RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

RPG Anime Romania

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» Re-Do's
YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 5 EmptyJoi 27 Apr - 16:25:26 Scris de Corelia

» Back from the death
YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 5 EmptyJoi 27 Apr - 16:21:43 Scris de Corelia

» Dream Land
YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 5 EmptyJoi 27 Apr - 16:07:04 Scris de Corelia

» [HP] Checkered
YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 5 EmptyJoi 27 Apr - 15:26:41 Scris de Corelia

» [HP] Crimson Red
YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 5 EmptyJoi 27 Apr - 15:26:00 Scris de Corelia

» [HP] Marigold
YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 5 EmptyJoi 27 Apr - 15:24:03 Scris de Corelia

» Work in Progress
YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 5 EmptyJoi 27 Apr - 14:10:25 Scris de Corelia

» Ce melodie ascult
YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 5 EmptyVin 21 Apr - 15:28:14 Scris de Weed Maker

» [FC] Anime și manga
YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 5 EmptyJoi 12 Ian - 15:57:31 Scris de Xiphion.

Afilieri

Recent Members

See more

    [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi]

    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 5 Tumblr_oubgts06BG1sg0qd5o1_540
    ______________________________________________________________________________________

    Alexim |23 de ani| Austin |designer| Anthony |love him|
    ______________________________________________________________________________________
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 5 Tumblr_oihld17br51snzi23o1_500

    Andy luase mărul de la mine, nu cred că își mai amintea ce se petrecuse atunci. Am sperat că poate mă va lua în brațe, că mă va săruta sau că-mi va spune ceva frumos, în schimb mă întinse la loc în pat și îmi așeză mască pe față. L-am privit adânc în ochi, încercând să--i spun din priviri să nu plece, să nu mă lase aici. Voiam să înțeleagă că am nevoie de el...
    Da, Damian este cel care m-a protejat mereu după ce fratele meu s-a dus și îl iubesc, dar nu alături de Damian voiam să mă trezesc în fiecare dimineață. Nu pe copilul lui Damian voiam să-l cresc. Nu pe Damian îl iubeam ca soțul meu. Nu voiam să plece...Nu voiam să mă lase. Știam că nu mă mai vrea, că nu sunt bun de nimic, dar...nu voiam să-l las să plece. L-am prins încă o dată de mânecă când a dat să plece, privindu-l rugător în ochi.

    -T...Te...mai...în..tor...înt...întorci...?
    Reușisem să formez o propoziție pe care nu doream să trebuiască să o spun. Ce mă voi face acum? Ce voi face cu April, cu munca mea? Cum am să mă descurc iar singur și abandonat, cu inima frântă? Nu puteam să mă întorc la Damian,
    am fost mereu o povară, mai ales pentru el. Când în sfârșit își întemeiază o familie, nu mă pot întoarce la el...Ce am să fac de unul singur într-un oraș atât de mare?
    Konan07
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 79
    Data de inscriere : 06/08/2017
    Varsta : 23
    Localizare : Seoul
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    Konan07
    Membru
    |Andy Young||23|
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 5 PG9pTkS
    Privirea rugatare pe care mi-o arunca Austin trecea ca o sulita prin inima mea,de ce face asta?De ce e atat de bun si dulce cu mine?De ce dupa tot ce am facut?Inteleg ca iubirea este puternica,insa oare sa fie asa mare incat sa ma ierte si de data aceasta?Vreau sa fiu iertat,vreau o alta sansa insa stiu ca nu merit si nici eu nu m-as ierta,chiar m-as bate rau pentru tot ce am facut.
    MMana lui Austin mi-a atins iar maneca si in acel moment mi-am indreptat toata atentia spre el,am vrut sa zic ceva insa am vazut ca isi deschide gura si incearca sa spuna cateva cuvinte.Nu imi venea sa cred ca imi cerea sa ma mai intorc.Simteam cum inima imi bate de doua ori mai tare cand mi-a spus asta.Un zambet si-a acut aparitia pe fata mea si mi-am facut curaj sa ii ofer un sarut pe obraz.

    -Daca asta te face fericit,o sa vin.In plus April sigur o sa vrea sa te vada mereu.Poate te faci rapid bine,acum ca te-ai trezit..Damian sta la hotel,daca nu te simti in forma cand iesi din spital poti sa ramai acasa la noi.Poti sta cat vrei,pana cand esti pregatit sa te intorci la viata ta..
    O sa inventez tot mai multe scuze legate de April ca sa nu dau de banuit ca defapt vreau si eu sa il vad si vreau sa stea inapoi in casa noastra,vreau sa il pot lua cat mai rapid acasa,chiar daca nu o s mai stam in aceeas camera si ne v-om purta ca niste prieteni doar,e destul pentru mine,vreau sa il vad si sa stiu ca e bine
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 5 Tumblr_oubgts06BG1sg0qd5o1_540
    ______________________________________________________________________________________

    Alexim |23 de ani| Austin |designer| Anthony |love him|
    ______________________________________________________________________________________
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 5 Tumblr_oihld17br51snzi23o1_500

    Îi dădusem drumul la mână când văzusem că nu-mi zice nimic, dar se pare că începu să-mi zâmbească.
    Se apropie de mine și, fără să-mi dau seama, am încercat să mă feresc. Ce naiba era cu mine? Roșcatul mă sărută pe obraz și inima mea se simțea atât de ușurată, dar corpul îmi tremura cu totul. Nu mi-am dat seama când am început să plâng. De ce mi se întâmpla asta?
    Nu înțelegeam de ce naiba am început să plâng și să tremur când el m-a atins. Dacă înainte mă ura, acum mă va detesta cu totul.
    ..Mi-am ferit privirea, încercând să mă ascund. Nu aș fi suportat încă o privire rea de-a lui...Nu aveam cum să mă justific, măcar mai am vreo șansă să mă îndrept? Sau...femeia aceea deja mi-a luat locul?
    Niciunul dintre noi n-a mai apucat să spună nimic pentru că doctorul a intrat alături de câteva asistente, părând destul de surprins.
    L-au rugat pe roșcat să iasă afară ca să mă examineze. Am apucat să-l mai privesc o singură dată pe Andy, nici măcar nu mai știam cum să-l privesc. Simțeam...durere. Multă durere...Am simțit cum mă înțeapă inima și am scâncit încă o dată, uitându-mă la Andy cum părăsește salonul.
    Konan07
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 79
    Data de inscriere : 06/08/2017
    Varsta : 23
    Localizare : Seoul
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    Konan07
    Membru
    |Andy Young||23|
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 5 PG9pTkS
    Nu m-a surprins cand a incercat sa se traga si sa respinga sarutul meu,pana la urma m-a prins facand-o cu alta persoana,e normal sa ma urasca si sa nu isi doreasca sa il mai ating,nu il condamn,insa ma doare.Doare tare sa fiu respins si faptul ca a inceput sa planga imi face inima sa doara si mai tare.
    Degeaba se ascundea,il vedeam foarte clar asa ca mi-am dus o mana si i-am sters lacrimile exact cum a facut si el cu ale mele.Cand doctorul mi-a zis sa ies m-am uitat trist la Austin,stiam ca probabilnu o sa mai am parte de o discutie intre patru ochi si un moment in care suntem doar noi doi si ne privim si impartasim vorbe.April avea sa soseasca rapid cu Damian si nu mai puteam vorbi cu el.
    Inainte sa ies m-am uitat cu o ultima urma de regret la el,chiar regretam dar scuzele sunt degeaba in astfel de momente.Am iesit din salon si m-am pus pe primul scaun din apropierea lui
    Oare ce face doctorul?De ce sunt si asistente cu el?Sigur vrea sa vada cat de bine e,acum ca s-a trezit,si probabil vrea sa afle ce l-a trezit si ce a simtit cat timp era in coma.Nu conteaza ce teorii are doctorul legate de trezirea lui Austin,eu stiu ca iubirea dintre el si April a fost atat de mare incat l-a facut sa se trezeasca.El,mai mult decat mine nu vrea sa o vada pe fetita suferind asa ca a facut un efort enorm sa isi revina
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 5 Tumblr_oubgts06BG1sg0qd5o1_540
    ______________________________________________________________________________________

    Alexim |23 de ani| Austin |designer| Anthony |love him|
    ______________________________________________________________________________________
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 5 Tumblr_oihld17br51snzi23o1_500

    Doctorul s-a îngrijorat când m-a văzut că plâng, dar mi-am șters lacrimile și m-am prefăcut că n-am nimic. Mă durea tot corpul și aveam o continuă senzație de greață în mine. Probabil atât din cauza căzăturii, cât și lovitura pe care Andy mi-a dat-o. Doctorul mă consultase și îmi făcuse teste, dar eu eram pierdut în durerea mea surdă.
    Totul s-a terminat acum...Sunt sigur că îl scârbesc cu înfățișarea mea. Cum am putut să cred că o persoană așa oribilă ca mine ar putea să fie cumva iubită? O persoană atât de urâtă și slabă, atât de plângăcioasă și bună de nimic...I-am stat 5 ani pe cap, sigur voia să scape de mine demult. Sunt un dezastru, un incapabil, un nebun nenorocit, un...un...nimic...
    Doctorul vorbea cu mine, dar îmi intra pe o ureche și îmi ieșea pe cealaltă. Lovitura de la cap îmi provoca deficiențe de vorbire și probabil și de scris. Am nevoie de o operație la inimă, dacă o fac s-ar putea să mă simt mai bine ca înainte de căzătură și să câștig ani buni de viață. Dar...ce rost avea totul? Dacă muream înainte sau mor mai târziu? Viața mea nu mai are niciun sens oricum...
    Ce voi face de acum? Mă voi face bine și voi trăi o viață lipsită de iubire și familie, voi fi obligat să văd cum omul pe care îl iubesc atât de tare va pleca cu alta și probabil se vor căsători și vor avea copii...D...Dacă mi-o ia pe April? Dacă va hotărî că nu sunt bun de nimic și-o să-mi ia puiul de lângă mine? O să rămân singur...Ce voi face de unul singur? Nu mai am unde să mă duc...
    Am rămas până la urmă doar cu o asistentă care îmi schimba perfuziile când Damian a intrat în cameră.

    -Sunt atât de ușurat că te-ai trezit, am fost foarte îngrijorați, Austin...
    Acesta se așeză lângă mine și îmi zâmbi. Eu însă nu mai aveam forță. Nu mă mai puteam gândi la nimic, decât la faptul că o să rămân singur în lumea asta mare. M-am uitat la el cu durere și brusc am început să plâng. Să plâng isteric, cu lacrimi mari și cu suspine. Damian sărise imediat, luându-mă în brațe și încercând să mă calmeze. Asistenta se îngrijora, pentru că tensiunea mea crescuse.

    -C..Ce...mă...f..fac...N..Nu...Nu mă iu...iubește...Eu...Eu... încercam să zic, dar abia de mai puteam lega cele câteva litere pe care le puteam spune.
    -Gata, Austin, sunt cu tine, nu mai plânge, te rog...Calmează-te, sunt cu tine...
    Am încercat, dar nu m-am mai putut opri din plâns de unul singur. Am continuat să plâng atât de tare încât asistentele m-au sedat până la urmă, ca să nu mă deshidratez. O senzație de moleșeală mă cuprinse imediat și am simțit că sunt moale ca un jeleu. Damian mă ținea de mână și mă bucuram enorm că era lângă mine, însă...eu aveam nevoie de altcineva, iar el nu mai avea să fie...
    Konan07
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 79
    Data de inscriere : 06/08/2017
    Varsta : 23
    Localizare : Seoul
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    Konan07
    Membru
    |Andy Young||23|
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 5 PG9pTkS
    Aveam capul in palme si incercam sa aud ce vorbeste doctorul cu Austin,insa chiar daca pe hol era liniste,salonul era atat de bine izolat incat nu auzeai niciun sunet venind din el.M-am afundat in gandurile mele,pregatisem impreuna cu April cateva lucruri frumoase pentru Austin,nu eram in cea mai buna stare de cand Austin e in spital insa atunci cand imi vedeam printesa plina de viata si cu zambetul pana la urechi,nu am putut sa nu fiu si eu fericit.Este foarte bine ca ea nu stie ce se intampla,pentru ca ea merita sa zambeasta si sa rada in fiecare zi.Am avut grija pana si de afacerea lui Austin,chiar daca nu ma pricep eu la prea multe lucruri dar nu am vrut sa piarda contracte sau clienti,totusi nu stiu cat de mult l-am ajutat pentru ca dupa ce iese din spitalsigur o sa plece si nu stiu daca ia firma cu el.
    Mi-am ridicat rapid capul din palme cand am auzit un glas de inger strigand "tati",nu puteam fi trist in fata ei,in fata singurei persoane care ma tine fericit in momentele astea.April a venit in fuga spre mine si mi-a sarit in brate.Am prinso rapid si am invartit-o facand-o sa rada si sa zambeasca.Damian intrase in salonul lui Austin asa ca am decis sa o mai tin de vorba pe April ca sa poata discuta si ei doi intre patru ochi.April a stat deja pre amult aici asa ca imediat dupa ce putem intra o sa plecam acasa
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 5 Tumblr_oubgts06BG1sg0qd5o1_540
    ______________________________________________________________________________________

    Alexim |23 de ani| Austin |designer| Anthony |love him|
    ______________________________________________________________________________________
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 5 Tumblr_oihld17br51snzi23o1_500

    Asistentele folosiseră un sedativ destul de puternic, ca să-mi liniștească și durerile corpului. Totuși,
    abia de mai puteam mișca un deget din cauza acestuia. Stătea pe o parte, aproape ca o statuie, în timp ce Damian îmi mângâia mâna și îmi ștergea fața de lacrimi. Nu puteam să-i mulțumesc pentru faptul că era lângă mine în momente ca astea, dar apreciam atât de mult susținerea lui.
    Arătam foarte rău din cauza plânsului, mi se umflaseră ochii și erau roșii, iar fața mi se supse.

    -Am să fiu mereu lângă tine, Austin, orice s-ar întâmpla. Te voi susține, orice ai hotărî să faci, dar pe moment fă-te bine, te rog. O să ne descurcăm noi cumva, împreună.
    Îmi zâmbi și îmi sărută fruntea, după care ieși din salon și reveni cu micuța mea comoară. Nu-mi puteam mișca capul, așa că nu vedeam prea bine dacă și EL era aici. Dar mititica stătea acum în fața mea. Nu-i puteam spune acum cât e de frumoasă, cât e de deșteaptă și că nu-mi doream niciun alt copil în afară de ea, că e cel mai prețios lucru pe care îl am...Doar mi-am mișcat puțin colțurile gurii, încercând un zâmbet. April își pusese mânuța peste a mea și n-am putut decât s-o strâng foarte ușor.
    -Îmi pare rău, micuță, dar mami e foarte obosită și trebuie să o lăsăm să se odihnească, ok?
    -Dar mai voiam să stau cu mami...
    ”Și eu, puiul meu, vreau să stau cu tine mereu”. April mi-a sărutat mâna și dacă nu eram sedat probabil plângeam din nou. Am văzut cum îmi șoptește un ”Somn ușor, mami”. Îmi erau ochii foarte grei și corpul meu avea nevoe de odihnă. Am văzut-o apoi în brațele lui Andy, cum pleacă de lângă mine...Apoi am adormit...
    Konan07
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 79
    Data de inscriere : 06/08/2017
    Varsta : 23
    Localizare : Seoul
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    Konan07
    Membru
    |Andy Young||23|
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 5 PG9pTkS
    Cand Damian s-a intors si ne-a spus ca putem intra,April a sarit din bratele mele si a fugit in salonul lui Austin,sunt atat de uimit de puritatea iubirii pe care i-o ofera lui Austin si mie si cat de usor ne poate face fericiti.Am urmato si eu insa am preferat sa se bucure ea demoment,se vedea ca Austin era obosit asa ca mai multe persoane in jurul lui nu ii fac prea bine.
    Dupa ce a adormit,April i-a pus acadeaua pe noptiera si a venit spre mine avand o fata trista insa i-am promis ca mami o sa se faca bine si va veni acasa iar asta a mai inveselit-o.Am luat fetita in brate si am iesit din salon salutand-ul p eDamian.Am de gand ca si in seara asta sa trec pe aici si sa vad cum se simte,insa totul dupa ce adoarme April.
    ***
    Micuta adormise destul de rapid avand in vedere ca m-am jucat cu ea si am fugit prin casa de cand am ajuns.M-as pune si eu in pat pentru ca sunt frant insa vreau sa mai trec pe la Austin asa ca mi-am luat cheile si am iesit pe usa
    IonicaSuper
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Zodiac : Varsator
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 169
    Data de inscriere : 03/08/2017
    Varsta : 24
    IonicaSuper
    Membru
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 5 Tumblr_oubgts06BG1sg0qd5o1_540
    ______________________________________________________________________________________

    Alexim |23 de ani| Austin |designer| Anthony |love him|
    ______________________________________________________________________________________
    YAOI - [Team Konica] Ουя Ѕτυрιd Lοvε [yaoi] - Pagina 5 Tumblr_oihld17br51snzi23o1_500

    Când am deschis din nou ochii era întuneric și liniște în salon. Am stat minute bune întins, ascultând bipăitul enervant al aparatelor. Eram bolnav...Nu numai fizic. Eram bolnav la cap și mai ales la suflet. Fiecare parte din mine se simțea extrem de bolnavă. Și, din păcate, pentru durerea sufletească nu exista tratament. Puteam să iau pastile pentru nebunie,
    corpul meu putea fi operat, dar sufletul meu era extrem de rănit și nu exista niciun medicament care să-l vindece.
    Mi-am ridicat ușor capuș văzându-l pe Damian cum doarme la marginea patului meu. El nu trebuia să fie aici...are o soție și un copul, eu nu fac parte din familia lui...Mi-am pus mâna pe spatele său și l-am zgâlțâit ușor. Acesta se ridică ușor năuc și se frecă la ochi.

    -Te-ai trezit, Austin? Te simți mai bi...

    -Du-te...ac...asă...Damian....
    -Poftim? Nu-i nicio problemă, pot sta cu tine. Nu vreau să ți se întâmple ceva și eu să nu fiu lângă tine.
    -Dam...Dam..., Kaila...aș...tea...p..ptă...Du...te...Mâine...aici...s...sunt...
    Deschise gura să comenteze, dar i-am tăiat-o rapid și nu m-am lăsat până nu a acceptat să plece noaptea asta.
    -O să fiu aici la prima oră dimineața.
    -Mul...mulțu...mesc...
    Îmi sărută protector fruntea și ieși din salon. Așa am rămas singur, în întuneric. Văzusem acadeaua pe noptiera de lângă mine și am luat-o între degete. Puiul meu micuț...oare mănâncă bine? Are hainele călcate pentru grădiniță?
    Oare cine îi face părul dimineața? Poate...femeia aia...Poate chiar acum toți patru iau cina în familie, iar Andy îi zâmbește și o sărută ușor și...Începusem să plâng, nu la fel de rău ca de după-amiază. Plângeam înăbușit, de unul singur, privind acadeaua din mâna mea. Inelele pe care mi le dăruise Andy străluceau pe deget și în mintea mea...Cine se va mai uita la mine vreodată?
    Un om bolnav și urât, fără un scop sau o familie...un om singur...
    Oare...pentru ce dracu mai trăiesc? Nu ar fi mai ușor să smulg toate perfuziile și aparatele astea de pe mine și să termin cu toată suferința asta? Oricum nu va plânge nimeni după mine? Am dus acadeaua la piept, plângând înăbușit și cu sughițuri.
    De ce, dintre toți oamenii in lume, eu a trebuit să fiu...
    Continut sponsorizat
      Data/ora curentă este: Vin 26 Apr - 21:19:32