RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

RPG Anime Romania

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» Re-Do's
Cei Imuni [Eu + AngelRody1] EmptyJoi 27 Apr - 16:25:26 Scris de Corelia

» Back from the death
Cei Imuni [Eu + AngelRody1] EmptyJoi 27 Apr - 16:21:43 Scris de Corelia

» Dream Land
Cei Imuni [Eu + AngelRody1] EmptyJoi 27 Apr - 16:07:04 Scris de Corelia

» [HP] Checkered
Cei Imuni [Eu + AngelRody1] EmptyJoi 27 Apr - 15:26:41 Scris de Corelia

» [HP] Crimson Red
Cei Imuni [Eu + AngelRody1] EmptyJoi 27 Apr - 15:26:00 Scris de Corelia

» [HP] Marigold
Cei Imuni [Eu + AngelRody1] EmptyJoi 27 Apr - 15:24:03 Scris de Corelia

» Work in Progress
Cei Imuni [Eu + AngelRody1] EmptyJoi 27 Apr - 14:10:25 Scris de Corelia

» Ce melodie ascult
Cei Imuni [Eu + AngelRody1] EmptyVin 21 Apr - 15:28:14 Scris de Weed Maker

» [FC] Anime și manga
Cei Imuni [Eu + AngelRody1] EmptyJoi 12 Ian - 15:57:31 Scris de Xiphion.

Afilieri

Recent Members

See more

    Cei Imuni [Eu + AngelRody1]

    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Acest RPG are la baza povestea din seria Labirintul, mergand in paralel cu ceea ce se intampla in carti.

    ATENTIE! Acest RPG va contine scene de violenta explicite, atat fizice cat si verbale, si va trata si tema iubirii intre persoane de acelasi sex [yaoi].

    Thomson Kana:

    Kuro Tatsuya:

    Hayashi Alvaro:

    Hayashi Jack:

    Thomson Kana
    Cei Imuni [Eu + AngelRody1] D4l87
    Schimbarea orasului unde aveam sa locuiesc a venit o data cu transferul meu spre un alt Palat al defectilor ce a ajuns suprapopulat din cauza imbolnavirilor tot mai dese. Am acceptat acest transfer diar pentru ca orasul era mai aproape de mare si salariul era mai mare de vreme ce a crescut si numarul imunilor omorati de defecti in acest palat.
    Cand am parasit apartamentul nou inchiriat m-am asigurat ca am cateva schimburi de haine la mine. Din experienta pe care o adunasem pana acum stiam ca niciodata nu exista un program fix pe baza caruia sa lucram, mai ales pentru cei care sunt pe posturile din centru, asa ca era cel mai bine sa am cateva schimburi la mine caci pot lipsi si cateva saptamani de acasa, daca as putea numi acest apartament gol casa.
    Drumul din orasul de cuit pana la palat dura o ora cu un Berg si cateva ore cu o masina caci trebuia sa fie o distanta considerabila pentru ca virusul sa nu  patrunda si in oras.
    Nu pot spune ca aveam emotii sau ca ma temeam de ceea ce aveam sa gasesc acolo. Eram mult prea obisnuita cu asta ca sa ma mai dau de ceasul mortii.

    Kuro Tatsuya
    Cei Imuni [Eu + AngelRody1] Tumblr_o495vhdD9C1ude0c5o1_500
    Se pare ca astazi vom fi transportati cu un Berg catre locul de munca. Nu aveam habar cum avea sa fie acolo de vreme ce e prima mea zi, dar cat de greu putea sa fie? Trebuie doar sa pazesc niste nebuni. Am auzit ca au murit multi acolo pentru ca s-au luat la bataie cu Defectii. Fraierii! Daca nu au stiut sa stea la locul lor.
    AngelRody1
    Sex : feminin
    Zodiac : Leu
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 20
    Data de inscriere : 12/08/2017
    Varsta : 24
    Localizare : Narnia
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    AngelRody1
    Membru
    Hayashi Alvaro

    Cei Imuni [Eu + AngelRody1] 26994510

    O alta zi nesuferita si plictisoare in acest loc infect in care muncesc de atatia ani.Eram doar un copil cand a inceput toata nebunia cu parinti cu apocalipsa,cu bolile,cu asasinatul si mai ales cu treaba asta dar mereu am suportat si indurat pentru fratele meu mult mai mic pe care am jurat sa-l protejez orce ar fi.N-am sa imi iert niciodata parinti,am sa-i urasc mereu,mama am inteles ca era nebuna dar tata a fost perfect sanatos sa vrea sa il omoare pe Jack crezand ca deia inebunise mama, cat il urasc.  Dupa ce am ajuns aici am aflat de ce s-a imbolnavit defapt mama si asta m-a facut sa-l urasc si mai tare pe acel om.
    Jack era doar un bebelus si a suferit si el asa de mult..nu a avut niciodata o copilarie placuta..am evitat mereu sa-i zic adevarata poveste cum au murit parinti fiindca nu vreau sa se teama de mine sau cel mai rau sa ma urasca.Am auzit de la subordonati ca azi vor ajunge doi noi angajati pe care mi i-au pasat mie sa-i "intampin"si sa le arat cum sta treaba pe aici sau ce au de facut.Tsk perfect ce imi place mie cel mai mult..sa interactionez cu straini,sa vedem cat vor rezista si ei aici.Practic eu si fratele meu suntem cei mai "vechi"aici multi au murit chiar din primele zile.
    Cat de patetic.Am fost avansat asa sus in rang ca practic sunt seful altor angajati care se ocupa cu pazitul dar mai sus e imposibil sa ajungi,practic e mai multa de munca daca avansezi.M-am intreptat spre poarta principala sa astept acei noi veniti de care trebuie sa ma ocup.

    Hayashi Jack

    Cei Imuni [Eu + AngelRody1] 26941610

    Ma plimbam pe holurile acele lungi si parca nesfarsite azi fiind umpic mai multa valva decat de obicei.Am murit asa multi paznici aici ca numai primisem angajati noi de cateva luni buni deoarece zvonurile ca paznici mor mai des decat cei afectati a speriat lumea incat practic au marit salariul si au incePut  chiar sa aduca lumea cu forta aici.Eu sunt de cand ma stiu aici si nu am avut de ales decat sa raman aici sa cresc aici si sa invat.Eu cu fratele meu am rezistat cel mai mult ca practic sunt mai sus la alti in rang dar nu e nimic de laudat fiindca munca devine mult mai grea si chiar periculoasa dar nu am timp sa ma plang si nici nu am decat sa o fac.
    Am primit informati ca azi vin noi veniti si ca ar trebui sa avem "grija"de ei fratele meu a zis ca se descurca singur si asta ma enerveaza la el.Mereu vrea sa faca totul singur si sa ia treaba in plus numai ca sa imi fie mie cat mai usor!Dar eu nu vreau asta!Vreau sa-i arat ca sunt capabil de ce este si el si ca nu mai sunt slab ca atunci cand eram mic!Asa ca am mers si eu spre poarta principala.


    Ultima editare efectuata de catre AngelRody1 in Mar 30 Ian - 14:49:36, editata de 2 ori
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Thomson Kana
    Cei Imuni [Eu + AngelRody1] D4l87
    Cei care se mai aflau in Berg incepusera sa susoteasca, sa rada si sa ne arate cu degetul pe mine si pe tipul care se asezase langa mine. Din cate am inteles eu din soaptele lor, eu si tipul cel nou eram ,,nou veniti care nu au habar in ce se baga si care vor fugi mancand pamantul dupa primele ore''. Mai ca imi vine si sa rad. Ei nu au nici cea mai mica idee ca eu am ani de experienta cu Defectii. Nu cred ca toti cei prezenti aici ar avea tupeul sa paraseasca holurile special create si fortificate din interiorul Palatului, doar ca sa impuste doi defecti care ar incerca sa sparga vreunul din acele geamuri antiglont.
    Ora de zburat cu Bergul a trecut mai repede decat am constientizat, aterizand deja la intrarea in palat.
    M-am ridicat frumos de la locul meu, mi-am luat bagajelul pregatit si m-am apropiat de trapa ignorand fluieraturile unuia si avansurile de prost gust ale altuia.
    Odata trapa deschisa am observat ca aveam chiar si un comitet de primire. Sigur tipul fusese obligat sa ne intampine si, chipurile, sa ne faca prezentarea locului.
    Eu nu aveam nevoie sa imi mai fie explicate protocoalele de siguranta, orarul hraniri si ierarhia in oras, eram deja prea familiara cu toate acestea. Tot ce voiam sa stiu era locatia cantinei noastre si a camerei mele de vreme ce ni se oferea si posibilitatea de a sta permanent in aceasta incinta, desi multi refuzau asta caci simteau ca innebunesc fara a fi afectati de arsita. Si imi doream sa imi primesc cartela de acces.
    - Eu sunt transferata, nu boboaca, asa ca explicai doar lui, am spus trecand pe langa tipul ce ne intampina facandui semn cu degetul spre cel care statuse langa mine tot drumul.

    Kuro Tatsuya
    Cei Imuni [Eu + AngelRody1] Tumblr_o495vhdD9C1ude0c5o1_500
    Auzisem destule povesti despre astfel de locuri, dar acum avea sa fie prima oara cand o sa vad totul cu ochii mei. Din cate citisem in contract, aveam la dispozitie si o camera de odihna pentru fiecare ceea ce imi suradea, nu se stie niciodata cand voi da de vreo bunaciune dispusa sa se distreze. Insa, din ce vedeam in jurul meu in Berg, numai tipa de langa mine arata bine, restul aratau ca niste animale schimonosite.
    Odata aterizati am incercat sa ma bag in vorba cu bruneta ce tocmai se ridicase, dar am fost complet ignorat asa ca m-am ridicat si eu si am urmat-o.
    Cand am fost coborati din berg, ea a inaintat pe langa cel care era postat ca o statuie in mijlocul drumului si i-a spus ceva ce m-a cam deranjat. Nu cumva tipa asta facea misto de mine?
    AngelRody1
    Sex : feminin
    Zodiac : Leu
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 20
    Data de inscriere : 12/08/2017
    Varsta : 24
    Localizare : Narnia
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    AngelRody1
    Membru
    Hayashi Alvaro

    Cei Imuni [Eu + AngelRody1] 26994510

    Am asteptat circa  10 minute uitandu-ma plictisit la cer si prin prejur cat am putut observa si auzi desigur zgomotul produs de Berg care inseamna ca "noi"veniti au ajuns.Am mai avut de a face cu angajati noi. Multi erau ingamfati si credeau ca e foarte usor ce facem noi aici,si cu ingamfarea asta au ajunsi morti iar asta ma enervearza la oameni,ingamfarea si faptul ca te crezi cel mai tare cand nu esti.Mai ales daca nu esti sigur pe propriile forti si te speri si de o umbra n-ai ce cauta aici.Aici trebuie sa ai vointa de fier.
    Bergul aterizase iar cand drapa se deschise de acolo se pregateau sa iasa un baiat si o fata.Pana acum n-am mai vauzt fete,cred ca acum 2 ani vazusem una aici,oare stie in ce se baga sau e una cu parintii asa?Fata veni spre mine si imi spusese ca nu are nevoie de ajutor si sa-i arat baiatului trecand pe langa mine am ramas pe loc iritat de adresarea ei sunand ca un ordin.
    Eu urasc sa mi se dea ordine si mai ales sa vina o pustoaica sa imi spune ce sa fac.M-am intors rapid spre ea apucandu-o de bluza ei si tragand-o in fata mea.
    -Nu imi pasa ce esti.Eu sunt seful aici,si in primul rand ca sti sau nu,tot nu sti deloc palatul acesta,cantina sau camera ta si nici nu ai cartela de acces care iti trebuie pentru a intra,eu o am si trebuie sa ti-o dau asa ca nu vine cu deastea la mine ca nu iti merge bine?Spune-mi numele si ocupatia ta la fel si tu baiete spun eu uitandu-ma serios si dur la ei.
    De aceea nu imi place sa ma ocup de noi angajati.

    Hayshi Jack

    Cei Imuni [Eu + AngelRody1] 26941610

    Chiar inainte sa ies din palat am putut auzi sunetul bine cunoscut de la un Berg ceea ce insemna ca cei noi ajunsesera.Ajung la intrare, langa statia unde ateriza Bergul am putut sa-mi observ fratele.Stiu ca lui nu ii place sa se ocupe de asta asa ca de ce sa nu-l ajut? Eu nu am nimic cu aceasta chestie.M-am apropiat putin si am putut observa ca din Berg ies o fata si un baiat si am continuat sa merg ca sa aud mai bine cand am vazut ca fratele meu a tras-o pe fata inapoi destul de iritat cu o privire serioasa.Se pare ca deja l-a enervat..cand are privirea aceea nu-i de bine,el se enerveaza destul de usor si nu e bine sa te pui cu el atunci.
    Cei 2 erau fata in fata aruncandu-si priviri dure sau neinteresante iar baiatul statea putin mai in spate confuz dar parea ca nici lui nu-i convine ceva asa ca m-am apropiat de ei sa vad care e treaba defapt dar am ramas vreo 2 metri in spate fiindca deja ii intrebase ceva si el avea cartele pentru amandoi.
    Daca nu ai acele cartele nu poti intra in Palat fiind o gramada de aparate de urgenta,de pericol,camere de supraveghere si tot asa.Intr-un loc ca asta e adevarat ca nu poate intra oricine,mai ales daca esti slab de inger ajungi sa inebunesti la propriu.
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Kana:
    Se pare ca tipul asta avea ceva probleme de control de vreme ce m-a smucit spre el doar pentru a-mi adresa acele cuvinte.
    - Nu cred ca ai inteles la ce ma refer. Eu nu sunt o novice,
    Nu e prima oara cand intru intr-un asemenea loc si nici nu e prima oara cand am de-a face cu defecti, asa ca nu mai am nevoie sa imi explici la ce sa fiu atenta, cum functioneaza usile ce ne ofera acces in zonele cu defecti si cum sa folosesc o arma. Tot ce am nevoie e cartela, sa aflu unde e camera si unde e cantina. Dupa nu vei mai fi nevoit sa iti bati capul cu mine, sunt majora asa ca  imi pot purta singura de grije si nu e ca si cum ar sari vreunu sa ma salveze daca sunt atacata de defecti.

    Tatsuya:
    Se pare ca tipa era chiar focoasa si a reusit, din prima, sa il enerveze pe cel care era comitetul de primire.
    Nevrand sa le deranjez cearta am inceput sa ma uit in jur, astfel l-am observat pe baiatul care era in spatele domnului nervi. Spre deosebire de cei cu care fusesem in berg, el nu avea un aspect asa dezgustator.
    Apropiindu-ma de baiat, m-am aplecat pentru ai vorbi șoptit.
    - Tipul asta asa e mereu?
    AngelRody1
    Sex : feminin
    Zodiac : Leu
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 20
    Data de inscriere : 12/08/2017
    Varsta : 24
    Localizare : Narnia
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    AngelRody1
    Membru
    Hayashi Alvaro

    Cei Imuni [Eu + AngelRody1] 26994510

    Mi-am dat ochii peste cap si am oftat la cuvintele ei simtindu-ma si mai iritat ca mai devreme dar am incercat sa-mi pastrez calmul
    -Iar tu n-ai inteles la ce m-am referit.De esti sau nu novice nu inseamna ca trebuie sa ma ignori crezand ca  le sti pe toate deja.Nu sti cum arata Palatul asta referindu-ma la camere care nu sunt toate notate,nu sti la ce etaje sunt cei clasati cu nivele diferite. Ca ai lucrat sau nu eu trebuie sa imi fac treaba si sa stiu ca reti tot ce iti zic ca sa nu fiu tras cumva la raspundere dupa.Vreau sa stiu numele vostru ca sa dau raportul ca ati ajuns si ca sunteti voi dupa informatiile primite despre noi angajati adica voi. le spun adresandu-ma la amandoi dar inca ma uitam la aceea fata.

    Hayashi Jack

    Cei Imuni [Eu + AngelRody1] 26941610

    Se pare ca fratele meu isi pierde calmul prea repede si il inteleg intr-un fel,adica vrei sa iti faci treaba si un nou venit deja crede ca le stie pe toate si te ignora de parca nici n-ai fi fost acolo fara sa sculte ec ai de zis.Cat despre baiat nu parea sa fie inetresat de "contrazicerea"dintre cei noi  ca se uita prin prejur la un moment dat dand cu privirea de mine care eram putin mai in spate. Il vad apropiindu-se de mine.Era mai inalt ca mine cu un cap asa ca se apleca spre fata mea si imi sopti o intrebare la care eu am oftat.
    -Tipul acela este fratele meu si nu este mereu asta..doar ca se enerveaza destul de repede mai ales daca il ignori sau ii dai ordine.Plus ca e destul de sceptic cu straini.Asa ca mai bine e sa nu-l provoci. ii spun baiatului privindu-l cu coada ochiului.
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Kana:
    Mi-am dat ochii peste cap. Nu credeam ca voi da de unul care chiar vrea sa faca totul ca la carte la inceput, multi nici nu s-ar fi sinchisit cine stie ce ci doar ar fi facut turul cat mai rapid explicand cat mai pe scurt si dupa te lasa sa te descurci.
    - Thomson Kana, si ai de gand sa imi dai drumul la bluza sau va trebui sa scap eu singura din stransoarea ta?
    Deja era clar ca eu si cu tipul asta vom fi ca pisica si cainele cel putin o perioada.

    Tatsuya:
    Am ridicat o spranceana cand am aflat ca ei sunt defapt frati, nu prea pareau a fi inruditi, cel putin mie nu imi pareau a fi asa. Si era cam rar sa mai intalnesti frati de varsta noastra, presupunand ca sunt cam de aceasi varsta cu mine, care sa fie inca impreuna.
    - Kuro Tatsuya.
    Mi-am spus numele cu voce tare auzind ca domnul nervi ne intreba de numele noastre, dar el inca nu se prezentase.
    AngelRody1
    Sex : feminin
    Zodiac : Leu
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 20
    Data de inscriere : 12/08/2017
    Varsta : 24
    Localizare : Narnia
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    AngelRody1
    Membru
    Hayashi Alvaro

    Cei Imuni [Eu + AngelRody1] 26994510

    Am oftat lung si i-am dat drumul la bluza,presimteam ca o sa am de furca cu fata asta mai ales daca va continua de atitudinea "eu stiu totul" nu am nevoie de ajutor.
    -Insfarsit mi-ai raspuns la intrebare,nu a fost greu nu?In orice caz eu sunt Hayashi Alvaro si pe scurt sunt seful tuturor paznicilor adica subordonatul vostru. ii spun privind-o si dupa ce aud si numele baiatului scot din geaca 2 cartele care avea numele lor scrise pe ale pentru a numai putea fi furate si apoi folosite de altcineva si asa daca se pierde prin palat se va stie a cui este.
    Ii dau fetei cartele prima data dupa ma intorc spre baiat si dau cu privirea fratelui meu.Iar nu m-a ascultat..incapanatul,trebuia sa ma astept la asta.M-am uitat la el cu o privire "vorbim mai tarziu"baiatului i-am dat cartela si m-am uitat la el cu o privire "Stai departe de fratele meu"si dupa am luat-o inainte facandu-le semn sa ma urmeze.

    Hayashi Jack

    Cei Imuni [Eu + AngelRody1] 26941610

    Dupa ce a terminat cu fata si i-a dat cartela  s-a intors sre mine si acel baiat care aparent il chema Kuro ca sa-i dea cartela dar cand a dat cu ochi de mine nu a fost prea fericit sa ma vada aici ba chiar mi-a aruncat o privire dura care insemna ca vom avea o discutie mai tarziu.Am observat ca si lui Kuro i-a aruncat-o o privire intr-un fel ucigatoare ce este ciudat.Am oftat usor iar fratele meu a plecat inainte spre palat iar eu aveam sa ma pregatesc pentru lunga lui morala.
    -Uneori e dificil sa ai un frate asa protectiv.. spun soptit si oftez fara sa imi deau seama ca baiatul era inca langa mine.
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Kana:
    Imediat ce am it cartela ce avea numele meu pe ea,
    Am si bagato in buzunar.
    Toata discutia avuta cu tipul asta mi-a dat o adevarata durere de cap, dar nu avea rost sa ma plang cuiva caci aveam sa fiu luata peste picior. O mai patisem si in ultimul palat cand un coleg ma auzit plangandu-ma de rerile menstruale si a inceput sa faca misto de mine, iar asta m-a facut sa imi doresc sa il pocnesc foarte tare.
    - Cam inganfat.
    Am spus ca pentru mine luandu-mi micul bagaj si urmandul pe Alvaro.

    Tatsuya:
    - Ce a vrut sa insemne privirea aia?
    Am spus incruntat si cu voce tare incat sa fiu sigur ca ma aude si el.
    - Zau ca nu pareti a fi frati deloc.
    I-am spus baiatului al carui nume nu il stiam inca, dar care parea mai putin nervos decat fratele sau.
    AngelRody1
    Sex : feminin
    Zodiac : Leu
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 20
    Data de inscriere : 12/08/2017
    Varsta : 24
    Localizare : Narnia
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    AngelRody1
    Membru
    Hayashi Jack

    Cei Imuni [Eu + AngelRody1] 26941610

    Am oftat trecandu-mi o mana prin par pentru am aseza bretonul ce imi acopera putin privirea si m-am uitat spre acel baiat.
    -Eu sunt o fire mai calma ca el dar stiu ca imi vrea doar binele..uite am sa iti dau un pont tot ce trebuie sa faci este sa nu-l provoci pe Alvaro,nu e bine sa il ai ca dusman si ti-o zic prieteneste,face lucruri cum sa zic...stupide si periculoase cand e provocat asa ca doar incerca sa nu-l enervezi prea tare si acum du-te cu el..voi pleca si eu in treaba mea. ii spun baiatului cu parul brunet si plec in drumul meu.

    Hayashi Alavaro

    Cei Imuni [Eu + AngelRody1] 26994510
    Am luat-o inainte ignorand intrebarea baiatului si am vazut ca fata aceea incepe sa ma urmeze sincer as fi tipat la baiat  sa vina si el ca sa stiu ca retine tot fiind nou dar am hotarat sa nu imi mai bat capul mai ales cand am vazut cu coada ochiului ca fratele meu se indeparteaza de el,macar mi-a inteles "mesajul"transmis prin privire.Mergeam inainte explicandu-i fete fiecare camerele in parte si etajele care sunt situate pe nivelele defectilor si unde nu trebuie sa intre fara permisiune sau fara a avea o instruire speciala sau una in lupte cel putin,poate ca nu va si ea o noua victima in mai putin de o saptamana.


    Ultima editare efectuata de catre AngelRody1 in Vin 19 Ian - 18:08:01, editata de 2 ori
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Kana:
    La jumate din explicatiile date de el nu am fost atenta concentrandu-ma doar sa memorez asezarea camerelor si a usilor ca sa stiu unde sa vin.
    - Aici aveti si o sala de antrenament?
    Gandurile mele au prins forma pana sa realizez eu ca vorbeam, dar ori acum, ori mai tarziu tot aveam sa il intreb asta. Poate ca, daca ma va supune unui test in lupta, se va convinge si el ca nu sunt plapanda cum poate par.

    Tatsuya:
    Inainte sa mai apuc sa il intreb ceva pe baiat, acesta pleca astfel nedandu-mi de ales decat sa ii urmez fratele.
    - Cred ca mi-a luat-o ea inainte.
    Am spus ca pentru mine apropiindu-ma de tipa.
    Trecand pe langa diferite usi si ferestre el tot turuia niste chestii scoase ca din filmele SF ce le mai vedeam cand eram mic. Inca nu imi vine sa cred ca am ajuns sa lucrez intr-un astfel de loc.
    Privind pe un geam pe langa care treceam am putut observa un barbat ce se dadea cu capul de un perete.
    - Trebuie mutat la urmatorul nivel.
    Nu eu fusesem cel care vorbisem ci tipa care se oprise langa mine si, observand ca o privesc pe ea acum, si-a intors privirea spre mine
    AngelRody1
    Sex : feminin
    Zodiac : Leu
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 20
    Data de inscriere : 12/08/2017
    Varsta : 24
    Localizare : Narnia
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    AngelRody1
    Membru
    Hayashi Alvaro

    Cei Imuni [Eu + AngelRody1] 26994510

    La un moment dat am observat ca ni s-a alaturat si baiatul la "minunatul" tur pe care il faceam la amandoi.Am inceput sa le explic in mare parte despre camere si niveluri dar cum baiatul era incepator le-am explicat si niste lucruri esentiale pe care trebuie neaparat sa le sti daca esti aici.La un moment dat am fost intrerup de aceea fata am oftat iritat si in loc sa ma enervez fara rost i-am raspuns.
    - Avem 2 camera de antrenamente..una simpla pentru incepatori si una pentru avansati,cam peste nivelul armatei. Si apropo trebuie sa inveti ca nu-i frumos sa intrerupi cand ti se da explicati. i-am tintit pe amandoi cu privirea.Am putut auzi niste sunete foarte iritante si dupa am aflat sursa cand am vazut ca amandoi se uitau pe geam la un defect ce se pare ca nivelul nebuniei sale crescusera si se dadea cu capul de pereti facand galagie enervant fiind am dat un sut puternic la usa camerei sale si i-am zis cu o voce groasa si dura "sa faca liniste".
    -Va fi mutat imediat ce termin aici..v-am explicat cam tot ce trebuie sa stiti,sper ca ati inteles mai ales tu baiete ca ai spus ca esti incepator,o sa va conduc la camerele voastre acum.Alea sunt in aria seperata de defecti. am spus eu.


    Hayashi Jack

    Cei Imuni [Eu + AngelRody1] 26941610

    Ma plimbam pe coridoarele primele lor doua etaje verificand prin geamuri defecti. Daca sunt calmi,ori daca au nevoie de ceva sau in cel mai rau caz trebuie sa fie dusi la urmatorul nivel.Teoretic de cand lucrez aici trebuia deja sa ma ocup de nivele mult mai mari,dar fratele meu atat de protectiv practic mi-a interzis sa urc mai sus de nivelul 3 dupa ce un defect de nivelul 4 care trebuia mutat la 5 dar angajati de atunci nu isi faceau treaba de frica m-a atacat si de atunci acelor defecti li s-a pus usi de fier fiind inainte de lemn, a putut usor sa o distruga si tot de atunci fratele meu a devenit si mai cicalitor si sincer ma urasc ca am avut nevoie de ajutor atunci..totusi au trecut 2 ani.
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Kana:
    - Dar am vorbit cand ai facut tu auza.
    Am spus dandu-mi ochii peste cap, urmandul in continuare. Nu voiam sa stau cu ochii prea mult pe acel geam stiind ca acolo, inafara acestor tuneluri prin care ne plimbam noi, se aflau si copii, iar la ultimul loc de munca, am lasat o fetita sa imi inmoaie inima si, cand a luato razna de tot, m-a atras cu tipatul ei in mijlocul unei gloate de defecti, iar asta m-a lasat cu o ditamai cicatricia pe abdomen.
    - As vrea sa merg intr-una din salile de antrenament.

    Tatsuya:
    Am mai stat cateva secunde privind acel defect. Imi amintea de oamenii din acel sat in care am stat cu bunicul, imi amintea de el cand a innebunit incetul cu incetul.
    Hotarand ca imi e de ajuns cat am privit m-am intors spre cei doi luand o gura de aer, oftand.
    - Bun, sa continuam.
    AngelRody1
    Sex : feminin
    Zodiac : Leu
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 20
    Data de inscriere : 12/08/2017
    Varsta : 24
    Localizare : Narnia
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    AngelRody1
    Membru
    Hayashi Alvaro

    Cei Imuni [Eu + AngelRody1] 26994510

    Am putut observa in privirea lor in timp ce se uitau la acel defect durere si suferinta,amintiri care ii chinuie, nu puteai sa traiesti fericit in aceasta lume.Numai e nicio familie fericita sau intreaga..multi adulti cad unul dupa altul prada nebuniei ba chiar sunt si cazuri multe de copiii.Nu exista nicio familie care sa nu aiba unul,doi sau chiar toata familia nebuna si in acest caz nici nu se mai recunosc intre ei si ajung chiar sa faca multe prosti periculoase.Am oftat si cand am vazut ca eram decisi sa continuam am luat-o inainte.
    -Sigur,am sa te duc la cea pentru incepatori spre mediu.Sa fiu sincer..nu prea am avut fete pe aici,mai ales care sa le intereseze salile de antrenamente.Dar sa nu te umfle asta in pene,aici trebuie sa ai o mare vointa de fier,sper sa sunteti pregatiti,daca nu oricum e prea tarziu sa plecati. le spun aparandu-mi un mic ranjet in coltul guri.
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Thomson Kana
    Cei Imuni [Eu + AngelRody1] D4l87
    - Numai sa nu pui incepatori sa se antreneze cu mine la bataia corp la corp, nu garantez ca nu ii voi rani.
    Deja mintea mea plecase la plimbare fugind inapoi in timp la intamplarile de la fostul loc de munca. Au fost multe dati cand a trebuit sa omor defecti doar pentru ai scapa de suferinta provocata de boala, dar au fost si dati in care am privit neputincioasa cum un alt coleg sau colega e omorat doar pentru ca a indraznit sa se avante singuri in mijlocul unor defecti. A fost si o data cand un coleg se indragostise de o defecta ce tocmai fusese adusa, era la inceputul bolii asa ca era mai lucida, dar, pe parcurs, si-a pierdut si ea mintile, insa ultima ei dorinta, cand a fost pentru ultima data lucida, a fost sa fie omorata inainte de a rani ea pe altcineva. Asta nu s-a intamplat caci el s-a lasat singur ucis de mainile ei, nu inainte de a ma ruga pe mine sa ii curm ei suferinta cand va termina cu el. Nu am avut nici o putere sa ii schimb decizia asa ca doar i-am indeplinit ultima dorinta trecandu-i ei un glont prin cap.
    Am scuturat din cap pentru a-mi alunga amintirile neplacute din minte si pentru a ma concentra din nou pe ceea ce era in jurul meu si la ceea ce spunea el.
    - Mai dureaza mult?

    Kuro Tatsuya
    Cei Imuni [Eu + AngelRody1] Tumblr_o495vhdD9C1ude0c5o1_500
    Nu stiu de ce, dar toate explicatiile lui si toate informatiile de-odata imi dadeau o somnolenta de zile mari astfel ca am sfarsit prin a casca destul de zgomotos. Nici nu stiu cum o poate interesa antrenamentele si luptele cand eu vad un somn de parca nu as mai fi dormit de zile. Nu stiu cum anume voi rezista treaz intr-un astfel de loc ce, pana acum, mi se pare plictisitor. Poate ca toate zvonurile despre acest loc sunt doar vorbe aruncate in vant sa sperie lumea. Stiu cat de periculosi pot fi defectii, dar aici sunt inchisi si, la cat de mult ii cunosc eu si la cat de multi sunt la un loc, sunt liberi sa se omoare intre ei oricand. Asa ca noi nu avem chiar o treaba atat de grea, cred eu.
    AngelRody1
    Sex : feminin
    Zodiac : Leu
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 20
    Data de inscriere : 12/08/2017
    Varsta : 24
    Localizare : Narnia
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    AngelRody1
    Membru
    Hayashi Alvaro

    Cei Imuni [Eu + AngelRody1] 26994510

    Am suras usor la spusele fetei privind-o cateva secunde cu coada ochiului.
    -Nu am sa fac asta din simplu motiv ca inafara de mine,fratele meu si tu acum banuiesc nimeni nu mai foloseste acele sali deoarece mult angajati ori au scapat de aici ori au murit..doar 10 am mai ramas in tot palatul asta plin de defecti..nimeni numai vrea sa vina,asa ca de multe ori aduc oameni fortati neexperimentati si mor in mai putin de o saptamana sau se cred prea buni si ingamfati si la fel sunt omorati de defecti.Nu stiu cum ati ajuns voi aici dar asta e cruntul adevar si crunta viata. le spun pe un ton serios mergand inainte.
    -Numai avem mult fiindca am iesit din aria defectilor.Sala ce afla intr-o cladire diferita ca oarecum e legat in acelasi timp de Palat.
    Am facut dreapta si am urcat niste trepte,am ajuns la capatul lor mai mergand inca vreo 5 metri la stanga si am ajuns in fata unei usi pe care am deschis-o facandu-i semn ca poate intra.
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Kana:
    El xhiar ma rata ca pe o novice. Oare el nu a citit fisa mea de transfer? Sunt sigura ca aceia care m-au fortat sa accept acest transfer au umpluto cu tot felul de laude, doar sa plec sa nu ii mai fac de ras cand apar noi veniti. Sau poate nici macar nu au i trimis asa ceva tocmai ca eu sa fiu tratata ca o novice aici si asta incepe sa ma calce pe nervi.
    - Unde am ajuns acum?
    Intreb fiind nerabdatoare sa ma intind. Toata treaba cu mutatul si turul palatului m-au facut sa imi pierd timpul de antrenament.
    AngelRody1
    Sex : feminin
    Zodiac : Leu
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 20
    Data de inscriere : 12/08/2017
    Varsta : 24
    Localizare : Narnia
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    AngelRody1
    Membru
    Hayashi Alvaro

    Cei Imuni [Eu + AngelRody1] 26994510

    Mi-am dat ochi peste cap cand i-am auzit intrebarea.
    -La sala de antrenamente,nu acolo mi-ai spus sa te aduc?Ai si uitat deja?Ei uite aceasta este,poti intra sa te uiti daca vrei dupa va voi arata camerele voastre. ii spun eu pe un ton plictisit.De ce am impresia ca eu si fata asta nu ne vom intelege si vom fi mai mereu certati?Cat despre baiat nu pare prea interesant sau pasionat de acest job,sigur am fost si el obligat daca esti incepator.E trist sa vezi cum s-a ajuns de la apocalipsa incoace..oameni obligati sau mai bine spus impinsi la moarte,fiindca daca nu esti antrenat macar un an si nu ai vointa de fier, putere pshica si fizica nu ai ce cauta asta.Ori mori ori inebunesti in niciun caz nu poti pleca..decat mort.
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 

    Kana:
    Am oftat la auzul afirmatiei lui. Mai aveam inca de vazt camerele si abia apoi puteam sa fiu libera sa ma intind si u putin si sa-mi dezmortesc oasele si muschii.
    - Atunci sa mergem la camere. O sa m timp dupa sa vad cum e sala de antrenamente.
    Tipul de langa mine care, din cate intelesesem, era incepator, dar parea extrem de plictisit de tot ce era in jurul lui ceea ce facea sa ma gandesc ori la faptul ca e prea idiot sa ii pese ori e prea obisnuit cu defectii.
    AngelRody1
    Sex : feminin
    Zodiac : Leu
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 20
    Data de inscriere : 12/08/2017
    Varsta : 24
    Localizare : Narnia
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    AngelRody1
    Membru
    Hayashi Jack

    Cei Imuni [Eu + AngelRody1] 26941610

    Dupa ce mi-am terminat treaba am vrut sa merg pana la sala incepatorilor pentru a ma antrena,dar totusi oftasem fiindca fratele meu nu ma lasa singur in cea pentru avansati si ma punea mereu la cea pentru incepatori crezand ca sunt inca neexperiment.Uneori ma enerveaza cand ma cicaleste mereu si e prea protectiv,totusi am 18 ani!Numai am 10 ani!Daca mai continua mult am sa-i zic in fata,deja a trecut prea mult timp de cand o tine asa cu asta si nu voi putea niciodata sa-l ajung.
    Ajuns la sala cu pricina,acolo se aflu si fratele meu cu cei 2 noi-veniti.Un alt gradian dintre putini care ramasesem a venit repede catre fratele meu spunandu-i ca are nevoie de ajutor fiindca un defect de nivelul 3 deja o lua razna prea tare si sa vina repede sa-l mute la nivelul 4.Cam totii se bazeaza pe el fiindca e cel mai puternic si  singurulcel care le tine piept defectilor.
    Am oftat si mi-a zis mie sa-i conduc pe noi-veniti in camerele lor si dupa a plecat cu acel gardian.M-am uitat spre cei 2.
    -Urmati-ma va rog pe aici,nu sunt asa departe. spun simplu si o iau inainte facand dreapta si urcand treptele care duc spre etajul cu camerele gardienilor.
    Continut sponsorizat
      Data/ora curentă este: Joi 28 Mar - 10:27:09