RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

RPG Anime Romania

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» Re-Do's
Buna, lumeee!!!  EmptyJoi 27 Apr - 16:25:26 Scris de Corelia

» Back from the death
Buna, lumeee!!!  EmptyJoi 27 Apr - 16:21:43 Scris de Corelia

» Dream Land
Buna, lumeee!!!  EmptyJoi 27 Apr - 16:07:04 Scris de Corelia

» [HP] Checkered
Buna, lumeee!!!  EmptyJoi 27 Apr - 15:26:41 Scris de Corelia

» [HP] Crimson Red
Buna, lumeee!!!  EmptyJoi 27 Apr - 15:26:00 Scris de Corelia

» [HP] Marigold
Buna, lumeee!!!  EmptyJoi 27 Apr - 15:24:03 Scris de Corelia

» Work in Progress
Buna, lumeee!!!  EmptyJoi 27 Apr - 14:10:25 Scris de Corelia

» Ce melodie ascult
Buna, lumeee!!!  EmptyVin 21 Apr - 15:28:14 Scris de Weed Maker

» [FC] Anime și manga
Buna, lumeee!!!  EmptyJoi 12 Ian - 15:57:31 Scris de Xiphion.

Afilieri

Recent Members

See more

    Buna, lumeee!!!

    Klau
    Mesaje : 811
    Data de inscriere : 09/02/2012
    Klau
    VIP
    Well.. cu intarziere(ca de obicei), am venit si eu sa ma prezint. Eu sunt Klau si.. Sa incep:
    Imi place culoarea albastru, cainii mari si maro, casele cu etaj, verdele-lime, persoanele de treaba, cele vorbarete, baietii cu ochii verzi, ochii verzi, campia, florile de cires, CAFEAUA.. amm.. Sa critic DUR!!( blood drep ) De obicei sunt o persoana deschisa si nu ma supar prea repede. Sunt destul de perversa(Mult prea perversa!!), glumeata si.. Sunt un psiholog bun, un scriitor bun, iubesc sa scriu si sa citesc. Cartea mea preferata este:"Magicianul" de John Fawles. Animeurile preferate sunt: Kuroshitsuji, Gravitation, Junjou romantica, Kaichou wa maid-sama. Da, cam astea ar fi. Imi place yaoi(mai mult decat hentai). Printre animalele mele preferate se mai numara si liliacul si iepurele.
    Imi place misterul si filmele horror. Filme preferate:Toate animatiile Disney-Pixar si DreamWorks, "Shutter island", "wrong turn", "Husk", "Ring", "Shutter", "The Grudge". Si cam atat.
    Sa vedem.. Imi place sa desenez, sa fac poze, mai ales cand rasare soarele. Fac Gfx-uri doar din plictiseala, marea majoritate a timpului scriu. Ce pot sa va mai spun. Aa.. Am dat de acest forum la recomandarea unei prietene bune(ce o iubesc!! dscdc ), Deea sau Diavola. ok Inca ceva.. Il urasc pe Raffy.. fluier
    Ok.. Mai astept intrebari si nelamuriri. Klau va pupa and be happy!! ByE!!
    EmanuelXD
    Sex : masculin
    Zodiac : Gemeni
    Zodiac chinezesc : Mistret
    Mesaje : 6589
    Data de inscriere : 29/01/2012
    Varsta : 28
    Localizare : Unde vrea $%#! mea :))
    EmanuelXD
    Moderator global
    http://anime-doom-world.forumgratuit.ro/forum 
    :< toti ma urasc.... toti...... aveti ce aveti cu inimioara mea sincera si usor de frant.... Gata e oficial ma urasc sad run
    Klau
    Mesaje : 811
    Data de inscriere : 09/02/2012
    Klau
    VIP
    Asa sunt eu. Frang inimi!! Dar pe tine te urasc pentru ca esti insensibil!! Un om fara suflet!! Et tant aveugle!! (Si atat de orb-en france).
    Trecand peste, daca mai aveti intrebari le astept cu drag. Klau va pupa and be happy!! ByE!!
    avatar
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 77
    Data de inscriere : 27/01/2012
    Varsta : 25
    Localizare : Aici..
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Vorbesc cu prieteni, pe forum, ficuri, carti.
    Diavola
    Membru
    http://fansasusaku.worldnaruto.com/ 
    Bine ai venit! Ma bucur ca ti-ai facut cont! Sa te distrezi scumpo bye

    P.S. Stiu ca in mod normal s-ar spune mai multe.. dar te cunosc mult prea bine,..
    Klau
    Mesaje : 811
    Data de inscriere : 09/02/2012
    Klau
    VIP
    Ubita meea!!! Stiu, stiu.. Multumesc pentru intampinare, scumpo!!! Pup..
    ღ Cħu¢kiз ღ
    Sex : feminin
    Zodiac : Pesti
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 127
    Data de inscriere : 17/01/2012
    Varsta : 26
    Localizare : Acolo sus,cu ingerii
    ღ Cħu¢kiз ღ
    Membru
    Bine ai venit Klau^^Sper sa-ti placa aici si sa-ti faci multi prieteni si...vad ca deja ti-ai facut un mic dusman[Raffy Buna, lumeee!!!  374838445]
    Intrebari nu am deoarece te cunosc destul de bine xD
    Klau
    Mesaje : 811
    Data de inscriere : 09/02/2012
    Klau
    VIP
    Really? Eu nu te cunosc.. nande En fin, sper ca pana la urma imi voi da seama cine esti. ironic Thx pentru intampinare!! Pup.
    ღ Cħu¢kiз ღ
    Sex : feminin
    Zodiac : Pesti
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 127
    Data de inscriere : 17/01/2012
    Varsta : 26
    Localizare : Acolo sus,cu ingerii
    ღ Cħu¢kiз ღ
    Membru
    Iti dai tu seama Buna, lumeee!!!  3484979881,pana atunci,n-am sa-ti zic nimic Buna, lumeee!!!  732493447
    EmanuelXD
    Sex : masculin
    Zodiac : Gemeni
    Zodiac chinezesc : Mistret
    Mesaje : 6589
    Data de inscriere : 29/01/2012
    Varsta : 28
    Localizare : Unde vrea $%#! mea :))
    EmanuelXD
    Moderator global
    http://anime-doom-world.forumgratuit.ro/forum 
    Ma intreb asa repede pui etichete? Nici nu ma cunosti.... asa pot sa zic si eu de tine ca esti blonda..... nefondat fara sa te cunosc....
    ღ Cħu¢kiз ღ
    Sex : feminin
    Zodiac : Pesti
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 127
    Data de inscriere : 17/01/2012
    Varsta : 26
    Localizare : Acolo sus,cu ingerii
    ღ Cħu¢kiз ღ
    Membru
    Gata,nu va certati,sigur Klau glumea:D
    EmanuelXD
    Sex : masculin
    Zodiac : Gemeni
    Zodiac chinezesc : Mistret
    Mesaje : 6589
    Data de inscriere : 29/01/2012
    Varsta : 28
    Localizare : Unde vrea $%#! mea :))
    EmanuelXD
    Moderator global
    http://anime-doom-world.forumgratuit.ro/forum 
    Zau? A face pe cineva isensibil... nu pare gluma... si again nu ma cunoaste nu face glume cu mine ;)
    ღ Cħu¢kiз ღ
    Sex : feminin
    Zodiac : Pesti
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 127
    Data de inscriere : 17/01/2012
    Varsta : 26
    Localizare : Acolo sus,cu ingerii
    ღ Cħu¢kiз ღ
    Membru
    Okei okei,nu ma bag><
    Klau
    Mesaje : 811
    Data de inscriere : 09/02/2012
    Klau
    VIP
    Uuu.. am dat subiect de polemici.. nothing Eu am spus ce am avut de spus, nu dau inapoi. Nu mai raspund ca dupa iar se face tam-tam.. Asa ca se ne rezumam la atat. Raffy, nu mai vreau sa mai vorbesc cu sau despre tine. fluier Gata. M-am saturat.
    Astept si alte intrebari sau intampinari. Thx!! ByE!! hihi
    sakura chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 2823
    Data de inscriere : 18/01/2012
    Varsta : 26
    Localizare : In my memories.
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Music
    sakura chan
    VIP
    http://AiEnMaLoVe.hi5.com 
    Bine ai venit Klau [scuze pentru intarziere lonely ] Oricum am venit cu intrebari :D
    Care este personajul tau preferat din Kuroshitsuji?
    Care este anotimpul tau preferat?
    Iti place Rpg-ul?
    Ce zodie esti?

    Si cam atat Ja'Ne bye
    Klau
    Mesaje : 811
    Data de inscriere : 09/02/2012
    Klau
    VIP
    Buna!! Personajul meu preferat.. Cam greu.. Sebatian, Ciel, Alois. Astea ar cam fi printre pereferate. Anotimpul meu preferat e primavara. Iubesc primavara!! Imi place Rpg-ul, dar nu am mai jucat de mult. Sunt zodia pesti. peace
    Thx!! Mai astept intrebari si multumesc mult de intampinare!! Presimt ca ne vom intelege bine. Pup.. ByE!!
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Intarziata si eu dar sper sa fiu iertata.
    Bun venit printre noi Klau, imi place deja din descriere [mai avut de la partea cu Yaoi-ul. si eu sunt fana yaoi si hentai]. Am vazut ca ai zis ceva de citit .... am o intrebare in legatura cu asta:
    Ai citit vreodata vreun roman de Sandra Brown? [tocmai am terminat unul de citit si curiozitatea ma macina sa aflu daca mai e cineva ca mine emoticon3]
    Rpg-ul stai linistita se reinvata rapid, daca l-ai jucat candva, iti readuci aminte rapid.
    Uite ca mi-a mai trecut prin cap o intrebare:
    Scri ficuri? daca da tare mi-ar placea sa citesc si eu.
    Klau
    Mesaje : 811
    Data de inscriere : 09/02/2012
    Klau
    VIP
    Multumesc de intampinare, scumpa!! Da.. Scriu ficuri tot timpul. Scriu si o carte si scrisul este viata mea. Sandra Brown? Nu. Imi place John Fawles, Charles Dickens, William Shakespeare, Jack London, Alex Marinescu. Aa.. Apropo de carti. Ai citit ceva de Alex Marinescu? Are o carte intitulata "Cosmarul". Aceea este mister si groaza si perversitate deci ti-o pot recomanda. Sau.. "Iubita locotenentului francez" de John Fawles. Sau.. George Orwell. Ma rog. As vrea totusi sa-mi spui cate ceva despre acea autoare. Te rog.
    Well. Ma bucur ca nu sunt singura careia ii place yaoi-ul si mersi mult de intampinare! Numai persoane dragute pe aici!! Multumesc tuturor pentru intampinare si sper sa ne intelegem cat mai bine!! Klau va pupa and be happy!! ByE!!
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Sa sti ca ma sa citesc si eu cartile recomandate de tine, iar cat despre Sandra Brown scrie romane de dragoste foarte palpitante si intortochiate, ultimul pe care l-am citit [l-am terminat ieri] prezenta cazul unei crime al unui teleevanghelist iar principala suspecta era proprietara unei firme care creaza lenjerie intima provocatoare si detinea si un catalog pentru promovarea marfurilor, dar cel care trebuia sa o condamne se indragosteste nebuneste de ea si cu cat afla mai multe dovezi care o legau de crima, mai intai lipsa alibiului apoi prezenta ei in hotelul unde a avut loc crima in seara acea , toate il faceau sa se teama ca va trebui sa o bage la inchisoare, si spre final se include chiar o sinucidere a celei mai bune prietene al fetei acuzate care era indragostita, si amanta, unui congresman , acesta ii da papuci dupa ce nevastasa afla de amanta si amanta turbeaza pentru ca el mereu o mintea sa aiba rabdare ca o sa divorteze si o sa o ea pe ea de sotie.. ma rog dupa asta tipa [amanta] se sinucide in fata ficei la el in prag, dar se afla un detaliu important arma cu care sia luat viata e aceasi care la ucis pe evanghelist. E foarte interesanta povestea ca si altele, azi am inceput alt roman. Cel terminat de care ti-am povestit se intituleaza Matasea frantuzeasca iar acum am inceput sa citesc panza de paianje de aceasi autoare
    Klau
    Mesaje : 811
    Data de inscriere : 09/02/2012
    Klau
    VIP
    Hmm.. Interesating. De "Panza de paianjen" am auzit si eu de la o prietena si chiar ma tenteaza sa o citesc. Multumesc. Pare chiar interesant ce spui si o sa citesc cu siguranta cate ceva. Pup..
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Povestestemi si mie despre una din cartile care ai zis mai sus Buna, lumeee!!!  1254969763
    Klau
    Mesaje : 811
    Data de inscriere : 09/02/2012
    Klau
    VIP
    Ok.. O sa-ti zic de "Magicianul" de John Fowles. Este vorba despre un tip, Nickolas Urfe, care este profesor. Cartea incepe destul de plictisitor, cu copilaria lui si facultatea. Apoi el gaseste o fata, Alison cu care are o relatie frumoasa si primeste un post in Grecia, ca profesor. El terminase facultatea de limbi si era din Londra. Pana la urma el accepta postul si se duce in Grecia, in Phraxos. Dupa ce se acomodeaza putin acolo descopera un golf si un loc numit Bourani. Acolo traia un om in varsta, Maurice Conchis. El este psiholog sau asa se da. Toata cartea este o intregire de mistere si nu iti mai dai seama ce este adevarat sau ce este fals. Acel om, Conchis se joaca cu mintea lui Nickolas. Dar daca vrei sa intelegi trebuie sa citesti cartea pentru ca e foarte lunga. Conchis pune tot felul de mistere pe care Nicko sa le descopere. Si se foloseste si de 2 surori gemene, ale caror nume nu este clar. De fapt mai nimeni nu este cine este cu adevarat. Totul este un teatru meta-fizic. Acest Conchis lua pasaje din opere celebre si le transpunea in lumea reala, inconjurandu-l pe Nicko cu o mare de mistere. Pana la urma Alison moare dar la sfarist afla ca e vie si ca a fost platita de Conchis sa joace rolul fetei moarte. De fapt toti erau platiti, Conchis fiind foarte bogat.
    In final Nicko afla mare parte din mister insa cartea se incheie cu imaginea lui si a lui Alison vorbind despre tot. Este absolut mirific cum incheie. De fapt tot ce scrie acest autor este minuant. Citesc acum:"Iubita locotenentului francez". Un roman desprins din lumea secolului al XIX-lea in care totul se imbina atat de frumos: fascinatia, erotismul, intriga, psihologia, drama si iubirea.
    Prin "Magicianul" am cunoscut cat de impresionanta si tainica poate fi psihologia, tot romanul fiind construit pe acest principiu. Iti voi da cateva citate sa vezi despre ce vorbesc.
    ""A zâmbi" nu înseamnă atât să alegi o atitudine în faţa vieţii, cât să recunoşti şi să exprimi natura cruzimii fundamentale, ineluctabilă a vieţii pe care nu putem nici măcar să încercăm să o evităm, ea fiind însăşi existenţa umană."
    "Ăsta e jocul hazardului. Nu hotărăşti tu dacă eşti sau nu."-Asta e fraza ce este urmarita pe tot parcursul romanului, fiind un fel de baza a ideii.
    "Dragostea nu este asemănarea dintre două persoane, ci misterul dintre ele."
    Si sa nu uitam finalul ce se arata apoteotic in splendoarea unei minti geniale ca a lui Fowles.
    Nu mi-l mai amintesc exact dar e ceva de genul:"Nu va vorbi, nu va ierta. Va ramane pentru totdeauna in acest prezent inghetat". Apoi urmeaza descrierea decorului de toamna. Si la sfarsit:
    "Mâine să iubească cel care n-a iubit niciodată şi cel care a iubit să iubească mâine."
    eu una pot spune ca aceasta carte ar putea marca orice minte. Totul se intampla cu o enigma, cu un aer atat de serios incat sfarsitul ti se pare prea crud, prea sadic. Pe mine una m-a schimbat si ii multumesc lui Dumnezeu ca in acea zi am luat acesta carte de pe raft. Impresionanta carte. Ti-o recomand desi e cam lunguta, insa iti promit ca vei fi uimita.
    Ee.. Cam atat.. Mai este si "Cosmarul" care mi-a placut extraordinar de mult. Aceea este si ea plina de mister, enigme dar sunt si demoni si este si perversa pe alocuri.
    Sper ca te-am lamurit si imi place ca m-ai intrebat. Mai astept si alte pareri si multumesc tuturor pentru inatmpinare!! Klau va pupa pe toti!!
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Suna foarte interesanta am sa ma interesez de ea sa o citesc, dar ca tot ai zis de psihologie am citit si eu un roman care prezenta o psiholoaga care pleaca intr-o tara indepartata la o casa care ii apartinuse unei rude ca sa se regaseasca, e de Nora Roberts scrisa si se numeste ,,Diamantele vin din cer'' cuprinde chiar si o legenda si o fantoma si iar alta carte care chiar m-a facut sa plang a fost ,,mesaj din Vietnam'' de Danielle Steel prezinta o fata care traieste intr-o familie in care nu isi gaseste locul, in ciuda mamei ei se face jurnalista si dupa ce isi pierde iubirea vieti chiar inainte sa se casatoreasca pentru ca acesta este recrutat si moare in vietnam chiar in prima saptamana pleaca acolo sa vada cu ochii ei, acolo se mai indragosteste de un comandant care insa moare si el in razboi , in final ajunge sa fie cu sergentul comandantului mort desi la inceput se urau de moarte dar timp de 5 ani acesta e dat disparut dar ea tot il cauta, cel mai bun prieten ii moare in acel razboi iar cea pe care el o iubea si care ii nascuse o fetita impreuna cu baietelul pe care il avea se otraveste si pe ea si pe copii , prezinta toata durerea razboiului, farmecul jurnalismului, de la acest roman ma tot gandesc la niste cursuri de jurnalistica pe care as vrea sa le fac cand o sa intru la facultate, adrenalina pericol iubire si tristete nepotrivire regasire toate le gasesti in acel roman, e cam lacrimogen pe alocuri mai ales cand isi pierde primul iubit Paxton e distrusa.
    Casydy
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 5643
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : sa scriu ficuri
    Casydy
    Admin
    http://aworldforall.forumgratuit.ro/ 
    Bun venit Klau si am o intrebare de ce imi urasti sotul? Raffy?
    Klau
    Mesaje : 811
    Data de inscriere : 09/02/2012
    Klau
    VIP
    Treburi mai vechi. Nu mai conteaza. Mersi pentru intampinare.
    Sarah, este destul de intersant. Sa stii ca o sa citesc si eu. Multumesc tuturor pentru intampinare!! Klau va pupa!!
    Casydy
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 5643
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : sa scriu ficuri
    Casydy
    Admin
    http://aworldforall.forumgratuit.ro/ 
    Am intrebat , nu trebuiesa-te superi pe mine .
    Continut sponsorizat
      Data/ora curentă este: Dum 28 Apr - 12:24:34