RPG Anime Romania
O lume fantastica unde personajele prind viata.
RPG Anime Romania
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.

Un forum dedicat RPG-ului.

AcasaPortalGalerieCăutareÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» Noaptea vanatorilor [ +18 si limbaj explicit Kahlan si Sarah chan
Regulament general pentru fandom-uri I_icon_minitimeAstazi la 0:29:23 Scris de sarah chan

» Pentru ce e cunoscut userul de deasupra
Regulament general pentru fandom-uri I_icon_minitimeIeri la 21:58:27 Scris de Weed Maker

» [ RPG +안아 ] Rusia vs Italia
Regulament general pentru fandom-uri I_icon_minitimeIeri la 15:43:31 Scris de Crystal Snow

» [RPG + Skyline] Paint those sounds
Regulament general pentru fandom-uri I_icon_minitimeIeri la 15:41:12 Scris de Crystal Snow

» [RPG + Kahlan] My precious Omega
Regulament general pentru fandom-uri I_icon_minitimeIeri la 15:32:48 Scris de Crystal Snow

» Eu intreb, tu raspunzi
Regulament general pentru fandom-uri I_icon_minitimeSam 19 Sept - 23:54:56 Scris de Weed Maker

» Yaoi vs Yuri
Regulament general pentru fandom-uri I_icon_minitimeSam 19 Sept - 9:55:15 Scris de Weed Maker

» Salut, again?
Regulament general pentru fandom-uri I_icon_minitimeSam 19 Sept - 9:52:20 Scris de Weed Maker

» [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori
Regulament general pentru fandom-uri I_icon_minitimeVin 18 Sept - 16:53:19 Scris de kurosense

Regulament general pentru fandom-uri

In jos 
AutorMesaj
Miss Joke
Moderator
Moderator
Miss Joke

Sex : feminin
Zodiac : Rac
Zodiac chinezesc : Pisica
Data de inscriere : 26/06/2017
Varsta : 21
Localizare : Tumblr
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Drawing, editting, writting, animanga, TV series etc.

Regulament general pentru fandom-uri Empty
MesajSubiect: Regulament general pentru fandom-uri   Regulament general pentru fandom-uri I_icon_minitimeJoi 21 Sept - 19:41:30

Pentru ca m-am oferit sa am grija de aceasta categorie, mi s-a parut potrivit sa existe si aici un mic regulament, mai ales pentru ca eu deoarece frecventez fandom-urile la mai multe anime-uri, cam stiu care sunt problemele de acolo si de ce devin toxice. Va rog sa cititi cu atentie tot ce este aici, iar in caz ca vor fi nelamuriri, puteti lasa intrebari direct in topic sau sa ma contactati in privat, am sa raspund cu mare placere. ^^

Practic, este doar o singura regula care are mai multe prevederi si anume:
FARA TOXICITATE!
Aceasta este marea problema a tuturor fandom-urilor. Ce interdictii prevede aceasta regula:
- fiti respectuosi unii cu altii, indiferent daca aveti sau nu opinii comune si aceleasi serii anime preferate;
- NU raspanditi hate la adresa unui personaj. Daca nu va place, incercati sa va exprimati opinia negativa cat mai civilizat;
- NU raspanditi hate la adresa unui ship/otp/cuplu anime, fie el straight ; yaoi ; yuri. Din nou, exprimati-va opinia intr-un mod diplomat, fara sa jigniti fanii carora le place;
- de asemenea, cei cu opinie pozitiva nu aveti nici voi dreptul sa va luati de cei cu opinie negativa, pana la urma nu tuturor le poate placea acelasi lucru precum voua;
- puteti posta meme-uri cu un anumit personaj/cuplu/serie anime intr-un topic facut special cu acest scop, dar in limita bunului simt;
- daca cineva incalca una dintre aceste prevederi si apare riscul de incepere a unei dispute, contactati-ma cat mai repede.

Din nou, in caz ca vor exista nelamuriri, o sa fiu aici pentru a le clarifica.
Va urez o zi buna si distractie placuta la "fangirling"! ^^
De asemenea, daca veti mai dori ca si alte serii anime sa apara aici, ma puteti anunta pe mine sau pe Sarah-chan. ^^

Regulament general pentru fandom-uri Tumblr_pvodvfwiuG1shers7o5_540Regulament general pentru fandom-uri Tumblr_pvoaktOUSo1shers7o1_540
"Yes, Tanjirou, I'm always angry. I am angry because my parents were killed, then my older sister, Kanae, was killed, then all of my tsuguko, except Kanao, were killed. And if the demons hadn't killed those little girls' families, they would have lived a normal life" - Shinobu Kochou
Regulament general pentru fandom-uri Tumblr_pvodvfwiuG1shers7o2_540Regulament general pentru fandom-uri Tumblr_pvodvfwiuG1shers7o4_540
Sus In jos
http://kmuiyato.tumblr.com/
sarah chan
Owner
Owner
sarah chan

Sex : feminin
Zodiac : Sagetator
Zodiac chinezesc : Caine
Data de inscriere : 13/01/2012
Varsta : 25
Localizare : Lumea mea, numai a mea
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG

Regulament general pentru fandom-uri Empty
MesajSubiect: Re: Regulament general pentru fandom-uri   Regulament general pentru fandom-uri I_icon_minitimeSam 6 Iul - 16:20:31

Cum sectiunea a fost modificata, tin sa adaug o noua regula:
Cand vreti sa deschideti un topic scrieti numele anime-ului/cartoon-ului in titlu, iar in topicul respectiv se va discuta doar despre acel anime/cartoon.

Smile! It's free!
Regulament general pentru fandom-uri Ixvbjo
Sus In jos
https://rpganimeromania.forumgratuit.ro

Regulament general pentru fandom-uri
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
RPG Anime Romania :: Cafenea :: Anime & Cartoons-
Mergi direct la: