RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

RPG Anime Romania

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» Re-Do's
 AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG EmptyJoi 27 Apr - 16:25:26 Scris de Corelia

» Back from the death
 AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG EmptyJoi 27 Apr - 16:21:43 Scris de Corelia

» Dream Land
 AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG EmptyJoi 27 Apr - 16:07:04 Scris de Corelia

» [HP] Checkered
 AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG EmptyJoi 27 Apr - 15:26:41 Scris de Corelia

» [HP] Crimson Red
 AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG EmptyJoi 27 Apr - 15:26:00 Scris de Corelia

» [HP] Marigold
 AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG EmptyJoi 27 Apr - 15:24:03 Scris de Corelia

» Work in Progress
 AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG EmptyJoi 27 Apr - 14:10:25 Scris de Corelia

» Ce melodie ascult
 AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG EmptyVin 21 Apr - 15:28:14 Scris de Weed Maker

» [FC] Anime și manga
 AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG EmptyJoi 12 Ian - 15:57:31 Scris de Xiphion.

Afilieri

Recent Members

See more

    AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG

    Eloise
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Mesaje : 1710
    Data de inscriere : 13/07/2014
    Eloise
    Moderator
    Căutătorii pentru coleg/colegă RPG

    Aici vă puteți căuta colege/colegi 1x1 sau în mai multe persoane [posibil]
    Nu faceți topicuri inutile, postați aici dacă doriți să găsiți pe cineva care dorește să facă RPG cu voi!

    Început:

    Pentru a găsi pe cineva care crezi că merită să facă RPG cu tine, există reguli.
    Faci o postare în care îți impui ce vrei de la partener/ă, de la ortografie frumoasă la aspect frumos, scris bine gramatical sau o estetică frumoasă personajului, după care aștepți să răspundă cineva interesat.
    Dacă cineva îți acceptă propunerea și tu accepți persoana respectivă în RPG-ul dorit de tine, atunci detaliile se discută în privat.

    Cum adică discuție în privat ?

    Păi, dragă persoană începătoare, probabil, în privat, trebuie să discuți cu colega/colegul despre ce o să apară în topic și prima postare care trebuie să descrie totul.

    Titlu;
    Fișa personajelor;
    Plot-ul RPG-ului (subiect);
    Genul și etc.
    De aici se începe totul plus hotărâți cine postează prima/primul topicul de început.
    Sper că am fost clară și regulile o să fie respectate, dacă există o nelămurire sau o plângere la secțiunea asta legată de cineva puteți, mă contactați.

    Anteție: Citiți regulamentul RPG înainte de a posta la această secțiune, deoarece cu timpul pot exista modificări ce trebuie citite!

    Multă baftă la căutare! ^^


    Ultima editare efectuata de catre Ione in Sam 15 Iun - 0:25:30, editata de 1 ori
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Hey ^^
    Am venit si eu pe aici cu milogeala.
    Vreau sa fac RPG,dar duc lipsa de colega. E cineva interesata?
    Miss Joke
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Pisica
    Mesaje : 101
    Data de inscriere : 26/06/2017
    Varsta : 24
    Localizare : Tumblr
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Drawing, editting, writting, animanga, TV series etc.
    Miss Joke
    Moderator
    http://kmuiyato.tumblr.com/ 
    Caut si eu partener(a) de RPG.
    Gen: Straight sau yaoi ca yuri nu-mi place.
    Insa, tin sa mentionez cateva chestii:
    1.Cine se ofera, o sa trebuiasca totusi sa astepte dupa mine vreo 3 saptamani pentru ca am sesiune pana in 5 iulie. Doar dupa aceea voi putea posta. (grea e viata la medicina, csf n-ai csf)
    2.Am fost ChristaSakamaki pe SweetFlirt. Poate ma stiti din amintiri. :))
    Invader Lamu
    Mesaje : 58
    Data de inscriere : 26/06/2014
    Invader Lamu
    Membru
    Scuzati de dublu post insa am o idee de RPG SF.

    Pe o planeta din sistemul solar al stelei Sirius, traiesc o rasa umanoida ce se aseamana cu cainii. Fiecare cum percepeti voi. Fie au evoluat din lupi fie au fost creati de divinitate sa semene cu lupii.
    Fiind insa cu principii canine, ei respecta traditiile si obiceiurile lupilor.
    Aici va fi vorba de fiul unui Omega care se va indragosti de fiica liderului Alpha.
    Eu vooi juca pe Alethia, fiica liderului Alpha.
    LightSpark090
    Sex : feminin
    Zodiac : Rac
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 1292
    Data de inscriere : 11/08/2017
    Varsta : 23
    Localizare : Sub dulap
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Căutând sensul vieții
    LightSpark090
    Membru
    Am aparut si eu din neant mai ceva ca Universul din Big Bang

    Sincer, nu am multe cerinte, sunt destul de flexibila, dar cred ca daca as avea cateva mentiuni ar fi urmatoarele:

    1) Sunt in regula cu orice gen de RP, desi am experienta limitata in Yaoi/Yuri si orice 18+. Nu inseamna ca nu sunt deschisa la experimente. Sunt in regula si cu limbajul colorat

    2) Eu sunt o uituca si mai usor de distras decat o veverita, deci exista sanse sa-mi ia uneori o vreme sa raspund. Daca imi ia prea mult, puteti sa-mi trageti una in privat, dar tineti minte: daca as fi vrut sa inchei RP-ul, v-as fi spus. Va rog doar sa fiti intelegatori si politicosi, la fel cum sunt eu daca intarzie altcineva.

    3) Nu am idei de RP acum, de obicei croiesc unele dupa ce aud interesele partenerului meu. Pot spune doar ca ador povestile unice si impartasirea de idei intre parteneri.

    Altceva nu cred ca mai este. Cine e interesat, call me ;)
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Heya ^^
    Mi-a trecut prin cap o idee si as vrea o partenera/partener. A! Ideea e de RPG straight si eu sunt tipa ^^

    Ideea este in felul urmator:
    Irina Lewinski (Dap, vreau sa o folosesc pe Irina, cei care au fost pe Sweet Flirt poate o stiu din RPG-ul Mama Rusie) este sora geamana a liderului mafiei rusesti, este o tipa rece ca gheata, fiind si cea mai buna asasina a mafiei rusesti, nu ii place sa fie in preajma oamenilor suferind mai multe dezamagire de-a lungul anilor. Soarta face ca ea sa ajunga in Vegas in incercarea de a omora un turnator, dar ce nu stie ea e ca si ea este vanata de cineva.
    Ghinionul celui care o urmarea este ca ea este implicata intr-un accident inainte ca el sa o poata elimina si nici ea nu reusise sa isi elimine tinta.
    In urma accidentului el decide sa termine totul in spital, dar cand sa o omoare ea deschide ochii si il vede, dar ea nu mai stia cine era, isi pierduse memoria. Asta il face pe el sa isi doreasca o razbunare mai dureroasa de vreme ce Irina ii omorase iubita in urma cu cativa ani, asa ca el planuieste sa o faca sa se indragosteasca de el si, abia dupa ce ea i se daruieste intri-totul, sa incheie socotelile.

    Cam asta ar fi ideea mea ^^ Astept doritori ^^
    Rogue
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 1520
    Data de inscriere : 29/06/2019
    Varsta : 29
    Localizare : Eichen House ♚
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : torture ☬
    Rogue
    Banat
    https://polarisdream.jcink.net/index.php? 
    Hello <3 Vrea cineva sa facem un topic ? Nu am o idee anume ... sunt okay cu yuri, dar yaoi nu. De obicei mai mult postez straight. Postez si tipi si tipe (si desi sunt fata lumea imi zice ca sunt mai buna cu tipii =)) who knoows why). Also ..sa imi precizati daca sunteti okay cu personaje mai ..debile mintal, ca uneori am tendinta de a le face asa pentru topicuri amuzante. Cine e interesant imi poate da pm si stabilim un plot <3 Kisses.
    Invader Lamu
    Mesaje : 58
    Data de inscriere : 26/06/2014
    Invader Lamu
    Membru
    Invader Lamu a scris:Caut si eu partener/partenera pentru o idee RPG Fantasy. Stiu ca nu se va inghesui nimeni ca nu e vorba nici de yaoi/yuri nici de hetero. Doar fantasy si relatie de prietenie si aventura.

    Ideea e cam asa:

    Undeva in largul oceanului in secolul 21 exista un regat insular Castle Heaven, un regat izolat de restul lumii, care are o atmosfera de ev mediu amestecat cu modern. Ca sa intelegeti ce vreau sa spun, cine a urmarit familia Flinstone a vazut atmosfera de epoca de piatra amestecat cu modern.
    Pe aceasta insula meseria de cavaler e inca in floare, cavalerii inlocuind politia, jandarmeria si pompierii. Pe aceasta insula exista cateva fiinte magice: Dragoni, unicorni, centauri, unicentauri si grifoni.

    Povestea se va invarti in jurul Printesei Insulei si a surorii sale vitrege Unicentaurita Talisman.

    Eu voi avea personajul Talisman. O unicentaurita ce a ramas orfana de mica, braconierii ucigandu-i parintii. Ea a fost gasita de rege pe cand traversa padurea pentru ase intalni cu alt rege din regatul vecin si aadoptat-o. Atat de mult a indragit-o regele incat i-a dat si titlu de printesa.

    Talisman si printesa au crescut impreuna de mici ca doua surori dormind in aceeasi camera imensa a palatului.

    Acum amandoua au 16 ani si sunt tinere, energice si dornice de aventur. printesa insulei rea saajunga prima fata cavaler de pe insula, intr-un regat in care cavaleri au dreptul sa fie doar barbatii.






    Acum ca am gasit partenera pentru ideea de mai sus, amastpetat sa treaca catevazile pentru anu se numi dublu post. Imi expun o noua idee de RPG pentru un nou topic.

    Caut partener/a pentru urmatoarea idee:

    O fata mica de 9-10 ani, proaspat ramasa orfana de parinti care are ca singura ruda doar un unchi pe care nu il cunoaste si care stie ca e undeva prin strainatate si nu stie cu ce se ocupa, primeste ca dar de la unchiul ei o aparenta papusa in ziua cand el va trebui sa plece din nou inapoi acasa. El venise doar sa se ocupe cateva zile de inmormantareaparintilor fetitei si putin sa aiba grija de fetita.
    Cand fetita deschide cutia papusii, papusa ii va dezvalui ca e de fapt o zana si ca va fi babysitterul ei. Si ca unchiul fetitei e vrajitor.
    Rogue
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 1520
    Data de inscriere : 29/06/2019
    Varsta : 29
    Localizare : Eichen House ♚
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : torture ☬
    Rogue
    Banat
    https://polarisdream.jcink.net/index.php? 
    Pana acum am postat doar la RPG real si am zis sa vin cu o idee de rpg anime poate se incumeta cineva sa posteze cu mine : )) So, personajele pe care le am in cap sunt cele de la semnatura mea, si anume:

     AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG Giphy

    Imi este indiferent daca o joc pe ea sau pe el. De obicei l-am jucat pe el, dar ma descurc cu ambele ^^ Care va place voua mai mult. Povestea in sine nu am gandit-o in detaliu, ma gandeam ca mai putem improviza si stabilii detalii in privat. Ma gandeam ca el sa fie un tip obisnuit, usor tocilar, retras, cu ganduri intunecate care e in ultimul an la liceu. Ea as vrea sa fie un soi de demon cu puteri magice si el s-o captureze, avand un medalion care controleaza viata ei, pe care sa-l poarte la gat si s-o santajeze sa-i implineasca dorintele rautacioase. La inceput ea il uraste si el doar se foloseste de ea, dar intr-un final se vor indragostii unul de altul si el ii va reda libertatea.
    Cine e interesat sa imi dea pmmm <333
    Invader Lamu
    Mesaje : 58
    Data de inscriere : 26/06/2014
    Invader Lamu
    Membru
    Am o alta idee. Actiunea se petrece in viitor.

    In anul 2030 NASA a organizat o expeditie catre Eris. Ne aflam acum in anul 2070 cand naveta aterizeaza pe Eris. Desi colonistii se asteptau sa gaseasca o planeta inghetata si fara viata cu mult petrol si aur sub gheata, nu se asteptau ca planeta piticaEris sa le insele asteptarile. Astfel au dat peste o planeta bogata in oxigen dar si in dioxid de carbon ceea ce facea atmosfera perfect respirabila si un efect de sera ce ridica temperaturile mult peste asteptari. Temperatura minima fiind de -45 grade iar maxima de +10 grade. La ecuator inregistrandu-se pozitive de primavara 20-30 grade.
    Planta pitica Eris fiind populata de bastinasi cu aspect fioros jumate om jumate paianjeni.

     AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG 5688-1336638959

    Unul dintre astronauti putin afectat de moartea sotiei sale in timp ce se afla in aceasta calatorie spre Eris, se indragosteste de o astfel de fiinta care exceptand jumatatea inferioara, puteai jura ca e leit nevasta-sa. Nu doar la infatisare ci si la caracter. Si va dori sa o aduca pe Pamant. Insa va trebui o intreaga aventura ca sa o ascunda pe nava si pe Pamant pentru a o feri de atentia elorlalti astronauti, a presei, a guvernului american, a FBI-ului si a cercetatorilor.

    Eu o voi juca pe Samy fata jumate om-jumate paianjen de pe Eris.
    Rogue
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 1520
    Data de inscriere : 29/06/2019
    Varsta : 29
    Localizare : Eichen House ♚
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : torture ☬
    Rogue
    Banat
    https://polarisdream.jcink.net/index.php? 
    cum mi-am găsit cu cine să scriu la ultima idee postată mai vin cu unaa :3

     AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG Giphy

    Personajele sunt Nana O si Ren din Nana, unul din cuplurile mele preferate :D
    Cum la celălalt îl joc pe tip, aş vrea aici să o joc pe Nana.
    Povestea vreau să fie în felul următor...ei doi au avut o trupă în adolescenţă, Ren cânta la chitara, ea era solista. Însă acesta a primit o ofertă mai bună şi a plecat, a părăsit-o pentru altă trupă.
    Nana nu s-a dat bătută, l-a înlocuit şi a continuat să cânte cu trupa ei
    Într-un moment de dor merge la concertul trupei lui Ren şi când se revăd petrec o noapte împreună, iar Nana rămâne gravida
    Acum cei doi trebuie să se decidă dacă vor renunţa la trupele lor şi se vor dedica vieţii de familie total, sau vor continua să le combine
    vă aşteeept ;3
    Corelia
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Mistret
    Mesaje : 670
    Data de inscriere : 01/09/2017
    Varsta : 28
    Localizare : București
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPC, RPG
    Corelia
    Admin
    https://rpc-and-anime.forumotion.com/ 
     AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG 2m2jcrt

    Nu am mai facut de mult RP anime si imi e cam dor.

    Once again, yaoi/omegaverse pentru mine. Nu am preferinte daca sa fie seme/alpha[sub-alpha] sau uke/omega. Sunt ok si cu seke/beta[dom-beta], pentru cine vrea ceva mai cute si fluff.

    De precizat e ca sunt inspirata de "Our Omega Leadernim", un manwha super cute in care alpha sunt de doua tipuri: pure alpha si sub-alpha, beta sunt si ei ori dom-beta ori sub-beta si omega sunt... ei bine, omega.

    Pentru cine e interesat astept mesaj in privat ^^, unde o sa explic mai in detaliu ce si cum cu imaprteala pe secondary gender.


     AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG 2m2jcrt
    Elize
    Sex : feminin
    Zodiac : Taur
    Zodiac chinezesc : Tigru
    Mesaje : 1643
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : #rpg #yaoi #fanfic #sushi #greenhair
    Elize
    Moderator
     AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG Daxqh6f-60b6c506-04af-49d3-a917-d90e863aacf0.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcLzkzMjcwNDhlLTUwNmQtNGJjMS1iMjRjLTVjMzg2NzE1MWFlNFwvZGF4cWg2Zi02MGI2YzUwNi0wNGFmLTQ5ZDMtYTkxNy1kOTBlODYzYWFjZjAucG5nIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0 AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG D9nxt72-54dfc2a3-01f5-40ec-8a9c-16baa2c8df34.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcLzI0OGRmMGYyLWUyYmUtNGMxMy05NDY3LTQ5OWE0ZDMzMGZmYlwvZDlueHQ3Mi01NGRmYzJhMy0wMWY1LTQwZWMtOGE5Yy0xNmJhYTJjOGRmMzQucG5nIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0 AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG Daxi01z-73375471-ee78-4050-a7c1-0215fa686e0a.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcLzkzMjcwNDhlLTUwNmQtNGJjMS1iMjRjLTVjMzg2NzE1MWFlNFwvZGF4aTAxei03MzM3NTQ3MS1lZTc4LTQwNTAtYTdjMS0wMjE1ZmE2ODZlMGEucG5nIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0

    Caut coleg/ă de RPG yaoi cu personajele din Naruto Shippuden.
    Nu contează ce personaje, atâta timp cât păstrăm plotul din anime.

    Cine e interesat, să-mi trimită P.M. și să menționeze și ce personaje i-ar plăcea să avem. Eu am o pasiune pentru Akatsuki și Gaara ^^.
    Primul venit, primul servit xD.

     AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG Dawsfy6-32d4fb6f-1631-46e3-a6ac-06938a7df313.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcLzkzMjcwNDhlLTUwNmQtNGJjMS1iMjRjLTVjMzg2NzE1MWFlNFwvZGF3c2Z5Ni0zMmQ0ZmI2Zi0xNjMxLTQ2ZTMtYTZhYy0wNjkzOGE3ZGYzMTMucG5nIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0 AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG Daxqh6f-60b6c506-04af-49d3-a917-d90e863aacf0.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcLzkzMjcwNDhlLTUwNmQtNGJjMS1iMjRjLTVjMzg2NzE1MWFlNFwvZGF4cWg2Zi02MGI2YzUwNi0wNGFmLTQ5ZDMtYTkxNy1kOTBlODYzYWFjZjAucG5nIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0 AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG D9vxx16-b2324c0c-7a13-4fed-bccb-f24b0d39f5e2.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcL2Y0YjBiODNiLTQ4ZDktNGFjYS1hNDRhLTMxNWE1M2YyN2YwN1wvZDl2eHgxNi1iMjMyNGMwYy03YTEzLTRmZWQtYmNjYi1mMjRiMGQzOWY1ZTIucG5nIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0
    Corelia
    Sex : feminin
    Zodiac : Fecioara
    Zodiac chinezesc : Mistret
    Mesaje : 670
    Data de inscriere : 01/09/2017
    Varsta : 28
    Localizare : București
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPC, RPG
    Corelia
    Admin
    https://rpc-and-anime.forumotion.com/ 
    안아 a scris:
     AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG 2m2jcrt

    Nu am mai facut de mult RP anime si imi e cam dor.

    Once again, yaoi/omegaverse pentru mine. Nu am preferinte daca sa fie seme/alpha[sub-alpha] sau uke/omega. Sunt ok si cu seke/beta[dom-beta], pentru cine vrea ceva mai cute si fluff.

    De precizat e ca sunt inspirata de "Our Omega Leadernim", un manwha super cute in care alpha sunt de doua tipuri: pure alpha si sub-alpha, beta sunt si ei ori dom-beta ori sub-beta si omega sunt... ei bine, omega.

    Pentru cine e interesat astept mesaj in privat ^^, unde o sa explic mai in detaliu ce si cum cu imaprteala pe secondary gender.


     AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG 2m2jcrt



    PS: sunt dispusa sa fac si hetero RP, daca nu sunteti ok cu yaoi si chestii ^^


     AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG 2m2jcrt
    Xiphion.
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 874
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Localizare : Sibiu
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Somn
    Xiphion.
    Moderator
    http://soriceidebiblioteca.forumgratuit.ro 
    Caut și eu o colegă sau un coleg alături de care să scriu un RPG asemănător cu animeul Natsume Yuujinchou.
    Ideea ar fi următoarea: personajele noastre se află într-o lume perfect normală, mai puțin faptul că sunt capabile să interacționeze cu lumea spiritelor și astfel dau în fiecare zi peste un spirit care le cere ajutorul sau care încearcă să le pună bețe în roate doar pentru că spiritul respectiv nu poate să se odihnească în pace. Există atât spirite bune, care au rolul de a proteja omenirea, cât și spirite rele, care doresc să ucidă sau să posede un om.
    Personajele pot fi frați/surori/iubiți/cei mai buni prieteni. Putem să luăm și personaje din anime, dar și alte personaje. Restul va evolua în funcție de imaginația noastră și deciziile pe care le vom lua.^^
    Din anime aș vrea să-l păstrăm doar pe Nyanko, deoarece ar avea mai mult farmec RPG-ul cu el, dar vedem ce și cum în privat. :))
    Mysay
    Sex : feminin
    Zodiac : Scorpion
    Zodiac chinezesc : Capra
    Mesaje : 40
    Data de inscriere : 15/08/2019
    Varsta : 20
    Localizare : << intr-un carusel cu vise >>
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : << visatul >>
    Mysay
    Membru
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro/ 
    vrea cineva sa faca cineva un rp cu mine cu ei doi ?? 😍😍😍😍

     AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG Death-Note-Gif-Misa-Amane-and-Light-Yagami-Kiss
    Xiphion.
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Bivol
    Mesaje : 874
    Data de inscriere : 03/02/2014
    Varsta : 26
    Localizare : Sibiu
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : Somn
    Xiphion.
    Moderator
    http://soriceidebiblioteca.forumgratuit.ro 
    Error a scris:
    Hello! ^^

    În caz că mai este cineva activ pe aici și dorește să facă un RPG, îmi puteți da un PM ca să discutăm. Fac atât Yaoi cât și Hetero, nu am o idee momentan dar pot căuta una sau face împreună.
    Pot face atât Anime cât și Real, îmi este indiferent.
    Thanks! ^^
    Ei bine, mă bate gândul să fac cu cineva un rpg yaoi, dar n-am mai făcut unul din 2015. Totuși, am putea încerca.
    Eloise
    Sex : Altele / Nu dezvălui
    Mesaje : 1710
    Data de inscriere : 13/07/2014
    Eloise
    Moderator
    Hello!
    Da.. n-am trecut pe aici de mult timp, știu că am fost dată dispărută, îmi pare rău. =))
    Știu că au mai fost persoane interesate de RP cu mine, din păcate nu prea mai pot să fiu activă, nu forumuri.
    Multă treabă, proiecte personale. Fac doar în 1x1 privat, am șters și renunțat la majoritatea care le aveam și le voi continua doar cu cine o să mai vrea și știu că este important pentru mine.
    Voiam să anunț pentru cine mă mai caută în DM, în rest am cam renunțat să mai scriu rp după un mic incident nefericit cu o fostă colegă în privat și era să cam renunț și definitiv. =))
    Dar pentru cine vrea să vorbească cu mine cred că mă puteți întreba direct.
    Păi... zi fericită la toată lumea. =))
    SkylineDevine
    Sex : feminin
    Zodiac : Capricorn
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 11
    Data de inscriere : 24/06/2019
    Varsta : 23
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG LOL
    SkylineDevine
    Membru
    Hei ! Am revenit și eu după 2 ani de inactivitate ? Să nu o lungim , caut pe cineva cu care sa scriu la un rpg de orice fel , oricând este timp . Aștept mesajele celor doritori în privat .
    Weed Maker
    Sex : masculin
    Zodiac : Scorpion
    Zodiac chinezesc : Dragon
    Mesaje : 956
    Data de inscriere : 10/02/2015
    Varsta : 35
    Localizare : Mordor
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : draw
    Weed Maker
    Membru
    http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/ 
    Eu doresc sa fac un rpg crime de actiune. Ce zici? Ti se pare interesanta tema? 
    Continut sponsorizat
      Data/ora curentă este: Joi 2 Mai - 0:20:07