RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

RPG Anime Romania

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» Re-Do's
High School Love Triangle EmptyJoi 27 Apr - 16:25:26 Scris de Corelia

» Back from the death
High School Love Triangle EmptyJoi 27 Apr - 16:21:43 Scris de Corelia

» Dream Land
High School Love Triangle EmptyJoi 27 Apr - 16:07:04 Scris de Corelia

» [HP] Checkered
High School Love Triangle EmptyJoi 27 Apr - 15:26:41 Scris de Corelia

» [HP] Crimson Red
High School Love Triangle EmptyJoi 27 Apr - 15:26:00 Scris de Corelia

» [HP] Marigold
High School Love Triangle EmptyJoi 27 Apr - 15:24:03 Scris de Corelia

» Work in Progress
High School Love Triangle EmptyJoi 27 Apr - 14:10:25 Scris de Corelia

» Ce melodie ascult
High School Love Triangle EmptyVin 21 Apr - 15:28:14 Scris de Weed Maker

» [FC] Anime și manga
High School Love Triangle EmptyJoi 12 Ian - 15:57:31 Scris de Xiphion.

Afilieri

Recent Members

See more

    High School Love Triangle

    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Hello lume. Acesta e un rpg în 3, marca hentai, să se știe! let\'s see

    Ca să fie treaba bună, începem direct^^.

    Oliver
    High School Love Triangle Kim07da_by_akubakaarts-d8p1m9d

    Misaki....Misaki...ce nume frumos, ohh, asemenea unui lalele roșii cules de pe pământurile olandeze. Nu puteam să nu mă gândesc la ea zi și noapte, la părul ei roșcat, la ochii scânteietori, la zâmbetul cu care a reușit să mă cucerească încă de când eram un simplu copil deloc trecut prin viață. Nu am știut ce e iubirea până nu am realizat că o iubesc...iubirea a fost mereu lângă mine iar eu am fost mereu prea prost și prea chior ca să realizez asta. Toate sunt în fața ta, tu trebuie doar să fii atent și să le vezi.
    -Domnule William, puteți să ne acordați din timpul dumneavoastră prețios pentru a fii atent cinci minute și la noi, muritorii de rând?!
    Trezit din visare am privit în jur văzând-o pe doamna Shiman în fața mea bătând foarte nemulțumită din picior. Era a nu știu câta oară săptămâna asta când mă întrerupea, cum își permitea?! Doar nu credea că ora ei de limbă și literatură engleză e mai importantă decât Misaki a mea, nu?!
    Am oftat lung încercând să mă calmez, nu avea rost să mă agit cu femeile bătrâne ca ea.
    -Vă rog să mă iertați, spun calm chiar dacă din expresia mea nu se putea citi decât o notă de dezgust față de femeia căreia îi plăcea să-și fluture ”bagheta” prin fața noastră crezând că ne-ar putea face să fim mai atenți.
    După ce aceasta reveni înapoi asupra lecției am aruncat o privire spre rândul de la fereastră unde se afla nimeni alta decât ea...la fel de frumoasă ca în fiecare zi. Singurul lucru care stricăt tot acest cadru mirific pe care simpla-i prezență îl provoacă era un adolescent cu trup de copil ce stătea la câteva bănci distanță de ea, părând să privească spre aceeași fată ce-mi furase și mie inima.
    -Poate pierd mereu la șah sau la table în fața ta...dar pe ea o vei pierde, șușotesc încet mai mult pentru mine realizând modul egoist în care gândeam înainte ca mici fragmente de amintiri să-mi spublere gândurile răutăcioase. Eram totuși cei mai buni prieteni și așa aveam să rămânem, corect?
    Am privit apoi spre ceas nerăbdător să văd când se sună, nu mai aveam stare, trebuia să merg să vorbesc cu ea!



    Qetesh
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Mistret
    Mesaje : 3
    Data de inscriere : 13/04/2016
    Varsta : 28
    Qetesh
    Membru
    Misaki Mei
    High School Love Triangle Tumblr_naxxzkyfuu1srputco1_500
    Uf, Oliver se tot uită la mine pe ascuns, crede că nu am observat... Sunt așa de emoționată. Mai mult ca sigur va veni să vorbească cu mine. Mă place de ceva vreme. Dar nu știu ce să fac... Suntem prieteni de atâta timp, și îl plac, dar îl plac și pe Will. Of, sunt amândoi așa de drăguți și ne cunoaștem de atâta vreme. Chiar nu știu ce să fac... Nu pot alege...
    Nu se mai termină o dată cursul acesta de engleză, poate reușesc cumva să îl evit să nu vorbim azi așa de mult, fără să pară că îl resping.
    Of, dar cu ce îmi bat eu capul? >_< Ar trebui să fiu atentă la curs, chiar dacă mă descurc, dar poate apare ceva nou.
    Dar ce bine e îmbrăcat Will azi. Acea cămașă neagră îi stă chiar foarte bine... MISAKI, CE-I CU TINE AZI? FII ATENTĂ LA CURS! Doamne, o iau razna. >_<
    Georgy
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 1115
    Data de inscriere : 10/01/2014
    Varsta : 27
    Localizare : MERCURY
    Georgy
    VIP
    Will Herondale
    High School Love Triangle Be4bf5bbbc8551e8e43d026bdb847149

    Ok...mi-am cumparat cartea aceasta de doua zile si o tot iau cu mine in speranta ca am sa o termin.Zau...nu pot da pagina doar pentru ca se uita profa' la mine.Nu am fost atent toata ora si daca cumva ma scoate la tabla, nu am habar de ceea ce trebuie sa fac.
    Cumva, mi-am intors atentia spre Misaki. Mai mult decat o face seria mea preferata...inima mea bate atunci cand o vad pe ea. Am inceput cu cartile inca de cand eram mic. Nu ma pricep la declararea sentimentelor verbal asa ca am incercat sa gasesc in ele ceea ce simt si tot degeaba.
    Inca ma confrunt cu gandul daca sa-i marturisesc sau sa ramane prieteni foarte buni. Ghhh, ce om mai sunt si eu! Nici pe departe ca toti eroii din carti!
    Oftez reusind sa dau pagina cand profesoara ii atrage atentia lui Oliver.
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Oliver

    High School Love Triangle Kim07da_by_akubakaarts-d8p1m9d

    -Trrrr! Trrrr!
    -Aleluiaaaaa! urlu eu sărind rapid din bancă.
    -William! Jos că n-am terminat de predat! strigă profesoara la mine făcându-mă să bombăn ca un copil mic. După un minut chinuitor în care ne-a dictat ce temă avem de făcut pentru mâine, aceasta și-a luat catrafusele și a plecat imediat din clasă timp în care eu m-am și retezat spre banca lui Misaki încercând să nu par prea disperat.
    -Misakiiii! a....adică.... spun încercând să adopt cu emoții un ton cât mai normal. -Bună Misaki! Ce mai faci? Am înțeles că te-ai descurcat super la olimpiada la mate, felicitări! spun pe un ton drăgăstos afișând un zâmbet cât se poate de larg. ”Nu mai rânji fasolea că tot n-o să obții nimic”, spunea vocea mea interioară atât de ”prietenoasă”.
    -Ah, salut Will, altă carte? îl întreb pe al doilea cel mai bun prieten al meu din copilărie. Oricât de ciudată și tensionată ar fi situația dintre noi, tot trebuia să ne comportăm ca cei mai buni trei prieteni.
    -Aveți planuri după ore? poate mergem și noi la un suc..., spun, știind că Will avea treabă la clubul de carte. Muhaha, motiv pentru care eu puteam rămâne singur cu fata visurilor mele.
    Qetesh
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Mistret
    Mesaje : 3
    Data de inscriere : 13/04/2016
    Varsta : 28
    Qetesh
    Membru
    - Oli, hei! Păi da, am luat 95 de puncte din 100. A fost destul de ușor. *se înroșește ușor* Am terminat printre primii. Cât despre ieșitul mai încolo, nu știu, sunt cam ocupată, doar știi că mâine avem test la fizică. "Of, e bine, am evitat un glonț." Îmi pare rău că nu pot veni, poate altă dată.
    - Ce carte ai acolo Will? Parcă e aceiași sau mi se pare mie? "Hai că nu merge atât de rău, cred..."
    Georgy
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 1115
    Data de inscriere : 10/01/2014
    Varsta : 27
    Localizare : MERCURY
    Georgy
    VIP
    Will Herondale.
    High School Love Triangle Be4bf5bbbc8551e8e43d026bdb847149

    Oli s-a apropiat rapid de banca lui Misaki ceea ce era perfect normal...nu era prima data oricum.
    -Eu nu pot sa merg la suc. In seara asta voi prezenta ceva la clubul de carte.
    Daca era dupa mine nu as fi ratat asa o ocazie si sa-l las pe Oli sa stea singur cu Misaki...dar, nu e prima data. In plus, sunt prea responsabil si organizat ca sa lipsesc de la treburile mele doar ca sa am grija sa nu-mi fie furata fata visurilor mele de care doar eu stiu.
    -Da, e aceeasi carte de doua zile! Am tot incercat sa o citesc in ore, dar nu e deloc un lucru pozitiv sa stai in fata, ai impresia ca profesorul se uita doar la tine. Te-ai descurcat super la olimpiada, se pare...ca de obicei.
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Oliver

    High School Love Triangle Kim07da_by_akubakaarts-d8p1m9d

    Ohh ce dulce e când se înrorșește! M-am abținut să nu o iau în brațe rămânând cuminte la locul meu ascultând ceea ce ambii mei prieteni din copilărie spuneau.
    -Știam că te vei descurca, doar nu degeaba ești tu meditatoarea noastră de la grădiniță! spun în glumă răzând.
    Se pare că Will nu putea veni cu noi exact așa cum am așteptat dar nu am putut să-mi rețin o oarecare privire dezamăgită atunci când am realizat că nici Misaki nu dorea să vină cu mine. De la un timp o simțeam parcă mai rece...voia cumva să mă evite? nu înțelegeam, ce făcusem? mă comportam normal. De mic am fost ăla mai lipicios doar că pe vremea aia nu o vedeam pe roșcată ca și acum.
    -Okey...cred că ai lucruri mai importante...poate altă dată... spun lăsându-mi pentru câteva momente privirea în jos dezamăgit dar am încercat să-mi revin repede.
    Qetesh
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Mistret
    Mesaje : 3
    Data de inscriere : 13/04/2016
    Varsta : 28
    Qetesh
    Membru
    Misaki Mei
    High School Love Triangle Tumblr_naxxzkyfuu1srputco1_500

    - Hei! Ce-i cu privirea asta tristă? O să mai avem noi ocazii de a ieși, doar că nu pot azi. "Of, sărăcuțul de el, chiar îmi pare rău pentru el."
    - Mulțumesc, Will. Apropo, de ce nu te muți din prima bancă, să poți citi? Cred că așa ar fi mult mai bine,Spuse ea încercând să distragă atenția de la acel moment neplăcut.
    Georgy
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 1115
    Data de inscriere : 10/01/2014
    Varsta : 27
    Localizare : MERCURY
    Georgy
    VIP
    Will Herondale
    High School Love Triangle Be4bf5bbbc8551e8e43d026bdb847149

    Am oftat ridicandu-mi ochelarii de pe varful nasului.
    -Nu cred ca doreste cineva sa stea in prima banca, sincer...
    Mi-am bagat cartea in rucsac vizibil enervat.
    -Poate iesim, toti, in weekend.
    Oliver probabil va tot incerca sa scape de mine. Acum nici macar eu nu stiu daca o sa fiu cu siguranta liber in weekend.
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    Oliver

    High School Love Triangle Kim07da_by_akubakaarts-d8p1m9d

    -E în regulă, oricum cred că am să merg mai devreme la muncă azi să mi se cumuleze ore suplimentare, spun cu un aer oarecum mai optimist chiar dacă nu-mi făcea nicio plăcere. Mi-aș fi dorit mai mult să stau cu ea, chiar și cu Will ca atunci când eram mici. De la un timp aveam impresia că lucrurile devin tensionate și în același timp, destul de reci.
    -Da, de ce nu, aprob eu oferta lui Will.
    Auzind soneria care anunța sfârșitul pauzei, m-am întors mergând spre banca mea.
    Continut sponsorizat
      Data/ora curentă este: Mar 7 Mai - 1:57:53