RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

RPG Anime Romania

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» Re-Do's
Micul meu cititor de romanțe... EmptyJoi 27 Apr - 16:25:26 Scris de Corelia

» Back from the death
Micul meu cititor de romanțe... EmptyJoi 27 Apr - 16:21:43 Scris de Corelia

» Dream Land
Micul meu cititor de romanțe... EmptyJoi 27 Apr - 16:07:04 Scris de Corelia

» [HP] Checkered
Micul meu cititor de romanțe... EmptyJoi 27 Apr - 15:26:41 Scris de Corelia

» [HP] Crimson Red
Micul meu cititor de romanțe... EmptyJoi 27 Apr - 15:26:00 Scris de Corelia

» [HP] Marigold
Micul meu cititor de romanțe... EmptyJoi 27 Apr - 15:24:03 Scris de Corelia

» Work in Progress
Micul meu cititor de romanțe... EmptyJoi 27 Apr - 14:10:25 Scris de Corelia

» Ce melodie ascult
Micul meu cititor de romanțe... EmptyVin 21 Apr - 15:28:14 Scris de Weed Maker

» [FC] Anime și manga
Micul meu cititor de romanțe... EmptyJoi 12 Ian - 15:57:31 Scris de Xiphion.

Afilieri

Recent Members

See more

    Micul meu cititor de romanțe...

    Dark Strawberry
    Sex : feminin
    Zodiac : Scorpion
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 11660
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 27
    Localizare : Hannya
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Infection
    Dark Strawberry
    VIP
    http://4xanime.forumgratuit.ro/ 
    Personaje
    Nume:Watase Seju
    Varsta: 19
    Ocupatie:Vanzator la o librarie
    Micul meu cititor de romanțe... Watase.Sanetoshi.240.861287
    Micul meu cititor de romanțe... Watase.Sanetoshi.240.919171
    Micul meu cititor de romanțe... Watase.Sanetoshi.240.789135

    Nume: Akashi Seju
    Varsta: 23
    Ocupatie: Fotograf
    Micul meu cititor de romanțe... Akashi.Seijuurou.240.1154462
    Micul meu cititor de romanțe... Akashi.Seijuurou.240.1645094
    Micul meu cititor de romanțe... Akashi.Seijuurou.240.1645097

    Edit:
    Capitolol I
    P.O.V Watase
    ''" Ploaia se facea din ce in ce mai simtita, iar noi nu puteam face altceva decat sa ne ascundem pe unde apucam.
    David m-a luat de mana si m-a tras dupa el pana cand am ajuns in scara unui bloc. Chiar daca el era verisorul meu nu putram sa nu il iubesc. Prima data cand ne-am intalnit nu ne-am inteles prea bine, dar cine ar fi crezut ca vom ajunge sa ne indragostim unul de celalalt? Ochii lui ma priveau fix, puteam citi in stralucirea lor dorinta si zidul dintre noi doi, nici unul din noi nu vrea sa recunoasca dragostea dintre noi. In ritmul acesta vom suferi amandoi.
    -Elena, nu mai pot sa ma ascund! Tu pentru mine esti o bataie a inimii, fara ea as murii mai repede si as avea doar regrete, nu mai rezist!
    Buzele lui fierbinti au stins raceala buzelor mele cand le-a atins cu o delicatete desavarsita cum nu mai simtisem din partea altor barbati, nu i-am putut rezista prea mult si i-am raspuns imediat la sarut. Tot ce se intampla era de vis! "''
    Inainte sa inchid cartea am luat o hartie ca sa stiu la ce pagina am ramas, preferam sa fac asta de cat sa indoi un colt de foaie. Nu este cartea mea este a librarii, chiar daca nu este o carte foarte reusita este totusi o carte. Trebuie sa fim grijuli cu cartile, chiar daca sunt printre putinii care gandesc asa sunt optimist! Cu siguranta sunt si alti oameni care apreciaza cartile la fel de mult ca mine. Am asezat cartea cu grija pe tejghea si m-am dus in magazie de unde am luat o matura si un foraj, iar apoi m-am intors inapoi in librarie. M-am indreptat spre cuier si mi-am luat sortul albastru de zi cu zi si legitimatia de angajat. Nu stiu rostul sortului intr-o librarie, dar daca patronul asa doreste eu nu am nimic impotriva atata timp cat ma plateste. Mult de munca nu am, oricum nu am foarte multi clienti, iar cei mai multi sunt parinti care cumpara carti cu poze pentru copiii lor. Imediat ce mi-am pus sortul si legitimatia m-am indreptat spre casetofon, singurul gen de muzica pe care il ascultam era jazz-ul. Pur si simplu muzica aceasta ma linisteste, apas pe butonul play si ma indepartez de micutul obiect ce imi provoca palpitati cand auzeam muzica ce imi alinta urechile.
    Am luat matura in mana si am inceput sa matur prin librarie in pasi de dansi si fredonand.
    -Lalalalala! Imi miscam capul pe ritmul muzici, ce faceam eu aici nu poate fi numit maturat, dar macar nu ma plictiseam sansele ca un client sa isi faca aparitia sunt de 5% .
    Poate ca suna trist, dar cred ca asta e singurul lucru care imi place la meseria mea. Nu am clienti, nu e nevoie sa muncesc foarte mult, pot asculta ce muzica vreau, sunt izolat de orice forma de civilizatie si  cel mai important pot oricand sa ma pierd intr-un roman de dragoste. Daca stau sa ma gandesc putin, probabil asta e motivul pentru care nu am asa multi prieteni. Gusturile mele sunt prea invechite pentru era tehnologiei. Trist? Deloc! Am destul loc in lumea mea!
    Cand s-a terminat melodia si a inceput alta am terminat si eu cu maturatul, daca dansatul cu o matura se numeste maturat atunci asta am facut. Chiar daca melodia precedenta se terminase inca o aveam in minte, era una din preferatele mele.
    -Tralalalala! Fredonam melodia ce se terminase in timp ce mergeam zambitor spre tejghea, cartea pe care am lasat-o aici acum cateva minute ma chema inapoi spre taramul iubirii interzise. Iubire interzisa? Suna tentant ma intreb daca voi avea si eu parte de o asa dragoste. Am inceput sa citesc in continuare cartea in timp ce am constat ceva. Pur si simplu sunt un visator. Citisem concentrat cam trei pagini asta pana cand clopotelul de langa mine suna in disperare. Se pare ca am un client.
    -Buna dimineata, imi cer scuze pentru neplacerea creata.  Am zambit si l-am privit fix in ochi  oarecum prietenesc si dragut exact cum imi cere meseria.
    -Neata! Nu face nimic desi cred ca "Domnul"Clopotel de la tejghea ma uraste la cat de mult l-am terorizat.
    Persoana din fata mea era un tanar putin mai inalt decat mine, cred ca terminase facultatea e doar o impresie nu stiu nimic despre el si nici nu cred ca l-am mai vazut pe aici. Nu pare o persoana care citeste mult, iti dai seama usor doar daca te uiti la cum arata. Parul roscat si ochii de aceeasi culoare, in contrast cu pielea lui albicioasa pot spune fara regret ca imi zgarie pupila. Chiar daca arata mai tipator aspectul lui este unul placut. Spre deosebire de mine care doar am aruncat pe mine primele haine ce mi-au iesit in cale din dulap, el pare mult mai ingrijit si avand in vedere aparatul de fotografiat pot spune cu mana pe inima ca face parte din era tehnologiei. O astfel de persoana intr-un astfel de loc e o raritate, cred ca va fi amuzant.
    Raspunsul lui ironic nu mi-a atras atentia prea mult cum spera el.
    -Imi cer scuze inca o data, stati aici de mult? Intreb eu cu zambetul pe buze, dar cu ochii inchisi.
    -Nu de mult, de cand ai inceput sa dansezi cu matura.
    Raspunsul lui m-a facut sa imi deschid ochii era putin stanjenitor, dar mi-am pastrat zambetul si m-am prefacut ca nu era ceva chiar atat de important asa ca am schimbat subiectul.
    -Scuze din nou, doriti o carte anume?
    Desi ma asteptam sa spuna "Aici nu e fast-food?" am auzit contrariul, sperantele mele dau roade. imi ador optimismul!
    - Pai vreau cartea pe care o citeai. Pareai atat de intrigat incat m-ai lasat sa sun la clopotel doua minute.
    Da cu siguranta a asteptat foarte mult. Imi spun eu sarcastic in gand, nu cred ca as fi avut astfel de ganduri daca cumpara alta carte, ce citeam eu acum era un roman de dragoste, nu orice roman. Este un roman scris de un coleg din facultate si este singura pe care o avem in magazin. Daca o cumpara el, eu nu pot afla finalul. Nu sunt prea apropiat de colegul meu ca sa pot sa il intreb despre carte si oricum m-ar pune sa o cumpar. Nu imi permit luxul de a cumpara carti, asta e si motivul pentru care lucrez in locul asta, ca sa pot citi.
    -Nu doriti alta carte?Aceasta nu e chiar asa interesanta.
    -Sunt convins ca e! Altfel ti-ai fi luat ochi din ea ca sa ma servesti.
    -Este singura carte ramasa, iar eu nu am aflat finalul. Chiar ti-o doresi pe asta?
    Nu cred ca era o diferenta de ani atat de mare intre noi asa ca am lasat politetea. Pur si simplu nu doream sa ii dau cartea.
    -Mi-am dat seama, asta e motivul pentru care o vreau!  Promit ca ti-o aduc maine inapoi.
    -Aici e librarie nu bibleoteca, trebuie sa cumperi cartea! I-am raspuns eu taios, pur si simplu e prea copilaros, chiar daca nu sunt in masura sa spun asta ma depaseste chiar si pe mine.
    -Stiu. Scoate din buzunar un portofel si lasa pe tejghea 50 de lei, cu o oarecare indoiala si tristete las cartea din mana si o pun pe tejghea. Iau cei 50 de lei si ii pun in casa dupa aceea incep sa numar restul ca sa fiu sigur ca nu gresesc. Cand observ ca ia cartea si se indeparteaza de tejghe spre iesirea din librarie ma opresc din numarat.
    -Cartea costa doar 20 de lei.Ti-ai uitat restul! Strig putin mai tare la el ca sa ma auda, in librarie se auzea totusi muzica si era posibilitatea sa nu ma auda.
    -Pastreaza restul! Roscatul imi face cu ochiu si pareseste libraria.
    Sunt 30 de lei! Cum sa pastrez eu restul? Nu ar fi deloc corect!  Am luat o coala alba de hartie si am indoit-o in doua, am pus banii inauntru si am scris pe hartie "Restul roscatului arogant" daca chiar are de gand sa imi inapoieze cartea, cu siguranta ii voi da banii inapoi.
    Melodia pe care o asculta si dansa.
    Georgy
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 1115
    Data de inscriere : 10/01/2014
    Varsta : 27
    Localizare : MERCURY
    Georgy
    VIP
    Aaaaaaaa ce imi place!!! Cum de faci asa descrieri frumoase???  present  loving
    Dark Strawberry
    Sex : feminin
    Zodiac : Scorpion
    Zodiac chinezesc : Sobolan
    Mesaje : 11660
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 27
    Localizare : Hannya
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Infection
    Dark Strawberry
    VIP
    http://4xanime.forumgratuit.ro/ 
    Tu vorbesti serios?:]]] Multumesc oricum :* chiar daca nu imi prea place cum a iesit macar m-am mai imbunatatit putin :]]
    Hai ca il pun si pe urmatorul deocamdata am doar 2 :]]
    Capitolul II
    P.O.V Akashi
    -"Daca pana maine nu vi cu ceva nou, esti concediat! zise el cu o voce nervoasa si suparata"
    Mi-am imitat eu seful fara ca macar sa imi pese ca ma aude cineva, oricum nu cred ca mai este cineva in afara de mine aici. Stateam cu capul pe masa si ma uitam la paharul din fata mea pe care il tineam in mana, bautura din el era rosie, probabil era vin sau lichior nici macar nu mai stiu ce comandasem. Desi sunt in barul acesta select de mai bine de o jumatate de ora, abia acum realizez ca aici se asculta jazz.
    -Urasc jazz-ul! Sa opreasca cineva muzica!
    Imi ridic capul pe de masa si paharul la nivelul ochilor incepand sa amestec bautura din el. Ah, da! Imi amintesc de ce stau in locul acesta pe care il urasc. Tata  este propietarul barului, iubeste jazz-ul asa ca iata rezultatul, in ciuda faptului ca barul asta e de epoca in opinia mea are destul succes.
    -Akashi, cred ca ar trebui sa mergi acasa, imi spune barman-ul stergand un pahar cu un prosop alb.
    -Nu vreau sa merg acasa! O sa fiu din nou mustrat de tata.
    Kira, barmanul ma priveste fix in ochi, in momentul acesta faceam o batalie a ochilor cel ce cedeaza primul pierde. Ca de fiecare data Kira pierde dandu-si ochi peste cap si oftand.
    -Te duc la mine atunci.
    Nici unul din noi nu a mai spus nimic. Ma intreb de ce e atat de bun cu mine? De fiecare data cand sunt suparat fie el cat de mic si neinsemnat motivul eu vin aici si beau, iar el are mereu grija de mine. Poate e prea bun sau pur si simplu ii sunt simpatic, oricare din cele doua variante tot in favoarea mea e. Jazz-ul asta imi provoca dureri de cap asa ca trebuia sa rup tacerea.
    -De ce Kira e atat de rabdator si bun cu Akashi?
    Fara sa imi dau seama m-am alintat si am vorbit la persoana a treia desi nu parea sa il deranjeze.
    - Lui Kira ii place chipul vulnerabil a lui Akashi cand are nevoie de ajutor.
    Mi-a facut jocul si a vorbit despre el la persoana a treia. Amandoi am ramas tacuti, eu ma holbam in continuare la paharul meu, iar el spala paharele ramase si se pregatea sa inchida localul.
    Cand am vrut sa imi termin paharul nu am mai putut pentru ca mi l-a luat din mana si a baut el ce mai ramasese, nu ma lasat nici macar sa spun ceva pentru ca s-a indepartat de mine si s-a dus sa spele paharul. Asta era un semn ca eu sunt ultimul lui client.
    Observand ca a terminat ce avea de facut, am vrut sa ma ridic ca sa plecam, dar fiind ametit din cauza acloolului m-am dezechilibrat, dar spre norocul meu si cand spun norocul meu ma refer doar la al meu, Kira a incercat sa ma prinda, dar eu fiind mai greu de cat el am cazut peste acesta. Eu am cazut pe moale, cat despre el mai bine nu comentez. Am auzit un mic geamat infundat din partea lui.
    -La naiba , Akashi! De ce doar mie imi arati chipul tau vulnerabil?
    Daca stau sa ma gandesc mai bine din pozitia in care ne aflam constat ca arata chiar foarte bine. Ochi patrunzatori caprui, par saten cu reflexi castanii si trasaturi ale fetei fine la atigere ma faceau sa ma gandesc la un mod egoist de al face al meu in seara asta. La ce ganduri am imi dau seama ca am baut cam mult.
    -Akashi vrea sa iti multumeasca penru rabdara ta.
    Modul in care am vorbit si tonul vocii l-a facut putin confuz nestiind la ce ma refer sau la ce sa se astepte din partea mea.
    Mi-am lasat greutatea corpului de tot peste el si mi-am presat buzele peste ale lui, cu una din maini i-am scos camasa din pantaloni si mi-am varat mana sub ea pe abdomenul lui.
    Singura lui reactia a fost un geamat infundat si si-a dat capul pe spate inchizandu-si ochii. M-as fi asteptat la alta reactie din partea lui, dar pur si simplu e prea sensibil cand vine vorba de impact si atingeri.
    L-am ciupit de abdomen cu scopul de al face sa isi deschida gura ca sa imi var limbuta in gurita lui. Planul meu a functionat! Am inceput sa ii inspectez fiecare coltisor din lacasul umed cu lacomie. Eram atat de inflacarat si de dominant incat l-am corupt si pe el, nu s-a mai putut abtine si a inceput sa participe si el la sarut.
    Mana mea s-a plimbat in jos pe abdomenul lui pana cand a ajuns la curea, am vrut sa o desfac, dar mai bine nu, imi place preludiul. Muzica jazz, lumina slaba din bar totul ma impingeau spre mai mult. Uite ca e bun si jazz-ul la ceva!
    Mi-am pus mana pe zona lui initima si am inceput sa o masez, el incepnad sa geama infundat, ca sa ii aud vocea i-am eliberat gura si am inceput sa il sarut pe gat. Pentru ca am fost destul de lacom si nu l-am lasat sa respire pana acum a inceput sa gafaie in timp ce gemea. Gemetele lui pe jazz se auzeau foarte bine. M-am oprit din ai masa zona si mi-am indreptat atentia asupra curelei pe care am vrut sa i-o deschid.
    -Akashi, tatal tau trebuie sa vina din clipa in clipa!
    -Akashi nu mai poate! A ajuns la nivelul doi.
    Intr-un moment de neatentie a reusit sa ma indeparteze de pe el asa ca s-a ridicat imediat de pe podea.
    -Va trebui sa rezisti pentru ca nu vreau sa facem sex cand esti beat. Daca chiar vrei asta va trebui sa mi-o ceri cand esti treaz.
    -Cat de rau esti! Sti ca nu voi face asta.
    -Atunci ramanem amandoi cu ochii in soare.
    Acesta m-a prins de mana si m-a ajutat sa ma ridic, pana la masina pot spune ca mai mult el m-a carat. In masina nu am spus nimic am ascultat convorbirea lui telefonica in care ii spunea lui tata ca azi voi dormi la el in seara asta si ca de maine promite ca voi dormi acasa.
    Cand am ajuns la apartamenul lui m-a ajutat sa ma descalt si m-a dus pana in pat pentru ca am inceput sa derilez si sa vorbesc tot felul de aiureli. De exemplu imi strigam cainele, dar eu nu am caine.
    Ultima imagine din seara asta inainte sa adorm era Kira stand la masa si sorbind un pahar cu vin.
    -Un Akashi beat, e mai periculos decat unul treaz.
    Asta a fost ultima propozitie pe care am auzit-o inainte sa adorm.
    ***
    Dimineata cand m-am trezit l-am vazut pe Kira dormind cu capul pe masa si cu un pahar gol in mana. Ma intreb la ce s-a gandit atat de profund de a adormit acolo? Doar cand gandeste prea mult adorme. Am luat plapuma de matase albastra cu care m-a invelit si l-am acoperit.
    Am sunat la o patiserie pentru o comanda niste gogosi cu toping de capsuni si ciocolata pentru el, din cate stiu eu sunt favoritele lui daca nu, gestul conteaza. Pana a venti comanda eu am facut un dus rapid si mi-am ales niste haine din dulapul lui aveam aceleasi gusturi, dar tot mi-a luat ceva pana m-am hotarat cu ce sa ma imbrac.
    Se pare ca m-am incadrat in timp, cum am auzit o bataie in usa am si fugit spre ea ca sa nu se trezeasca. Am luat cutia cu gogosi in mana si am platit celui care mi le-a livrat. Erau calde. Perfect! Am luat o hartie pe care am indoit-o si i-am lasat un bilet.
    "Imi pare rau, sunt mereu o pacoste! Sper ca aceste gogosi sa te mai indulceasca dupa vizita mea. "
    Am pus cutia cu mesajul chiar langa el ca sa le observe cand se trezeste. Pentru ca aveam o cheie de rezerva am plecat si am incuiat usa.
    Lasand detalile astea la o parte sunt complet disperat! In loc sa gesesc o idee pentru o noua sedinta foto eu am stat si am baut toata seara, pe langa asta mai aveam putin si il violam pe saracul Kira. Ma rog nu cred ca as putea sa il numesc viol avand in vedere ca ii cam placea si totusi! Ce as putea sa ii prezint eu sefului meu?
    In timp ce mergeam spre locul de munca am observat o librarie, poate daca cumpar o carte imi inspira o idee. Oricum sunt in pana de idei si nu am ce altceva sa fac.  Cand m-am apropiat de librarie am auzit muzica pe care eu nu o mananc la micul-de-jun si cu siguranta nu ma incanta. Ei bine, da e Jazz! Ma bantuie muzica asta in ultimul timp! Am vrut sa intru in librarie, dar m-am oprit cand am vazut un baiat dansand cu o matura prin librarie. Cand te gandesti de ce se intreaba tata ca eu nu citesc. La prima vedere ai putea spune ca e fata, de la spate are un corp slabut si un par lung roz, nici expresile faciale nu sunt prea masculine, dar avand in vedere orientarile mele sexuale pot sa imi dau seama cand in fata mea e un barbat sau o femeie indiferent de cat de machiat ar fi. As fi putut sa intru, dar eram prea fascinat de dansul baiatului. Dupa un timp a terminat "maturatul" si s-a dus la tejghea incepand sa citeasca o carte.
    Cred ca e un moment bun sa il deranjez. Am intrat in librarie si l-am salutat, dar parea atat de captivat de carte ca nici macar nu m-a observat. Am inceput sa apas pe butonul clopotelului pana mi-a venit acru, baiatul parea desprins de realitate.
    -Alo! Pamantul catre cap de trandafir!
    Nu pot sa cred l-am insultat, iar el nici macar nu a observat. Dupa doua minute in care nu mi-am luat degetul de pe butonul de la clopotel m-a observat in sfarsit. Si pot spune : da-mi un "aleluia!".
    -Buna dimineata, imi cer scuze pentru neplacerea creata. M-a privit fix in ochi dragut si oarecum prietenesc, daca crede ca asa dimineata mea va fi mai speciala se inseala.
    -Neata! Nu face nimic desi cred ca "Domnul"Clopotel de la tejghea ma uraste la cat de mult l-am terorizat.  
    I-am raspuns ironic pe un ton taios desi nu parea ca il deranjeaza prea mult.
    -Imi cer scuze inca o data, stati aici de mult?
    M-a intrebat cu acelas zambet indiferent pe care il adresa probabil oricarui client fara ca macar sa ii pese catusi de putin ca m-a facut sa astept. Nu e nimic si-o cere cu varf si indesat. Poate ca e el adorabil, dar in loc de lugu-lugu o astfel de persoana ar trebui violata!
    -Nu de mult, de cand ai inceput sa dansezi cu matura.
    Pentru ca acum cateva secunde a avut ochii inschisi propozitia mea i-a atras atentia si si-a deschis ochii. Pare putin stanjenit, acum imi pare rau ca am adus vorba de lucrul acesta, cred ca am exagerat. Si totusi si-a pastrat calmul si zambetul, cred ca meseria asta i se potriveste.
    -Scuze din nou, doriti o carte anume?
    Am putut observa cum a incercat sa schimbe subiectul suptil. A inceput sa ma intrige baiatul acesta.
    - Pai vreau cartea pe care o citeai. Pareai atat de intrigat incat m-ai lasat sa sun la clopotel doua minute.
    Vrand sa ii aflu reactia si fiind convins ca ce citea el acolo e interesant si ca probabil voi gasi o idee pentru sedinta foto am spus ceva ce sigur l-a deranjat. Parea chiar foarte deranjat pentru ca privirea lui prieteneasca era cam deplasata si deloc bienvoitoare, iar zambetul de mai devreme si-a luat zborul.
    -Nu doriti alta carte? Aceasta nu e chiar asa interesanta.
    -Sunt convins ca e! Altfel ti-ai fi luat ochi din ea ca sa ma servesti.
    Am continuat sa il provoc ca sa vad unde ajungem si care din noi cedeaza primul, desi cu siguranta nu eu. Niciodata nu am pierdut la o intrecere a ochilor.
    -Este singura carte ramasa, iar eu nu am aflat finalul. Chiar ti-o doresi pe asta?
    Cand vine vorba de o carte pe care o prefera cu siguranta uita si de politete si felul cum trebuie sa se poarte cu un client. Chiar pare interesant pustiul asta.
    -Mi-am dat seama, asta e motivul pentru care o vreau!  Promit ca ti-o aduc maine inapoi.
    Vorbeam serios nu aveam eu nevoie de o carte  in camera mea, vreau doar sa citesc din ea pana gasesc o scena pe care as putea sa o redau in pozele mele, nu sunt atat de rau incat sa il las fara sfarsit. In plus nu ma deranjeaza sa il mai vad inca o data, pare interesant.
    -Aici e librarie nu bibleoteca, trebuie sa cumperi cartea!
    -Stiu. I-am raspuns simplu nedranjandu-ma replica lui taioasa, eu vorbeam foarte des asa el nu se prea pricepe. Am scos din buzunar 50 de lei si i-am lasat pe tejghea asteptand sa cedeze si sa imi dea cartea, pana la urma am castigat. In fond clientul are intotdeauna dreptate. Am luat cartea si m-am indepartat de el.
    -Cartea costa doar 20 de lei.Ti-ai uitat restul! A inceput sa ridice vocea la mine pentru ca ma indepartasem si credea probabil ca nu il voi auzi din cauza muzicii.
    -Pastreaza restul! I-am facut cu ochiul si am parasit libraria, mirosul de carti nu imi facea prea bine eram alergic la praf. L-am lasat sa pastreze restul pentru ca e simpatic si am destui bani, in plus tata ma finanteaza zilnic. Singurul motiv pentru care nu imi permit luxul de a-mi pierde slujba este pentru ca iubesc sa fiu fotograf. E mult prea placut sa captez oameni, obiecte si locuri de o frumusete rara.
    M-am oprit langa o banca din fericire chiar langa era un automat de cafea, mi-am luat o cafea si m-am asezat pe banca incepand sa citesc cartea.
    Georgy
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 1115
    Data de inscriere : 10/01/2014
    Varsta : 27
    Localizare : MERCURY
    Georgy
    VIP
    Kyaaaaa!!! Vreau si eu gogosi cu toping de capsuni si ciocolata!! Imi place cum scri...abia astept continuarea.  aqqq  song  loving
    Continut sponsorizat
      Data/ora curentă este: Vin 26 Apr - 17:17:42