RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

RPG Anime Romania

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» Re-Do's
Eu intreb, tu raspunzi - Pagina 8 EmptyJoi 27 Apr - 16:25:26 Scris de Corelia

» Back from the death
Eu intreb, tu raspunzi - Pagina 8 EmptyJoi 27 Apr - 16:21:43 Scris de Corelia

» Dream Land
Eu intreb, tu raspunzi - Pagina 8 EmptyJoi 27 Apr - 16:07:04 Scris de Corelia

» [HP] Checkered
Eu intreb, tu raspunzi - Pagina 8 EmptyJoi 27 Apr - 15:26:41 Scris de Corelia

» [HP] Crimson Red
Eu intreb, tu raspunzi - Pagina 8 EmptyJoi 27 Apr - 15:26:00 Scris de Corelia

» [HP] Marigold
Eu intreb, tu raspunzi - Pagina 8 EmptyJoi 27 Apr - 15:24:03 Scris de Corelia

» Work in Progress
Eu intreb, tu raspunzi - Pagina 8 EmptyJoi 27 Apr - 14:10:25 Scris de Corelia

» Ce melodie ascult
Eu intreb, tu raspunzi - Pagina 8 EmptyVin 21 Apr - 15:28:14 Scris de Weed Maker

» [FC] Anime și manga
Eu intreb, tu raspunzi - Pagina 8 EmptyJoi 12 Ian - 15:57:31 Scris de Xiphion.

Afilieri

Recent Members

See more

    Eu intreb, tu raspunzi

    Xiphion.
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 874
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Localizare : Sibiu
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Somn
    Xiphion.
    Moderator
    http://soriceidebiblioteca.forumgratuit.ro 
    Nu prea port conversații cu prietenii, de obicei sunt chestii scurte, dar mai povestim uneori fel și fel de lucruri. În general povestesc mult pe messenger cu un prieten care e plecat în altă țară și îmi scrie mereu când are nevoie de cineva care să-l asculte și să-i dea un mic sfat, iar atunci încerc să scriu cât pot de mult

    Care este filmul tău preferat?
    Eloise
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Mesaje : 1710
    Data de inscriere : 13/07/2014
    Eloise
    Moderator
    Off: Foarte frumos, mi-ar plăcea să am pe cineva de genul, dar eu nu merit pe nimeni să mă asculte cum mă plâng ;-;

    Filmul meu preferat este Răzbunătorul, aș vrea să-l mai văd dar n-am chef să mai văd nimic și nici să privesc ceva, n-am chef decât să sar pe geam iar acolo nu există ecran de film.

    Cum te simți astăzi ?


    Ultima editare efectuata de catre Error in Vin 21 Feb - 8:04:02, editata de 2 ori
    Xiphion.
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 874
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Localizare : Sibiu
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Somn
    Xiphion.
    Moderator
    http://soriceidebiblioteca.forumgratuit.ro 
    Off: Eu te pot asculta oricând, doar că nu reușesc să scriu foarte mult și să nu aberez ;-;

    Mă simt destul de bine, adică mă doare puțin capul, dar cred că e din cauza inventarului de azi, că am numărat foarte mult, dar îmi va trece până la urmă

    Ce melodie ți-a rămas blocată în cap?
    Eloise
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Mesaje : 1710
    Data de inscriere : 13/07/2014
    Eloise
    Moderator
    Off: Nu vreau să-ți ocup timpul degeaba, poate ai treburi mai importante, doar te-aș încurca. ;-;
    Sper să-ți treacă capul. *hugs*

    Asta mi-a rămas în minte: Let me die
    Mi se potrivește cel mai bine.

    Care este fructul tău preferat ?
    Xiphion.
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 874
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Localizare : Sibiu
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Somn
    Xiphion.
    Moderator
    http://soriceidebiblioteca.forumgratuit.ro 
    Off: Nu m-ai încurca, suntem prietene și pot oricând să-mi fac timp pentru tine ^^
    Eh, trece el până mâine *hugs*

    Hmm... Nu prea știu, adică îmi plac cam toate fructele, dar să zicem că ador mult clementinele

    Ce fel de cursuri ai vrea să faci?
    Eloise
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Mesaje : 1710
    Data de inscriere : 13/07/2014
    Eloise
    Moderator
    Off: Ba aș face-o, de asta nu trebuie să mă iubească nimeni sau atașeze sau asculte, ar trebui să primesc igor și offline ;-;
    Sper, sper să te odihnești cum trebuie ♡

    Voiam să merg la cursuri pentru chitară, dar nu cred că voi apuca să merg și nici nu cred că mai trebuie să încerc, dar iubesc mult chitara.

    Îți place să folosești emoji-uri pentru a exprima mai bine cum te simți ?
    Xiphion.
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 874
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Localizare : Sibiu
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Somn
    Xiphion.
    Moderator
    http://soriceidebiblioteca.forumgratuit.ro 
    Off: Nu, nu trebuie să primești ignor și offline. Ești o persoană minunată, doar că nu vezi asta *hugs*
    M-am odihnit, dar nu știu cum am dormit și acum mă doare gâtul ~.~

    Daaa, de multe ori. Într-un timp îmi plăcea să folosesc pe forumuri emoji super drăguțe de pe un site al cărui nume l-am uitat

    Îți place să comunici pe forumuri sau pe rețele sociale precum facebook sau instagram?
    Eloise
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Mesaje : 1710
    Data de inscriere : 13/07/2014
    Eloise
    Moderator
    Off: Ba ar trebui, iar eu nu sunt o persoană minunată cât să merite să-ți petreci timpul cu mine, nici nu știu când am avut ultima dată pe cineva care să mă asculte zi de zi, tu și celelalte persoane sunteți minunate, mult mai minunate și adorabile ca mine, mai ales tu că încerci să mă înveselești, mulțumesc mult, astăzi aveam nevoie de o îmbrățișate virtuală *hugs back* ❤
    Îmi pare rău să aud că nu ai dormit bine și că te doare gâtul, aș vrea să vin acolo să-ți fac masaj ca să nu mai doară, eu am putut să dorm doar 4 ore iar, și mai și tușesc ;-;
    Apoi am visat ceva ciudat 0.0 Am visat că eram prin oraș și primisem tag-uri de pe FB de la tine, apoi se făcea că vorbim ca să ne vedem, era ciudat deoarece visasem mai întâi ceva legat de mama și nu a fost frumos, și cred că visasem și forumul lui Kuroo și că vorbeam, este ciudat rău -w-"
    Mi-am zăpăcit creierul dormind puțin și trezindu-mă des. ;~;

    Îmi place să comunic pe ambele dacă am cu cine să vorbesc, îmi place să am conversații lungi și să cunosc persoanele și să le fac să se deschidă, să vorbesc cu ele mult, și toată ziua dacă acestea pot să mă suporte atât sau au nevoie de cineva să asculte, dar nu prea dau de persoane care să vorbească cu mine atât de mult deci.. Nu cred că mai contează, ambele sunt bune, dar pe FB îmi place că nu pierd niciodată o conversație, dacă este să pierd un om pot să râd/sau plâng la ce scriam cu el. ;~;

    Îți place să te atașezi de persoanele din jurul tău dacă și ele se atașează de tine?
    Xiphion.
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 874
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Localizare : Sibiu
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Somn
    Xiphion.
    Moderator
    http://soriceidebiblioteca.forumgratuit.ro 
    Off: Ești o persoană comunicativă și cu bun-simț, deci ești o persoană minunată <3
    Eh, nu-i problemă, și mama a vrut să-mi facă masaj, dar mă durea când mă atingeam în locul acela, însă acum mi-am mai mișcat puțin gâtul, că am fost la voluntariat, și nu mă mai doare aproape deloc
    Cine știe, poate că ne vom vedea cândva. Plănuiesc să trec măcar o dată prin București, am un prieten acolo care mi-e ca un frățior ^w^
    Eu nu prea dau mesaje pe messenger sau wapp pentru că nu sunt genul de om super comunicativ și nu vreau să deranjez pe nimeni, însă pe forumuri mă simt mai în largul meu să povestesc cu cineva și să-mi spun punctul de vedere. Scuze că nu-ți scriu în privat, dar nu scriu decât din an în paști acolo. Mai mult țin messenger pentru grupul de la voluntariat, unde discutăm despre adopții și tratamente

    On:
    Da, adică oarecum da. Nu mă mai atașez foarte des de oameni și îmi trebuie câțiva ani ca să fac asta, m-am obișnuit mult cu singurătatea și cu mediul de acasă

    Care este pasărea ta preferată? De ce?
    Eloise
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Mesaje : 1710
    Data de inscriere : 13/07/2014
    Eloise
    Moderator
    Off: Ba nu sunt ;-;
    Ba chiar cineva mi-a arătat că nu sunt, cred că a fost una dintre primele conversații oribile și asta pentru că era atât de adevărat ;-;
    Se spune uneori că visele arată persoanele care le este cel mai dor de tine, și mai era și că ce visezi se întâmplă opusul, plus nu merită să te întâlnești cu cineva ca mine, sunt oribilă în real >///<;
    Eu una nu dau mesaj în general, mai ales dacă am nevoie, mereu am considerat că sunt un deranj și nimeni nu trebuie să-mi asculte problemele deoarece oamenii nu au nevoie de astfel de oameni ca mine, totuși, când vorbesc cu cineva mă bucură cel mai mult, nu mă mai simt așa de singură iar eu chiar sunt aici unde sunt, și mai mereu am fost singuratică ori respinsă, de fapt m-am obișnuit deja ca mereu să fiu lăsată în urmă și roată de rezervă a oamenilor, poate merit asta

    Cred că vrabia, deși sunt așa mici au un glas puternic, și măcar ele nu se lasă una pe alta în urmă.

    Ce citat motivațional îți trece acum prin minte?
    Xiphion.
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 874
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Localizare : Sibiu
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Somn
    Xiphion.
    Moderator
    http://soriceidebiblioteca.forumgratuit.ro 
    Off:
    Ei bine, acel cineva probabil că era nervos, altfel nu cred că ați fi purtat o conversație oribilă
    Păi, nouă ne este dor de tine și așteptăm să mai povestim pe forumul ei, așa că poți oricând să intri acolo, ești binevenită <3
    Și eu simt de obicei senzația aia de respingere, mai ales dacă mi se oferă răspunsuri scurte din partea anumitor persoane cu care poate îmi doresc să port conversații lungi, așa că de câțiva ani încoace mă bag foarte rar în seamă cu cineva. 1 la mână: nu prea mai simt nevoia de a-mi spune ofurile și 2 la mână: m-am obișnuit ca oamenii să apeleze la mine doar când au nevoie de ceva, așa că îi ajut sau le zic că nu am cum să-i ajut, în funcție de ce mi se cere

    On:
    "Există un citat celebru pe care l-am citit pe undeva. Spune că tutor ni se acordă o a doua șansă în fiecare zi. Ar trebui să profităm de ea, doar că noi de obicei n-o facem." - James Bowen. E citatul după care încerc să mă ghidez în viață ^^

    Ce îți place să mănânci cel mai des?
    Eloise
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Mesaje : 1710
    Data de inscriere : 13/07/2014
    Eloise
    Moderator
    Off: Nu, doar mi-a arătat de ce persoanele ca mine sunt respinge în general și îi dau dreptate, nici eu nu mă plac, dar mă bucur că a fost o persoană sinceră.. ar trebui să nu mai fiu egoistă ci să las oamenii în pace.
    Mulțumesc <3 Dar nu vreau să deranjez pe nimeni cu prezeța mea oribilă, sunt doar o tristă ;x;
    La fel mă simt și eu! Mă deranjează o conversație scurtă, e ca și cum nu mi se dă șansa să cunosc pe cineva iar eu ador să cunosc oameni, deși eu nu prea aș vrea să mă cunoască nimeni, nu am nimic fantastic de arătat. -w-;
    Dar sunt sigură că ești o persoană minunată, chiar și când îți povestești ofurile sau nu, și sunt foarte sigură că toată lumea se bucură să fie prietenă cu tine, cum am spus, ești ca un aer proaspăt într-o comunitate și printre oamenii ciudați și singuri ca mine, și eu încerc să ajut pe toată lumea încercând ca experiența mea oribilă să fie un exemplu, doar că dau greu peste persoane care se atașează de mine, doar eu mă atașez, și în general nu prea am cu cine să vorbec, nici măcar atunci când sunt fericită, așa că m-am închis în mine până când cineva chiar o să vrea să vorbească cu adevărata eu, nu cu persoana veselă care încerc să fiu ^^
    Iar citatul tău este bun, l-am mai auzit XD

    Îmi plac mult pastele, dar fără carne, doar sos de roșii dulce, ceapă și ceva condimente, foarte simplu și rapid care să nu necesite cine știe ce stat în bucătărie.

    Care este sucul tău preferat ?
    Xiphion.
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 874
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Localizare : Sibiu
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Somn
    Xiphion.
    Moderator
    http://soriceidebiblioteca.forumgratuit.ro 
    Off:
    Nu ești deloc egoistă. În plus, un om nu poate să fie mereu fericit. Tristețea își are și ea rostul în viețile noastre, iar dacă cineva te-a numit o persoană oribilă doar pentru că ai gânduri negative, atunci acea persoană e cu adevărat egoistă și nu știe să-i asculte pe alții
    Vom încerca să-ți alungăm tristețea. În plus, nu suntem prietene doar când suntem fericite, ci și când suntem triste sau când e tristă una dintre noi, așa că intră liniștită pe forumul ei :3
    Eu uneori nu prea am idei, însă încerc să nu dau răspunsuri extrem de scurte precum "da" și "nu", deci mă zgârie pe creier astfel de conversații x.x
    Ei bine, nu cred că sunt o persoană minunată, în general oamenii care stau pe lângă mine din real life mă cred o tipă naivă, ba chiar mulți mă și bârfesc și mă cred bună de nimic, însă îi înjunghii puțin cu zâmbetul meu și le demonstrez că pot să duc la capăt orice provocare și e amuzant cum devin după niște mielușei, având impresia că habar n-am că au spus aia și aia despre mine, însă nu-mi plac conflictele și foarte rar mă cert cu cineva, așa că le dau pace. Mă doare fix în cot de părerile multora :))
    Tu ești o persoană sufletistă și meriți să fii înconjurată de oameni adevărați care să te ajute să dai tot ce e mai bun din tine <3

    On:
    Sucul de vișine! Deci îl ador, beau și un litru întreg odată =))))

    Care este anotimpul care crezi că te reprezintă?
    Eloise
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Mesaje : 1710
    Data de inscriere : 13/07/2014
    Eloise
    Moderator
    Off: Eu cred doar că are dreptate, până la urmă cine ar vrea să stea pe lângă mine să mă cunoască ? Îți spun eu, nimeni, doar mi-a arătat adevărul prin conversația purtată, și crede-mă, sunt egoistă, ar trebui să nu mă mai încurc cu oamenii când sunt așa. ;-;
    Nu, mai bine nu, oricum probabil o să încurc, vă înțelegeți mult mai bine și sunteți prietene mai bune iar eu doar vin ca musca și mă bag degeaba, mai bine vă las acolo pe amândouă, nu vreau să ”poluez” și locul ăla cu tristețea și egoismul meu trist de copil mic ;-;
    Eu prefer să dezbat și aerul cu cineva dacă înseamnă să câștig vorbe de la persoanele care vreau să vorbească cu mine, și mereu caut subiecte noi sau vorbim despre orice, chiar și dacă spun cele mai mari prostii jenante *blush shameful*
    Eu cred că ești o persoană cu mult suflet, caracter și o persoană foarte pozitivă, mi-ar plăcea să fiu măcar jumătate din ce ești tu și cred că mi-ar plăcea mai mult decât ce sunt eu acum, eu nu am pățit asta dar de bârfit am fost, și respinsă încă de mică pentru că în general pe fosta stradă unde locuiam toți erau prieteni, mai puțin cu mine, și nici aici nu este mai bine, poate că este ceva greșit la mine până la urmă ^^
    Mulțumesc mult pentru cuvintele frumoase <3 Dar nu cred că sunt chiar așa, am încetat să mai cred toate astea despre mine, m-am obișnuit să fiu.. păi, așa cum sunt deja XD

    -----

    Înainte credeam că sunt o frumoasă briză de primăvară cu o căldură moderată de vară, acum cred că anotimpul care îmi este potrivit este toamna, rece și plină de ploi și fără soare.

    Care este aroma ta de înghțată ?
    Xiphion.
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 874
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Localizare : Sibiu
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Somn
    Xiphion.
    Moderator
    http://soriceidebiblioteca.forumgratuit.ro 
    Off:
    Noi vrem să stăm pe lângă tine. Și chiar nu-mi pasă dacă ai gânduri negative, vreau să te fac să scapi de ele, adică măcar pe jumătate. Am avut și eu și încă mai am uneori și știu cât de oribil poate să fie acel sentiment de sufocare continuă. În plus, e groaznic să te simți inutilă, trebuie să-ți deschidă cineva ochii și să vezi că te înșeli amarnic ^^
    Kuroo nu e chiar prietena mea, adică toate trei, da, suntem prietene. Însă eu regret că a plecat în Germania. Plănuiam la vară să merg în Constanța, unde a stat cât a fost în țară, și să o sărut. Nu știu de ce, mi-a devenit mult prea dragă și pe un forum chiar i-am scris că plănuiam să o sărut și oarecum cred că ar fi fost și ea de acord, însă mă și bucur că a plecat la familia ei. Într-o bună zi tot voi reuși eu să o sărut. Și să nu-i spui asta, adică oarecum știu că și ea mă place, însă aș vrea să mă confesez față în față, ar fi mai fain =)))))
    Nu spui prostii, măi, e normal să ai gânduri negative, după cum am mai spus. Prea multă fericire devine plictisitoare la un moment dat și nu uita că mulți artiști au devenit artiști cu ajutorul tristeții <3
    Eh, nu sunt chiar așa, adică sunt super leneșă în mare parte, însă încerc să fiu și productivă :))
    Și tu chiar ești un om minunat, doar că nu vezi asta. De multe ori vedem doar ce e mai rău în noi și-i lăsăm pe ceilalți să ne vadă lucrurile bune, cred că de aceea le și negăm în mare parte

    On:
    Hmm, cea cu ciocolată triplă. O ador mult, mult, mult. Deci sunt obsedată cam de tot ce are ciocolată ~.~

    Ce cosplay ți-ar plăcea să faci?
    Eloise
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Mesaje : 1710
    Data de inscriere : 13/07/2014
    Eloise
    Moderator
    Nu cred că mă înșel, mai ales dacă și alți oameni cred asta despre mine, m-am obișnuit să fiu așa, doar că acum nu prea mai mănânc bine, de fapt.. am început să slăbesc și mai mult iar ultima dată doctora mi-a spus că dacă mai continui pot să mor, ceva ce nu este grav, aș scăpa oamenii de mine.
    Eu nu vreau să mai iubesc pe nimeni, nu vreau să mă mai atașez de nimeni, oricum oamenii pleacă iar eu la cum mă suport mai bine aș primi de ziua mea o sfoară, din păcate nu am aici una, dar dacă aș avea nu aș mai ezita, sincer, dar nu vreau să știe nimeni, m-aș face de râs mai rău decât m-am făcut deja.
    Eu nu sunt artistă, eu sunt eșecul în artă, fie ea de scriere sau artă, deși m-am gândit cândva că dacă îmi place yaoi-ul aș vrea să încerc și un rpg yuri, dar n-am mai apucat și nu cred că mai apuc, nici nu știu care o să fie ultimul meu rpg. ;-;
    Ba ești, crede-mă, eu nu mă înșel când văd oameni minunați care merită respect și toată iubirea din lume <3
    Nu, chiar nu sunt un om ninunat, dacă eram poate oamenii mă plăceau, dar dacă eu nu mă plac nu văd motiv pentru care să facă alte persoane, dar m-ai vedea și ce oribilă sunt sigur fugi mâncând pământul.

    -----

    Aș vrea să fac un cosplay cu un personaj original creat de mine, materialele costă mult îsnă prin urmare nu am făcut, dar dacă este să cumpăr aș vrea să fiu Midoriya.

    Care a fost cel mai frumos moment din viața ta ?
    Xiphion.
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 874
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Localizare : Sibiu
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Somn
    Xiphion.
    Moderator
    http://soriceidebiblioteca.forumgratuit.ro 
    Off:
    Haide, măi, pune mâna și mănâncă. Eu nu vreau să mori, așa că nu-ți mai dori asta ;-;
    Știu și eu că oamenii pleacă, majoritatea oamenilor au plecat din viața mea, însă m-am obișnuit cu singurătatea. Când i-am zis că s-ar putea să mă respingă dacă aș face-o, a zis că nu ar avea de ce și că nu i-ar păsa dacă s-ar uita lumea la noi, așa că nu prea aștept nimic în schimb de la ea. Când ne vom vedea, o voi săruta și gata, fără nicio reținere, apoi voi vedea mai departe ce va fi. Deși e o persoană bună și mi-ar plăcea să o am mereu lângă mine, însă e mai sănătos să nu-mi fac prea multe speranțe
    Ei bine, dacă ești un eșec în artă, îmi place mult eșecul pe care îl faci și ți-aș fi recunoscătoare dacă ai continua să scriem împreună. Și pe mine mă sperie puțin rpg-urile yuri, poate și pentru că n-am mai scris niciodată, însă sigur aș da-o în bară mai rău decât la yaoi =))))
    Nici eu nu mă înșel când văd oameni minunați, așa că nu-ți dau voie să mă mai contrazici. Ești o persoană minunată și cu asta-basta! ^^
    Și nu am de ce să fug de tine. Și Kuroo se teme că voi începe să o urăsc, însă n-am de ce să fac asta. Nu cred că am abandonat pe cineva până acum, deși multă lume obișnuiește să mă abandoneze

    On:
    Cred că cel mai frumos moment din viața mea s-a petrecut anul trecut, când m-am întâlnit cu două fete pe care le-am cunoscut pe un fansub

    De ce lucru ești mândră?
    Eloise
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Mesaje : 1710
    Data de inscriere : 13/07/2014
    Eloise
    Moderator
    Off: Nu-mi retrag cuvintele, dar chiar n-am poftă de mâncare, dar acum este și mai rău și dacă se întâmplă.. îmi este teamă, dar totul are un scop ;-;
    Sunt sigură că ești norocoasă și ți se va îndeplini visul, nu mă îndoiesc, toată lumea sunt sigură că este norocoasă să te iubească sau aibă ca prietenă, doar că eu nu mai vreau, sunt singură și mereu am fost și o să fiu, nu m-ar suporta nimeni cum nici eu n-o fac, așa că oamenii pleacă și nu-mi fac speranțe de nimic, iubirea este doar o iluzie cauzată de creier, iar când dispare rămân regrete, plus că dacă se întâmplă ceva rău, pierdem persoanele care le iubim, chiar și ca prieteni, deci n-am nevoie de iubire chiar dacă aș da orice pentru ea, dar iubirea doare, însă mă bucur pentru cine are parte de ea.
    Eșecurile ar trebui aruncate la gunoi ca și jucăriile vechi =)) Pe mine nu mă sperie un rpg yuri, dor că persoanele din jurul meu nu au dorit să încercăm și nu am insistant prea mult, și pentru mine cred că ar trebui să fie prima dată când aș scrie așa, dar îmi place genul la fel de mult ca yaoi-ul, și nu cred că m-aș încurca, nici măcar la partea sexuală pentru că eu sunt în vârf la acest capitol XD
    Am să încerc să scriu, vreau să-mi cer scuze de pe ascum dacă iese urât și n-o să-ți placă, dar până la urmă nu pot schimba toate astea. ;-;
    Bine, n-o să te contrazic dar amândouă știm că este o mare minciună la faza mea! ;-;
    Nici eu nu abandonez dar m-am obișnuit să fiu, așa că mereu m-am gândit că poate eu sunt motivul, așa că o să-mi asum toată vina dacă fugi și tu ^^

    ======

    Sunt mândră că am dat de oameni minunați de la care am învățat multe lucruri, așa am dat de multe din pasiunile mele care sunt și eșecul meu, până la urmă copia nu are valoare, dar sunt mândră că am vise la care probabil o să renunț până n-o să mă dezamăgesc singură.

    Ce mâncare de origină străină îți place să mănânci ?
    Xiphion.
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 874
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Localizare : Sibiu
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Somn
    Xiphion.
    Moderator
    http://soriceidebiblioteca.forumgratuit.ro 
    Off:
    Încearcă să mănânci niște fructe, poate îți va reveni pofta de mâncare cu ajutorul lor
    Nu prea cred că sunt norocoși, am tendințe de bipolaritate, iar în unele zile vorbesc mult, pe când în altele abia scot câteva cuvinte. Să nu mai zic că obișnuiesc să mă și izolez, iar persoanele cu care am început până acum o relație au fost sătule până-n gât de izolările mele. Adică până acum nu am dat de vreo persoană care să-mi înțeleagă nevoia asta de singurătate și le-am plictisit și enervat și așa mai departe
    Deci cred că oarecum este bine să fim părăsite de anumite persoane din viețile noastre. Până la urmă, oamenii vin și pleacă și trebuie să acceptăm ideea aceasta. Important este să păstrăm lângă noi persoanele acelea despre care simțim că vrem să facă parte din viața noastră și pe care nu le-ar putea înlocui nimeni și nimic ^^
    Niciodată n-am înțeles de ce își aruncă oamenii jucăriile la gunoi, să fiu sinceră. Eu încă am multe jucării de-ale mele prin uscătorie și plănuiesc să le caut și să le dau unor copii care chiar au nevoie de ele. Revenind: Am putea să încercăm, dacă vrei, dar în situația aceasta te-aș lăsa pe tine să fii seme, dacă tot așa se numește sau nu știu, vedem noi. Momentan nu am idei la ora asta, însă găsim noi ceva dacă vrei să facem un rpg de genul
    Nu are cum să iasă urât. În plus, scrie oricând simți nevoia. Nu sunt George ca să trag de oameni să scrie fix în nu știu ce moment =))) Doar nu mi-ar plăcea să abandonăm rpg-ul, ideea este drăguță și merită să o continuăm :3
    Nope, nu este o minciună. Sper ca într-o bună zi să-ți dai și tu seama că am dreptate ^^

    On:
    Ăăă, pastele și macarons se pun, nu? :))

    Ce mâncare ai vrea să încerci?
    Eloise
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Mesaje : 1710
    Data de inscriere : 13/07/2014
    Eloise
    Moderator
    Off: Voi încerca astăzi, tot ce am putut să înghit a fost o pastilă că tot strănutam ;-;
    Partea bună, ești ca mine, când am nevoie mereu cred că singurătatea și calmul pot face multe, în mare parte vorbesc mult și nimeni nu știe de viața mea privată dacă nu povestesc. Dar este bună uneori și izolarea, nu aia definitivă, ci aia în care cauți să te regăsești pe tine și în care doar gândurile tale și tu contezi, dacă oamenii nu văd cu ochi buni asta atunci nu se merită atenția. Nu-mi plac persoanele care te abandontează fix atunci când este mai mult nevoie de ele, o spun pentru că am întâlnit câteva iar acum nici bună în real life nu ne mai dăm.
    Poate, dar uneori nici ele nu rămân definitiv, uneori fix persoanele astea pleacă, iar atunci rămâi singură, cu speranța că poate se întorc, dar evident n-o mai fac, mereu am învățat că dacă un om pleacă este pentru că acesta caută ceva mai bun ^^
    Ale mele au fost date unor copii mici, nu mai am, doar un singur pluș în formă de inimă, în rest dacă nu m-am jucat cu ele am spus să le dau pe toate atunci când am plecat din locul de unde ți-am povestit, au rămas la două fetițe care sunt verișoare, nu regret nimic. Sper să se bucure de ele, aveam o canapea plină de plușuri =))
    Nu știu, nu cred că la yuri are un nume, ci doar deasupra și dedesubt, nu au fost așa inspirați ca la yaoi =)) Putem încerca, am o idee de când m-am gândit să fac prima dată, am tot încercat s-o păstrez și să n-o arunc, m-am gândit că poate cândva voi scrie cu un băiat sau poate chiar o fată, putem discuta despre idee ^^ Dar sper să nu o dau în bară, aș vrea să folosesc un anume stil pentru un astfel de rpg.
    Sper, am postat și sper că a ieșit bine ;-; Nici eu nu sunt așa, prefer să las omul să scrie când vrea, dacă nu, și dacă văd că atât eu cât și persoana respectivă nu mai avem timp, șterg, și poate în viitor revin la idee, nu-mi place să oblig pe nimeni să scrie cu mine indiferent unde scriu.
    Dacă îți place atunci voi încerca să scriu în continuare cu tine, sper să mă suporți până la final :3
    Nu știu, poate, deși nu pot spune că aud asta prea des =))

    ============

    Aș vrea să încerc caracatiță, nu am mâncat niciodată și am înțeles că este bună, dar foarte gumată dacă nu este gătită bine.

    Care este planul tău pe anul ăsta ?
    Xiphion.
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 874
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Localizare : Sibiu
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Somn
    Xiphion.
    Moderator
    http://soriceidebiblioteca.forumgratuit.ro 
    Off:
    Sper tare mult că ai reușit să mănânci astăzi. Nici eu nu prea mai am poftă de mâncare, însă reușesc până la urmă să mănânc ceva, pentru că dau în anemie dacă nu mănânc nimic toată ziua, chiar dacă nu sunt eu chiar așa de slabă =)))) Intr-un fel mă bucur că nu mai sunt ca așchia, pentru că mereu amețeam când eram așa, dar acum mi se întâmplă foarte rar să amețesc
    Exact așa sunt și eu, pot oricând să întrețin cu cineva o discuție, însă nu prea pot să vorbesc despre viața mea personală sau despre sentimentele mele, de multe ori prefer să țin aceste amănunte doar pentru mine. Pe mine m-a abandonat fostul prieten din acest motiv, adică la început eram mereu cu zâmbetul pe buze și îi ofeream un umăr pe care să plângă într-o situație mai grea, ba chiar am și vorbit la telefon când plângea pentru că a făcut mama lui cancer. Dar când am căzut iar în depresie nu a putut să-mi înțeleagă nevoia de singurătate și a preferat să mă înșele și să mă respingă fix când aveam cea mai mare nevoie de el. Mă rog, nu mai contează acum, au trecut doi ani de atunci și pot să spun că toată acea experiență mizerabilă m-a schimbat în bine, iar acum sunt mai fresh și de un milion de ori mai nepăsătoare în unele momente
    Mă bucur să aud că le-ai dat unor fetițe, sunt foarte sigură că s-au bucurat foarte mult de ele <3
    Poți să-mi spui ideea, atunci. Și vedem ce ne decidem să facem. Eu habar n-am ce fel de personaj aș putea să creez la un rpg de genul, însă mă decid eu până la urmă
    A ieșit extrem de bine, deci nu te îngrijora. Și nu trebuie să ștergi nimic, ador să postez la rpg cu tine și cu Kuroo, mă inspirați foarte mult ^///^
    Nu trebuie să o auzi foarte des, important e să auzi niște cuvinte spuse/scrise cu sinceritate ^^

    On:
    Hmm, păi mă gândeam într-un timp să-mi caut un nou job și poate să fac mici excursii prin unul sau mai multe orașe din țară

    Ce fel de papuci îți place să porți cel mai des?
    Eloise
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Mesaje : 1710
    Data de inscriere : 13/07/2014
    Eloise
    Moderator
    Off: Eu cred că sunt deja anemică, sunt foarte slabă de asta arăt oribil, dar am spus că vreau să merg la doctor să îmi spună de ceva vitamine și poate mai pun și eu ceva pe mine, din cauză că am fost supărată și sunt și acum am slăbit și mai rău, ultima dată aveam doar 35 de kg și nu este normal ca un om să coboare așa de mult în greutate ;-;
    Eu prefer persoanele de încredere, de asta am avut curaj să-ți povestesc, nu cred că am pățit să am un iubit, și să-mi facă și așa, cu toată despresia, anxietatea mea și tulburările mele de somn cred că îl strângeam de gât. Eu una nu vreau să mă îndrăgostesc, deși simt că inima mea face altceva de ceva timp, îmi este foarte foarte teamă, cu stările mele și tot.. dar cred că am putut să învăț ca tine din toate, până la urmă a trebui să mă maturizez de la o vârstă fragedă, era nevoie să fac asta. Dar nu pot gesiona iubirea, sentimentele, chiar îmi este foarte teamă, la fel cum îmi este și de singurătate chiar dacă mai mereu sunt așa. ;-;
    M-am gândit că ele pot să facă mai multe cu ele, decât să folosească bani pe unele scumpe <3
    Am s-o trimit în privat, stai liniștită, învățăm împreună și poate reușim să facem și personajele, sper să n-o dau în bară rău
    Mă bucur că a fost bine, deși voiam să fie și mai bine dar până în revin doar asta poate să iasă, îmi pare rău ;///; Nu le voi șterge, doar când o să consider că nu mai este nevoie să scriem la ele. =))
    Da, cred că da deși tind să nu cred mereu =))

    ------------------------------------


    Ăia de casă, care sunt în formă de animăluțe, aș vrea o pereche cu pisici și o pereche în formă de câine, iar iarna vreau cerbișori. :3

    Care este genul tău de muzică preferată ?
    Xiphion.
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 874
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Localizare : Sibiu
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Somn
    Xiphion.
    Moderator
    http://soriceidebiblioteca.forumgratuit.ro 
    Off:
    Sper tare mult să nu mai slăbești și să mergi la doctor, nu aș vrea să faci ulcer sau alte lucruri mai rele :c
    Eu nu am știut că a plecat din oraș ca să mă înșele, însă am început să bănuiesc ceva din cauza respingerilor, iar un prieten mi-a zis că m-a înșelat până și cu fosta lui iubită și am început să cred că a început o relație cu mine doar ca să o facă pe ea geloasă, adică am început să cred asta dinainte să-mi spună băiatul acela că m-a înșelat cu ea, pentru că într-o vreme aducea vorba doar despre ea și am început să mă simt prost din cauza asta și încetul cu încetul am lăsat depresia să mă tragă după ea și am preferat să nu mai ies din casă în timpul meu liber. Cred că am stat în casă aproape două săptămâni, iar lui nu i-a păsat că treceam printr-o fază proastă. Și după ce s-a despărțit de mine a fost extrem de penibil, pentru că după o lună mi-a dat mesaj și mi-a spus că îmi simte lipsa. Era o persoană toxică și mă bucur că am scăpat de el și că nu mai face parte din viața mea. La un moment dat se ruga de mine să rămânem prieteni și m-am enervat și i-am blocat mesajele, ca să-mi dea pace definitiv. I-am spus înainte că nimeni și nimic nu mă face să mă răzgândesc și probabil că i-am călcat puțin orgoliul în picioare. Deci da, iubirea poate să fie un gunoi dacă alegi o persoană nepotrivită, mai ales dacă alegi una cu două fețe și extrem de nehotărâtă, însă este și frumoasă dacă îți găsești un om sincer și pe placul tău ^^ Cel mai important e să știi cum să alegi persoana respectivă, apoi vor decurge toate de la sine :3
    Hehe, da, de banii respectivi probabil că și-au cumpărat hăinuțe ^w^
    Oki doki, voi încerca să fiu cu ochii-n patru și îți voi răspunde cât mai curând posibil la mesaj, asta dacă nu mă fură somnul ~.~
    Ei bine, este important să faci diferența între o minciună dulce și un adevăr gol-goluț, doar că în scris e mai greu să-ți dai seama de asta, dar în realitate e de zece ori mai simplu dacă înveți chestii de bază despre mincinoși
    (Și scuze că m-am repetat de multe ori T^T)

    On:
    Cred că rock. Îmi place foarte mult să ascult soft rock, mă calmează surprinzător de mult <3

    Care este desertul tău favorit?
    Eloise
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Mesaje : 1710
    Data de inscriere : 13/07/2014
    Eloise
    Moderator
    Off: Era să fac prin 2016 când am făcut gastrită spre ulcer, am avut tratament, de atunci nu mă mai îngraș indiferent ce mănânc, am încercat să mănânc și nesănătos, dar degeaba, nimic nu se pune pe mine, e ca și cum am o cură de îngrășare care tot dă greș ;-;
    După ce a făcut toate astea a mai și avut tupeu, oamenii de genul sunt jalnici și își dau seama de greșeală abia după comiterea ei, doar că există prea mult tupeu să încerci să îi spui cuiva, după toate astea, că îți este dor, sau faza cu prietenii, niciodată după o relație nu am auzit ca cineva să rămână doar prieteni, mai ales dacă s-a întâmplat ceva de genul. Așa am hotărât și eu cu crush-ul meu, m-am îndepărtat singură de el, a durut și a durut ce a făcut dar eram încă copil pe atunci, ce știam despre iubire, dar 6 ani să tânjesc după el au fost reali, prea reali din păcate. ;-;
    Acum, indiferent pe cine plac, că este fată, băiat, îmi este teamă, nu cred că pot deschide un subiect normal să spun persoanelor care le iubesc că fac asta, mai ales că am și un subiect sensibil de care n-am vorbit până acum și chiar îmi este teamă că dacă spun cuiva după aș strica prietenia/oamenii ar fugi dacă nu este reciproc sau dacă se află la persoanele ca prieteni deși nu cred că am suficienți dar tot îmi fac griji și am o jenă de mine și nu aș apuca niciodată s-o spun, probabil m-aș izola, sunt o fire foarte sensibilă, de asta niciodată nu vorbesc cu nimeni despre sentimente și iubire care îmi aparțin deși aș da totul să pot face asta, uneori mi-ar prinde bine un sfat, dar eu mă atașez repede și abia când este prea târziu îmi dau seama că plac, chiar plac. Dar deși nu vreau, inima mea pare că gândește opusul, iar asta îmi provoacă multă teamă. ;x;
    Răspunde când poți, nu-i problemă XD Sper să dormi confortabil în seara asta. :3
    În realitate este cel mai simplu, doar că nu toți au simțul numărul 6 =)) În scris este greu, cred că depinde și modul de exprimare și cum percepe persoana care citește ^^

    --------------------

    Amandină, budincă, tort cu vanilie și ciocolată, cred că astea trei sunt deserturile mele preferate și m-aș îndopa cu ele. ^^

    Îți place să dormi cu lumina stinsă sau cu lumina aprinsă ? Și de ce ?
    Xiphion.
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 874
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Localizare : Sibiu
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Somn
    Xiphion.
    Moderator
    http://soriceidebiblioteca.forumgratuit.ro 
    Off:
    Îmi pare rău să aud asta, sper foarte mult să-și revină organismul tău și să ajungi măcar la 40 de kilograme, trebuie să existe o metodă prin care să reușești. Nu va fi ușor, însă îți țin pumnii!
    Mda, nici eu nu pot să înțeleg oamenii care se folosesc de alții și apoi se așteaptă să recupereze oamenii respectivi după ce-i abandonează. Mă rog, eu oricum sunt obișnuită să mă ia lumea de fraieră, mulți oameni pe care îi cunosc au făcut asta. Plus că din cauza asta am devenit atât de rece și de cretină încât rănesc fără să-mi dau seama oamenii pe care îi iubesc. Mai înainte am reușit să o supăr pe Kuroo, dar nu prea știu exact ce s-a întâmplat, însă sunt un pic convinsă că s-a supărat din vina mea *facepalm* Deci să nu te mai numești niciodată un eșec, că eu te pot întrece în multe momente la ce fel de om am ajuns
    Și știu cum e să-ți placă mult timp o persoană, în unele momente este al naibii de dureros și abia îți poți controla gândurile ca să te poți concentra în ceea ce vrei să faci, însă iubirea neîmpărtășită poate că își are și ea rostul, cu toate că nu mi-am dat încă seama de el. Tot ce știu e că dacă ți se pune pata pe cineva, îl iubești și punct, chiar dacă e foarte nasoală acea iubire. Dar iubirea e ca o luptă pe care trebuie să încercăm să o câștigăm, nu este roz și nu va fi niciodată precum iubirea din filme și cărți. Viața nu este roz și singurătatea ne mănâncă încetul cu încetul pe toți. Uneori chiar mă tem să nu o iau razna din cauza gândurilor, iar într-o perioadă ajunsesem așa de rău încât nu mai puteam să fac diferența dintre vis și realitate. Deci continuă să lupți pentru fericirea și sănătatea ta, pentru că nu se va oferi nimeni să lupte pentru tine. Iubește-te și apreciază-te așa cum trebuie, apoi vei putea să iubești și altă persoană ^^
    Următorul răspuns la rpg îl voi face abia mâine, acum îmi pică ochii și mă voi pune la somn după ce termin de scris mesajul. Sper să dormi devreme și să ai un somn lin :3
    Nici eu nu pot să spun că mi-e perfect acel simț, dar am început să mă descurc cu el =)))

    On:
    Nu prea am pretenții, pot să dorm atât cu lumina stinsă, cât și cu ea aprinsă, însă dorm foarte profund doar când este lumina stinsă, pentru că am nevoie de întuneric ca să mă pot odihni ca lumea

    Ce film ți-ar plăcea să vezi la cinema?
    Continut sponsorizat
      Data/ora curentă este: Vin 19 Apr - 17:07:18