RPG Anime Romania
O lume fantastica unde personajele prind viata.
RPG Anime Romania
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.

Un forum dedicat RPG-ului.

AcasaPortalGalerieCăutareÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» [+18 - Yaoi] Făcuți din aceeași paletă de culori
Lucruri pe care obișnuim să le facem când citim I_icon_minitimeIeri la 22:45:13 Scris de IonicaSuper

» Alfabetul userilor
Lucruri pe care obișnuim să le facem când citim I_icon_minitimeLun 23 Noi - 16:16:12 Scris de Weed Maker

» alb sau negru
Lucruri pe care obișnuim să le facem când citim I_icon_minitimeJoi 19 Noi - 15:44:39 Scris de Weed Maker

» Eu intreb, tu raspunzi
Lucruri pe care obișnuim să le facem când citim I_icon_minitimeJoi 19 Noi - 15:43:48 Scris de Weed Maker

» Cine urmeaza?
Lucruri pe care obișnuim să le facem când citim I_icon_minitimeVin 30 Oct - 11:40:48 Scris de Weed Maker

» Aresteaza userul de mai sus
Lucruri pe care obișnuim să le facem când citim I_icon_minitimeMar 27 Oct - 23:40:49 Scris de Weed Maker

» Cine comenteaza ultimul castiga!
Lucruri pe care obișnuim să le facem când citim I_icon_minitimeLun 26 Oct - 23:42:49 Scris de Weed Maker

» Halloween
Lucruri pe care obișnuim să le facem când citim I_icon_minitimeLun 26 Oct - 12:22:42 Scris de Weed Maker

» La multi ani Kahlan!
Lucruri pe care obișnuim să le facem când citim I_icon_minitimeMier 21 Oct - 20:27:33 Scris de Elena

Afilieri
Recent Members
See more

Lucruri pe care obișnuim să le facem când citim

In jos 
AutorMesaj
Xiphion.
Moderator
Moderator
Xiphion.

Sex : feminin
Zodiac : Balanta
Zodiac chinezesc : Bivol
Data de inscriere : 03/02/2014
Varsta : 23
Localizare : Sibiu
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Somn

Lucruri pe care obișnuim să le facem când citim Empty
MesajSubiect: Lucruri pe care obișnuim să le facem când citim   Lucruri pe care obișnuim să le facem când citim I_icon_minitimeJoi 25 Iul - 21:08:46

După cum sugerează titlul, vom spune ce obiceiuri avem când citim sau înainte să citim. Spre exemplu, eu ascult muzică de fiecare dată când citesc. Dacă aud orice alt sunet, nu mă pot concentra la lectură, dar dacă ascult muzică, mă concentrez mult mai bine, deși poate să pară ciudat.
Voi ce obiceiuri aveți când citiți?

Ultima editare efectuata de catre Kago in Sam 27 Iul - 16:53:33, editata de 1 ori
Sus In jos
http://soriceidebiblioteca.forumgratuit.ro
Kahlan
Admin
Admin
Kahlan

Zodiac : Balanta
Zodiac chinezesc : Caine
Data de inscriere : 14/01/2012
Varsta : 26
Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : sa scriu ficuri

MesajSubiect: Re: Lucruri pe care obișnuim să le facem când citim   Lucruri pe care obișnuim să le facem când citim I_icon_minitimeVin 26 Iul - 8:33:27

Sincer vorbind cam acelas lucru am si eu. Muzica pe fundal si ceva de rontai langa mine si un pahar de ama sau ceva mai aparte as putea sa spun =))) Dar in pertotal ar fii muzica si ceva de rontait. :))

Lucruri pe care obișnuim să le facem când citim VREkqu3

Oh my, my, my, (uh) oh my, my, my
I've waited all my life
네 전부를 함께하고 싶어
Oh my, my, my, (yeah) oh my, my, my
Looking for something right
이제 조금은 나 알겠어

(워워워워워)
I want something stronger (I want it)
(워워워워워)
Than a moment, than a moment, luv
(워워워워워)
I have waited longer
(워워워워워)
For a boy with, for a boy with luv

Sus In jos
http://aworldforall.forumgratuit.ro/
Rainy Rose
Membru
Membru
Rainy Rose

Zodiac : Gemeni
Data de inscriere : 14/02/2015
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : reading, writing, RPG, psychology

MesajSubiect: Re: Lucruri pe care obișnuim să le facem când citim   Lucruri pe care obișnuim să le facem când citim I_icon_minitimeVin 26 Iul - 10:38:47

Și eu la fel: muzica, ronta și sticla de apa. În ultimul timp am răbdare sa citesc doar în metrou :)) deci stau cu castile în urechi și sper ca nimeni sa nu ma întrebe nimic când fac vreo fata dubioasa
Sus In jos
Eloise
Moderator
Moderator
Eloise

Data de inscriere : 13/07/2014

MesajSubiect: Re: Lucruri pe care obișnuim să le facem când citim   Lucruri pe care obișnuim să le facem când citim I_icon_minitimeSam 17 Aug - 19:18:42

Când citesc ceva îmi place să am muzică de fundal, una liniștită sau pur și simplu să mai ascult pe altcineva pe fundal care povestește orice, îmi dă o stare de liniște.
Fac asta și cu telefon, pur și simplu îndes în urechi căștile și stau acolo până mă plictisesc. =))

Moderator
Sus In jos
sarah chan
Owner
Owner
sarah chan

Zodiac : Sagetator
Data de inscriere : 13/01/2012
Localizare : Lumea mea, numai a mea
Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG

MesajSubiect: Re: Lucruri pe care obișnuim să le facem când citim   Lucruri pe care obișnuim să le facem când citim I_icon_minitimeSam 24 Aug - 11:19:06

Eu nu am treaba cu sunetele de fundal. Cand citesc ma detasez de orice din jurul meu. Acum nu mai pot pastra aceasi rutina, dar inainte imi placea sa stau intinsa in pat si sa citesc schimbandu-mi pozitia mereu. In rest nu aveam nevoie de nimic. Daca eram captivata de ceea ce citeam nu aveam nevoie nici de apa nici de mancare pana cand nu terminam cartea sau stomacul incepea sa protesteze.

Smile! It's free!
Lucruri pe care obișnuim să le facem când citim Ixvbjo
Sus In jos
https://rpganimeromania.forumgratuit.ro
SkylineDevine
Membru
Membru

Data de inscriere : 24/06/2019

MesajSubiect: Re: Lucruri pe care obișnuim să le facem când citim   Lucruri pe care obișnuim să le facem când citim I_icon_minitimeLun 2 Sept - 22:53:39

Aparent sunt singura care are o rutina mai mare cand vine vorba de citit , sau de orice altceva.

In ultima perioada nu am mai putut citi asa mult cum citeam inainte . Precizez ca inainte nu ma lasam pana nu terminam o carte nu conta ce se intampla in jur . Acum insa , prefer sa fac un dus sa mi se relaxeze toti muschii din corp dupa o zi obositoare , sa am o cana de ciocolata calda sau ceva bautura rece in caz ca e vara , ca acum si dupa sa citesc un capitol sau doua dintr-o carte urmand sa ma pun la somn . A si in timp ce citesc sa am pe fundal white noise , ma ajuta mai bine sa ma concentrez .
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Lucruri pe care obișnuim să le facem când citim   Lucruri pe care obișnuim să le facem când citim I_icon_minitime

Sus In jos

Lucruri pe care obișnuim să le facem când citim
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
RPG Anime Romania :: Cafenea :: Cafenea-
Mergi direct la: