RPG Anime Romania
O lume fantastica unde personajele prind viata.
RPG Anime Romania
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.

Un forum dedicat RPG-ului.

AcasaPortalGalerieCăutareÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» Eu intreb, tu raspunzi
Sirena neștiută I_icon_minitimeAstazi la 20:20:06 Scris de Alastor

» Aresteaza userul de mai sus
Sirena neștiută I_icon_minitimeAstazi la 20:15:20 Scris de Alastor

» Cine comenteaza ultimul castiga!
Sirena neștiută I_icon_minitimeAstazi la 16:15:17 Scris de Ravic

» Cine urmeaza?
Sirena neștiută I_icon_minitimeAstazi la 16:14:18 Scris de Ravic

» Halloween
Sirena neștiută I_icon_minitimeAstazi la 12:22:42 Scris de Weed Maker

» [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori
Sirena neștiută I_icon_minitimeIeri la 17:40:35 Scris de kurosense

» La multi ani Kahlan!
Sirena neștiută I_icon_minitimeMier 21 Oct - 20:27:33 Scris de Elena

» Noaptea vanatorilor [ +18 si limbaj explicit Kahlan si Sarah chan
Sirena neștiută I_icon_minitimeMier 21 Oct - 16:24:38 Scris de sarah chan

» [RPG + Sarah-chan] – Can you be my Alpha?
Sirena neștiută I_icon_minitimeJoi 15 Oct - 23:18:26 Scris de Elena

Afilieri
Recent Members
See more

Sirena neștiută

In jos 
AutorMesaj
Miju Park
Admin
Admin
Miju Park

Sex : feminin
Zodiac : Fecioara
Zodiac chinezesc : Mistret
Data de inscriere : 01/09/2017
Varsta : 25
Localizare : București
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPC, RPG

Sirena neștiută Empty
MesajSubiect: Sirena neștiută   Sirena neștiută I_icon_minitimeDum 3 Sept - 11:14:50

Inspirație:
Hetalia! Axis Power
Pirate! Hetalia
Contese
Sclavie
Dragoste interzisă
Magia

Cod:
Disclaimer: Nu dețin personajele din Hetalia si pozele postate. Mihaela si Vlad Colțea sunt ai mei. Acțiunea se petrece pe țărmurile de vest ale Spaniei. Povestea poate include unele scene mai violente, cum ar fii luptele intre pirați, dar nimic care sa traumatizeze. O sa tot schimb punctul de vedere de la un personaj la altul, ceea ce va fii semnalat prin bara cu fundițe.

Introducere:
Cândva, de mult, pe cand existau pirații, o fata se naște cand soarele apune. Toți cred ca fata este una normal, dar, de fiecare data cand aceasta cânta la apus, vocea ei se aude atât de departe ca pana și marinarii o aud cântând. Din vechi strămoși există o profeție: Când o fata se naște exact cand soarele e la apus, vocea ei va devenii cel mai prețios lucru al regatului. Din păcate, nu numai regii râvneau după acea fata, ci și pirații care vroiau sa aibă cele mai prețioase comori.
În luna august a anului 1725, o fata se naște cand soarele apune. Mihaela este acea fata. De mica, vocea ei avea o tonalitate speciala și atunci cand mama ei o lasă să cânte în grădina, oamenii plecați la câmp o puteau auzii forte clar, deși casa lor e foarte departe de terenurile arabile.
Cățiva ani mai târziu, părinții Mihaelei mai aduc pe lume un copil, Vlad. Cei doi frați sunt de nedespărțit orice li s-ar întâmpla.
Din păcate, o mare tragedie are loc cand părinții fraților sunt plecați pe mare și rămân orfani. Regele îi aduce la palat. Prințul moștenitor are grijă de cei doi, dar se și îndrăgostește de frumoasa Mihaela.

Capitolul I. O voce cristalină

Palatul regelui. Un loc liniștit cu grădini întinse și îmbelșugate, cu livezi productive și bine îngrijite. Un palat mare, cu peste 300 de odăii este amplasat în mijlocul curții regale. Fiecare camera a clădirii este decorata altfel, de la roșu regal, pana la albul simplu din camerele servitorilor. Fiecare culoare reprezenta un rang nobiliar. Întra-una din aceste odăi sta Mihaela Colțea, unul din eroii acestei povesti. Camera ei este simplă, nu reprezintă nici-un rang. I se și spune Contesa Apusului. De ce? Pentru ca, de fiecare data cand soarele apune, din odaia ei se aude un cântec minunat care îl adoarme pe rege foarte repede. Dacă ar știi de ce face asta, nimeni nu ar mai zice ca acel cânta reprezintă sunetul îmbătător al unei fecioare fericite, ci mai degrabă vocea unei fete care a pierdut totul. Fratele ei mai mic, Vlad, este ținut captiv și dacă ea nu face tot ce-i spune regele, frățiorul ei va fii dat ca sclav piraților.
Sirena neștiută 2cxdz5xSirena neștiută 2cxdz5xSirena neștiută 2cxdz5xSirena neștiută 2cxdz5xSirena neștiută 2cxdz5xSirena neștiută 2cxdz5x
- Știu, frate, știu! Dar nu pot sa te vad vândut ca sclav! spun abătuta.
- Voi fii mai bine ca sclav, decât legat! șoptește. Nici măcar el nu se credea.
- Nu spune asta! Te rog din tot sufletul! Le-am promis părinților ca voi avea grija de tine. Nu te pot pierde! lacrimi îmi apar în ochii și asa plânși.
- Mihaela... te rog nu mai plânge! Crezi ca mie mi-e usor sa te stiu la mana monstrului ala?
- Nu-i spune asa! Gardienii te vor biciui!
- Ce-mi pasa? Ma mir ca nu ti-a facut avansuri pana acum!
- Are peste 20 de concubine! Eu sunt muzica lui.
- Adică?
- În fiecare seara îi cânt ca sa adoarmă.
- Deci a ta e vocea care ma liniștește!
- Pana aici se aude? Ciudat! Nu credeam ca cant atat de tare.
- Nu chiar! Nu se aude ca și cum ai canta tare! O voce calda și blânda îmi sună în ureche la fiecare apus. Se aude ca și cum mi-ai șoptii la ureche.
Cand îmi aud fratele nu mai stiu ce sa zic. Ceva nu are tocmai normal cu mine. Se auzea în tot palatul? Vocea mea străbătea atâtea hectare încât sa liniștească pe total lumea? Nu prea cred! Ma uit la Vlad și ii zambesc dulce. îl iau în brate și-l strâng la piept. Vroiam sa stăm amândoi în odăile mele, sa nu fim separați.
- Surioara, o sa fiu bine! Du-te acum! Mai e puțin și soarele apune! ma sărută pe frunte.
- Ne vedem mâine, frate drag! îl mai îmbrățișez odată și fug repede spre palat. Nu întârziasem niciodată, de cand sunt în palat, la recitalul de la apus.
Odată ajunsa în camera ma asez langa geam și încep sa cant. Ajunsesem la fix.
Sirena neștiută 2cxdz5xSirena neștiută 2cxdz5xSirena neștiută 2cxdz5xSirena neștiută 2cxdz5xSirena neștiută 2cxdz5xSirena neștiută 2cxdz5x
Navigam pe langa țărmurile Turciei cand o voce atat de superba ma face sa dau ordinul de oprire.
- Ce voce minunată! Oare cine canta? Vreau sa vad chipul acelei fete.
- Frate! Nu e nimeni pe țărm. De unde se aude? ma întreabă fratele meu mai mic, Arthur.
- Nu stiu! Dar e superb!
Eram hipnotizat de vocea ei. Vroiam s-o ascult la nesfârșit.
Nava piraților englezii! O nava ca oricare alta, numai ca mult mai colorata și cu steagul negru cu cap de mort agățat de catarg. La bordul acesteia este echipajul lui Scott Kirklard, cel mai de temut pirat din Marea Nordului. Scott este un pirat arătos, elegant și foarte pofticios, și aici ma refer la comori. EL și sora lui provin dintr-o familie de nobili, dar, din păcate ei sunt singurii supraviețuitori.
Cand vocea nu se mai aude deloc, Scott da un ordin scurt:
- Găsiți fata a cărui voce tocmai ați auzit-o!
Cand ramane singur își aseaza coatele pe balustrada navei și-și pune capul în dosul palmelor.
- Oriunde ai fii, vei fii a mea!
Mihaela:Sirena neștiută 4569eaa3c112334505fe8dd0b2bb377f--manga-girl-manga-anime
Vlad:Sirena neștiută 7d491c25b948f6eefe3bfca4554a24d3
Scott: Sirena neștiută Scotland.full.248599
Arthur: Sirena neștiută 785d166124b21a649e356909437a2091--anime-guys-anime-manga

Ultima editare efectuata de catre Tyma in Mier 13 Sept - 16:59:21, editata de 3 ori
Sus In jos
http://rpcdreams.forummagic.net
Xeilon
Membru
Membru

Zodiac : Scorpion
Zodiac chinezesc : Sarpe
Data de inscriere : 19/12/2016
Varsta : 18

Sirena neștiută Empty
MesajSubiect: Re: Sirena neștiută   Sirena neștiută I_icon_minitimeDum 3 Sept - 11:31:25

Sirena neștiută Tumblr_ou4qa9PeQi1w5v9dyo1_1280

It was a hurting tune, resigned, a cry of heartache for all in the world that fell apart.
As ash rose black against the brilliant sky...

-------------------------------------------------------------
Nu am crezut că voi găsi ceva Hetalia pe aici, dar uite că s-a întâmplat.
Povestea pare destul de interesantă până acum, abia aştept să văd ce se întâmplă în următoarele capitole.
Eu îți urez succes cu acest Fic!

Sirena neștiută Tumblr_oznypclqwF1w5v9dyo1_250Sirena neștiută Tumblr_oznypclqwF1w5v9dyo3_250Sirena neștiută Tumblr_oznypclqwF1w5v9dyo2_250
Sus In jos
Miju Park
Admin
Admin
Miju Park

Zodiac : Fecioara
Zodiac chinezesc : Mistret
Data de inscriere : 01/09/2017
Varsta : 25
Localizare : București
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPC, RPG

Sirena neștiută Empty
MesajSubiect: Re: Sirena neștiută   Sirena neștiută I_icon_minitimeDum 3 Sept - 11:34:39

Awww, multumesc mult. L-am gasit prin ciorne si am ramas cu gandul la el. Dupa ce l-am refacut putin si l-am aranjat am decis ca poate o sa fie cineva caruia ii place.
Sus In jos
http://rpcdreams.forummagic.net
Continut sponsorizat

Sirena neștiută Empty
MesajSubiect: Re: Sirena neștiută   Sirena neștiută I_icon_minitime

Sus In jos

Sirena neștiută
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
RPG Anime Romania :: Fan Zone :: Fan Fic :: Inspirate-
Mergi direct la: