RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

RPG Anime Romania

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» Re-Do's
Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 EmptyJoi 27 Apr - 16:25:26 Scris de Corelia

» Back from the death
Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 EmptyJoi 27 Apr - 16:21:43 Scris de Corelia

» Dream Land
Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 EmptyJoi 27 Apr - 16:07:04 Scris de Corelia

» [HP] Checkered
Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 EmptyJoi 27 Apr - 15:26:41 Scris de Corelia

» [HP] Crimson Red
Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 EmptyJoi 27 Apr - 15:26:00 Scris de Corelia

» [HP] Marigold
Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 EmptyJoi 27 Apr - 15:24:03 Scris de Corelia

» Work in Progress
Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 EmptyJoi 27 Apr - 14:10:25 Scris de Corelia

» Ce melodie ascult
Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 EmptyVin 21 Apr - 15:28:14 Scris de Weed Maker

» [FC] Anime și manga
Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 EmptyJoi 12 Ian - 15:57:31 Scris de Xiphion.

Afilieri

Recent Members

See more

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica}

    Sayami
    Sex : feminin
    Zodiac : Berbec
    Zodiac chinezesc : Sarpe
    Mesaje : 53
    Data de inscriere : 19/09/2017
    Varsta : 23
    Sayami
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Grunge-inspo-love-quotes-Favim.com-1829720


    Apuc cartile de  joc si le privesc atent.
    - Mon amour, nu cred ca banii iti vor ajunge pentru a ma invinge pe mine la acest joc.
    Pronunt usor arogant si asez pe masa o suma egala cu aceea aleasa de el.
    - Miza asta e cam mica.




    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Ttt11




    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Ttt12


    Il ascult pe baiat in timp ce ma jucam cu o ata de la pantaloni.
    - Cineva sufera de un complex de inferioritate?
    Intreb ironic privindu-l cateva secunde.
    - In caz ca te face sa te simti mai bine: nu sunt homosexual. Poate la tipii gay merg metodele astea de agatat.
    Rostesc calm cautand o alta melodie pe telefon.
    - Cred ca ar trebui sa incep practica aste pe oamenii cu aceeasi orientare sexuala ca si tine.
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o1_540
    || Casian || Theodor || Opal ||
    27 ani || actor si profesor

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o2_1280

    M-am încruntat ușor. Ok, acum o iau personal. Bag mâna în buzunar și trântesc încă vreo 20 de dolari pe masă.
    -Ok, devine o problemă de onoare, iar italienii iau asta foarte în serios.
    Mă uit la cărțile mele. Ok, dacă am suficient bulan reușesc ceva. Las două cărți jos și trag alte două.
    -Rândul tău, mia bella. Să te vedem.

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_n3f0waAN2p1so4e9eo1_500
    Illias Camus Vania | 26 ani | profesor de modeling
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_olubxk1UO01sg0qd5o1_500
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Adae4c70b03ba614842569ae334bfdb5

    -Și tu ai suferi de complexe de inferioritate dacă tot ce-ar fi bun la tine ar fi fundul. Dar tu sigur nu treci prin sentimente d-astea, doar ești ”the perfect guy”. Ai și creierul și fața și nu stai cu frica că dacă pui și cel mai mic gram pe tine rămâi fără muncă și toate tabloidele o să scrie despre ce vacă obeză ești.
    Sper că n-am sunat răutăcios, dar chiar așa de lipsită de griji pare viața mea în comparație cu a altora? Am zis totuși să termin salata așa că am mai dat câteva cuburi de brânză la o parte și am început să ronțăi din nou.
    -Dacă erai homosexual toată treaba asta n-ar mai fi fost atât de distractivă.
    Oare de ce vreau așa de mult să cuceresc un tip straight? Care mă mai și ignoră și se poartă urât cu mine? E incitant să ții se vorbească murdar, dar acest tip de murdar nu e prea erotic.
    -Problema e că tu mă interesezi.
    Îl vreau pe el. Nu știu sigur de ce, dar știu că îl vreau și asta cât mai repede.
    Sayami
    Sex : feminin
    Zodiac : Berbec
    Zodiac chinezesc : Sarpe
    Mesaje : 53
    Data de inscriere : 19/09/2017
    Varsta : 23
    Sayami
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Grunge-inspo-love-quotes-Favim.com-1829720


    - O problema de onoare este echivalenta cu 30 de dolari?
    Pronunt ironic si mai pun pe masa inca 40 de dolari.
    Ma uit atenta la carti si repet miscarea facuta de el. 
    - Votre tour, cheri.


    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Ttt11




    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Ttt12




    - Nu ai de unde sa stii asta.
    Rostesc usor iritat de cuvintele lui. Asta crede ca e singurul cu o viata grea? E foarte greu sa iti misti curul pe un podium si sa faci o gramada de bani, saracul de el.
    - Inseamna ca o sa fiu dezamagirea vietii tale.
    Pronunt pe un ton arogant si ii fac semn stewardessei sa imi aduca un ceai.
    - Nu stiu daca iti dai seama, dar noi, acum, suntem obligati de circumstante sa intercationam, dar dupa ce ajungem in Italia nu vreau sa iti mai vad mutra.
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o1_540
    || Casian || Theodor || Opal ||
    27 ani || actor si profesor

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o2_1280

    -Ok, asta-i prea de tot! strig și scot încă 70 de dolari, trântindu-i pe masă. Nimeni nu se ia de onoarea mea de bărbat italian pur-sânge! Vediamo perché puoi, bella.*
    Îmi amintesc de jocurile din familie, în care ne enervam unul pe altul și țipam și aruncam cu lucruri. Mda, cele mai agresive partide de Monopoly din lume...
    -Te arunci sau vedem cărțile? Ești destul de sigură pe tine? Poți să te retragi chiar acum, pierzi doar 50 de dolari.

    *să vedem ce poți,, frumoaso

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_n3f0waAN2p1so4e9eo1_500
    Illias Camus Vania | 26 ani | profesor de modeling
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_olubxk1UO01sg0qd5o1_500
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Adae4c70b03ba614842569ae334bfdb5

    -De când tipii extrem de sexy care mai sunt și inteligenți au complexe de inferioritate? pronunț ușor ironic ridicând o sprânceană.
    Nu știu cum ar putea cineva să-l privească de sus, pe o scară de la ”cute” la ”bombă sexy”, el e un ”trântește-mă pe masă și fă-mi lucruri indecente”.

    -Lucrăm în același loc, perfect guy. Nu mă poți evita ”mutra” la infinit, îi zic, chestia asta fiind destul de evidentă.
    O fi ceva în neregulă cu mutra mea? Mi-am pus mâinile pe obraji, începând să-mi pipăi toată fața ca să identific vreun fel de imperfecțiune. Nu părea nimic în neregulă, poate doar nu-i place fața mea naturală. Sau poate mi s-a scurs machiajul. Sau poate mă panichez degeaba...

    -Te-ai gândit așa, măcar puțin, să nu mai fi răutăcios? Poate dacă ți-ai scoate morcovul din fund aș fi chiar...o companie plăcută.
    Sayami
    Sex : feminin
    Zodiac : Berbec
    Zodiac chinezesc : Sarpe
    Mesaje : 53
    Data de inscriere : 19/09/2017
    Varsta : 23
    Sayami
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Grunge-inspo-love-quotes-Favim.com-1829720


    Asez usor pe masa 50 de dolari urmati de cartile mele perfect aranjate.
    Ma las comod pe spate si il privesc pe Cas cu superioritate.
    - Full house.
    Imi asez piciorul drept peste cel stang si ii astept reactia.


    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Ttt11




    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Ttt12


    Imi dau ochii peste cap si iau o gura din ceaiul fierbinte.
    - Pana acum am reusit sa te evit.
    Rostesc indiferent si asez ceasca pe mica farfurie din portelan.
    - Ma indoiesc. Tu si cuvintele 'companie placuta' nu prea va potriviti.
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o1_540
    || Casian || Theodor || Opal ||
    27 ani || actor si profesor

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o2_1280

    Zâmbesc drăcesc și las ușor cărțile pe masă, lăsându-mi capul într-o parte.
    -Careu, mia bella, zic învingător, arătând spre cei patru de 9 pe care îi aveam pe masă.
    Se pune ca de prost gust dacă am bătut o fată la poker?

    -Mi-am salvat onoarea de bărbat, dar regulile de gentelman mă lovesc în ceafă acum.

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_n3f0waAN2p1so4e9eo1_500
    Illias Camus Vania | 26 ani | profesor de modeling
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_olubxk1UO01sg0qd5o1_500
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Adae4c70b03ba614842569ae334bfdb5

    -Ei bine, nu sunt de prea mult timp pe aici. Dar știu că voi rămâne destul de mult...
    Aș vrea să-l cunosc mai bine. Mi se pare un om prea interesant să-l las să-mi scape printre degete. Că tot vorbeam de degete, ce-aș vrea să-i pot atinge puțin fața. Pare atât de fine, dar și masculină.
    -Serios? Dar ce înțelegi tu printr-o companie plăcută?
    Unii bărbați înțeleg altceva și hop, te trezești în patul cuiva în care nu voiai să fii.
    Sayami
    Sex : feminin
    Zodiac : Berbec
    Zodiac chinezesc : Sarpe
    Mesaje : 53
    Data de inscriere : 19/09/2017
    Varsta : 23
    Sayami
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 AXq3JcJ


    Imi maresc ochii atunci cand ii vad cartile.
    - Quoi?
    Rostesc putin cam tare si tresar usor iritata. Nu se poate.
    Incerc sa ma prefac ca nu ma afecteaza si ma fac comoda pe scaun.
    - Noroc. Doar noroc.
    Comand un pahar de vin rose si privesc cartile.


    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Ttt11




    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Ttt12


    Mai iau o gura din lichidul fierbinte si imi intorc privirea spre el.
    - Companie placuta?
    Intreb fara sa astept un raspuns.
    - Pai... opusul tau.
    Ranjesc usor si imi fixez privirea pe geam.
    Sunt prea rau?
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o1_540
    || Casian || Theodor || Opal ||
    27 ani || actor si profesor

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o2_1280

    Ok, acum îmi pare rău...Ah! Fi-ți-ar onoarea mă-tii, nu puteai să pierzi și tu? E femeie, mama m-a învățat să mă port frumos cu femeile. Of, cum mai dau eu ochii cu mia madre dacă practic am bătut o fată?
    -Mia bella, mă lași să mă revanșez pentru că am fost bărbat înainte să fiu gentelman? Să facem o vizită undeva, în seara asta,
    îi lăsăm pe porumbeii din spate cu puradeii. Ce părere ai?


    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_n3f0waAN2p1so4e9eo1_500

    Illias Camus Vania | 26 ani | profesor de modeling

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_olubxk1UO01sg0qd5o1_500
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Adae4c70b03ba614842569ae334bfdb5


    Mă așteptam la un răspuns de genul ăsta. Am luat ultimaa gură din salată, lăsând caserola cu cubulețele de brânză înăuntru pe mâna stewardessei.
    -Aha, opusul meu. Atunci...eu cum sunt? îl întreb ridicând o sprânceană.
    Cred că pare că vreau să-l iau la rost, dar așa pot afla ce imagine și-a făcut el despre mine.
    Sayami
    Sex : feminin
    Zodiac : Berbec
    Zodiac chinezesc : Sarpe
    Mesaje : 53
    Data de inscriere : 19/09/2017
    Varsta : 23
    Sayami
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Grunge-inspo-love-quotes-Favim.com-1829720


    Iau o gura din lichidul rozaliu si il asez pe masuta din plastic.
    - Sa alegi cu grija localul. Sunt greu de multumit.
    Rostesc zambind usor si privindu-l pe Cas.
    - Din cate observ jocul asta a adus doar tensiuni. Ce zici de un pui de somn?


    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Ttt11




    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Ttt12


    - Esti prea curios.
    Rostesc sec si imi mut privirea pe el.
    - Nu sunt la interigatoriu. Cred ca ti-ai dat si singur seama ca  nu te plac, nu mai e nevoie de alte cuvinte.
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o1_540
    || Casian || Theodor || Opal ||
    27 ani || actor si profesor

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o2_1280

    -N-am fost niciodată într-un loc mai frumos decât acela. Îți garantez,e cel mai cald și primitor loc din lume. Îi zic, furându-i o gură de vin, zâmbind inocent pe urmă. Am strâns cărțilr, vârându-le în ghiozdan.
    -Mia bella, încă o dată gândim exact la fel, îi spun și mă așez într-o poziție comodă, așezându-mi pălăria peste ochi și bătându-mi ușor umărul, semn că se poate așeza să se odihnească.

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_n3f0waAN2p1so4e9eo1_500
    Illias Camus Vania | 26 ani | profesor de modeling
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_olubxk1UO01sg0qd5o1_500
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Adae4c70b03ba614842569ae334bfdb5

    -Nu sunt atât de prost încât să nu-mi dau seama că nu mă placi, tot ce vreau să știu e de ce...
    Până la urmă, nu ne cunoaștem nici de câteva ore. Nici n-am apucat să purtăm o discuție ca lumea, de unde știe că nu mă place? Ce e atât de respingător la mine?
    Mi-am sprijinit capul în palmă și simțeam că ochii mi se închid. Până la urmă m-am lăsat păgubaș și m-am așezat cât de cât într-o poziție comodă, reușind să ațipesc.
    Sayami
    Sex : feminin
    Zodiac : Berbec
    Zodiac chinezesc : Sarpe
    Mesaje : 53
    Data de inscriere : 19/09/2017
    Varsta : 23
    Sayami
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Grunge-inspo-love-quotes-Favim.com-1829720


    - Atunci sunt nerabdatoare.
    Rostesc zambind usor.
    Iau o ultima gura de vin si imi asez capul pe bratul lui Cas.
    Devin nerabdatoare.


    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Ttt11




    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Ttt12


    Imi asez castile in urechi si incep sa privesc pe geam.
    Mai iau cateva guri din ceai pana il termin.
    Tipul asta chiar nu o sa ma lase in pace, nu?
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o1_540
    || Casian || Theodor || Opal ||
    27 ani || actor si profesor

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o2_1280

    Am ajuns mai repede decât credeam. Timpul trece mai repede când ai o companie așa plăcută și un vin care merge perfect cu somnul. Până la urmă am aterizat în orașul meu natal, Florența. Am trecut in nou pe la toate porțile și am rezolvat toate rahaturile până să ajungem în afara aeroportului.
    Mi-am scos pachetul de țigări din haină și am aprins una, verificând dacă toată lumea e aici.

    -Ok, toată lumea, hotelul nostru e la 2 minute distanță. Sper că nu vă pierdeți de acum.
    Am luat bagajele și am întins un braț spre Des, conducându-i pe toți spre locul unde eram cazați. Căutasem ceva nu foarte luxos, dar care să te lase cu gura căscată. Era curat și îngrijit, cu canapele din lemn negru, acoperite de salte și o recepție albă,
    înconjurată de flori și plante.
    Am vorbit cu recepționista în italiană, după care aceasta ne-a dat cheile și eu am început să le împart copiilor, grupându-i 2 câte 2.

    -Ok, ultimii sunt supraveghetorii. Mă voi sacrifica eu și am să stau cu Des, iar Raphael și Camus stau în cealaltă, îi zic lui Rapha zâmbind, dându-i cheile camerei.

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_n3f0waAN2p1so4e9eo1_500
    Illias Camus Vania | 26 ani | profesor de modeling
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_olubxk1UO01sg0qd5o1_500
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Adae4c70b03ba614842569ae334bfdb5

    Of, Doamne, nu mi-a plăcut niciodată să dorm în avion. Mereu mă doare spatele după ce cobor și-mi țiuie și o ureche. L-am urmărit pe Casian, încercând să nu mă pierd iar, dar eram cam adormit și amețit după tot zborul ăla.
    Când am intrat în hotel am rămas complet surprins, era extrem de frumos și pe gustul meu. Părea mai mult un resort de relaxare, nu un hotel. Mă întreb dacă fac și masaje sau împachetări aici, mi-ar prinde bine o oră de relaxare.
    Am așteptat până când Casian a împărțit camerele copiilor, aruncând o privire prin jur și rămânând destul de uimit. Era plăcut de cald pe aici, față de vremea de la noi.
    Până la urmă a venit și rândul nostru, iar eu am aflat în sfârșit cum îl cheamă pe brunet. Deși, sincer, aș fi preferat să mi se prezinte el.

    -Deci, Raphael, mergem? îi spun, subliniind ușor numele său.
    Mi-am luat o valiză și o geantă, lăsându-l pe hamal să le care pe celelalte. La ce mic și prăpădit sunt, gențile alea m-ar omorî.
    Sayami
    Sex : feminin
    Zodiac : Berbec
    Zodiac chinezesc : Sarpe
    Mesaje : 53
    Data de inscriere : 19/09/2017
    Varsta : 23
    Sayami
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Grunge-inspo-love-quotes-Favim.com-1829720


    L-am urmat pe Cas pana la hotel schimband rar cateva cuvinte.
    - Olala, arata incredibil!
    Ii spun lui Cas admirand superbele piese de mobilier.
    - Este un sacrifiu imens sa stai cu mine, nu-i asa, Cas?
    Intreb pe un ton ironic si ii apuc bratul.




    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Ttt11




    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Ttt12


    Am dormit pana la aterizare, iar toata plimbarea prin aeroport am facut-o cu privirea in telefon si incerc sa il evit pe ciudat.
    Ajungem rapid la hotel. Arata bine, elegant.
    Insa, putin entuziasm instalat in sufletul meu este distrus atunci cand ii aud cuvintele lui Casian.
    - In niciun caz.
    Pronunt nervos catre barbat.
    - Eu nu stau cu... asta in camera. 
    Rostesc hotarat incercand sa imi pastrez calmul.
    - Stau singura, sau cu tine sau cu Des, dar nu cu el!
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o1_540
    || Casian || Theodor || Opal ||
    27 ani || actor si profesor

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o2_1280

    M-am întors, pufnind ușor în râs când l-am văzut pe Raphael cum are o mini-criză. Îl înțeleg și nu-l înțeleg în același timp.
    -Îmi pare rău, amice, dar eu și Des suntem...ocupați. În plus, nu mai sunt camere disponibile, trebuie să faci rezervări foarte din timp pentru a avea un loc aici. Nu mai fi așa copil, o să aveți paturi separate, nu-i atât de rău. Nu o să te violeze în somn...cred.
    Acestea fiind spuse l-am bătut compătimitor pe umăr și eu am pornit cu blonda spre camera noastră.
    -Când am zis că fac un sacrificiu m-am referit la ei, nu la mine, mia bella. Sper totuși să nu se întâmple nimic rău. Dacă e ceva, oricum camera noastră e în fața lor.

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_n3f0waAN2p1so4e9eo1_500
    Illias Camus Vania | 26 ani | profesor de modeling
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_olubxk1UO01sg0qd5o1_500
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Adae4c70b03ba614842569ae334bfdb5

    M-am simțit profund jicnit. Și nu pentru că Raphael a început să protesteze, ci pentru faptul că s-a adresat cu apelativul ”ăsta”. Adică eu sunt doar un ”ăsta”? Am așteptat să termine de vorbit cu Cas, ca să-i văd dezamăgirea de pe față.
    -Știi, ”ăsta” are și el un nume. Poate nu mă placi, dar poți măcar să-mi arăți un minim de respect, ca de la un coleg de serviciu la altul măcar, i-am zis destul de iritat, luând cheia din mâna lui și pornind spre cameră.
    Măcar de bun simț, nu sunt doar un ”ăsta”! Am muncit ca naiba ca să nu fiu doar un ”ăsta”! Nu mi se poate adresa așa! N-are dreptul!
    O, Doamne, cred că-mi vine să plâng...
    Sayami
    Sex : feminin
    Zodiac : Berbec
    Zodiac chinezesc : Sarpe
    Mesaje : 53
    Data de inscriere : 19/09/2017
    Varsta : 23
    Sayami
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Grunge-inspo-love-quotes-Favim.com-1829720


    Merg spre camera impreuna fiind la bratul lui Casian.
    - Si cu ce suntem "ocupati", mon amour?
    Il intreb curioasa fixand geanta pe umar.
    - Stiu, doar ca ador sa iti marturisesti afinitatea fata de compania mea.
    Rostesc astepand ca usa camerei noastre sa fie descuiate si hamalul sa aseze bagajele inauntru.




    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Ttt11




    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Ttt12


    Clar trebuia sa stau acasa. Asta e ultima excursie in care mai merg. Imi bag ceva in ei de bani.
    - Crede-ma, apelativul asta a fost cel mai respectuos pe care l-am putut gasi.
    Iau cheia inapoi si pornesc grabit spre camera.
    Descui rapid usa si aleg patul care e cel mai aproape de usa. In caz de ceva sa pot sa fug.
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o1_540
    || Casian || Theodor || Opal ||
    27 ani || actor si profesor

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o2_1280

    -Orice aș spune, mia bella, ar suna extrem de neadecvat sau pervers, așa că rămânem la termenul de ocupați, îi zic, făcându-i cu ochiul.
    Am deschis ușa camerei și am examinat-o rapid. Era chiar mai frumoasă ca în poze. Două paturi maro închis acoperite de așternuturi verzi iarbă, noptiere și dulapuri din lemn de stejar, două fotolii suspendate alb cu verde, un covor alb și pufos, o masă de machiaj din lemn împletit și un balcon cu perdele albe, extrem de spațios.

    -Locul ăsta mi-a întrecut așteptările până și mie.

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_n3f0waAN2p1so4e9eo1_500
    Illias Camus Vania | 26 ani | profesor de modeling
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_olubxk1UO01sg0qd5o1_500
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Adae4c70b03ba614842569ae334bfdb5

    -Cred că acum știu de ce ești tu singur... comentez, încercând să țin pasul cu el.
    A trebuit efectiv să alerg după el, așa de repede mergea. M-am opit în fața ușii, respirând adânc de câteva ori. Asta n-a durat mult, pentru că aparența camerei mi-a tăiat respirația. Era absolut uimitoare, iar eu am fost în zeci de hoteluri. Doamne, Casian,
    m-aș mărita cu tine!
    Mi-am pus bagajul lângă celălalt pat și m-am îndreptat spre masa de machiaj. M-am așezat pe scaun, privindu-mă în oglinda rotundă, după care am atins ușor lemnul cu vârfurile degetelor.

    -Asta-i una din cele mai frumoase mese de machiaj pe care le-am văzut. Ah, vreau și eu una... zic pentru mine.
    Mă ridic și mă duc să-mi iau geanta cu cosmetice, ca să-mi pot aranja lucrurile cum trebuie.

    -Ai nevoie de spațiu pe masa asta? Deși nu prea pari genul care se fardează.
    Sayami
    Sex : feminin
    Zodiac : Berbec
    Zodiac chinezesc : Sarpe
    Mesaje : 53
    Data de inscriere : 19/09/2017
    Varsta : 23
    Sayami
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Grunge-inspo-love-quotes-Favim.com-1829720


    Zambesc atunci cand il aud pe Casian si imi dau usor ochii peste cap.
    Il urmez in camera si ma opresc dupa cativa pasi si incep sa o admir.
    - Mon amour, arata minunat!
    Exclam entuziasmata si inchid usa.
    - Alors*... ce ziceai ca o sa sune neadecvat?
    Rostesc in timp ce imi asez geanta pe pat.


    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Ttt11




    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Ttt12


    Ma arunc in pat si inchid ochii pentru cateva momente, apoi ii aud vocea enervanta din nou.
    Ma ridic in fund si incep sa despachetez.
    - Fa ce vrei! 
    Rostesc indiferent si incep sa arenjez lucrurile.
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o1_540
    || Casian || Theodor || Opal ||
    27 ani || actor si profesor

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o2_1280

    Am lăsat bagajul lângă pat, fiind curios dacă recepționista a făcut ce i-am cerut. Am deschis ușile balconului, verificând terasa. Am zâmbit, văzând minunata panoramă joasă a orașului. Seara, imaginea asta se va vedea incredibil.
    De altfel, pe terasă se afla și un baldachin alb, destul de mare încât să încapă două persoane.

    -Mia bella, să vezi de ce priveliște vom avea parte la noapte, îi zic, așteptând să vină și ea.
    Chiar vrea să știe ce-mi trecuse mie prin minte? Aș putea fi și arestat dacă i-aș povesti tot.

    -Am să-mi păstrez cuvintele pentru diseară, voi avea nevoie de ele, ma cherie, spun, încercând să-i imit accentul, zâmbind șiret la final.

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_n3f0waAN2p1so4e9eo1_500
    Illias Camus Vania | 26 ani | profesor de modeling
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_olubxk1UO01sg0qd5o1_500
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Adae4c70b03ba614842569ae334bfdb5

    N-am nicio șansă să interacționez cu omul ăsta, cel puțin nu acum. E plin de draci încă de dimineață.
    Am început să-mi aranjez cosmeticele, împrăștiindu-mă pe întreaga măsuță de machiaj. Dacă zice că n-are nevoie eu am să profit.
    După machiaje vin rapid și hainele fine, pe care trebuia să le pun repede pe umeraș, altfel aveau să se șifoneze rău. Dar bineînțeles că nu pot să stau și eu liniștit cu hainele mele așa cum îmi place că-mi sună telefonul. Oftez zgomotos și dau să văd cine e. O, nu...Am răspuns cu o oarecare reținere, punând telefonul la ureche ca să aud un salut.

    -Spune-mi, te rog, că nu mai sunat pentru ce cred eu că m-ai sunat...
    -Îmi pare rău, doll, dar avem o ofertă cu multe zerouri și agenția m-a pus să te sun, îl aud pe managerul meu cum îmi dă teribila veste.
    -Dar sunt în vacanță, Paul! Mi-ați promis că nu se mai întâmplă asta din nou!
    -E doar o ședință foto, doll. Am negociat. O singură ședință, trei, patru ore maxim, câteva ținute și ai scăpat. O să primești un cec gras pentru asta, revista asta te vrea de mult timp, iar acum că ești și în Italia...
    Am oftat, trântindu-mă pe pat.

    -Dacă accept asta...pot mânca o felie de pizza?
    -Doll, la cât de valoros e contractul ăsta, poți mânca o pizza întreagă.
    Un om normal n-ar putea fi mituit cu așa ceva, dar pentru mine o pizza în acest moment e tot ce îmi doresc.

    -Bine, dar dacă încercați să mă păcăliți iar îmi iau concediu plătit o lună și nu mă mai interesează de niciun zero.
    I-am auzit vocea ușurată a lui Paul, dar deja mi se tăiase elanul. Am închis, aruncând telefonul undeva pe pat,
    trântindu-mă și eu, acoperindu-mi fața cu mâinile.

    -Nu pot avea și eu câteva zile libere? Doar câteva!
    bombăn pentru mine, încercând să nu mă enervez că se fac riduri.
    Am nevoie de o băutură. Și niște ciocolată vegetală.
    Sayami
    Sex : feminin
    Zodiac : Berbec
    Zodiac chinezesc : Sarpe
    Mesaje : 53
    Data de inscriere : 19/09/2017
    Varsta : 23
    Sayami
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Grunge-inspo-love-quotes-Favim.com-1829720


    L-am urmat pana in balcon si am admirat privelistea impreuna.
    - Sa faci ca asteptarea sa merite.
    Rostesc atingandu-l usor pe brat si retragandu-ma in camera.
    Am nevoie de un dus dupa drumul asta. Imi iau lucrurile necesare si patrund in baie.


    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Ttt11




    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Ttt12


    Aud fara sa vreau toata discutia purtata de baiat.
    Asta inseamna ca o sa am parte de liniste? Si de timp doar eu? Fara el? Yees!
    - Si... Cand pleci?
    Il intreb incercand sa maschiez entuziasmul. Sunt o persoana oribila, dar nici chiar asa.
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_n3f0waAN2p1so4e9eo1_500
    Illias Camus Vania | 26 ani | profesor de modeling
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_olubxk1UO01sg0qd5o1_500
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Adae4c70b03ba614842569ae334bfdb5

    Când am auzist vocea aia superbă cum mă întreabă când plec, m-am ridicat instant, încruntându-mă la el.
    -Serios?! Poți fi mai insensibil de atât? spun nervos, ridicându-mă și dând să ies din cameră.
    M-am oprit totuși, întorcându-mă la măsuța de machiaj și luând de acolo setul de parfumuri de călătorie, după care l-am privit iar urât pe tip și am ieșit pe ușă, intrând direct în camera porumbeilor. Acolo era doar Casian, dar eu aveam nevoie de o gagică care să mă înțeleagă.

    -Unde e Desiree?
    Actorul se uită ciudat la mine și îmi face semn spre baie. Pufnesc pe nări și intru fără să bat la ușă, așezându-mă pe veceu cu genunchii la piept, îmbrățișându-mi setul de parfumuri.
    -Raphael e un nesimțit, îi zic plângăcios fetei care era goală și gata de duș, scoțând o sticluță mică și mirosind puternic din ea.
    Ah, Chanel, mereu mă calmează...

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o1_540
    || Casian || Theodor || Opal ||
    27 ani || actor si profesor

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o2_1280

    Ah, Doamne, ce femeie mi-ai pus în drum...În viața mea n-am întâlnit ceva care să mă incite atât de mult. N-am stat prea mult, că blonda s-a dus la duș. Sincer, abia așteptam să aud sunetul dușului și să încerc să-mi imaginez ce se întâmplă pe partea cealaltă a ușii, dar Cam intră ca o furtună și, una, două, a și dispărut în baie.
    Stai, ce? Doar pentru că e gay are voie să intre când îl doare pe el și eu stau ca prostu afară?! Am oftat și am ieșit din cameră,
    intrând în a lor și punându-mi mâinile în sân.

    -Tu ai măcar idee ce tocmai am pierdut din cauza ta? îi spun brunetului, înaintând în cameră și trântindu-mă în patul lui Cam, luând o eșarfă albastră ce mirosea puternic a flori și începând să o învârt pe degete. Des voia să facă DUȘ!
    bia așteptam să aud stropii cum se lovesc de gresie și de corpul ei și abia așteptam să o văd cum ieșe din duș, ușor udă la vârfuri, poate doar într-un prosop. Și știi de ce nu pot să văd asta? Pentru că colegul tău de cameră a intrat ÎN BAIE! DA! PESTE EA! Parcă eram prieteni, frate!



    Sayami
    Sex : feminin
    Zodiac : Berbec
    Zodiac chinezesc : Sarpe
    Mesaje : 53
    Data de inscriere : 19/09/2017
    Varsta : 23
    Sayami
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Grunge-inspo-love-quotes-Favim.com-1829720


    Ma dezbrac si ma pregatesc sa intru in dus, dar fix atunci usa se deschide si apare Cam.
    Il privesc usor uimita si ma postez in fata lui.
    - Ce s-a intamplat?
    Rostesc calma luand un halat si punandu-l pe mine.


    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Ttt11




    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Ttt12


    Imi dau ochii peste cap cand il aud pe Casian.
    - Alt obsedat sexual?
    Pronunt in timp ce impachetez cateva haine.
    - Mai ai tu si alte ocazii, dar eu? Eu cate ocazii fara idiotul ala crezi ca o sa ma am?
    Ma rastesc usor iritat.
    Totul se invarte in jurul sexului pe aici?
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o1_540
    || Casian || Theodor || Opal ||
    27 ani || actor si profesor

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o2_1280

    -Raphael, tu cred că nu înțelegi. Nu știi ce aprinde femeia asta în mine. Nu e ca nicio femeie pe care am întâlnit-o până acum și îți garantez că nici tu n-ai întâlnit vreuna. E amuzantă și inteligentă și atât, atât de frumoasă...Ea e...”femeia fatală”!
    Efectiv eu, Casian, actorul, nu am cuvinte să descriu o femeie care s-a întâmplat accidental să-mi fie colegă de muncă.
    -Nu vrei totuși să-i dai și lui Cam o șansă? Știu că e prost, o știe și el, dar are alte calități. Știi ceva, nu, nu te rog să vorbești cu el,
    dar fi și tu puțin mai tolerant. Altfel, în loc să stau eu pe lângă Des o să stea Camus. Poți face asta pentru un prieten,
    frate? N-ai vrut în viața ta o femeie în halul ăsta? îi zic ridicându-mă dramatic, dar mi s-a prins o cămășuță înflorată de haine.
    -Câte haine are omul ăsta? Și cum naiba au toate miros de flori?

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_n3f0waAN2p1so4e9eo1_500
    Illias Camus Vania | 26 ani | profesor de modeling
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_olubxk1UO01sg0qd5o1_500
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Adae4c70b03ba614842569ae334bfdb5

    M-am uitat cu o față de potaie plouată la Des, luând alt flacon și trăgând ș din ăla.
    -M-a sunat managerul și mi-a stricat toată excursia! Aveam și eu câteva zile libere și m-a sunat să-mi zică că nu știu ce rahat de revistă mă vrea pe copertă și că au plătit nu știu cât pentru mine! Și după ce mi-a tocat toți nervii se trezește și brunetul ăla sexy să mă întrebe când plec!
    Ah, m-am enervat! Am luat și al treilea flacon și am tras și din ăsta! Hermes...
    -Sunt chiar atât de neplăcut, Des? o întreb pe fată și simt că îmi dau lacrimile. Ah, fir-ar a dracu de tip frumos și nesimțit!
    Sayami
    Sex : feminin
    Zodiac : Berbec
    Zodiac chinezesc : Sarpe
    Mesaje : 53
    Data de inscriere : 19/09/2017
    Varsta : 23
    Sayami
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Grunge-inspo-love-quotes-Favim.com-1829720

    Mareste aceasta imagine
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 AXq3JcJ



    Il ascult atenta pe baiat si il mangai usor, inainte de a spune ceva, las un mic moment de tacere sperand sa se calmeze.
    - Mon cher, asta-i un moment de bucurie! Oamenii aia te vor pe tine, nu pentru asta ai facut atatea sacrificii?
    Rostesc cu o voce blanda si ma asez pe genunchi langa el.
    - Esti unul dintre oamenii mei preferati.
    Zambesc usor si il privesc in ochi.
    - O sa-l facem si pe Raphael sa vada asta.
    Ma ridic si adopt o postura ceva mai incordata.
    - Iar acum, sa stabilim ceva.
    Pronunt in timp ce ma apropii de el si il apuc de ureche.
    - Nimeni nu intra peste Desiree cand are singurul ei moment de liniste, capisi?!
    Zic de un ton ridicat si-l scot afara din baie.
    Data viitoare mai iau o femeie cu mine, sa nu mai fiu singura responsabila de tot pe aici.



    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Ttt11




    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Ttt12


    - Tolerant am fost pana acum!
    Pronunt enervat si ma intorc catre barbat. Chiar nu intelege ca nu ma intereseaza idila lui? Eu vreau doar sa scap de ala.
    - Totul o sa fie civilizat si frumos cat timp nu se da la mine! Tipul ala e asa plin de el incat nu poate accepta un refuz.
    Bolborosesc in timp ce duc hainele in dulap, apoi ma asez pe pat.
    - Hainele si mirosurile sunt problema aici?
    Imi dau ochii peste cap si ma arunc pe cu capul pe perna.
    - Discuta cu prietenul tau si spune-i sa enerveze pe altcineva ca mie mi-a ajuns deja.
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_n3f0waAN2p1so4e9eo1_500
    Illias Camus Vania | 26 ani | profesor de modeling
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_olubxk1UO01sg0qd5o1_500
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Adae4c70b03ba614842569ae334bfdb5

    -Bineînțeles că mă bucur când văd lume care mă dorește, dar... ani de zile am fost înconjurat de oameni care m-au dorit doar pentru că arăt bine. Este prima dată când vin într-o excursie cu oameni care mă plac pentru cine sunt eu, iar ei îmi iau momentul ăsta de fericire. Și mai e și Raphael care mă crede doar un egocentric plin de bani și știu că așa e, dar privirea lui îmi calcă toată încrederea aia mică de o am în mine.
    Îmi venea vocea în gât și m-am abținut să nu încep să plâng ca un copil răsfățat. Des mă ajuta foarte tare mângâindu-mă, reușeam să-mi limpezesc mai bine mintea.
    -Dar o să mai fiu unul din oamenii tăi preferați și peste zece ani? După ce o să încep să fac riduri și să mă îngraș?
    Momentul de grup suportiv a fost totuși întrerupt când Desiree îmi făcu vânt pe ușă. Am expirat zgomotos, lăsând-o pe fată cu momentul ei de liniște.
    Trec printr-o perioadă foarte proastă. Îmi dau seama că în curând nu voi mai fi tânăr și frica începe să mă acapareze. Ce voi face după ce lumea nu mă va mai vrea? Am un cont de economii extrem de mare, pot trăi bine mersi toată viața, dar în afară de bani, cu ce am rămas? Voi intra într-o lumea de ”foste” stele, în timp ce mă voi uita la alți tineri așa cum eram și eu odată. Va urma să stau singur într-un ditamai apartamentul, să petrec nopți întregi singur în pat gândindu-mă cum ar fi fost să am măcar amintirea cuiva drag. Și nu cred că există cineva să mă înțeleagă la capitolul ăsta.
    Am înghițit în sec și m-am întors în cameră, unde Casian și Raphael păreau să discute, zic păreau pentru că brunetul era acut încruntat, deci nu-i făcea mare plăcere bârfa.

    -Sper că n-am întrerupt un moment ”ca-ntre băieți”, zic folosind ghilimele cu degetele. Casian, ai grijă cu cămașa aia, e mătase chinezească, primită de la prima mea ședință foto în Asia.

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o1_540
    || Casian || Theodor || Opal ||
    27 ani || actor si profesor

    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Tumblr_p2gsvm0HxD1sg0qd5o2_1280

    -Se joacă și el puțin acum, zici că tu n-ai flirtat cu nimeni și te-ai făcut de râs? Doamne, și tu ești mereu prea serios și ușor de enervat. Se va potoli, îl cunosc eu prea bine. N-are suficientă încredere în el să te abordeze pe bune.
    Cam intră pe urmă pe ușă, uitându-se la amândoi, dar își ascunse puțin fața de Rapha. I-am lăsat cămașa pe pat, nevrând să știu cât costă. M-am așezat pe un fotoliu și mi-am scos pachetul de țigări, aprinzând una și trăgând din ea.
    -O să vă cer o favoare care n-o să vă convină. Vreau să supravegheați voi copii cât o scot eu pe Des în oraș.

    Sayami
    Sex : feminin
    Zodiac : Berbec
    Zodiac chinezesc : Sarpe
    Mesaje : 53
    Data de inscriere : 19/09/2017
    Varsta : 23
    Sayami
    Membru
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Grunge-inspo-love-quotes-Favim.com-1829720

    Mareste aceasta imagine
    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 AXq3JcJ



    Imi dau jos halatul si dau drumul apei asteptand ca alba si imaculata cada sa se umple. Ma postez in fata oglinzii si indepartez machiajul cu mai multe cotonete imbibate intr-un lichid transparent. Cam mi-a dat niste lucruri de gandit. Mereu am fost detasata cumva de realitate datorita artei si a firii mele indolente. Am tratat viata ca ceva empiric si lipsit de negativism, dar cred ca maturitatea vine o data cu disparitia acestei fantezii. Simt ca usor, usor lumea asta se destrama, iar eu inca n-am simtit esenta ei. Arunc dischetele si ma scufund in lichidul fierbinte. Stiu ca sunt mai mult decat o figura frumoasa, dar toata viata nu m-a deranjat sa fiu tratata ca una. Nu simt ca am produs destul frumos pentru lumea asta. Vreau ca numele meu sa fie tinut minte, dar cum? Cum fac asta.

    --------------------

    Imi infasor corpul cu un prosop, iar parul ud il las sa cada pe umerii goi. Pasesc usor in afara camerei si observ lipsa lui Casian. Aleg cateva haine comode pe care pe imbrac, apoi ma odihnesc in pat cateva momente.



    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Ttt11




    Arta de a fi fatal {Sayami&Ionica} - Pagina 2 Ttt12


    Pufnesc usor si ma ridic in sezut.
    - Iar eu cu ce ma aleg din asta?
    Pronunt avand un usor zambet pe fata. Minunat! Eu vreau sa petrec cat mai putin timp in preajma omului astuia, iar Casian imi castiga o seara intreaga cu el. Multumesc, apreciez.
    In regula, o sa ma comport ca un adult. O sa-l ignor si o sa dispara, nu? Adica asa scapi de probleme, nu? Nu?

    Continut sponsorizat
      Data/ora curentă este: Vin 19 Apr - 10:06:33