RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

RPG Anime Romania

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» Re-Do's
Regulament general pentru fandom-uri EmptyJoi 27 Apr - 16:25:26 Scris de Corelia

» Back from the death
Regulament general pentru fandom-uri EmptyJoi 27 Apr - 16:21:43 Scris de Corelia

» Dream Land
Regulament general pentru fandom-uri EmptyJoi 27 Apr - 16:07:04 Scris de Corelia

» [HP] Checkered
Regulament general pentru fandom-uri EmptyJoi 27 Apr - 15:26:41 Scris de Corelia

» [HP] Crimson Red
Regulament general pentru fandom-uri EmptyJoi 27 Apr - 15:26:00 Scris de Corelia

» [HP] Marigold
Regulament general pentru fandom-uri EmptyJoi 27 Apr - 15:24:03 Scris de Corelia

» Work in Progress
Regulament general pentru fandom-uri EmptyJoi 27 Apr - 14:10:25 Scris de Corelia

» Ce melodie ascult
Regulament general pentru fandom-uri EmptyVin 21 Apr - 15:28:14 Scris de Weed Maker

» [FC] Anime și manga
Regulament general pentru fandom-uri EmptyJoi 12 Ian - 15:57:31 Scris de Xiphion.

Afilieri

Recent Members

See more

    Regulament general pentru fandom-uri

    Miss Joke
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 101
    Data de inscriere : 26/06/2017
    Varsta : 24
    Localizare : Tumblr
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Drawing, editting, writting, animanga, TV series etc.
    Miss Joke
    Moderator
    http://kmuiyato.tumblr.com/ 
    Pentru ca m-am oferit sa am grija de aceasta categorie, mi s-a parut potrivit sa existe si aici un mic regulament, mai ales pentru ca eu deoarece frecventez fandom-urile la mai multe anime-uri, cam stiu care sunt problemele de acolo si de ce devin toxice. Va rog sa cititi cu atentie tot ce este aici, iar in caz ca vor fi nelamuriri, puteti lasa intrebari direct in topic sau sa ma contactati in privat, am sa raspund cu mare placere. ^^

    Practic, este doar o singura regula care are mai multe prevederi si anume:
    FARA TOXICITATE!
    Aceasta este marea problema a tuturor fandom-urilor. Ce interdictii prevede aceasta regula:
    - fiti respectuosi unii cu altii, indiferent daca aveti sau nu opinii comune si aceleasi serii anime preferate;
    - NU raspanditi hate la adresa unui personaj. Daca nu va place, incercati sa va exprimati opinia negativa cat mai civilizat;
    - NU raspanditi hate la adresa unui ship/otp/cuplu anime, fie el straight ; yaoi ; yuri. Din nou, exprimati-va opinia intr-un mod diplomat, fara sa jigniti fanii carora le place;
    - de asemenea, cei cu opinie pozitiva nu aveti nici voi dreptul sa va luati de cei cu opinie negativa, pana la urma nu tuturor le poate placea acelasi lucru precum voua;
    - puteti posta meme-uri cu un anumit personaj/cuplu/serie anime intr-un topic facut special cu acest scop, dar in limita bunului simt;
    - daca cineva incalca una dintre aceste prevederi si apare riscul de incepere a unei dispute, contactati-ma cat mai repede.

    Din nou, in caz ca vor exista nelamuriri, o sa fiu aici pentru a le clarifica.
    Va urez o zi buna si distractie placuta la "fangirling"! ^^
    De asemenea, daca veti mai dori ca si alte serii anime sa apara aici, ma puteti anunta pe mine sau pe Sarah-chan. ^^
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Cum sectiunea a fost modificata, tin sa adaug o noua regula:
    Cand vreti sa deschideti un topic scrieti numele anime-ului/cartoon-ului in titlu, iar in topicul respectiv se va discuta doar despre acel anime/cartoon.
      Data/ora curentă este: Vin 19 Apr - 17:23:02