ca un copil ciudat, sau chiar ca fiind copilul diavolului. Odata cu trecerea anilor in timp ce alti copii aveau o copilarie obisnuita, Orpheus era obligat sa ramana in casa. Inca de la varsta de 5 ani parintii sai au incercat sa ii otraveasca mancarea, dar corpul sau capatase o rezistenta ciudata la aceasta. Nu putea muri, dar tot avea dureri invernale noaptea.

    Cand a mai crescut se furisa in padure pentru a explora, totodata a inceput sa descopere unele puteri ce le avea. Asa a facut pentru prima data contact cu vrajitoarea ce ulterior avea sa il ia ca si discipol pentru al invata mai multe despre magie, din ce intelese aceasta era in 
    vizita cu o misiune in acea zona. Parintii sai au sesizat ca in ultima perioada baiatul era mult mai bine dispus, asa ca au decis sa cumpere de la un comerciant o otrava puternica si sa o serveasca la urmatoarea masa. Dar din neatentie, mama sa a incercut portiile si ia dat portia ce trebuia servita lui Orpheus tatalui sau.

    Ulterior niste vecini au venit si au descoperit corpul celor doi, Orpheus a fost alungat din sat de catre oameni si in final a ajuns sa fie luat de catre vrajitoare cu care se intalnea ocazional in padure. Cu trecerea timpului Orpheus a crescut alaturi de fiul vrajitoarei cu care nu s-a putut intelege niciodata, asa ca ajungea ori sa se certe cu acesta ori sa il evite. Odata cu trecerea timpului fiul vrajitoarei nu s-a mai intors acasa, iar acesta a ramas singur cu cea ce la salvat. Numele vrajitoarei era Ellen, inca de mic Orpheus a dorit sa devina precum aceasta. O admira din tot sufletul inca de cand o stia, ii era nespus de recunoscator ca a fost salvat de un viitor cumplit si nesigur ce il astepta.


    ***

    Intr-o zi de iarna Ellen m-a instiintat ca are o misiune importanta data insusi de consiliu si ca trebuie sa fie plecata pentru doua saptamani pe un teritoriu indepartat. O privesc direct in ochi pentru a ii zice determinat.

    - Permite-mi sa te insotesc, nu cunosc prea multe detalii despre misiunea curenta dar e importanta siguranta ta intai de toate.

    Ellen muta scrisoarea cu instructiuni de la consiuliu si se ridica de pe scaun pentru a veni catre mine, imi pune o mana bland pe umar si imi zice.

    - Nu pot accepta asta Orpheus, nu pot lasa casa sau domeniul fara cineva de incredere. De cand a plecat...

    Se auzise un oftat din partea sa, ca mai apoi sa se dea in spate si sa zica ferm evitand ce dorea sa zica mai inainte.

    - E o misiune importanta si nu te poti implica, va trebui sa ma astepti aici si asta e tot.

    Mi-am lasat privirea in jos, nestiind cum as putea sa o conving sa ma alaturi. Dar zilele au trecut si in final decizia sa a ramas neschimbata, am regretat in schimb ca nu am insistat mai mult si m-am supus atat de usor. Saptamanile s-au scurs iar ea nu s-a mai intors, am tot continuat sa o astept in acea casa complet singur. Imi petreceam zilele avand grija de toate, antrenandu-ma si citind pentru a incerca sa alung din greutatea ce imi apasa pe suflet. A venit in sfarsit primavara, iar odata cu aceasta teribilele vesti pe care nu le asteptam.

    Ellen murise in mod misterios in Valea Disperarii, mai multe detalii nu mi-au fost date. Din acea zi o durere constanta mi-a cuprins inima si un gol se formase inauntrul meu, nici daca as fi inghitit o mie de ace nu ar fi durut la fel. Pentru a doua oara pierdusem totul, se daramase totul si nu mai putea fi construit nimic inapoi. Nu am avut timp sa am avut timp sa sufar in liniste, am luat responsabilitatea de a o inmormanta pe Ellen.

    Nu am stiut la acel moment ca unul dintre intelepti ce venise cu vestea si avea grija de acea zona, a trimis invitatii tuturor oamenilor ce o cunosteau pe Ellen pentru a veni la inmormantarea sa. Desi aceasta a scris in testament ca voi mosteni jumatate din drepturile de mostenitor la fel si o parte din teritoriul, tot nu aveam dreptul de a fi cu adevarat liber. Pentru a fi un vrajitor independent trebuia sa ai sangele unei familii cu sange nobil. Toti ceilalti trebuiau sa se supuna celor nobili, iar cum inteleptul era responsabil de acea zona am intrat sub protectia sa. Fiind instiintat ca va trebui sa ma casatoresc cu fiul acestuia, as fi dorit sa refuz.

    Dar in acel moment eram prea indurerat pentru a mai putea sa fac orice altceva, asa ca am ignorat ceea ce avea sa se intample cu propriul viitor si am ales sa am grija de inmormantare cum se cuvine.

    Ziua inmormantarii nu intarziase sa vina, Ellen era asezat intr-un sicriu auriu iar corpul sau era ingropat in florile albe ce cresteam pe marginea raului. Stiind ca mereu le admira am decis ca acelea erau cele mai potrivite, mirosul lor invaluia intreg vazduhul alaturi de alte flori specifice primaverii ce de abia infloreau.

    Ceremonia avea sa fie organizata in gradina din spate, conform traditiei sicriul avea sa stea afara o noapte si ceremonia de inchinare spiritelor sa fie facuta de trei ori. Iar in ziua urmatoare, corpul alaturi de sicru va fi dispersat ii mii de particule magice si energia vitala va fi eliberata din corpul mortului. Astfel totul se va intoarce la origini si nimic nu se va pierde. Era inca dupa amiaza si invitatii se strangeau, eu asteptam pe podul de piatra ce unea gradina din spate cu o poteca principala.
    ____________________________________________________________________________________

    Eternele flacari din Noaptea Valpurghiei 6ee0a8b25d8d8c4db4a0774d4ce4535a2500ecb3
      Data/ora curentă este: Joi 28 Mar - 21:08:40