RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

RPG Anime Romania

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» Re-Do's
Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} EmptyJoi 27 Apr - 16:25:26 Scris de Corelia

» Back from the death
Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} EmptyJoi 27 Apr - 16:21:43 Scris de Corelia

» Dream Land
Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} EmptyJoi 27 Apr - 16:07:04 Scris de Corelia

» [HP] Checkered
Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} EmptyJoi 27 Apr - 15:26:41 Scris de Corelia

» [HP] Crimson Red
Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} EmptyJoi 27 Apr - 15:26:00 Scris de Corelia

» [HP] Marigold
Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} EmptyJoi 27 Apr - 15:24:03 Scris de Corelia

» Work in Progress
Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} EmptyJoi 27 Apr - 14:10:25 Scris de Corelia

» Ce melodie ascult
Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} EmptyVin 21 Apr - 15:28:14 Scris de Weed Maker

» [FC] Anime și manga
Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} EmptyJoi 12 Ian - 15:57:31 Scris de Xiphion.

Afilieri

Recent Members

See more

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica}

    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    || ”Just be criminal” ||

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} 7b9b0764393923a59644348cf2c641d0Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} 5ea24462d21e9f2c957bb21bf01bb14aArta de a fi fatal {Sayami&Ionica} 93735497c2f978400253c66496bf26e3

    || stylish || bohemian || long hair || big heart ||

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} 5903fd3f420b6ff9d5c91cc036a6bb61 Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} E91bcd43ae9293d4160164527bdcb1cf Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} 47e6126b742231563b0cb90286c7e413

     Câteodată ei ne fac să ne simțim bătrâni. Știi tu de cine vorbesc.
    Tinerii.
    Cei plini de viață în ei, mereu revoltați, mereu energici, mereu gata de sex. Știi și tu, doar am fost și noi așa.
    În comparație cu ei, noi avem o mie de ani. Dar...
    Chiar nu contează.
    În rochia aia vișinie a ta ești superbă. Totul stă în eleganță.
    Anii ți-au dat acel ”fatality”.
    Nu ești sexy, doar nu mai avem 20 de ani.
    Ești ”fatală”.
    Da, îmi place cum sună.
    ”Femme fatale”.

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} 41252baf324469b07030ddc630792501Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} 3b8768a92ea4964d26fe44f93580d585Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} 9020d0f0d19676af27e2b91bbf347a79

    || ”I'm not rebel, just artist. You know: old rock, the smell of paint, some good books and a lot of pasion" ||

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} 448cb2101dd8f2249e1b9ff3b502c943Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Fe66f80d64037870dafcb9a5456afa81Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} D4e4a5578bafcfee672b3707c71f4b92

    O să râzi, dar îmi aduci aminte de melodiile alea din liceu.
    Eram și eu tânăr și artist.
    De pe atunci îmi plăceau Queen și Beatles. Ascultam baladele acelea vechi și puteam să văd prin versuri fata aceea cu rochie lungă și coroană de flori.
    Parcă semăna cu tine.
    Nu, seamănă exact cu tine
    Îmi aduci aminte de un cântec care-mi plăcea mult.
    ”Mama, life had just begun"
    Aștept de ceva timp, dar parcă am ratat startul.
    Ești frumoasă azi. Am să mă duc să-ți iau un buchet de flori albe.
    Să ți le pui în păr.
    Rock-ul e câteodată medicament bun de suflet.
    ”Mama, I don't wanna die"
    Nu până nu aflu cine ești.

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} 2127b9fc95155867589fb2c2462f432dArta de a fi fatal {Sayami&Ionica} 08e93dc05a63baab13aace1130655b15

    || ”Sorry for what I am. God did't ask me if I want to be artist.  He just create me " ||

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} D47d0bdb930b22a82cb92e1877565ea8Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} 9861c1c35ad2c0403f3567a44227e51a

    || "A normal person? Me? Good joke, mate." ||

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} C09769679fa9c7a6128987e9f98cfe3bArta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Fcc044f6d60fbf5c3a0705a32ee2a50c
    ||  No, it's not a gangbang. It's a fatal team  ||
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Af507d7a9707411de53fdc682cc0db1fArta de a fi fatal {Sayami&Ionica} 5246f67a2d2c23465cbb4e6d638839fc

    RPG 1X1. Numai eu și Saya scriem aici. Părerile se servesc la privat.
    Sayami
    Sex : feminin
    Zodiac : Berbec
    Zodiac chinezesc : Sarpe
    Mesaje : 53
    Data de inscriere : 19/09/2017
    Varsta : 22
    Sayami
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Grunge-inspo-love-quotes-Favim.com-1829720
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} AXq3JcJ


    Soneria telefonului se aude in surdina formand un minunat haos impreuna cu muzica care urla din televizor. Uff! De ce se grabesc oamenii astia asa? Doar nu o sa plece avionul fara mine.
    Trag fermoarul valizei mele de un rosu aprins si pasesc apasat spre iesirea din apartament. Apas pe butonul liftului care indica parterul, apoi realizez ca am uitat sa chem taxi.
    Ma apropii rapid de strada plina de masini si incep sa imi flutur usor mana prin fata lor. Asa se face autostopul? Gresit! Imi departez usor picioarele si il las pe unul dintre ele usor descoperit. Asa se face autostopul!









    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Ttt11


    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Ttt12




    Apas agitat pe ecranul telefonului. Scoateti dracu telefonul ala din cur! 
    Simt deja cum imi creste tensiunea. Cu asa profesori cred ca lucram la Mc acum. Mai este doar o ora pana la decolare, iar noi nici check in-ul nu l-am facut.
    De ce a trebuit sa ma bag eu in asta? Nu stateam bine merci acasa si ma uitam la un serial? Nu, logic, eu trebuie sa imi complic existenta.
    O sa cedez psihic in excursia asta.
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o1_540
    || Casian || Theodor || Opal ||
    27 ani || actor și profesor

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o2_1280

    -Raphael, dacă te mai agiți mult o să faci o criză, îi zic pletosului care se agita mai ceva ca o sticlă de șampanie scăpată pe jos.
    Stăteam pe valiză și fumam pe ascuns să nu mă vadă paznicii. N-aveam chef să fac drumul până afară pentur un trabuc, mai ales că aseară n-am dormit ca să dau cu bormașina. Nu, n-aveam niciun șurub de fixat, dar vecinii mei făceau sex zgomotos și am zis să le bag un instrumental frumos pe fundal.
    Nu e ca și cum aș fi ales să mergem în excursie cu Mister Distracție, dar directorul nu ne-a lăsat să plecăm singuri cu copii în Italia. Cred că știe prea bine cu cine are de-a face. Adică, uită-te la noi. Camus și Des nici n-au ajuns, iar eu deja am pierdut doi copii în aeroport. Problema e că nici nu mă chinui să-i caut. Sunt majori, se descurcă.

    -Hai stai jos și fumează o țigară, cei doi o să ajungă imediat.
    Iar dacă nu vor ajunge îi punem să se prostitueze pentru alte bilete de avion. Raphael se agită așa tare că l-a speriat și pe Hamlet. Sărăcuțu se agită în buzunarul meu de la haină.
    -Uite, l-ai stresat pe Hamlet. Și-așa are frică de avion. Știi câți morcovi i-am dat să se liniștească acasă?

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_n3f0waAN2p1so4e9eo1_500
    Illias Camus Vania | 26 ani | profesor de modeling
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_olubxk1UO01sg0qd5o1_500
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Adae4c70b03ba614842569ae334bfdb5

    -Mergi odată mai repede, că întârzii la aeroport! țip la nenorocitul ăla de taximetrist.
    -Dar, domnule, asta e viteza maximă legală...

    -Arăt eu foarte legal? Calcă pe accelerație până nu mă enervez și trec la volan!
    M-am trezit cu fața la cearceaf. Nu. M-am trezit cu fața în toaletă. Am ieșit aseară în oraș și m-am făcut căcat. Am pus mâna pe un tip, doar ca să mă trezesc că tre să plece că-l sună nevastă-sa. Așa că acum sunt mahmur și nefutut.
    Șoferul ăsta ar face bine să nu mă mai enerveze atât, că-i tai biluțele. Băga-mi-aș, ce rău îmi e...Ah, aeroportu! Doamne,
    ajută! I-am plătit prostului și am ieșit repede din mașină, cu toate valizele după mine. Am găsit un sclav de la securitate și cu niște ochișori dulci l-am făcut să-mi care toate bagajele. Ok, acum Casian. Unde ești, actor de doi lei...Ah!

    -Casian! Aici sunt!
    Am alergat spre el, încercând să nu mă împiedic prea tare. Paltonul roz pastel îmi flutura și era cât pe-aci să calc pe cordon și să cad în nas. Ah, copii sunt aici...Hm, par că lipsesc câțiva...Oh, pe cine avem noi aici...
    -Hmm, pe tine nu te știu, încă...Eu sunt Camus, noul profesor de modeling, iar tu arăți bine. Și o să arăt și eu bine peste câteva ore când nu mi se mai agită viermișorul de la tequila în stomac, așa că voi flirta cu tine mai încolo.
    Sayami
    Sex : feminin
    Zodiac : Berbec
    Zodiac chinezesc : Sarpe
    Mesaje : 53
    Data de inscriere : 19/09/2017
    Varsta : 22
    Sayami
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Grunge-inspo-love-quotes-Favim.com-1829720
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} AXq3JcJ

    In fata mea opreste o rabla din 1900 toamna. Ma aplec usor in dreptul geamului:
    - Prinde 100 la ora? intreb indiferenta privind ochii bulbucati ai soferului.
    Barbatul, de o varsta cu masina, da afirmativ din cap, iar eu imi arunc valiza pe bancheta din spate, apoi ma asez langa ea.
    - La aeroport.
    Stafida incepe sa boloboroseasca o incercare de flirt, dar il ignor si ma uit la telefon: 20 de apeluri nepreluate. Ups.
    In scurt timp ajung la destinatie si deshid usa.
    - Acum nu primesc si eu nimic? rosteste libidinos batranul si isi linge buza.
    - Ba sigur ca da, mon cheri.
    Ma apropii putin de el si imi asez mana pe piciorul lui. Barbatul isi fixeaza privirea in tavan facandu-si filme erotice in cap. Ii apuc portofelul, imi iau valiza si pasesc rapid spre aeroport.
    - Inca o rata la banca, probabil.
    Pronunt tare in cat sa ma auda si patrund in aeroport vazand un grup mare de oameni.
    - Salut mon rayon de soleil!
    Spun zambind usor si dandu-mi ochelarii de soare jos.
    - De ce stati degeaba? Nu ne grabim? Of, neprofesionalism peste tot.
    Rostesc ironic si pasesc cu incredere spre check in. 


    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Ttt11



    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Ttt12


    - Casian, daca voiai sa ma relaxez trebuie sa te asiguri ca toti idiotii sunt aici la timp!
    Rostesc din ce in ce mai tare ajungand sa tip pe final si sa intorc priviri.
    - Profesorii, profesorii, asta am vrut sa zic. Acum nu va mai holbati!
    Oftez zgomotos si apuc trabucul din mana lui Cas si trag un fum sanatos.
    In peisaj apare ceva roz si zgomotos. Clar, Cas si Des nu imi ajungeau, aveam nevoie si de aiuritul asta.
    Il ascult pe baiat usor iritat, apoi imi ridic privirea spre tavan:
    - Ce am facut sa merit asta?
    Pot sa mor acum?
    Privirea mi se intoarce cand aud sunetul puternic al unor tocuri. Oare cine sa fie?
    Eu? Neprofesionist? Mama ta de frantuzoaica!
    - Desiree Martel sa stii ca e ultima oa...
    Dar ma opresc rapid din vorbit obsevand ca nici macar nu mai e langa mine.
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o1_540
    || Casian || Theodor || Opal ||
    27 ani || actor si profesor

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o2_1280

    -Da ho, fă, că sperii peștii! strog și eu la el când văd că se enervează.
    Omu ăsta are nevoie de niște ore de yoga și de o cur...femeie neserioasă. Și...uite-l pe Camus. Nici bine n-a ajuns și deja se dă la Rapha. Săracu mai are puțin și face scurt-circuit. Stai, ce văd acolo în zare!

    -Mia bella, bine că ai venit! zic apropiindu-mă de fată și sărutând-o pe ambii obraji. Cred că Raphael o să leșine în curând.
    Asta am zis-o astfel încât băiatul să nu mă audă. Abia așteptam să ajungă blonda, tovarășa mea de băutură și de dans și de farse copiilor. Ne-am îndreptat toți spre check-in, numărând din priviri elevii. Unu, doi...doișpe. Gata, sunt toți! Bineînțeles că am așteptat o tonă după Cam care avea destule bagaje cât să trăiască 2 ani în Italia.
    Până la urmă am ajuns la cea mai grea parte a călătoriei: controlul de securitate.
    -Domnule, vă mai rog o singură dată, puneți-vă animalul în cușcă...

    -Asta e discriminare față de prietenii noștri necuvântători! Nu accept o astfel de jicnire!
    -Domnule, e doar un hamster, îl puneți doar câteva minute în cușcă și...
    -Bagă-te tu în cușcă, polițist de doi bani! Măcar ai insignă? Nu cred că ai trecut probele fizice cu burta aia!
    Și uite momentul în care marele actor Casian știa că a întrecut limita, dar în loc să-și ceară scuze și să respecte regulile normale a ales să apere mândria hamsterului său.
    -Puteți să-mi luați libertatea, dar nu și hamsterul! Nu o să-i las să te țină în cușcă ca pe o javră, m-ai auzit Hamlet?!
    Nu-i voi lăsa! Asta-i încălcare de drepturi! Cer un avocat! strig în timp ce securitatea mă luase pe sus și mă trecuse prin detectorul de metale cu forța.

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_n3f0waAN2p1so4e9eo1_500
    Illias Camus Vania | 26 ani | profesor de modeling
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_olubxk1UO01sg0qd5o1_500
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Adae4c70b03ba614842569ae334bfdb5

    Vai, ce înfumurat...îmi place de el. Ok, după ce a venit și Des am mers să facem check-in ul. A trebuit să mă cert zece minute cu gagica de la casă că toaate bagajele mele sunt strict necesare până să scot niște bani din portofel și să rezolv totul.
    La controlul de securitate, în timp ce Casian făcea alt scandal eu aveam treburi mai importante de rezolvat.
    -Domnule, v-am spus de o mie de ori, nu puteți trece cu tuburile astea de fixativ!

    -Dar e un zbor de doișpe ore, părul meu o să devină un dezastru! Am nevoie de tuburile astea! V-am spus că am cancer?
    -Domnule, ne pare rău pentru dumneavostră, dar nu treceți cu tuburile astea, spuse, apăsând pe tub.
    Mirosul dulceag al cosmeticei îmi întoarse stomacul pe dos, iar virmișorul hotărâse că e timpul să iasă la lumină.
    -Em...Vă simțiți bine?

    -Cred că o să...dau la boboci... bâlbâi, cu o mână pe stomac, înainte să vărs tot ce puteam avea în stomac pe pantofii doamnei polițist.
    Până la urmă am ajuns pe partea cealaltă a portii, fără fixativ și cu o amendă. Am cumpărat o sticlă cu apă pe care am dat-o pe gât imediat, încercând să-mi revin. Nu mai beau niciodată trei feluri de votcă diferite cu sos de ciocolată.


    Ultima editare efectuata de catre IonicaSuper in Sam 14 Apr - 11:43:48, editata de 1 ori
    Sayami
    Sex : feminin
    Zodiac : Berbec
    Zodiac chinezesc : Sarpe
    Mesaje : 53
    Data de inscriere : 19/09/2017
    Varsta : 22
    Sayami
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Ttt11





    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Ttt12


    Ma uit continu la ceas sperand ca nu o sa pierd zborul sau slujba sau ambele. Fi-ar! Am nevoie de un calmant?
    Dupa check in privesc tot scandalul din preajma mea cred ca o sa lesin.
    Trec cu bine de verificare si ma asez pe un scaun cautand disperant un calciu. Daca nu mor azi nu mai mor niciodata.




    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Grunge-inspo-love-quotes-Favim.com-1829720

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} AXq3JcJ





    Trec cu bine de verificare, bine, a trebuit sa arunc in jur de trei sticle de sampanie. Sampanie frantuzeasca, o bunatate! Mi se face apa in gura.
    Observ ca amicul meu intampina ceva probleme. Ii fac cu ochiul in timp ce securitatea nu e atenta, iar lui Hamlet ii indic sa fuga. 
    - Of, se pare ca s-a speriat. Ma duc sa il caut.
    Rostesc afectata si ma duc in directia in care a luat-o hamsterul. Ma las in jos, il apuc si il asez in sutien.
    - Fi-ar! A fugit!
    Pronunt tare ca cei de la securitate sa ma auda.
    - O sa iti luam altul, Cas.
    Ii zambesc scurt si il apuc de mana trangandu-l dupa mine.
    - Imi multumesti mai tarziu.
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o1_540
    || Casian || Theodor || Opal ||
    27 ani || actor si profesor

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o2_1280

    Am văzut că Des mi-a făcut cu ochiul și mi-am dat seama că avea un plan, dar am continuat să fac scandal ca polițiștii să nu bănuiască nimic. Până la urmă m-au pus jos și am auzit-o pe Des cum striga că a fugit. Minciună, Hamlet nu fuge aproape niciodată pentru că e un gras puturos. Dar ei nu știu asta.
    După ce am trecut nițel mai departe i-am văzut năsucul ieșind din decolteul fetei.

    -Ce-ți place între țâțe, nenorocit mic, îi zic animalului întinzând mâna ca el să sară, după care l-am băgat înapoi în buzunarul de la haină. Mulțumesc din suflet, mia bella, îți sunt dator cu o surpriză când ajungem.
    Am luat-o în brațe pe Des, semn de ”mulțumesc”, după care m-am uitat în jur, să văd dacă toți au trecut. Mai trebuia să trecem de vamă și pe urmă libertate!

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_n3f0waAN2p1so4e9eo1_500
    Illias Camus Vania | 26 ani | profesor de modeling
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_olubxk1UO01sg0qd5o1_500
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Adae4c70b03ba614842569ae334bfdb5

    Doamne, mă simțeam ca un căcat...Poate chiar nu trebuia să beau aseară. M-am așezat lângă brunet, dar de data asta de oboseală, nu ca să mă dau la el. Doamne, ce bine arată omul ăsta! De ce o lucra într-o școală? Ar face bani super frumoși în modeling sau în actorie.
    M-am încovoiat când am simțit că mi se agită rău stomacul, mai avem și un zbor de 12 ore...Poate tipu bun are vreo pastilă, măcar un somnifer ca să nu vomit tot drumul. M-am abținut să nu vărs din nou, după care l-am tras de mâneca gecii.

    -Scuză-mă, băiatu, dar ai o pastilă de greață? Ți-aș spune pe nume, dar chiar nu știu cum te cheamă.
    Sayami
    Sex : feminin
    Zodiac : Berbec
    Zodiac chinezesc : Sarpe
    Mesaje : 53
    Data de inscriere : 19/09/2017
    Varsta : 22
    Sayami
    Membru




    Am privit amuzata scena din fata mea, apoi i-am raspuns lui Cas la imbratisare.
    - Deja sunt nerabdatoare.
    Ii spun barbatului si zambesc scurt.
    Incep sa numar copiii: unu, doi... Sunt toti, cred.
    - Adunarea toata lumea!
    Rostesc raspicat privind cum toti incep sa se apropie. Pasesc spre autobuzul destinat sa ne duca la avion. 












    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Ttt11



    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Ttt12




    Caut atent micul borcan, dar ceva imi distrage atentie. Imi intorc iritat privirea: iar el?
    Scot o folie argintie din geanta si o arunc catre baiat.
    - Pastreaz-o! rostesc sictirit, apoi continui sa caut tubul si il gasesc rapid, dau una dintre micile pastile pe gat si ma ridic.
    Acum face pe sefa de trib? Asta e rolul meu!
    - Daca vrei sa faci pe profesoara responsabila ar trebuii sa nu mai intarzii 2 ore, Desiree! ma rastesc la femeie dandu-mi ochii peste cap.
    Urmez turma in autobuz, iar in scurt timp ajungem la avion.
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o1_540
    || Casian || Theodor || Opal ||
    27 ani || actor si profesor

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o2_1280

    Nu am apucat să vorbesc deloc cu ai mei, dar am să-i sun când aterizăm în Italia. Dacă îi sun mai devreme poate mă trezesc cu ei la aeroport de mă fac de râs din prima zi.
    Ca să nu fiu un profesor rău, am rămas în urmă ca să mă asigur că toți elevii pe cre nu i-am pierdut încă urcă în autobuz.
    La sfârșit am urcat eu, iar ușile s-au închis, pornind spre avion.

    - În curând o să ajungem pe tărâmul celei mi bune mozzarella. Abia aștept să mănânc o calzone, mi-e atât de dor de ea. Des, Rapha, Cam, ce bem diseară? Stați așa, unde e Camus?
    În tot autobuzul nici urmă de micul gay. Vai de capul meu, numai un profesor n-am pierdut până acum!
    N-aveam nici cum să ne întoarcem, sper doar să se descurce. La cum a vomat pe doamna polițist, e posibil să fie leșinat pe undeva...

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_n3f0waAN2p1so4e9eo1_500
    Illias Camus Vania | 26 ani | profesor de modeling
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_olubxk1UO01sg0qd5o1_500
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Adae4c70b03ba614842569ae334bfdb5

    Urâciosul mi-a aruncat o folie argintie plină de pastile, după care dispăru de lângă mine. Dacă nu arăta așa de bine poate m-aș fi supărat, dar mi se pare sexy când e nervos. Ah, iar mi se agită stomacul! Am alergat până la baie ca să scot ce trebuia scos, după care mi-am luat o sticlă de apă și am dat pe gât două pastile.
    Când m-am întors iai pe ăștia de unde nu-s! Mi-am luat bagajele de mână și am alegat spre poartă, unde autobuzul tocmai pleca...Nu cred că mi se întâmplă asta!
    Trebuie să găsesc o soluție, rapid, altfel rămân aici...Hmm...Am o idee!
    *După 10 minute*

    -Hei lume, sunt aici! strig în momentul în care văd micul grup așteptând lângă avion.
    Da, am venit cu mașina de bagaje. Ar trebui să primesc un premiu, i-am convins să mă ia și pe mine fără să le sug nimic.
    Am sărit de pe valize, mulțumindu-le lui Stan și Charlie, după care am alergat spre profesori.

    -Nu-mi vne să cred că ați plecat fără mine! Casian, știai că mi-e rău! Dar...m-am apropiat de el vorbindu-i în șoaptă, dacă stau în avion lângă iritatul ăla sexy suntem chit. Și vreau să împărțim și camera, pentru asta îți fac rost de un Yager direct din Germania.
    L-am văzut că ridică o sprânceană când aude de băutură. Am bătut palma, iar eu mi-am luat fericit bagajul de mână, urcând în aeronavă.
    Sayami
    Sex : feminin
    Zodiac : Berbec
    Zodiac chinezesc : Sarpe
    Mesaje : 53
    Data de inscriere : 19/09/2017
    Varsta : 22
    Sayami
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Grunge-inspo-love-quotes-Favim.com-1829720


    Am urcat in autobuz, iar un domn mi-a oferit locul lui. Ii zambesc usor si ma asez. Apoi imi intorc privirea catre Cas.
    - Vreau sa incerc ceva special. Ma bazez pe tine.
    Ii spun lui Cas si ii fac cu ochiul, apoi imi asez piciorul drept peste cel stang.
    - Uff, Raphael, esti cam aerian azi. Cum ai putut sa pierzi deja un om?
    Il intreb ironica lasandu-ma usor pe spate. E asa simpatic cand se enerveaza.
    Ulterior cobor si astept sa aflu care este locul meu in avion.


    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Ttt11




    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Ttt12




    Simt cum mi se umfla o vena, iar capul incepe sa imi pulseze.
    Incep sa tip la femeie in spaniola apoi realizez ca nu intelege nimic, trag o gura de aer si incerc sa pronunt calm:
    - Asculta aici, "madame", rostesc imitandu-i accentul de frantuzuaica obosita. Nu eu sunt ala care a intarziat doua ore si care...
    Am spus ca incerc sa fiu calm, nu si ca reusesc. 
    Cobor din autobuz si urc scara catre avion. Ma asez pe locul 12. E la geam, perfect!
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o1_540
    || Casian || Theodor || Opal ||
    27 ani || actor si profesor

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o2_1280

    Am început să împart biletele fiecăruia, asigurându-mă că Raphael și Camus stau unul lângă altul. Pentru o sticlă de Yeager Master direct din Germania mă târăsc și pe pietre încinse. În plus, îi sunt dator omului ăsta,
    l-am lăsat mahmur singur în aeroport.
    De altfel, m-am asigurat că stau lângă Des, pe același rând cu cei doi, dar în partea opusă. Am urcat în avion și în curând ne-a anunțat că vom decola. Mi-am pus centura, verificând să văd dacă Hamlet e bine. Tremura, așa că l-am mângâiat ușor pe căpșor ca să se relaxeze.

    -Mia bella, va fi un zbor de 12 ore, așa că o să petrecem cam mult timp unul lângă altul. Sper că știi să joci cărți, îi spun zâmbind, uitându-mă în meniul avionului.
    Nu mă uitam de mâncare, nu sunt un hămesit. Vreau ceva alcool.

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_n3f0waAN2p1so4e9eo1_500
    Illias Camus Vania | 26 ani | profesor de modeling
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_olubxk1UO01sg0qd5o1_500
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Adae4c70b03ba614842569ae334bfdb5

    M-am chinuit puțin până mi-am pus bagajul de mână sus, în mare parte pentru că era foarte greu, iar mânuțele mele prăpădite de găină nu mă prea ajută. M-am așezat pe urmă la locul meu, care era lângă brunetul sexy, așa cum îmi promisese Casian.
    Mi-am scos oglinda din geantă, verificând să văd dacă arătam bine. Dacă tot am fost la baie de ce nu m-am gândit să mă retușez acolo? Machiajul nu se retușează în public, este o regulă de bune maniere. Am oftat, încercând să mă aranjez cât de cât.
    Nu a durat mult până s-a anunțat decolarea și în câteva minute am părăsit teritoriul american. Ah, abia aștept să pun piciorul în Europa! Acum, trecem la adevăratul motiv pentru care am venit în excursia asta: penisul.

    -Știi, ar fi drăguț dacă mi-ai spune cum te cheamă în loc să-ți zic ”brunetul sexy”.
    Sayami
    Sex : feminin
    Zodiac : Berbec
    Zodiac chinezesc : Sarpe
    Mesaje : 53
    Data de inscriere : 19/09/2017
    Varsta : 22
    Sayami
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Grunge-inspo-love-quotes-Favim.com-1829720


    Ma asez pe locul meu si fixez centura. Se pare ca stau langa Cas. Poate drumul nu o sa mai para asa lung cu el langa mine.
    - Sper ca tu stii sa joci, nu vreau sa te bat asa usor. Ar fi plictisitor.
    Apuc meniul si imi fixez privirea atent.
    - Un aperol, te rog.
    Rostesc atunci cand femeia imbracata in uniforma se apropie intrebatoare de noi.
    Observ ca Hamlet este destul de agitat, asa ca il mangai usor.
    - Mon amour, calme-toi.
    Ii masez usor burta si ii fredonez cateve versuri dintr-un cantec de leagan in franceza. Asta imi canta mama.




    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Ttt11




    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Ttt12


    Imi intorc capul sa vad cine se aseza langa mine, iar orice urma de speranta din privirea mea. 
    Acum pot sa incep sa plang?
    Imi dau ochii peste cap si ma departez cat de mult se poate de el.
    - Sigur, ma chema ''lasa-ma dracu in pace".
    Pronunt pe un ton rautacios si imi intorc privirea spre geam.
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o1_540
    || Casian || Theodor || Opal ||
    27 ani || actor si profesor

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o2_1280

    -Of, te rog, sunt actor. Sunt expert în poker. Uită-te la fața asta, aș putea câștiga un concurs de clipit fără să mă străduiesc.
    Exageram puțin, dar chiar îmi plăcuse pokerul în liceu. D-aia eram eu așa sărac...Era drăguț cum încerca Des să-l calmeze pe Hamlet. Și rozătoarei îi cam plăcea de blondă. În spate, dințosule, e tovarășa mea.
    Am aruncat o privire spre Camus și Raphael, era haios cum se dădea la săracul brunet care numai de el n-avea chef. Am cerut și eu un vin roșu de la domnișoara când a comandat și Des.

    -Se pare că operațiunea Cupidon nu merge așa de bine, îi zic amuzat blondei, arătând spre excitt și pachetul de nervi.

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_n3f0waAN2p1so4e9eo1_500
    Illias Camus Vania | 26 ani | profesor de modeling
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_olubxk1UO01sg0qd5o1_500
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Adae4c70b03ba614842569ae334bfdb5

    -Hm, îmi place, sună periculos.
    Nu cred că a fost cea mai deșteaptă replică, dar nu prea știu ce să zic. E puțin cam urâcios. Oare nu-mi stă bine părul? Aspectul meu îl deranjează? Adică, de obicei sunt sexy. Nu acum, când abia mi-am golit stomacul și sunt mai tras la față ca un aspirator.
    Sunt model, ar trebui să arăt bine în orice moment. Ah, acum că mi-a mai trecut greața mă doare capul...niște alcool sigur drezolvă problema.

    -Ei bine, ”El Diablo”, eu o să-mi iau o bere. N-ai vrea și tu una? Fac eu cinste, să te relaxezi ca să avem și noi o discuție drăguță.
    Sayami
    Sex : feminin
    Zodiac : Berbec
    Zodiac chinezesc : Sarpe
    Mesaje : 53
    Data de inscriere : 19/09/2017
    Varsta : 22
    Sayami
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Grunge-inspo-love-quotes-Favim.com-1829720


    Chicotesc usor atunci cand il aud pe barbat. Paharul ajunge rapid in fata mea, iau o gura mica, apoi ma intorc spre cei doi din spate.
    - Nu stiam de aceasta operatiune.
    Pronunt si ma fac comoda in scaun.
    - Ce primim la schimb?
    Rostesc si mai iau o gura din lichidul portocaliu.




    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Ttt11




    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Ttt12


    Imi dau ochii peste cap si incerc sa il ignor.
    - O, nu. Tu bei apa.
    Rostesc nervos intorcandu-ma spre el.
    - Nu vreau sa vomiti pe mine.
    Ma rastesc la el, apoi imi comand un gin tonic.
    - Nu stii sa accepti un refuz, nu?
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o1_540
    || Casian || Theodor || Opal ||
    27 ani || actor si profesor

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o2_1280

    -Cred că am uitat să-ți zic. Lui Camus i s-a pus pata pe Raphael. Îl ajutăm, ne dă o sticlă de Yager Master direct din Germania. Dacă obține mai mult poate îl convingem să ne dea chiar două.
    Imediat ce a venit vinul am dat pe gât o gură sănătoasă. După toată agitația aia din aeroport aveam nevoie de ceva care să mă relaxeze.
    -Sincer, nu știu câte șanse are Camus cu toată treaba asta, adică Raphael pare mai ”straight” decât o bară de metal. Eh, oricum arată ca o fată și se îmbracă în roz și stă cu orele în baie, nu e chiar așa mare diferență/ Poate doar după ce își dă hainele jos.
    Dacă îi iese cu atât mai bine pentru noi. Băutură!
    -Deci, macao sau tabinet?

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_n3f0waAN2p1so4e9eo1_500
    Illias Camus Vania | 26 ani | profesor de modeling
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_olubxk1UO01sg0qd5o1_500
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Adae4c70b03ba614842569ae334bfdb5

    -Of, te rog, sunt jumătate german, noi n-avem apă, avem bere, îi zic, dar simt cum îmi ghiorțăie stomacul. Defapt, cred că ai dreptate...
    Am oftat dezamăgit, cerând o apă cu lămâie și o pungă de hârtie în caz de urgență. Chiar aveam chef de o bere,
    dar trebuie să mă abțin. Vomitatl pe el nu este cel mai sexy lucru și vreau să dau bine.

    -Dacă aș fi știut să accept refuzuri nu ajungeam ceea ce sunt azi. Câteodată trebuie să insiști dacă vrei să obții ceva ce chiar îți dorești. Așa am ajuns prima oară pe copertă la ”ELLE”.
    Am luat o gură de apă, întorcându-mă spre el.
    -Dar tu? Nu crezi că ești puțin cam prea agitat pentru cineva așa tânăr? De la atâta încruntat s-ar putea să faci riduri și să strici fața asta frumoasă.
    Sayami
    Sex : feminin
    Zodiac : Berbec
    Zodiac chinezesc : Sarpe
    Mesaje : 53
    Data de inscriere : 19/09/2017
    Varsta : 22
    Sayami
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Grunge-inspo-love-quotes-Favim.com-1829720


    - Olala, asta da recompensa.
    Rostesc in timp ce asez paharul in suportul special.
    - Mon amour, dragostea are cai nebanuite de noi, muritorii de rand.
    Pronunt relaxat si ma fac comoda in scaun.
    - Surprinde-ma!
    Spun zambind si fixandu-mi privirea pe pachetul de carti.
    O voce feminina incepe sa rasune in tot avionul, iar decolarea este e anuntata.
    Nu am probleme cu zborul, dar cand decoleaza simt de parca totul se intoarce cu susul in jos.
    Imi lipesc spatele de scaun si accidental imi asez mana peste a lui Cas. Obisnuinta, asa ma linistea tata cand imi era frica de ceva.




    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Ttt11




    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Ttt12

    Privesc pe geam nefiind atent la ceea ce abereaza idiotul. Ii ascult doar ultimele propozitii si ma intorc iritat:
    - Dar tu? Nu crezi ca ar trebui sa taci dracu o data?
    Ma rastesc la el, apoi observ cum incepem sa ne miscam.
    Apuc o pereche de casti si imi pun niste muzica. Poate acum o sa taca tampitul asta.
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o1_540
    || Casian || Theodor || Opal ||
    27 ani || actor si profesor

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o2_1280

    Am zis să jucăm macao mai întâi, dar când să aranjez cărțile se pare că decolăm. Am simțit o atingere pe mâna mea și m-am întors spre blondă. Am întors palma, astfel încât să o apuc mai bine de mână.
    -Emoții, mia bella? o iau puțin peste picior, mângâind-o cu degetul mare pe mână.
    Mă gândesc că așa se va relaxa mai ușor.

    -Prima dată când am zburat cu avionul a fost atunci când am plecat din Italia ca să devin actor. Am crezut că voi muri și eram complet singur. Mă gândeam numai la mama și la ce bine era acasă.
    Hamlet tremura în buzunarul meu și ca să nu se scape pe bluza mea l-am scos și l-am pus lângă mâinile noastre, mângâindu-l și pe el pe burtică ca să se liniștească.

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_n3f0waAN2p1so4e9eo1_500
    Illias Camus Vania | 26 ani | profesor de modeling
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_olubxk1UO01sg0qd5o1_500
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Adae4c70b03ba614842569ae334bfdb5

    Am tresărit când s-a răstit la mine. Doamne, ce om iritabil...Mi-am luat paharul, bând cu neîncredere câteva guri. De obicei oamenii se apropie de mine datorită aspectului, până la urmă a fi frumos e talentul meu.
    Mă irită faptul că el ignoră cu desăvârșire asta!
    Ok, Camus, amintește-ți ce ți-a zis mama ta să faci în momente ca astea...Nu, asta nu va merge, toată lumea o urăște pe mama! Nu-mi place să mă stresez, dacă mă stresez încep să transpir și e scârbos!
    Până la urmă n-am mai rezistat presiunii și i-am scos băiatului căștile din urechi, privindu-l cât se poate de serios.

    -Spune-mi sincer, de ce ești așa iritat când încerc să vorbesc cu tine? E ceva în neregulă cu felul în care arăt? E cumva părul? Sau sunt hainele? Sau fața? îi vorbesc rapid, dându-mi seama că pracic mă agitam degeaba. Uite, știu că sunt prost, mereu am fost așa. Frații mei le-au avut cu școala, mie chiar nu mi-a păsat, pentru că eu am vrut să fiu model.
    Tot ce am eu e fața și vreau să fie perfectă, așa că spune-mi, aspectul meu îți provoacă așa mare repulsie?
    Sayami
    Sex : feminin
    Zodiac : Berbec
    Zodiac chinezesc : Sarpe
    Mesaje : 53
    Data de inscriere : 19/09/2017
    Varsta : 22
    Sayami
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Grunge-inspo-love-quotes-Favim.com-1829720




    Ii strang usor mana si simt ca parca ma mai linistesc putin.
    - Macar o sa ii vezi curand.
    Ii spun si afisez un zambet slab.
    - Poti sa iti spun un secret?
    Rostesc incet, apoi inghit in sec.
    - Cred ca am frica de inaltimi.
    Pronunt pe acelasi ton, iar cand avionul se desprinde de pamant ii strang mai tare de mana.






    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Ttt11




    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Ttt12



    Pufnesc in ras dupa ce termina de vorbit.
    - Chiar nu voiam sa ascult acest monolog comico-tragic legat de viata ta.
    Rostesc indiferent, apoi imi mut privirea in telefon.
    - Insa, pentru linistea ta sufleteasca, nu parul sau hainele imi provoaca repulsie.
    Pronunt pe acelasi ton cotinuand sa butonez micul aparat.
    - Ci tu, cu toata fiinta si persoana ta.
    Afisez un zambet crispat, imi dau ochii peste cap si aleg o alta melodie.
    - Si nu sunt gay.
    Imi asez castile in urechi si continui sa privesc pe geam. 
    Sper sa taca acum.
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o1_540
    || Casian || Theodor || Opal ||
    27 ani || actor si profesor

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o2_1280

    M-am uitat serios la ea, în timp ce ea urmă să-și spună marele secret. Am încercat să mă abțin, dar am pufnit într-un râs ușor, încercând să-mi acopăr gura.
    -Ia nu mai spune, n-am observat, îi spun ridicându-ne mâinile la amândoi.
    Am râs din nou, de data asta mai tare. Era atât de amuzantă, mai ales cu fața aia. M-am apropiat de ea și am sărutat-o pe obraz,
    bătând-o ușor pe mână.

    -Nu te supăra, mia bella, dar mutra ta serioasă e comică. O să te învăț un truc ca să te liniștești. Eu mereu mă relaxam cântând în gând sau fredonând melodia mea preferată.

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_n3f0waAN2p1so4e9eo1_500
    Illias Camus Vania | 26 ani | profesor de modeling
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_olubxk1UO01sg0qd5o1_500
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Adae4c70b03ba614842569ae334bfdb5

    M-am încruntat când am văzut că agitația mea îl amuză. Râde pentru că nu știe cât de greu a fost să ajung unde sunt acum și cât de atent trebuie să fiu.
    Am expirat ușurat când mi-a zis că nu aspectul meu e de vină. Am luat o gură de apă, ridicând o sprânceană.

    -Din câte știu nu mi-ai cunoscut nici ființa, nici persoana, dar o să avem destul tip pentru asta, îi spun făcându-i cu ochiul.
    Mi-era foame, așa că m-am uitat pe meniu să văd dacă găsesc o salată sau un sandwich cu brânză.

    -Niciunul din voi nu e gay până nu mă vede îngenunchind, îi spun, mușcându-mi buza.
    Bineînțeles că glumeam, n-o sug chiar așa ușor, nu sunt târfă la urma urmei, dar mi se pare haios cum se enervează.

    Sayami
    Sex : feminin
    Zodiac : Berbec
    Zodiac chinezesc : Sarpe
    Mesaje : 53
    Data de inscriere : 19/09/2017
    Varsta : 22
    Sayami
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Grunge-inspo-love-quotes-Favim.com-1829720


    - Olala, mon amour, daca o sa continui sa ma saruti nu cred ca mai vreau sa ma linistesc.
    Rostesc ironic si chicotesc usor, dar o turbulenta are loc, iar eu ma panichez iar.
    - Am incredere in tine, Cas.
    Ii spun incet si zambesc. Inchic ochii si incep sa fredonez cantecul de leagan pe care il cantasem lui Hamlet. Mi-o imaginez pe mama, ce femeia frumoasa, ce voce frumoasa. Inima incepe sa bata intr-un ritm normal.

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Ttt11




    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Ttt12
     


    Observand ca nu se opreste din vorbit scot una din casti si ii raspund sec:
    - Si nici nu am de gand sa o cunosc.
    Vreau sa ma intorc la ascultat muzica, dar ii aud iar vocea enervanta.
    - Vomit.
    Rostesc scarbit si ma incrunt.
    - Macar acum inteleg cum ai ajuns tu un model asa "cunoscut".
    Pronunt ironic privindu-l cu aroganta si departandu-ma si mai mult de el.
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o1_540
    || Casian || Theodor || Opal ||
    27 ani || actor si profesor

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o2_1280

    Am lăsat-o pe fată să se relaxeze puțin, aruncând încă o privire spre amorezi. Cred că se petrece ceva amuzant acolo, aș fi stat lângă ei, dar cred că aici e mai bine.
    -Cântecelul a funcționat se pare. Mâna nu-ți mai tremură. Sunt totuși curios, mia bella, ce melodie te-a făcut să te liniștești?
    Dacă e în franceză am belit-o, nu știu aproape niciun cuvânt. Dar și pe mine mă liniștesc cântecele în limba maternă, până la urmă asta am auzit când eram copii.

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_n3f0waAN2p1so4e9eo1_500
    Illias Camus Vania | 26 ani | profesor de modeling
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_olubxk1UO01sg0qd5o1_500
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Adae4c70b03ba614842569ae334bfdb5

    Am început să râd când l-am auzit și mai ales cum a reacționat. El chiar a luat-o de bună. Nu știu dacă am făcut bine sau nu cu gluma asta, dar măcar mi-am făcut reclamă. Nu o sug tuturor, dar și când o fac...
    -Eh, fiecare meserie cu riscurile ei. Am învățat multe în cariera asta, dacă vii câteva minute la toaletă îți pot și arăta.
    Acum chiar am sunat a curvă. Probabil el chiar crede că sunt târfă, dar joculețul ăsta e amuzant. Dacă chiar vreau să mi-o trag cu tipul ăsta ar trebui să încetez, dar oricum se pare că mă urăște, așa că măcar să mă distrez un pic.
    Am chemat stewardesa și am cerut o salată grecească.

    -E vreo șansă ca brânza să fie dietetică? o întreb, dar dă din cap în semn negativ, făcându-mă să oftez.
    Trebuia să iau ceva de mâncare din aeroport, în avion găsesc numai grăsimi. Dacă încep să mănânc de acum nici nu se mai pune problema să văd vreo felie de pizza. Și chiar îmi doresc să mănânc o felie, n-am mai văzut una de ani de zile.
    Sayami
    Sex : feminin
    Zodiac : Berbec
    Zodiac chinezesc : Sarpe
    Mesaje : 53
    Data de inscriere : 19/09/2017
    Varsta : 22
    Sayami
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Grunge-inspo-love-quotes-Favim.com-1829720
     
    Deschid usor ochii atunci cand ii aud vocea lui Cas.
    - Poate o sa a onoarea sa o asculti vreodata.
    Ii zic zambind usor si fixandu-mi privirea pe mainile noastre.
    - Acum e momentul cand imi retrag mana?
    Pronunt fixandu-l cu privirea. Ar trebui sa incetez cu flirtul?






    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Ttt11




    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Ttt12

    - Acum chiar esti deplasat de libidinos.
    Rostesc usor iritat de insistentele lui.
    - Zic sa iti dai cu niste apa rece pe fata si sa iti calmezi viermisorul.
    De data asta oftez zgomotos si imi asez castile in urechi.
    Jur ca daca mai continua mult asa il denunt la politie pentru agresiune sexuala.
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o1_540
    || Casian || Theodor || Opal ||
    27 ani || actor si profesor

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o2_1280

    -Aș minți dacă aș zice că mă deranjează, dar o să fie cam greu să jucăm cărți așa, îi zic, râzând ușor pe urmă.
    Câteodată tre să le lași dracu de cărți, mă simțeam bine în poziția asta. Hamlet s-a mai liniștit și acum sărise de pe piciorul meu în poala lui Des, așezându-se comod și privind-o pe fată cu ochii mari.

    -Hei, amice, nu crezi că stai cam bine?
    N-are și el o șoricică la care să se dea? Ăla ar trebui să fie locul meu...ok, asta a sunat foarte nepotrivit.

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_n3f0waAN2p1so4e9eo1_500
    Illias Camus Vania | 26 ani | profesor de modeling
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_olubxk1UO01sg0qd5o1_500
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Adae4c70b03ba614842569ae334bfdb5

    Cred că e greșit să te amuze așa ceva, pare că-l hărțuiesc, dar mă distrez și eu un pic. Nu e ca și cum n-aș fi serios, tipul arată bine. Dacă mi-ar propune să ne retragem ca să ne distrăm un pic nu aș refuza, deși sunt sigur că nu o va face. E greu de cucerit și-mi place asta la el.
    În curând îmi venise și salata. Părea destul de proaspătă, singurul lucru neplăcut era brânza. Acea brânză grasă și sărată...

    -Îți place brânza? mă întorc și îl întreb pe brunet, dându-mi seama că a sunat ciudat. Nu înțelege greșit, nu flirtez cu tine acum. Eu nu pot mânca brânză și mă gândeam că poate ție ți-ar plăcea...Las-o baltă, sună ciudat, continui, luând niște salată din partea fără brânză și vârând-o în gură.
    Sayami
    Sex : feminin
    Zodiac : Berbec
    Zodiac chinezesc : Sarpe
    Mesaje : 53
    Data de inscriere : 19/09/2017
    Varsta : 22
    Sayami
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Grunge-inspo-love-quotes-Favim.com-1829720




    Zambesc usor si imi retrag mana.
    Chicotesc atunci cand il vad pe Hamlet si il mangai usor.
    - Trebuie sa ii gasim o prietena.
    Rostesc incet catre Cas.
    - Incepem jocul?






    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Ttt11




    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Ttt12


    Pufnesc in ras cand ii aud intrebarea. Tipul asta e dus rau.
    Imi scot una din casti din ureche si incep sa il privesc.
    E atat de fitos pana si cand mananca o salata.
    - Esti praf la agatat.
    Ii zic ironic si rad usor.
    - Daca asa ai agatat toti tipii cu care ai fost pana acum nu ma mir de ce esti singur.
    Rostesc pe acelasi ton incercand sa nu fiu foarte nesimtit. Incercand.
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o1_540
    || Casian || Theodor || Opal ||
    27 ani || actor si profesor

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o2_1280

    -Sunt complet de acord cu asta, îi răspund lui Des, luându-l pe Hamlet de ceafă și ridicându-l de acolo. Gata, amice! Locul ăla nu-i al tău!
    I-am ignorat chițăielile și l-am vărăt în buzunar, luând pachetul și amestecându-l. Am împărțit cărțile ca un dealer adevărat ce nu sunt, scoțând pe măsuță zece dolari.
    -Hai să începem cu sume mici. Dacă mă bați nu vreau să fiu prea umilit.

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_n3f0waAN2p1so4e9eo1_500
    Illias Camus Vania | 26 ani | profesor de modeling
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Tumblr_olubxk1UO01sg0qd5o1_500
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} Adae4c70b03ba614842569ae334bfdb5

    Măcar l-am făcut să râdă. Râsul lui e destul de...drăguț...Mai ales că îi apar gropițe în obraji. Am continuat să-mi mănânc salata, evitând pe cât posibil bucățelele de brânză din ea și ascultându-i comentariile destul de înțepătoare. Am lăsat furculița jos, mușcându-mi ușor buza.
    -De fapt, ar cam fi prima dată când încerc să agăț pe cineva. De obicei tipii de prin baruri vor sex, nu discuții.
    Am luat o gură de salată, stând câteva secunde să meditez.
    -Iar alții te abordează, îți aruncă complimente, îți promit lucruri. Se bagă într-o relație, așteaptă până te atașezi de ei doar ca să-ți dea la un moment dat un telefon și să-ți spună că ei nu vor să aștepte, că muncești prea mult și nu te implici suficient.
    Am lăsat furculița în recipientul de carton, începând să mă joc cu unghiile.
    -Așa că, ești cam primul tip pe care încerc să îl agăț, iar cum avantajul sex-appeal-ului nu mă ajută în situația asta, încerc să mă descurc cu resursele limitate ale creierului meu mic și prost.
    Continut sponsorizat
      Data/ora curentă este: Joi 28 Mar - 12:26:01