RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

RPG Anime Romania

O lume fantastica unde personajele prind viata.

RPG Anime Romania

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ultimele subiecte

» Re-Do's
Noaptea vanatorilor [ +18 si limbaj explicit  Kahlan si Sarah chan - Pagina 3 EmptyJoi 27 Apr - 16:25:26 Scris de Corelia

» Back from the death
Noaptea vanatorilor [ +18 si limbaj explicit  Kahlan si Sarah chan - Pagina 3 EmptyJoi 27 Apr - 16:21:43 Scris de Corelia

» Dream Land
Noaptea vanatorilor [ +18 si limbaj explicit  Kahlan si Sarah chan - Pagina 3 EmptyJoi 27 Apr - 16:07:04 Scris de Corelia

» [HP] Checkered
Noaptea vanatorilor [ +18 si limbaj explicit  Kahlan si Sarah chan - Pagina 3 EmptyJoi 27 Apr - 15:26:41 Scris de Corelia

» [HP] Crimson Red
Noaptea vanatorilor [ +18 si limbaj explicit  Kahlan si Sarah chan - Pagina 3 EmptyJoi 27 Apr - 15:26:00 Scris de Corelia

» [HP] Marigold
Noaptea vanatorilor [ +18 si limbaj explicit  Kahlan si Sarah chan - Pagina 3 EmptyJoi 27 Apr - 15:24:03 Scris de Corelia

» Work in Progress
Noaptea vanatorilor [ +18 si limbaj explicit  Kahlan si Sarah chan - Pagina 3 EmptyJoi 27 Apr - 14:10:25 Scris de Corelia

» Ce melodie ascult
Noaptea vanatorilor [ +18 si limbaj explicit  Kahlan si Sarah chan - Pagina 3 EmptyVin 21 Apr - 15:28:14 Scris de Weed Maker

» [FC] Anime și manga
Noaptea vanatorilor [ +18 si limbaj explicit  Kahlan si Sarah chan - Pagina 3 EmptyJoi 12 Ian - 15:57:31 Scris de Xiphion.

Afilieri

Recent Members

See more

    Noaptea vanatorilor [ +18 si limbaj explicit Kahlan si Sarah chan

    Casydy
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 5643
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : sa scriu ficuri
    Casydy
    Admin
    http://aworldforall.forumgratuit.ro/ 
    Maria

    Le zambesc bland si ma uit spre ai mei. Cand imi mai revin putin ma indepartezi usor de ea si ma uit la ei.
    - Ca tot veni vorba de încăierare. Dragilor nu aveti cwva de spus? Spun maraind si ma duc langa ei si ii prind de ureche si ii urechez pana incep sa planga ca bebelusi mici.
    - Cwreti-va scuze si imprieteniti-va! Spun serioasa dar tot ii trag de ureche pe Miranda si Derek. Nu ii las in pace decat atunci cand se aseaza in genunchi in fata ei si is cere scuze.
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Sarah:
    Nu ma pot abtine si chicotesc usor. Imi aducea aminte de zarva ce era in casa de aici de pe pamant. De cand fusesem incoronata nu mai avusesem atat de mult timp lober sa vin aici si imi fusese dor de toti nebunii.
    - Nu e nevoie sa ingenunchiati. Si noi am gresit! Le raspund zambind cald chiar daca inca mao eram ravasita de setea de sange si coltii imi erau inca la vedere.

    Casydy
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 5643
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : sa scriu ficuri
    Casydy
    Admin
    http://aworldforall.forumgratuit.ro/ 
    Maria
    Se ridica pe rand si is maseaza urechile care deja erau rosi. Ups. Se pare ca am strans cam tare. Incep sa chitai usor si dau negtiv din cap .
    - Sorry ? Intreb chicotnd si ridic din umeri nevinovata.
    Imi iau privirea de pe ei si ma uit cu atentie la Sarah.Ii zaresc colti si oftez bland. Avea nevoie de hrana. O privesc bland dupa ma uit la Derek. Avea nevoie de sange si el e in masura sa-o sature. Sau sa-o ajute.


    Derek
    Dupa ce imi revin ma uit bland la ea si imi suflec maneca de la camasa si imi scot dinti la vedere. Ma musc de incheietura pana imi da sangele. M indreptspre ea usor si imi duc mana la buzele ei.
    - Bea! E un orfin! Spun serios cu un ton sever. Nu foloseam vocea umana ci cea de rege a vampirilor. Oricine o asculta , mai ales daca este si vampir, din instinct trebuie sa respecte sau sa se incline. Depinde de ce ordon eu sau sora mea. Si ea era la fel, poate putin mia blanda.


    Ultima editare efectuata de catre Kahlan in Sam 19 Sept - 0:22:28, editata de 1 ori
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Sarah:
    M-am incruntat cand am vazut ce face. Eram si asa consumata pe interior de aceasta sete, iar mirosul sangelui proaspat clar nu ma ajuta sa imi mentin controlul. Totusi, in ciuda poftei, tot am ras usor cand am auzit vorbele lui.
    - E ciudat sa aud cuvantul,, ordon" adresat mie.
    Chiar daca nu parea atat de evident, cuvintele lui avusesera efect asupra mea caci nu m-am opus absolut deloc cand am simtit sangele pe buzele mele, infructandu-ma din dulcea lui pana cand pofta de sange mi se potolise.

    Arch:
    Nu imi placea sa stau doar sa privesc, dar nu puteam sa intervin caci eram constient de natura vampirica a reginei, iar eu nu eram in masura sa ii ofer sangele meu datorita naturii mele. Eram ultimul din specia de archdemoni ceea ce ma facea a fi singura creatura existenta al carui sange este letal pentru vampiri.
    Casydy
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 5643
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : sa scriu ficuri
    Casydy
    Admin
    http://aworldforall.forumgratuit.ro/ 
    Derek 

    Ii zambesc bland si o las in pace sa-s continuie masa. Avea nevoie de asta. O simteam cum absoarbe esenta vieti din mine. Nu ma simteam ametit sau altceva. Ma simteam chiar bine. Sper doar ca ea sa se simta in regula cu asta. 



    Miranda



    Le zambeam bland si asteptam sa vad se se intampla mai departe. Rar vedeam asa ceva. El niciodata nu is dadea sangele sa-l bea orice vampiri, chiar nimanui. Ceea ce face el acuma ma socat total, dar intr-un sens bun. Era unic ce facea el si ma bucuram ca el procedeaza asa. 

    Ceea ce am descoperit azi ma dat putin peste cap si nu stim cum sa procedez mai departe cu blonda grupului nostru , chiar nu stiam. Dar eram totus contienta de un lucru. Chair daca Maria devine original , printesa , sufletul ei si rantiunea ei nu o va schimba nimenea. Pana la urma ea era stalpul nostru de restenta peste tot. Ea si Elvira.

    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Sarah:
    De indata ce m-am saturat i-am eliberat bratul si m-am sters usor la gura fiind acum capabila sa imi suprim latura vampirica.
    - Multumesc!
    Spunand asta m-am intors si m-am uitat spre Arch care asteptase ca eu sa termin apoi se apropiase de mine.
    - Cred ca ar fi intelept sa ne intoarcem inapoi la casa, maiestate.
    Am aprobat usor din cap apoi m-am uitat spre ceilalti.
    - Daca nu va deranjeaza, si nu aveti alte planuri, va invit la o cafea sau orice doriti sa beti.
    Casydy
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 5643
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : sa scriu ficuri
    Casydy
    Admin
    http://aworldforall.forumgratuit.ro/ 
    Derek

    Ii zambesc bland in timp ce imi scutur bratu si ma uit cu atentie la ele. Aateptam sa vad ce vor spune ele pana la urma nu aveam cine stie ce de facut azi. Aveam agenda libera pe moment.
    - Pai. Pai. O aud dintr-o data balbaind pe Maria si ma intorc cu fata spre ea.
    Devenise saraca timida si inghite a mereu in sec. Oh doamne! Scoase se afara latură ei timida.
    Era as de dragut, dar trebuie sa aflam toata povestea familiei ei pana la urma. Vroiam sa fiu sigur pana la urma ca e chiar familia ei si sa vedem unde sta ei si ce planuri au. Pana la urma nu o pot lasa singura in asta.
    - Va fii bine. Sunt langa tine, ok? ii soptesc bland ai imi pun mainile pe umeri ei si o sarut pe frunte.
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Sarah:
     - In felul asta pot sa iti povestesc mai multe si poti cunoaste si restul familiei. I-am spus zambind usor. Pareau extrem de apropiati cei doi si poate ca era mai mult intre ei decat prietenie.
    - Sunteti sigura ca e o idee buna? Adica... Restul cred ca sunt adunati acolo acum.
    Vorbele lui Arch ma fac sa chicotesc.
    - A crescut intr-un orfelinat Arch, asa ca nu cred ca adunatura de nebuni de acasa o sa fie prea diferita. Plus, si Jamie si Kaname sunt acolo si ceilalti Gardieni asa ca, socotindu-ne si pe noi doi, cred ca se vor purta exemplar cand vor afla cine este ea. Deci, ce ziceti?
    Casydy
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 5643
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : sa scriu ficuri
    Casydy
    Admin
    http://aworldforall.forumgratuit.ro/ 
    Derek
    Ii zambesc bland si vad ca pana la urma se lasa pe. Mana noastra. Asta era super. Acum sa mergem sa vedem despre ce gasca este vorba pana la urma. O lasam pe ea sa se duca in fata alaturi de Saran. Trebuie sa le lasam putin timp totus impreuna.
    Era ceva, oricum minunata. Chiar imi parerea foarte bine ca ea si-a gasit familia. Chiar ma bucuram mult ai acum sunt curioasă doar sa vad cw tip de persoane aunt ceilalti. Nu vroiam sa-o las singura in toata treaba asta. Atat eu si Miranda vom fii mereu lamga ea.
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Sarah:
    Nu eram foarte departe de casa asa ca drumul nu a fost prea lung.
    - Ah, ca sa nu te sperii o sa iti spun ceva de pe acum. Avem o sora si un frate mai mare, Kaname si Jamie. Si ei sunt gemeni. Defapt, pana la noi, mama a mai avut 2 perechi de gemeni, fata si baiat, si inca un set de gemene. Noi am fost triplete si ultimele aduse pe lume de mama. Asa... Jamie este genul acela de frate mai mare bun si de nadejde, Kaname e ceva mai nebunatica asa ca sa nu te sperii de ea cand o sa o vezi, sunt sigura ca va fi putin zapacita cand o sa ne vada pe amandoua. A, si Gardieni cred ca vor fi confuzi. Inafara de Arch, aici de fata, mai sunt 5, 2 fete si 3 băieți. Treaba lor e sa ma apere pe mine, in principal, dar si pe voi 3, tu, Kaname si Jamie.
    Pana sa ii explic eu toate astea am ajuns la casa si, urcand prima scarile, le-am deschis larg usa pentru a intra, apoi am intrat si eu.
    - Hey! M-am intors! Am tipat cat am putut de tare pentru a fi auzita de toata lumea caci era o harmalaie totala in casa, dar s-a facut liniste, iar Kaname a fost prima care a venit spre use sa ma intampine.
    - Te-ai intors deja...
    Nu a mai terminat intrebarea ramanand cu gura cascata cand m-a vazut langa Maria, dar nu pentru mult timp caci a venit val vartej la noi si a luat-o pe Maria de umeri incepand sa o zgaltaie.
    - Te-ai clonat? Cum ai facut asta? Cine a facut-o? Vreau si eu! Si sunteti identice! Te-au rapit niste extraterestri ciudati? Sau e vreo gluma? O nj! Te-au vizitat gemenele teroare nu-i asa? Ele ti-au dat idei sa ne faci farse, nu?
    Chiar daca imi venea sa rad vazand cat de repede ne incurcase, trebuia sa o salvez pe Maria.
    - Kaname! Mai incet ca o sperii pe saraca fata! Si, nu, nu m-a clonat nimeni si nici gemenele nu m-au vizitat!
    Spunand asta i-am prins mainile brunetei indepartandu-le după umerii surori noastre abia regasite.
    Casydy
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 5643
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : sa scriu ficuri
    Casydy
    Admin
    http://aworldforall.forumgratuit.ro/ 
    Maria
    Raman total preplexa si ma uit la Kaname. Chiar era nebuna. Foartw nebuna chiar, as putea sa spun.
    - Cred ca dumneavoastră sunteti Kaname, nu? Intreb bland si ma ascund dupa Saran si devin iar timida cand vad adunătură de lume care ma priveau ca si cum as fii un exstraterestu. Nu mai eu puteam sa patesc asa ceva.
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Sarah:
    Deja toti se adunasera sa vada ciudățenia dupa ce Kaname urlase in timp ce o zguduia. Cum toti pareau extrem de confuzi  decis sa ii lamiresc, macar putin
    - Nu, nu e o clona! E sora mea geamana, Maria!
    Am putut auzo cum toti incepeau sa se mire la auzul stirii bomba.
    - Nu iti fie teama! Asa sunt ei, mai nebuni si curiosi.
    Casydy
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 5643
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : sa scriu ficuri
    Casydy
    Admin
    http://aworldforall.forumgratuit.ro/ 
    Maria

    Inghit in sec si ma dau din spatele ei si tresar toata speriata cand sunt incercuita de cinci persoane care aveau armele indreptate spre mine. Incep sa tremur toata si ma uit panicata la toti. Ma amenitau deja cu armele spre mne nu puteam decat sa fac urmatoarul lucru, sau sa zic.

    - Elvira! Tip deja super panicata si incep sa plang de groaza de acesti demoni care ma amenitau cu moartea si sa plec de langa regina lor si ca sunt o imitaite jalnica. Sunt un demon deghizat. 

    Cand imi deschid ochii vedeam in fata mea doar niste pene negre si aripi de inger negru. 

    - Gata ciudatilor! Jos labele de pe fata mea! Cine naiba sunteti ?! O aud pe Elvira cum maraie la ei si lanceai ei era prezenta langa aceasta si ii amenita sa stea locului si sa nu se aproprie de mine sau de altcineva. 



    Derek

    MA duc langa Elvira impreuna cu Miranda si o aparam pe cea mica cum putem mia bine. 

    - Parca am zis sa fim prieteni! Nu sa ne atacati prietena ciudatilor! Spun maraind si imi scosesem ghearele si colti la iveala. Deja o speriase foarte rau pe Maria. In moentgul acesta ea este frageda.Nu si-a descoperit puterile inca , daca are puteri desigur. 

    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Sarah:
    Nu mi-am putut abtine impulsul de a-mi da o palma peste frunte.
    - Gardieni!
    Tonul folosit era unul grav, iar toti cei 6 gardieni se indepartara de Maria si ingenuncheara in fata mea.
    - Vi se pare ca as fi cumva in vreun pericol?
    Mainile imi erau incrucisate la piept dand nervoasa dintr-un deget fiind incruntata.
    -  Nu credeti ca daca ar fi fost vreun pericol Arch ar fi fost primul care sa o ameninte? Eu stiu ca situatia in care ne aflam va face sa fiti mai precauti si paranoici ca niciodata, dar incercati sa aveti putina incredere. In plus, voo trebuie sa o protejati pe ea, nu sa o atacati, doar face parte din familia regala!
    Am incercat sa imi mentin tonul ferm, dar fara sa tip. Atunci l-am auzit prima oara pe Jamie vorbind, adresandu-i-se Mariei.
    - Am avut eu vaga impresie ca imi esti mult prea familoara, chiar daca te-am văzut doar o singura data cand erai bebelus. Imi dai voie sa imi imbratisez sora?
    El vorbea calm si ii zambea Mariei si celor 3 ce erau in fata ei.
    Casydy
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 5643
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : sa scriu ficuri
    Casydy
    Admin
    http://aworldforall.forumgratuit.ro/ 
    Maria

    Tremuramdin toate partile. Ii aud vocea lui , dar nu mia stiu ce sa fac aucma. Nu mai doream sa mai am de a face cu acesti oameni.. Nuacuma. O prind pe Elvira de rochie si o trag usor in spate. 

    - Haide acasa. N-n-nu mai pot sta aici. Sunt prea speriata. Spun in soapta in timp ce lacrimile mele curg deja siroaie pe fata mea. Ceea ce am patit acuma ma tulburat prea tare. Nu puteam gandi logic si  nu ma mia simteam in largul meu. 

    - Mai bine o lasa-ma pe alta zi , in regula ? Ea acum este foarte speriata si nu se simte in largul ei. Ati speriat-o total cand au venit gardieni vostri spre ea si a amenintat-o. Mai bine o lasam pe alta zi , in regula? Ce spuneti daca ne vedem saptamana viitoare? La mine la castel. O sa-o anunt si pe sora mea ca veniti. Va dau adresa. E in regula ? Macar sa-o lasa-m sa se obisnuiasca cu ideea ca are o noua familie si sa se linisteasca si ea. 

    Il aud pe Derek cum le vorbeste bland si cu intelepciune. Nu l-am auzit niciodata sa vorbeasca asa de cald si de serios pe retrasul grupului nostru, dar ma bucaram din suflet ca el a spus aceste cuvinte. 

    Tot ce aveam eu nevoie acuma era doar liniste si  sa stau sa meditez la tot ce am patit in ziua aceasta. Nu aveam nevoie de altceva, decat de liniste si sa stau cu prietnei mei. 

    Atata tot.  

    Ii simt bratele calde ale roscatei noastre cum ma tine langa ea. Ea era cea mai buna prietena a mea si mereu sta in dreapta mea cand am nevoie cea mia mare de ajutor este mereu ingerul meu pazitor. Ironia sorti as putea sa spun. Ea este un inger negru , dar nu este rau decat cu cine vrea sa ne faca rau , in special mie. Ma bucuram mult ca venise in ajutorul meu. Stiam ca era langa mine mereu la bine si la greu la fel ca ceilalti. 

    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Sarah:
     - E ok. Imi cer scuze pentru comportamentul lor. O sa va explic data viitoare de ce sunt asa de tensionati cu totii.
    Nu imi placea gandul ca vom fi din nou separate, dar eram de acord cu satenul. Toate cele i tamplate acum ar fi bagat in sperieti pe oricine. Adaugand la asta si emotiile si cumulul de informatii pe care tocmai le aflase puteam intelege de ce dorea sa fie singura.
    - Sper numai sa putem fi prezenti, dar cineva tot o sa apara, doar lasatine adresa.
    Jamie fusese cel care vorbise folosind acelasi ton bland ca si inainte, renuntand la a o mai imbratisa pe Maria, cred ca gestul ar fi facuto sa fie si mai confuza.
    Dupa ce primiseram adresa si cei 4 plecasera, i-am apostrofat pe gardieni pentru ceea ce facusera acestia cerandu-si scuze si punandu-mi o mie de intrebari legate de Maria si cum de eram sigura ca este sora mea facandu-ma sa le impartasesc intreaga experienta.
    - Totusi ceva la ingerul ala negru imi e familiar, dar nu am fost atent la aspectul ei.
    Jamie vorbise din nou si ii puteam auzi si pe ceilalti intrebandu-se intre ei daca fusese careva atent la aspectul fetei, dar niciunul nu daduse atentie ei cat erau mai atenti sa o analizeze pe Maria.
    - Nici eu nu am fost atenta.
    Usa se deschise in spatele meu facandu-ma sa ma intorc dand cu ochii de roscovana noastra, Karina, care tocmai se intorsese de la o runda de cumparaturi.
    - De ce sunteti toti adunati la intrare?
    Ne intreba aceasta uitandu-se curioasa la noi. Karina e prietena mea cea mai buna asa ca, dupa ce toti s-au calmat si au plecat fiecare in treaba luo, i-am povestit si ei intreaga intamplare. Ea deja stia ca am o sora pierduta pe undeva asa ca s-a bucurat foarte mult cand a aflat ca am gasito.

    ***

    O saptamana trecuse de la tumultoasele evenimente, iar acum sosise timpul sa mergem la castelul unde fusesem invitat. Desigur ca toata gasca a vrut sa vina si, oricat am incercat, nu am putut sa ii conving sa nu vina asa ca, dupa un drum de cateva ore, eram toti in fata castelului.
    - Bun. Ma astept la voi sa va purtati civilizat, da?
    Cu totii mi-au raspuns in cor, iar dupa ce am fost invitati inauntru, eu alaturi de Karina, care a insistat sa fie langa mine tot timpul, am pasit primele in interiorul castelului.
    Casydy
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 5643
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : sa scriu ficuri
    Casydy
    Admin
    http://aworldforall.forumgratuit.ro/ 
    Maria
    Venise ziua cea mare deja. A fost o spatamana plina de cosmaruri si intrebari nerostite care ma macinau prin interior. In fiecare seara ELvira statea cu mine si ma supraveghea toata noapte, dac anu era ea era Anastacia sau Ami si Amanda. 
    Asa am petrecut eu toata saptamana. Am tinut tot castelul intr-o mare harmalaie si pentur acest lucru chiar imi pare rau. Acum cam toti sunt in garda. Nu vor sa patesc ceva. Cand se aporprie timpul sa cobor jos o rog pe Elvira sa-mi dea si mie cateva haine de la ea pentur a ma schimba. Lucrurile mele nu au venit toate din New Salem asa c anu aveam incotro decat sa iau cateva haine de la ea. 
    O vad cum se duce spre dulap si scoate o tinuta    mai  neobisnuita as putea sa spun pentru mine. Iar pentru ea scoate o tinuta total diferita fata de ceea ce purtam eu. 
    Speram doar sa fie in regula. Niciodata nu am purtat mult negru. Dar oricum ea ce poarta ii sta bestial. 
    Cum suntem gata iesim din camera si mergem spre hol. 
    Ma opresc cand ajung la scara si ma rezem de ea cand ii vad pe toti adunati in cerc , iar in mijlocului ei sta o roscata care semana izbitor cu fata care sta in dreapta mea, mia precis Elvira. Elvira stateam in dreapta si intre timp aparuse si Anastacia care sedea bine mersi in stanga mea. 
    Se pare ca roata se intoarce si acum nu eu eram in mijlocul cercului sedand speriat ci roscata aceea, dar nu este.. speriata de loc. 
    - Oh... Nu. Baieti... Potoliti-va! 
    - Ok. Cine esti tu! De cesemeni izbitor cu Elvira noastra! Il aud deja pe Cedric cum o ia la rost pe tipa, dar are dreptate ii seamam foarte mult Elvirei. 
    El o ameninta deja cu sabia si o tintea cu privirea sever. 
    Dau negativ din cap si ma prind de balustrada si tip odata sa se potoleasca si sa-i dea drumul. Si Sarah era in aceeas oala ca si prietena ei roscata. 
    Vom avea de furca cu gastile astea. Erau la fel de multi ca si noi si ei. 
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Sarah:
    Se pare ca roata se intorsese si eu eram cea analizata. Recunosc faptul ca eram surprinsa ca erau la fel de multi ca si noi, dar mai surprinsa eram de faptul ca Karina era cea luata la intrebari.
    - Bun... Asta e ciudat
    . Spun ca pentru mine facandu-le semn gardienilor sa stea potoliti. Le facusem o instructie severa de acasa ca nu cumva sa mai sara calu si aici, dar cred ca trebuia sa fac la fel si cu Karina caci ea tindea sa fie destul de vulcanica. Spun asta mai ales pentru ca un tip atintise o sabia spre ea, dar roscata nu era nici macar impresionata de gestul lui, ba chiar ii prinsese varful sabiei cu doua degete si il impinsese in jos.
    - Usor soldatel! Cred ca mai bine ai lasa jucariile de adulti deoparte pana cand nu se raneste vreun copilas, iar prin copilas ma refer la tine! Oh... Cat despre voi, restu, ia hai gura ca nu am habar despre cine vorbiti voi! Eu cu aspectu asta m-am nascut, asa ca nu ma mai avuzati ca am copiat pe cine ziceti voi.
    Mi-am pus usor mainile pe umeri ei vrand sa ii spun sa stea potolita, dar o voce se auzi peste ale tuturor facandu-i pe toti sa taca, inclusiv pe mine, iar uitandu-ma spre scari am zarit-o pe sora mea, Maria si inca doua.
    - Wow! Da chiar sunteti gemene! Daca va imbracati la fel nu stiu sigur daca as putea sa va diferentiez.
    Karina fusese cea care vorbise, dar cred ca toti din gasca noastra, inclusiv eu, ne holbam cu gura cascata la roscata ce se afla langa Maria.
    - Karina... Acum cred ca inteleg de ce te tot ia la intrebari toata lumea!
    Batand-o pe umar aceasta se uita un poc la mine apoi isi indrepta privirea spre roscata cealalta.
    - Ha! Chiar seamana cu mine! Vedeti! Chiar zici ca suntem clone! Spuse aceasta intorcandu-se cu fata spre noi zambind si aratand cu degetul cand la ea cand la cealalta roscata.
    Casydy
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 5643
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : sa scriu ficuri
    Casydy
    Admin
    http://aworldforall.forumgratuit.ro/ 
    Maria

    - Oook. Gata cu clonele. Si pe bune acuma. Insepartativa de ele. Nu sunt dușmani noștri. Spun bland si cobor cu fetele dupa mine.
    Nu trebuie sa pare niate animale sau mai stiu eu ce. Ma duc la Sarah si o prind de mana
    - Gasca ea e sora mea. Asa ca Potolitiva. Spun bland spre ei.
    Ma uit in dreapta mea si ma uit cu atentie la Elvira. O scana din cap pana in picioare pe roscata.
    - Asta e super! Cedric am gasit una care iti tine frâu in afara de mine. Spune acwasta razand si bate din palme ca un copil mic.
    Imi dau ochii peste cap si ma bufneste rasul.
    - Iertati-mi prietene. E cam... Sărită de pe fix. Le spun bland si le fac semn la ceilalti sa lase armele jos si o trag pe blonda dupa mine in lovind. Aveam nevoie de niste timp sa vorbim linistite.
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Sarah:
    Chicotesc usor la auzul vorbelor surori mele.
    - Stai calma, nici Karina nu e use de biserica, dar trebuie sa recunosc, seamana izbitor una cu cealalta. Mai ca zici ca sunt surori gemene, ca noi.
    Vorbeam cu ea in timp ce aceasta ma conduse in living unde eram numai noi doua.
    - Intr-un final putina liniste sa putem discuta doar noi doua.

    Karina:
    Acum ca o vedeam de aproape tipa chiar semana cu mine.
    - Cine, el? Nu vad de ce nu i-as tine piept.
    Spunand asta m-am apropiat de roscata oprindu-ma la un metru de ea analizand-o din cap pana in picioare serioasa, avand degetul de la o mana pus pe barbie facand o moaca de ganditor.
    -  Hm... Arati bestial! Bine, eu vorbesc, si eu arat bestial!
    Spunand asta am inceput sa rad apoi am intins mana spre ea
    - Eu sunt Karina, sunt un inger negru!
    Nu stiu de ce, dar simtisem nevoia sa ii spun si natura mea.
    Casydy
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 5643
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : sa scriu ficuri
    Casydy
    Admin
    http://aworldforall.forumgratuit.ro/ 
    Maria
    Ii zambesc bland si dau aprobator din cap.
    - Da. Acum este liniate. Am rugat-o pe Anastacia sa ne lase putin doar pe noi doua. Apropo, Anastacia e cea satena care statea in stanga mea.
    Ii spun bland si ii zambesc.

    Elvira

    Ma uit atenta la ea si ma bufneate rasul la ce spune ea. Era amuzanta totus.
    - Elvira, incantata. Si eu tot înger negru sunt. Spun razand.
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Sarah:
    - O sa dureze ceva pana ii invat pe toti caci vad ca si gasca ta e la fel de numeroasa ca si a mea. Am spus razand usor.
    - Sunt convinsa ca ai o multime de nelamuriri si de intrebari asa ca poti sa intrebi orice caci eu, sincer, nici nu stiu de unde sa incep sa iti povestesc sau arat.
    Ii zambeam bland, dar pe interior eram macinata de o grije. Nu stiam cum o sa primeasca vestea despre moartea parintilor, fratelui si surorilor nostri, mai ales cand o sa afle cine este ucigasul lor. Intreaga saptamana imi facusem tot felul de scenarii referitoare la acest moment, imaginandu-mi toate reactiile posibile pe care le-ar fi putut avea la aflarea vestii.

    Karina:
    - Esti primul inger negru pe care il intalnesc! I-am spus zambindu-i desi ii auzeam pe toti ceilalti, atat din grupul cu care venisem cat si cei de aici, vorbind cum ca suntem identice.
    - Sti... Chiar au dreptate! Parca m-as uita intr-o oglinda cand ma uit la tine, plus ca am impresia ca te-as cunoaste de mult timp. Ne-am mai intalnit cumva?
    Casydy
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 5643
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : sa scriu ficuri
    Casydy
    Admin
    http://aworldforall.forumgratuit.ro/ 
    Maria

    - Da, ai dreptate. Sunt curioasa de multe chesti. Dar pentru inceput as vrea sa intreb doar un lucru. De ce ma-ti părăsit? Care e motivul? Nu ma-ti vrut? Atunci daca e asa trebuia sa ma omorati... Spun trista si plec capul jos.

    Elvira

    - Sincer, nu cred. Este prima data cand te vad. Cei drept chiwr semanam, dar eu am stat in orfelinat, in Nea Salem. De acolo vin si ej si Maria plus alti. Deci cumva ai trecut vrei o data pe acolo? E un oras mic ppate ne-am vazut pe acolo prin trecere. Spun bland
    sarah chan
    Sex : feminin
    Zodiac : Sagetator
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 18266
    Data de inscriere : 13/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lumea mea, numai a mea
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : RPG
    sarah chan
    Owner
    https://rpganimeromania.forumgratuit.ro 
    Sarah:
    Simt un junghi in piept cand o aud si imi plasez usor o mana pe umarul ei.
    - Nu te-am parasit niciodata! Nu stiu daca iti aduci aminte ce ti-am spus saptamana trecuta, dupa ce am aflat ca suntem surori, dar iti voi mai explica si acum. Tu nu ai fost parasita, ci ai fost furata la cateva ore dupa nastere! Ai fost luata in locul meu din cauza ca asistenta ne-a incurcat si te-a pus pe tine in patutul cu numele meu, iqr pe mine in cel cu numele tau, dar aveam lanticurile puse in scutecele cu care eram invelite, mama a ordonat sa ne fie tinute lipite de corp cu orice pret inca din clipa in care ne-am nascut. Vezi tu, in regatul nostru, spre deosebire de altele, mostenitor la tron este tot timpul mezinul familiei ceea ce ma facea pe mine printesa mostenitoare, iar unchiul nostru a avut mereu o ura pentru tata, fiind si o diferenta destul de maricica intre ei, iar ca sa il faca pe tata sa sufere a angajat pe cineva ca sa ma rapeasca si sa ma ascunda stiind ca, atata timp cat mostenitorul la tron traieste, coroana in sine nu va accepta un altul in loc, dar, de vreme ce noi am fost incurcate, tu ai fost cea luata in locul meu. Mama mereu a stiut ca traiesti undeva si mereu imi spunea sa nu renunt niciodata in a te cauta caci nici ea nu a incetat nici o clipa sa te caute. Asa ca nu mai fi trista. Tu ai fost dorita mereu, dar soarta a fost cruda si ne-a separat.

    Karina:
    - Oh... Deci si tu esti orfana! Am spus picand usor pe ganduri.
    - Nu, nu imi aduc aminte sa fi ajuns vreodata prin New Salem, poate numai sa fi uitat. Si eu am crescut pana la o varsta intr-un orfelinat, dar apoi am fost mutata de la o familie adoptiva la alta. Cred ca eram cam un copil problema, dar nu imi aduc aminte de numele orasului asta.
    Casydy
    Sex : feminin
    Zodiac : Balanta
    Zodiac chinezesc : Caine
    Mesaje : 5643
    Data de inscriere : 14/01/2012
    Varsta : 29
    Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
    Jocuri/Distractii Jocuri/Distractii : sa scriu ficuri
    Casydy
    Admin
    http://aworldforall.forumgratuit.ro/ 
    Maria

    - Oh doamne. Scuze, eram prea socata si intrasem deja una tacu de panica, nu puteam sa realizez ce se intampla atunci. Totus imj pare rau pentru scena dw atunci dar am fost speriata. Foarte speriata. Niciodata nu am patit asa ceva. Oricum parinti nostri... Mai traiesc? Sau... Au muritor...

    Elvira

    - Oh am inteles. La mine nu a stat treaba asa. Cand am implinit varsta majoratului am plecat cu o saptamana mai devreme ca Maria. Asa ca m-am angajat si am muncit cat sa strang bani pt o mica camaurta sa stau impreuna cu blonda grupului. Oricum. Totus ma măcina o intrebare. Nu stii nimic de familia ta, nu?
    - Totus e ciudat asemănare a asta dintre noi doua si mai ales ca suntem amandoua înger al nopți. Ceva nu e in regula.
    Continut sponsorizat
      Data/ora curentă este: Vin 26 Apr - 22:29:27