RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

RPG Anime Romania

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» Re-Do's
Noaptea vanatorilor [ +18 si limbaj explicit  Kahlan si Sarah chan - Pagina 10 EmptyJoi 27 Apr - 16:25:26 Scris de Corelia

» Back from the death
Noaptea vanatorilor [ +18 si limbaj explicit  Kahlan si Sarah chan - Pagina 10 EmptyJoi 27 Apr - 16:21:43 Scris de Corelia

» Dream Land
Noaptea vanatorilor [ +18 si limbaj explicit  Kahlan si Sarah chan - Pagina 10 EmptyJoi 27 Apr - 16:07:04 Scris de Corelia

» [HP] Checkered
Noaptea vanatorilor [ +18 si limbaj explicit  Kahlan si Sarah chan - Pagina 10 EmptyJoi 27 Apr - 15:26:41 Scris de Corelia

» [HP] Crimson Red
Noaptea vanatorilor [ +18 si limbaj explicit  Kahlan si Sarah chan - Pagina 10 EmptyJoi 27 Apr - 15:26:00 Scris de Corelia

» [HP] Marigold
Noaptea vanatorilor [ +18 si limbaj explicit  Kahlan si Sarah chan - Pagina 10 EmptyJoi 27 Apr - 15:24:03 Scris de Corelia

» Work in Progress
Noaptea vanatorilor [ +18 si limbaj explicit  Kahlan si Sarah chan - Pagina 10 EmptyJoi 27 Apr - 14:10:25 Scris de Corelia

» Ce melodie ascult
Noaptea vanatorilor [ +18 si limbaj explicit  Kahlan si Sarah chan - Pagina 10 EmptyVin 21 Apr - 15:28:14 Scris de Weed Maker

» [FC] Anime și manga
Noaptea vanatorilor [ +18 si limbaj explicit  Kahlan si Sarah chan - Pagina 10 EmptyJoi 12 Ian - 15:57:31 Scris de Xiphion.

Afilieri

Recent Members

See more

    Noaptea vanatorilor [ +18 si limbaj explicit Kahlan si Sarah chan

    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Drago:
    Ma uit catre ea si incerc sa ma adun cumva si sa ma ridic de jos. Trebuia sa imi regenerez solzi, chit ca dupa o sa am febra solzilor vreo saptamana si dureri de abia o sa ma pot misca, dar trebuia sa pot sa lupt.
    Imi inchid ochii concentrandu-mi intreaga forta asupra pielii care incepe sa se regenereze si apoi solzii incep sa crească din nou. Nu puteam lua forma de dragon total, dar puteam sa ajung in forma de semidragon si puteam sa lupt.
    - Ar trebui sa pleci cu ele. Angel, ia-o pe Maria cu tine inapoi, te rog. Si spunele si dragonilor ca avem niste tattered wizard pe cap.

    Jamie:
    Ma uot catre Zaraki si il vad cum isi zbarleste toata blana simtind ca probabil sunt aproape de a iesi din pestera. Nu ma asteptasem ca aceasta pestera sa fie si o temnita pentru creaturile astea. Nici macar nu stiam ca sunt pe Pământ, iar fara sa vrem tocmai i-am eliberat caci numai sangele de dragon ii poate elibera, iar Drago le-a oferit fara sa vrea asta.
    Pamantul a inceput din nou sa se zguduie si, crapandu-se, unul dintre monstri isi facu loc spre suprafata. Avea constructia unui lup gigant, dar pielea ii era formata din solzi si spatele ii era plin de tepi ce aveau in capatul lor glande ce secretau o otrava letala pentru majoritatea creaturilor. Aceasi otrava se regasea si pe coltii si ghearele monstrului.
    Casydy
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 5643
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : sa scriu ficuri
    Casydy
    Admin
    http://aworldforall.forumgratuit.ro/ 
    Sylvia 

    Il mangai suor pe mana si ma uit spre creatura care a iesit la suprafata acuma si ma pun in fata lui Drago. Nu putea sa se lupte acuma, era prea ranit, si nici eu nu aveam puterile sa ma lupt cu ei. 


    Enya

    Ma dau jos de pe spatele lui Kashim si sar in fata Sylviei si ma folosesc de un zid. 
    - MAi bine ati pleca. Acum toti! O sa-i retineu cu vrajile mele! Spun serioasa si ma lupt cu monstur acela incercand sa-l bag la loc cu scutul de foc. 
    -Eleonor, Elena, Laura! Veniti! Imi strig surorile sa imi vina in ajutor. 
    Le simt cum is fac aparitia langa mine totate trei. Ne concentram sa bagam monstrul in interior si sa-l prinde acolo. El incerca mereu sa iasa de acolo. Nu cred ca mai outeam sa-l tinem mult. Nuaveam incotro decat sa-o chem pe Kasandra langa noi sa putem sa refacem vraja de blocare. Nu vroiam sa intervina alti. Era zona noastra de vraja. Puteam sa-o rezolvam singure. 
    - Kassandra! Prim-vrajitoare avem nevoie de tine! Vino conducatoare-o! Tip in timp ce o convocam toate odata. Impreuna suntem puternice si putem sa inchidem monstri acestia. 

    Maria

    Le aud pe fete si zmabesc multumita. 
    - Frate. Haide acasa! Acum. Te rog. Spun bland spre Jamie. 

    Kasandra

    Imi deshid ochii speriata si ma ridic in fund si imi concentrez toate puterea sa-mi revin complet dupa ridic mana sus si pleznesc din maini si imi iau tinuta de vrajitoare. Aveam o rochie rosie ca focul. Cum ma schimb imi iau talpasita si ajung langa ele. 
    - Plecati! Acuma! Tip spre ceilalti in timp ce incep sa spun vraja in limba stravechilor si lovesc din plin in locul unde erau fetele mele si incerc sa formez zidurile la loc.
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Drago:
     - Aveti grije!
    Tip catre fete atunci cand creatura isi lanseaza unul din atacuri o parte din tepii de pe spatele ei zburand spre ele. Mi-am folosit coada care imi ramasese singura parte din trup cu solzii neatinsi si am reusit sa resping atacul la timp oferindule fetelor timp. Daca reuseau sa inchida inapoi macar unul dintre Wizarzi ne confereau un avantaj enorm.

    Jamie:
    Imi pun o mama pe capul surori mele si o mangai usor oferindu-i un mic sarut pe frunte.
    - Trebuie sa raman sa ma asogur ca acedte creaturi sunt invinse sau inchise. Nu cred ca prietenele tale stiu exact cu ce au de-a face.
    Ii zambesc usor apoi ma uit catre ambii lupi.
    - Va rog, aveti grije sa nu fie atinse! Zaraki, tu ai vazut ce pot face aceste creaturi acum 3 ani jumatate. De data asta nu vreau sa repetam istoria de atunci.
    Spunand asta imi rotesc geamil ceasuluo ce il purtam la mana acesta incepand sa luceasca.
    - Aici Jamie Way, avem o problema pe Terra, Calea Lactee 1. Tattered Wizarzi au fost eliberați! Cer permisiunea sa actionez in forta si mi-ar prinde bine intariri. Echipele Romero 4 si Omega 50 sunt in apropiere!
    - Ai mana libera! Intaririle sunt pe drum! Actioneaza cu prudență!
    Se auzi o voce barbateasca ce imi vorbi din interiorul ceasului. Ceilalti nu cred ca stiau inca de existenta gardienilor universului, o organizație ce se ocupa cu protectia in univers.
    Nici bine nu am terminat de vorbit caci alti 3 wizarzi alarura din pamant si, scuturandu-se de resturile de pe ei, racnira cu toată forta si isi lansara tepii spre noi. Nu aveam timp sa rostesc vreo vraje ca sa ii opresc pe toti. Eu as fi putut sa ma feresc din calea lor, insa nu pot spune acelasi lucru despre ceilalti. Insa, inainte ca tepii sa ajunga aproape, mai multe crestaturi in spațiu aparura sub forma unor cercuri negre si tepii otraviti disparura in acestea, aparand iarasi deasupra wizardului asupra caruoa fetele faceau o vraje. Din pacate otrava nunavea efect asupra lor, dar asta nu insemna ca tepii nu ii puteai ranii pe cei din propria specie.
    - Tattered Wizarzi pe Pământ? Si eu care credeam ca am reusit sa descoperim toate planetele pe care se aflau in hibernare.
    Uitandu-ma in dreapta mea il zaresc pe Hyu cum alare dintr-o crestatura pe care el o crease,.tot el fiind si cel care redirectionase tepii din atacul anterior.
    - Cam cati crezi ca sunt? Ma trezesc cu soramea geamana intrebamdu-ma aparand in spatele meu.
    - Nu stiu, dar mai intai sa ne ocupam de cei care sunt prezenti.
    Casydy
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 5643
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : sa scriu ficuri
    Casydy
    Admin
    http://aworldforall.forumgratuit.ro/ 
    Kassandra

    Ma chinuiam cu greu sa-i tin in peșteră si sa nu ne mai atace cu ce țepi sau alte porcărie, dar nu prea reusesc doar sa fiu trimisa in primul copac si sa scancesc de durere.

    Maria
    Ma uutam la monsteul acela care le trimisese imparti diferite pe fetele vrajitoare, iar pe Kasandra o azvarlise in primul copac care o lasase inconstienta. Ma uitam la fiară aceea si mai ca incepe sa-mi tremure tot corpul cand se uita fix la mi e si ma tinteate cu privirea feroce. Jamie era ocupat sa discuta cu ceilalti care aparuse deja langa el si nu mai era langa mine. Eu nu putwam inca sa ma misc sau sa ma lupt cu el, eram inca prwa rănită ca aa fac ceva. Puteam doar sa stau calma, dar nu prea reuseam asta asa ca am tipat dupa fratii mei care erau aici prezentii in acelas timp in care monstru acela incepuse sa alerge spre mine.
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Jamie:
    Deja si ceilalti incepusera sa apara. Aici aveam nevoie in special de dragoni caci ei aveau pielea mai impenetrabila si puteau duce o lupta corp la corp cu wizarzi.
    Se pare ca erau mai batrani decat ma asteptasem caci vraja fetelor nu avusese efect si ele fusesera lovite.
    - Kashim, Zaraki, ducetile cat mai departe de aici! Repede!
    Tip eu catre cei doi lupi care nu stau pe ganduri si se duc spre fete incercand sa le ia din zona campului de lupta.
    O vad si le Angel cum se apropie de sora mea avand un obiect rotund in maini.
    - Parca am inteles ca ar fi bine sa ducem asta inapoi la castel. O aud pe blondina spunandu-i Mariei, dar apoi vad cum monstrul ce le invinsese pe vrăjitoare se apropie in viteza de ele, dar deodata încetinește facandu-ma sa ma uot catre Hyu. Acesta isi daduse jos petecul de pe ochi si, avand mainile intinse in directia monstrului, se vedeau doua cercuri ce aveau inscrisuri aurii pe ele si fiecare avea niste sageti ce actionau ca niste limbi de ceas.
    - Ce mai astepti Jamie? Trebuie sa acționăm!
    Ma apostrofa acesta facandu-ma sa imi revin in simturi si, concentrandu-mi puterea, mi-am schimbat infatisarea in cea de demon si in ambele maini mi-au apărut sabii. Nici Kaname nu mai asteptase vreo invitatie speciala si puteai vedea ca avea un ciocan intr-o mana iar ochii ii erau de un albastru aproape pal si pe chip ii aparusera inscriptii rosiatice.

    Sarah:
    Cercelul incepuse sa imi bipaie si sa licăre asa ca l-am apasat in fata mea aparand un ecran pe care scria mare, cu litere rosii, ALERTA. Citind ceea ce scria acolo m-am incruntat si mi-am chemat gardienii.
    - Adelaida, survoleaza împrejurimile castelului si fi cu ochii in patru. Daca observi ceva bizar, contacteaza-ma. Hide, Itsuki voi ramaneti aici si urmaritii conditia lui. Voi 3 veniti cu mine.
    Pana sa ma ridic din pat m-am aplecat si i-am oferit un sarut pe frunte baietelului ce parea ca doarme vazand apoi cat de confuzi pareau a fi gardienii mei. Niciunul dintre ei nu stia insa ca baietelul acela era defapt un barbat in toata firea. Nu stiu ce patise el, dar ascultandu-i inima cum bate am realizat ca era macar in viata asa ca trebuia sa plec. Daca tattered wizarzi erau aproape atunci eram cu toții intr-un mai mare pericol.
    Părăsind incapere am fost dusi de Adolf pana in padure unde se aflau si ceilalti, iar de sus am putut sa observ cum un varcolac fugea îngrozit.
    - Adolf, coboarama acolo! Ii spun dragonului visiniu pe capul caruia ma aflam iar acesta imi asculta cuvantul si coboara fix in fata varcolacului permitandu-mi sa cobor.
    Apropiindu-ma de barbat acesta vrea sa ma atave, dar Elina si Arch il imobilizeaza instat permitandu-mi mie sa imi pun mainile pe obraji lui moment in care ochii mi se albesc si, deschizand gura, incep sa ii absorb forta vitala acesta incepand sa se usuce pana cand ajunge sa se risipeasca in aer ca un nor de praf. Nu imi placea sa fac asta, chiar si unui dusman, dar trebuoa sa imi recapat energia si forta pentru a putea lupta contra acestor creaturi.
    Casydy
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 5643
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : sa scriu ficuri
    Casydy
    Admin
    http://aworldforall.forumgratuit.ro/ 
    Maria

    Vine langa mine Sylvia, Angel si Ana. Bruneta mea vine si ma vindecat a cat de cat ca sa pot pleca de aici.
    - Haideti la castel pana nu se inopteaza si e prea tarziu. Spun bland spre ele.
    Ma ridic in picioare si imi duc mana la buze si fluier odata pana imi apare mătură in fata ochilor. O incaleca repede, iau cutia de la Angel si zbor in văzduh. Nu ma opresc decat cand ajung la castel.
    Ajung la castel si raman socata de ce vad ca ii face varcolacului aceluia Sarah, dar nu pot sta mult pe gânduri. Viata prieteni lor mei este in pericol si nu pot zăbovi mult.

    Sylvia

    O las pe Maria sa plece prima pentru ai salva pe restul, noroc de Ana ca a reusit cat de putin sa-o puna pe picioare ai sa zboare de aici. Mari este o vrajitoare destul de puternica cand vrea. O stiam si eu.
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Sarah:
    Dupa ce mi-am mai reintregit fortele ma irc din nou pe Adolf si ne inaltam iarsi ajungand in scurt timp la locul cu pricina. In acelasi timp sosesc si Guy, Cindy, Mindy, Maria, Gaby, Shin si Spike.
    Ochii mei nu isi mai revenisera la normal ramanamd albi, dar nici nu aveam nevoie acum.
    Ajungand cu picooarele pe pamant vad ca Hyu il incetinise pe unul dintre monstri creandu-mi oportu itatea de a-l slabi.
    Nu stiam ce anume eram in aceasta forma sau ce specie ar fi la sirsa acestor puteri, dar invatasem sa imi controlez cat de cat o abilitate conferita de aceasta latura.
    Intinzandu-mi mana spre wizardul aflat sub efectul puterii lui Hyu, am simtit cum ceva se revarsa dinaintrul meu si se taraste de pe spatele meu pana pe maini tasnind apoi spre creatura. Orice ar fi fost chestia aia ce provenea din mine era neagra ca smoala si avea ochii si guri, iar de indata ce a ajuns sa invaluie creatura puteai aizi sunetul muscaturilor si voci stranii ce chicoteau si radeau. Ce reusisem sa aflu despre aceasta abilitate era ca smoala aceea cu ochii si guri se hranea cu forta inamicului, slabindu-l. Dezavantajul era ca nu putea sa il mentin sub control prea mult timp si trebuia sa o retrag inainte sa inceapa sa se repeada si la altii pentru a-i consuma.
    De indata ce mi-am retras abilitatea l-am vazut pe Jamie deasupra creaturii tinandu-si sabiile deasupra capului, iar prin rostirea unui cuvant le-a repezot in fata creand un x de foc ce a pronit de la el pana la creatura punand-o la pamant. Apoi a urmat Kaname care, rotindusi ciocanul deasupra capului rostea o vraje care ii sporea efectul loviturii si viteza ei de deplasare astfel ca, intr-o clipita a fost in fata wizardului si, ridicand ciocanul, l-a lovit in cap ametindu-l si mai bine.
    Dragonii, fiind in formele lor uriase, l-au prins cu gurile de membre permitandui lui Guy sa atace direct la gatul monstruozitatii sfasiindu-i acesteia beregata.
    - Bun. Unul e jos! Mai sunt trei.
    Nu voiam sa dam sperante false nimenui, creatura nu murise, dar fusese incetinita cu cateva luni caci va dura pana se va regenera. Un Tattered wizard era imposibil de ucis. Toti cei pe care ii intalnisem pana acum ii capturam si ii transportam pe o planeta ostila unde nu exista forma de viata inafara de ei.
    Casydy
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 5643
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : sa scriu ficuri
    Casydy
    Admin
    http://aworldforall.forumgratuit.ro/ 
    Maria 

    Cum ajung la castel nu mai stau mult pe ganduri si ii chem in salvare pe Maya, Iris, Carlos, David, Adam, 
    Ivan, Vadislav. Ii anunt pe baieti sa se duca in camera lui Derek sa-l ia de acolo , daca nu e acolo sa-l caute in tot castelul si sa-l aduca in turn. Speram daor sa fie in castel. Rstul le-am spus sa vina cu mine , dar am rugat-o pe Iris sa-o aduca si pe Melody , pentru orice eventualitate. Fiica ei poate sa reinvie pe oricine , doar atigandu-l. Speram din suflet sa nu ajungem tarziu la ei si sa-i gasim totus in viata si sa nu patit altceva. 

    Cand ajung sus , in turn , si nu o gasesc pe Anastacia , mai ca imi vine sa urlu de nervi. Ma uit la fete si le spun sa plece in cautarea ei neaparat. Nu puteam sa mai trag de timp, deja incepuse sa se insereze. Acum , orice minuyt conteaza pentru ai putea salva si ai tine in viata mai mult timp. Ma duc spre piedestal si pun sfera pe el si ma dau in spate putin , dar se pare ca nu vroia sa straluciasa de nici o culoare. Asta inseamna ca unul dintre ei sunt este in castel. Aud o usa tantinta in sptele meu si il vad pe Ivan si Vladislav cu Derek in brate . Ii ajut si le spun sa-l puna pe patul de doua persoane din aceasta camera. 

    Acum ceva timp , in aceasta camera locuia  un marele vrajitor pentru apara aceasta sfera, dar intr-o zi a disparut si nu mai stim nimic de el , asa ca patul acesta a ramas aici , pentru orice eventualitate. Il lasa jos si ma uit spre usa cand le vad pe fete agitate si speriate. 

    - Maria, Anastacia nu este de gasit! Spune Maya si pleca capul usor. 

    Cand aud ma fac toata alba la fata si ma asez pe pat s anu cad din picioare. Eram terminati. Daca nu o gasim pana la miez de noapte pe Anas, este vai de ea. Poate muri oricum si asa ca , corpulei este deja foarte slabit si nu poate supravietui mult in forma de om. 

    - Trebuie gasita. Urgent! Stiti foarte bine ,daca nu o gasim cat mai repede posibil, putem sa ne luam adio de la ea. 

    - Nu cant suntem noi pe aici. O vom gasi. O vom cauta si in gaura de sarpe si tot o vom gasi. Nu imi las prietena sa moara! Nu sunt deacord! 

    Imi indrept privirea spre usa cand aud o vocea care nu am mai auzita de prea mult timp si ma uit la fiecare in parte. Erau rezemate de tocul usi patru fete. Trei dintre ele erau rozali si una un movaliu pal. Ma uit direct spre care vorbise si sunt sigura ca cea care a vorbit era Ami. Nici ca se pune problema de asta. Chiar nu o pot confunda cu Erika sau Amanda , Nina. 

    Ma uit la ele si dau aprobator din cap si ma ridic de pe pat si   ii privesc serioasa pe toti in parte. 

    - Foarte bine oamenii buni. Avem de gasit o ducesa. Nu orice fata si nu orice tip de om. Sa mergem. Spun serioasa si toti ma aproba din cap si plecam in cautarea ei. Fiecare se desparte si pleaca in cautarea ei. Eu o iau spre lac. Aveam o banuiala ca sar putea sa-o gasim acolo. 

    Cum ajung la lac zaresc deja un corp micut, slabit as aca fug repede spre corpul acela. Il intorc cu fata sus si raman socata cand vad ca era chiar , Anastacia dar era in aceas rochie alba , din sifon si cu parul cret si saten. O ridic usor in brate si o pun pe picioarusele mele. Cadn ma linistesc le dau strigarea celorlalti ca am gasit-po si is fac aparitia toti langa mine. 

    Ivan o ia incet din bratele mele sa nu o bruscam sa patim ceva cu ea. Ma ridic de pe jos si pornim iar spre castel. O tin eu ianinte si rama socata ca o vad pe Sarah si pe ceilalti. Nu mai stau pe ganduri si fug repede la ea si o strang in brate vazand ca este in regula. Langa ea stateau ceilalti frati si tipul acela care ma tinut in brate de la lac si cel care mia dat tricoul , care a devenit camasa mea de noapte favorita si ma imbrac cu ea din aceea noapte pana acuma.
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Sarah:
    Cu ceilalti trei Wizarzi a fost mao dificil caci primul fusese usor slabit, dar cumva am reusit sa ii ranim si sa ii bagam in acea stare vegetativa, dar si noi am fost destul de zdruncinati.
    - Transportoarele vor ajunge in aproximativ o saptamana. Pana atunci trebuie sa securizam zona si sa ne asigiram ca raman in starea asta.
    Spunand asta ne-am evaluat fiecare ranile si starea de lupta si Mindy a picat sa faca prima de tura. Nu aveam sa o lasam singura, dar noi ceilalti eram prea epuizati asa ca trebuia sa rugam pe cineva din castel sa vina sa o ajute si sa ii tina companie fetei.
    ,, Sarah, niste tipi au venit si l-au luat pe Derek. L-au dus in turn!
    Vocea lui Itsuki imi rasuna in cap asa ca, de vreme ce totul era cat de cat ok aici, am decis sa ne intoarcem la castel.
    Drumul pe care il urmasem, pe jos de data asta caci eram prea obosiți penteu ca vreunul din noi sa mai poate zbura, ne-a dus undeva in fundul curtii castelului unde era un lac, acolo am observato pe Maria si inca alti cativa adunati acolo.
    - Au! Usor nebuno ca ma dezmembrez!
    Ii spun chicotind soramk care ma strangea in brate.
    - Cine e pustoaica aja?
    Ma trezesc ca intreaba cineva din spatele meu si, intorcandj-ma sa vad cine vorbise, observ ca era Kile.
    Uitandu-ma mai atent am observat si eu fetita din bratele unuia dintre baieti. Atunci mi-am adus aminte de ceea ce se intamplase cu Derek.
    - E cumva Anastacia? Ma trezesc eu intreband amintindu-mi ca cei doi sunt frati.
    - Ha? Nu are cum! Fetiscana asta nu e nici pe jumatate pe cat e tipa aia!
    Kile parea foarte surprins sa auda de chestia asta si clar nu credea.
    - Si Derek a patit la fel. Efectiv a lesinat si s-a... micsorat devenind un baietel. I-am lasat pe Hide si pe Itsuki cu el.
    Ma opresc inainte sa mai continui realizand ceva si ma intorc brusc spre Kile prinzandu-l de guler si tragandu1l mai aproape.
    - Spunemi ca nu i-ai facut ceva Anastasiei, bai caine in calduri ce esti!
    - Nu i-am facut nimic ce nu ia placut.
    Spuse acesta ranjind si ridicand mainile in semn ca e nevinovat.
    Casydy
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 5643
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : sa scriu ficuri
    Casydy
    Admin
    http://aworldforall.forumgratuit.ro/ 
    Maria 

    Incep sa rad si dau aprobator din cap. 
    - Haideti sa ne grabim. Avem ceva de rezolvat pana Anastacia nu moare de tot si nu mai avem nimic sa face decat sa-i pregatim inmormantarea. Spun mai serioasa ca niciodata. Cu viata cuiva nu e de gluma , mia ales cand vine vorba de viata unuia dintre ai nostri. 

    - Maria are dreptate. Sa ne grabim in turn pana nu e prea tarziu. Spune Ami bland si o mangaie usor pe frunte pe Anasta si o saruta pe frunte , dar tresare taota si is ia privirea de panicata. 
    - SA mergem mai repede la Derek! Acum! Anastacia e rece deja! 

    Atat mia trebuit si ii fac semn lui Ivan sa zboare cu ea la castel. Se da in spate cu ea si is scoate aripile de demon si se inailta cu corpul fetei noastre spre cer si zboara pana la fereastra turnului.
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Sarah:
    Ma uit ingrijorata spre cel care zburase cu Anastazia si apoi ma uit catre sora mea.
    - Dute inainte, eu trebuie sa o iau pe scari! Ii spun usor acesteia apoi dau sa plec insa Hyu ma prinde de mana stanga si ma trage catre el uitandj-se atent la chipul meu apoi la bratara formata din perle de pe i cheietura mea.
    - De cat timp nu ai mai dormit?
    Ma intreaba el fiind deja incruntat.
    - De vreo doua saptamani.
    Stiam ce anume il ingrijora asa de mult, una dintre perlele bratarii era crapata semn ca insistasem prea mult cu puterile mergand in zona unde nu aveam control deplin.
    - Sunt bine! O sa ma odihnesc dupa ce sunt toti in regula.
    - Sarah!
    - Am zis ca sunt bine, Hyu!
    Ii spun pe un ton mai grav facandu-l astfel sa inteleaga ca nu are nici o sansa sa ma convinga sa merg acum sa reinoiesc sigiliul.

    Hyu:
    Nu imi placea deloc atunci cand era asa incapatanata si nu intelegea cat de grava poate fi situatia daca continua sa se extenueze in halul asta. Stiam ca eu nu am nici o sansa sa o conving sa o ia mai usor zilele urmatoare, dar poate ca altcineva putea.
    - Maria, prințesă, as dori sa discut ceva cu tine cand ai timp. Ii spun fetei pe care o recunosc de cand ii oferisem din energia mea vitala chiar daca parul ei fusese atunci alb.
    - Soro sa fugi de asta cand il vezi! Ma trezesc eu cu Kaname vorbind din spatele Mariei in timp ce isi pune mainile pe umerii ei.
    - Asta o sa iti toace toti nervi, crede-mă. Mai ales cand o sa te ia cu istoria Gardaniei, o sa vrei sa fugi in capatul celalalt al universului.
    - Nu toata lumea este atat de neinteresata de a retine lucruri elementare pentru o printesa cum esti tu Kaname.
    Ii spun eu brunetei iar aceasta scoate limba catre mine strambandu-se.
    - Mai dai si ei pace, are alte probleme pe cap acum!
    Casydy
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 5643
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : sa scriu ficuri
    Casydy
    Admin
    http://aworldforall.forumgratuit.ro/ 
    Maria 

    Imi musc buza de jos si incerc sa fiu cu capul pe pamant si sa nu ma las dusa de val si sa-i spun da mereu , pentru ca nu ii pot rezista  de loc. Imi scutur capul cand ma trezeste din transa acveea Kaname si oftez. 
    - Imi pare rau domnule Hyu. Dar in momentul de fata am alte proble in prin plan care trebuie sa le rezolv urgent. Asa cum tineti dumneavoastra la regatulk Gardania , asa tin si eu la planeta pamant , mai ales la acest castel si la detinatoarea lui. Spun bland si ma dau intr-o parte si ma uit spre Vladislav. 
    - Vladislav ! Sa mergem. Spun spre baiatul cu par alb care el doar da din cap in semn ca da si vine ma ia in brate , stil mireasa si incepe sa fuga cu mine pana la castel.
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Sarah:
    Il vad pe Hyu cum e tulburat caco stiu sogur ca nu intentionase sa faca sa para ca nu ii pasa de ceea ce se intampla aici, dar era mao mereu serios si de multe ori uita sa lase si cate un zambet sa nu mai para atat de tensionat.
    - Hyu, haide sa mergem si noi.
    Ii spun eu facandu-i semn sa ma urmeze indreptandu-ma spre castel fiind ingrijorata de soarta celor doi.
     - Stiti... Un lift ar fi ideal aici! Il aud pe Kile zicand in urma noastra gafaind de mama mama si eram doar la jumatatea distantei pana in varful turnului. Pana am ajuns sus albastrelul parca mai avea putin si se târa.
    Casydy
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 5643
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : sa scriu ficuri
    Casydy
    Admin
    http://aworldforall.forumgratuit.ro/ 
    Maria 

    Ajunsesem la fix. Tocami Ivan o pusese pe Anastacia langa fratele ei. Dupa ce ma pune jos Vladislav ma duc si iau globu de cristal si ma duc la capul patului unde stau ei si incep sa spun vraja care ma invatase Anastacia. Era pregatita pentru orice si ea ma indrumat pe mine ce sa fac daca ea si Derek ar putea sa pateasca ceva. Dau globului din mama mea voie sa se ridice ion aer si el se lumineaza tot si acum pluteste deasupra lor. 

    Usor usor incep sa-s revina la normal , bine din cate vad , doar la derek functioneaza. La Anastacia nu se schimba de loc, ba mai mult buzele ei incep sa se invinateasca. Ma uit la fratele ei si vad cum is reia forma de om si se trezeste instant si se ridica in fund si s euita panicat pe langa el , dar privirea ii cade pe Sarah si cumva , el se linistete , dar dupa se uita la fata de langa el si era total socat. Defapt toti eram socati. Anastacia ramasese la fel , iar globul se rtetrase automat pe piedestalul lui. 
    - cE naiba! De ce nu a functionat! Spune dintr-o data panicat a Aimi si sare in pat la ea, o calareste si incepe sa-i faca masaj cardiac si respiratie gura la gura. Nu se putea as aceva. Nu... Am ajuns prtea tarziu...
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Sarah:
    Ochii mei se intalnesc cu ai lui Derek si ii zambesc ușor, dar zambetul imi dispare atunci cand observ ca Anastacia nu se schimba deloc.
    Inghit in sec si ma uit catre bratara mea. As fi putut face ceva pentru Anastasia, dar riscam sa rup sogiliul iar asta iar fi pus in pericol pe toti ceilalti.
    Muscandu-mi buza am strans din pumni si din ochi simtindu-ma neputiincioasa.
    - Cred ca pot eu ajuta.
    Uitandu-ma inspre cea care vorbise o observ pe Angel cum se strecoara printre noi, cei adunati la intrarea in incapere, si se apropie de fata asezandu-se la capul ei.

    Angel:
    Ma uit catre baiatul ce era pe acelasi pat cu aceasta fetita si la cea care ii facea resuscitare.
    - Va rog sa va îndepărtați, pe ea ar putea sa o salveze, dar pe voi va poate ranii.
    Punandu-mi mainile pe tamplele ei mi-am inchis ochii si mi-am luat forma de inger concentrandu-ma asupra celei ce se stinsese de curand.

    Kira:
    Nu stiam ce mai era cu agitatia asta asa ca i-am urmat pe Sarah, Kile si Angel pana in turn fiind martor la toate cele intamplate. Toti pareau a fi parca inghetati din cauza socului posibilei pierderi a fetei de pe pat si, inafara de satenul de langa fata, niciunul nu s-a miscat.
    Am putut sa vad cum Angel incepe sa radieze lumina, dar fata ce facea resuscitarea tot nu se dadea laoparte asa ca m-am dus catre ea si am prinso de mijloc tragand-o de pe fata chiar daca ea nu a vrut asta si a inceput sa se zbata, dar am lasato sa ma loveasca cat vrea caci era mao bine decat sa stea acolo.
    Privind spre inger am vazut cum peste tot prin jurul ei apar lanturi ce strapungeau prin tavan si choar ii treceau prin aripi infigandu-se in jurul fetei de pe pat. Cumva acele lanturi au inceput sa radieze emotand o lumina si o caldura de m-a fortat sa imi inchid ochii pana cand intensitatea s-a diminuat.
    Dupa ce totul a revenit la normal si lanturile sau evaporat, am vazut cum Angel cade in genunchi avand mainile pline de sange din cauza zgarieturilor, iar aripile ii erau, de asemenea, insangerate. Privea drept in fata, dar nu parea sa vada nimic, insa a luat-o pe pipaite pana cand a atins-o pe fata si, punandu-si mana pe gatul ei, a zambit si a mimat ceea ce eu am putut citi pe buzele ei.
    - E vie. Asta zice Angel.
    Spun eu cu voce tare realizand ca blonda nu pitea vedea, vorbi sau auzi. Stiam ca asta e ceva trecator caci o mai patise si inainte, insa ranile ei tot trebuiau ingrijite.
    Casydy
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 5643
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : sa scriu ficuri
    Casydy
    Admin
    http://aworldforall.forumgratuit.ro/ 
    Maria 

    Cand aud cad jos in genunchi si rasuflu usurata. Ma uit spre blonda si ii zmabesc bland. 
    - Multumesc. Multumesc mult. Spun bland si vad cum sfera se ridica si pleacaa din nou sprer Anastacia si aceasta o lumineaza toata si o schimba la loc in adult. 

    Is deschide ochi dintr-o data si se ridic in fund si se uita panicata prin jurul ei si se incrunta. Cred ca stiam de ce se incrunta. Cam toti in gasca naostra erau cu lacrimi in ochii din cauza ei. 
    - Voi d ece dreacu mai aveti putin si incepeti sa bociti? Intreaba aceasta , dar nu mult ea trebuit sa stea calma ca Aimi Si Erika sar pe ea si o calaresc sincepe sa planga amandoua. 
    - Ho nebunelor. Ce aveti?!
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Sarah:
    Raauflu usurata atunci cand vad ca totu e inregula apoi ma uit catre Angel.
    - Ar trebui sa o ducem la infirmierie.
    Spun usor vazand ca incerca sa se ridice, dar nu reuseste decat sa se aseze usor pe marginea patului.
    Ma uit iarasi catre Anastacia apoi catre fratele ei vrand sa ma asogir ca sunt cu adevarat bine, dar cand ochii imi cad pe Derek imi aduc aminte de ceea ce se intamplase intre noi si simti cum fata imi ia foc asa ca imi mjt repede privirea.
    Casydy
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 5643
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : sa scriu ficuri
    Casydy
    Admin
    http://aworldforall.forumgratuit.ro/ 
    Derek

    Ma uit la Sarah si zambesc bland. Ma ridic din pat si le las pe fete sa-o streseze pe sora mea. Cei drept ne-a speriat pe toti.
    - Are dreptate Sarah. Haideti sa-o ducem la infirmerie. Spun bland si o ajut pe tipa respextiva si mergem cu ea spre infirmerie cu e ain bratele mele. Speram din suflet sa nu se supere pe mine, Sarah ca fac asta de fata cu ea.
    Cum intram in i firmerie il caut cu privirea pe Alonso.
    - Alonso. Unde esti. Acum nevoie de tine. Spun bland si il vad cum apare de dupa usa imbracat in coatumul lui care sta putin sa plesneasca de pe el, cu stetoscopul la gat si cu ochelari pe nas. Tipu arata vi e, mna. Ce pot sa spun.
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Sarah:
    L-am urmat pe Derek pe scari in jos bucuroasa ca nu paruse sa observe cat de rosie ma facusem.
    Intr-adevar sarisem calul si mai multe trepte ajungand sa ne adancim in placeri carnale, dar as fi un poc dezamagita daca o sa trateze totul doar ca o aventura, mai ales ca imi zisese iubito de cateva ori. Tin minte de la Kira si Kile ca vorbele astea de la prima intalnire sunt mai mult pentru playboy si magia dispare imediat ce si treaba se incheie.
     Angel:
    Fiind in starea asta nu puteam sa imi dau seama ce se intampla in jurul meu si am tresarit cand am simtit mainile cuiva pe mine ridicandu-ma in brate. Tot ce am putut sa imi dau seama era ca sigur eram purtata in brate de un barbat si ca parea sa coboare scarile cu mine in brate.
    Dupa ceva timp, dupa ce fusesem lasata sa stau pe maeginea unui pat, vederea a inceput sa imi  mai revina si puteam vedea umbre si, vazand ca am ceva in fata mi-am intins mainile incercand sa imi dau seama ce anume era exact.
    Casydy
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 5643
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : sa scriu ficuri
    Casydy
    Admin
    http://aworldforall.forumgratuit.ro/ 
    Alonso
    Cum o lasa jos încep sa-o co simt ai sa am grija sa vad daca e in regula. Intre timp imi dadusem halatul jos canini statea in cale asa ca stateam cu spatele la ei si eram aplecat catre fata rănită.

    Derek

    Ma dau i tr-o parte si il las sa-o consulte in grija. Ma uit usor la Sarah si raman total preplex cand o vad pe blondina mea cum il scanează din cap pana in picioare si se opreste pe fundul baiatului. Ma duc spre ea si marai nervos. Ma pun in fata ei si marai usor.
    - Ochii sus! La mine. Spun maraind de gelozie.
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Sarah:
    Continuand sa imi plimb mainile le ce era in fata meu urc cu ele treptat pana ajung sa le pun pe chipul cuiva, dar realizez ca sigur aveam mainile insangerate asa ca mi le retrag zicand scuze desi nu cred ca vocea imi revenise.

    Sarah:
    Incercand sa ma uit in orice alta directie decat cea a lui Derek ajung sa ma uit la cel care o consulta pe Angel si incep sa il analizez.
    ,,, Hm... Are fundul bombat, dar nu mai bomnat ca Derek" ma trezesc eu gandind apoi ma trezesc exact cu cel la al carui fund ma gandisem stand in fata mea cerandu-mi sa uit la el ceea ce clar nu aveam de gand sa fac pentru ca simteam ca o sa imi ia capul foc.
    - Dar de ce sa ma uit la tine?
    Intreb evitand sa imi ridic privirea catre el.
    Casydy
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 5643
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : sa scriu ficuri
    Casydy
    Admin
    http://aworldforall.forumgratuit.ro/ 
    Alonso

    Incep sa chicotesc si ranjesc multumit. Era curioasa papusoca asta.
    - O sa-i vindec ranile acuma, scumpo. O s ate usture putin, in regula?

    Derek
    O prind de barbie si o intorc spre mi e si ii ridic fata sus.
    - Penteu ca nu imi place cand te uiti la alti, mai ales la fundul lor. Si eu am curul beton. Ai uitat? Sau vrei sa-ti reamintesc? Spun ranjind.
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Angel:
    Am tresarit cand m-am simtit atinsa si am tresarit cand am simtit o usturime, dar nu m-am impotrivit simtind ca oricine era in fata mea nu imi dorea raul.

    Sarah:
    Cand ma forteaza sa il privesc simt cum parca inima imi sare peste o bataie. Offf! De ce trebuia sa imi aduc amonte tocmai acum cat de bine arata pe sub toate hainele.
    - Da, imi aduc aminte de fundul tau. Si de ce nu ti-ar place daca ma uit la altii?
    Nu aveam sa recunosc nici in ruptul capului ca eu ii comparam fundul baiatului aluia cu al lui.
    Continut sponsorizat
      Data/ora curentă este: Lun 29 Apr - 17:06:18