RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

RPG Anime Romania

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» Re-Do's
My lovely Monster EmptyJoi 27 Apr - 16:25:26 Scris de Corelia

» Back from the death
My lovely Monster EmptyJoi 27 Apr - 16:21:43 Scris de Corelia

» Dream Land
My lovely Monster EmptyJoi 27 Apr - 16:07:04 Scris de Corelia

» [HP] Checkered
My lovely Monster EmptyJoi 27 Apr - 15:26:41 Scris de Corelia

» [HP] Crimson Red
My lovely Monster EmptyJoi 27 Apr - 15:26:00 Scris de Corelia

» [HP] Marigold
My lovely Monster EmptyJoi 27 Apr - 15:24:03 Scris de Corelia

» Work in Progress
My lovely Monster EmptyJoi 27 Apr - 14:10:25 Scris de Corelia

» Ce melodie ascult
My lovely Monster EmptyVin 21 Apr - 15:28:14 Scris de Weed Maker

» [FC] Anime și manga
My lovely Monster EmptyJoi 12 Ian - 15:57:31 Scris de Xiphion.

Afilieri

Recent Members

See more

    My lovely Monster

    Dark Strawberry
    Sex : feminin
    Zodiac : Scorpion
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 11660
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 27
    Localizare : Hannya
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Infection
    Dark Strawberry
    VIP
    http://4xanime.forumgratuit.ro/ 
        Prolog

    P.O.V Lucifer

    Mana ei imi mangaia abdomenul fara nici o retinere, buzele ei date cu un ruj roz deschis se apropiau de ale mele.

    Alta victima, alta femeie ispititoare, dar nu indeajuns incat sa o pastrez langa mine. Ii dau hainele jos in cateva secunde scarbit de atitudinea ei usoara. Nu mi-a trebuit decat un sarut si s-a topit imediat. Nu e deloc interesanta! Femeile sunt niste creaturi atat de fascinante, dar atat de plictisitoare daca nu o gasesti pe cea potrivita.

    Corpul ei gol ce probabil acum cateva minute mi-a starnit un interes profund acum nu valora nici doi bani in fata mea. Devenea din ce in ce mai stearsa. O femeie fara personalitate este o femeie a carui frumusete se ofileste imediat oricat de frumoasa ar fi.

    Ma asez peste ea si imi pun o mana pe abdomenul ei impingand-o usor pe astenutul negru. Ochii ei caprui straluceau de dorinta.Nici eu nu pot sa spun ca nu imi doream asa ca nu am pierdut prea mult timp  si mi-am satisfacut nevoile sexoale cu ea.

    Dupa ce am terminat mi-am lipit buzele de ale ei pentru ultima data, mi-am urcat mainile pana la gatul ei si am inceput sa o sugrum, stransoarea mea devenea din ce in ce mai intensa.

    Avea o moarte lenta, dar frumoasa. Lacrimile ei curgeau lin pe obraji, iar buzele mele o impiedicau sa tipe. Ultima ei expresie inainte de a se stinge a fost confuzia. Credea ca o plac? O femeie mult prea usoara!

    M-am ridicat din pat si am stins lumanarea de pe noptiera, casul arata miezul noptii.

    P.O.V Calipso


    Orologiu batea miezul nopti. Tic-tac. tic-tac . Cand ceasul a inceput sa sune in toata camera m-am trezit.

    M-am ridicat din pat si am aprins lumina, dupa ce am baut un pahar cu apa m-am dus in fata oglinzii.

    Desi ma uitam in oglinda nu imi vedeam reflexia,vedeam reflezia verisoarei mele Ecaterina. De data asta chipul ei era mai alb ca ultima data cand am vazut-o. Rochia neagra lunga si grea din dantela ii facea pielea sa iese in evidenta si mai mult, iar ochii ei incepeau sa isi piarda noanta de albastru deschis incepand sa capete un usor intuneric, acum bat mai mult spre gri.Parul lug negru peste fund era frumos pieptanat. Cred ca locul pe care l-a gasit in interiorul meu nu era asa rau pe cat il descria ea.

    -Un progres nou?

    -Mi-as dori, dar singurul progres e faptul ca acum te pot vedea in oglinda.

    -Curand o sa poti vedea camera ingrozitoare din interiorul tau. E sufocanta, intunecata, iar in dulap sunt doar haine de doliu.

    -Cand o s-o pot vedea poate voi putea sa fac modificari, doar e imaginatia mea nu?

    -Esti pe aproape. Imi raspunde ea dezinteresata si cu o nota de dezgust, nu ma pricep sa fac convorbiri spirituale. Ecatrina a murit de acum o luna, iar eu abia o aud de o saptamana, acum pot sa o vad in oglinda, cred ca e un progres chiar daca ea spune ca un caine ar putea comunica cu ea mai repede decat o fac eu. L-ai gasit?

    -Nu inca. Ii raspund eu scurt dezamagita si cu un gram de frica in glas. Cand m-a auzit s-a enervat si a dat cu pumnul in oglinda. M-am speriat, desi parea crapata nu era, era crapata pe dinauntru in partea ei.

    -Nu iti mai arata gradul de inutilitate si gasestel pe Lucifer mai repede, nu mai suport vagauna in care trebuie sa stau!

    Imediat ce a terminat de tipat la mine a disparut.

    ~~~~~~~~
    Capitolul I - I see a ghost.
    P.O.V Calipso

    Ma uit la cutia goala de vopsea pe care o arunc intr-un final iritata pe podea. E a treia cutie de vopsea pe care o cumpar saptamana asta.

    Sa fiu posedata de spiritul verisioarei mele e mai greu de cat am crezut.

    Au trecut deja sase luni de cand a murit si inca nu ma lasa in pace. Cei drept imi place compania ei, chiar daca uneori pierd noptile ca sa pot vorbi cu ea. Cel mai rau e ca atunci cand un spirit din familia ta ti-a intrat in corp apar efecte secundare. Culoarea pieli mele se albeste, iar parul meu roscat devine negru. Nici nu stiu de cate ori ma vopsesc pe luna ca sa nu bata la ochi pentru cei apropiati, iar cel mai rau e ca ... Ecaterina e obsedata de razbunarea ei contra lui Lucifer.

    Lucifer, un baiat rebel si chiar daca am gasit destule probe care l-ar invinovati de crima niciodata nu le-am mai gasit inapoi, lucrul asta e putun infricosator. Iar ca fapt divers niciodata nu s-a comportat urat cu mine, am impresia ca se apropie devastator de repede, iar lucrul asta ma face confuza.

    Luna trecuta m-am strecurat in casa lui. Cauta o menajera si m-am prezentat drept o tanara ce cauta un loc de munca. Am gasit obiecte pline cu sange pe care le-am "confiscat". Curios e ca a doua zi desi le-am adus la mine in casa au disparut.

    Mi-e frica de el, dar ma intriga. Adica, nu stiu daca eu sunt pe urmele lui sau el pe ale mele? Sunt convinsa ca stie ce incerc sa fac, dar chiar si asa inca ma lasa sa ma joc. Un joc prostesc, mereu ajung la zero, iar Ecaterina nu ma lasa sa renunt.

    Ma asez pe podea destul de deprimata cu privirea in jos. Cred ca incep sa il plac pe Lucifer, daca afla Ecaterina ma omoara doar din cateva vorbe otravitoare.

    Destul de ingandurata aproape ca nu am auzit niste batai in usa. Ma ridic de pe podea si arunc repede ambalajul vopselei. Noroc ca m-am vopsit acum trei ore. Merg in fuga spre usa si ma uit pe vizor, dar nu vad nimic. Cineva tine mana pe vizor.

    Am o presimtire nu prea buna, am impresia ca e el, dar chiar si asa ce cauta cineva la miezul noptii pe la mine?

    Am deschis usa si am ramas blocata. La naiba e chiar el!

    -Domnule Lucifer? Ce faceti aici?

    Desi paream surprinsa nu era deloc asa char ma obisnuisem cu astfel de surprize.

    -Nu esti in timpul serviciului trateaza-ma te rog normal.

    Era a doua oara cand imi supunea lucrul acesta, dar ce puteam sa fac daca uitasem? I-am raspuns doar cu un zambet si l-am poftit inauntru. Nu stiu de ce l-am poftit inauntru avand in vedere ora tarzie si faptul ca imediat aparea si Ecaterina care probabil m-ar fi impins sa ii fac ceva nebunesc.

    Ca vorbeam de Ecaterina, in loc de reflexia mea in oglinda o vedeam pe a ei.

    Amandoi stateam asezati pe canapea privindu-ne unul pe celalalt.

    -Cu ce ocazie imi darorezi aceasta vizita? am spart eu gheata pana la urma si am inceput discutia.

    -Uite Calipso, am sa fiu sincer am venit ca sa iti propun ceva.

    -O propunere? La ora asta poate doar una indecenta... Desi eu glumeam dupa expresia lui faciala nimerisem bine. Chiar asta aveai de gand sa imi propui? Eram vizibil surprinsa.Am aruncat o privire spre oglinda nestiind ce ar trebui sa ii raspund, era razbunarea Ecaterinei nu a mea. Probabil daca l-as fi cunoscut in alte circumstante as fi acceptat cine stie?

    -Sunt serios, din prima zi in care te-am vazut ti-am facut tot felul de propuneri subtile si nu ai reactionat nicicum. Gandul ca nu m-ai dori ma inebuneste! Asa ca trebuia sa te itreb chiar daca dau in nesimtire.

    -E adevarat am observat, dar nu le-am bagat in seama pentru ca nu eram interesata.

    "-Ce faci proasto? Nu iti dai seama ca e interesat de tine? Cu cat il ti mai aproae cu atat il vei face sa sufere mai mult. Prostanacul chiar s-a indragostit de o idioata ca tine. Nici nu ma surprinde!
    -Ce incerci sa spui?
    -Trebuie sa te culci cu el!
    -Dar nu vreau.
    -Dar o sa o faci!
    -De ce?
    -Ca asa spun eu, proasto!
    -Dddar...
    -Nici un dar.
    -Fie.

    -Esti atenta? m-a intrebat Lucifer, pentru cateva secunde am fost rapita din lumea oamenilor. Ecaterina era nebuna nici nu stiu de ce fac tot ce imi sune, cred ca de frica. Nu vreau sa imi posede corpul pentru totdeuna.

    -Da sunt atenta, nu am nevoie de bani.

    -Atunci ce vrei ca sa te am o noapte?

    -Nu vreau decat restul noptilor tale.

    "-Bun raspuns, uitate in ochii lui pare intrigat e mort dupa tine. Cine ar fi crezut ca isi doreste ceva diferit ca tine? Ha!Lucifer mereu ma surprinzi."

    -Ce vrei sa spui?

    -Vreau ca de acum toate noptile dupa ce ceasul bate ora doisprezece sa ti le petreci cu mine.

    "Bun l-ai adus exact unde ne doream, Lucifer e un om de cuvant si respecta fiecare pact pe care il face. Ma bucur verisoara esti minunata! Eu ma retrag sper sa fi la fel de buna in pat cum esti si in vorbe"

    Buna in pat? Cred ca glumeste sau a uitat ca sunt vrigina? Habar nu am ce ar trebui sa fac. Of, verisoara in ce mai tarat ?!

    -Suna intrigant! Tu ma intrigi foarte bine accept, dar vreau sa te am chiar acum.

    -Foarte bine.
      Data/ora curentă este: Vin 19 Apr - 18:42:14