RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

RPG Anime Romania

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» Re-Do's
PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) EmptyJoi 27 Apr - 16:25:26 Scris de Corelia

» Back from the death
PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) EmptyJoi 27 Apr - 16:21:43 Scris de Corelia

» Dream Land
PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) EmptyJoi 27 Apr - 16:07:04 Scris de Corelia

» [HP] Checkered
PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) EmptyJoi 27 Apr - 15:26:41 Scris de Corelia

» [HP] Crimson Red
PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) EmptyJoi 27 Apr - 15:26:00 Scris de Corelia

» [HP] Marigold
PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) EmptyJoi 27 Apr - 15:24:03 Scris de Corelia

» Work in Progress
PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) EmptyJoi 27 Apr - 14:10:25 Scris de Corelia

» Ce melodie ascult
PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) EmptyVin 21 Apr - 15:28:14 Scris de Weed Maker

» [FC] Anime și manga
PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) EmptyJoi 12 Ian - 15:57:31 Scris de Xiphion.

Afilieri

Recent Members

See more

    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT)

    Rogue
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 1520
    Data de inscriere : 29/06/2019
    Varsta : 29
    Localizare : Eichen House ♚
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : torture ☬
    Rogue
    Banat
    https://polarisdream.jcink.net/index.php? 
    Perioada de înscrieri este oficial ÎNCHISĂ şi m-am hotărât să postez şi lucrările tot azi, să nu mai aştept până mâine, că tot am prins timp (sunt în concediu şi uneori nu ştiu exact cât timp am sau nu am de net).
    O singură persoană mi-a trimis setul cu tot cu nume, aşa că am hotărât să renunţ la treaba cu numele.

    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) Xp9Koy8
    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) QIgzss1

    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) Avatar10
    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) Signat10

    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) 39JauDH
    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) 6UVDcHQ

    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) 7vmyIht
    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) HL0UG6P


    Nu le-am numerotat să nu vă încurc.
    Ca să votaţi luaţi fiecare SET în QUOTE şi sub el scrieţi nota şi MOTIVUL pentru care aţi notat. N-aş vrea să văd, vă rog, note mai mici ca 6. 6 e minimul, nu se poate da mai puţin.
    NU o să iau în considerare voturile unde sunt scrise doar note si niciun fel de motiv, macar ceva scurt, un comentariu cred ca se poate cum lucrarile au fost muncite ^^
    Daca ati participat la concurs aveti voie sa votati si va votati si propria lucrare, ca sa nu iesiti din anonimat, doar ca nu se va lua in considerare nota data voua, media se va face la lucrari oricum in functie de cate note au primit lucrarile si impartit astfel incat sa nu existe vreun dezavantaj in cazul in care doriti sa votati.
    Eu evident NU voi vota pentru ca am strans lucrarile si stiu ale cui sunt.
    START VOT!

    deadline: miercurea viitoare ( o saptamana )
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) MxTn4nYPROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) TjQ8UcAPROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) IxxzcVX

    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) Xp9Koy8
    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) QIgzss1

    Nu știu cine e personajul dar arată fain, deși cred că se putea umbla mai mult la calitate. Logo-ul DC se vede ciudat și ar fi mers și un text scurt pe semnătură. Nu e ușor să lucrezi cu GIF-uri dar per total arată okey deși se putea mai bine dat fiind faptul că personajul pare a fi destul de profitant.

    Nota 8

    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) Avatar10
    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) Signat10

    Îmi place ideea și faptul că s-a păstrat același tipar pentru semnătură și avatar. Se vede foarte fain din punct de vedere cromatic. ^^
    Singura chestie pe care aș fi schimbat-o ar fi fost zona scrisului, pe lângă că eu sunt cam chioară și abia pot să-l citesc, fontul mi se pare cam feminin, dat fiind faptul că discutăm despre un personaj masculin, cred că mergea un font mai ”brootal” cu colțuri. xD.

    Nota 9,50

    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) 39JauDH
    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) 6UVDcHQ

    Și aici îmi place cromatica și faptul că s-a păstrat același tipar. La avatar ar fi trebuit pus același efect pe actor ca și în semnătură, căci se vede faptul că acolo este scos mai mult în evidență. Tot la semnătură efectul de umbră pusă pe actor nu mi se pare că se potrivește prea bine în povaste. S-ar fi văzut bine cu niște efecte de lumină tot de culoare albă puse în zona aceea. De asemenea, la textul de jos aș fi folosit o bandă neagră cu opacitate 50-70% ca să scot în evidență scrisul dar nu e greșit nici așa ^^. Pe steluță aș fi băgat un efect degrade, cu vișiniu în centru și roșu înspre colțuri sau viceversa XD.

    Nota 8

    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) 7vmyIht
    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) HL0UG6P

    Semnătura e genială dar avatarul mă deprimă :)). Pe fundalul forumului, acel contur se pierde foarte mult, cred că s-ar fi văzut mai bine fără el sau eventual într-o culoare mai stridentă. De asemenea, capul ce răsare din dreapta cred că ar fi putut lipsi. Cu cât mă holbez mai mult la set cu atât îmi sare mai mult in evidență fundul tipei =]]. Sincer, l-aș fi pus pe ăla în avatar =]] Sexy rău ^^. Întradevăr, chiar dacă ar fi fost eliminat acel cap, tot ar fi lipsit ceva și am înțeles dorința de completare ^^. În textul de pe semnătură se repetă ”like” de două ori, nu știu dacă asta a fost intenția sau e pur și simpu o greșeală, dar din punctul meu de vedere, ar fi fost de ajuns doar unul.

    Nota 8.50

    Sper să nu se supere nimeni pe mine, dacă aș fi fost 100% imparțială aș fi dat 10 la toate lucrările pentru că discutăm de gusturi, stiluri și experiențe diferite.
    Per total mie îmi plac foarte mult și sunt foarte impresionată de munca fiecăruia chiar dacă nu știu care a cui e =]].
    Mie nu-mi place să dau note de tipul 9.25, 9.75, 8,05, etc având în vedere că nici măcar nu am un barem așa că am scăzut câte 50 de sutimi acolo unde am crezut că se poate mai bine.

    Succes tuturor! ^^

    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) KuC0i2YPROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) YE3HDwoPROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) KlTDzkH

    Mystery
    Mesaje : 46
    Data de inscriere : 01/07/2019
    Mystery
    Banat
    Elize a scris:
    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) MxTn4nYPROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) TjQ8UcAPROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) IxxzcVX

    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) Xp9Koy8
    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) QIgzss1

    Imi place personajul , ideea e ok , doar ca personal pe mine ma dor ochii . Cel putin la semnatura, nu cred ca mai era necesar sa pui logo-ul ala in mijloc deoarece e prea mult. Mi se pare incarcat si nici pentru scris nu as fi optat. L-as fi lasat asa , simplu . Nu stiu daca e din cauza exploziei sau ceva, dar parul tipei arata ca si cum ai fi dat cu spray in paint-ul ala vechi de PC .
    Avatar - este ok, si scrisul este ok ales. Nimic de comentat. Imi place mai mult avatarul decat semnatura.

    Nota 7

    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) Avatar10
    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) Signat10

    Cromatic, imi place. Ador fundalul , ador si personajul. Singurul minus e scrisul . As fi ales alt scris, poate .. poate putin mai mare si nu atatea cuvinte. Parca e pus in photoscape . In rest, totul ok .

    Nota 9

    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) 39JauDH
    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) 6UVDcHQ

    Imi place cromatica, ador actorul . Singurul dezavantaj e scrisul . Font-ul scrisului si culoarea sunt super, doar ca pus acolo parca nu prea se observa. In rest, imi place. E super.
    Nota 9,50

    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) 7vmyIht
    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) HL0UG6P

    Adooooooooooooor culaorea de pe fundal. Din nou, scrisul e putin ciudat acolo si fundul tipei ma deruteaza total . =))) In rest, good job.

    Nota 9.50

    Succes tuturor !

    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) KuC0i2YPROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) YE3HDwoPROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) KlTDzkH

    IloveDean
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 401
    Data de inscriere : 29/06/2019
    Varsta : 29
    Localizare : England
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Writing and reading+music
    IloveDean
    Banat
    https://www.wattpad.com/user/SoulShadow 

    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) Xp9Koy8
    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) QIgzss1
    Sincer nu stiu cum sa incep, sau cum sa ma exprim in asa fel incat sa nu jignesc autorul, dar am sa incerc sa fiu cat de obiectiva pot.
    *Mi-ar fi placut ca semnatura sa aiba un fundal altul ca cel din care e Starfire, caci practic mi se pare s-a luat poza cum este si s-a lucrat pe ea asa. se gasesc foarte usor texturi pe deviantart si sumt superbe (-0.50)
    *Stiu ca este  greu sa lucrez cu gif-uri, tocmai de aia am avut toata admiratia pentru cei care pot, insa in cazul de fata mi se pare ca este in plus si ca incarca semantura. (-0.50)
    *Starfire are un rol foarte important in serial si mi-ar fi placut daca ar fi fost ceva mai evidentiata in semnatura, poate pus un efect, sau ceva care sa o scoata in evidenta.Acel rosu practic nu se potriveste cu coloristica deja folosita.  (-0.50)
    *Ar fi aratat mai dragut un scirs, ori cu o replica de a ei ori ceva care sa fie caractersitic personajului, cred ca s-ar fi integrat mai bine decat gif-ul. (-0.50)
    *La avatar again acele artificii mi se par in plus, un efect si eventual un scris si ar fi fost de ajuns . (-0.50)
    *Logo-ul acela practic da de gol ca s-a luat o imagine de pe net si s-a editat peste asa ca voi taxa si asta. (-0.50 )
    Nota : 7

    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) Avatar10
    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) Signat10
    *Incep prina spune ca imi place avatarul, se vede ca  este lucrat la el, probabil e mai marfa ca semnatura din punctul meu de vedere, si ca sa nu imi sariti in cap va spun si de ce.
    *Scrisul de pe semnatura mi se pare ca nu e ok, nu imi place fontul, nu imi place marimea, si in mod categoric nu imi place asezarea lui in semantura. Plus ca nu inteleg nimic, adica nimic trebuie sa ma chiorasc ca sa inteleg ce scrie. As fi ales un alt font, poate un text mai mic, si l-as fi asezat altfel  pe semantura. (-0.50)
    *Fundalul cred ca ar fi trebuit mai mult lucrat la el, nu stiu un efect, sau ceva cu o opacitate redusa care sa aibe legatura cu green lantern, ceva care practic sa imi dea senzatia aia de "wow" . (-0.50)
    In rest nu am ce sa zic, nu sunt greseli foarte vizibile care sa merite scazut din punctaj.
    Nota : 9 .


    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) 39JauDH
    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) 6UVDcHQ
    Imi place actorul, ma bucur ca cineva a hotarat sa faca pe cineva din Marvel, dupa doua semnaturi DC, ma bucur sa vad si Marvel. Cromatica este ok, insa in mod clar as mai lucrat la efecte.
    *Avatarul nu are acelasi efect ca semantura ceea ce e un minus (0.50)
    *La ambele scrisuri as fi ales alta culoarea sau le-as fii evidentiat prin alte efecte, caci la "who the hell is bucky" nu prea se intelege de la prima vedere (-0.50).
    Nota : 9.

    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) 7vmyIht
    PROVOCARE GFX - FINALĂ! (VOT) HL0UG6P
    Omg omg omg! I love Black widow! Imi place ca ai ales sa fii indrazneata si sa folosesti o textura stridenta, hell yeah mov! <3
    *Singurul lucru care nu imi place sincer, este acel cap din avatar care nu pare sa isi ia locul. (-0.50)
    *Iar scrisul mi se pare un pic ciudatel, dar asta se poate trece cu vederea nu e ceva ff nasol . (0.50)
    Nota : 9
    Eloise
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Mesaje : 1710
    Data de inscriere : 13/07/2014
    Eloise
    Moderator
    Acest concurs a fost anulat.
    O zi bună! ^^
    Continut sponsorizat
      Data/ora curentă este: Mier 8 Mai - 19:32:06